najtańsze soczewki kontaktowe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 15:34   #1
aneczka_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 122

najtańsze soczewki kontaktowe?


Jakie miałyście najtańsze soczewki kontaktowe( kwartalne lub miesięczne) - niestety nie pracuje wiec nei stać mnie na duży wydatek a z drugiej strony bardzo mi zalezy na tym by je sobie zakupic.Chcialabym sie tez dowiedziec ile moze kosztowac wizyta w gabinecie okulistycznym?
aneczka_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 15:43   #2
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Wizyta tak w granicach 50-90zł.
Moje najtańsze soczewki to iWear miesięczne - 109zł za 6 sztuk, niestety nie nadają się dla mnie.
Jak już będziesz miała jedne wypróbowane, to możesz kupować je na Allegro bądź w sklepach internetowych - różnice w cenie są dość znaczne.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 15:46   #3
aneczka_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 122
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

to dosyć sporo - chociaz widzialam i za 300 zloty:/ moze ktoras z was jeszcze uzywala jikis tanszych , sa moze jakies do 60-70 zloty - czy to tylko marzenia?
aneczka_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 15:51   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Cytat:
Napisane przez aneczka_10
to dosyć sporo - chociaz widzialam i za 300 zloty:/ moze ktoras z was jeszcze uzywala jikis tanszych , sa moze jakies do 60-70 zloty - czy to tylko marzenia?
Może być problem ze znalezieniem soczewek w takiej cenie u optyka, ale ceny na Allegro są właśnie w tych granicach. Ale wcześniej musisz i tak iść do okulisty, który dobierze Ci odpowiednie soczewki.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 13:48   #5
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

hmm a jesli oczeta mam zdrowe i chce nosic soczewki ktore zmienialyby mi barwe oczu to ceny sa takie same? i na poczatek jakie kupic miesieczne , 3 miesieczne.. wogole sie na tym nie znam. Moze ktos nosi, poradzi.. I jeszcze to zakladanie - chyba najgorsze w tym wszytskim :/
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 14:53   #6
Justin_14
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 3 310
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Eeee- podobno nie ejst tak źle. TAk szczerze to rozumiem soczewki dla osób, którym okulary naprawdę przeszkadzają w funkcjonowaniu. Natomiast ze zgrozą patrzę, jak osoba bierze soczewki tylko po to, żeby lepeij wyglądać- i rodzice jej taką zachciankę muszą fundować. Znam taakie agentki
Justin_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 15:16   #7
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Cytat:
Napisane przez Justin_14
Eeee- podobno nie ejst tak źle. TAk szczerze to rozumiem soczewki dla osób, którym okulary naprawdę przeszkadzają w funkcjonowaniu. Natomiast ze zgrozą patrzę, jak osoba bierze soczewki tylko po to, żeby lepeij wyglądać- i rodzice jej taką zachciankę muszą fundować. Znam taakie agentki
Szczerze mowiac nie rozumiem Cie - czy aby nie po to wlasnie jest Wizaz - zeby lepiej wygladac? Te wszystkie kremy, szminki? A jesli dolozymy do tego soczewki, to stanie sie cos zlego?
Sama nosze soczewki, ale lepiej wygladam w okularach, zreszta znam wiecej osob, ktore lepiej wygladaja w okularach niz soczewkach.
Poza tym od dawna jestem zwolenniczka racjonalnego podchodzenia do zdrowia - z soczewkami jak z pigulkami - musza byc idealnie dobrane, trzeba sugerowac sie roznymi parametrami, a nie tylko cena, cena wlasciwie powinna byc jak najmniej istotna, bo tu chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie! W przypadku soczewki, oprocz wady, wazne jest to, czy nosisz soczewki toryczne, ich krzywizna, srednica, uwodnienie, substancja z ktorej sa zrobione. Ja sama mam taka wade wzroku, ze place 300zl za soczewki na pol roku a to i tak jest NAJTANSZA cena, jaka znalazlam - zarowno u optykow jak i w internecie.
Jesli juz okulista dobierze Ci soczewki - sprawdz na allegro ile kosztuja, poszperaj tez w sklepach internetowych (bylo o nich sporo watkow, sama pisalam w kilku). Zwykle u optyka soczewki sa sporo drozsze (a np. w Vision Express to juz w ogole ceny sa bandyckie), wiec oplaca sie kupowac przez internet.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 22:33   #8
Sylwia***
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia***
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 480
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Aneczka, na poczatku tez myslalam tak, jak Ty: Ze kupie sobie takie roczne albo polroczne, bo mnie nie stac, ale potem sie przestraszylam. W koncu chodzi o moje oczy!!! Teraz kupuje miesieczne, wydaje mi sie, ze dluzsze nie sa za dobre, w koncu one tez sie jakos niszcza, a oko jest takie delikatne!

Wydaje mi sie, ze znalazlabys jakies soczewki w takiej cenie, jaka podajesz, bo pamietam, ze jakis znajomy mial roczne czy polroczne w smiesznie niskiej cenie, ale zastanow sie tez, czy warto. Soczewki to super sprawa, znowu mozesz widziec w 100% dobrze, wiec moze warto oszczedzac co miesiac na nie. Soczewki miesieczne Bausch&Lomb kosztuja 60-70 zl za 3 pary, czyli starcza na 3 miesiace, i sa dla wiekszosci osob bardzo dobre!

Co do optyka, to mozna znalezc promocje typu: nie musisz za niego placic, o ile kupisz min. 2 opakowania soczewek lub cos takiego. Albo czesto jest tak, ze placisz za wizyte, a pare soczewek na miesiac dostajesz gratis, wiec poszukaj (ja wiem, gdzie tak jest w Warszawie, a skad jestes?).

Uwazaj, bo w wielu sklepach oferuja tylko komputerowe badanie wzroku, ale to nie wystarcza, powinien Ci oczy obejrzec prawdziwy okulista (mozna sie umowic na wizyte w niektorych sklepach i wtedy sa te promocje).
Sylwia*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 22:43   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka
hmm a jesli oczeta mam zdrowe i chce nosic soczewki ktore zmienialyby mi barwe oczu to ceny sa takie same? i na poczatek jakie kupic miesieczne , 3 miesieczne.. wogole sie na tym nie znam. Moze ktos nosi, poradzi.. I jeszcze to zakladanie - chyba najgorsze w tym wszytskim :/

Soczewki kolorowe są o wiele droższe. A 100zł za trzy miesiące (jak napisała Kasiek1987) to jest baardzo mało za soczewki. Sama sobie ich nie dobierzesz. Lekarz musi ci oczy zbadać, są przecież też przeciwskazania do soczewek. Musisz też znać promień krzywizny - jak miałabyś to sama stwierdzić. Na zdrowiu się nie oszczędza, a wiadomo, że soczewki to raczej luksus niż podstawa funkcjonowania. Wogóle to mam wrażenie, że je na siłę chcesz mieć.

Najczęściej się nosi miesięczne, dłuższe są bardziej niezdrowe dla oczu.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-20, 08:25   #10
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: najtańsze soczewki kontaktowe?

Cytat:
Napisane przez Sylwia***
Soczewki miesieczne Bausch&Lomb kosztuja 60-70 zl za 3 pary, czyli starcza na 3 miesiace, i sa dla wiekszosci osob bardzo dobre!
Moj TZ nosi soczewki kwartalne, ma bardzo niewrazliwe oczy, ktore zniosa wszystko Na allegro za 6 soczewek trzymiesiecznych B&L zaplacil 60 zl czyli wynika z tego, ze 30zl za jedno oko na 9 miesiecy.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.