Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 12:21   #1651
GummyKammy
Zakorzenienie
 
Avatar GummyKammy
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 19 100
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
A co z moim brzuszkiem ??
Mam zrezygnować z masła orzechowego i orzeszków jesli boli ?? czy przecierpieć ?? Moze się przyzwyczaje ...
Dlaczego masz jeść i cierpieć?

Kompletnie Cię nie rozumiem, przecież masło orzechowe nie jest jedynym wysokokalorycznym produktem.
__________________
A dziś już nie pamiętam nic, czas uspokoić sny,
Uwolniłam się by żyć, by nie otruć świata smutkiem łez,
Więc nie pytaj mnie...


GummyKammy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:22   #1652
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Moim zdaniem jest nalepsze na przytycie i pyszneeeeee... mam go w zapasie teraz bo wczoraj kupiłam słoik kto go teraz pochłonie

No trudno da rady muszę zrezygnować teraz zajme się nutellą w lodówaczce czeka na mnie
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:30   #1653
Narc
Wtajemniczenie
 
Avatar Narc
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Waw
Wiadomości: 2 189
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez halfsara Pokaż wiadomość
powiedz jeszcze ile mniej wiecej owisianych jesz na sniadanie(bo jak ci sie to wszysto do kubka miesci to raczej za malo)?i wybiersz zwykle albo gorskie?
ja jestem na U, czasem na R i nie wyobrażam sobie takiej ilości owsianki jak cały kubek ! jak sobie wkroję banana,dodam rodzynki i sliwki to moze kubek wyjdzie,abo i nie i juz wiecej nie moge zjesc. w ogole 5 lyzek platkow to max
Narc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:42   #1654
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest nalepsze na przytycie i pyszneeeeee... mam go w zapasie teraz bo wczoraj kupiłam słoik kto go teraz pochłonie

No trudno da rady muszę zrezygnować teraz zajme się nutellą w lodówaczce czeka na mnie
a jesteś pewna że to po maśle orzechowym?? zjedz sobie posiłek z tym masłem ale niedawaj orzechów(chodzi mieszanke studencką albo nekowce itp) i wtedy zobacz
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 14:44   #1655
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
dostane po pupie od wszystkich na forum,ale ci cos powiem.
brzuch cie boli od tluszczu.masz chora watrobe,a ona tego nie lubi.
konsultowalas diete z lekarzem?nie byloby fajnie miec marskosc watroby w wieku lat 13
mnie sie tez wydaje ze do Izy..i ze absoltuna racja tu jest..

poza tym..Izus...dziwie sie ze lejkarze nic nie mowia na taka diete...
ile jadlas przedtem??

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest nalepsze na przytycie i pyszneeeeee... mam go w zapasie teraz bo wczoraj kupiłam słoik kto go teraz pochłonie

No trudno da rady muszę zrezygnować teraz zajme się nutellą w lodówaczce czeka na mnie
sa inne zdrowe rzeczy na przytycie
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:01   #1656
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

przed tzn. przed ed gdy ważyłam 60kg/172? zalezy jadłam ile tylko chciałam i co chciałam... były dni że jadłam tyle co teraz ale baaaaardzo rzaaadko... lekarzee to chcą mnie przede wszystkim utuczyć i mają mnie gdzieś.... przecież to niejest normalne że ja im mówie że zwijam się z bólu po tym i po tym, a on mi odpowiada że musze to przecierpieć bo ja nie przytyje to widomo co;( cholera by to wzięła... najgorsze że jka powiem że po majonezie/maśle orzechowym/ziemniakach z żółym serem i toną masła boli mnie brzuch to mi mówią że sobie wmawiam bo to jest wysokokaloryczne... przecież to głupota skoro sama wybieram tłuste mleko i robie sobie kakło 3razy dnia... pije soki, jem owoce jogurty i wogóle wszystko... nielubie słodyczy i mają też o to wąty... eh..
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:15   #1657
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
przed tzn. przed ed gdy ważyłam 60kg/172? zalezy jadłam ile tylko chciałam i co chciałam... były dni że jadłam tyle co teraz ale baaaaardzo rzaaadko... lekarzee to chcą mnie przede wszystkim utuczyć i mają mnie gdzieś.... przecież to niejest normalne że ja im mówie że zwijam się z bólu po tym i po tym, a on mi odpowiada że musze to przecierpieć bo ja nie przytyje to widomo co;( cholera by to wzięła... najgorsze że jka powiem że po majonezie/maśle orzechowym/ziemniakach z żółym serem i toną masła boli mnie brzuch to mi mówią że sobie wmawiam bo to jest wysokokaloryczne... przecież to głupota skoro sama wybieram tłuste mleko i robie sobie kakło 3razy dnia... pije soki, jem owoce jogurty i wogóle wszystko... nielubie słodyczy i mają też o to wąty... eh..
bardziej mi chodzilo o to jak jadlas przy diecie??bo schudlas pewnie duzo..(:
wiesz...organizm po glodowkach nie powinien tak od razu "sytartowac" na wysokokalor. jedzenie..tluste..itp...
to moze mu tylko zaszkodzic...
dziwi mnie to ze nie jestes pod scisla kontrola gastrologa i dietetyka!

nadal nie przytylas ani troche?a yproznaiasz sie norlamnie czy masz problemy?
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 15:27   #1658
Rozzz
Zakorzenienie
 
Avatar Rozzz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3 896
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

mzai a można wiedziec ile teraz ważysz...?
dziwne, że tak w Ciebie wmuszają z tego co zawsze widzę, słyszę, to osoby z ed, gdy zaczynają jeśc samoistnie tyją i to wcale nie przy wielkich ilościach, dlatego tak bardzo boją się zacząc jesc...ah..
__________________
Pokaż na co się stać, niech inni patrzą, nic nie mówią, a zazdroszczą....!
Zdobyć świata szczyt to jest najważniejszy cel..

Rozzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 15:36   #1659
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mzai25 Pokaż wiadomość
a jesteś pewna że to po maśle orzechowym?? zjedz sobie posiłek z tym masłem ale niedawaj orzechów(chodzi mieszanke studencką albo nekowce itp) i wtedy zobacz
Próbowałam już i tak boli Porzuce na kilka dni mało orzechowe i zobaczymy co bedzie
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 16:31   #1660
Black Cat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 188
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Ok, wkleje swój jadłospis bo chyba jest lepszy czyt. BARDZIEJ sie starałam
U. w kierunku P powoluku..
Śniadanie: owsianka taka jak zawsze... [ 5łych górskich, łycha żytnich, rodzynek, miodu, zarodków + jogo naturalny 150g]
przekąska: kiwi
Obiad: ryba smażona/panierowana/duszona na oliwie z jabłkami + buraczki + kasza gryczana - mama nakładała czyt. pełen talerz
Podwieczorek: dwie kromki chałki z serem białym, dzemem domowym śliwkowym wysokosłodzonym, dwie praliny Lindt, kawa z mlekiem 2%
Kolacja: dwie kromki razowca z jajkiem na miekko, majonezem, almette ziolowym, pomidorem

ijak?
Black Cat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 16:46   #1661
smak6malin
Wtajemniczenie
 
Avatar smak6malin
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 2 566
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Black Cat Pokaż wiadomość
Ok, wkleje swój jadłospis bo chyba jest lepszy czyt. BARDZIEJ sie starałam
U. w kierunku P powoluku..
Śniadanie: owsianka taka jak zawsze... [ 5łych górskich, łycha żytnich, rodzynek, miodu, zarodków + jogo naturalny 150g]
przekąska: kiwi
Obiad: ryba smażona/panierowana/duszona na oliwie z jabłkami + buraczki + kasza gryczana - mama nakładała czyt. pełen talerz
Podwieczorek: dwie kromki chałki z serem białym, dzemem domowym śliwkowym wysokosłodzonym, dwie praliny Lindt, kawa z mlekiem 2%
Kolacja: dwie kromki razowca z jajkiem na miekko, majonezem, almette ziolowym, pomidorem

ijak?
Czemu nie ma drugiego śniadania ?
Smacznie
__________________





smak6malin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 17:05   #1662
agniusia17
Rozeznanie
 
Avatar agniusia17
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 881
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Ooooo...jak ja dawno nic nie wklejałam...

To moje dzisiejsze P (jeszcze nie spełnione w 100% )

I. Duża buła pszenna z sezamem, masłem, połowa z almette ziołowym, połowa z plasterkami jakiejś polędwicy, pomidor, biała herbatka
kilka orzeszków

II. jabłko, szklanka maślanki z otrębami granulowanymi śliwkowymi, zdrowym błonnikiem, owsianymi, winogronami, kilka garści orzechów (ziemne, nerkowce, laskowe), trochę rodzynek (z mieszanki studenckiej xD)
plaster białego sera, kawał papryki (leżała sobie...tak samotnie...)

III. 2 spore pulpety w sosie pieczeniowym, 3 duże ziemniaki, ogórek kiszony, pomidor

IV. 2 kawały szarlotki <3, dużo orzechów, maślanka, śliweczki:P

przekąska: garść orzechów, garść płatków xD

V. buła razowa z masłem, polędwicą, serkiem wiejskim, pomidorem, ogórkiem, papryką, jajko na twardo z chrzanem/majonezem/ ketchupem

Po: maca razowa z masełem orzechowym, grucha
może orzeszki:P


coś wyszło baardzo orzechowo
(mam wrażenie, że o czymś zapomniałam:P)
agniusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:03   #1663
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Narc Pokaż wiadomość
ja jestem na U, czasem na R i nie wyobrażam sobie takiej ilości owsianki jak cały kubek ! jak sobie wkroję banana,dodam rodzynki i sliwki to moze kubek wyjdzie,abo i nie i juz wiecej nie moge zjesc. w ogole 5 lyzek platkow to max
ja jem ok.50 gram owsianych,zalewam na noc i rano wychodzi tego duzo,do nich dodaje jablko i wiejski....i micha pelna a jakies 400 kcal,wiec w sam raz na sniadane.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:25   #1664
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

To moje P :
1 . Grachama 100 g posmarowana margaryną, 2 jajka(prosto od kury ),2 plastry szynki, 3 pomidory

2. 2 nektaryny, lu go kakowe, kawa z mlekiem

3. 100g kaszy gryczanej, cycek z kurczaka, 3 rodzaje sałatek

4. micha budyniu kokosowego z wiórkami + 2 łyżeczki nutelli + garsc miesznki studenckiej , potem miseczka już mniejsza budyniu krówkowego z garscią miesznki studenckiej + nektarynka , paczuszka Lu go kakowych

5.(tu bedzie ciężko) POSTARAM SIĘ ZJESC , bułkę z serem żółtym + jajko , pomidorem+ kako
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 18:43   #1665
Amoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 44
GG do Amoni Send a message via Skype™ to Amoni
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
To moje P :
1 . Grachama 100 g posmarowana margaryną, 2 jajka(prosto od kury ),2 plastry szynki, 3 pomidory ładnie

2. 2 nektaryny, lu go kakowe, kawa z mlekiem tu coś tak mało, może jakaś kanapeczka, twarożek?

3. 100g kaszy gryczanej, cycek z kurczaka, 3 rodzaje sałatek no powiedzmy że ok, tylko brakuje zupki

4. micha budyniu kokosowego z wiórkami + 2 łyżeczki nutelli + garsc miesznki studenckiej , potem miseczka już mniejsza budyniu krówkowego z garscią miesznki studenckiej + nektarynka , paczuszka Lu go kakowych ekstra lugomaniaczka

5.(tu bedzie ciężko) POSTARAM SIĘ ZJESC , bułkę z serem żółtym + jajko , pomidorem+ kako oby na próbach się nie skończyło:P
Tj. wyzej

Teraz moje U/P (ciężko jakoś...)
I. Duży głęboki talerz gęstej owsianki na wiejskim mleku by babcia
II. 2 kromki chleba żytnio-pszennego z masłem(), szynką, pomidorkiem i ogórkiem
III. Gęsta zupa porowa zab. z ziemiaczkami, kalafior gotowany z bułką tartą i masłem
IV. Miseczka lodów śmiet.-truskawkowych, kisiel słodka chwila, jabłko
V. 4 jakieś pseudo-krewetki w oleju, 2 kromki chleba j.w.,pomidor, ogórek
VI. Mam na coś ochotę, dojdzie jakiś jogurcik albo znów lody:P
__________________
Zapuszczam włosy i nie farbuje!
Dbam o siebie
Czas na wiosenne porządki w szafie
Koniec siedzenia w domu!
,,Bo we mnie kwitnie już wiosna..."
Amoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 19:01   #1666
Olllllciaa
Rozeznanie
 
Avatar Olllllciaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 647
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Hej dziewczynki Nie wiem gdzie moge o to zapytać więc postanowiłam tutaj bo z tego co widze to bardzo dobrze znacie się na odchudzaniu A więc chodzi o to, że teraz jestem na diecie czyli nie jem słodyczy. W sobote za tydzień ide na wesele i jeśli przez 2 dni CAŁKOWICIE odpuszcze sobie diete czyli zjem dużo ciasta przytyje? Potem oczywiście wracam do diety

Z góry dziękuje za odpowiedź
__________________
Mam wielki dług wobec Boga, który dał mi Najwspanialszego Anioła ;*

Teraz wiem, że warto żyć, marzyć, śnić... Bo mam Ciebie Skarbie ;***

Olllllciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 19:29   #1667
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

...Bardzo proszę o ocenę jestem początkująca w Uuuuu...plissss bo czasem wydaje mi się żę stanowczo za dużo...wcinam
I śn- płatki owsiane zalewanę wodę +biały serek+ kilka winogron z cynamonem

w międzyczasie jabłko

IIśn- sałatka z papryki, ogórka, biały ser,szczypiorek, orzeszki

OB- zupa fasolowa

potem wpadły 4 kostki czekolady nugat

KOl- pomidor, papryka, bieluch, mieszanka orzechów plus prażone siemiennie lniane....

powiedzcie mi, czy nie jem za dużo orzechów ?
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 19:34   #1668
gorzkakawa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z Mazur ;))
Wiadomości: 869
GG do gorzkakawa
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mademoiselle88 Pokaż wiadomość
...Bardzo proszę o ocenę jestem początkująca w Uuuuu...plissss bo czasem wydaje mi się żę stanowczo za dużo...wcinam
I śn- płatki owsiane zalewanę wodę +biały serek+ kilka winogron z cynamonem

w międzyczasie jabłko

IIśn- sałatka z papryki, ogórka, biały ser,szczypiorek, orzeszki

OB- zupa fasolowa

potem wpadły 4 kostki czekolady nugat

KOl- pomidor, papryka, bieluch, mieszanka orzechów plus prażone siemiennie lniane....

powiedzcie mi, czy nie jem za dużo orzechów ?
nie podajesz dokłądnie ile jesz tych orzechów więc skąd mamy wiedzieć?
__________________


175, 83/62/89
gorzkakawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 19:43   #1669
mademoiselle88
Raczkowanie
 
Avatar mademoiselle88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Copenhagen
Wiadomości: 103
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Aaaa..ok no faktycznie trochę sie zagapiłam...
a więc tak...

do sałatek to 3 małe łyżeczki misku typu --> ( pestki dyni, słonecznika, i migały )

a w międzyczasie to garstka...
__________________

Ośmieliłem się nie zabijać. Nieśmiali nazwali mnie zielonym faszystą.



Walczę o każdy nowyhttps://static.wizaz.pl/forum/images/nowe/editor/menupop.gif dzień !!!
mademoiselle88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 19:46   #1670
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Amoni Pokaż wiadomość
Tj. wyzej

Teraz moje U/P (ciężko jakoś...) hejjj nie marudzimy jemy, jemy
I. Duży głęboki talerz gęstej owsianki na wiejskim mleku by babcia super jak robiła Babcia, ale może jakieś dodatki?
II. 2 kromki chleba żytnio-pszennego z masłem(), szynką, pomidorkiem i ogórkiem a może wieśniak z warzywkami do tego?
III. Gęsta zupa porowa zab. z ziemiaczkami, kalafior gotowany z bułką tartą i masłem mhm, fajnie
IV. Miseczka lodów śmiet.-truskawkowych, kisiel słodka chwila, jabłko to bym dała za deser a na podw coś z orzeszkami, np homo
V. 4 jakieś pseudo-krewetki w oleju, 2 kromki chleba j.w.,pomidor, ogórek ok
VI. Mam na coś ochotę, dojdzie jakiś jogurcik albo znów lody:P a najlepiej lody polane jogurtem
jw

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
To moje P :
1 . Grachama 100 g posmarowana margaryną, 2 jajka(prosto od kury ),2 plastry szynki, 3 pomidory fajnie, ładnie, smacznie

2. 2 nektaryny, lu go kakowe, kawa z mlekiem malutko coś jak na P...

3. 100g kaszy gryczanej, cycek z kurczaka, 3 rodzaje sałatek szkoda, że nie ma zaupki, ale smakowicie

4. micha budyniu kokosowego z wiórkami + 2 łyżeczki nutelli + garsc miesznki studenckiej , potem miseczka już mniejsza budyniu krówkowego z garscią miesznki studenckiej + nektarynka , paczuszka Lu go kakowych tutaj mi się baaaaaardzo podoba

5.(tu bedzie ciężko) POSTARAM SIĘ ZJESC , bułkę z serem żółtym + jajko , pomidorem+ kako mam nadzieję, że właśnie tak było a potem może jakieś cukieraski
skromne 2 śniadanko a reszta jw

Cytat:
Napisane przez agniusia17 Pokaż wiadomość
Ooooo...jak ja dawno nic nie wklejałam...

To moje dzisiejsze P (jeszcze nie spełnione w 100% )

I. Duża buła pszenna z sezamem, masłem, połowa z almette ziołowym, połowa z plasterkami jakiejś polędwicy, pomidor, biała herbatka
kilka orzeszków ładnie, ale może dodasz jakiś serek/jajecznicę/twarożek z warzywkami?

II. jabłko, szklanka maślanki z otrębami granulowanymi śliwkowymi, zdrowym błonnikiem, owsianymi, winogronami, kilka garści orzechów (ziemne, nerkowce, laskowe), trochę rodzynek (z mieszanki studenckiej xD)
plaster białego sera, kawał papryki (leżała sobie...tak samotnie...) czyli taki mały mix wszystkiego co było 2 szklany maślany i ok

III. 2 spore pulpety w sosie pieczeniowym, 3 duże ziemniaki, ogórek kiszony, pomidor hmm powiem tak: obiadek super, ale ilościowo jak na U...wiesz o co chodzi 4 pulpety i toooona ziemniaków

IV. 2 kawały szarlotki <3, dużo orzechów, maślanka, śliweczki:P mniammmmm, szarlotka

przekąska: garść orzechów, garść płatków xD

V. buła razowa z masłem, polędwicą, serkiem wiejskim, pomidorem, ogórkiem, papryką, jajko na twardo z chrzanem/majonezem/ ketchupem z majonezem ma być

Po: maca razowa z masełem orzechowym, grucha
może orzeszki:P ok i to i to


coś wyszło baardzo orzechowo
(mam wrażenie, że o czymś zapomniałam:P)

U sobotnie:

I. wielka buł(k)a słodka z serem i kruszonką, micha kaszki manny bananowej z groszkami czekoladowymi i wkrojonym bananem

kilka winogron, ok 50gr orzeszków w czeko

II. 4 racuchy z jabłkami polane śmietaną z cukrem popijane maślanką straciatella-1.5 kubka

O- zupka ogórkowa zabielana, na mięsku, zaprawiana mąką, z ziemniaczkami itp itd, 3 krokiety z grzybami i kapustą smażone na oleju (w bułce)

cappuccino, 3 delicje, mars 20% gratis-big

P-kubeczek barszczyku czerwonego, 2 krokiety jw

K- paluch z ziarnami,połowa z masełkiem, twarogiem i dżemem brzoskwiniowo-gruszkowo-waniliowym, połowa z masełkiem i nutellą wieśniak z nektarynką, winogronem i łyżeczką kakao


teraz chrupię sobie paluszki z sezamem
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 20:37   #1671
mpati86
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 174
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

PROSZĘ O OCENĘ DZIEWUSZKI

Ś: 1 bułeczka orkiszowa z margaryną z serem twardym kozim (obie połówki) pomidor, czarne oliwki, pół papryki czerwonej, miseczka truskawek z chudym mlekiem, kawa z mlekiem

IIŚ:
1 jogurt jogobella regularis morelowa, 1 mała nektarynka

O:
filet z indyka w płatkach migdałów smażony na oliwce, fasolka szparagowa żółta oraz surówka wiosenna

P:
kawa z mlekiem, 1 herbatnik

K:
1 bułeczka grahamka z margaryną z szynką drobiową, sałatą, pomidorem i ogórkiem świeżym( obie połówki) czarne oliwki, 1 actimel naturalny

UUUUUUUUUUUU



Proszę odpiszcie. czy jest to u i swoje uwagi. czy na u słodycze mogę jeść i o której kolacja? boję się przytyć

To jak moge liczyc na wasze opinie co jakis czas jak będę wklejać moje menu
mpati86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 21:15   #1672
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
PROSZĘ O OCENĘ DZIEWUSZKI

Ś: 1 bułeczka orkiszowa z margaryną z serem twardym kozim (obie połówki) pomidor, czarne oliwki, pół papryki czerwonej, miseczka truskawek z chudym mlekiem, kawa z mlekiem

dlaczego nie maselko??
chude mleko tj? 0? 0,5%??
moze jakies platki do tych truskawek?

IIŚ:
1 jogurt jogobella regularis morelowa, 1 mała nektarynka
skromnie bradzo
jakies platki, orzeszki, otreby do tego...

O:
filet z indyka w płatkach migdałów smażony na oliwce, fasolka szparagowa żółta oraz surówka wiosenna
a gdzie ryz?ziemniaczki?makron?
deserek?

P:
kawa z mlekiem, 1 herbatnik
to raczej nie jest podwieczorek...:/

K:
1 bułeczka grahamka z margaryną z szynką drobiową, sałatą, pomidorem i ogórkiem świeżym( obie połówki) czarne oliwki, 1 actimel naturalny

mogl jakis twarozek wpasc, albo jajo jeszcze

UUUUUUUUUUUU


Proszę odpiszcie. czy jest to u i swoje uwagi. czy na u słodycze mogę jeść i o której kolacja? boję się przytyć

moim zdniam to nie jest u...
raczej R...
w 2 sniad i obiedzie brakuje wegli...
podwieczorku prawie nie ma...
w kolacji malo bialka...

kolacja zalezy od tego o ktorej chodzisz spac

To jak moge liczyc na wasze opinie co jakis czas jak będę wklejać moje menu
jw

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kika171 Pokaż wiadomość
jw

U sobotnie:

I. wielka buł(k)a słodka z serem i kruszonką, micha kaszki manny bananowej z groszkami czekoladowymi i wkrojonym bananem

wzorcowe sniadanko

kilka winogron, ok 50gr orzeszków w czeko
jakie orzeszki ??

II. 4 racuchy z jabłkami polane śmietaną z cukrem popijane maślanką straciatella-1.5 kubka
ale slodko D:

O- zupka ogórkowa zabielana, na mięsku, zaprawiana mąką, z ziemniaczkami itp itd, 3 krokiety z grzybami i kapustą smażone na oleju (w bułce)
no i co ja mam mowic??
znowu super!
nie dosc ze dwa dania to jeszcze jak smacznie!
krokiety........mhhhhhhhh h..ale smaka mi zrobilas;p

cappuccino, 3 delicje, mars 20% gratis-big
jakie lubisz capuccino??
a delicje?masz ulubione?

P-kubeczek barszczyku czerwonego, 2 krokiety jw
kiedys nie luibilam takie polaczenia, ale teraz kocham;p smaki sie zminiaja;p

K- paluch z ziarnami,połowa z masełkiem, twarogiem i dżemem brzoskwiniowo-gruszkowo-waniliowym, połowa z masełkiem i nutellą wieśniak z nektarynką, winogronem i łyżeczką kakao

heheh..po pikantnym podwieczorku znow ochotka na slodka kolacyjke


teraz chrupię sobie paluszki z sezamem
jak dla mnie masz zawsze wszytsko rewalacyjne i nie mam sie czego czepiac;p;p

---------- Dopisano o 22:10 ---------- Poprzedni post napisano o 22:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Amoni Pokaż wiadomość
Tj. wyzej

Teraz moje U/P (ciężko jakoś...)
I. Duży głęboki talerz gęstej owsianki na wiejskim mleku by babcia
taka samiutka ta owsianka?bez zadnych dodatkow??
II. 2 kromki chleba żytnio-pszennego z masłem(), szynką, pomidorkiem i ogórkiem
moze jakis serek do tego albo jogurcik??owocek jakis?
III. Gęsta zupa porowa zab. z ziemiaczkami, kalafior gotowany z bułką tartą i masłem
a gdzie jakies miesko??
tych zimnakow to ile??
malo troche jak na obiad:/
IV. Miseczka lodów śmiet.-truskawkowych, kisiel słodka chwila, jabłko
no tu ladnie
V. 4 jakieś pseudo-krewetki w oleju, 2 kromki chleba j.w.,pomidor, ogórek
moze jakies jajko?twarozek?
dlaczego pseudo te krewetki??
VI. Mam na coś ochotę, dojdzie jakiś jogurcik albo znów lody:P
koniecznie jakies musle do tego i orzeszki :d
skromne to U...
bardzo...
na p wcale nie wyglada...

---------- Dopisano o 22:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimi19906 Pokaż wiadomość
To moje P :
1 . Grachama 100 g posmarowana margaryną, 2 jajka(prosto od kury ),2 plastry szynki, 3 pomidory
a czemu nie ,maslo??
szyneczki moglo byc wiecej...ale ogolnie ladnie

2. 2 nektaryny, lu go kakowe, kawa z mlekiem
moze jakis jogurt do tego jeszcze? albo homo jakies?

3. 100g kaszy gryczanej, cycek z kurczaka, 3 rodzaje sałatek
nio tu wszystko gra
sosik byl?
a deserek?
4. micha budyniu kokosowego z wiórkami + 2 łyżeczki nutelli + garsc miesznki studenckiej , potem miseczka już mniejsza budyniu krówkowego z garscią miesznki studenckiej + nektarynka , paczuszka Lu go kakowych
nio tu big brawa

5.(tu bedzie ciężko) POSTARAM SIĘ ZJESC , bułkę z serem żółtym + jajko , pomidorem+ kako
dlaczego postaram sie???
jw
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 21:27   #1673
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

moje domowe, melancholijne, nibylekcjowe Uu (dzisiaj jakoś dużo tego i się czuję tak dziwnieee) :

Śn (po 7) : 2 kanapki żytniego domowej roboty, jedna grubo posmarowana serem topionym + pomidor, druga z margaryną i dżemem
zasnęłam, bo jakaś jestem po tym tygodniu padnięta
IIŚn? (przed 11) : pół czekolady toffi wedla ;/ tzn. raczej 60 gram + 2 marchewki duże
Ob (godzine po czyli o 12, za mały odstęp) : pół bułki wieloziarnistej+ duży kawał wołowiny z rosołu + mizeria z 3 ogórków + 2 łychy śmietany 18%
D : homo waniliowy + ok. 50 gram mieszanki studenckiej (ta mi smakuje, bo jest więcej rodzynek, nerkowce itd.)
ten obiad i deser to wyniosło gdzieś tak 800 kcal no i mała przerwa między tym i IIśn (400 kcal?) więc 1100 kalorii blisko siebie
P (16) : 2 jabłka z cynamonem
K (18) : 2 kromki z margaryną, jedna z serem żółtym i wędliną + pomidor, druga znowu z tym dżemem, ale już się skończył + wiejski 200 gram 5%

dooo kitu to wszystko. łącznie 2400 kcal.
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 21:40   #1674
Amel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 709
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Hm, a z nudów, wkleję się z moim niedorobionym U (z przyszłościowym P chyyba...)

I: owsianaa z 4 łyż. płatków, połowy fitelli cynamonowej, malin, jeżyn, z 60g serka wiejskiego; kawa z mlekiem

II: obiad- rybka panierowana, pół woreczka ryżu, buraczki, mizeria, duuużo sałatki krabowej z majonezem, kukurydzą i innymi takim wesołościami

III: kaszka śmietankowa; nektarynka

IV: 2 kromki żytniego- z masłem orzechowym i dżemem porzeczkowym; z twarogiem, rzodkiewką, ogórem i keczupem; homo naturalny z garścią BF, cynamonem i miodem

zerknie ktoś?
Amel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 21:44   #1675
isabella3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 262
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez Amel Pokaż wiadomość
Hm, a z nudów, wkleję się z moim niedorobionym U (z przyszłościowym P chyyba...)

I: owsianaa z 4 łyż. płatków, połowy fitelli cynamonowej, malin, jeżyn, z 60g serka wiejskiego; kawa z mlekiem

II: obiad- rybka panierowana, pół woreczka ryżu, buraczki, mizeria, duuużo sałatki krabowej z majonezem, kukurydzą i innymi takim wesołościami

III: kaszka śmietankowa; nektarynka

IV: 2 kromki żytniego- z masłem orzechowym i dżemem porzeczkowym; z twarogiem, rzodkiewką, ogórem i keczupem; homo naturalny z garścią BF, cynamonem i miodem

zerknie ktoś?

dłuuugo Cię nie było w prównaniu do mojego, to Twoje jadło jest 'przerażająco' zdrowe bez skłonności do P.. prędzej moje
__________________
"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega"

Stephen King
isabella3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 22:00   #1676
olgicula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Gdańsk / Heidelberg
Wiadomości: 259
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

R

Ś: owsianka z 4 łyżek na mleku 2% (3/4 szklanki) z 4 śliwkami i 4 śliwkami suszonymi, cynamonem i łyżką miodu. Kromka chleba razowego z szynką z indyka

2 Ś: kromka razowca z szynka z indyka i pomidorem, 3 śliwki, sok marchwiowy Marwit

O: 3 kawałki pieczonego łososia w cytrynie, 2 kromki razowca, szpinak na łyżce oliwy z czosnkiem, 1 pomidor

K: 70 g tofu marynowanego, puszka tuńczyka, jogurt naturalny ze zbożami, zielona papryka, ogórek kiszony

Ze sliwkami tak ubogo, nic nie bylo innego w domu
olgicula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-19, 22:11   #1677
Mimi19906
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 210
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

No dziewuszki i jednak kolacja była więc tak :
2 tosty z serem i z szynką do tego pomidorek z bazylia i 2 łyzeczki ketchupu z czosnkiem i pietruszką potem kilka orzeszków iiiiiiiiiii dużyyy kubek kako naturalnego z 2 łyżeczkami cukru ach no i dla poprawy efektu mimo chodem łyżeczka nutelli ( pękam w szwach ) ojojoj...
Mimi19906 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 08:29   #1678
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Cytat:
Napisane przez mpati86 Pokaż wiadomość
PROSZĘ O OCENĘ DZIEWUSZKI

Ś: 1 bułeczka orkiszowa z margaryną z serem twardym kozim (obie połówki) pomidor, czarne oliwki, pół papryki czerwonej, miseczka truskawek z chudym mlekiem, kawa z mlekiem ładne, zdrowe sniadanko

IIŚ:
1 jogurt jogobella regularis morelowa, 1 mała nektarynka i o 1 małą kanapeczkę/bułeczkę/drożdżówkę za mało taki jogurcik to mogła być "przepitka"

O:
filet z indyka w płatkach migdałów smażony na oliwce, fasolka szparagowa żółta oraz surówka wiosenna ok, ładnie, ale gdzie jakieś ziemniaczki?

P:
kawa z mlekiem, 1 herbatnik yyyyy no comment... to może być deser i to baaraaardzo marny swoją drogą

K:
1 bułeczka grahamka z margaryną z szynką drobiową, sałatą, pomidorem i ogórkiem świeżym( obie połówki) czarne oliwki, 1 actimel naturalny niech by było, ale grahamka mam nadzieję, że duża

UUUUUUUUUUUU


Proszę odpiszcie. czy jest to u i swoje uwagi. czy na u słodycze mogę jeść i o której kolacja? boję się przytyć

To jak moge liczyc na wasze opinie co jakis czas jak będę wklejać moje menu
na u jemy wszystko na co mamy ochotę, słodycze też. kolacja 2-3h przed snem, chyba, że czystobiałkowa-taka nawet 1/2h przed snem, ale te są raczej polecane na R reszta jw, skromne U.

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
jw

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------


jak dla mnie masz zawsze wszytsko rewalacyjne i nie mam sie czego czepiac;p;p


jw
dzięki Tapetko a teraz szybko odpowiadam:
orzeszki ziemne w czekoladzie, moje ulubione cappuccino to ajerkoniakowe a delicje impresje advocat i toffiee a Twoje? ja krokiety też uwielbiam, mnaimmmm
słodkie kolacje też

Cytat:
Napisane przez isabella3 Pokaż wiadomość
moje domowe, melancholijne, nibylekcjowe Uu (dzisiaj jakoś dużo tego i się czuję tak dziwnieee) :

Śn (po 7) : 2 kanapki żytniego domowej roboty, jedna grubo posmarowana serem topionym + pomidor, druga z margaryną i dżemem ok, fajnie, że chlebek domowy wierzę, że naprawdę kanapki grubaśne
zasnęłam, bo jakaś jestem po tym tygodniu padnięta ojjj
IIŚn? (przed 11) : pół czekolady toffi wedla ;/ tzn. raczej 60 gram + 2 marchewki duże no takie hmm jak nie śniadanko, ale ten jeden raz wybaczę bo byłaś zmęczona
Ob (godzine po czyli o 12, za mały odstęp) : pół bułki wieloziarnistej+ duży kawał wołowiny z rosołu + mizeria z 3 ogórków + 2 łychy śmietany 18% wołowina z rosołu a gdzie rosołek hmm? w sumie to nie jest ciepły posiłek
D : homo waniliowy + ok. 50 gram mieszanki studenckiej (ta mi smakuje, bo jest więcej rodzynek, nerkowce itd.)
ten obiad i deser to wyniosło gdzieś tak 800 kcal no i mała przerwa między tym i IIśn (400 kcal?) więc 1100 kalorii blisko siebie ojjj ale to nic, ja czasami jem 700 na śniad, a potem prawie drugie tyle na 2
P (16) : 2 jabłka z cynamonem same owocki
K (18) : 2 kromki z margaryną, jedna z serem żółtym i wędliną + pomidor, druga znowu z tym dżemem, ale już się skończył + wiejski 200 gram 5% tutaj baaaaardzo ładnie

dooo kitu to wszystko. łącznie 2400 kcal.
ejjjj gdzie do kitu, byłaś zmęczona i tyle. 2400 to jest ok, następnym razem będzie lepiej, a w weekendy szalej mała szalej
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 09:18   #1679
Katalepsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Tak było wczoraj:

śniadanie: płatki owsiane gotowane na wodzie (3 łyżki) + jogurt naturalny, pół banana, otręby, zarodki, rodzynki, orzeszki, siemie lniane
II śniadanie: szklanka soku z jabłek/marchwi/buraka/selera, jogurt naturalny z drugą połówką banana
obiad: udko z kurczaka i ryż brązowy +sałata
podwieczorek:szklanka soku, twarożek z jeżynami
kolacja: dwie kromki chleba chrupkiego z masłem, żółtym serem, sałatą i papryką +zielona herbata

Prosze o ocenę pierwszego wpisu w tym temacie

Edytowane przez Katalepsja
Czas edycji: 2009-09-20 o 09:19
Katalepsja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-20, 10:01   #1680
Anianiani
Raczkowanie
 
Avatar Anianiani
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 271
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy, część IX

Dobra, porządnie się za siebie biorę i zaczynam walczyć z EDkowymi schizami. Jest ciężko ale mam już dość życia kręcącego się wokół kalorii.... Poza tym ciągle nie mam okresu

U:

Śn: Kromka chleba razowego z masłem, serem pleśniowym i papryką, dwa jajka na twardo, sałatka grecka z dużą ilością fety.

IIśn: Serek homo waniliowy z rodzynkami, orzechami laskowymi i wkrojonym bananem, kawa z mlekiem.

Ob: Dwa ziemniaki z koperkiem, fasolka szparagowa i kalafior z bułką tartą, ryba smażona na oliwie.

D: Kawa z mlekiem, dwie krówki, nektarynka.

K: Dwa rodzaje sałatek warzywnych z majonezem, kromka razowca z twarożkiem; potem kawałek sernika na zimno z owocami i galaretką, dwa kieliszki wina czerwonego.

Proszę o ocenę.
Anianiani jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.