propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-18, 19:45   #1
echo2009
Raczkowanie
 
Avatar echo2009
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: jelenia góra
Wiadomości: 79

propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg


Witam, mam nadzieję że rozwinie się ten wątek w zbiorczy

Napiszę moją historię która przydarzyła mi się w wakacje. Dowiedziałam się " po znajomosci" że pewna firma reprezentująca bank szuka do pracy w biurze. Zadzwoniłam, umowiłam się i pojechałam. 15 km od mojego m-ca zamieszkania, mam auto myslę nie będzie najgorzej. W czasie spotkania poznałam zakres obowiazków, praca przy okienku kasowym; wszystko pracodawczyni we mnie pasowało napisałabym ze kobieta była wręcz zachwycona Na koniec przyszedł czas na rozmowę o pensji i etacie
Propozycja nie do odrzucenia jak ją nazwałam:
umowa zlecenie, wypłata 560 brutto, czas pracy pn-pt 9-17 ;so 9-14
szczerze na paliwo bym nie zarobiła

żenujace jest to że wiecej zarabiałam 10 lat temu,gdy zaczynałam pracować, a teraz w "imię kryzysu" robią co mogą by pracować dla nich za darmo....

Edytowane przez echo2009
Czas edycji: 2009-11-18 o 19:46 Powód: literówka
echo2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-18, 20:16   #2
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

praca 'od czasu do czasu' umowa zlecenie, hostessa, jakies 3 miesiace temu. stawki w mojej okolicy to od 7 zl/h na reke w gore z reguly 8, 9 netto/h.
dzwoni jakas pani, szybko sie przedstawila , nazwa agencji(nie zapamietalam bo to naprawde migiem) i tlumaczy ze akcja jutro, ze ktos zachorowal, ze swietne warunki, tylko 6 h(ale daleeeko od mojego domu wiec zly dojazd z 1,5h w jedna strone-stad nie zgodzilam sie od razu)to tamto i stawka 6,5/h.ja sie dopytuje o produkt o godziny nie przekonana za bardzo chodz weekend mialam wolny a misiek nie mial czasu to juz sie mam zgodzic i nagle proponuje mi na zachete i dostepnosc z dnia na dzien ..50gr wiecej za h BRUTTO jesli wyrobie tzw target(w innych agencjach normalne, nawet bez akcji 'z dnia na dzien')...uslys zalam brutto i taka szczerze zdziwiona ze stawka 6,5/h netto a podwyzka brutto? pani z oburzeniem, stawka 6,5BRUTTO , wiec jak zgodze sie 'na pniu' i wypracuje limit 7 brutto.odmowilam.zdziwila sie.nie zarobilam w ten dzien 34zlnetto za wlasciwie 9h poza domem
wydawalo mi sie ze konkurencja dyktuje ceny ale z taka roznica z pierwszy raz sie spotkalam.od tej pory ZAWSZE pytam czy na reke czy brutto, ZAWSZE.


sytuacja druga, tu mam mniejsze pojecie o stawkach 'w branzy', rozmowa kwalifikacyjna, 800 brutto za miesiac, po 10-12 h pon,sr,pt(co ja mam z takim 3 dniowym tygodniem zrobic? i studiowac?pisalo ze dziennych i zaocznych), ew soboty na telefon( zalezy czy ktos ze stalych pracownikow dostepny jest czy nie, nie czesciej niz 2 soboty w miesiacu) , biuro brokerskie, miala byc praca biurowa, bylo siedzenie w domku modelowym kolo marketu( chyba obi) i wciskanie kredytow, gdy nie ma chetnych( a przewaznie nie ma) to chodzenie dookola domku(parking marketu) i rozdawanie ulotek zapraszanie ludzi na rozmowe itd(nie do takiej pracy wysylalam cv), po miesiacu przedluzenie wspolpracy przy jakims tam limicie (nie pamietam go ale wydawal mi sie wysoki jak na ilosc osob odwiedzajacyh tamten domek). jak powiedzialm ze nie satysfakcjonuja mnie warunki i za taka stawke nie bede hostessa, ankieterem, ulotkarzem i czyms tam jeszcze w jednym(wymagania studia ekonomiczne w trakcie zeby operowac odpowiednim jezykiem przy wciskaniu ulotek kredytow), gdy obowiazuja mnie limity i nie efektywnie bedzie sie rozdrabniac na inne obowiazki, to ochrzan ze marnuje jej czasno sama sie na rozmowe kwalifikacyjna nie zaprosilam, w ogloszeniu ta praca wygladala zupelnie inaczej...ogloszenie wisi 9 miesiac, co mniej wiecej 2 miesiace pojawia sie w internecie, i jest kolejna fala rozmow( wiem bo kolezanki tez sie w to wpakowaly i tez 'zmarnowaly pani czas')

Edytowane przez Alicja z Krainy Czarow
Czas edycji: 2009-11-18 o 20:22
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:13   #3
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

praca w butiku z bizuterią w markecie pol etatu 600zł
praca dorywcza na stoisku z bobmkami 9zł na godzine., na grudzień do wypracowania 230 godzin
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:25   #4
Wenila
Wtajemniczenie
 
Avatar Wenila
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: to tu to tam z północy na południe
Wiadomości: 2 927
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

znajomi pracowali w pijalni czekolady za 3.5/h. Tyranie 10h za 35 zł, to brak słów. Podobną stawkę oferowali mi w telemarketingu.
__________________
tkwiąc w depresji!!
Wenila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:27   #5
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

mnie obecnie ścina z nóg moja aktualna propozycja pracy:
Jestem mgr, właśnie kończy mi się staż z PUPy w biurze podatkowym...
Jestem tam dla klientów firmy księgową (księguję wszystko, nie tylko te proste rzeczy) i kadrową... czyli praca bardzo trudna, odpowiedzialna itd...

a teraz propozycja szefa: umowa zlecenie (czyli żadnych praw normalnego pracownika) za 500zł z Zusami + 500 zł na rękę
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 11:43   #6
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

Cytat:
Napisane przez Wenila Pokaż wiadomość
znajomi pracowali w pijalni czekolady za 3.5/h. Tyranie 10h za 35 zł, to brak słów. Podobną stawkę oferowali mi w telemarketingu.

o matko, ludzie sie nie powinni zgadzac na takie płace, moze gdyby nikt im do pracy nie przyszedl to by płace pozmieniali
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-20, 18:12   #7
happy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 77
GG do happy
Smile Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

byłam na rozmowie w jednej dużej sieci handlowej - otwierali u nas sklep
za etat księgowa+kadrowa (70 pracowników "ale o co chodzi, przecież komputer to sam liczy i nie ma z tym roboty")
na rękę 1800 pln...
odmówiłam, mam pracę więc nie miałam noża na gardle
dziewczyna, z którą siedziałam w poczekalni przyjęła tę pracę... w Wigilię widziałam ją jak w żakieciku stoi i przebiera zgniłe mandarynki w markecie (po godzinach "bo jej kazali")

masakra, wiem, ze to małe miasto ale bez przesady...

w innej firmie za zastępcę głównego księgowego dawali 1500 netto a wymagań mieli pół strony w gazecie...

niech się lepiej wystrzelą w kosmos...
happy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-27, 19:52   #8
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

strasznie jest wszystko o czym piszecie .. szczególnie te stoisko z bombkami te godziny do przepracowania to masakra
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:15   #9
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

Ja szukam pracy, skonczylam studia, znam 2 jezyki, mam doswiadczenie w biurze... i co...i nic...zero pracy. A najbardziej mnie zwalaja z nog ogloszenia pt:
"szukamy pracownika - merchandising, dyspozycyjnosc poniedzialek - piatek i weekendy (czyli caly czas generalnie), jezyk obcy, doswiadczenie, wyksztalcenie wyzsze, umowa - 800zl netto............."

... sorry, ja rozumiem kryzys i bezrobocie, ale takie stawki po prostu uwłaczają potencjalnemu pracownikowi....po prostu mnie to obraża....
szczerze mowiac, to za takie pieniadze nie zgodzilabym sie nigdzie pracowac przez caly miesiac, nawet przy sprzataniu...

ludzie, opanujcie sie, pracownik też człowiek i zasługuje na szacunek...
w kraju gdzie ponoc srednia pensja to juz prawie 3000zl, za normalna etatowa prace ktos proponuje 800zl?????? a gdzie pensja minimalna?

masakra...
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 20:42   #10
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: propozycje pracy i płacy które scieły Was z nóg

i wszędzie piszą zatrudnią osobę młodą z doświadczeniem, a gdzie ja mam je zdobyć jak mnie nie chcą zatrudnić nigdzie

mój znajomy ostatnio zrobił numer i dla jaj zamieścił ogłoszenie że szuka pracownika biurowego-zgłosiło się 600 osób !!!
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:57.