POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!! - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2003-09-14, 18:36   #1
anECzkAA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 23
GG do anECzkAA

POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!


Dziewczynki kochane, mam do was wielk± <dla mnie, dla Was pewnie b³ah± pro¶bê>. Otó¿ dopiero wroci³am do domku i sie dowiedzia³am,¿e na jutro muszê napisaæ wypracowanie pt. Czego Europejczycy mog± siê nauczyæ od Polaków??? Je¿eli macie jakie¶ pomys³y na odpowied¼ na to pytanie to bêde baaardzo wdziêczna za pomoc. Pomó¿cie biednej sierotce, bo u mnie z polskim to uuuuuuuu....
anECzkAA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-14, 18:55   #2
benny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomo¶ci: 338
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

Jêzyka polskiego Bez jego znajomo¶ci jak mo¿na doceniæ np. poezjê Le¶miana?

No i w ogóle, polska literatura jest za ma³o znana, taki Fredro na przyk³ad, moim zdaniem nie gorszy by³ od Moliera, a kto o nim w Europie s³ysza³? Nawet nie musz± czytaæ w oryginale , niech tam, t³umaczyæ nasz± literaturê, dawn± i wspó³czesn±, i niech siê o niej ucz± w szko³ach!

Jeszcze kuchnia polska, polski chleb (a nie ten bia³y i bez smaku jak np. we W³oszech), pierogi, makowiec, bigos, miód pitny i inne pyszno¶ci. Stanowczo za ma³o to wszystko jest 'rozreklamowane', no ale to ju¿ my powinni¶my siê uczyæ od innych narodów, jak siebie samych i nasze smako³yki reklamowaæ. Jak to jest, ¿e np. we W³oszech sprzedaj± suszone borowiki ³adnie opakowane jako suweniry w sklepach na lotnisku (jakby je wynale¼li co najmniej!), a w Polsce jako¶ nikt by o tym nie pomy¶la³??? Wzi±æ te polskie 'codzienne' smako³yki i pokazaæ jako co¶ nadzwyczajnego, a co!
benny jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-14, 19:00   #3
Ula-M
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomo¶ci: 254
Wy¶lij wiadomo¶æ przez ICQ do Ula-M GG do Ula-M
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

Zgadzam siê z Benny co do polskiej kuchni (i jêzyka - zapomnia³am dodaæ ) Ja poza tym zauwa¿y³am co¶ innego, szczerze mówi±c zdziwi³o mnie to, ale od pocz±tku Mam znajomego Niemca, który strasznie du¿o podró¿uje i czasem nas odwiedza - i za ka¿dym razem twierdzi³, ¿e takiej serdeczno¶ci i go¶cinno¶ci jak w Polsce to ze ¶wiec± szukaæ. Hmm... Jeszcze pomy¶la³abym, ¿e to moja rodzinka taka wspania³a ale w tv te¿ coraz czê¶ciej s³yszê wypowiedzi turystów zachwalaj±cych polsk± go¶cinno¶æ - wiêc mo¿e jednak co¶ w tym jest?
Buziaki, jak mi siê jeszcze co¶ przypomni, to powiem
P.S. Ju¿ mi siê przypomnia³o Polki to jedne z najlepiej ubranych kobiet w Polsce - wiêc gustu siê od nas mog± uczyæ szanowne Europejki
Ula-M jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-14, 19:01   #4
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomo¶ci: 3 163
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

anECzkAA napisa³(a):
> Czego Europejczycy mog± siê nauczyæ od Polaków???

No dziewczyny (i nie tylko ) do roboty -to smutne gdyby to pytanie pozosta³o bez odpowiedzi. chociaz czasmi trudno...

nie wiem, czy to musz± byæ przyklady literackie? jesli nie to przychodz± a mysl takie odpowiedzi:
1. Kreatywno¶æ (niedawno bylo gdzies napisane ze zespol zlozony z dziewczyn z Polski zdobyl I miejsce w takich zawodach organizowanych przez USA)
2. Wyksztalcenie (szczegolnie w technicznych, informatycznych, naukowych zawodach)
3. Spoleczna gotowo¶æ do pomocy/integrowania siê w warunkach zagro¿enia (dawniej tzw "pospolite ruszenie" szkoda tylko ¿e nie mozemy siê pochwalic systematyczno¶ci± i organizacj±)
4. Narod polski jest postrzegany jako narod kultywuj±cy tradycjê w szerokim tego s³owa rozumieniu
5. i na koniec Wizazankom szczegolnie bliskie "last but not least" poczucie estetyki jesli chodzi o wygl±d i stopien zadbania polskich kobiet. Gór± Polki

__________________
Nawet najd³u¿sza podró¿ rozpoczyna siê od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-14, 20:25   #5
youare
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomo¶ci: 1 253
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

A ja dodam co¶ odno¶nie urody, na podstawie artyku³u w Elle - Europejki mog± siê nauczyæ od Polek akceptacji siebie – podobno a¿ 70% kobiet w Polsce z przyjemno¶ci± patrzy w lustro!
Jeste¶my podobno hardymi romantyczkami, s±dzê wiêc ¿e mo¿na siê nauczyæ od nas w miarê realistycznego podej¶cia do ¶wiata...Chocia¿ w³a¶ciwie to nie zawsze. Co do jedzenia s± u nas te¿ oscypki góralskie – mog± siê od nas nauczyæ inne kraje w³a¶nie ich wyrobu. Lubimy spêdzaæ czas z bliskimi, z checi± siê z nimi spottykamy – mimo wszystko mo¿na siê od nas nauczyæ poszanowania dla rodziny.

youare jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-14, 20:55   #6
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 2 121
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

hejeczka
W sumie wszystko tu ju¿ zosta³o napisane...
hmm.. wdg. mnie Polacy sa uczciwi i honorowi (oczywiscie od³±czam z tej grupy chuliganów etc. wiadomo sa wyj±tki)
Go¶cinni..o jezzzzu wystarczy do mojej babci przyjechaæ!! Moja kumpela jak na wie¶ ze mn± do dziadków przyjecha³a to babcia co sekude sie jej pyta³a czy czegos jej nie brakuje, co zje, czy ma ochote na cos, a moze Ci pomoc, albo poscieliæ ³ozko? Babcia sama nie zje ale innemu da wszsytko! aha tam na wsi ludzie sa tez bardzi pracowici. doswiadczeni niestety przez los i tam najbardziej widac t± ucciwo¶æ i honor.
To s± cudowni ludzie
Przepraszam za chaotycznosc tej wypowiedzi po raz który¶ u¿ tam z rzêdu, ale sie spiesze wrrr
buziaczki, papa
wiola.
aaaaaaa powodzenia w szkole
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2003-09-20, 18:48   #7
anECzkAA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomo¶ci: 23
GG do anECzkAA
Re: POMÓ¯CIE!!!PROSZE!!!

dziêki was kochane dziewczynki, sorx,¿e tak d³ugo nie odpisywa³am ale nie mia³am dostêpu do netu jeszcze raz dziekuje
anECzkAA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.