Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 12:58   #331
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

uzależniłam sie od izoteku normalnie budze sie rano i od razu myśle co dzis na obiad przygotować żeby sie dobrze wchłonął haha.
i w ogóle to chciałabym już zobaczyć jakieś efekty.. a nie same skutki uboczne..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 13:25   #332
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

skóra w uszach tez mi złazi, a krew z nosa to ciurkiem mi nie leci, ale jak wydmuchuję nos to mam takie skrzepy krwi na chusteczce.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 16:46   #333
chocolatee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 64
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Skóra schodzi nawet z ucha :X Coś czuję, że jak będę kontynuować twardo 40mg na moje 6okg to skóra ze mnie zejdzie i nic nie zostanie : D Po tygodniu takie efekty.. nie wiem, czy to lepiej, czy gorzej. Skóra twarzy ma kolor taki, jakbym była opalona plus czerwone miejsca na policzkach. A szyja bladziutka, ekstra ekstra. I krew z nosa.
bez przesady, nie masz jakiejs strasznie wielkiej dawki, waze kilkanascie kg mniej i tez mam 40mg na dobe
w pierwszym tygodniu skora bardzo mi sie luszczyla, ale potem przeszlo, uzywam cetaphilu do mycia i kremu specjanego oillan, na suche miejsca na ciele kremu garnier do b. suchej skory, tez jest dobry, jak wieczorem sie posmaruje to skora rano o wieele lepiej wyglada
chocolatee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:01   #334
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

PS.Nie wiem czy Silwena nadal odwiedza ten wątek, ale byłoby miło gdyby zdecydowała się jednak odewać i wrócić na stare śmieci. Kogoś tu brakuje. Ciekawa jestem co u niej...

---------- Dopisano o 18:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------

chocolatee zauważmy, że jednak każdy indywidualnie reaguje na lek i nie można generalizować.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:22   #335
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja mam pytanie dotyczące bóli mięśniowych. Kiedy się u was zaczęły? I jakie było ich nasilenie?
Ja biorę 3 dzień i czuję się połamana, chora. To normalne?
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 17:35   #336
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

aisha_ mnie mięśnie nie bolały chyba, kręgosłup owszem, ale mięśni sobie nie przypominam.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:04   #337
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez chocolatee Pokaż wiadomość
bez przesady, nie masz jakiejs strasznie wielkiej dawki, waze kilkanascie kg mniej i tez mam 40mg na dobe
w pierwszym tygodniu skora bardzo mi sie luszczyla, ale potem przeszlo, uzywam cetaphilu do mycia i kremu specjanego oillan, na suche miejsca na ciele kremu garnier do b. suchej skory, tez jest dobry, jak wieczorem sie posmaruje to skora rano o wieele lepiej wyglada

Nie mam jakiejś strasznie wielkiej dawki, ale wiem, że niektórzy mają mniejszą ważąc tyle samo. Poza tym to, co napisałam było jedynie żartem Łuszcząca się skóra drażni, ale cieszę się wiedząc, że lek działa. Czytałam już w tym wątku o przypadkach, kiedy po kilku miesiącach nie działo się nic.
Bardziej denerwuje mnie czerwony kolor twarzy. Będę dalej szukać żelu aleosowego z flos leku, albo tego z arniką.
olkie-czy ten żel arnikowy jest pod oczy? tak jest napisane na opakowaniu? czy ogólny do twarzy? Bo znalazłam taki pod oczy, ale nie jestem pewna czy nie powinien być do całej twarzy.

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dotyczące bóli mięśniowych. Kiedy się u was zaczęły? I jakie było ich nasilenie?
Ja biorę 3 dzień i czuję się połamana, chora. To normalne?
aisha_, biorę tydzień i bóli mięśni nie mam żadnych. Co do kręgosłupa to mam z nim problemy więc ból był nawet przed rozpoczęciem kuracji. A jaką bierzesz dawkę i ile ważysz? Może to taki chwilowy szok dla ciała. A jeśli nie to też nie ma się czym martwić, to się zdarza jako skutek stosowania retinoidów. Powinno niedługo przejść


Podnoszę: Silweno wróć : roza:
: >
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 18:26   #338
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

boli mnie gardło trochę, a co za tym idzie kilka pryszczy mi wyskoczyło. czuję je jak dotykam twarzy, bo widoczne nie są jakoś bardzo. na szczęście 2 na czole pod grzywką, ale jeden głupek pomiedzy brwiami
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:30   #339
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Byłam na kontrolnej wizycie u dermy. Najbardziej ucieszyło mnie, że do końca marca zostaję na dawce 40mg/doba Nie wiem, jakoś bardzo boję się zejścia na 20 mg, a później zupełnego odstawienia leku
Będę się chyba ciągle wtedy oglądać w lusterku i kontrolować stan buzi w obawie przed nawrotem

I miałam okazję ostatnio przekonać się, czym skutkuje skleroza i zostawienie jednej pomadki w domu oraz zgubienie drugiej - na efekt nie musiałam długo czekać, usta wyschły, popękały, polała się krew i było mało przyjemnie. Teraz regeneruje je Alantanem i wazelinką

PS Silwena nie wróci...

PS2 Klikniecie mi w baner z podpisu? Konkurs konczy się już w poniedziałek, więc zależy mi na głosach. Z góry dzięki!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-13 o 18:37
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 18:50   #340
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

PS. niestety wiem...
PS. 2 załatwione
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 19:35   #341
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Biorę 40 mg, ważę 55 kg. I mam wybrać 150 mg na kg.

Mi nic nowego na twarzy nie wychodzi. Skóra jest wygładzona. TZ się zachwycał Nie wiem, czy to efekt placebo, czy działanie leku. Leczę z uporczywej postaci trądziku grudkowo-krostkowego.

aktogimka kliknęłam
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 19:48   #342
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witajcie dziewczyny u mnie wszystko szło pieknie i gładko, aż zapomniałam,że jestem a jakiejś kuracji: buzia bez ani jednej malutkiej krosteczki! Jestem po 2,5 miesiąca tretinexu aż tu nagle dziś dorwało mnie zapalenie czerwieni katastrofa ...górna warga jak pobojowisko. U dermatologa wizytę mam w piatek dopiero. Jak moge do tego czasu się ratować? Smaruję dermobazą tłustą jak wazelina, a w desperacji emulsją natłuszczającą Oillanu - robi się na chwilę przyjemnie Dermatolog cos przepisuje szczególnego czy to po prostu ma minąć?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:12   #343
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny u mnie wszystko szło pieknie i gładko, aż zapomniałam,że jestem a jakiejś kuracji: buzia bez ani jednej malutkiej krosteczki! Jestem po 2,5 miesiąca tretinexu aż tu nagle dziś dorwało mnie zapalenie czerwieni katastrofa ...górna warga jak pobojowisko. U dermatologa wizytę mam w piatek dopiero. Jak moge do tego czasu się ratować? Smaruję dermobazą tłustą jak wazelina, a w desperacji emulsją natłuszczającą Oillanu - robi się na chwilę przyjemnie Dermatolog cos przepisuje szczególnego czy to po prostu ma minąć?
To po prostu musi minąć

Ja się ratowałam Alantanem Plus. Możesz też spróbować maść z witaminą A (jedynie na to doraźne leczenie). Koniecznie miej jakiś ochronny nawilżacz na ustach, nie pozwól im schnąć.

Ała, sama przez to przechodziłam, więc wiem, jak się teraz czujesz. Trzymam kciuki, żeby się poprawiło!
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:20   #344
teqili
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: WWA
Wiadomości: 75
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Skóra twarzy ma kolor taki, jakbym była opalona plus czerwone miejsca na policzkach.
Dokładnie tak opisałabym swój stan skóry plus wysypka na dłonich od jakiś 4 dni smaruję smaruję i nic nie schodzi jak na razie ehhh... najgorzej krępują mnie spojrzenia ludzi
teqili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 20:30   #345
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Dokładnie tak opisałabym swój stan skóry plus wysypka na dłonich od jakiś 4 dni smaruję smaruję i nic nie schodzi jak na razie ehhh... najgorzej krępują mnie spojrzenia ludzi
Ostatnio też miałam niezły hardcore na rękach - od dłoni do łokci wszystko w czerwonych plackach :/

Tutaj ratowałam się wapnem, smarowałam Atoperalem, a na noc nałożyłam grubszą warstwę Babydream Calendulacreme i rano już było na rękach cichutko i bez wysypki
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:31   #346
MartaJurczyk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 32
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cześć dziewczyny!
Mam nadzieję, że mogę dołączyć
Czytałam wątek już dośc długo, bo przygotowywałam się do rozpoczęcia kuracji. Rozważałam za i przeciw, bo o skutkach ubocznych naczytałam się tyle, że miałam w końcu sen, że od izoteku encefalopatię dostałam (skutki studiowania pedagogiki specjalnej i czytania forów ).
Nie mniej zaryzykowałam. Ważę 43 kg, mam 22 lata, dawka początkowa 35 mg (biorę Curacne).
Na twarzy nie mam powalających krost, moim utrapieniem są ramiona, dekolt i plecy, które czasami wyglądały jakby mnie ktoś żyletką ciął.

No i teraz.... biorę już tydzień. I... nie mam praktycznie żadnych skutków ubocznych. Nawet suchych ust. Jedyne co mi dokucza to fatalna "niemoc" rąk. Tzn zwykła butelka waży tonę, ciężko mi podnieść szklankę, o przeniesieniu czegoś nie ma mowy. Ale nic poza tym. Nie wiem czy powinnam się cieszyć czy niepokoić.

W każdym razie trzymajcie za mnie kciuki tak jak ja trzymam za Wasze kuracje i ich skuteczność
MartaJurczyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 22:53   #347
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aisha_ Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie dotyczące bóli mięśniowych. Kiedy się u was zaczęły? I jakie było ich nasilenie?
Ja biorę 3 dzień i czuję się połamana, chora. To normalne?
ja po miesiacu zaczelam odczowac bole w kregoslupie nie raz tak rabie po calym dniu ze spac nie moge gdyz kazda pozycja jaka przybiore nie odpowiada tylko gdy napinam miesnie plecow nie czuje bolu. jak tak wyglada starosc to ja dziekuje

---------- Dopisano o 22:48 ---------- Poprzedni post napisano o 22:46 ----------

Cytat:
Napisane przez teqili Pokaż wiadomość
Dokładnie tak opisałabym swój stan skóry plus wysypka na dłonich od jakiś 4 dni smaruję smaruję i nic nie schodzi jak na razie ehhh... najgorzej krępują mnie spojrzenia ludzi
mam tez wysypke;D gdzies zniknie ....gdzies znow sie pojawi;D

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Ostatnio też miałam niezły hardcore na rękach - od dłoni do łokci wszystko w czerwonych plackach :/
skad ja to znam?


laseczki i mezczyzni;D przetestowalam lano-krem z ziaji med;D utwierdzilam sie w tym ze jestem uzalezniona od ich kosmetykow. genialny intensywnie nawilza i lekko natluszcza ale samymi naturalnymi olejami;D bede go uzywac na noc i po domu bo na dzien i pod podklad mam ten na dzien lagodzacy podraznienia z seri nawilzajacejbo jest troche lzejszy

wniosek lano-balsam i lano-krem moje KWC!

jutro moze jeszcze raz zrobie probe fizjoderm zelu zobaczymy czy nedzie piekl jak ostatnio;D

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
olkie-czy ten żel arnikowy jest pod oczy? tak jest napisane na opakowaniu? czy ogólny do twarzy? Bo znalazłam taki pod oczy, ale nie jestem pewna czy nie powinien być do całej twarzy.


: >
no wlasnie jest do calek twarzy i pod oczy. ja polecalabym ten wiekszy bo ten pod oczy obawiam sie ze moze miec inne stezenie roznych substancji. raz sie nim ratowalam nawet dobrze zadzialal ale czy warto takie gowienko kupowac gdy mozna miec 5-6 razy wieksza butle za ta sama cene? jesli byl ten zel pod oczy w aptece to pewnie dadza rade zamowic tez ten wiekszy;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-13, 23:13   #348
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Zapytam, jak znowu będę w tej aptece : D
Bo faktycznie dziwnie byłoby smarować twarz kremem pod oczy.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:35   #349
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dziękuję Aktogimka właśnie o mało się nie popłakałam w łazience jak myłam zęby - aaaauuuuuaaa...jedna wielka rana...;(
A masć z witamina A nie pogorszy ich jeszcze? w końcu to od kwasu tej witaminy ten problem chyba?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 08:50   #350
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
dziękuję Aktogimka właśnie o mało się nie popłakałam w łazience jak myłam zęby - aaaauuuuuaaa...jedna wielka rana...;(
A masć z witamina A nie pogorszy ich jeszcze? w końcu to od kwasu tej witaminy ten problem chyba?
ZCzW mogło być spowodowane przez nadmierne wysuszenie ust czy wyjście na słońce bez żadnej ochrony (jak sobie przypomnę moje zapalenie, to chyba właśnie to było przyczyną; miałam wtedy sesję i chodziłam na spacery w celu dotlenienia, a mocno grzało słonko - takie mroźne i słoneczne dni wtedy były). Maść z witaminą A pomoże szybciej zregenerować naskórek.
Ale podkreślam, że ja stosowałam tylko Alantan Plus.

Pamiętam, że prawie nic wtedy nie jadłam, mogłam pić jedynie lekko ciepłe rzeczy, zero uśmiechania się i jeden wielki ból przy myciu zębów
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!


Edytowane przez aktogimka
Czas edycji: 2010-03-14 o 08:54
aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:52   #351
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haldinka Pokaż wiadomość
dziękuję Aktogimka właśnie o mało się nie popłakałam w łazience jak myłam zęby - aaaauuuuuaaa...jedna wielka rana...;(
A masć z witamina A nie pogorszy ich jeszcze? w końcu to od kwasu tej witaminy ten problem chyba?
nie wolno uzywac nic co ma duze stezenie wit A. dermatolog powinna podczas wizyty o tym poinformowac

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Cytat:
Napisane przez okej01 Pokaż wiadomość
Zapytam, jak znowu będę w tej aptece : D
Bo faktycznie dziwnie byłoby smarować twarz kremem pod oczy.
nom wystarczy spytac czy moga sprowadzic ten w wiekszym opakowaniu do ciala nie pod oczy. ma chyba z 50ml
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:55   #352
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

No wlaśnie nie zapominałam o pomadce, byłam z neutrogeny bardzo zadowolona, dodatkowo jest z filtrem i nie wiem czemu teraz jestem w takim stanie No dolegliwosci mam te same...To mycie zębów tylko wszystko rozjątrza, jedzenie, mówienie i uśmiechanie to wogóle niezłe wyzwanie...niechze się to goi....!!!
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 08:56   #353
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
nie wolno uzywac nic co ma duze stezenie wit A. dermatolog powinna podczas wizyty o tym poinformowac
Wiedziałam, ze zaraz posypie się, że 'nie wolno, nie wolno, nie wolno!'. Chodziło mi o doraźne użycie maści z witaminą A, żeby szybciej uporać się z cholernie bolącym i uciążliwym Zapaleniem czerwieni warg. Oczywiście po podleczeniu maść odstawić.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 09:10   #354
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czy któraś z Was pali papierosy? bądź paliła i odstawiła i zauważyła poprawę cery ? bo ja biore juz izotek 45 dni dawka 30 mg / 59kg i nie widze poprawy ciągle nowe i ciągle nowe.. może to od fajek bo nie rzuciłam jak zaczęłam kuracje.. sama nie wiem..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 09:21   #355
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

maadziulek91 ja nie palę a różniecę taką naprawdę widoczną odczułam po ponad 2 miesiącach i zaznaczam, że to też szał nie był albo ja byłam tak krytycznie nastawiona do siebie.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 09:23   #356
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wiedziałam, ze zaraz posypie się, że 'nie wolno, nie wolno, nie wolno!'. Chodziło mi o doraźne użycie maści z witaminą A, żeby szybciej uporać się z cholernie bolącym i uciążliwym Zapaleniem czerwieni warg. Oczywiście po podleczeniu maść odstawić.
oddałam na Ciebie chyba 20 głosów o ile uwzględniaja takie klikanie cały czas? hahahahah
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:12   #357
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
oddałam na Ciebie chyba 20 głosów o ile uwzględniaja takie klikanie cały czas? hahahahah
Takie klikanie obniża mi poprawnośc, blokuje licznik i robi problem. Ale dzięki za chęci. Liczy się tylko jeden głos dziennie.

[koniec offtopu]
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 10:55   #358
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam
z uwagi na częste post scriptum w moim kierunku, a jeszcze częstsze PW, postanowiłam wpaść na mały rekonesans.

Oczywiście już prostuję głupoty, które piszecie, ale delikatnie i nie każdą, spuszczam ostatnio na wiele rzeczy zasłonę milczenia

"Rodzynek" w tym temacie ma rację jesli chodzi o zjedzenie jakiejś wedlinki zamiast łyżki margaryny
nie ważne czy szynka jest za 50zł kilogram, czy kiełbaska szynkowa, czy krakowska, zaręczam, że 3-4 cienkie plasterki sa zdrowsze (mimo glutaminianów, cukru i innych wypychaczy wedlin) niż łyżka margaryny, a lek się i tak wchłonie, bo nie chodzi o to by jeść/pic tłuszcze i brac lek, tylko by sie zdrowo odzywiać i brać lek, czyli do izoteku zjesc 3-4 plastry jakiejs wedlinki plus jakies warzywo/a, a potem wypicie leku, a nie pchanie w siebie łyzkami margaryn z utwardzalnych tłuszczy (trans) to wybór najgorszy z mozliwych, a juz napewno kompoeltnie nieprzydatny naszej urodzie (włosom i cerze)
inny motyw jest jeśli chodzi o picie oleju, łyżka oleju lnianego dziennie jest maxi zdrowa i maxi przydatna nie tylko przy kuracji izotretinoiną, inne oleje jak oliwa z oliwek, oleju słonecznikowego czy z pestek winogron napewno jest lepszym rozwiązeniem niż jedzenie margaryny (z ktorej sie powinno zrezygnowac), a także lepszym niż jedzenie kupczej wedliny, ponieważ owe oleje uzupełniają w diecie cenne kwasy Omega (3,6) które sa do życia niezbędne, a których tak mało się dostacza w dobie tego czasu. Inny motyw dochodzi jeśli ten pity łyżką olej to olej rzepakowy.. no ale to wybór danej osoby co wlewa sobie do gardła
Przywilejem forumowicza jest fakt, że każdą wykrytą rzecz można, a nawet ma prawo skomentowac, szczegolnie jak może to uchornic kogos niedoinformowanego (życiem) przed ewentualnymi błedami w zywieniu (a nikt z Was nie chce miec chyba podniesionych trójglicerydów, ani złego cholersterolu ponad norme, prawda? bo wtedy może się zdarzyć ze dawka leku sie zmniejszy, więc i działanie bedzie minejsze, a tego raczej nie chcemy)

jedna z dziewczyn szukała taniego "zmywacza" bez udziału wody, ze swojej strony polecam Ziaja, Sopot Spa, Płyn micelarny (6-7zł) (różany jest do bani), micel jednoczesnie tonizuje buzię, więc tonik nie ejst potrzebny, ale jakby co, daje tez propozycje toniku - Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej, Pollena-Ewa (3,79zł)
Toniki od Ziaji w porównaniu z tym z Polleny Ewy wypadaja fatalnie (zarówno nagietkowy jak i do cery naczynkowej, oczywiscie jeszcze gorzej wypada Tin Tin i ogórkowy, to tak z własnego doświadczenia)

oczywiście kolejną skuchą jest bezpodstawne odrzucanie maści z wit A - można używać ile się chce, a nawet powinno się - gdy wystapi ZCzW.
nie wolno brać tylko suplementów z tą witaminą (chodzi o doustne podawanie), smarując się maścią jej składniki nie wnikaja przecież do krwioobiegu, działaja na powierzchni skóry, błon śluzowych
Przy ZCzW maść z wit A jest wg mnie niezbędna, szczególnie maść bezzapachowa, bezsmakowa (np Retimax 1500), bo można posmarować się nią przed posiłkiem i spokojnie sobie zjeść, wypić ciepłą/chłodną herbate i posiłek nie boli, nie jest aż tak nieprzyjemny, bo mamy smarowanie na ustach i to do tego bezzapachu i smaku - czyli nie wkrada sie nam do pokarmu.
Przy ZCzW tylko ta maść i maść nagietkowa (ale szczypie troche) mi pomagała, Bepanthen (Alantan Plus) stosowałam najczęściej jako wierzchnią warstwę ochronna, a substancje łagodzące i regeneracyjne brałam z wit A i nagietka.

Co do leków to zależy co przepisze derma, ja dostałam Heviran (ponieważ zeszły mi spore warstwy nabłonka z całych ust) by w razie ewentualnych zakażen wirusowych (o które łatwo z takimi saczącymi się ranami) nie dopuścić do powstania opryszczki, w razie czego mam też smarować się Hascovirem czy Vrotazolinem (jakby cos swędziało), a od stanu zapalnego przepisała mi Oxycort, ale nie uzywam, bo najgorsze przeżyłam

Co do tych kremideł z Ziaji, to wszystkie preparaty z aktywnymi ekstraktami z ziół moga rozjątrzyć tylko rumieńce, uczucie gorąca na skórze, czy pieczenie - wiadomo dlaczego. Szczególnie ostrożnie podchodźcie do aloesu nie ejst polecany cerom rumieniącym się z podrażnienia, naczynkowym, wrażliwym, mnie osobiscie bordowi i piecze w każdej z testowanych przeze mnie postaci. Ale najlepszym rozwiazaniem ratujacym cerę przed eksperymentami i próbami, oraz ratujacym kieszeń przed spłukiwaniem jest zakup np Cetaphilu MD dermoprotektora. Skład jest cudny, działanie przerasta moje wszystkie dotychczasowe maceraty i oleje, a także kremidła z LPR czy inne moje ulubione sprawdzone drogeryjne mazidła. 30zł płaci się za 250ml, ale ma się bardzo dobrej jakości kosmetyk do twarzy i ciała, smaruję nim nawet najgorszy rumień (bordowe gorace i opuchniete policzki), które koi i uspokaja. Nawilża tak silnie, że używam go raz na dwa dni, wydajny jest tak mocno, że wystaczy mi kapka wielkosci zielonego groszka, żeby pokryć cała twarz z uszami włącznie. Do tego nie zapycha porów, jest gruntownie przebadany dermatologicznie, zawiera 0% tłuszczu - po 5 minutach od nałożenia przyłożyłam do twarzy bibułke matująca i była czysta. Zostawia filmik ochronny i sprawia, że buzia ma zdrowy glow. Wystacza na wiele wiele miesiecy. (dotychczas kupowałam kremy 50ml za 10-15 zł, żeby mieć 250ml takiego kremu musiałabym wydac ~60zł, a tak za 30zł mam kosmetyk KWC do wszystkiego - leczy wysypki, suchości, podraznienia, suche placki, uspokaja rumienie, itd itp)

50 dzień kuracji Tretinexem
* od 6 dni mam ZCzW - grubymi kawałami spełzł mi nabłonek z ust, porobiły sie zmiany takie ziarnowate, gesto usiane na całych wargach, (jakby drobniutkie twarde pęcherzyki), opuchlizna, pieczenie, zaczerwienienie, ból przy każdym dotknięciu czy zetknięciu się z czymkoliwek, itd itp (nadal je leczę)
* wysypka na rekach (sucha tartka w postaci podskórnych krostek) zeszła w 3 dni po maści z wit A, po Bepanthenie nie było nigdy wcześniej poprawy w moim wypadku, a po Cetaphilu wysypka schodziła nie raz, ale dłuzej ale i nawilżenie skóry było dłuższe
* cera bez zmian jesli chodzi o wrażliwość (tak już przed kuracja była), plus, że zrobiła się normalna z tendencją do suchej (jak przestaje łykać Ogórecznika na kilka dni)
* włosy normalne, przetłuszczają się po ok 2 dniach, (nie jak kiedyś po 5 godzinach)
* zaskórniki znikneły w 90%, bolące gulki pojawiaja się nadal (obecnie mam kilka łacznie - za uszami, na udach, plecach)
* wyrosły mi nowe prosaki, tutaj pytam WTF
(prosaki powstaja z upośledzonych gruczołow łojowych, dziwne, że Tretinex na nie nie działa)
* 30-40minut spaceru, porządków w mieszkaniu nadal powodują u mnie silne bóle stawów i mięśni, a już totalny ból sprawiaja wyjazdy, gdzie na nogach spędzam więcej godzin


Derma kazała robić badania po 1,5 miesiaca brania:
morfologia, + z rozmazem, glukoza, OB, amylaza, lipaza, bilirubina, ALT, AST, oraz oczywiście Lipidogram - wyniki wzorowe

Podstawowym błędem w moim wypadku jest odstawienie/przerwanie nawet na kilka dni tabletek z olejem z ogórecznika, od razu robią mi sie alergie, częsciej mam rumień, robia mi się wysypki suche i placki, cera się suszy schodzi skóra z twarzy, uszu, piecze suchy kark, łydki itd, włosy tez sa w gorszym stanie (zaczynał mi się suchy łupież, ale w 3 dni sobie z nim poradziłam). Pokornie wróciłam do tabs i po niecałym tygodniu czuję sie o niebo lepiej.


Tyle u mnie i ode mnie
napisałam tego posta, bo głupio mi było nadal się nie odezwać po tych wszystkich PS i PW
było by to mało przyjazne z mojej strony, a przeciez do nikogo nie żywie za nic urazy
dzięki za nawoływania i pozdrawiam

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-03-14 o 11:02
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 11:11   #359
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
inny motyw jest jeśli chodzi o picie oleju, łyżka oleju lnianego dziennie jest maxi zdrowa i maxi przydatna nie tylko przy kuracji izotretinoiną, inne oleje jak oliwa z oliwek, oleju słonecznikowego czy z pestek winogron napewno jest lepszym rozwiązeniem niż jedzenie margaryny (z ktorej sie powinno zrezygnowac), a także lepszym niż jedzenie kupczej wedliny, ponieważ owe oleje uzupełniają w diecie cenne kwasy Omega (3,6) które sa do życia niezbędne, a których tak mało się dostacza w dobie tego czasu. Inny motyw dochodzi jeśli ten pity łyżką olej to olej rzepakowy.. no ale to wybór danej osoby co wlewa sobie do gardła

Ale najlepszym rozwiazaniem ratujacym cerę przed eksperymentami i próbami, oraz ratujacym kieszeń przed spłukiwaniem jest zakup np Cetaphilu MD dermoprotektora. Skład jest cudny, działanie przerasta moje wszystkie dotychczasowe maceraty i oleje, a także kremidła z LPR czy inne moje ulubione sprawdzone drogeryjne mazidła. 30zł płaci się za 250ml, ale ma się bardzo dobrej jakości kosmetyk do twarzy i ciała, smaruję nim nawet najgorszy rumień (bordowe gorace i opuchniete policzki), które koi i uspokaja.
Co do pierwszego - właśnie sobie uświadomiłam, że jakiś czas temu dostałam od 'teściowej' butelkę oleju lnianego, a niebardzo wiedziałam jak go używać, więc stoi nieużywany Myślę, że teraz dobrze się sprawdzi (ale czemu nie pomyślałam, o nim wcześniej? ). Mam tak po prostu pić go z łyżki i już? Potrzebuję potwierdzenia, jakoś pewniej się wtedy czuję...

A jeśli chodzi o drugie - pytałam w mojej aptece, gdzie kupuję Curacne o cenę Cetaphilu i tam kosztuje 38 zł Na ☠☠☠☠☠☠☠ można kupić go za 29,33 zł Zamówię sobie do odbioru Cetaphil i do tego mały Humektan (9,64 zł, a w Super-Pharmie dałam za niego 15 zł ), który będzie w sam raz na basen, żeby nie nosić wielkiej butli (chociaż kusi mnie Humektan 100 g, który jest 3 razy większy, a tylko 10 zł droższy )
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-14, 11:25   #360
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Tak, możesz po prostu wypić łyżkę oleju dziennie, wiele osób tak robi, to naprawdę cenny olej pitny
a możesz ta łyżkę dodać do sałatki (pokrój kapuste pekinska, dodaj papryke, pomidor czy co tam chcesz i polej tym olejem+sokiem z cytryny), ja robie takie porcyjki na jeden raz, właśnie z łyżka jakiegos dobrego oleju
a lniany jest z tego co pamiętam najlepszy z najlepszych pod wzgledem dobroczynności na cały organizm (watrobę, zołądek, serce, układ nerwowy, włosy, skórę, paznokcie, pomaga nawet w walce z cellulitem, z alergiami, itd itp)
do smażenia czy pieczenia szkoda go używać, to bardzo cenny i drogi olej i sprawdza się cudnie do spożywania go surowo
zazdroszczę Ci to lepsze rozwiazanie niz moje oleje (ogórecznik, wiesiołek, tran etc) w tabletkach

ja na szczęście trafiłam na dobrą apteke stacjonarną, Tretinex 20mg mam za 82,49zł, a Cetaphil równo za 30zł (no ale to wydatek na miesiące więc na razie nie zbieram na ponowny zakup )

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Zamówię sobie do odbioru Cetaphil i do tego mały Humektan (9,64 zł, a w Super-Pharmie dałam za niego 15 zł ), który będzie w sam raz na basen, żeby nie nosić wielkiej butli (chociaż kusi mnie Humektan 100 g, który jest 3 razy większy, a tylko 10 zł droższy )
jesli Ci Humektan służy i jest przez Ciebie sprawdzony to się z nim nie rozstawaj Cetaphil wypróbuj jak będziesz mogła, wart jest tego by go przetestować, kto wie czy nie okaze się lepszy.
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.