Studia dziennikarskie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-13, 15:32   #1
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158

Studia dziennikarskie


Witam. Zastanawiam się nad podjęciem studiów dziennikarskich i mam kilka pytań do wizażanek które taki kierunek studiują bądź ukończyły...
1 Jakie są tam przedmioty i czy dużo ? Byłabym bardzo wdzięczna za krótkie opisy o co w danym przedmiocie chodziło...
2 Czy dużo osób odpada i czy jest lub było łatwo bądź trudno ?

To tyle z góry dzięki za każdą odpowiedź
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:38   #2
madziula0605
Zakorzenienie
 
Avatar madziula0605
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 240
Dot.: Studia dziennikarskie

Cytat:
Napisane przez ewelinka21 Pokaż wiadomość
Witam. Zastanawiam się nad podjęciem studiów dziennikarskich i mam kilka pytań do wizażanek które taki kierunek studiują bądź ukończyły...
1 Jakie są tam przedmioty i czy dużo ? Byłabym bardzo wdzięczna za krótkie opisy o co w danym przedmiocie chodziło...
2 Czy dużo osób odpada i czy jest lub było łatwo bądź trudno ?

To tyle z góry dzięki za każdą odpowiedź
1. różne. u mnie np na ! roku byly takie ogolne, dopiero na 2 i 3 bardziej dziennikarskie. np. warsztaty, radiowe, prasowe, telewizyjne (kazdy osobno ), Dziennikareskie żrodla informacji, prawo autorskie, media relations, historia mediów, promocja i reklama, public relation itp itd. etc...

2. osob odpadlo troche ale to z wlasnej woli ja studiowalam na prywatnej uczelni wiec trioszke inaczej niz np, na uniwersytecie jakims . Dla mnie nie bylo trudno, nigdy nie mialam poprawki, ani tym bardziej warunku, mialam stypendium naukowe



Mam nadzieje, że pomoglam. POzdrawiam
__________________
Nie myśl o szczęściu.
Nie przyjdzie- nie zrobi zawodu.
Przyjdzie- zrobi niespodziankę.


madziula0605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:42   #3
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: Studia dziennikarskie

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...dziennikarskie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...dziennikarstwo

A poza tym, co za problem wejść na strony uczelni prywatnych czy publicznych i sprawdzić program studiów konkretnego działu dziennikarstwa który Cię interesuje?
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:44   #4
ewelinka21
Raczkowanie
 
Avatar ewelinka21
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: Studia dziennikarskie

Cytat:
Napisane przez Cassi Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...dziennikarskie
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...dziennikarstwo

A poza tym, co za problem wejść na strony uczelni prywatnych czy publicznych i sprawdzić program studiów konkretnego działu dziennikarstwa który Cię interesuje?
Wiesz tam piszą ogólnie jest wymienionych ze 40 przedmiotów z których będzie o połowę mniej, więc dlatego założyłam ten wątek... Poza tym z doświadczenia wiem że oni co innego piszą a co innego jest, więc...
ewelinka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:49   #5
ladylajla
Zakorzenienie
 
Avatar ladylajla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 907
Dot.: Studia dziennikarskie

1. podobnie jak u przedmówczyni: na początku przedmioty ogólne, typu socjologia, filozofia, podstawy prawa, historia najnowsza. Przedmioty z zakresu komunikacji spolecznej, perswazji, retoryki, kultura jezyka, media w Polsce, współczesne życie kulturalne, podstawy PR i reklama w mediach. Poza tym typowe warsztaty dziennikarskie: prasowe, radiowe, internetowe (pisanie artykułow, przygotowywanie słuchowisk radiowych itd.). Komputer w pracy dziennikarza i PRowca. To tak z grubsza

2. Jestem na pierwszym roku, ale od starszych roczników wiem, ze zeby wylecieć, trzeba tego mocno chcieć, bo studia nie są wybitnie trudne. Ale dostać sie na państwową uczelnię nie jest łatwo - to jeden z bardziej obleganych kierunków i trzeba zdac maturę lepiej niz przeciętnie
__________________
- Co pani ma do zaproponowania biednym, chorym, starym?
- Zachęcała ich będę, żeby spróbowali być młodzi, zdrowi i bogaci.
ladylajla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 14:57   #6
Angie05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Studia dziennikarskie

Cześć w tym roku szkolnym,kończę liceum. Myślę o studiach Dziennikarskich,aczkolwie k nie wiem gdzie. Najbardziej interesuje mnie Warszawa,Poznań albo Gdańsk. Tyle ,że chciałabym nie płacić za nie...czekam na odpowiedź .
Angie05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:13.