Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010) - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-13, 14:33   #3451
filka2
Zadomowienie
 
Avatar filka2
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 656
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

addicted no plany na powiększenie rodzinki sątż mówi o trójceja myśle o dwójce i koniec!!!!!może za rok rozpoczniemy staranka.
dla przystojniaka za piękne podnoszenie głowki i za 3miesiące.
aldii Ada ma sie lepiej ale nadal jej charcze w nosku.
zebcia u nas sie bawimy i spimy kiedy chcemynawet spacerek nie ma stałej pory.mała chce jeśc co 1,5 -2 godz więc jak płacze to jej daje,ona do grubasków nie należy więc jak chce to ma

dziś byłyśmy u pediatry i chyba musze pomyślec o zmianie dr!!wkurza mnie ta baba!!wmawiała mi że ada nie ma kataru tylko cofa jej sie jedzonko.no kiedy sie cofa to sie może i cofa ale od 2dni zasmarkana i cięzko jej.no to sie mnie wtedy spytała czy chce ja w takim razie szczepićona mnie ,zamiast ona pediatra zadecydować!!więc stwierdziłam ze za tydzien
Dziunia przybrała tylko 300g w 14dni,szału nie ma ale ona już tak ma i nie wiem jak ją mierzyła ta piguła ze 57cm jej wyszło a już 2tyg temu u nas 61cm miałai obwód kl tak wymierzyła ze ma 4cm mniejszy niż 1,5miesiąca temu.o kant d...y potłuc takie ich mierzenie!!!

idę dokończyc kurze bo na 18 wpadają znajomi z wyspy.
__________________
ADRIANKA 15.01.2010

Edytowane przez filka2
Czas edycji: 2010-04-13 o 14:34
filka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 14:34   #3452
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

MadzikUK uwielbiam twoje sny Znajoma niezla
Kancia wspolczuje Mam nadzieje,ze cwiczenia szybko pomoga Moze Tomi ma skok rozwojowy ?
__________________
Lukrecja
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 14:38   #3453
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Madzik mi sie tez te Mclareny podobajai za wage.

mi to sie podoba Maclaren Juicy, ale £380 za wozek nie dam (przynajmniej dzis, heh, )

Kancia moja tez wierzga nogami jakby non stop na rowerze jezdzila.
Madziulka83

moja Nati ostatnio ma jakas faze na budzenie sie z krzykiem i w pozie jakby sie czegos wystraszyla tzn rece i nogi w gorze wyciagniete, i patrzy sie w jeden punkt tymi wielkimi galami. jakby lunatykowala

Filka no faktycznie cos nie teges z ta pediatra,
Aldii czasem sama sie zastanawiam czy ja nie mam czegos z glowa, bo takie poryte sny mam.
____________________
taki maly offtopic: mamuski, ktore maja farme na facebook'u dajcie znac, bo potrzebuje sasiadow (tak, wiem jestem zalosna.heh)
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#

Edytowane przez madzikUK
Czas edycji: 2010-04-13 o 15:04
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:15   #3454
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Widzę, że u Was też różnie... już się bałam, że tylko mój taki nie do ustawienia... u nas oststatnio dzień wygląda tak:

Pierwszy raz nad ranem budzi się ok 6 i je i chwile poszaleje koło mnie(bo biore go do siebie wtedy) i śpi do 8 ale przeciągam to do 9(usypiam go jakoś) i znów karmimy się.

Ok 10 zaczynam wybierać go na spacer(wrzask przy ubieraniu czapki) i spacerujemy do jakiejś 11.45

ok 12 jedzonko- obiadek lub owoce ze słoiczka i do popicia sok(wcześniej było mleko ale że wtedy daje mu żelazo a źle się wchłania z mlekiem to lepiej sok) bawi się ponad godzinę i śpi.
Wtedy właśnie budzi się ok 14 godzinę przed karmieniem... więc albo usiłuje go uśpić nie raz na siłe i chociaż pół h pociągnie(ale dostaje herbatkę) albo nie i bawimy się do karmienia a wtedy bywa złośnik...

Przed 15 (bo już bardzo się domaga) karmienie i potem jest grzeczny bawi się..wystarczy żebym była koło niego w pobliżu...dzisiaj zabawiało go to, że przeglądałam większe ciuszki i mierzyłam do niego czy dobre będą, bo chciałam je poprać. Usnął ok 16...
I tu już różnie wstaje po godzince snu albo niedługo przed karmieniem.

Ok 18 karmienie zabawa....ok 19 kapiel i czasem ok 19.30 po kąpieli chce cos pociamciać mleka a czasem od razu chce spać.

Kolejne karmienie bardzo różnie... ostatnio ok 22-23.30

Potem w nocy budzi się ok 2-3 i mam problem co z ni robić wtedy... herbatke dać czy mleko? staram się herbatke i czasem podziała ale ciężko wtedy go uśpić ... a jak nie pomaga daje mleko jeszcze i po nim śpi bez problemu:\

Wcześniej noce były lepsze- budził się od kąpieli dopiero ok 12-1 w nocy a potem 4.30-5.30... może mu nie styka mleko samo? zapytam pediatre o zagęszczanie mleka na noc, bo zamiast dłużej spać śpi coraz krócej...

Wogóle to dużo na raz nie zjada... 100-120 przeważnie... bardzo rzadko 140... raz jak bardzo wygłodniały był z rana zjadł 170

Ale epopeja... Ale teraz muszę go pochwalić...zasnął sam w trakcie jak przeglądałam ubranka... i słucha mszy w tv
__________________




Edytowane przez zebra666
Czas edycji: 2010-04-13 o 15:17
zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:32   #3455
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

A i zamieszczam zdjecia z dzisiejszego karmienia- Tż karmił syna i taki był efekt, że dziecko nadawało się całe do prania
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:33   #3456
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Zeberka z tego co piszesz o nocnym karmieniu, to nie jest zle. wczoraj czytalam ksiazke, gdzie wlasnie byl nacisk na karmienie o 23 i to karmienie powinno byc najwieksze ( i jeszcze poranne o 7), pozniej pobudka kolo 2-3 i tez troche mleka twierdzili zeby dac i niby ma spac dzidzka do rana. z czasem ta srodkowa pobudka zaniknie. Twoja tak robi, wiec nie jest zle. moja natomiast jak jej sie podoba. raz spi po kapieli az do 1.30, a wczoraj np obudzila sie o 10.30 (co jej sie niezdarzylo od miesiaca chyba). takze moja nie daje sie ulozyc
a fotki super
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:37   #3457
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Tylko denerwują mnie te tabletki Cerazette, ze je trzeba brac punktualnie, a ja to taka zapominalska jestem. Nie zawsze pamietam by ustawic przypomnienie w telefonie i juz raz spózniłam sie z wzieciem tabletki godzine. Wczesniej brałam Cilest i nigdy tak puntualnie nie bralam a teraz trzeba pilnowac
E tam, nie trzeba tak dokładnie się pilnować godzin... Gdybyś się spóźniła 12 godzin, to byłby problem... Ja biorę zawsze w okolicach śniadania, ale czy o 9 czy o 11 to tak nie pilnuję...

Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Mamuski jak jedzą u Wac dzieciaczki co 3 h jak reszta wyglada? Zabawa i spanie... Bo mój raz się budzi dużo przed karmieniem i zostaje mi na siłę go usypiać albo bawić karmić i zaśnie po karmieniu zamiast się bawić... co Wy z tym robicie? Muszę jakoś dojść z tym do ładu, bo się denerwuję i on też i złość czuję na niego dzisiaj echhhh
Paulinka dużo się sama sobą zajmuje, za to niewiele śpi, może z 3 razy w ciągu dnia po 40 - 50 minut... Teraz np. sama sobie w leżaczku siedzi...

Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Wyczytalam,ze ta niechec do jedzenia i slabe przybieranie moze byc oznaka ZUM-u "Czasem zakażenie układu moczowego przebiega skrycie i jedynym objawem bywa słabe przybieranie na wadze".Lub niedaj boze celiaki mam nadzieje,ze nie odzidziczyla tego paskudztwa po mamusi
Nie nakręcaj się...

Cytat:
Napisane przez kalka Pokaż wiadomość
Katastrofa w Smoleńsku, tragedia, ale wg mnie to tak samo przez się
nie było. Czuję jakiś spisek.
Tak żydzi, masoni i cykliści się sprzysięgli...
Przepraszam, ale nie mogłam się powstrzymać przed tym żartem...

Cytat:
Napisane przez Madziulka83 Pokaż wiadomość
A moj maly wlasnie sie obudzil, ztobil sobie pol godzinki drzemke...
Martwi mnie, bo od kilku dni ulewa mu sie, nawet potrafi dwie godzinki po jedzeniu, dzis to az tak, ze musialam go przebrac... I bardzo czesto mu sie odbija tak od zoladeczka. Wczesniej w ogole mu sie nie ulewalo...
Paulina też miewa takie dni, że jej się ulewa nawet długo po jedzeniu, ale nie jest to nagminne ani częste więc się nie martwię...

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Bo zaczynam się bać że mogę się przeliczyć.
Wszędzie niby piszą że 12 tyg. przy karmieniu piersią jest pewnym okresem bezpłodności laktacyjnej, ale czy to prawda??
Przytulanki z mężem zaczęliśmy 4 tyg. po porodzie i chyba czas pomyśleć nad zabezpieczeniem.
No ja bym tak nie ufała tej "metodzie"... Możecie mieć niespodziankę

Cytat:
Napisane przez patinka_ Pokaż wiadomość
ja nie wiem co jest z moim małym:/ sama nie wiem jakie mleko mu dawać- dzisiaj strasznie dziwnie się zachowywał i to zaraz po jedzeniu-dałam mu po 10 butelke, zjadł i od razu w ryk i tak strasznie jakby coś go bolało i tak językiem robił, trochu jak na wymioty i co chwilę skręcał maksymalnie główkę jakby chciał sobie kark skręcić-w końcu usnął przytulony do mnie w łóżku, spał do 14-znowu mleko i powtórka z rozrywki, chociaż tyle że uspokaja się na rękach:/jak przebierałam mu pampersa przed jedzeniem widzialam kupę chociaż nie slyszalam,żeby ją robil więc w sumie nie wiem czy ten krzyk po karmieniu to był dlatego,że kupy nie mógł zrobic czy co....nie mogę go zupełnie wyczaić bo nie zawsze się tak zachowuje-w nocy po butelce zasypia, wczoraj tez było OK a dzisiaj tak jakby mu bylo niedobrze po jedzeniu:/
Faktycznie dziwnie się zachowuje...

Cytat:
Napisane przez filka2 Pokaż wiadomość
dziś byłyśmy u pediatry i chyba musze pomyślec o zmianie dr!!wkurza mnie ta baba!!wmawiała mi że ada nie ma kataru tylko cofa jej sie jedzonko.no kiedy sie cofa to sie może i cofa ale od 2dni zasmarkana i cięzko jej.no to sie mnie wtedy spytała czy chce ja w takim razie szczepićona mnie ,zamiast ona pediatra zadecydować!!więc stwierdziłam ze za tydzien
Dziunia przybrała tylko 300g w 14dni,szału nie ma ale ona już tak ma i nie wiem jak ją mierzyła ta piguła ze 57cm jej wyszło a już 2tyg temu u nas 61cm miałai obwód kl tak wymierzyła ze ma 4cm mniejszy niż 1,5miesiąca temu.o kant d...y potłuc takie ich mierzenie!!!
My na szczęście jakoś dobrze trafiliśmy, fajna ta nasza lekarka... Mimo naszych przejść z zamykaniem przychodni...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 15:45   #3458
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Tylko denerwują mnie te tabletki Cerazette, ze je trzeba brac punktualnie, a ja to taka zapominalska jestem. Nie zawsze pamietam by ustawic przypomnienie w telefonie i juz raz spózniłam sie z wzieciem tabletki godzine. Wczesniej brałam Cilest i nigdy tak puntualnie nie bralam a teraz trzeba pilnowac
Ja też biorę cerazette, ale myślałam tak jak Kamyk pisze, że do 12 godzin można brać... Ja zapominam oczywiście biorę średnio między 19 a 21, raz mi się zdarzyło wziąść o 3 w nocy bo zapomniałam hehehe


Moja Natalka czasami zjada 180 ml mleka normalnie nie wiem skąd ma taki spust...

My plan dnia mamy niezidentyfikowany hehehe, tzn wszystko zależy od tego jak wstaniemy i nakarmimy się rano. Je średnio co 3 godzinki w dzień, duuuuuuuużo śpi - śpioch mi się trafił ale nie przeszkadza mi to
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 15:57   #3459
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ja też biorę cerazette, ale myślałam tak jak Kamyk pisze, że do 12 godzin można brać... Ja zapominam oczywiście biorę średnio między 19 a 21, raz mi się zdarzyło wziąść o 3 w nocy bo zapomniałam hehehe
No mi kilka razy zdarzylo sie zapomniec, ale np. tu http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96114,2544853.html
pisza o dokładnosci bo staje sie ta metoda mniej skuteczna.
Boje sie jakiejkolwiek wpadki dlatego moze troszke panikuje
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:04   #3460
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
No mi kilka razy zdarzylo sie zapomniec, ale np. tu http://kobieta.gazeta.pl/kobieta/1,96114,2544853.html
pisza o dokładnosci bo staje sie ta metoda mniej skuteczna.
Boje sie jakiejkolwiek wpadki dlatego moze troszke panikuje
Chyba przy każdych tabletkach piszą o dokładności. No trudno - trzeba mieć tylko nadzieję, że teraz nie zdarzy się żadna wpadka chociaż na razie mi to i tak nie grozi bo jeszcze seksiku u nas nie było bo mnie boli miejsce po ranie... I tyle z tego

Ale zauważyłam u siebie większy apetyt... Na moje nieszczęście...
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:04   #3461
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Dziewczyny a dlaczego nie pomyslicie o czyms innym niz tabletki?? jest przeciez tyle innych metod, ktore nie wymagaja takiej dokladnosci jak tabsy.
Blonde Hair ty jestes w Irlandii? czy tam tez antykoncepcja jest za darmo? jesli tak, to czemu nie zalozysz sobie spirali? trzask prask i po bolu, a na 5 lat masz antykoncepcje z glowy i przeciez nie sa to hormony jak przy tabletach.
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 16:09   #3462
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Chyba przy każdych tabletkach piszą o dokładności. No trudno - trzeba mieć tylko nadzieję, że teraz nie zdarzy się żadna wpadka chociaż na razie mi to i tak nie grozi bo jeszcze seksiku u nas nie było bo mnie boli miejsce po ranie... I tyle z tego

Ale zauważyłam u siebie większy apetyt... Na moje nieszczęście...
To ja tez zauwazyłam

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez madzikUK Pokaż wiadomość
Dziewczyny a dlaczego nie pomyslicie o czyms innym niz tabletki?? jest przeciez tyle innych metod, ktore nie wymagaja takiej dokladnosci jak tabsy.
Blonde Hair ty jestes w Irlandii? czy tam tez antykoncepcja jest za darmo? jesli tak, to czemu nie zalozysz sobie spirali? trzask prask i po bolu, a na 5 lat masz antykoncepcje z glowy i przeciez nie sa to hormony jak przy tabletach.
Tak w irl tez jest za darmo. Musze o tym pomyslec, jak narazie zaproponowano mi tabl, ale chyba tez sie zdecyduje na spirale
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:13   #3463
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość

Tak w irl tez jest za darmo. Musze o tym pomyslec, jak narazie zaproponowano mi tabl, ale chyba tez sie zdecyduje na spirale
ja mialam zakladana w piatek, bo nie chcialam sie wlasnie pierniczyc z tabletkami. troche malo komfortowe jest zakladanie ale mam z glowy 5 lat. dostajesz tylko recepte od lekarza i umawiasz sie na wizyte w czasie jak masz okres. i tyle, po sprawie.
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#

Edytowane przez madzikUK
Czas edycji: 2010-04-13 o 16:17
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:20   #3464
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez madzikUK Pokaż wiadomość
Dziewczyny a dlaczego nie pomyslicie o czyms innym niz tabletki?? jest przeciez tyle innych metod, ktore nie wymagaja takiej dokladnosci jak tabsy.
Blonde Hair ty jestes w Irlandii? czy tam tez antykoncepcja jest za darmo? jesli tak, to czemu nie zalozysz sobie spirali? trzask prask i po bolu, a na 5 lat masz antykoncepcje z glowy i przeciez nie sa to hormony jak przy tabletach.
Nie jest znowu tak wiele tych metod...
Przez całe lata tabsy mnie nie zawiodły, a zdarzało się zapomnieć o kilka godzin...
Poza tym po spirali są problemy z ciążą, no i 5 lat to za długo jak dla mnie... Chcemy się wcześniej starać o następne dziecko, może za 1,5 - 2 lata...

Cytat:
Napisane przez PatkaM84 Pokaż wiadomość
Ale zauważyłam u siebie większy apetyt... Na moje nieszczęście...
O, tak...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:38   #3465
madzikUK
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 866
GG do madzikUK
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Nie jest znowu tak wiele tych metod...
ale tabletki nie sa jedyna metoda.
kwestia co komu bardziej odpowiada. ja mialam problem z regularnoscia brania tabletek i nieplanuje dziecka na razie, wiec ta metoda wydala mi sie najodpowiedniejsza dla mnie. kazdy bedzie wolal cos innego.
ja tez po tabsach mialam apetyt jak jasny gwint a "uwielbialam" jak juz mialam tabletke w palcach i mi wypadla, no i szukaj teraz....
__________________
02.02.2010 urodzilo sie najwieksze szczescie mojego zycia-Natalia:
http://picasaweb.google.co.uk/stanczak.magdalena/Natalia#
madzikUK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:43   #3466
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Lila dla Bartusia
Patinka u nas podobnie Je sobie spokojnie, a nagle zaczyna wrzeszczec i sie wykrecac.Widze,ze chce jeszcze,ale jak podaje butle, to zachowuje sie jakby jedzenie ja bolalo - gardelko ma zdrowe, jest radosna, tylko przybiera malo, bo i malo je
Filka co za pediatra
Zebciu ja bym zdecydowanie w nocy dawala mleko Herbatka mozna w ciagu dnia zastapic 1 posilek
Je malo, bo ma anemie.U nas tez pediatra podejrzewa,ze Lu moze miec anemie stad to slabe jedzenie
Kamyku celiakia jest dziedziczna, wiec niestety Lu moze miec to paskudztwo.Ale z dwoja zlego wolalabym zeby to byl ZUM
__________________
Lukrecja
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:48   #3467
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Aldii tylko nie kumam czemu je teraz w nocy częściej jak ma leczoną anemie plus słoiczkowe danie- napewno ma już nieco lepszą krew. Wcześniej mi w nocy tak często się nie domagał... a tu wychodzi co ok 4 h ostatnie pare dni
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 16:54   #3468
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

hej mamuśki

Zebcia dziecko do prania nieźle ale faktycznie synuś chyba więcej się umazał niż zjadł

ja po tabletkach nie mam jakiegoś większego apetytu.. w sumie jem normalnie a wręcz nawet nie za dużo.. i dobrze, bo waga chociaż nie spada to przynajmniej stoi w miejscu

my dzisiaj byłyśmy na szczepieniu.. oczywiście Julka płakała strasznie.. a później takie chlip chlip robila.. tak mi jej szkoda bylo..
waży 6700g (przez półtora miesiaca przybrala 1050g.. chyba dobrze.. od urodzenia 2450g) i mierzy 69cm (podobno ) no ale 10cm w 3 miesiące to całkiem możliwe jest..
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 17:01   #3469
lila12
Zadomowienie
 
Avatar lila12
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 440
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Od kiedy mamy cycusiowe będziecie wprowadzać jakieś "dania" Maluszkom? Jaki macie plan?

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez aldii Pokaż wiadomość
Lila dla Bartusia
Patinka u nas podobnie Je sobie spokojnie, a nagle zaczyna wrzeszczec i sie wykrecac.Widze,ze chce jeszcze,ale jak podaje butle, to zachowuje sie jakby jedzenie ja bolalo - gardelko ma zdrowe, jest radosna, tylko przybiera malo, bo i malo je
Filka co za pediatra
Zebciu ja bym zdecydowanie w nocy dawala mleko Herbatka mozna w ciagu dnia zastapic 1 posilek
Je malo, bo ma anemie.U nas tez pediatra podejrzewa,ze Lu moze miec anemie stad to slabe jedzenie
Kamyku celiakia jest dziedziczna, wiec niestety Lu moze miec to paskudztwo.Ale z dwoja zlego wolalabym zeby to byl ZUM
Aldii
dla Lu oby to nie było nic groźnego!
lila12 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-13, 17:29   #3470
aldii
Zakorzenienie
 
Avatar aldii
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 776
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Zebciu moze ma juz wieksze zapotrzebowanie kaloryczne.Zapytaj pediatre o te kleiki, sa od 4 m-ca, ale Wy i tak juz wprowadziliscie sloiczki, wiec moze to tez mozecie
Lila thx
__________________
Lukrecja
aldii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 17:48   #3471
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

aacie bylismy wczoraj u ortopedy i mala ma problem z odwodzeniem.... Musimy szeroko pieluchowac, cwiczyc po kapieli odwodzenie i klas duuzo na brzuchu. Suuper! Zwlaszcza ze pediatra mowila, ze malej nic na pewno nie jest i nie widzi podstaw do wystawienia skierowania.
A tak na gole oko - to nawet ja widze, ze ona tez nozki zaciska - ciezko jej zmienic pieluche i umyc w pachwinach...
Za 5 tygodni kontrola. Mam nadzije, ze uda nam sie to wycwiczyc...

Wlasnie doczytalam, ze kancia tez z tym sie borykacie... Chyba mozemy sobie rece podac (moja tez nie chce spac i meczy sie z brzuchem). A jak macie cwiczyc? Bo my takie kolka nozkami.
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 17:49   #3472
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Dziewczyny co do anemii to my własnie dziś byliśmy w labku na pobraniu krwi... (mały się tak spłakał bo babka nakłuła mu palec i przez kilka minut mu go cisnęła żeby wysączyć jakieś krople, a on tak strasznie płakał przez ten czas))...

No i okazuje się że mamy anemię
HB tylko 9,2 a krwinek tylko 3,18mln

W czwartek mam iść do pediatry z tymi wynikami ale już poczytałam że to anemia.

Babki w labku mówiły żeby się bardziej nad tą niską hemoglobiną skupić i że pewnie dostanę kwas foliowy+wit B6.

Tej witaminy B6 ma chyba mocny niedobór bo zauwazyłam że Filip ma takie spierzchnięte usta i wyczytałam w necie że to właśnie z niedoboru tej witaminy..
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 18:24   #3473
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Oooo chyba nie nadrobię

Odpuściłam sobie...dziś neta a Wy szalejecie

Widziałam cudne dzieciaczki ...I widzę że noektóre to już obieadki pałaszują ...b rawa jak to szybko czas leciiiiiiiiii ...a dopiero co brzuszki wstawiałysmy


Miałam chytry plan by Was nadrobić...........ale własnie Kuba mnie ciągnie do LEgo
A jak woła " Mamusiuuuu plosie" to nie umniem mu odmawiać


Wpadnę po kąpieli dzieciaczków

Ps.Byłam dziś wreszcie na masażu....i efekt taki że plecy bolą mnie chyba bardziej niż przed masażem...
Na kolejny idę we czwartek ;/
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2010-04-13 o 18:30
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 18:32   #3474
brzoskwinia82
Zadomowienie
 
Avatar brzoskwinia82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez Kancia Pokaż wiadomość
Brzoskwinia
i co macie z tą głowka robic ? bo my tez mamy ten syf

pozniej napisz ereszte bo nied wyrabiam dzis
Kancia, kazała myc szamponem oilatum glówkę a potem smarować elocom emulsją, po tygodniu powinno zejść, mam nadzieję bo naprawde paskudnie to wyglada...
__________________
Są godziny liczone podwójnie i lata nie warte jednego dnia...



brzoskwinia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 18:43   #3475
bardotka_a
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 460
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Jestem już w domu, ale nie mam siły pisać o tym koszmarze, który tak do końca się jeszcze nie skończył, jestem bardzo zmęczona psychicznie i fizycznie

Buziaczki dla was i maluszków
bardotka_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 18:46   #3476
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Bardotko ...dobrze że jesescie bo się martwiłyśmy ...

Szczerze przyznam że twoje milczenie dało mi do myslenie niechciałam Wam przeszkadzać zwłasza że teraz zaloba Narodowa...

I cierpliwie czekałam aż się odezwiecie ...martwiłam się

Ale czy już jest OK ?
Lekarze ustalili co to mogło być ??? Ci z tym robić jak to kontrolować

Brzoskwinko, Kancia mówicie o ciemnieniuszce ??? bo ja dziś jeszcze nie nadrobiłam ...
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 18:57   #3477
addicted to wizaz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 830
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Ja na chwilkę po wizycie u internisty - na szczęście nie dostałam antybiotyku, bo nie ma ropy, a gardło jest tylko trochę zaczerwienione. W sumie powiedziała, że jak do tej pory nie pomogły mi te tabletki do ssania to ich nie brać. Mam płukać gardło wodą z sodą (absolutnie nie stosować wody z solą, bo bardziej podrażnia) lub naparem z szałwi, psikać tantum verde, brać wit. C i dużo pić.

Bardotka dobrze, że już jesteście, a jak odpoczniesz to napisz nam co i jak, bo się wszystkie o Was niepokoiłyśmy
addicted to wizaz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 19:03   #3478
brzoskwinia82
Zadomowienie
 
Avatar brzoskwinia82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Brzoskwinko, Kancia mówicie o ciemnieniuszce ??? bo ja dziś jeszcze nie nadrobiłam ...
Taak, u mnie ciemieniucha zamieniła się w paskudne łojotokowe zapalenie skóry i wygląda okropnie

Bardotko, dobrze że się odezwałaś
__________________
Są godziny liczone podwójnie i lata nie warte jednego dnia...



brzoskwinia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 19:26   #3479
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Aldii mam zamiar zapytać o karmienie ostatnie nocne czy mogę już mu kleik kukurydziany bezsmakowy dać, bo może wtedy prześpi więcej... albo wogóle wszytskie posiłki już zagęszczać. Inaczej na bank zwariuje.

Cytat:
Napisane przez youyou Pokaż wiadomość
Dziewczyny co do anemii to my własnie dziś byliśmy w labku na pobraniu krwi... (mały się tak spłakał bo babka nakłuła mu palec i przez kilka minut mu go cisnęła żeby wysączyć jakieś krople, a on tak strasznie płakał przez ten czas))...

No i okazuje się że mamy anemię
HB tylko 9,2 a krwinek tylko 3,18mln

W czwartek mam iść do pediatry z tymi wynikami ale już poczytałam że to anemia.

Babki w labku mówiły żeby się bardziej nad tą niską hemoglobiną skupić i że pewnie dostanę kwas foliowy+wit B6.

Tej witaminy B6 ma chyba mocny niedobór bo zauwazyłam że Filip ma takie spierzchnięte usta i wyczytałam w necie że to właśnie z niedoboru tej witaminy..
Nie martw się! Ale najlepiej mieć bardziej szczegółowe badania- żeby wiedzieć właśnie czego brakuje i z czego wynika ta anemia... my mieliśmy robione bardzo dokładne i właśnie żelaza mieliśmy bardzo mało. Będzie dobrze, lepiej, że to wykryto niż żeby się dowiedzieć sporo później... Tak to szybko dojdzie do siebie i wyjdzie z anemii trzymam za Was kciuki
Cytat:
Napisane przez bardotka_a Pokaż wiadomość
Jestem już w domu, ale nie mam siły pisać o tym koszmarze, który tak do końca się jeszcze nie skończył, jestem bardzo zmęczona psychicznie i fizycznie

Buziaczki dla was i maluszków
Oj kobieto ale się wszytskie martwiłyśmy o Was... ten sms aż mnie ciary przeszły... Mam nadzieję, że już tlyko lepiej teraz będzie
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-13, 19:29   #3480
youyou
Zakorzenienie
 
Avatar youyou
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: MMz
Wiadomości: 3 546
Dot.: Zimowe bobasy są pierwszej klasy (styczeń-luty 2010)

Bardotka witaj dobrze że się odezwałaś i jesteście już w domku. Oby było już tylko lepiej
youyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.