Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-11-11, 13:46   #931
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nenah, u mojej koleżanki choinka była wieszana do góry nogami pod sufitem własnie
Jak koleżanka z braćmi byli mali to powiedzmy, że potrafię zrozumieć, ale tak u nich było kiedy dzieci miału od 18-30 lat!

Nawet specjalny hak na choinkę mieli!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:03   #932
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Olo sie meczy z tym katarem robie wszytko a on i tak nie w humorze malo co sie usmiecha taki smutny jest.Wlasnie zasnał z wielkim bolem bo bez smoka.Boje sie nocy ... tzn jego spania.

Co do krzesełka mamy takie http://www.allegro.pl/item806558414_...urier_0zl.html niebieskie.

O widze choinka na tapecie ja najcetniej juz bym ja ubrała kocham bardzo kocham BN widziałyście juz reklama Coca-coli siwateczna leci TV bez niej swieta to nie swieta no ale dopiero 11 listopad
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:08   #933
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
widziałyście juz reklama Coca-coli siwateczna leci TV bez niej swieta to nie swieta no ale dopiero 11 listopad
Zaraz chyba sobie obejrze ją na youtube, bo nie mamy tv
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:18   #934
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Passion a powiedz mi z czystej ciekawosci nie korci Was kupno TV? u Was w domu tak było czy tak sami zadecydowaliscie? Podziwiam Was
ja od TV jestem uzalezniona- niestety.
A rekalme obejrzyj bo jest dla mnie najlepsza na swiecie
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:24   #935
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

na studiach byłam bez tv i można żyć - więcej czasu na inne rzeczy teraz tv to takie tło- coś gada, czasem słucham radia, płyt. tv to tak raczej po południu i ieczrem - niestety Kuba strasznie reaguje na te wszystkie jingle reklamowe - nieważne co robi odwraca główkę w stronę tv, więc staram się ograniczać oglądanie tv

Pass a z tą choinką pod sufitem o mnie zabiłaś
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:28   #936
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hmmm, a jakie znaczenie ma w tym przypadku określenie "prezenty pod choinką". Na srodku pokuju na podłodze??
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 14:50   #937
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Tez jestem ciekawa jak taka choinka ``na zywo`` wyglada, bo mi wyobraznia szwankuje.
Gdzies w Polsce jest ``dom do gory nogami``, czyli wszystkie meble i urzadzenia sa w nim, jak sama nazwa wskazuje - do gory nogami. Juz nie pamietam dokladnie w jakiej to miejscowosci, ale jest na pewno. Pokazywany ludziom z roznych zakatkow jako atrakcja turystyczna.

Znalazlam:
http://www.abcwypoczynku.pl/Dom_do_g...ticle,526.html

Przejade sie tam kiedys z Alma, niech tylko podrosnie )

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2009-11-11 o 14:54
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 14:56   #938
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Tez jestem ciekawa jak taka choinka ``na zywo`` wyglada, bo mi wyobraznia szwankuje.
Gdzies w Polsce jest ``dom do gory nogami``, czyli wszystkie meble i urzadzenia sa w nim, jak sama nazwa wskazuje - do gory nogami. Juz nie pamietam dokladnie w jakiej to miejscowosci, ale jest na pewno. Pokazywany ludziom z roznych zakatkow jako atrakcja turystyczna.
tak jest taki dom ,niedaleko mnie ,który postawiony jest do góry nogami ,mój brat w nim był i mówił ,ze bardzo dziwne odczucie ,mozna dostac zawrotów głowy.[jak ktos ma cos nie tak z błednikiem to lepiej zeby tam nie wchodził]
Passion naprawde nie masz telewizora podziwiam .
dlaczego
ja fakt faktem bardzo mało ogladam telewizje ,tylko wieczorem czasami a tak internet tylko i wyłacznie.
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:37   #939
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość

Kasia234, kim jesteś z zawodu jeśli można zapytać?
Zawodu nie podam (uprzedzając ewentualne pytania w tym temacie - nie podam, bo jest to forum publiczne, a ja cenię sobie swoją prywatność). Wykształcenie mam z zakresu nauk przyrodniczych (szeroko pojętych).
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:42   #940
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kasiu nie wiem czy dobrze pamietam ,jestes z Rumi?
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 15:42   #941
Kasia.234
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 921
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
Kasiu nie wiem czy dobrze pamietam ,jestes z Rumi?
nie
Kasia.234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 15:56   #942
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Choinka...??my osobiście u siebie w mieszkaniu nie będziemy mieć ewentualnie jakaś mała na wysokim meblu np lodówka w kuchni czy np w przedpokoju się ją gdzieś ulokuje. Mam takie ustawienie mieszkania że ciągle przez niego przechodzę więc dość widoczna będzie. Na samą wigilię do moich rodziców idziemy a że mieli mnie i małą teraz przez kilka dni to babci się zastanawia nad celem choinki w tym roku ale znając moją mamę ona bez niej nie wytrzyma więc na bank będzie a Martyna będzie miała raj hahhaha

Passion podziwiam brak tv tzn ja bym może i wytrzymała ale mój TŻ za nic w świecie on jest uzależniony od pilota i przerzucania kanałów poza tym na czym on by w playa grał??? Nie możliwa rzecz do wykonania
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 16:28   #943
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

co do tv to my tez nie mielismy przez chyba 2 lata i jakos sie obylismy bez niego...
Teraz mamy ale nie mam polskiej telewizji a z irlandzkiej to doslownie 3 programy bo wiecej tutaj nie dadza jak nie wykupisz abonamentu.... Tv słuzy nam przede wszystkim do ogladania filmow na dvd i do gry w playa czy wii
Takze ja czesto nie wiem co sie w swiecie dzieje... jak zaczela sie epidemia swinskiej grypy to chyba dowiedzialam sie po 2 tygodniach.......(mama do mnie zadzwonila)

A ten domek do góry nogami jest super...Nawet niewiedzialam ze takie cos jest...

Choinka.... ja pewnie niedlugo ubiore bo juz poczułam magie swiat no ale
bedzie to malutka choineczka.... Na swieta lecimy do Polski takze w sumie to wcale nam nie jest potrzebna ale ja tak kooooofam swieta ze musze juz niedlugo ubrac i przystroic
mieszkanko lampkami i innymi bajerami...
natomiast u mojej mamy w domu jest zawsze ogromna zywa choinka...
Odkad pamietam to zawsze taka była....w domu pachnie lasem bo pokoj gdzie jest choinka jest dosc mały na takiego giganta....
Moj tato powiedzial mi ze jak byłam mała (2 latka) to mnie przygniotła własnie taka choinka i od tamtej pory mamy zawsze choinke przywiazana do sciany (choinka stoi w rogu sciany, w scianie gwozdz a od gwozdzia do choinki poprowadzony taki miekki drut)
Takze nie obawiam sie ze choinka spadnie... Swiatełka i bombki tez pewnie beda powieszone wyzej takze o to sie niemartwie...
Gorzej bedzie jak Alan bedzie chcial ja zjesc
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 17:18   #944
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Passion a powiedz mi z czystej ciekawosci nie korci Was kupno TV? u Was w domu tak było czy tak sami zadecydowaliscie?
Serio, serio nie mamy telewizora. U mnie i u tż w domach rodzinnych telewizory są, ale my zdecydowaliśmy że nie kupujemy. Moja mama i teściowa nie mogą tego zrozumieć i na siłę chciały nas "uszczęśliwić" ale się nie daliśmy

Cytat:
Napisane przez Nenah Pokaż wiadomość
Kuba strasznie reaguje na te wszystkie jingle reklamowe - nieważne co robi odwraca główkę w stronę tv, więc staram się ograniczać oglądanie tv

Pass a z tą choinką pod sufitem o mnie zabiłaś
Tego też chcemy uniknąc tzn mam na myśli nałóg telewizorowy Jasia.

Cytat:
Napisane przez AMILAMIJA Pokaż wiadomość
Hmmm, a jakie znaczenie ma w tym przypadku określenie "prezenty pod choinką". Na srodku pokuju na podłodze??
A wiesz, pod tą choinką stał zawsze stół i tam kładli prezenty. Jak pierwszy raz to zobaczyłam to nie wiedziałam co powiedzieć ze zdziwienia...

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
Passion naprawde nie masz telewizora podziwiam .
dlaczego
ja fakt faktem bardzo mało ogladam telewizje ,tylko wieczorem czasami a tak internet tylko i wyłacznie.
Telewizora nie mam bo....tu powinna być dłuższa wypowiedź, ale tak w skrócie napisze.

1. Nie mamy czasu na oglądanie, a gdybyśmy mieli to by nas ciągnęło. A tak nie ma tego problemu.
2. Tż, kiedy mieszkał z rodzicami kupił sobie telewizor do swojego pokoju, a jego całe rodzeństwo (4 osoby) siedziały u niego całymi dniami w pokoju i się na ten tv gapili. Pewnego dnia tż przychodzi po egzaminie do domu, idzie do szafki po ubrania na zmianę a na jego kanapie siedzą bracia i krzyczą do niego "nie zasłaniaj". Wtedy tż wziął ten tv w ręce i wyniósł do piwnicy.


Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość

Passion podziwiam brak tv tzn ja bym może i wytrzymała ale mój TŻ za nic w świecie on jest uzależniony od pilota i przerzucania kanałów poza tym na czym on by w playa grał??? Nie możliwa rzecz do wykonania
Możliwa, możliwa. My jak gdzieś teraz jedziemy i oglądamy tv to po 5 minutach gapienia się chce mi się spać.

Nie mam pojęcia kim są gwiazdy tv, o których rozmawiają znajomi (dopiero w zeszłym tyg. dowiedziałam się kim jest Marczyk-Pazura), nie oglądam reklam i naprawdę mi tego nie brakuje.

I tak mam wyrzuty sumienia, że za długo na necie siedze. Ale cóz...taka praca.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 18:46   #945
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Moj tato powiedzial mi ze jak byłam mała (2 latka) to mnie przygniotła własnie taka choinka i od tamtej pory mamy zawsze choinke przywiazana do sciany (choinka stoi w rogu sciany, w scianie gwozdz a od gwozdzia do choinki poprowadzony taki miekki drut)
O, i to jest pomysl. Dzieki

Ad telewizora to siedzialam cicho, bo sama przez wiele lat nie mialam i dobrze mi z tym bylo. Ale TZ bez telewizora nie da rady, dlatego w Warszawie tez mamy telewizor, ktory zreszta on kupil. Na razie sie kurzy, ale juz niedlugo moj malzonek go odkurzy ( kiedy przyjedzie ). Ogolnie telewizja polska nie jest zla ( pisze o panstwowej, nie prywatnej nastawionej na maksymalny zysk i nic wiecej ), bo o jakis tam poziom dba, stara sie cos widzom z siebie dac.

Jeszcze mi sie przypomnialo. Kiedy bylam dzieckiem, Rodzice pozwalali mi ogladac wylacznie bajki na dobranoc. Czekalam co wieczor na bajke jak na zbawienie. Pozniej mycie i do lozka. To byl codzieny wieczorny rytual

Edytowane przez Hvid
Czas edycji: 2009-11-11 o 19:17
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 19:21   #946
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez Seviljanka Pokaż wiadomość

Margo - a gdzie się wybierasz dokładnie do Hiszpanii?
Do Alicante Więc zwiedzimy pewnie Valencie, Cartagine, za daleko nie będziemy jeździć, bo Antoś pewnie nie byłby zbyt szczęśliwy. A Ciebie pewnie nie musze pytać gdzie "rezydujesz"? No, chyba, że się przeprowadzałaś A Seville już widziałam, jak byłam poprzednim razem, "zaliczyłam" też Malage, Grenadę, Cadiz, Madryt i ... Bilbao To była bardzo krajoznawcza wycieczka. A marzy mi się jeszcze, koniecznie Barcelona. No ale to na następny raz

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
dziewczyny
czy uzywacie wody mineralnej niegazowanej żeby zrobic mleko?
mam teraz dylemat czy dalej uzywac tej wody mineralnej
ostatnio przeczytałam ,ze nie jest wskazana dla małych dzieci,ma za duzo mikroelementów a ponoc mały organizm nie radzi sobie z taka iloscia ,obciąża itp
Królowa, ja używam wody specjalnie dla dzieci. Na ogół Primavera lub Dobrawa (obie mają atest IMiD, czasem Żywiec, ale jakoś mam opory, bo były robione testy i znaleźli jakieś świństwa w tej wodzie. Już nawet nie pamiętam co to było, ale jakoś uprzedzneie mi zostało. No ale może powoli też się jednak przestawię na filtr Brita, bo straszne pieniądze wydajemy na tę wodę.

Cytat:
Napisane przez jukol Pokaż wiadomość
Passion a powiedz mi z czystej ciekawosci nie korci Was kupno TV? u Was w domu tak było czy tak sami zadecydowaliscie? Podziwiam Was
ja od TV jestem uzalezniona- niestety.
A rekalme obejrzyj bo jest dla mnie najlepsza na swiecie
Ja też mieszkałam poprzednio bez telewizora i wcale mi go nie brakowało. Oglądaliśmy filmy i seriale na komputerze. teraz wprawdzie mieszkamy z TV, ale jakoś nie za często jest włączany. W ciągu dnia , gdy jesteśmy sami z Antkiem, to nie gra wcale, wieczorem gdy wraca mój tata, to go włącza. Ale jakoś nie zauważyłam u Tonika objawów uzależnienia. Za to dziś byliśmy w kinie na seansie dla rodzicó z dziećmi i Antek oglądał film zafascynowany (przez moment, potem odkrył schody i fakt, że jest super wspinaczem, tata miał oglądanie z głowy, robił za asekuracje)

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość



A wiesz, pod tą choinką stał zawsze stół i tam kładli prezenty. Jak pierwszy raz to zobaczyłam to nie wiedziałam co powiedzieć ze zdziwienia....
Heh, "tradycyjna" choinka jest pomysłam zaczerpnietym z Niemiec, staropolskim zwyczajem jest tzw. Podłaźniczka, czyli taki wieniec z galezi z zabawkami z papieru, który wieszano "u powały", czyli właśnie pod sufitem. Może stąd u twojej koleżaki taki zwyczaj. Pomysł superowy.

Co mi przypomniało, że kiedyś mieszkaliśmy w mieszkaniu z "oknem" pomiedzy kuchnią i jadalnią i w jedne święta choinka właśnie wisiała w tym oknie. Zawsze jakieś rozwiązanie.
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 19:30   #947
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

O! Primavery też używam

A Alicnate ZAZDROSZCZĘ ogromnie. Ja jeżdżę niedaleko na camping do La Marina MMmmmm, koniecznie na paellę idźcie

A powiedz z jakiego biura taka super oferta bo może też się skusimy
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 20:26   #948
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

ooo, ja tez polecam paelle, suuuper jedzonko. Najlepiej w jakiejś knajpce nad samą woda, z owocami morza czy kurczaczkiem. mniammm. W Alicante tez byłam i miło wspominam, choć wyjątkowo pogoda nam nie dopisala. Ale widoki i okolica super.
Idę pomóc TZ-owi. Szykuje szafkę, jutro mają z tatą przytaszczyć to nieszczęsne akwarium
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 21:10   #949
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Alicante??? Cudownie! Ty to masz farta kobieto Tylko pozazdrościć!

Ja też przez kilka lat nie miałam telewizora i powiem szczerze, że wcale mi go nie brakowało. Prawda jest taka, że jak się nie ma tv, to nie ciągnie do oglądania.

Co do wody, to my używamy żywca

Hvid- domek rewelacja! Nie wiedziałam, że takowy istnieje!

A my przymierzamy się do kupna fotelika samochodowego, bo Kuba już od jakiegoś czasu się nie mieści a w święta wyjeżdżamy.

Jestem wredna! Wiem! Ale właśnie wcinam rogala marcińskiego
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-11, 21:52   #950
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Proszę się ni śmiać z choinki pod sufitem-jak moi rodzice mieszkali ze mną (do 3 lat) w wynajmowanym pokoju w domu, mieli mało miejsca i właśnie tak wieszali drzewko na Wigilię ale było ono powieszone normalnie nie do góry nogami.

Telewizora oglądam bardzo mało (wcześnie kładę sie spać) czasem zerkam na programy typu "pytanie na śniadanie", za to tz jest uzależniony i strasznie mnie to wkurza
tv musi grać w tle i jeszcze jakiś przygłuchy jest bo cały czas mu to pudło ściszam

Dziewczyny jak wyglada u Was widywanie sie z rodzicami, dziadkami -mieszkacie w tych samych miastach, blisko siebie, razem?
pytam bo ja po 2 miesiącach bycia razem z mamą (teraz mieszkam kawałek poza Łodzią)
strasznie sie czuje odizolowana, dojazd autobusem to jakaś godzina. Mam świadomość że nie tak łatwo będzie sie tak poprostu zobaczyć
Osiedle jest nowe i ładne ale tylko tyle, poza nim są działki i do sklepu trzeba trochę dojść-wczesniej miałam wszystko pod nosem.
Czekam jak Borysek będzie chodził i zrobi sie ciepło bo są tu super place zabaw, niedługo też znajoma sprowadzi sie do bloku obok, będzie mi chociaż trochę raźniej.
To chyba kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś tak cieżko...muszę zrobić prawo jazdy i postarać sie o jakieś auteczko.
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 22:03   #951
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam!
Też dziś jadłam rogala marcińskiego Wiadomo skąd my są tej!
A propos fotelików - to włąśnie chciałam "pogadać". Wczoraj prawie cała noc zarwałam próbując się zorientować w fotelikach.
Po przeglądnięciu ofert i przede wszystki testów m.in. ADAC stwierdziłam, że kupię maxicosi Tobi. Jedyny w takim przedziale cenowym ma 4 z bezpieczeństwa (test 2009-Tobi też z 2009 roku)
Cena nie jest mała, ale też inne z oceną 4 mają cenę powyżej tysiąca. Poza tym jak odejmę kwotę któą uzyskamy ze sprzedaży obecnego to już wychodzi trochę mniej, a to przecież zakup na min. 3 lata. W ogóle to wczoraj się dużo dowiedziałam.
Np. myśleliśmy o większym przedziale kilogramowym np 25-sąteż chyba 36. Ale okazało się, że fotelik można użytkować max. 4-5 lat. Potem plastik nie ma już takich właściwości - przez m.in. ekspoz. na słońce.
I teraz o czym chciałam pogadać-nasz obecny fotelik maxi cosi cabrio jest do 13 kg, mamy zamiar go zmienić ze względu na to, że Wiktorce (zwłaszcza jak jest w butach) za mocno nóżki z niego wystają, a poza tym w kombinezonie czy kurtce na szerokość jest już trochę przyciasnawy.
Ale wczoraj przeczytałam, że im dłużej dziecko jedzie tyłem do kierunku jazdy tym dla niego bezpieczniej, nasze fteliki te kolejne już 9-18 itd. są przodem, a jak oglądałm jeden crashtest z fotelikiem 0-13 kg to dzieciakowi mocno wystawały nogi. I nie wiem.
Potem znalazłam inf., że w Szwecji produkują już foteliki 9-18 tyłem do kierunku jazdy i że różnica w skutkach wypadków między Szwecją a Niemcami gdzie zazwyczaj roczne dziecko zmienia fotelik na przodem do kierunku jazdy wynosi 1 do 2!
No a na koniec znalazłam info, że w Polsce już też są takie foteliki tyłem do kier. jazdy w przedziale 9-18 kg nawet maxi cosi ma Mobi.
I teraz nie wiem, trochę to drogie a i już cieszyłam się, że Wiktorka będzie mogłą normalnie oglądać świat, a tu miałaby do 3-4 lat tyłem?
Ale z kolei jak myślę, że mogłoby się coś stać...Nie wiem. A dlaczego zmieniłyście fotelik na większy? Nogi wystawały? Czy jakaś inna przyczyna?
Trochę się napisałam

Edytowane przez skoja
Czas edycji: 2009-11-11 o 22:08
skoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 22:47   #952
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Skoja- ja od dwóch godzin siedzę w necie i przeglądam testy fotelików, fora itd. Zastanawiam się też nad maxi cosi tobi, bo jest bezpieczny no i cena choć wysoka to warta bezpieczeństwa naszych maluchów. Ja zmieniam fotelik, bo Kuba też nie mieści się wszerz i wzdłuż. Tak mu nogi wystają, że ma je przykurczone i strasznie się męczy. Też chciałabym wozić go jeszcze tyłem do kierunku jazdy, ale wg mnie kupowanie teraz takiego fotelika jest trochę bez sensu, bo wydaje mi się, że za chwilę nasze dzieciaczki będą tak bardzo ciekawe świata, że będą chciały oglądać w aucie jak najwięcej a wtedy i tak pewnie będziemy chciały kupić fotelik przodem do kierunku jazdy. A to już podwójny, duży wydatek.

Passion- mam do Ciebie pytanie odnośnie Maxi cosi Tobi, bo przeczytałam na jakimś forum, że ludzie narzekają na wysoką podstawę i nisko umiejscowione pasy. Mogłabyś mi coś o tym napisać, jeśli wiesz o czym mówię plisssss

Spokojnej nocy mamusie
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-11, 22:51   #953
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez bratek 06 Pokaż wiadomość
Skoja- ja od dwóch godzin siedzę w necie i przeglądam testy fotelików, fora itd. Zastanawiam się też nad maxi cosi tobi, bo jest bezpieczny no i cena choć wysoka to warta bezpieczeństwa naszych maluchów. Ja zmieniam fotelik, bo Kuba też nie mieści się wszerz i wzdłuż. Tak mu nogi wystają, że ma je przykurczone i strasznie się męczy. Też chciałabym wozić go jeszcze tyłem do kierunku jazdy, ale wg mnie kupowanie teraz takiego fotelika jest trochę bez sensu, bo wydaje mi się, że za chwilę nasze dzieciaczki będą tak bardzo ciekawe świata, że będą chciały oglądać w aucie jak najwięcej a wtedy i tak pewnie będziemy chciały kupić fotelik przodem do kierunku jazdy. A to już podwójny, duży wydatek.

Passion- mam do Ciebie pytanie odnośnie Maxi cosi Tobi, bo przeczytałam na jakimś forum, że ludzie narzekają na wysoką podstawę i nisko umiejscowione pasy. Mogłabyś mi coś o tym napisać, jeśli wiesz o czym mówię plisssss

Spokojnej nocy mamusie
Dzięki Bratek. I przyłączam się do pytania
skoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 06:38   #954
mar_go
Rozeznanie
 
Avatar mar_go
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 899
GG do mar_go
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
O!

A Alicnate ZAZDROSZCZĘ ogromnie. Ja jeżdżę niedaleko na camping do La Marina MMmmmm, koniecznie na paellę idźcie

A powiedz z jakiego biura taka super oferta bo może też się skusimy
Eee, same doświadczone "hiszpanowiczki" Ami, Passion, poradźcie, gdzie się warto wybrac w okolicy, knajpy, miejsca do zwiedzania ( bo w grudniu o leżeniu na plaży to raczej nie marzę)

A oferta nie jest z biura, ja raczej jeżdżę indywidualnie na takie "wycieczki". Lecimy Norwegianem (za 550 pln za naszą trójkę z wszelkimi opłatami), szukamy sami hotelu i robimy co dusza zapragnie na miejscu. Mój ulubiony sposób podróżowania
__________________
Więc teraz serca mam dwa
Smutki dwa
I miłość po kres
I radość do łez
mar_go jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 07:34   #955
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009


Nenah my mamy taki fotelik. Jestem na prawdę zadowolona.
Wody używamy z kranu, ale u nas jest taki jakiś uzdatniacz ozonowy i badali tę wodę, to sie okazało, że ona bardzo zdrowa i czysta Nie wymaga filtrowania, nawet dla niemowląt - tak w tej opinii napisali.
Choinka jak najbardziej! Uwielbiam święta. Stwierdziliśmy z Tż że się ją od połowy ustroi, a od dołu będzie goła Tak było ja Miki był malutki, i zdało rezultat
Nie mam normalnie chwili. Tośka nie pozwala posiedzieć. Nie wiem co ona taka się nagle wymagająca zrobiła A o spaniu to nawet nie mówię. (koło 12 zasypia na godzinkę i koniec spania do 20...) muszę już iść do marudy.
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 08:30   #956
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez mumi24 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wyglada u Was widywanie sie z rodzicami, dziadkami -mieszkacie w tych samych miastach, blisko siebie, razem?
pytam bo ja po 2 miesiącach bycia razem z mamą (teraz mieszkam kawałek poza Łodzią)
strasznie sie czuje odizolowana, dojazd autobusem to jakaś godzina. Mam świadomość że nie tak łatwo będzie sie tak poprostu zobaczyć
Osiedle jest nowe i ładne ale tylko tyle, poza nim są działki i do sklepu trzeba trochę dojść-wczesniej miałam wszystko pod nosem.
Czekam jak Borysek będzie chodził i zrobi sie ciepło bo są tu super place zabaw, niedługo też znajoma sprowadzi sie do bloku obok, będzie mi chociaż trochę raźniej.
To chyba kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś tak cieżko...muszę zrobić prawo jazdy i postarać sie o jakieś auteczko.
Mumi, my z tż przez 3 lata mieszkaliśmy na takim zad.....piu 40 km od Torunia. Nuda okropna i dlatego co drugi dzień i tak bylismy u rodziców. A teraz, kiedy mamy ich praktycznie pod nosem to widujemy się raz w tygodniu, max 2 razy.

Cytat:
Napisane przez skoja Pokaż wiadomość
Witam!
Też dziś jadłam rogala marcińskiego Wiadomo skąd my są tej!
A propos fotelików - to włąśnie chciałam "pogadać". Wczoraj prawie cała noc zarwałam próbując się zorientować w fotelikach.
Po przeglądnięciu ofert i przede wszystki testów m.in. ADAC stwierdziłam, że kupię maxicosi Tobi. Jedyny w takim przedziale cenowym ma 4 z bezpieczeństwa (test 2009-Tobi też z 2009 roku)
Cena nie jest mała, ale też inne z oceną 4 mają cenę powyżej tysiąca. Poza tym jak odejmę kwotę któą uzyskamy ze sprzedaży obecnego to już wychodzi trochę mniej, a to przecież zakup na min. 3 lata. W ogóle to wczoraj się dużo dowiedziałam.
Np. myśleliśmy o większym przedziale kilogramowym np 25-sąteż chyba 36. Ale okazało się, że fotelik można użytkować max. 4-5 lat. Potem plastik nie ma już takich właściwości - przez m.in. ekspoz. na słońce.
I teraz o czym chciałam pogadać-nasz obecny fotelik maxi cosi cabrio jest do 13 kg, mamy zamiar go zmienić ze względu na to, że Wiktorce (zwłaszcza jak jest w butach) za mocno nóżki z niego wystają, a poza tym w kombinezonie czy kurtce na szerokość jest już trochę przyciasnawy.
Ale wczoraj przeczytałam, że im dłużej dziecko jedzie tyłem do kierunku jazdy tym dla niego bezpieczniej, nasze fteliki te kolejne już 9-18 itd. są przodem, a jak oglądałm jeden crashtest z fotelikiem 0-13 kg to dzieciakowi mocno wystawały nogi. I nie wiem.
Potem znalazłam inf., że w Szwecji produkują już foteliki 9-18 tyłem do kierunku jazdy i że różnica w skutkach wypadków między Szwecją a Niemcami gdzie zazwyczaj roczne dziecko zmienia fotelik na przodem do kierunku jazdy wynosi 1 do 2!
No a na koniec znalazłam info, że w Polsce już też są takie foteliki tyłem do kier. jazdy w przedziale 9-18 kg nawet maxi cosi ma Mobi.
I teraz nie wiem, trochę to drogie a i już cieszyłam się, że Wiktorka będzie mogłą normalnie oglądać świat, a tu miałaby do 3-4 lat tyłem?
Ale z kolei jak myślę, że mogłoby się coś stać...Nie wiem. A dlaczego zmieniłyście fotelik na większy? Nogi wystawały? Czy jakaś inna przyczyna?
Trochę się napisałam
Skoja, wystające nogi to nie problem - dziecku mogą wystawać. Gorzej z główką wystającą ponad oparcie.
Niestety, ale z tego co wiem foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy muszą być montowane poprzez specjalny, wzmocniony isofix, co u nas w kraju chyba nie istanieje. Też taki chciałam, ale zdecydowałam się na Tobi i jestem zadowolona.

Cytat:
Napisane przez bratek 06 Pokaż wiadomość

Passion- mam do Ciebie pytanie odnośnie Maxi cosi Tobi, bo przeczytałam na jakimś forum, że ludzie narzekają na wysoką podstawę i nisko umiejscowione pasy. Mogłabyś mi coś o tym napisać, jeśli wiesz o czym mówię plisssss

Spokojnej nocy mamusie
Powiem tak: my jestesmy bardzo zadowoleni. Wysoka podstawa to dla mnie plus, bo Jasi widzi co się dzieje za oknem i bardzo to lubi. A pasy według mnie są super. Łatwa regulacja, wygodnie się dziecko wkłąda do fotelika.
Jedyny minus to to, że wiem że 4 lata w tym foteliku sa nierealne.

Cytat:
Napisane przez mar_go Pokaż wiadomość
Eee, same doświadczone "hiszpanowiczki" Ami, Passion, poradźcie, gdzie się warto wybrac w okolicy, knajpy, miejsca do zwiedzania ( bo w grudniu o leżeniu na plaży to raczej nie marzę)
Wybierzcie się do Elche. Miejscowość niedaleko Alicante. Jest tam stry i największy w Europie las palmowy.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 08:32   #957
mumi24
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 060
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Skoja My jeździmy w foteliku 9-18 już od m-ca, Borys to duży facet, nosi ubranka na 86, z maxi cosi cabrio wystawały mu już nogi, główka była na styk jeśli chodzi o wysokość oparcia, a przecież nie może wystawać i ogólnie wygladał w nim jak wciśnięty.....w kombinezoni już bym go nie włożyła.
Zgadzam sie z słusznością wożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy, ale do 3 lat to nie wiem czy mój by wytrzymał patrzeć tylko na tylnie siedzenie-to jednak nie jest najistotniejsze.
__________________
Mój największy skarb Borysek 09.01.2009

http://s2.pierwszezabki.pl/026/0261949b0.png?3414
mumi24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 09:08   #958
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nio, Tutek trochę zasnął (dziwnie jakoś, ale super!)
Mumi o tych dziadkach, to rozumiem cię na 100% Mieszkam w sumie niedaleko od mamy (ok 10km) ale zawsze coś stoi na przeszkodzie. Jakby były 2 km to by się spacerkiem doszło. A tak to już cała wyprawa. A w domu rośnie sterta do prasowania, prania, zabawki w małym pokoju itp. I nie tak prosto się zabrać i jechać. Do tego Mikołaj po szkole to lekcje, zajęcia dodatkowe itd. Też tak raz w tygodniu staram si e pojechać na trochę. Bo mama to już baaaardzo żadko się wybierze. Czasem mi jest przykro, że tak mnie nie odwiedza, ale widząc mój domowy kieracik to się też nie dziwię (ona ma w domu moje dwie siostry i wnuka, co prawda siostry dorosłe, ale obie w pracy a wnuk ze szkoły, lekcje i tak jak u mnie - wyrwij sie człowieku) Więc bywa, że czuję się bardzo wyautowana, bo ja tutaj sama, a one tam wszystkie razem Ale wszystko ma dwie strony : siorki mówią - ty to masz fajnie, sama sobie mieszkasz... i tyle. Zależy od dnia i punktu widzenia
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 09:26   #959
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009



Passion- dzięki bardzo za odpowiedź! Bardzo mi pomogłaś
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-12, 09:52   #960
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej witajcie, ja tu siedzę i czytam, a Kuba manipuluje przy pokrętle głośności wzmacniacza i mi ścisza i zgłaśnia muzykę Zaraz idzie spać - mam nadzieję

Mumi - my obojemamy rodziców w tym samym mieście, na miejscu. Z widywaniem się to jest różnie, średnio raz na tydzień Częściej widuję się z moją mamą, która prowadzi sklep w centrum i ja jej podrzucam małego, a sama najczęściej lecę coś pozałatwiać

Z fotelikami to też czytałam, że nóżki mogą wystawać, ale jak już główka wystaje to trzeba zmienić fotelik , my właśnie zmieniliśmy, ale jeszcze nie mieliśmy okazji przewieźć w nim Kuby - będzie w niedzielę - jedziemy do teściowej do sanatorium do Kołobrzegu
Mam nadzieję że pogoda dopisze na spacery...

Skoja, Bratek - na śmierć zapomniałam o Marcinach ale da się to jeszcze nadrobić
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:52.