Włochy- najważniejsze porady dla turystów - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-02, 14:10   #151
champ1on
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 46
Dot.: Włochy - zawieszenie Schengen

Dziwne. Matka dzwonila do biura w sprawie obozu do Wloch, miejsca byly zapytala sie czy na 100% mozna jechac majac sam dowod osobisty.. babka z biura poszla tam sie zapytac kogos no i twierdzi, ze nie mozna...

Edit: potem pisalem jeszcze do nich na gadu i dostalem odp. ze dowod moze byc, ale nie tymczasowy...

Edytowane przez champ1on
Czas edycji: 2009-07-02 o 14:12
champ1on jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 14:21   #152
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Włochy - zawieszenie Schengen

Dziwne, w końcu MSZ informuje, że obywatele polscy moga przekraczać granicę włoską na takich samych zasadach jak do tej pory okreslonych w prawodawstwie UE, czyli z paszportem bądź dowodem osobistym. Na dowód tymczasowy można przekraczać granice UE. Czyli moim zdaniem wszystko jest OK, ale zadzwoń może do konsulatu włoskiego i się upewnij?
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 11:49   #153
hawana2002
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 132
GG do hawana2002 Send a message via Skype™ to hawana2002
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Z Waszych opisow,drogie Wizażystki, wynika,że Rzym,Florencja i Wenecja królują A byla któraś z Was moze w Toskanii? Bardzo interesuje mnie ten region. Moglbyście mi powiedzieć jakimi liniami lotniczymi leciałyście i ile płaciłyście za bilety ? Rzym jest moim marzeniem od kiedy pamiętam i kiedy tylko uzbieram wystarczająco dużo pieniedzy wybiore sie tam chciażby piechotą:P
hawana2002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:45   #154
polinea
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 86
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Ja bylam w Rzymie i Wenecji na wyjezdzie typowo wycieczkowym, czyli szybkie zwiedzanie gdzie niczego dokladnie sie nie obejrzalo...kraj cudowny, jednak reputacja Polek dosc niepokojaca
polinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 10:49   #155
Nusia87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 142
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Hej dziewczęta, ja swego czasu mieszkałam 5 lat w it. Co do Toscanii, to Florencja leży w Toscanii . Toscania jestem regionem Włoch. I jakoś mimo stosunkowo częstych odwiedzin tego kraju, jeszcze nie miałam okazji zwiedzić winnic i niekomercyjnych miejsc Toscanii. Lece 16 lipca na urlopik - kocham to Państwo i jakoś nie mam dość .
Ja latam liniami Wizzair są naprawde tanie i jeśli w miarę wcześniej zarezerwuje się wylot to można naprawdę zaoszczędzić. Z przyjaciółką kupiłyśmy sobie bilety w maju i koszta "w tą i spowrotem" wyszły ok 400 zł.
__________________
"Bo śmiałkiem jest ten, kto podejmuje decyzje wbrew obawom, ten, kogo na każdym kroku nękają demony, kogo nurtują rozterki, czy ma rację czy nie. A mimo to działa - bo również wierzy w cuda."


kierowca od 18.02.2010
Nusia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:15   #156
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Jadę w okolice Asyżu, do miasta nie turystycznego, zwykle miasteczko. Ile wziąć ze sobą euro na 2 tygodnie? Patrząc że zakupy będą w marketach...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 21:18   #157
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

Dobra piszę trzeci podobny post Będe w regione Umbri, w miasteczku absolutnie nie turystycznym. Zakupy raczej w marketach, typu lidl na jakie koszty będę narażona (?)
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-13, 10:14   #158
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

podbijam :/ może ktoś mi pomoże?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:40   #159
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

na pewno musisz się nastawić na to, że rzeczy kupowane w euro przeliczając na złotówki wychodzą strasznie drogo... byłam w tegoroczne ferie we Włoszech, to pamiętam, że litrowa Pepsi kosztowała nawet do 5 euro :/ trzeba się niestety do tego przyzwyczaić.
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 18:48   #160
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Byłam w tegoroczne ferie we Włoszech - docelowo Rzym, wycieczka do Wenecji (akurat był karnawał, więc było ciekawie), a po drodze zwiedzanie Asyżu - polecam
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 19:28   #161
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Cytat:
Napisane przez hawana2002 Pokaż wiadomość
Z Waszych opisow,drogie Wizażystki, wynika,że Rzym,Florencja i Wenecja królują A byla któraś z Was moze w Toskanii? Bardzo interesuje mnie ten region. Moglbyście mi powiedzieć jakimi liniami lotniczymi leciałyście i ile płaciłyście za bilety ? Rzym jest moim marzeniem od kiedy pamiętam i kiedy tylko uzbieram wystarczająco dużo pieniedzy wybiore sie tam chciażby piechotą:P
Byłam w Toskanii. Ale samochodem, tak że nie nogę napisać nic o samolotach. Rodzina także tam co roku bywa.
Florencja jest oczywiście w Toskanii. Nie będę pisała o innych sztandarowych miastach- są dziesiątki stron na ich temat. Według mnie w Toskanii najciekawszy jest "interior" małe miasteczka tudzież wsie, krajobraz, winnice i lasy. Polecam zwłaszcza okolice na południe od Sieny.
Oraz - z mniej popularnych, acz pelnych uroku miast- Lukkę.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-20, 09:43   #162
Cristian
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

a za ile Eurasów można zakupic koszulke ? xD
Cristian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 10:50   #163
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

nie rozglądałam się za koszulkami we Włoszech, ale np. w Bratysławie można było w promocji wyrwać za 5 euro, a normalnie za ok. 10 euro - myślę, że we Włoszech będą podobne ceny.
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 01:10   #164
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

Po powrocie mogę stwierdzić że bylo tanio. Market Conad lub A&O, euro spin.
Drink breezer 1,09 euro
Drink rum bacardi z colą 1,95 euro
Długa bagietka 0,79 euro
Litr martini 5-6 euro
Potrójne opakowanie kinder bueno 1,49 euro
1,5 litra 7 up 0,90 euro, a 1,5 litra pepsi już 1,3 euro
puszka fanty 0,50 euro
opakowanie 500 g makaronu od 0,5-1 euro
słoik sosu w zależności od typu od 1 do 2 euro
okulary przeciwsłoneczne w Perugi na straganie 5 euro

W pubie - drink martini ze sprite limonką lodem 3 euro. Duże piwo moreti 2,5 euro (to samo w sklepie za 1 euro)
likiery od 1,5 do 3 euro.
duża butelka limoncello od 4 do 6 euro
papierosy;
diana (20 szt) 3,7 euro
diana (10 szt) 1,85 euro
camele (20 szt) 4 euro
camele (10 szt) 2 euro
philip morris (20 szt) 4,3 euro

Ceny w marketach są całkiem całkiem
Potrójne opakowanie mrożonej pizzy 3 euro
Ja tam się tak bałam wzięłam tyle pieniędzy a przywiozłam jeszcze dużo kasy ze sobą.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 10:13   #165
Aanulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Somewhere in your dreams
Wiadomości: 121
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Małe miasteczka w Toskanii - moje marzenie Takie wyjęte z książki "Pod słońcem Toskanii" Ja widziałam przede wszystkim Florencję i też mnie urzekła. Warto spróbować ich kruchym ciasteczek i takich malutkich pączków ryżowych. Oprócz tego mogę polecić Rzym i urocze Sorrento.
Aanulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-25, 07:24   #166
-=Reyka=-
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
Dot.: Włochy - jakie tam sa ceny

witam dziewczyny wybieram sie nielugo do Włoch i mam podobny problem a mianowicie ile pieniędzy zabrać. Jadę na 8 dni do Roseto degli Abruzzi, słyszałam ze ceny w euro analogiczne do zł w Polsce... czyli jak dla mnie drogo biorac pod uwage kurs euro ... Jaka kwote polecałybyście na taki wyjazd ? ( nie mam zadnych posilkow - jedzenie bede rowniez kupować na miejscu)
-=Reyka=- jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 23:19   #167
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

ja byłam raz bardzo mi się podobało.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 18:31   #168
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Ja wlasnie wrocilam z Rzymu. Jak to niektorzy mowia, Rzym-jedna wielka ruina, ale piekna ruina.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 18:18   #169
Blk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Świętokrzyskie :)
Wiadomości: 557
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Rzym-jedna wielka ruina, ale piekna ruina.
oj tak tak
Blk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 18:54   #170
Orchide
Raczkowanie
 
Avatar Orchide
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 56
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Cześć dziewczyny! Ostatnio zastanawiam się czy nie wybrać się w styczniu do Rzymu, bo byłam tylko raz i to przez jeden dzień więc to było takie zwiedzanie byleby zobaczyć
Myślicie, że warto w styczniu?
__________________
I am unwritten, can't read my mind!
Orchide jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:56   #171
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Spędziłam 2 miesiące wakacji we Włoszech i zakochałam się w tym kraju. Byłam w Mediolanie i jego okolicach, zwiedziłam Wenecję i miejscowości nad morzem. Portofino jest cuuudowne
Ludzie we Włoszech bardzo sympatyczni, otwarci. Potrafią odpoczywać i bawić się.
Zupełnie inna kultura
Co mnie drażniło tam to fakt, że Włosi na wszystko mają czas. Kolejki w sklepach, żeby coś załatwić w urzędzie czy na poczcie trzeba było poświęcić kilka godzin.
Mimo wszystko kocham ten kraj i ludzi i na pewno jeszcze nie raz tam pojadę
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 21:27   #172
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

a ja jadę na obóz za rok i w drodze powrotnej będę 1 dzień w wenecji
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-24, 22:36   #173
olenkaa
Rozeznanie
 
Avatar olenkaa
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 868
GG do olenkaa
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Wenecja - piękne miasto, warte zwiedzenia ale jak dla mnie za dużo turystów. Zdecydowanie!Ciężko się przemieszczać, wszędzie tłok i potworny problem z zaparkowaniem samochodu (czekaliśmy ponad godzinę aż zwolni się miejsce parkingowe). Mimo tych mankamentów bardzo podobał mi się pobyt w tym urokliwym miejscu.
__________________
bawię się w życie..
olenkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 10:31   #174
magdamlynek
Raczkowanie
 
Avatar magdamlynek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 93
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Mmmm, marzą mi sie zakupy w Mediolanie i Toskania. Ostatnio na Disc czy Planete widziałam jakieśmigawki o Toskanii, czytam książkę... Bajecznie tam, jak w raju
magdamlynek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 11:59   #175
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Włochy jezu aż się śliniłam jak czytałam dziś ten wątek byłam tam dwa razy ale już je ubóstwiam a tyle jest jeszcze do zobaczenia...
Byłam 2 razy w Rzymie i 2 razy w Wenecji, w San Marino, Padwie, Asyżu, Rimini, w jakiś malutkich ale urokliwych miejscowościach na trasie

Pierwszy raz byłam na obozie i było to dobre 8 lat temu, byłam wtedy w miejscowości obok Cesenatico, chyba Piranella, taka typowa miejscowość ale i tak mi się podobało, wiadomo był to obóz więc były dzieciki, słońce, plaże i morze i to mi wystrczyło najbardziej wtedy zapamiętałam rejs statkiem z dyskoteką, mirabilandię i taki wielki aquapark, do dzis mam katalog tego parku W trakcie byłam też na wycieczce w Rzymie ale wiadomo za dużo czasu nie mielismy bo sam dojazd trwał długo a wyjechalismy o 3 nad ranem ale już wtedy wiedziałam, że chce tam wrócić......
Wtedy też byłam w San Marino i przywiozłam z perfumy, jakies alkohole i WIELKIEGO miśka
Standartowo w drodze powrotnej była Wenecja ale jak dla mnie wtedy to była makabra, waidomo jak na obozach była zielona noc więc cała noc nie przespana, dopołudnia wyjechaliśmy a ja jeszcze przed jazdą łyknęłam 2 aviomariny i kurcze zasnęłam jak kamień, jak dojechaliśmy do wenecji to nie mogłam sie dobudzić, byłam jak naćpana, zreszta jak większość i dopieor wtedy puścili na fulla muzyke i się jakoś dobudziłam ale i tak chciałam tylko juz wracać

A drugi wyjazd to już była bajka, było 3 lata temu pod koniec października, więc juz innaczej podchodziłam do zwiedzania, była to pielgrzymka, na początku bałam się takiej formy ale była to niedroga oferta więc namówiłam jeszcze przyjaciółkę. Szczerze mogę powiedzieć, że innaczej na wszytsko spojrzałam i cieszyłam się, że to była pielgrzymka a nie zwykła wycieczka, Anioł Pański na placu Św, Piotra, modlitwa przy grobie JPII, tego nigdy nie zapomnę...
Pamiętam jak te Włoszki chodziły w tych wysokich kozakach aż niedobrze mi się robiło na ten widok
Ale tłumy niestety nadal były dzikie, kolejka do muzeów watykańskich porażająca więc musiałam zrezygnować
Tak samo chciałam posiedziec na schodach hiszpańskich to nie było gdzie Fontanna di trevi tak samo, jest cudowna ale kurcze nie idzie się tam dopchać
Wenecja mi się spodobało chociaz wtedy Pal św. Marka był podtopiony i były ustaione takie platformy po których można było sie poruszać ale późzniej woda ustapiła i można było normalnie chodzić, najbardziej wkurzali mnie Ci co sprzedawali te róże, normlanie nie da się ich pozbyć
dziwny dla mnie tez był widok bramek ustawionych w środku Bazyliki św. Marka no ale co się dziwić, za niedługo wszędzie będa takie bramki, trzeba się przyzwyczaić

Mam nadzieję, że za niedługo będe miała okazję wyjechac w bardziej w południową część, narobiłyście mi wielkiego smaka
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 13:39   #176
majka8222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2
Dot.: Włochy państwo renesansu. Kto był???

Super zdjęcia Camilla
przywołują miłe wspomnienia, niestety ja byłam we Włoszech jeszcze w czasach, kiedy nie miałam aparatu cyfrowego, tylko zwykły, wiec mam zdjecia w albumie, a nie w komputerze
Chciałabym w przyszłym roku zabrać tam męza, mam już wybrany apartament w Rzymie, no ale jak zwykle zobaczymy, czy uda nam się urlop w tym samym czasie załatwić....
majka8222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 15:27   #177
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Włochy - Bibione

Wyciągam wątek gdyż początkiem maja tam będę
Może był ktoś tam jeszcze i napisze coś ciekawego ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 14:58   #178
frodo75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 99
Dot.: Włochy - Bibione

Byłem w Bibione 2 lata temu. Piękna pogoda, ogromna plaża, blisko do wenecji, piaszczysta plaża, dosyć wysokie ceny, dobre warunki w miejscach noclegowych. A przed wyjazdem przeczytaj forum Bibionowiczów, znajdziesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania - http://www.turysci.info/articles.php?id=14
frodo75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 17:03   #179
Baby14
Zakorzenienie
 
Avatar Baby14
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 12 206
Dot.: Włochy - Bibione

Cytat:
Napisane przez frodo75 Pokaż wiadomość
Byłem w Bibione 2 lata temu. Piękna pogoda, ogromna plaża, blisko do wenecji, piaszczysta plaża, dosyć wysokie ceny, dobre warunki w miejscach noclegowych. A przed wyjazdem przeczytaj forum Bibionowiczów, znajdziesz odpowiedź na wszystkie swoje pytania - http://www.turysci.info/articles.php?id=14
Ooo dziękuję za świetną stronkę
Spałaś w hotelu ?
Bo ja jadę z klasą i mam napisane że mamy spać w jakiś 6 osobowych mieszkaniach. Nie wiem własnie co to jest? Jakieś domki ? Widziałaś może tam coś takiego ?
Baby14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-01, 07:37   #180
frodo75
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 99
Dot.: Włochy - Bibione

spalismy w apartamentowcach 6 osobowych, to jest najtańsza forma pobytu w tym miejscu
frodo75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-23 13:35:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.