Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-13, 07:47   #4831
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

ale ja plamię po zażyciu tylko 17 tabletek z opakowania i skąpe to bardzo, gdyby nie wizyty w toalecie to bym mogła nic nie zauważyć, i stąd mój niepokój. a jestem panikarą. niestety. ale myślę że ciąża to to jednak nie jest po negatywnych testach, tylko taka reakcja organizmu.
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 14:31   #4832
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

poczytałam sobie i się wkręciłam że to ciąża że takie plamienia są charaktersytyczne dla ciąży, takie bardzo skape. i już nie wiem co mysleć. od ostatniego stosunku mineło prawie 7 tygodni, robiłam chyba 4 testy z moczu i 2 bhcg (ostatni 42 dni po) z wynikiem o,00. ale nadal mam schizy. że wynik zły, że mam mały poziom HCG, że inna cholera.... wiem wiem głupia jestem a moja lekarka na urlopie...może zrobię jszcze jeden test BHCG.?
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 15:32   #4833
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

jezu, dziewczyno moim zdaniem najnormalniej w swiecie masz krwawienie z odstawienia. A ze skąpe? To dlatego, ze skonczylas opakowanie wczesniej.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 16:30   #4834
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cześć moje Drogie

Nie chcialam zakladac nowego watku, wiec pisze tutaj. Otoz tabletki Yaz biore od marca 2009 (czyli ponad rok). Moja pani lekarka w lutym podczas wizyty kontrolnej powiedziala mi o robieniu przerwy. Zaproponowala, by byla to miesieczna przerwa. Powiedzialam jej ze sie zastanowie. Powiedziala mi ze nie jest to konieczne, ale warto "odpoczac". Wczoraj podczas wieczornych rozmyslan doszlam do wniosku, ze moze i warto zrobic ta przerwe, ale mam kilka pytań. Jestem mniej wiecej w polowie opakowania, chce je dokonczyc, po czym zrobic ta przerwe...

Oto pytania:
1. Czy jak odstawie je na te 28 dni, to czy za rowne 28 moge spodziewac sie miesiaczki, podczas ktorej znowu wroce do Yazu? Zakladam, ze nie bede wspolzyc, wiec wszystko bedzie w tych sprawach prawidłowo.
2. Czy jak odstawie, to moge miec jakies skutki uboczne?
3. Czy jak wroce, to moge miec jakies skutki uboczne jak na poczatku, czy ich nie bedzie? (plamienia, pryszcze, bole brzucha itp.?)

Narazie tyle mi tyle przyszlo do glowy. Licze na szybka i dobra odpowiedz...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 16:47   #4835
nińa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 99
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
Cześć moje Drogie

Nie chcialam zakladac nowego watku, wiec pisze tutaj. Otoz tabletki Yaz biore od marca 2009 (czyli ponad rok). Moja pani lekarka w lutym podczas wizyty kontrolnej powiedziala mi o robieniu przerwy. Zaproponowala, by byla to miesieczna przerwa. Powiedzialam jej ze sie zastanowie. Powiedziala mi ze nie jest to konieczne, ale warto "odpoczac". Wczoraj podczas wieczornych rozmyslan doszlam do wniosku, ze moze i warto zrobic ta przerwe, ale mam kilka pytań. Jestem mniej wiecej w polowie opakowania, chce je dokonczyc, po czym zrobic ta przerwe...

Oto pytania:
1. Czy jak odstawie je na te 28 dni, to czy za rowne 28 moge spodziewac sie miesiaczki, podczas ktorej znowu wroce do Yazu? Zakladam, ze nie bede wspolzyc, wiec wszystko bedzie w tych sprawach prawidłowo.
2. Czy jak odstawie, to moge miec jakies skutki uboczne?
3. Czy jak wroce, to moge miec jakies skutki uboczne jak na poczatku, czy ich nie bedzie? (plamienia, pryszcze, bole brzucha itp.?)

Narazie tyle mi tyle przyszlo do glowy. Licze na szybka i dobra odpowiedz...
Nie rozumiem twojej lekarki.... Po co robić miesięczną przerwę?? Przecież to tylko rozreguluje ci organizm, a w tak krótkiej przerwie to nie sądze żeby organizm "odpoczął od hormonów", tym bardziej że masz zamiar znów zacząć brać.
Niestety, żadna z nas nie odpowie na twoje pytania, możemy jedynie napisać jak odstawienie u nas przebiegało. To formu to nie jest jakaś wyrocznia przepowiadająca przyszłość. Nie pytaj się nas czy za 28 dni dostaniesz okres i czy będziesz miała pryszcze bo tego nikt nie wie.

Na twoim miejscu nie robiłabym przerwy. Organizm nic z tego nie wyniesie, przerwa na miesiąc tylko po to żeby wrócić do tabletek nie ma sensu.
nińa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 17:01   #4836
jondzina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4
Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Miesiąc temu odstawiłam tabletki. Dwa tygodnie temu kochałam się z chłopakiem. Powinnam, mieć już okres, lecz go nie mam. Mam objawy wzdęć częstszego oddawania moczu i zwiększenia apetytu. Czy to wszystko przez to ze przez rok brałam tabletki i organizm musi sie przyzwyczaić do "normalności" czy może objawy ciąży???
Pozdrawiam i proszę o pilną odpowiedź
jondzina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 17:04   #4837
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Jest przepiekny wielki watek, wystarczy spojrzec na 1 stronke, a sama dopiero co umiescilam tam posta
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 17:08   #4838
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ona powiedziala, zeby zrobic przerwe, aby sprawdzic, czy proces jest odwracalny (czy bedzie okres).
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 17:15   #4839
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

zgadzam sie z wypowiedzia niny - zaden rozsadny lekarz nie proponuje odstawienia/przerwy w braniu tabletek na JEDEN miesiac! to totalnie rozreguluje Ci hormony. Mimimum - 3 miesiace przerwy, jesli juz robic, a najlepiej - pol roku.

Robisz badania? Jesli wyniki badan (zyly, watroba) sa ok, to moim zdaniem nie ma powodu by po roku czasu robic przerwe w ogole.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 17:50   #4840
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

No mam zlecone badania, ale czuje sie dobrze... Myśle ze wszystko z moim zdrowkiem ok, badania zrobie niedlugo. Myślicie, zeby nie odstawiac...?
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 18:53   #4841
sugarcane
Zadomowienie
 
Avatar sugarcane
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 295
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ze mną już nikt nie chce rozmawiać, tak usilnie wkręcam sobie tę ciążę, dodatkowo nie wiadomo skąd (ni z palca, ni z seksu, bo był tylko oralny, a wszytsko połykałam) i to tylko psuje mój nastrój, mój związek, moje relacje Eh, baty by mi się ostre przydały.
sugarcane jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-13, 19:27   #4842
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez lily92920 Pokaż wiadomość
No mam zlecone badania, ale czuje sie dobrze... Myśle ze wszystko z moim zdrowkiem ok, badania zrobie niedlugo. Myślicie, zeby nie odstawiac...?
ja tez czulam sie dobrze, a badania wykazaly cos innego! Marsz robic badania jesli badania pokaza, ze zarowno zyly, jak i watroba sa ok, to nie ma powodu do odstawienia.

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Ze mną już nikt nie chce rozmawiać, tak usilnie wkręcam sobie tę ciążę, dodatkowo nie wiadomo skąd (ni z palca, ni z seksu, bo był tylko oralny, a wszytsko połykałam) i to tylko psuje mój nastrój, mój związek, moje relacje Eh, baty by mi się ostre przydały.
prosze
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-13, 21:49   #4843
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dzis doszlam do wnoisku ze chyba chce odstawic tabletki skoncze opakowanie ( zostal ponad tydzien ) i koniec moj organizm chyba nie wyrabia przez te tabletki. A biore kilka lat, jak zaczynalam brac tabletki to ginekolog przepisal mi za mocne hormony i swirowalam bylam jakas taka rozdrazniona niespokojna nie moglam spac , nie myslalam ze to moze byc od tabletek poszlam do innego ginekologa i ten przepisal mi slabsze a objawy ustapily .
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 10:26   #4844
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez sugarcane Pokaż wiadomość
Ze mną już nikt nie chce rozmawiać, tak usilnie wkręcam sobie tę ciążę, dodatkowo nie wiadomo skąd (ni z palca, ni z seksu, bo był tylko oralny, a wszytsko połykałam) i to tylko psuje mój nastrój, mój związek, moje relacje Eh, baty by mi się ostre przydały.

skąd ja to znam też tak mam
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 13:29   #4845
ewcia1822
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 226
Odstawienie tabletek

Mam problem odstawiłam tabletki Yasminelle czekam na okres jest 26 dzień nadal nic ...
Zaznaczam że miesiąc temu miałam normlane krwawienie z odstawienia potem juz nie wspólżyłam ..
Czyje się fatalnie głowa taka cieżka brzuch mnie tak dziwnie boli... :/
spowodowane to jest tym ze odstawiłam ?
ewcia1822 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:29   #4846
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Odstawienie tabletek

Cytat:
Napisane przez ewcia1822 Pokaż wiadomość
Mam problem odstawiłam tabletki Yasminelle czekam na okres jest 26 dzień nadal nic ...
Zaznaczam że miesiąc temu miałam normlane krwawienie z odstawienia potem juz nie wspólżyłam ..
Czyje się fatalnie głowa taka cieżka brzuch mnie tak dziwnie boli... :/
spowodowane to jest tym ze odstawiłam ?
Kilka wątków pod Twoim jest wielki, zbiorczy temat o odstawieniu tabletek anty. Nawet z wyszukiwarki nie trzeba korzystać....
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-14, 14:52   #4847
Jelonek
Zakorzenienie
 
Avatar Jelonek
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 879
Dot.: Odstawienie tabletek

Może by tak spojrzeć kilka wątków w dół, skoro użycie wyszukiwarki jest takim problemem?
Łączę.
Jelonek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 10:30   #4848
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Ostatnim razem nikt mi nie odpisał, ale mam nadzieję, że tym razem doczekam się odpowiedzi
Jak już pisałam ( na poprzedniej stronie), po odstawieniu tabletek dostałam okresu zgodnie z planem, ale zamiast 3-4 dni trwał tydzień Skończył mi się w ten poniedziałek wieczorem. A wczoraj patrze i co? Dostałam okresu
To normalne? Jak mam sobie teraz obliczyć dni płodne ? Podkreślam, że robię tylko 3-miesięczną przerwę w tabletkach, więc teraz jednak chciałabym obliczyć w które dni powinnam unikać sexu by w razie zsunięcia się prezerwatywy czy coś, zmniejszyć prawdopodobieństwo zostania mamą..
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-15, 12:18   #4849
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

a ja tydzień po odstawieniu umieram z bólu głowy koszmar jakiś , jak brałam było źle ale głowa nie bolała, przestałam brać to nogi mi nie drętwieją ale głowa pęka faceci mają lepiej
moja gin (a dziewczyny powyżej tez tak twierdzą, a wiedzą co mówią) powiedziła że po odstawieniu w pierwszym cyklu mogą się dziać różne różności w naszym organizmie więc myślę że z liczeniem dni płodnych to może nic nie wyjść. poczekaj z miesiąc albo po prostu hulaj dusza - jak chcesz mieć dziecko oczywicie.
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-15, 12:25   #4850
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

uzytkowniczka dobrze napisala i w watku wiele razy byla o tym mowa.
Po odstawieniu nie ma sie co bawic w okreslanie dni plodnych, bo sie dzieja rozne rzeczy. A juz na pewno nie wyliczysz tego po pierwszym krwawieniu z odstawienia. Zreszta sama widzisz, co sie dzieje, ze znowu dostalas okres.

Mozesz za to obserwowac, kiedy masz owulacje. Objawy - doczytaj

Moim zdaniem (i mojej ginekolog) mozna zaczac obserwowac cykl od poczatku, ale:
informacje o tym, kiedy masz dni nieplodne/plodne mozna zaczac wnioskowac po minimum 3 regularnych w miare cyklach.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-16, 09:23   #4851
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dziewczyny u mnie to dopiero parę dni bez tabletek a jest mi i niedobrze, i mdło, i głowa mnie boli już trzeci dzień bez przerwy. jadę na lekarz przeciwbólowych i sama już nie wiem chyba od nich tak mi mdło...koszmarek jakiś, sie zastrzele...
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 05:21   #4852
201804271242
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 536
GG do 201804271242
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Dziękuję bardzo za odpowiedź Czyli wychodzi na to, że po prostu będziemy musieli być baardzo ostrożni A dziecko oczywiście, że chcę! Ale za parę lat, albo tak chociaż do ślubu bym z tym poczekała
201804271242 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 14:16   #4853
MalaMigotka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Witam drogie Wizazystki

Widze ze kazdemu tu pomagacie jak tylko mozecie wiec moze i mi cos poradzicie. Mialam bardzo rozlegulowany okres i ginekolog przypisal mi harmonet na uregulowanie. Bralam go 3 miesciace, za kazdym razem jak w zegarku a po odstawieniu dostalam pierwszy okres po 28 dniach tak normalnie jak przy braniu tabletek a dzisiaj jest 50 dzien i okresu nie widac.. W okolicach 28 - 30 dnia czyli tak jak powinnam dostac juz czulam ze jest tak mnie brzuch bolal ze nawet tabletke oo bolu wzielam na zapas bo mam bardzo polecne miesiaczki. Od tamtej pory czuje sie jakby w kazdej chwili miala dostac.. Jestem poddenerwowana mam wrazliwe piersi.. Nie kochalam sie po odstawieniu tabletek z chlopakiem tylko raz sie ''pobawilismy'' on mnie zapewnia ze mial czyste rece ale ja sie boje ze nie mial, spermy nie mial na 100% jak juz to ten plyn ktory wydobywa sie z penisa ale moj chlopak twierdzi ze mial czyste rece. Pozatym mialam bardzo bardzo sucho i on sie wogole bal mnie ''tam'' dotykac zeby mi nie sprawic najmniejszego bolu.. On mi tlumaczy caly czas ze to przez odstawienie tabletek mam zachamowanie okresu ale ja sie boje ze moge byc w ciazy.. Dodam jeszcze ze moja kolezanka ze brala harmonet i calkowicie zanikl u niej okres i ginekolog przypisal jej leki na wywoalnie.. Powiecie mi cos na ten temat? Z gory dziekuje za odpowiedz.
MalaMigotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 15:04   #4854
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

to znowu ja czy po odstawieniu tabletek bolały Was piersi? bo mnie bolą i takie są duże, a tabeltki odstawiłam 10 dni temu.? to normalne? bo znowu sie wkręcam ........help help
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 15:42   #4855
Rebelious
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 592
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MalaMigotka1987 Pokaż wiadomość
Witam drogie Wizazystki

Widze ze kazdemu tu pomagacie jak tylko mozecie wiec moze i mi cos poradzicie. Mialam bardzo rozlegulowany okres i ginekolog przypisal mi harmonet na uregulowanie. Bralam go 3 miesciace, za kazdym razem jak w zegarku a po odstawieniu dostalam pierwszy okres po 28 dniach tak normalnie jak przy braniu tabletek a dzisiaj jest 50 dzien i okresu nie widac.. W okolicach 28 - 30 dnia czyli tak jak powinnam dostac juz czulam ze jest tak mnie brzuch bolal ze nawet tabletke oo bolu wzielam na zapas bo mam bardzo polecne miesiaczki. Od tamtej pory czuje sie jakby w kazdej chwili miala dostac.. Jestem poddenerwowana mam wrazliwe piersi.. Nie kochalam sie po odstawieniu tabletek z chlopakiem tylko raz sie ''pobawilismy'' on mnie zapewnia ze mial czyste rece ale ja sie boje ze nie mial, spermy nie mial na 100% jak juz to ten plyn ktory wydobywa sie z penisa ale moj chlopak twierdzi ze mial czyste rece. Pozatym mialam bardzo bardzo sucho i on sie wogole bal mnie ''tam'' dotykac zeby mi nie sprawic najmniejszego bolu.. On mi tlumaczy caly czas ze to przez odstawienie tabletek mam zachamowanie okresu ale ja sie boje ze moge byc w ciazy.. Dodam jeszcze ze moja kolezanka ze brala harmonet i calkowicie zanikl u niej okres i ginekolog przypisal jej leki na wywoalnie.. Powiecie mi cos na ten temat? Z gory dziekuje za odpowiedz.
E tam, nie wierzę w ciążę "z palca".
Czekaj cierpliwie na okres.
Ja pierwszy okres po odstawieniu też dostałam "jak w zegarku" równo po 28 dniach, kolejny po 29, a na następny musiałam czekać 44 dni.
Już gdzieś 2 tygodnie przed tym odczuwałam ból w podbrzuszu, piersi były wrażliwe i nabrzmiałe itp.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez uzytkowniczka71 Pokaż wiadomość
to znowu ja czy po odstawieniu tabletek bolały Was piersi? bo mnie bolą i takie są duże, a tabeltki odstawiłam 10 dni temu.? to normalne? bo znowu sie wkręcam ........help help
Po odstawieniu następuje "burza hormonów" więc mogą się dziać cuda.
Rebelious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 15:45   #4856
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Mam nadzieję, że dostanę okres niedlugo, powinnam jakoś w tym tygodniu, ale wątpie czy będzie regulany, bo dopiero pierwszy po odstawieniu.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 17:12   #4857
uzytkowniczka71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Rebelious Pokaż wiadomość
E tam, nie wierzę w ciążę "z palca".
Czekaj cierpliwie na okres.
Ja pierwszy okres po odstawieniu też dostałam "jak w zegarku" równo po 28 dniach, kolejny po 29, a na następny musiałam czekać 44 dni.
Już gdzieś 2 tygodnie przed tym odczuwałam ból w podbrzuszu, piersi były wrażliwe i nabrzmiałe itp.

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------



Po odstawieniu następuje "burza hormonów" więc mogą się dziać cuda.

no właściwe to wiem że tak może być ale ja strasznie schizuje, niestety taki lęk przed ciążą to chyba sie leczyć powinno
uzytkowniczka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 19:01   #4858
MalaMigotka1987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 14
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Czyli moj chlopak ma racje ze ze to nie jest ciaza tylko reakcja mojego organizmu na odstawienie tabletek.. Ja juz od zmyslow odchodze ze moglam zajsc w ciaze przez palca.. Niby mi tlumaczy ze mial czyste rece, no i mialam za***iscie sucho wiec mialam bezplodne ale ja i tak sie denerwuje przez te objawy.. (
MalaMigotka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-17, 20:38   #4859
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

dziewczyny, troche namieszalam i z checia uslysze jakas odpowiedz od osoby, ktora byc moze przechodzila przez taka sytuacje.

problem zaczal sie od tego, ze nie przyjelam tabletki po 7 dniowej przerwie, tylko po 9 dniach, czyli teoretycznie pominelam dwie tabletki.
Powinnam wziac w piatek, wzielam w niedziele i ok. Biore tabletki glownie na wyrownanie okresu i z racji zazywania izoteku (nie wspolzyje btw wiec stad to wziecie tabletki jak gdyby nigdy nic 9 dnia).
No wiec wzielam wczoraj ta tabletke, a dzisiaj jakas masakra, czuje sie wzdeta jak balon, bylo mi momentami strasznie goraco, trzesly mi sie rece i sie bardzo zdenerowalam sytuacja co pewnie pogorszylo tylko objawy. Od razu sobie pomyslalam, ze rozregulowalam caly uklad hormonaly i Matko Swieta co tu robic. Zadzwonilam do ginekologa i przedstawilam mu cala sytuacje, powiedzial mi, ze to raczej nie od tabletek mam te dziwne objawy i ze trzeba zrobic badania najlepiej.
No, ale suma sumarum powiedzial ze powinnam odstawic tabletki dopoki nie znajdzie sie przyczyna tego wszystkiego.
No i chcialam sie was zapytac czy to hmmm 'zdrowe' odstawiac tabletki po 1 jednynej tabletce ? Dodam, ze biore regularnie od paxdziernika.
Wiem, ze musze sluchac sie lekarza ( i tak zrobie) ale bardzo sie stresuje sytuacja i wolalabym uslyszec tez opinie 'przecietnego zjadacza tabletek' ze nic sie nie stanie.
Zylam w przekonaniu, ze bron Boze nie wolno przerywac tabletek ot tak wiec stad ten caly balagan w moich myslach
Jestem na siebie wsciekla, ze wzielam wczoraj ta tabletke poniewaz poprzednie ostawienie wspominam jako piekny okres dla mojego organizmu, powrocenie do starej wagi, doskonale samopoczucie itd i nie moglam sie doczekac konca tego, a teraz po prostu sie boje, ze przez ta jedna tabletke wszystko sie mocno pokomplikuje.
przepraszam za chaotyczny post wiecznej panikary, ale bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi.
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-19, 21:30   #4860
Donatella26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 9
Dot.: Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - zbiorczy

Hej dziewczyny juz pisałam na tym forum ze odstawiłam tabletki i czułam sie nie najlepiej ale dostałam okresu i myslalam ze jest juz ok a tu dzisiaj znów zaczelam plamic!! Okresu dostałam 7.05 trwal jakies 7 dni(dodam ze to moj pierwszy okres "normalny"nie liczac tego zaraz po odstawieniu) i dzisiaj jakies plamienia.Czy wy tez tak mialyscie? czy moje hormony dlugo beda dochodzily do siebie po tych tabletkach?? pozdrawiam
Donatella26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:25.