Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-07, 23:34   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)


Mamy jesień a razem z nią przezięnienia, grypa, wszyscy kichają, kaszlą a ja w tym roku postanowiłam nie dać się chorobie dlatego chce jesc dosc często czosnek ale ten zapach pozniej :P no i nie da sie zjesc czosnku surowego :P dlatego może znacie jakieś sposoby na zjedzenie czosnku ale razem z innym jedzeniem żeby tak nie czuć jego smaku
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 09:25   #2
Matinne
Rozeznanie
 
Avatar Matinne
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: zach-pom
Wiadomości: 843
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

ja mysle, ze czosnek i tak bedziesz czuć, nie zależnie z czym go bedziesz jesc.
ja jak mnie brala angina, pilam go i na drugi dzien juz mi nic nie bylo, wiec czosnek to u mnie podstawa.
najlepiej zgniec go, dodaj do goracego mleka + miód ( po paru razach przyzwyczaisz sie to pic)
no, mozna tez jest czosnkowy sos na pizzy ;d
__________________
luty cash : 5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 55 60 65 70 75 80 85 90 95 100
luty gym : 1 2 3 4 5 6 7 8 ( 9 10 11 )
luty books : 1 2 3
Matinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:02   #3
talus
Wtajemniczenie
 
Avatar talus
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 101
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Myślę, że jednak najlepiej surowy, ja zawszę wyciskam na kanapkę Słyszałam, że aby zabić ten ostry smak czosnku, warto na kanapkę dodać ogórka kiszonego. Jeszcze nie próbowałam, ale myślę, że warto
A tak to dodaję do zawsze do różnych potraw, np. do sałatki z tortellini czy jak smażę cebulkę do czegoś, to również kroję jeden ząbek czy dwa. Jest też taka śląska zupa- wodzionka składniki to woda lub rosół, grzanki i dużo wyciśniętego czosnku oraz przyprawy do smaku.
__________________
Niektóre szczyty można pokonać tylko razem..


Na
talia
talus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 10:24   #4
Rodzynka1989
Zakorzenienie
 
Avatar Rodzynka1989
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bremerhaven (De)
Wiadomości: 13 096
GG do Rodzynka1989
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja polecam zrobić zwykłe grzanki w tosterze, a po wyjęciu natrzeć je czosnkiem, posmarować masełkiem, posilić i hmmm...niebo w gębie Na jednej grzaneczce się nie skończy Tylko ten zapach...no nie wiem jak się go pozbyć Podobno wystarczy rozgryźć ziarno kawy, nie próbowałam.
__________________
Rodzynka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 11:50   #5
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja sobie często wyciskam jeden ząbek do serka wiejskiego albo robię sos czosnkowy do kurczaka: 1 jogurt naturalny albo serek homo zależnie od tego jaką chcemy mieć konsystencję, łyżeczka majonezu, sól i czosnek 1-3 ząbki zależy czy chcemy ostry czy nie
__________________

eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 12:45   #6
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

ja znam taki sposób: bierzesz miód na łyżkę, wyciskasz na to czosnek i jesz... tylko lepiej to robić na noc bo o ile można połknąc bez odczucia smaku to zapach zostaje ...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 13:37   #7
GilmoreGirl
Raczkowanie
 
Avatar GilmoreGirl
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wisteria Lane in Breslau
Wiadomości: 241
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja uwielbiam czosnek w różnych potrawach-najbardziej z włoskim makaronem, do tego dużo świeżej bazyli drobno posiekanej i starty czosnek wrzucone razem na kilka sekund do rozgrzanych 4-5 łyżek oliwy z oliwek, potem mieszam to z makaronem, parmezanem, świeżo zmielonym kolorowym pieprzem i solą morską W innej postaci raczej czosnku nie spożywam tylko tak "na gorąco" Oczywiście smak jest wyczuwalny i to bardzo no i zapach też... można to troszkę zneutralizować jabłkiem lub natką pietruszki
__________________
Bywało, że byłam spłukana, ale nigdy nie byłam biedna. Bieda to stan umysłu.
(Desperate Housewives, Gabrielle)
GilmoreGirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 14:42   #8
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja tez jem na surowo. W przypadku anginy ropnej, która czesto u mnie wystepuje od razu jem przez jakies 2 dni po 5-8 zabkow czosnku i przechodzi bez antybiotyku.
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:46   #9
pourquoi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 41
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

jeśli nie chcesz czuć smaku/zapachu, wypróbuj czosnek...z apteki są jakieś preparaty zawierające ekstrakt z czosnku - bezzapachowe. jesz to raz/dwa razy dziennie w tabletce i po problemie...

chociaż ja raczej nie jestem zwolenniczką takich innowacji, nie wierzę w naturalność składników
pourquoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 08:55   #10
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Czy to prawda, że czosnek po poddaniu obróbce termicznej traci swoje właściwości ? Jeśli tak, to naprawdę mi przykro :P. Odkryłam w jakiej formie jest mało wyczuwalny: w omlecie, w towarzystwie cebulki i cukini. Pycha! W ogóle to niesprawiedliwe, że czosnek śmierdzi . Narobiłam sobie smaka na makaron ze szpinakiem (i dużą ilością czosnku&pieprzu)!
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 09:01   #11
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Czy to prawda, że czosnek po poddaniu obróbce termicznej traci swoje właściwości ? Jeśli tak, to naprawdę mi przykro :P. Odkryłam w jakiej formie jest mało wyczuwalny: w omlecie, w towarzystwie cebulki i cukini. Pycha! W ogóle to niesprawiedliwe, że czosnek śmierdzi . Narobiłam sobie smaka na makaron ze szpinakiem (i dużą ilością czosnku&pieprzu)!

czytałam że czosnek przy podgrzaniu traci tylko właściwości bakteriobójcze, a reszta pozostaje bez zmian.
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 16:24   #12
ygga8
Rozeznanie
 
Avatar ygga8
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 524
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

jak byłam młodsza mama mnie leczyła czosnkiem na kanapke ze sporą ilościa masła + sól. dobre, tylko zawsze dużo czosnku było i zionęłam niemiłosiernie
teraz nauczyłam sie pic z mlekiem i miodem, profilaktycznie i gdy czuje jak cos mnie 'bierze'. I tak jak koleżanka eifersucht b.często robie sos czosnkowy, bo nie dość że pyszny to jeszcze zdrowy!!! Jedzcie czosnek dziewczyny!!!

__________________

moja wymiana książek!!
ygga8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-11, 11:17   #13
Himmlische
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: "Scyzoryków"
Wiadomości: 28
Wyślij wiadomość przez ICQ do Himmlische
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Witam! U mnie w domu, czosnek zawsze się dodaje do placków ziemniaczanych. Smakowo są nawet lepsze, ale nie polecam jeść takiego dania przed wyjściem na jakieś spotkanie. Bo mimo wszystko, nie ważne w jakiej postaci, czosnek zawsze da się wyczuć u kogoś .
Himmlische jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 11:12   #14
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja od 3 tyg. zaczęłam jadać czosnek. Codziennie po 2 ząbki i popijam gorącym mlekiem,coby nie śmierdzieć
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 11:39   #15
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Ja dodaję po potraw, sosu, sałatek albo jem z pomidorem
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 13:19   #16
pasjonautka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 77
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Czosnek plus gorące mleko i przeziębienie z głowy
__________________
Lubię kosmetyki i inne "babruchy" Ostatnio zaczęłam prowadzić bloga, ale jakoś kiepsko mi idzie... :P Zapraszam - http://pasjonautka.wordpress.com
pasjonautka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 15:51   #17
Lia93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Cześć dziewczyny, może post był zakładany trochę dawno (nawet bardzo!) to chciałam Wam wszystkim gorąco podziękować za rady . Od dzieciństwa byłam bezwzględną przeciwniczką czosnku jakiegokolwiek i gdziekolwiek. Ale stanęłam w trudniej sytuacji, kiedy dzisiaj złapało mnie przeziębienie, a jutro muszę być w jak najlepszej formie (mam egzamin, a zaraz po nim jadę na dwudniową wyprawę). Przeczytałam Wasze posty, z niesmakiem weszłam do kuchni, znalazłam czosnek, obrałam. I jak się okazało mleko z czosnkiem jest jak najbardziej zdatne do spożycia, a grzanki z masełkiem i solą to niebo w gębie . Resztę pomysłów zostawiam sobie na później, ale też pewnie będą świetne . Zmieniam swój czosnkowy status .
Dzięki, jesteście wielkie!
Lia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 20:53   #18
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Cytat:
Napisane przez Lia93 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, może post był zakładany trochę dawno (nawet bardzo!) to chciałam Wam wszystkim gorąco podziękować za rady . Od dzieciństwa byłam bezwzględną przeciwniczką czosnku jakiegokolwiek i gdziekolwiek. Ale stanęłam w trudniej sytuacji, kiedy dzisiaj złapało mnie przeziębienie, a jutro muszę być w jak najlepszej formie (mam egzamin, a zaraz po nim jadę na dwudniową wyprawę). Przeczytałam Wasze posty, z niesmakiem weszłam do kuchni, znalazłam czosnek, obrałam. I jak się okazało mleko z czosnkiem jest jak najbardziej zdatne do spożycia, a grzanki z masełkiem i solą to niebo w gębie . Resztę pomysłów zostawiam sobie na później, ale też pewnie będą świetne . Zmieniam swój czosnkowy status .
Dzięki, jesteście wielkie!
Fajnie też działa herbata z imbirem, tran i większe (wielgachne dla niektórych) ilości witaminy C.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:00   #19
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Nie dać sie przeziebieniu :D czyli w jakiej postaci jeść czosnek :)

Czosnek zdrowy, działa cuda - ale sposoby na "zabicie zapachu" należy włożyć między bajki. Woń czosnku w oddechu da się wyczuć dwa dni po jedzeniu - ostatnio sama się kurowałam, i ja dzień po zjedzeniu już od siebie nie czułam zapachu, ale mąż owszem. Ja tego zapachu nie znoszę (uważam też, że jeśli mamy w pracy kontakt z klientem - jedzenie regularnie czosnku jest niedopuszczalne) - ale czasem się przełamuję, bo choróbska paskudna rzecz. Niestety - moja wątroba bardzo czosnku nie lubi, i zjedzenie jednego ząbka oznacza dla mnie pół dnia pobolewającego brzucha.

Ja w okresie jesienno-zimowym faszeruję się witaminą C - regularnie. Nie raz już mnie to uratowało przy zaczynającej się infekcji (tylko zaczynającej się, bo na zapalenie oskrzeli oczywiście nie pomoże).
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-11 22:00:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.