Co myślicie o ślubie cywilnym? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-13, 17:20   #1
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Smile

Co myślicie o ślubie cywilnym?


Cześć dziewczyny. Postanowiłam z moim tż wziąć na dobry początek ślub cywilny. Nie mamy dosyć pieniążków na ślub kościelny żeby było wesele. Więc pytam: Co Wy o tym sądzicie?, jak to wygląda, kto jest za, a kto przeciw. Czy gdybym wzieła ślub cywilny i po tym zaszła w ciąże zdaniem kościoła byłby grzech? Czekam na Wasze opinie
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:19   #2
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

To wszystko zależy od tego jak Wy czujecie się związani z Kościołem. Każdy inaczej podchodzi do dnia ślubu. Nie można powiedzieć że jeden ślub jest ważniejszy niż drugi. To kwestia jak najbardziej indywidualna.
A co do ciąży to tak - dla Kościoła ślub cywilny jest nie ważny i współżycie po nim jest traktowane tak samo jakby ślubu w ogóle nie było - no bo według KK ślubu nie ma.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:24   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

A czy po slubie cywilnym nie moze byc wesela ?tylko po koscielnym ?

musisz miec wesele ?

wez slub koscielny i tyle ,bedziesz miala spokojne sumienie ze zaszlas w ciaze bez slubu koscielnego i popelnilas grzech.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:34   #4
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

No i właśnie tego się obawiałam, że jednak jest to grzech. Ogólnie chcemy kościelny, ale poprostu oboje jesteśmy tego zdania, że chcemy mieć wesele, skromne, ale ma być.. zawsze jest co wspominać.. 2 razy już kościelnego nie można wziąć, dlatego nam na tym zależy.. Co do dziecka nie chciałabym by było 'poczęte' w grzechu, po prostu myślałam, że gdybym wzięła choć ten ślub cywilny ludzie inaczej by na to patrzyli, i również my. U mnie w okolicy jest dużo par nie mających ślubu i mających dzieci, a ja nie chciałabym się do nich zaliczać..
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:37   #5
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
No i właśnie tego się obawiałam, że jednak jest to grzech. Ogólnie chcemy kościelny, ale poprostu oboje jesteśmy tego zdania, że chcemy mieć wesele, skromne, ale ma być.. zawsze jest co wspominać.. 2 razy już kościelnego nie można wziąć, dlatego nam na tym zależy.. Co do dziecka nie chciałabym by było 'poczęte' w grzechu, po prostu myślałam, że gdybym wzięła choć ten ślub cywilny ludzie inaczej by na to patrzyli, i również my. U mnie w okolicy jest dużo par nie mających ślubu i mających dzieci, a ja nie chciałabym się do nich zaliczać..
A teraz współżyjecie?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:48   #6
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

he no tak wiadome tak to tez grzech..ale niby taki sam ciezki ale kazdy praktycznie sie kocha z partnerem przed slubem..mala jest takich par co czekaja do slubu, ale z dzieckiem jest inaczej tak mi sie wydaje
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:56   #7
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
he no tak wiadome tak to tez grzech..ale niby taki sam ciezki ale kazdy praktycznie sie kocha z partnerem przed slubem..mala jest takich par co czekaja do slubu, ale z dzieckiem jest inaczej tak mi sie wydaje
To bardzo źle Ci się wydaje.
Tak samo teraz grzeszycie jak i po ślubie cywilnym. Z dzieckiem czy bez dziecka co za różnica?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 19:06   #8
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Dobra dzięki za wytłumaczenie, racja grzech to grzech, jednakże ja uważam troszkę inaczej..każdy ma swój pogląd.. Uważam temat za zamknięty
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:00   #9
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

ślub to ślub chociaż dla mnie osobiście ważniejszy jest kościelny nie rozumiem jednak po co brać cywilny jeśli w planach jest kościelny
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:15   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
Dobra dzięki za wytłumaczenie, racja grzech to grzech, jednakże ja uważam troszkę inaczej..każdy ma swój pogląd.. Uważam temat za zamknięty
Kosciol uważa inaczej wiec jak chcesz miec swoje poglądy nie nazywaj sie katolikiem bo bialej sukni i welony do slubu nie powinnas zakladac ,podobnie jak z 90% panien.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:22   #11
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Kosciol uważa inaczej wiec jak chcesz miec swoje poglądy nie nazywaj sie katolikiem bo bialej sukni i welony do slubu nie powinnas zakladac ,podobnie jak z 90% panien.
napisałam:KONIEC TEMATU. Wątek zakończony
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-13, 20:23   #12
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
ślub to ślub chociaż dla mnie osobiście ważniejszy jest kościelny nie rozumiem jednak po co brać cywilny jeśli w planach jest kościelny
Jak to po co? Żeby szybciej można było w ciążę zajść
Olcia chciałaś poznać nasze opinie to Ci napisałyśmy. A jeżeli zamykasz temat tak szybko to po co w ogóle wątek zakładałaś?
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:30   #13
Olcia1503
Marchewkowe_pole
 
Avatar Olcia1503
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 251
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Jak to po co? Żeby szybciej można było w ciążę zajść
Olcia chciałaś poznać nasze opinie to Ci napisałyśmy. A jeżeli zamykasz temat tak szybko to po co w ogóle wątek zakładałaś?
chciałam się dowiedzieć i się dowiedziałam tego co chciałam,dlatego go zamykam.. nie ważne czy szybko, czy późno ważne, że wyciągnęłam wnioski oraz dowiedziałam się tego co miałam. Dzięki za odpowiedzi, ostre, ale szczere
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/047474201b.png[/image][/link]

...w 8 tygodniu ciąży straciłam Cię dzidziusiu...
Olcia1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:33   #14
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Jak to po co? Żeby szybciej można było w ciążę zajść
Olcia chciałaś poznać nasze opinie to Ci napisałyśmy. A jeżeli zamykasz temat tak szybko to po co w ogóle wątek zakładałaś?
autorka ma dopiero 20 lat więc nie wiem po co
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:10   #15
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Nikt nie nakazuje, by po kościelnym było musowo wesele, czy przyjęcie ;/
Dla mnie to głupawa wymówka. A cywilny to ślub, od po prostu, nie lepszy, nie gorszy.... Nie ma co dumać, dla mnie niepotrzebnie założony wątek. Albo się chce wziąć ślub i się go bierze, albo nie... a nie takie no ja chcę, ale...
__________________

Edytowane przez chilanes
Czas edycji: 2010-03-13 o 21:11
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 21:29   #16
lenaaa1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Wątek zamknięty czy nie ja się musze wypowiedzieć Ja też biorę ślub cywilny ze względu na to, że nie mamy funduszy na ślub kościelny... i szczerze nie wiadomo kiedy będą pieniążki. Więc postanowiliśmy narazie ślub cywilny, w planach kościelny. Ciąża, nie ciąża... powiem tak...najwyżej będzie ślub razem z chrzcinami, bo i tak bywa. Na chwilę obecną cieszymy się jak dwa głupole, że niebawem będziemy małżeństwem...a potem będziemy się cieszyć jeszcze raz PS. Oba ślub są dla mnie tak samo istotne.
lenaaa1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:40   #17
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

my też bierzemy cywilny i ja wcale nie żałuję ani jakoś mnie nie ciągnie do kościelnego... tym bardziej że nie czekamy z wieloma sprawami do ślubu a jeśli już się kiedyś zdecydujemy na kościelny bo nam się coś pozmienia w poglądach to nie będę miała białej sukni
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 13:07   #18
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Mi kiedys ksiądz na religii powiedział, że sex po slubie cywilnym to już nie jest grzech itd. i ja już sama nie wiem My też chcieliśmy wziąść najpierw cywilny później kościelny ale jednak zostało przy konkordatowym

A wydaje mi się, że w ciąży i tak będę jeszcze przed ślubem więc będę grzesznicą do kwadratu
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 14:57   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez Olcia1503 Pokaż wiadomość
napisałam:KONIEC TEMATU. Wątek zakończony
a to akurat nie od ciebie zalezy

Cytat:
Napisane przez lenaaa1981 Pokaż wiadomość
W Ja też biorę ślub cywilny ze względu na to, że nie mamy funduszy na ślub kościelny... i szczerze nie wiadomo kiedy będą pieniążki. .

czy slub koscielny jest droższy od cywilnego ??
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 15:40   #20
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość


czy slub koscielny jest droższy od cywilnego ??
Po prostu niektórzy ludzie uważaja, że po cywilnym nie robi sie wesela, że to tylko zarezerwowane dla koscielnego
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 07:09   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Po prostu niektórzy ludzie uważaja, że po cywilnym nie robi sie wesela, że to tylko zarezerwowane dla koscielnego

dziwne myslenie.

czy oplaty w kosciele sa drozsze niz cywilne?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 07:48   #22
Chii1986
Zakorzenienie
 
Avatar Chii1986
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 326
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez XxXJuSstiii Pokaż wiadomość
Po prostu niektórzy ludzie uważaja, że po cywilnym nie robi sie wesela, że to tylko zarezerwowane dla koscielnego
każdy ma prawo świętować taki dzień, niezależnie od religii. Rozumiem, że według kościoła ten, kto nie jest katolikiem ma po ślubie cywilnym iść do domu i nie świętować tego dnia z najbliższymi

ja planuję tylko cywilny świadomie bo nie zamierzam urządzać szopki w kościele tylko dla białej sukni i bo "tak wypada" skoro nie uznaję jego zasad, to brak szacunku dla wyznawców tego kościoła i dla siebie.

Po ślubie cywilnym mogę zrobić przyjęciele/uroczysty obiad/wesele co mi się podoba i na co mnie będzie stać. Do ślubu cywilnego mogę iść w pięknej ślubnej sukni...nie widzę przeciwskazań- suknia ślubna to zwyczaj, który nie wywodzi się z Kościoła, zresztą wiele tradycji uznawanych za katolickie ma korzenie w praktykach pogańskich. Nie widzę więc powodu by suknia ślubna miała być zarezerwowana tylko dla Kościoła;-)
Chii1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 08:23   #23
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
dziwne myslenie.

czy oplaty w kosciele sa drozsze niz cywilne?
Paula teoretycznie za ślub kościelny nie powinno się płacić nic ALE pewnie sama już nieraz czytałaś jak to w praktyce wygląda
Opłaty Cywilne przynajmniej są z góry określone i wszędzie takie same. A z Kościołem to różnie bywa. Jedni nie dadzą nic a inni "muszą" wydać kupę kasy.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 15:23   #24
XxXJuSstiii
Zakorzenienie
 
Avatar XxXJuSstiii
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 246
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez Chii1986 Pokaż wiadomość
każdy ma prawo świętować taki dzień, niezależnie od religii. Rozumiem, że według kościoła ten, kto nie jest katolikiem ma po ślubie cywilnym iść do domu i nie świętować tego dnia z najbliższymi

ja planuję tylko cywilny świadomie bo nie zamierzam urządzać szopki w kościele tylko dla białej sukni i bo "tak wypada" skoro nie uznaję jego zasad, to brak szacunku dla wyznawców tego kościoła i dla siebie.

Po ślubie cywilnym mogę zrobić przyjęciele/uroczysty obiad/wesele co mi się podoba i na co mnie będzie stać. Do ślubu cywilnego mogę iść w pięknej ślubnej sukni...nie widzę przeciwskazań- suknia ślubna to zwyczaj, który nie wywodzi się z Kościoła, zresztą wiele tradycji uznawanych za katolickie ma korzenie w praktykach pogańskich. Nie widzę więc powodu by suknia ślubna miała być zarezerwowana tylko dla Kościoła;-)
Zgadzam się z Tobą
__________________
Justi






XxXJuSstiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 19:45   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez azakowana Pokaż wiadomość
Paula teoretycznie za ślub kościelny nie powinno się płacić nic ALE pewnie sama już nieraz czytałaś jak to w praktyce wygląda
Opłaty Cywilne przynajmniej są z góry określone i wszędzie takie same. A z Kościołem to różnie bywa. Jedni nie dadzą nic a inni "muszą" wydać kupę kasy.

no wlasnie dlatego dziwi mnie twierdzenie ,że na kościelny nie ma kasy i biora cywilny po to aby za rok ponownie wydac pieniadze na koscielny,który moze byc tanszy niż cywilny.

Zatem nie na koscielny nie ma kasy ale na wesele pt:"zastaw sie a postaw sie " po polsku z przytupem.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-15, 23:20   #26
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

no wlasnie nie ja nie rozumiem problemow niektorych par..mozna miec tez skormne przyjecie po koscielnym albo i wcale nie? czy koscielny bierze sie tylko po to by potem wielkie wesele wyprawic?
po co brac najpierw cywilny -> bo nie mamy pieniedzy a potem koscielny jak uzbieramy..nie lepiej poczekac i zrobic raz a dobrze? po cywilnym to nie grzech spac z facetem? raczej wciaz grzech w oczach kosciola nie?
cywilny to tez wydatki: sukienka, garnitur, jakies kwiaty, oplaty..itd.

Ja biore cywilny bo nie jestem katoliczka, do kosciola nie chodze i grzesze ze hej.....i wcale sobie nie odmawiam, slubnej sukni, Tz super garnituru i oczywiscie potem bedzie przyjecie..takie z przytupem paula78
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:04   #27
lenaaa1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Do tego wszystkiego dochodza jeszcze względy takie jak np kredyt I tak oto oboje marzymy o ślubie kościelnym, ale to kosztuje. Tak się składa, że cywilny to koszt ok 100 za parę, więc zdecydowanie mniej niż 'co łaska' w Kościele... nawet ubiór na cywilny jest o niebo tańszy niż na kościelny. Więc uważam, że względy finansowe to spory argument, żeby poczekać z kościelnym.
lenaaa1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:30   #28
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez lenaaa1981 Pokaż wiadomość
Do tego wszystkiego dochodza jeszcze względy takie jak np kredyt I tak oto oboje marzymy o ślubie kościelnym, ale to kosztuje. Tak się składa, że cywilny to koszt ok 100 za parę, więc zdecydowanie mniej niż 'co łaska' w Kościele... nawet ubiór na cywilny jest o niebo tańszy niż na kościelny. Więc uważam, że względy finansowe to spory argument, żeby poczekać z kościelnym.
Po pierwsze "co łaska" to "co łaska" i nikt nie ma prawa powiedzieć Wam nic za ślub w Kościele. Jeśli tak jest możecie to zgłosić, bo nie jest to zgodne z KK. Po drugie po cywilnym można zrobić takie samo wesele jak po Kościelnym i wtedy zapłacisz nawet i 200 zł/para - i odwrotnie jeśli robisz przyjęcie po ślubie Kościelnym to wcale nie musisz wydać więcej niż 100 zł/parę.
Po trzecie do ślubu cywilnego dziewczyny też zakładają normalne suknie ślubne i koszt wychodzi taki sam.
No tyle tylko, że przy kościelnym (konkordatowym) tez trzeba ponieść cywilne opłaty.
__________________
nie ma mnie
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:45   #29
lenaaa1981
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Już byłam slubie 'co łaska', że para po prostu nie miała pieniędzy no to... oświetlenie w Kościele było tylko po bokach hmm i jakoś tak kwiatów zdecydowanie mniej. Poza tym proszę nie pisz, że koszt sukni jest porównywalny... Przyjęcie za 100zł za parę? weselne? a gdzie są takie ceny? a pisząc o 100zł to miałam na myśli właśnie opłaty cywilne. Zresztą to tylko moje zdanie... ja wiem że chcemy ślub cywilny a w przyszłości kościelny i głównym tego powodem są właśnie różnice w kosztach...
lenaaa1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 11:53   #30
azakowana
Zakorzenienie
 
Avatar azakowana
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 9 030
Dot.: Co myślicie o ślubie cywilnym?

Cytat:
Napisane przez lenaaa1981 Pokaż wiadomość
Już byłam slubie 'co łaska', że para po prostu nie miała pieniędzy no to... oświetlenie w Kościele było tylko po bokach hmm i jakoś tak kwiatów zdecydowanie mniej. Poza tym proszę nie pisz, że koszt sukni jest porównywalny... Przyjęcie za 100zł za parę? weselne? a gdzie są takie ceny? a pisząc o 100zł to miałam na myśli właśnie opłaty cywilne. Zresztą to tylko moje zdanie... ja wiem że chcemy ślub cywilny a w przyszłości kościelny i głównym tego powodem są właśnie różnice w kosztach...
Pisząc o kosztach sukni napisałam chyba dość wyraźnie, że dziewczyny coraz częściej zakładają normalne suknie ślubne nawet za 3-4 tysiące i na ślub cywilny. Co za różnica czy cywilny czy Kościelny? Nie można na cywilnym mieć standardowej sukni ślubnej - musi być skromna sukieneczka?
A jeśli robisz skromne przyjęcie po ślubie kościelnym (nie wesele) to koszty są mniejsze.
Wszystko kwestia podejścia.
__________________
nie ma mnie

Edytowane przez azakowana
Czas edycji: 2010-03-16 o 11:54
azakowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.