WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 23:40   #4381
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Kompleks z Radicala? To te takie kapsułki?

Czy obcięcie włosów wpłynie jakoś pozytywnie na wypadanie?
Bo teraz mam dość długie. Czy to kompletnie nie ma sensu? (ścinanie)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 05:17   #4382
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
Kompleks z Radicala? To te takie kapsułki?

Czy obcięcie włosów wpłynie jakoś pozytywnie na wypadanie?
Bo teraz mam dość długie. Czy to kompletnie nie ma sensu? (ścinanie)
Aralka, 3 lata temu jesienią obcięłam długie włosy ( ok. 30-35 cm ) na całkiem krótkie i wypadanie ustało jak ręką odjął. Nie wiem jednak, czy to jest reguła. Szczerze mówiąc sama się nad tym zastanawiam. Jutro jestem umówiona aby podciąć włosy, na razie tak, by je móc spiąć, jeśli jednak nie pomoże nie wykluczam cięcia na całkiem krótko.

jyyli, cynk biorę z Walmarku, natomiast biotynę ze Zdrowitu ( taką do ssania ). Do tego jeszcze tran, zestaw witamin B z kwasem foliowym (Chela-Ferr )oraz wyciąg ze skrzypu z witaminami. Niezła kompozycja;D. O jabłkach nie słyszałam, a bardzo lubię, więc muszę zwiększyć ilość zjadanych. A może sok z czarnej rzepy zastosujesz?? Chemia to chemia, jakby na to nie patrzeć.

Edytowane przez anulinka2009
Czas edycji: 2009-10-14 o 09:48
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 09:42   #4383
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Aha...
Tzn na całkiem krótko to na pewno nie.
No, ale obecnie mam włosy do pasa.
Zawsze takie miałam i obawiam się, że ciężko mi będzie podjąć decyzję, aby je ściąć.
Ale jak już to tak do łopatek czy coś. no nie wiem... Jakby to miało pomóc...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:05   #4384
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Witam was.
Pozwolicie ze przyłączę się do wątku.
I żeby było wszystko jasne czemu tu jestem zacznę od początku.
Kiedy urodziłam pierwszą córkę, włosy wychodziły mi garściami, przeraziłam się, w pierwszej chwili myślałam, że jestem chora i to poważnie, aż chciało mi się płakać kiedy przejechałam ręką po włosach i w ręku została garść włosów. To było straszne w końcu poszłam do lekarza.
Zlecono mi badania na tarczycę i się okazało że mam nadczynność tarczycy. Ale sprawę olałam, a włosy nadal wychodziły. Potem zaszłam w ciążę drugą włosy przestały wyłazić, i odrastać w miejscach u mnie zwanych zakolach. Szczęście w nieszczęściu jest takie, że mam kręcone włosy i prześwity zasłaniają loki, a tam gdzie były zakola tworzy się baran - wygląda to okropnie ale lepiej niż zakola . Rok temu znowu zjawiłam sie u lekarza endokrynologa ale już nie w sprawie włosów a w innej.
Moja nadczynność przeistoczyła się w niedoczynność i to w bardzo szybkim czasie.
Włosy nadal mi wyłażą ale już nie w takich ilościach. biorę tabletki na włosy, podejrzewam ze gdyby nie one byłabym juz "łysa" A może mi się tylko tak wydaje że bardzo mi włosy wychodzą bo mam długie włosy do wpół pleców ( oczywiście jak są proste), Najpierw używałam grzebienia o dużych przerwach, ale za bardzo sobie rwałam włosy więc przerzuciłam się na szczotkę. Z każdego czesania a to okolo 3 razy dziennie( na mokro rano, i na wieczór przed spaniem), ściągam garść włosów. Za każdym razem boję się brać szczotki do włosów, jeśli raz nie uzyję czegoś do czesania, prz najbliższym myciu rano mam kłębek włosów.
Matula mi ostatnio kupiła szampn i odżywkę z czego jedno kosztuje prawie 20 zł.
Jestem osobą oszczedną jesli chodzi o droższe rzeczy, ale zastanawiam się czy nadal oszczędzać ten szampon i odzywkę czy nie patrzeć na ceny i regularnie stosować tych produktów.
Od roku uzywam tabletek na włosy, za każdym razem zmieniam na inne ale nie wiem czy to dobrze czy źle. Kupiłam sobie nawet herbatkę na włosy którą niezbyt regularnie piję.
Wizytę do endokrynologa mam dopoiero za 2 tygodnie, może on coś poradzi na ten kłopt?
bochema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:27   #4385
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Bochema, witaj w klubie).
Napisz jakie tabletki na włosy zażywasz, jaką herbatkę pijesz??
Nie wiem też, o jakim szamponie i odżywce piszesz??
Jak się odżywiasz ( robiłaś ostatnio jakieś badania)??
Widzę, że się chyba odchudzasz, czy aby nie zbyt gwałtownie??
Jeżeli masz kłopoty z tarczycą, endokrynolog to dobry wybór.

Pozdrawiam
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 10:42   #4386
furiawekrwi
Przyczajenie
 
Avatar furiawekrwi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 27
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

miałam bardzo gęste włosy, jednak przez głupotę wycieniowałam je bardzo tragicznie, i z niewiadomych powodów zaczęły mi wypadać garściami. nawet umywalkę włosy zapchały. kupiłam Vitapil. brałam przez 30 dni, po problemie
furiawekrwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 11:35   #4387
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez anulinka2009 Pokaż wiadomość
Bochema, witaj w klubie).
Napisz jakie tabletki na włosy zażywasz, jaką herbatkę pijesz??
Nie wiem też, o jakim szamponie i odżywce piszesz??
Jak się odżywiasz ( robiłaś ostatnio jakieś badania)??
Widzę, że się chyba odchudzasz, czy aby nie zbyt gwałtownie??
Jeżeli masz kłopoty z tarczycą, endokrynolog to dobry wybór.

Pozdrawiam
Jakbym miała wypisywać szczegóły musiałabytm tu ponownie napisać swojego bloga, w którym wszystko jest napisane co i jak. Ale zrobię wyjątek i streszczę się odpowiadając na twoje pytania

Tabletki - Belissa
Herbatka -
Receptury NATURY Sposób na Piękne włosy, skórę i paznokcie - herbatka wpływa na stan włosów, skóry i paznokci dzięki specjalnej kompozycji ziół i cynku.
Skład Suplementu diety Receptury NATURY Sposób na Piękne włosy, skórę i paznokcie w przeliczeniu na maksymalną porcję do spożycia
w ciągu dnia (4 saszetki)
PRODUKT ZAWIERA WYŁĄCZNIE SKŁADNIKI NATURALNE
w odpowiednich proporcjach:
  • Liść pokrzywy (Urtica dioica)
  • Liść herbaty zielonej (Camelia sinensis)
  • Ziele bratka (Viola tricolor)
  • Ziele owsa (Avena sativa)
  • Liść rooibos (Aspalathus linearis)
  • Koszyczek kwiatowy rumianku (Matricaria chamomilla)
  • Ziele palczatki cytrynowej (Cymbopogon citratus)
  • Korzeń lukrecji (Glycyrrhiza glabra)*
  • Owoc jabłka (Malus domestica)
  • Ziele skrzypu polnego (Equisetum arvense)
  • Cynk (cytrynian cynku) - 12 mg, 80% ZDS**
Szampon i odzywka - Natur Vital dostępne w drogeriach natura.

Tego nie wspomniałam - odchudzam się ale pod nadzorem endokrynologa, ze względu na tarczycę typu Hashimoto, podwyższony poziom insuliny i nietolerancję glukozy. Bez pomocy endokrynologa nie byłoby mowy o żadnym schudnięciu, a wręcz przeciwnie. Wszystkie wymienione chorubska nie pozwalają w normalny sposób schudnąć tylko i wyłącznie potrzebna pomoc lekarza bo potrzebne są lekarstwa na te choroby.

Dieta - Powinnam trzymać się Niskiego Indeksu Glikemicznego ze względu na insulinę i glukozę. Powiedzmy, że się trzymam bo z wielu produktów zrezygnowałam, na rzecz chudnięcia. Ale od jakiegoś czasu grzeszę co niewychodzi mi na zdrowie. Jednak pocieszające jest to, że nie tyję za to nie chudnę . Stoję w miejscu.
Napewno się nie głodzę bo bym chyba z głodu umarła hahaha, kocham jeść i tego nie zmienie

A włosy mi wychodzą bo mam chorą tarczycę a to nic innego jak hormon od którego wiele zależy np. nasze zachowanie . kto by przypuszczał że to tarczyca . Chcesz poczytać więcej poczytaj mojego bloga ale od początku.

Do endokrynologa nie idę ze względu na włosy, tylko na kontrolne badania swoich hormonów tarczycy i insuliny. I receptę na leki, żebym normalnie funkcjonowała. O włosy zapytam się przy okazjii.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 13:59   #4388
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Aralko, byłam na Twoim wątku metamorfozowym i pamietam, że pisałaś tam, że nigdy nie obcinałaś włosów. Z kolei teraz widziałam Twoje zdjęcia z włosami krótszymi, bo do pasa. Włosy przeciętnie żyją kilka lat, więc te najdłuższe siłą rzeczy powinny wypaść.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 14:34   #4389
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Kurczę, to może u mnie też się po prostu wymieniają Bo mam jeszcze dłuższe od Aralki (też zajrzałam do wątku), nigdy mi nie specjalnie nie wypadały, a na pewno jeszcze mam dużo włosów, które urosły co najmniej 5,5 roku temu (został mi kawałek pasemek). Jeśli tak, to mam nadzieję, że szybko się to uspokoi, nie chcę musieć doczepiać na studniówkę

Bochema, możesz mi powiedzieć ile mniej więcej kosztuje ta herbatka i ile jest torebek w opakowaniu?
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 15:09   #4390
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Bochema, możesz mi powiedzieć ile mniej więcej kosztuje ta herbatka i ile jest torebek w opakowaniu?

około 6 zł - tak mi się wydaje.
20 torebek, pije się 4 razy dziennie ( dziś się doczytałam), a piłam 1 dziennie i to też nie zawsze.
Ja kupuję w aptece.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 17:46   #4391
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

jeeejku, a mi to włosy dosłownie wylatują z głowy!! Jak to możliwe?! Nigdy nie miałam tego problemu! Eeeech oby za jakiś czas sytuacja się wyrównała, bo normalnie oszaleję!
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 18:14   #4392
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
jeeejku, a mi to włosy dosłownie wylatują z głowy!! Jak to możliwe?! Nigdy nie miałam tego problemu! Eeeech oby za jakiś czas sytuacja się wyrównała, bo normalnie oszaleję!
Może to wina przesilenia jesiennego - chyba wszystkim włosy bardziej lecą ale jak się nie unormuje to marsz do lekarza i na badania
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:17   #4393
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez dymka Pokaż wiadomość
Może to wina przesilenia jesiennego - chyba wszystkim włosy bardziej lecą ale jak się nie unormuje to marsz do lekarza i na badania
ja zrzucam winę na ostatnie farbowanie włosów, tzn fryzjerka zrobiła mi kolor, który wyszedł paskudnie, więc tydzień później nałożyłam w domu szamponetkę, która tak właściwie niby nie niszczy włosów. Pomyślałam, że to wina farbowania, ale przecież włosy farbuję co jakiś czas i nigdy nie miałam takich problemów!
Mam nadzieję, że to wina tej pogody! A tymczasem łyknę skrzyp i vitapil
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:27   #4394
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

jyyli
A dokąd masz teraz włosy?

Postanowiłam, że sobie obetnę jeszcze trochę.
Praktycznie nigdy nie obcinam. Obcięłam bardziej po komunii, a potem w 6 klasie podstawówki. Teraz też chyba obetnę, tak do łopatek może. W końcu odrosną, a i silniejsze będą. No nie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:27   #4395
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
ja zrzucam winę na ostatnie farbowanie włosów, tzn fryzjerka zrobiła mi kolor, który wyszedł paskudnie, więc tydzień później nałożyłam w domu szamponetkę, która tak właściwie niby nie niszczy włosów. Pomyślałam, że to wina farbowania, ale przecież włosy farbuję co jakiś czas i nigdy nie miałam takich problemów!
Mam nadzieję, że to wina tej pogody! A tymczasem łyknę skrzyp i vitapil
łykaj na zdrowie - swoje i włosów, i popatrz przy okazji na to co wypada, czy z cebulkami czy bez, bo jeśli bez to prawdopodobieństwo winy farbowania rośnie, a włosy po prostu się łamią
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:48   #4396
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez dymka Pokaż wiadomość
łykaj na zdrowie - swoje i włosów, i popatrz przy okazji na to co wypada, czy z cebulkami czy bez, bo jeśli bez to prawdopodobieństwo winy farbowania rośnie, a włosy po prostu się łamią
lecą całe, z cebulkami. Nie mam problemu rozdwojonych, łamliwych włosów. Akurat zawsze miałam gęste i zdrowe kudełki, tylko ostatnio zaczęło coś szaleć! Farbowałam 3 tygodnie temu, a to wypadanie zaczęło się kilka dni temu. Hm, zła pogodo, nie niszcz mi włosów!
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 18:54   #4397
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez Aralka Pokaż wiadomość
jyyli
A dokąd masz teraz włosy?

Postanowiłam, że sobie obetnę jeszcze trochę.
Praktycznie nigdy nie obcinam. Obcięłam bardziej po komunii, a potem w 6 klasie podstawówki. Teraz też chyba obetnę, tak do łopatek może. W końcu odrosną, a i silniejsze będą. No nie?
Teraz mam tak gdzieś za nerki Podcinam co jakiś czas i przy takiej długości jestem dwa lata, ale teraz pewnie więcej trzeba będzie ciachnąć.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:06   #4398
dymka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 219
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
lecą całe, z cebulkami. Nie mam problemu rozdwojonych, łamliwych włosów. Akurat zawsze miałam gęste i zdrowe kudełki, tylko ostatnio zaczęło coś szaleć! Farbowałam 3 tygodnie temu, a to wypadanie zaczęło się kilka dni temu. Hm, zła pogodo, nie niszcz mi włosów!
No to chyba jednak wina szaleństwa za oknem - oby szybko włoski wróciły do formy
__________________
"A że ją Pan Bóg stworzył, a Szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszna i święta..."
dymka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 19:56   #4399
blumisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Witajcie.
Moje problemy z włosami trwają już około 10 miesięcy. Mam długie kręcone włosy. Codziennie przez jakieś 3-4 miesiące je prostowałam. Włosy przy prostowaniu wychodziły, ale od stycznia przestałam używać prostownicy, a włosy zaczęły wychodzić jeszcze bardziej. Wystarczyło je lekko dotknąć albo po nich przejechać, a zawsze w ręku znajowałam 5-6 włosów. Najgorsze było ich mycie, bo na kratce zostawał wielki gąszcz Początkowo sądziłam, że to przez prostowanie i włosy może były naciągane przez co te słabsze wypadają. Jednak po 6 miesiącach zmian nie było, a na mojej głowie zrobiły się prześwity. Włosy farbuję raz w miesiącu, więc myślałam, ze może to jest powód wypadania. Zaczęłam grzebać w internecie i wyczytałam, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych włosy również mogą wypadać. Ja odstawiłam tabletkiw grudniu, a brałam je 3 lata. Dzisiaj włosy sypią się dalej. Dochodzi nawet do tego, że boję się je myć bo wtedy wychodzi ich najwięcej. Od połowy września łykam Vitapil, żelazo i Witaminę B. Koleżanka mi poleciła h-pantetol i doszłam do wniosku, że jak skończę Vitapil to spóbuję. Jak na razie różnicy nie widzę. Dwa miesiące temu skróciłam trochę włosy, ale nic to nie dało. Pod koniec miesiąca wybieram się do fryzjera skrócić bardziej włosy i pofarbować je na ciemny blond (to mój naturalny kolor), jeżeli będzie możliwe przejście z brązu na jaśniejszy odcień. Wcześniej włosy farbowałam sama, więc może to przez używanie jakiejś nieodpowiedniej farby sama sobie krzywdę zrobiłam. Będę pisać na biężąco. Może macie dla mnie jakieś rady??
blumisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-14, 20:14   #4400
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość
niestety, wypadalo mi nawet 30-40 wlosow dziennie, urosly, ale za duzo ich wypadlo
to mi na chwilę obecną wylatuje sterta włosów niech ten koszmar się już skończy! A możesz mi zdradzić jeszcze jak się stosuje te ampułki radicala? Wciera w skalp, czy na całą długość? I na jak długo one starczają? 15 ampułek i zapewne 15 aplikacji takich, tak? Na mokre włosy tylko? muszę wiedzieć wszystko, hehe
__________________
Passion is my fashion!
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 20:23   #4401
socialite
Zakorzenienie
 
Avatar socialite
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Gdańsk/Berlin
Wiadomości: 4 344
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez Navien Pokaż wiadomość
to mi na chwilę obecną wylatuje sterta włosów niech ten koszmar się już skończy! A możesz mi zdradzić jeszcze jak się stosuje te ampułki radicala? Wciera w skalp, czy na całą długość? I na jak długo one starczają? 15 ampułek i zapewne 15 aplikacji takich, tak? Na mokre włosy tylko? muszę wiedzieć wszystko, hehe
na skore glowy, kiedy masz lekko podsuszone wlosy.
15 ampulek na 15 dni, producent zaleca stosowania przynajmniej 2 opakowań. Stosowany na wlosy/koncowki, regeneruje i i odbudowuje
__________________
Zapuszczam i dbam o włosy
AG
real beauty is not about perfect hair,
Chanel and lipgloss,it's about being
a role model,standing out and being
beautiful on the inside.


http://ubierziumaluj.blogspot.com/
socialite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 21:40   #4402
Navien
Wtajemniczenie
 
Avatar Navien
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 395
Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość
na skore glowy, kiedy masz lekko podsuszone wlosy.
15 ampulek na 15 dni, producent zaleca stosowania przynajmniej 2 opakowań. Stosowany na wlosy/koncowki, regeneruje i i odbudowuje
o, to fajnie, będę stosować na całe włosy. Ale pewnie jedna ampułka nie wystarczy na całą długość? I rozumiem, że mogę co drugi dzień to nakładać, bo codziennie włosów nie myję, co 2 dni.

Cytat:
Napisane przez socialite Pokaż wiadomość
zaleca sie stosowania codziennie
kurcze, to może nie zaszkodzi jak będę stosowała na suche? bo nie chcę myć codziennie, zwłaszcza, że mam obecnie szamponetkę na łbie i nie chcę żeby kolor szybko zszedł.
__________________
Passion is my fashion!

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2009-10-15 o 18:40 Powód: post pod postem
Navien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-14, 22:52   #4403
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Blumisia, poczytaj wątek, znajdziesz tu dużo rad. Najlepiej przejrzyj ten obszar ok. 10-15 stron temu( tak na oko ).

Dziewczyny, od jakiegoś czasu( ponad tygodnia) wydaje mi się, że włosów trochę mniej wypada. Dzisiaj nastał przełom( chociaż pewnie nie na długo ta poprawa, hehe) i przy myciu włosów wypadło tylko ok.75. W dzień wypadło ok. 50 więc dzienna ilość włosów które wypadły (w dniu mycia) wyniosła tylko ok. 125. W porównaniu do ok. 250 włosów przy samym myciu plus z 80 w ciągu dnia to różnica jest znaczna
Aniu, dodam, że myłam włosy szamponem Vichy. Dałam nawet tę odżywkę Loreal( wydaje mi się, że włosy bardziej błyszczą po niej) od połowy włosów i mimo tego nie wypadło mi tak dużo włosów. Jestem więc dobrej myśli
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 05:48   #4404
anulinka2009
Wtajemniczenie
 
Avatar anulinka2009
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 2 623
GG do anulinka2009
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

MalaArielka, bardzo się cieszę, że u Ciebie widać poprawę.
Ja jestem dzisiaj umówiona na cięcie ( myślę, że tak 7-8 cm na pewno).

blumisia, czytałam w KWC o farbach, które powodowały u dziewczyn gwałtowne wypadanie. Być może sama używałaś jednej z nich.
Zażywam ostatnie opakowanie tabletek ( jak nie pęknę)- ciekawe, czy ich odstawienie spotęguje u mnie wypadanie. Mam nadzieję, że nie.
Faktycznie poczytaj wątek, jest tam sporo podpowiedzi.
A tak w ogóle witaj w klubie

Pozdrawiam
anulinka2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 08:24   #4405
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Wczoraj rano użyłam szamponu i odżywki której nazwę podałam wyżej.
Na wieczór szczotka poszla w ruch i... może wyda się dziwne ale na szczotce miałam zaledwie tylko kilka kłaczków .
Nie użyłam żadnych ulepszaczy do lepszego skrętu ( dlatego teraz mam siano na głowie ), żadnych lakierów itp. Dziś rano na szczotce też zaledwie tylko kilka kłaczków a nie garść i zapchany zlew albo wanna.
Może to zbieg okoliczności? Albo to naprawdę działa - no, za taką cenę?
Chyba jednak przerzucę się na ten zestaw mimo ich cen.
Ale czy nie powinno się zmieniać? Czy nie przeszkadza ciągle na okrągło ten sam zestaw do mycia włosów ?
bochema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 09:30   #4406
ekomonika
Zakorzenienie
 
Avatar ekomonika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 199
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez dymka Pokaż wiadomość
Może to wina przesilenia jesiennego - chyba wszystkim włosy bardziej lecą ale jak się nie unormuje to marsz do lekarza i na badania
Mi jakoś nie lecą Może też to być niedobór jakiejś witaminy lub minerału, mi też tak kiedyś leciały garściami - zaczęłam brać witaminy i przeszło
ekomonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 10:13   #4407
xBlackRosex
Raczkowanie
 
Avatar xBlackRosex
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 166
Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Dziś podczas mycia zauważyłam że wypadło mi mnóstwo włosów
Wyglądały na połamane, wcześniej coś takiego mi się nie zdażało.
xBlackRosex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 11:12   #4408
ekomonika
Zakorzenienie
 
Avatar ekomonika
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 199
Exclamation Dot.: Sposoby na przyspieszenie porostu włosów- część III

Cytat:
Napisane przez xBlackRosex Pokaż wiadomość
Dziś podczas mycia zauważyłam że wypadło mi mnóstwo włosów
Wyglądały na połamane, wcześniej coś takiego mi się nie zdarzało.
Zwykle powinno wypaść ok. 100 włosów na dzień. Jeśli włosy rosną za wolno lub za dużo ich wypada może być to niedobór biopierwiastków.
Żeby włosy szybko rosły i nie wypadały powinno się jeść:

Siarkę
: "Występuje m.in. w mięsie, mleku, jajach, rzodkwi, cebuli, czosnku i porach. Działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie. Jest składnikiem substancji białkowej komórek, wchodzi w skład kości, zębów, włosów, skóry.Przy jej niedoborze może wystąpić nadmierne rogowacenie naskórka, złe samopoczucie, łamliwość i wypadanie włosów, oraz choroby paznokci."

Magnez:"Sporo go w bananach, ziarnach zbóż, mleku, orzechach, jarzynach zielonoliściowych. Jest nazywany minerałem życia. [...] Jego niedobór może przyśpieszać procesy starzenia się skóry; łamliwość włosów i paznokci. "

Wapń: "szukaj go w mleku i produktach pochodnych, jarzynach zielonoliściowych. Działa przeciwalergicznie i przeciwzapalnie, kojąco. [...] Niedobór może objawiać się m.in. bladością skóry, wypadaniem włosów."

P.S. Ewentualnie można brać witaminy ;]

To na tyle Mam nadzieję że pomogłam i już więcej tak nudzić tymi biopierwiastkami itp. nie będę


Pozdrawiam

Monika

Edytowane przez ekomonika
Czas edycji: 2009-10-15 o 11:35
ekomonika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 16:20   #4409
Aralka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 325
GG do Aralka Send a message via Skype™ to Aralka
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Cytat:
Napisane przez bochema Pokaż wiadomość
Wczoraj rano użyłam szamponu i odżywki której nazwę podałam wyżej.
Na wieczór szczotka poszla w ruch i... może wyda się dziwne ale na szczotce miałam zaledwie tylko kilka kłaczków .
Nie użyłam żadnych ulepszaczy do lepszego skrętu ( dlatego teraz mam siano na głowie ), żadnych lakierów itp. Dziś rano na szczotce też zaledwie tylko kilka kłaczków a nie garść i zapchany zlew albo wanna.
Może to zbieg okoliczności? Albo to naprawdę działa - no, za taką cenę?
Chyba jednak przerzucę się na ten zestaw mimo ich cen.
Ale czy nie powinno się zmieniać? Czy nie przeszkadza ciągle na okrągło ten sam zestaw do mycia włosów ?
A co ty teraz używasz? Te ampułki Radical?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=457800
Moja wymianka!
Aralka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 17:12   #4410
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: WYPADAJĄCE WŁOSY- kontynuacja

Bochema, to raczej zbieg okoliczności albo efekt Placebo To raczej niemożliwe, żeby tak szybko zadziałał szampon i odżywka, ale używaj ich, bo w końcu Ci się termin ważności skończy i nie będziesz miała z tego nic. Ja jestem zdania, że dobrze zmieniać kosmetyki co jakiś czas, ale przecież jak będziesz używała ten zestaw przez jakiś czas to nic się nie stanie. To chodzi o takie długotrwałe stosowanie.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:08.