tabletki YAZ - zbiorczy! - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 15:36   #4861
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Olara Pokaż wiadomość
No właśnie w tym sęk że moje okresy sa mega nieregularne wiec nie mam pojecia kiedy nastepny przyjdzie;p Może za 28 dni a może za 50. I dlatego chce wziąśc jak najszybciej tylko nie wiem kiedy. A może jakiś ginekolog na forum jest i by pomógł ;p ?? Wiadomo nie ma to jak porada lekarza
nie ma lekarza, albo zaczynasz brac dzis i p[rzez całe opakowanie stosujesz dodtakowa antykoncepcje albo czekasz na @ innego wyjścia nie widzeZreszta mozesz do swojej lekarki zadzwonic
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 16:10   #4862
Olara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 12
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

No nic, będe się dodatkowo zabezpieczać Dzieki.
Olara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 17:11   #4863
anez00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ZS :):):)
Wiadomości: 63
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

dziekuje kochana naprawde bardzo mi pomoglas buzka
anez00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 19:51   #4864
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Wczoraj zrobilam sobie herbatke uspokajajaca (w skladzie nie podali dziurawca, jedynie owoc dzikiej róży, szyszki chmielu, owoc kopru, lisc pokrzywy, melise...) popijalam miedzy braniem tabsa, mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, w koncu dziurawca tam nie było!!!
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 20:17   #4865
maarcinka
Raczkowanie
 
Avatar maarcinka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 167
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

nawet gdyby był to nic, dziurawiec (z tego co wiem) nie wpływa na działanie anty, on może spowodować trwałe odbarwienia skóry, dlatego trzeba go unikać

mam anemię, lekarz przepisał mi żelazo. 1 tabl. powl. o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 80 mg Fe2+ w postaci siarczanu, 350 g kwasu foliowego, 80 mg mukoproteozy i 30 mg kwasu askorbowego. co prawda nigdzie nie znalazłam informacji żeby to jakoś wpływało. myślicie że moge spokojnie sobie łykać to żelazo?
maarcinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 20:45   #4866
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez maarcinka Pokaż wiadomość
nawet gdyby był to nic, dziurawiec (z tego co wiem) nie wpływa na działanie anty, on może spowodować trwałe odbarwienia skóry, dlatego trzeba go unikać

mam anemię, lekarz przepisał mi żelazo. 1 tabl. powl. o zmodyfikowanym uwalnianiu zawiera 80 mg Fe2+ w postaci siarczanu, 350 g kwasu foliowego, 80 mg mukoproteozy i 30 mg kwasu askorbowego. co prawda nigdzie nie znalazłam informacji żeby to jakoś wpływało. myślicie że moge spokojnie sobie łykać to żelazo?

co do pogrubionego: a czytałaś ulotkę?

Cytat:
Niektóre leki mogą powodować, że lek Yaz będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie. Dotyczy to leków:
  • stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbamazepina),
  • stosowanych w leczeniu gruźlicy (np. ryfampicyna),
  • stosowanych w leczeniu zakażeń wirusem HIV (rytonawir) lub innych chorób zakaźnych (antybiotyki takie jak: gryzeofulwina, ampicylina, tetracyklina),
  • ziołowych zawierających ziele dziurawca (Hipericum perforatum).

co do żelaza, to możesz łykać, nie wpływa
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 21:17   #4867
8Alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 70
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

maarcinka, nawet na opakowaniu tabletek z dziurawca pisze, że wchodzą w interakcję z tabsami, tak samo na tabsach pisze, że dziurawiec zmniejsza wchłanianie.

Ciekawa strona pozwalająca sprawdzić interakcje leków
http://www.bil.aptek.pl/servlet/interakcje/calc

Kurczę, a jeśli chodzi o mnie, to połączyłam opakowania i mam pod koniec drugiego opakowania plamienia. Ehh, boję się teraz, że będę miała okres przez tydzień : (
8Alice jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 21:20   #4868
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

a nie mozesz isc do internisty? albo innego gina w tej przychodni co Twoj?
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 21:22   #4869
8Alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 70
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Olara, a nie możesz iść do lekarza domowego, takiego zwykłego? Pokażesz opakowania. Zwykli lekarze też mogą wypisać receptę. A szkoda, żebyś traciła miesiąc czy nawet więcej, bo (tak jak dziewczyny pisały wyżej) jeśli spóźnisz się chociaż o dzień, to cały miesiąc jest o kant roztrzaskać.
8Alice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 21:24   #4870
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez 8Alice Pokaż wiadomość
Olara, a nie możesz iść do lekarza domowego, takiego zwykłego? Pokażesz opakowania. Zwykli lekarze też mogą wypisać receptę. A szkoda, żebyś traciła miesiąc czy nawet więcej, bo (tak jak dziewczyny pisały wyżej) jeśli spóźnisz się chociaż o dzień, to cały miesiąc jest o kant roztrzaskać.
ale ona juz sie spoznila...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 21:51   #4871
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

aaaaa no to juz po ptokach
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-04, 21:52   #4872
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
aaaaa no to juz po ptokach
no niestety...
chciałam jeszcze tylko dodać, że w takim układzie stosunki z tych 4 dni z placebo były niezabezpieczone...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 22:41   #4873
willy wonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 148
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

hmmm a gdyby podejsc do tej sprawy w taki sposob (wiem wiem, zaraz zostane zbesztana bo przeciez to 24+4 a nie 21+7 :P) Yaz mimo ze maja schemat inny od tradycyjnych tabletek zawieraja takie same hormony jak yasminelle, kiedy np. chce sie przesunac okres o pare dni mozna wziac o tyle wiecej tabletek z zapasowego opakowania i nastepnie przejsc do 7 dniowej przerwy, zabezpieczenie jest zachowane wtedy. 3 dodatkowe tabletki yaz nie bierze sie przeciez w celu zwiekszenia ich skutecznosci (maja taka sama skutecznosc jak inne tabletki jednofazowe dwuskladnikowe) tylko po to aby zminimalizowac niektore skutki uboczne.
willy wonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-04, 23:11   #4874
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

mnie tez to zaczelo zastanawiac, no bo skoro yaz i yasminelle maja dokladnie taka sama ilosc hormonow w kazdej tabletce, a yasminelle tez sobie mozna wziac 24 i pozniej przerwe zrobic, to czemu by nie na odwrot? ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 00:20   #4875
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

a nie ma o tym nic w ulotce? [nigdy nie brałam yaz, więc niech się wypowie jakiś posiadacz ulotki ;p]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 00:41   #4876
8Alice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 70
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Myślałam, że to będzie się tyczyło tego tygodnia, ale jeśli Olara będziesz się widziała z gin, to zapytaj się o ten sposób jaki podała willy wonka.

W ulotce Yaz, jest tylko info o skracaniu do 4 dni i nigdy wydłużaniu (nawet to podkreślają - chyba tylko dlatego, żeby kiedyś kobiety nie pomyślały że ta sama ilość hormonów w tabsach XX jest np w YY - tylko, że inny hormon - i można brać na zmianę na wszelki wypadek).

Może lepiej będzie się zastosować do ulotki Yasminelle, bo tam jest system 7 dni wolnych. W sumie to dobry pomysł, ale i też ryzykowny, bo nie ma się tej pewności, czy to działa.
__________________

jestem oazą spokoju
8Alice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 07:39   #4877
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Antykoncepcja YAZ - proszę o pomoc!

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
hmmm a gdyby podejsc do tej sprawy w taki sposob (wiem wiem, zaraz zostane zbesztana bo przeciez to 24+4 a nie 21+7 :P) Yaz mimo ze maja schemat inny od tradycyjnych tabletek zawieraja takie same hormony jak yasminelle, kiedy np. chce sie przesunac okres o pare dni mozna wziac o tyle wiecej tabletek z zapasowego opakowania i nastepnie przejsc do 7 dniowej przerwy, zabezpieczenie jest zachowane wtedy. 3 dodatkowe tabletki yaz nie bierze sie przeciez w celu zwiekszenia ich skutecznosci (maja taka sama skutecznosc jak inne tabletki jednofazowe dwuskladnikowe) tylko po to aby zminimalizowac niektore skutki uboczne.
ja bym tak nie kombinowała
poza tym ona juz i tak wszystkie tabletki wzięła więc i tak za późno...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 18:28   #4878
hailie21
Zakorzenienie
 
Avatar hailie21
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: City of Joy
Wiadomości: 6 387
Smile Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam Was dziewczyny
Już wkrótce dołączę w pełni do grona, zaczynając stosować Yaz. Konsekwentnie brnę przez ten wątek (a jest co czytać). Póki co za mną 1/3 wszystkich postów, więc mam jeszcze trochę do nadrobienia
Właściwie jak do tej pory znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dokształcę się jeszcze czytając ulotkę.
Martwi mnie jednak szereg skutków ubocznych, w tym najbardziej ryzyko zakrzepicy. Do tego znalazłam bardzo niepochlebny artykuł na temat tabletek antykoncepcyjnych koncernu farmaceutycznego Bayer Schering Pharma, który produkuje m.in Yasminelle & Yaz. A to mnie jeszcze bardziej nakręciło.
Jestem zdecydowana na tabletki, ale im więcej o tym czytam, tym więcej mam wątpliwości. Chcę iść na badania, ale boję się pobierania krwi (trauma z dzieciństwa). Końcem końców i tak będę musiała pójść. Przecież zdrowie jest najważniejsze.

Pozdrawiam
__________________
Profesjonalne pokazy iluzji https://youtu.be/GobutlL0ty0


W moim niebie będą miękkie sierści,
nosy, łapy, ogony i kły.
W moim niebie będę znowu głaskać,
moje wszystkie pożegnane psy
hailie21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 19:38   #4879
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Witam, ja jestem po 7 dniach brania YAZ. Dodam, że to moje pierwsze tabletki Mój TŻ trochę się obawia ich skuteczności bo to dla nas kompletnie nowa sytuacja. No ale chyba lepiej podchodzic z rezerwa do zaufania tym wszystkim metodom zabezpieczen niz potem nieprzyjemnie sie dac zaskoczyc. Trochę się dziś naczytałam o tych tabletkach- ze trzeba baardzo przestrzegac godzin zazywania i ze powoduja wyzej wspomniana zakrzepice. Tego drugiego troche mniej sie obawiam- w koncu praktycznie wszystkie leki maja skutki uboczne i trzeba sie z tym liczyc. Ale czy one na bank sa skuteczne? Czy moze sie zdarzyc tak, ze pewnym kobietom taka dawka nie wystarczy? Moja lekarka sprawiala wrazenie osoby ktorej zalezy na tym zeby mi dobrze dobrac tabsy i nie chcialabym podwazac jej kompetencji ale tyle tez sie naczytalam ze lekarze przepisuja YAZ i Yasminelle ze wzgledu na korzysci jakie maja od producenta... Wiem, ze moze dramatyzuje ale w wieku 20 lat wolalabym miec pewnosc
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-05, 20:27   #4880
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Witam, ja jestem po 7 dniach brania YAZ. Dodam, że to moje pierwsze tabletki Mój TŻ trochę się obawia ich skuteczności bo to dla nas kompletnie nowa sytuacja. No ale chyba lepiej podchodzic z rezerwa do zaufania tym wszystkim metodom zabezpieczen niz potem nieprzyjemnie sie dac zaskoczyc. Trochę się dziś naczytałam o tych tabletkach- ze trzeba baardzo przestrzegac godzin zazywania i ze powoduja wyzej wspomniana zakrzepice. Tego drugiego troche mniej sie obawiam- w koncu praktycznie wszystkie leki maja skutki uboczne i trzeba sie z tym liczyc. Ale czy one na bank sa skuteczne? Czy moze sie zdarzyc tak, ze pewnym kobietom taka dawka nie wystarczy? Moja lekarka sprawiala wrazenie osoby ktorej zalezy na tym zeby mi dobrze dobrac tabsy i nie chcialabym podwazac jej kompetencji ale tyle tez sie naczytalam ze lekarze przepisuja YAZ i Yasminelle ze wzgledu na korzysci jakie maja od producenta... Wiem, ze moze dramatyzuje ale w wieku 20 lat wolalabym miec pewnosc
Wszystkie tabsy mają taką samą skuteczność także spokojnie
Co do zakrzepicy to jej nie powodują a zwiększają ryzyko wystąpienia dlatego nalezy sie regularnie badac.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 20:52   #4881
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Dziekuje Dodam jeszcze, że naprawde dobrze czuje sie po tych tabletkach. Zadnych zawrotow glowy, nudnosci, wahan nastroju, okres sie skonczyl w planowanym terminie, teraz jeszcze jakies plamienia ale malenkie ilosci (to normalne przy tych tabletkach)- nie czuje wiec dyskomfortu, apetyt mniejszy (co mnie cieszy bo mialam zawsze zoladek bez dna i troche mi przybylo ostatnio kilogramow), piersi wieksze (moj TŻ od razu zauwazyl :P). Jedyna wada: wysyp pryszczy, ale u mnie przy okresie to normalne, chociaz teraz byl nieco wiekszy niz zwykle, ale juz powoli cera wraca do siebie. Poczekam, zobacze czy jej stan sie poprawi, bo bardzo mi na tym zalezy. Albo raczej zeby sie nie pogorszyl
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 20:56   #4882
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Dziekuje Dodam jeszcze, że naprawde dobrze czuje sie po tych tabletkach. Zadnych zawrotow glowy, nudnosci, wahan nastroju, okres sie skonczyl w planowanym terminie, teraz jeszcze jakies plamienia ale malenkie ilosci (to normalne przy tych tabletkach)- nie czuje wiec dyskomfortu, apetyt mniejszy (co mnie cieszy bo mialam zawsze zoladek bez dna i troche mi przybylo ostatnio kilogramow), piersi wieksze (moj TŻ od razu zauwazyl :P). Jedyna wada: wysyp pryszczy, ale u mnie przy okresie to normalne, chociaz teraz byl nieco wiekszy niz zwykle, ale juz powoli cera wraca do siebie. Poczekam, zobacze czy jej stan sie poprawi, bo bardzo mi na tym zalezy. Albo raczej zeby sie nie pogorszyl
Pook. 3 opakowaniach powinna sie cera unormowac
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:04   #4883
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

nieaktualne
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2009-11-07 o 13:20
Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 17:06   #4884
Sayouri89
Raczkowanie
 
Avatar Sayouri89
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: śląskie/opolskie
Wiadomości: 50
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Amani to jest nielegalne. Tylko ostrzegam
Sayouri89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 17:09   #4885
trzaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez hailie21 Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny
Już wkrótce dołączę w pełni do grona, zaczynając stosować Yaz. Konsekwentnie brnę przez ten wątek (a jest co czytać). Póki co za mną 1/3 wszystkich postów, więc mam jeszcze trochę do nadrobienia
Właściwie jak do tej pory znalazłam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Dokształcę się jeszcze czytając ulotkę.
Martwi mnie jednak szereg skutków ubocznych, w tym najbardziej ryzyko zakrzepicy. Do tego znalazłam bardzo niepochlebny artykuł na temat tabletek antykoncepcyjnych koncernu farmaceutycznego Bayer Schering Pharma, który produkuje m.in Yasminelle & Yaz. A to mnie jeszcze bardziej nakręciło.
Jestem zdecydowana na tabletki, ale im więcej o tym czytam, tym więcej mam wątpliwości. Chcę iść na badania, ale boję się pobierania krwi (trauma z dzieciństwa). Końcem końców i tak będę musiała pójść. Przecież zdrowie jest najważniejsze.

Pozdrawiam
Miałam podobna reakcje jak Ty. Jednak uwiez.. ze bez wzgledu jakie tabletki wybierzesz - jest to obca ingerencja w swoje cialo... Zawsze bedziesz miala jakis skutek uboczny, zawsze spotkasz sie z dobra lub zla recenzją na ich temat. Co do tych artykulow... heh uwazam ze on jest głownie skierowany do amerykanow - ich sposob zycia, odzywiania sie, ruchu, czy tez nałogu to rozmaitych tabletek. Ich organizmy rzeczywiście w większości nie sa wstanie wytrzymać takich hormonów. A branie tabletek to nie tylko wygoda to tez obowiazek... jezeli nie chcesz miec zakrzepicy staraj sie pic duzo wody (i wcale nie mowie tu o tych przysłowiowych 2 lt na dzień) naprawdę wystarcza 2 szklanki dziennie plus inne płyny, zadbać o to żeby całymi dniami nie siedzieć przed komputerem i zamiast hot-doga zjeść zwykle ziemniaczki suroweczke czy cos w tym stylu Skotki uboczne zawsze beda ale zmniejszone...
trzaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 18:06   #4886
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

A ja dziś wzięłam 4 tabletce placebo a krwawienia ni widu ni słychu. Ulotka mówi, że na pierwszych tabletkach następnego opakowania może się pojawić lub wcale, ale ja wolałabym żeby było... Po prostu dziwnie by mi było nie mieć okresu.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 18:20   #4887
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Ja wlasnie zaczelam II opakowanie Yaz, wczesniej przez pół roku Cyprest.
Krwawienie jest, zaczelo sie tak jak powinno przy systemie 21+7, czyli od piatek plamienia a od poniedzialku normalne krwawienie (w sobote bylo pierwsze placebo)

dobija mnie cena (najtansze znalazlam za 36,5pln) poza tym poki co jestem zadowolona. podskoczylo mi libido (a bylo zerowe ) ustał tez chroniczny przy cyprescie lekki ból piersi. krwawienie za to bylo bolesne bardzo na poczatku ale mam nadzieje ze jakos sie wyrobi. no i juz trwa 5 dzien, a z reguly 4 u mnie to byl maks.narazie innych dolegliwosci nie stwierdzilam.
awia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 18:33   #4888
Amani
Zakorzenienie
 
Avatar Amani
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 563
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

nieaktualne
__________________
' DIET IS „DIE” WITH A „T” '
- Garfield -

-26kg


Edytowane przez Amani
Czas edycji: 2009-11-07 o 13:20
Amani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 19:18   #4889
misunderstood
Raczkowanie
 
Avatar misunderstood
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 192
GG do misunderstood
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

hej Dziewczyny, mam problem: biorę Yaz od 6 miesięcy, po tym opakowaniu mam przyjsc do ginekologa na zabieg wypalania nadżerki. Po nim przez ok 4 tygodnie nie będę mogła uprawiac seksu i w związku z tym gin powiedział mi, że mogę sobie opuścić jedno opakowanie (czyli moje kolejne). Ale ja mam co do tego wątpliwości. Nie wiem co zrobić dlatego prosze Was o radę. Nie wiem czy to nie bedzie duzo mieszanie w organizmie gdy przestane brac na miesiac tabletki a potem znowu zacznę. Jak sądzicie?
__________________

misunderstood jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 19:27   #4890
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: tabletki YAZ - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez misunderstood Pokaż wiadomość
hej Dziewczyny, mam problem: biorę Yaz od 6 miesięcy, po tym opakowaniu mam przyjsc do ginekologa na zabieg wypalania nadżerki. Po nim przez ok 4 tygodnie nie będę mogła uprawiac seksu i w związku z tym gin powiedział mi, że mogę sobie opuścić jedno opakowanie (czyli moje kolejne). Ale ja mam co do tego wątpliwości. Nie wiem co zrobić dlatego prosze Was o radę. Nie wiem czy to nie bedzie duzo mieszanie w organizmie gdy przestane brac na miesiac tabletki a potem znowu zacznę. Jak sądzicie?
wow, ginekolog tak powiedzial? lepiej zmien go jak najszybciej. miesiac przerwy to za krotko i moze Ci organizm poprzestawiac. a poza tym, nie wiadomo czy po miesiacu dostaniesz okres, bo moze byc tak ze przez odstawienie dostaniesz go duzo pozniej
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:36.