Bezczelność pań z sekretariatu.. - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-12, 22:35   #61
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość
Teraz to się ośmieszasz. Sensu w Twoim zdaniu również nie ma. Nie będę się jużrozpisywać o kilku innych błędach, które zrobiłaś w swoich wypowiedziach, a które to mnie - nie-polonistkę - biją po oczach.

Żeby nie było - aż z ciekawości poszukałam, słówko o imiesłowie przysłówkowym, którego użyłaś:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Imies%C...B3%C5%82czesny

Polecam sekcję "błędy".
Droga koleżanko chyba nie jest to wątek pod tytułem "nie wiem jak użyć imiesłowu przysłówkowego". Język się wciąż zmienia i już nie wiadomo kto ma rację. Natomiast twoje przycinki nie świadczą o Twojej wiedzy tylko co najwyżej o złośliwości!!! Chcesz się popisywać to załóż nowy wątek w którym będziesz wytykać wszystkim błędy tylko nie zdziw się jak nikt nic nie napisze... Chyba to forum ma służyć relaksowi i temu by miło spędzić czas a nie wykłócać się o tak nie istotne sprawy... Zawsze miałam 3 z polskiego więc pewnie wytkniesz mi mnóstwo błędów które w tych kilku zdaniach popełniłam... Proszę bardzo mam to w nosie... Ciebie również
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:42   #62
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Ale skąd te emocje

Jezeli ja napisałabym "atom to taka cząsteczka..." to jako chemik stuliłabym uszy i poprawila a nie robiła aferę że ktoś mi zwrócił uwagę. Zwrócił bo miał rację, chwała mu za to.

A ty jesteś polonistką i twierdzisz że pisownia to rzecz mało istotna...
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:45   #63
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

ewelinka- czemu się tak oburzasz kobieto? W emocjach nie myśląc za bardzo każdemu się zdarzy machnąć takie byki, że hej. I to jest ok. Jednak człowiek naprawdę wykształcony i świadom swoich wad i zalet powie: o kurcze, faktycznie jaki byk. A nie będzie bronił rażących uchybień jak niepodległości.

A co do sytuacji idź do dyrekcji i dowiedz się co należy do zakresu Twoich obowiązków. Wtedy problem się rozwiąże.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:46   #64
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Powiem tak- o tym czy zbudowałam zdanie poprawnie czy nie poprawnie wiem ja. V-x-n- jeśli uważasz, że dostałam dyplom na UJ za piękne oczy tooo...no cóż, może Ty powinnaś iść na egzamin z gr.opisowej...skoro wiesz LEPIEJ!

Dziękuję pozostałym za wsparcie i pomoc Wiem, że na forum pojawiają się czasem takie osoby jak V-x-n i być może są takimi paniami sekretarkami, które bojler piszą przez i V-x-n-----proponuję lektorat z gr.opisowej!
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:36
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:46   #65
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
Droga koleżanko chyba nie jest to wątek pod tytułem "nie wiem jak użyć imiesłowu przysłówkowego". Język się wciąż zmienia i już nie wiadomo kto ma rację. Natomiast twoje przycinki nie świadczą o Twojej wiedzy tylko co najwyżej o złośliwości!!! Chcesz się popisywać to załóż nowy wątek w którym będziesz wytykać wszystkim błędy tylko nie zdziw się jak nikt nic nie napisze... Chyba to forum ma służyć relaksowi i temu by miło spędzić czas a nie wykłócać się o tak nie istotne sprawy... Zawsze miałam 3 z polskiego więc pewnie wytkniesz mi mnóstwo błędów które w tych kilku zdaniach popełniłam... Proszę bardzo mam to w nosie... Ciebie również
1. Nie wytykam błędów wszystkim, a autorce, która jest nauczycielką polskiego, a robi błędy.
2. Nie wiem, gdzie się dopatrzyłaś złośliwości, ale ok, nie mój problem..
3. Temat na forum zakładamy w celu uzyskania rady lub też spojrzenia na pewne sprawy z innej perspektywy - poradziłam autorce, co ja bym na jej miejscu zrobiła.
4. Szkoda, że niektórzy nie potrafią prowadzić dyskusji na odpowiednim poziomie (skrajny debilizm, głupota z poprzedniej wiadomości). Ja się do tego poziomu nie zniżę, wolę kulturalne dyskusje - pozdrawiam i życzę przyjemnego czytania tematu oraz dużo relaksu na forum (nie, to nie była ironia)

Dinuletka, dziękuję bardzo za sugestię, ale gramatykę opisową mam już dawno zaliczoną - bardzo ciekawy przedmiot Nigdzie też nie napisałam, że dostałaś dyplom za piękne oczy, więc powstrzymaj się od takich sugestii. Zwróciłam Ci uwagę na istotną według mnie rzecz. I dla Ciebie ta rzecz też powinna być istotna (z racji zawodu).

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2010-02-12 o 22:55
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:53   #66
Claire Fisher
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dżungla Mazowiecka
Wiadomości: 358
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
mam w umowie nauczyciel j.polskiego, jeśli kogoś nie ma to idę za tego kogoś na lekcje, a nie zawsze mam zastępstwo więc gdzieś muszę być więc jestem w bibliotece!
Domyślam się, że nieczęsto masz te zastępstwa, więc siedzisz w tej bibliotece i nie masz jakiś poważniejszych zajęć? Jeśli tak to chyba krzywda by się nie stała, gdybyś wykonała jakieś inne polecenie?
Oczywiście nie popieram zachowania sekretarek, bo uważam, że było małokulturalne. Również jestem stażystką i czasami robię mniej przyjemne rzeczy typu latanie do banku ale nie robię z tego wielkiego halo, bo poza tym, że czasami podskoczę tu czy tam, wiem, że dostałam szansę nauczenia się wielu przydatnych rzeczy - oczywiście wykorzystuję ją w 100%. Jak byłam 'świeżakiem' to też próbowano mnie wysyłać do sklepu po bułeczki na śniadanko, ale od razu postawiłam sprawę jasno, wyjaśniłam, że mimo, że jestem tylko na stażu oczekuję poważnego traktowania. Od tamtej pory biegają do sklepu te co boją się przeciwstawić, a ja mam spokój.
Na Twoim miejscu bym nie skarżyła tylko od razu nie pozwoliła sobie na takie traktowanie, uważam, że w takich sytuacjach trzeba sobie radzić samemu
__________________
Czy wiesz, że gdy odjeżdżam
Umieram dziewięć razy
Umieram stojąc w oknie
Na korytarzu

26.05.2010 - Babciu...
Claire Fisher jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:53   #67
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

O, a mnie interesuje kwestia taka jeszcze... może szajajaba sie pojawi

Od tego roku nie ma zastępstw "przychodzę posiedzieć z klasą" - trzeba zrealizować materiał nauczyciela którego się zastępuje albo swój.
To co robi na zastępstwach nauczyciel bez uprawnień, bez swojego programu, planów wynikowych czy z czego tam korzysta bardziej... jak zastępuje polonistę to może wziąć jego materiały ale jak ma zastępstwo za historyka to leci po plany polonisty danej klasy żeby wiedzieć jaki jest następny temat?

sorry za OT
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 22:55   #68
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Ech... wiec jeszcze raz, bo całą moja wypowiedź szlag trafił.
Po pierwsze - radzę iść do dyrektora i dowiedzieć się szczegółowo, jakie masz obowiązki, zanim zrobisz awanturę paniom z sekretariatu. Tak na marginesie, ciekawe kogo obwiniałby dyrektor, gdyby ukradziono Ci pieniądze, które niosłaś lub wynosiłaś do banku (bo podejrzewam, że po to tam szłaś).
Po drugie - to, że mówią do ciebie per "Ty" świadczy tylko o brakach w ich wychowaniu. Podobno kulturalna osoba, nie powinna pouczać takich ludzi (zwłaszcza starszych), że zachowują się nieodpowiednio. Tak gdzieś czytałam... Zresztą myślę, że tobie by to nawet nie przeszkadzało, gdyby nie ton z jakim sie do Ciebie odnoszą.
Pamiętam, miałam takiego profesora na studiach, sporo po pięćdziesiątce, wymagający, ciężko było zdać u niego egzamin, ale zawsze pierwszy kłaniał się swoim studentkom, zdejmując przy tym czapkę. To dopiero kultura!
Po trzecie - co do formy i błędów wypowiedzi Autorki - o ile w innych wątkach mogłabym to puścić płazem, o tyle w tym przypadku uważam, że to źle świadczy o Autorce i jej podejściu do przyszłego zawodu. To tak jakbym ja, lek. wet. publicznie, w tym tu na forum przejawiała niechęć i brak szacunku dla życia i dobrostanu zwierząt. To kwestia przekonań, etyki zawodowej i odpowiedzialnego podejścia do zawodu. Nikt nie jest idealny, każdy popełnia błędy, ale zaprzeczanie im i oburzanie się na krytykę, gdy jeszcze nie ma się przepracowanych dobrych lat w zawodzie i odpowiedniego stażu, który mógłby być wytłumaczeniem pewności siebie, jest, hmmm, nazwijmy to... nierozważne. Autorka ma w przyszłości nauczać młode pokolenia, dbać o nasz język, a jak sama postępuje z nim na codzień?
(Zdanie było nielogiczne, rzeczywiście miałam wrażenie, że to śnieg idąc do banku, padał... nie mówiąc o tym, że słowo "tekst" w języku polskim pisze się przez "ks" a nie "x". To tak, żeby nie było,ze tylko jeden upierdliwiec i niekumaty się na forum znalazł). Proszę, trochę pokory... Mam koleżankę, polonistkę, która pracuje już kilka dobrych lat w zawodzie. Przyznała się kiedyś, że na początku swojej drogi zawodowej chodziła do szkoły ze słownikiem ortograficznym, bo długi czas miała problemy z ortografią.

Edytowane przez marcjannak
Czas edycji: 2010-02-12 o 23:01
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:58   #69
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
He he he tym to się raczej nie przejmuj na tym forum to ogólnie wszyscy się czepiają ortografii, interpunkcji oraz gramatyki Normalnie same doktorantki polonistyki chyba tu są Ja tam wolę się skupić nad sensem tego co ktoś napisał i czy się zgadzam czy nie a od wytykania błędów to jest szkoła!!! Szczególnie wytykanie ich Tobie, skoro wspomniałaś że ukończyłaś z tytułem magistra język polski jest jakimś skrajnym debilizmem !!!

Dla mnie to głupota tak się czepiać ortografii i w ogóle !!! Załóżcie sobie wątek "Poprawna Polszczyzna" i tam piszcie o tych pierdołach !!!

Pozdro i nie przejmuj się tym!
Gwoli wyjaśnienia, właśnie dlatego zwróciłam uwagę
I nie, nie czuję debilem, tym bardziej skrajnym
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:58   #70
whoaboa
Zadomowienie
 
Avatar whoaboa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 486
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
Szczególnie wytykanie ich Tobie, skoro wspomniałaś że ukończyłaś z tytułem magistra język polski jest jakimś skrajnym debilizmem !!!
No patrz, zaciekawiłaś mnie. Uważasz, że tytuł magistra z danej dziedziny jest gwarantem nieomylności? Uroczo.
Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Powiem tak- o tym czy zbudowałam zdanie poprawnie czy nie poprawnie wiem ja.
No, to brzmi jakbyś była co najmniej jakąś alfą i omegą.

Do tematu - idź do dyrektora, spytaj go co konkretnie leży w zakresie Twoich obowiązków (wycieczki do banku, itd.) i wtedy ewentualnie przedyskutuj z nim kwestie zachowania koleżanek z pracy.
whoaboa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 22:58   #71
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

A czy ja się kłócę? Piszę tylko o tym, co myślę.To, ze ktoś próbuje mi wmówić coś, z czym się nie zgadzam to chyba każdy może.Tym bardziej, że wizażnki takie jak np. V-x-n nie będą dla mnie drugimi sekretarkami!
Poza tym w ogóle nie błyszczysz droga koleżanko!Zamiast mnie pouczać, mogłabyś lepiej zastanowić się nad swoją osobą!
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:36
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-12, 22:59   #72
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Powiem tak- o tym czy zbudowałam zdanie poprawnie czy nie poprawnie wiem ja. V-x-n- jeśli uważasz, że dostałam dyplom na UJ za piękne oczy tooo...no cóż, może Ty powinnaś iść na egzamin z gr.opisowej...skoro wiesz LEPIEJ!

Dziękuję pozostałym za wsparcie i pomoc Wiem, że na forum pojawiają się czasem takie osoby jak V-x-n i być może są takimi paniami sekretarkami, które bojler piszą przez i V-x-n-----proponuję lektorat z gr.opisowej!
Nikt nie mowi, ze dostalas dyplom za ladne oczy. Dziewczyna po prostu zwrocila uwage na blad, moim zdaniem wcale nie niegrzecznie, ot taki off top, a tu taka afera Rzeczywiscie wkradl sie blad, moze nieswiadomie, troche niezgrabnie zostalo zbudowane zdanie i tyle...kazdemu moze sie zdarzyc, jak pisze w emocjach i nie ma co sie tak awanturowac...
A gramatyka opisowa to odwracanie kota ogonem

Ps. Pisze bez polskich znakow:p

Edytowane przez rybkie
Czas edycji: 2010-02-12 o 23:03
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:02   #73
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Wiesz mam trochę wrażenie, że jesteś strasznie zarozumiała i wszystko co Cię dotyczy hiperbolizujesz i podkolorowujesz...

Jesteś stażystką, a stażyści rożne rzeczy robią. Należy iść się dopytać o swoje kompetencje, a nie robić aferę bo pani ą ę po studiach sobie zastrzegła, że administracji ona się nie dotknie.

Ktoś Ci zwrócił uwagę na naprawdę rażący błąd, i zamiast stwierdzić, że w emocjach się palnęło to się unosisz, bo Ty wiesz lepiej bo UJ skończyłaś i wiele się w języku zmienia i Ciebie uświadamiać nie trzeba bo Ty wiesz najlepiej...

Im dłużej Cię czytam i widzę Twoją reakcję na grzeczne zwrócenie uwagi na masakryczny błąd, to powoli przestaję wierzyć w to, że panie z sekretariatu takie chamskie i bezczelne... Tylko Ty w swej księżniczkowatości i poczuciu wyższości nad innymi tak je odbierasz.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:05   #74
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
A czy ja się kłócę? (1) Piszę tylko o tym, co myślę.To, ze ktoś próbuje mi wmówić coś, (2) z czym się nie zgadzam to chyba każdy może.Tym bardziej, że wizażnki takie jak np. V-x-n nie będą dla mnie (3) drugimi sekretarkami!
(4) Poza tym w ogóle nie błyszczysz droga koleżanko!Zamiast mnie pouczać, (5) mogłabyś lepiej zastanowić się nad swoją osobą!
To do mnie?

(1) Naprawdę, w takim razie - zanim coś napiszesz, zastanów się dwa razy. Nie jest to złośliwa uwaga - to forum, więc dobrze, jak wiadomość jest jasna.

(2) Kilka osób wytknęło Ci ten błąd, podałam Ci źródło (wikipedia), gdzie możesz zobaczyć, czemu ciężko zrozumieć to konkretne zdanie. I nie, nie było to złośliwe.

(3) Odnoszę się do Ciebie z szacunkiem, więc porównanie mnie do pań sekretarek jest nie na miejscu (??? sorry, ani Ci nie rozkazuję, ani nie obrażam, że tak zapytam - o co chodzi???)

(4) Gdybym chciała zabłysnąć, znalazłabym inny sposób niż przytaczanie regułki dotyczącej imiesłowu

(5) A wiesz, że robię to każdego dnia? Wyznaję zasadę, że świadomość własnych błędów jest istotnym czynnikiem wpływającym na samodoskonalenie. Polecam metodę.

Edytowane przez v-x-n
Czas edycji: 2010-02-12 o 23:08
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:21   #75
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Nie jestem księżniczką, nie przyszłam na staż po to, by siedzieć i tyć.To po pierwsze.Gdybym chciała rzucić się z pięścią na panie sekretarki już bym to zrobiła!Założyłam wątek, po to, by poznać wasze opinie.Uważam, że skoro mam jasno napisane w umowie, że jestem od tego i tego, to chyba nie jest na miejscu, zachowanie pań sekretarek.Pisałam, ze same robiły mi grafik godzin, wiedziały, że jestem nauczycielem! A to, ze człowiek jest tylko człowiekiem i czasem się myli jest jego naturalną cechą!Każdy o tym wie!Tylko proszę zwrócić uwagę, iż zdanie w którym ,,popełniłam błąd" było wielokrotnie złożonym.Czytając książkę nie rozumiemy jej sensu wyrywając ich części.Czyta się Całe zdania.
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:37
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:38   #76
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Tylko proszę zwrócić uwagę, iż zdanie w którym ,,popełniłam błąd" było wielokrotnie złożonym.Czytając książkę nie rozumiemy jej sensu wyrywając ich części.Czyta się Całe zdania.
owszem złozone..tyle ze niepoprawnie.Przeraża mnie to ze dalej nie rozumiesz gdzie zrobiłaś błąd....
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:38   #77
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Ja tez mam napisane w umowie, ze mam polgodzinna przerwe na lunch, a ze nie zawsze jest czas na te przerwe, to juz inna bajka
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-12, 23:45   #78
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

ech przeraża mnie to, ze śnieg dodał, ze szedł do banku

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

a skoro niektórzy są tacy bystrzy tooooooo, no cóż -widocznie szwankują troszkę...

Sprawdzałam czujność, tych które ponoć lepiej wiedzą wszystko!
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:38
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 00:02   #79
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

o mamo co tu sie dzieje czyżby Dinuletka przyznała się do błędu?

zgadzam się z Zagubioną-czytając ten wątek i widząc reakcję autorki na zwrócenie uwagi dot jej pisowni.. wątpie w to, czy panie z sekretariatu są takie złe
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-13, 00:06   #80
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
o mamo co tu sie dzieje czyżby Dinuletka przyznała się do błędu?

zgadzam się z Zagubioną-czytając ten wątek i widząc reakcję autorki na zwrócenie uwagi dot jej pisowni.. wątpie w to, czy panie z sekretariatu są takie złe

??? przepraszam ale muszę to napisać==

,,mała błyskotliwość..
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:39
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 00:11   #81
Papryczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Papryczkaa
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: z dużego pokoju
Wiadomości: 6 420
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

w końcu wypowiadają się tu sami skrajni debile
__________________




Papryczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 00:12   #82
marcjannak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 405
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Dinuletka - przepraszam, muszę to napisać, jesteś żałosna i żenująca.
marcjannak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 00:18   #83
maupiatqa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 226
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

O ludzieeee... Najpierw przerzuty na stopy i krzesła obwiązane fizeliną, później pani kardiolog i niedoszła fryzjerka wydające leki w aptece, a teraz polonistka, która nie umie sklecić zdania... Żądam więcej!!!

To pisałam ja - kolejna skrajna debilka.

-------------------------------------------------------------

A teraz na temat: nie dać się wrednym krowom!
__________________
Wciąż uczę się żyć na własnej skórze i płacę jak umiem ten dziwny rachunek.
maupiatqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 00:18   #84
Dinuletka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 34
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez marcjannak Pokaż wiadomość
Dinuletka - przepraszam, muszę to napisać, jesteś żałosna i żenująca.
nie mniej niż wy
__________________

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:39
Dinuletka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 01:45   #85
Madame Lockheart
Raczkowanie
 
Avatar Madame Lockheart
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pretty Shitty City
Wiadomości: 155
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Nie jestem księżniczką, nie przyszłam na staż po to, by siedzieć i tyć.To po pierwsze.Gdybym chciała rzucić się z pięścią na panie sekretarki już bym to zrobiła!Założyłam wątek, po to, by poznać wasze opinie.Uważam, że skoro mam jasno napisane w umowie, że jestem od tego i tego, to chyba nie jest na miejscu, zachowanie pań sekretarek.Pisałam, ze same robiły mi grafik godzin, wiedziały, że jestem nauczycielem! A to, ze człowiek jest tylko człowiekiem i czasem się myli jest jego naturalną cechą!Każdy o tym wie!Tylko proszę zwrócić uwagę, iż zdanie w którym ,,popełniłam błąd" było wielokrotnie złożonym.Czytając książkę nie rozumiemy jej sensu wyrywając ich części.Czyta się Całe zdania.
Mam nadzieję, że te siedem błędów interpunkcyjnych, które popełniłaś w powyższej wypowiedzi, jest skutkiem pisania w pośpiechu/pod wpływem emocji.
__________________
Don't blame it on me, blame it on my wild heart.
Madame Lockheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 07:47   #86
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Zdanie rozpoczęło się od słowa "chyba" zapisanego z dużej litery.... pod względem stylistycznym i składniowym pozostawia wiele do życzenia, dlatego też nie rozumiem Twojej wypowiedzi,w której stwierdzasz, że "konstrukcja jest poprawna". Otóż nie -koleżanko po fachu, konstrukcja ta nie jest poprawna.

A co do wątpliwości co do swoich obowiązków- radzę porozmawiać z dyrekcją zanim powiesz o jedno słowo za dużo....
No nie bedac polonistką, ale bedac humanistką tez stwierdzam, ze wg mnie tamto zdanie było niepoprawnie napisane i w sumie nie o to chodzi, ze zle, bo to sie kazdemu moze zdarzyc, zwłaszcza w emocjach, ale droga autorko, do błedu nalezy sie przyznac, a nie twierdzic uparcie, ze go nie było

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Widzę, że koleżanka po fachu będzie prawić mi morały jak mam się wypowiadać i podważać moje kompetencje. Więc zapytam- Czy Ty rozpoczynasz zdania z małych liter?? czy słyszałaś kiedykolwiek o zdaniach wielokrotnie złożonych??? Następnym razem umieszczę kropkę, po to, by takie osoby jak koleżanka po fachu widziały, iż istnieje takie coś jak sens zdania, całość.

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:09 ----------


Na pewno tak tego nie zostawię. Wspomnę, że coś nie jest ok.
Zwróciła Ci uwage, słusznie, bo jakby tu powiedziec, strach moze ogarnac kogos, kto posyła dzieci do szkoły, a nauczyciel robi byki i nauczy dzieci tego samego... i bedzie twierdził, ze nauczył dobbrze. No wiesz, takie mysli sie od razu pojawiaja.. Tobie raczej nie wypada.
Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
ech przeraża mnie to, ze śnieg dodał, ze szedł do banku

---------- Dopisano o 00:45 ---------- Poprzedni post napisano o 00:40 ----------

a skoro niektórzy są tacy bystrzy tooooooo, no cóż -widocznie szwankują troszkę...

Sprawdzałam czujność, tych które ponoć lepiej wiedzą wszystko!
No tego to nikt nie łyknie...
Była dyskusja na temat wrednych sekretarek, któs zwrocił uwage na mały bład(i dobrze w Twoim wypadku), Ty zamiast sie poprawic brniesz dalej, pisząc, ze błedu nie było, a w koncu zarzucasz czytajacym brak inteligencji- bo nie wyłapali Twojego sprawdzianu
Eh... zaczynam sądzic, ze te sekretarki nie sa takie złe, ale nalezysz do tych, co to uwazaja, ze zawsze racje maja, nie mozna im zwrócic uwagi, czy o cokolwiek poprosic, bo juz afera.

Widze, ze juz Zagubiona tez doszła do tych wniosków i nie tylko ona, wiec cos w tym chyba jest, skoro kilka osob zmieniło zdanie odnosnie autorki...

Edytowane przez Gwiazdeczka1978
Czas edycji: 2010-02-13 o 08:06
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 08:18   #87
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
nie mniej niż wy
chyba chciałaś napisać "mniej niż wy"... bo pisząc "nie mniej niż wy" dajesz do zrozumienia że jesteś "żałosna i żenująca" tak jak my albo nawet bardziej edit: ale mogłam coś pokręcić, polonista ze mnie żaden

Ze sprawdzaniem czujności, brawo, mocny tekst

Zdałysmy? bo jako debil żałosny nie mam pewności
__________________
10 lat z Wizażem

Druga

Edytowane przez Carya
Czas edycji: 2010-02-13 o 08:21
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 08:19   #88
zagubiona_w_swoich_snach
Zakorzenienie
 
Avatar zagubiona_w_swoich_snach
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 477
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Dla mnie to jest nie zrozumiałe... rozumiem, że nie podoba Ci się zachowanie Pań z sekretariatu i dodatkowe obowiązki,których wg Ciebie nie powinnaś mieć ale zachowujesz się trochę dziecinnie. Mowią do mnie na TY a ja już dawno 18 lat skończyłam a poza tym jak kazały mi iść do banku to śnieg padał! A to wina tych Pań , że śnieg padał? Zamiast szukać usprawiedliwienia swojej niechęci wobec obowiązków idz zapytaj dyrektora jakie masz mieć konkretnie obowiążki i dopiero wtedy możesz powiedzieć, że nie wykonasz danego polecenia.

Już Ci ktoś wytłumaczył, że nie jesteś tam nauczycielem stażysta a na stażu z UP- Ty sie zasłaniasz mam mgr a te kobiety mi rozkazuja a pewnie nawet nie pomyslały żeby mgr zrobić

Niektórzy maja mgr w sklepie pracują i nie klną się na los że oni 5 lat sie uczyli a kierownik sklepu który im polecenia wydaje tylko po zawodówce jest...
Zresztą "panie z sekretariatu" też ludzie- trzeba sie było przedstawić one pewnie też by zagadały i miałabyś "koleżanki" z pracy a nie wrogów publicznych nr 1.
__________________
Nie możesz zmienić wszystkiego.
Możesz za to zmienić jedną, małą rzecz.
I tak to działa.
zagubiona_w_swoich_snach jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 08:29   #89
Carya
Wtajemniczenie
 
Avatar Carya
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 117
Wyślij wiadomość przez ICQ do Carya GG do Carya
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

"Uważam, że skoro mam jasno napisane w umowie, że jestem od tego i tego..." cytuję autorkę.

O, a tu się nagle pojawia zakres obowiązków to weź go dziewczyno przeczytaj i się wyjaśni.
P.S. "jestem od tego i tego" to jest zakres obowiązków. Napisanie na umowie "nauczyciel języka polskiego nie mówi od czego jesteś. Nauczyciele mają zakresy obowiązków.
__________________
10 lat z Wizażem

Druga
Carya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-13, 08:35   #90
pieluchomajtek
Rozeznanie
 
Avatar pieluchomajtek
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 928
Dot.: Bezczelność pań z sekretariatu..

Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Dziękuję wam dziewczynki za odpowiedzi nie jestem księżniczką i nie chodze z głową do góry, aleeeee one zachowały się jak Gestapo. Nie poprosiły nawet tylko rozkaz-Musisz i koniec..Tak zrobię, powiem o tym wszystkim..
Mi sie wydaje, ze jednak jesteś taka księżniczka i korona z głowy by Ci spadła, bo do banku masz isc.
Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Takie bezczelne babsztyle nawet o studiach pewnie nie pomyślały, a pogardzają kimś kto jest magistrem.
Teraz magistrem moze byc kazdy. A skad wiesz czy te kobiety w sekretariacie tez nie sa magistrami?
Cytat:
Napisane przez Dinuletka Pokaż wiadomość
Chyba jestem dla nich służącą, ale może się to zmieni, zero szcunku z ich strony, idąc do banku dodam, ze padał śnieg i ten text- Pójdziesz jeszcze raz!
o jejku. Order Virtuti Militari powinni Ci dac, ze w sniegu szlas do banku Te kobiety to sa straszne okrutnice. Kazaly Ci isc do banku kiedy padal snieg. Nie wiem jak moglas to wytrzymac. Bardzo Ci wspolczuje.




Pomijam juz kwestie nielogiczności zacytowanego zdania
Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Im dłużej Cię czytam i widzę Twoją reakcję na grzeczne zwrócenie uwagi na masakryczny błąd, to powoli przestaję wierzyć w to, że panie z sekretariatu takie chamskie i bezczelne... Tylko Ty w swej księżniczkowatości i poczuciu wyższości nad innymi tak je odbierasz.
Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
zgadzam się z Zagubioną-czytając ten wątek i widząc reakcję autorki na zwrócenie uwagi dot jej pisowni.. wątpie w to, czy panie z sekretariatu są takie złe
Z ust mi to wyjęłyście

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Acha.
Dopiero teraz zauważyłam, ze zwracam się do Szanownej Pani Polonistki per TY.

Ja, żałosny debil, bardzo Szanowną Panią przepraszam
__________________
jeśli kochasz to wybacz
jeśli wybaczysz to nie wypominaj
jeśli nie masz sił to odejdź od niego
jeśli odejdziesz to już nie wracaj
jeśli chcesz być z nim mimo wszystko to przeczekaj
zestarzeje się i już nie będzie zdradzał
lecz swoje najpiękniejsze lata stracisz na czekaniu na jego starość

Edytowane przez pieluchomajtek
Czas edycji: 2010-02-13 o 08:31
pieluchomajtek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:59.