nie mam mokrych plam ale śmierdzę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-12, 16:21   #1
meglilith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 18

nie mam mokrych plam ale śmierdzę.


Bardzo się pocę co objawia się nie tyle mokrymi plamami pod pachami ile nieprzyjemnym zapachem potu. Stosowałam już etiaxil itp ale to nie pomaga. Pomogło na tyle ze nawet w największe upały nie mam mokrych plam ale natężenie zapachu nie zmieniło sie ani trochę. Próbowalam róznych antyprespirantów nawet drogich perfum ani nic nie jest w stanie przebić tego zapachu. Co ciekawe ja sama nie czuję tego zapachu tylko własnie kosmetyki, niestety otoczenie nie jest tak łaskawe i w dość niemily sposób daje mi to odczuć. Czy ktoś ma może podobny problem?
meglilith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 16:35   #2
paulinkadomka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2
Dot.: nie mam mokrych plam ale śmierdzę.

Cytat:
Napisane przez meglilith Pokaż wiadomość
Bardzo się pocę co objawia się nie tyle mokrymi plamami pod pachami ile nieprzyjemnym zapachem potu. Stosowałam już etiaxil itp ale to nie pomaga. Pomogło na tyle ze nawet w największe upały nie mam mokrych plam ale natężenie zapachu nie zmieniło sie ani trochę. Próbowalam róznych antyprespirantów nawet drogich perfum ani nic nie jest w stanie przebić tego zapachu. Co ciekawe ja sama nie czuję tego zapachu tylko własnie kosmetyki, niestety otoczenie nie jest tak łaskawe i w dość niemily sposób daje mi to odczuć. Czy ktoś ma może podobny problem?
odwazna jestes piszac tu o sobie takie rzeczy.
no wiec powodem tego moga byc ubrania , ktore sa z materialu nieprzepuszczajacego powietrza badz ,co badz aktywny style zycia .
ale wez wszystkie kosmetyki niezbedne miej w uzyciu i bedzie dobrze.
paulinkadomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 18:08   #3
meglilith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 18
Dot.: nie mam mokrych plam ale śmierdzę.

chyba tak samo odważna jak osoby które piszą o innych swoich problemach w tym również nadmiernej potliwości a takich tu jest mnóstwo.
Problemem nie są ubrania bo nosze tylko z bawełny 100% tego pilnuje ani aktywny styl życia bo takiego nie prowadzę. Nie jest mi gorąco, nie jestem wilgotna na skórze - bo chyba tak można to nazwać a problem występuje.
meglilith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-13, 10:38   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: nie mam mokrych plam ale śmierdzę.

Cytat:
Napisane przez meglilith Pokaż wiadomość
chyba tak samo odważna jak osoby które piszą o innych swoich problemach w tym również nadmiernej potliwości a takich tu jest mnóstwo.
Problemem nie są ubrania bo nosze tylko z bawełny 100% tego pilnuje ani aktywny styl życia bo takiego nie prowadzę. Nie jest mi gorąco, nie jestem wilgotna na skórze - bo chyba tak można to nazwać a problem występuje.

Sugeruję udanie się z tym porblemem do lekarzy: dermatolog/ endokrynolog, gdyz mogą byc to porblemyz hormonami. Dodatkowo, polecam wizytę u dietetyka, gdyż dieta ma bardzo bezpośredni wpływ na zapach potu.

---------- Dopisano o 11:38 ---------- Poprzedni post napisano o 11:37 ----------

Cytat:
Napisane przez paulinkadomka Pokaż wiadomość
odwazna jestes piszac tu o sobie takie rzeczy.
no wiec powodem tego moga byc ubrania , ktore sa z materialu nieprzepuszczajacego powietrza badz ,co badz aktywny style zycia .
ale wez wszystkie kosmetyki niezbedne miej w uzyciu i bedzie dobrze.

Myśle, ze autorka zna i stosuje wszystkie preparaty do higieny i nie trzeba jej tutaj nawracać. problem ma inne podłoże.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-14, 13:12   #5
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: nie mam mokrych plam ale śmierdzę.

istnieje już podobny temat i ciekawy, z prawdziwymi poradami
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=210300
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.