Administracja czy zarządzanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-20, 10:34   #1
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Question

Administracja czy zarządzanie?


Już po maturach i czas zastanowić się nad kierunkiem studiów. Nie mogę się zdecydować pomiędzy tymi dwoma - administracja / zarządzanie. Widzę plusy i minusy jednego i drugiego.
Liczę na to ze studenci tych kierunków coś wiecej mi o nich powiedzą, co najwazniejsze - jak jest z pracą?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:00   #2
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Stanowczo Administracja, prznajmniej dla mnie Adm powiązana jest w duzej mierze w Prawem, to bardzo fajny kierunek przynajmniej mi on odpowiadał (jestem na prawie) ale to zalezy od Ciebie tylko i wyłacznie ja nie moge podpowiadac Ci co masz studiowac
Na Zarządzaniu jest chyba matematyka a na Adm jej nie ma w ogóle
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:05   #3
kokosanka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 316
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

ja studiuję administracje, z tego co mi wiadomo to zarządzanie konczy najwiecej ludzi, no i bardzo trudno im znaleźć prace, nie znaczy to ze po administracji łatwo bo wiadomo jak jest w naszej pięknej Polsce z pracą, też myślalam nad zarzadzaniem ale ostatecznie zdecydowalam, ze administracja. Nawet jesli zmienisz zdanie to po licencjacie mozesz zrobic magisterke z czegos innego no i wydaje mi sie ze wiecej mozliwosci jest po administracji, przynajmniej z teoretycznego punktu widzenia, bo jak z praktyka to juz ciezko mi powiedziec
kokosanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 11:53   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

co do matematyki to dla mnie nie problem - to moja pasja^^

zarządzanie korci mnie tym, że fajne sa tam specjalności, między innymi związane z marketingiem, który odpowiada mi najbardziej. praca w agencji reklamowej to moje marzenie choć nie pogardze też zwykłym stanowiskiem w firmie. a słyszałam że wzrasta zapotrzebowanie na "marketingowych" ludzi, nie gwałtownie, ale wzrasta...

teoretycznie jak sprawa wyglada to mniej wiecej wiem, chciałam się dowiedziec jak to jest w praktyce...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:25   #5
monik.a
Zakorzenienie
 
Avatar monik.a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 390
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja się wybieram na administracje. Wiadomo - są pozytywy i negatywy, ale gdzie ich nie ma? Trzeba mieć szczęście, żeby znaleźć pracę. To jest fakt .
Jak na razie nastawiam się pozytywnie, będzie dobrze
Jakie miasto planujesz wybrać?
monik.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:27   #6
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
co do matematyki to dla mnie nie problem - to moja pasja^^

zarządzanie korci mnie tym, że fajne sa tam specjalności, między innymi związane z marketingiem, który odpowiada mi najbardziej. praca w agencji reklamowej to moje marzenie choć nie pogardze też zwykłym stanowiskiem w firmie. a słyszałam że wzrasta zapotrzebowanie na "marketingowych" ludzi, nie gwałtownie, ale wzrasta...

teoretycznie jak sprawa wyglada to mniej wiecej wiem, chciałam się dowiedziec jak to jest w praktyce...
Jak dla mnie po przeczytaniu tego postu uwazam ze stanowczo powinnas wybrac Zarzadzanie
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 12:38   #7
panierrka
Zadomowienie
 
Avatar panierrka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 323
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja ze swojej strony mogę odradzić zarządzanie, a polecić administrację.

Samo zarządzanie nie ma sensu Masz wykształcenie wszystko i nic. Wiele osób uzupełnia właściwy kierunek zarządzaniem, które jest w miarę lekkim i dobrze dopełniającym wykształcenie kierunkiem. Ewentualnie zarządzanie i inżynieria produkcji z dobrą specjalizacją, ale też na politechnice, a nie wyższej szkoły tańca ludowego.

Co do administracji, to zawsze znajdzie się miejsce na kolejnego urzędnika (przynajmniej w Warszawie), więc jeżeli wybierzesz dobrą uczelnię, to nie będzie problemu z pracą. Urzędas z mojego otoczenia prowadzi dodatkowo szkolenia (kilka tysięcy za dzień), dorabiając do nie takiej małej pensji urzędniczej
__________________
1. Anonimowość w internecie to mit.
2. Wszystko wrzucone do internetu zostanie w nim na zawsze.
3. Jeżeli wyśmiewasz czyjś błąd ortograficzny to znaczy, że nie masz argumentów.

Rozsądek przede wszystkim.

Pisz poprawnie zamiast szukać wymówek...!
...albo chociaż się staraj - tak jak ja
panierrka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 12:51   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

hmm, dopełnienie kierunku zarządzaniem brzmi mądrze...

marzę o dostaniu się do Wrocławia, a jak nie wyjdzie to Łódź. I tu jest roche szkopół - we Wro studiuje mój chłopak, a prędzej tam dostanę się na zarządzanie niz administarcję. Wiem wiem, zaraz powiecie że chłopak moze rzucić a wykształcenie mi zostanie Tylko że my juz planujemy zaręczyny I wiecie, rozum mówi jedno, a serducho drugie...

No i plan studiów bardziej podoba mi się na zarzadzaniu. Ehh...

A najbardziej denerwuje mnie fakt, że wszyscy trąbia o tym iż za duzo w Polsce socjologów, psychologów, pedagogów, filozofów i ludzi "do wszystkiego i do niczego" a kierunków kształcacych takie osoby najwiecej!
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:12   #9
nicci
Raczkowanie
 
Avatar nicci
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: silesia
Wiadomości: 489
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

.

Edytowane przez nicci
Czas edycji: 2013-06-30 o 18:52 Powód: .
nicci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 14:37   #10
bartnix
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 673
GG do bartnix
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

asministracja to mnóstwo różnych doktryn itd sama pamięciówka, może być nudno, zarządzanie moim zdaniem to dobry pomysł ale z czymś jeszcze, skoro lubisz matematykę to może jakieś finanse albo coś takiego, jakiś bardziej ścisły może

na wydzial prawa i admin uwr studenci często narzekają a przynajmniej moi znajomi
__________________


jak szaleć to szaleć


Edytowane przez bartnix
Czas edycji: 2010-05-20 o 16:48
bartnix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 15:06   #11
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez nicci Pokaż wiadomość
zarządzanie nie jest złym kierunkiem,ale po samym tylko zarządzaniu może być ciężko z pracą...
dlatego najlepiej jest go uzupełnić jakimś konkretniejszym kierukiem - ja do zarządzania finansowego dorzuciłam sobie rachunkowość i nie narzekam
a marketing będzie przydatny w przyszłości, bo jakoś trzeba wypromować i sprzedać to co się wyprodukowało,a konkurencja rośnie
Zrobiłam podobnie jak Ty i nie narzekam
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-20, 15:42   #12
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Przegladajac ostatnio jakas gazetke w pracy zauwazylam informacje skierowana do maturzystow, ze warto by zastanowili sie w czym za te kilka lat znajda prace, a nie podazali za moda. Wyraznie bylo napisane, ADMINISTRACJA i ZARZADZANIE sa ostatnio bardzo modne, ale NA ZATRUDNIENIE W TEJ BRANZY NIE MA CO ZA BARDZO LICZYC. Zachecano by pojsc na uczelnie techniczne. A moze warto cos z ochrona srodowiska? Nie jest to kierunek zbytni techniczny, a i o prace po nim latwiej.
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 16:32   #13
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez ololufe Pokaż wiadomość
Przegladajac ostatnio jakas gazetke w pracy zauwazylam informacje skierowana do maturzystow, ze warto by zastanowili sie w czym za te kilka lat znajda prace, a nie podazali za moda. Wyraznie bylo napisane, ADMINISTRACJA i ZARZADZANIE sa ostatnio bardzo modne, ale NA ZATRUDNIENIE W TEJ BRANZY NIE MA CO ZA BARDZO LICZYC. Zachecano by pojsc na uczelnie techniczne. A moze warto cos z ochrona srodowiska? Nie jest to kierunek zbytni techniczny, a i o prace po nim latwiej.
Akurat tego kierunku bym nie polecała Wcale o nim z praca tak nie łatwo, lepsza technologia chemiczna
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:06   #14
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez _lato Pokaż wiadomość
Stanowczo Administracja, prznajmniej dla mnie Adm powiązana jest w duzej mierze w Prawem, to bardzo fajny kierunek przynajmniej mi on odpowiadał (jestem na prawie) ale to zalezy od Ciebie tylko i wyłacznie ja nie moge podpowiadac Ci co masz studiowac
Na Zarządzaniu jest chyba matematyka a na Adm jej nie ma w ogóle
Też mi argument :P. Poza tym zależy na jakiej uczelni .
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:10   #15
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez ololufe Pokaż wiadomość
Zachecano by pojsc na uczelnie techniczne.
haha, świetnie. jak ja nie lubie takiej gadki. to ja zachece informatyka aby zaczął studiować historię sztuki.

wiem że lepiej iśc na cos technicznego, ale jak mam się męczyć z czymś czego nie lubię lub wyleciec po dwóch miesiacach to dziekuję bardzo. jak ktos nie lubi piłki noznej to nie chodzi na mecze. ot co.

zastanawiałam się kiedys nad ekonomią, ale wiem ze to nie najlzejszy kierunek, a jesli zrobie już coś w tym kierunku to najwyzej za parę lat.

ogólnie dziekuje dziewczyny za taki odzew trochę mi się rozjaśniło w tej mojej makówce chyba faktycznie wybiore administrację, a zarządzanie będzie później fajnym dodatkiem

Dzięku

Ale mam nadzieję że jeszcze się ktos wypowie, wołam studentki^^
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-20, 18:21   #16
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
hmm, dopełnienie kierunku zarządzaniem brzmi mądrze...

marzę o dostaniu się do Wrocławia, a jak nie wyjdzie to Łódź. I tu jest roche szkopół - we Wro studiuje mój chłopak, a prędzej tam dostanę się na zarządzanie niz administarcję. Wiem wiem, zaraz powiecie że chłopak moze rzucić a wykształcenie mi zostanie Tylko że my juz planujemy zaręczyny I wiecie, rozum mówi jedno, a serducho drugie...

No i plan studiów bardziej podoba mi się na zarzadzaniu. Ehh...

A najbardziej denerwuje mnie fakt, że wszyscy trąbia o tym iż za duzo w Polsce socjologów, psychologów, pedagogów, filozofów i ludzi "do wszystkiego i do niczego" a kierunków kształcacych takie osoby najwiecej!
no ale nie ma co się dziwić skoro uczelnie tworzą takie ogólne kierunki.

ja studiuję administracje i lepszej decyzji chyba podjąć nie mogłam z ręką na sercu mogę powiedzieć ze lubię ten kierunek. na mojej uczelni na administracji kładzie się nacisk na przedmioty dot. prawa( pr. administracyjne, pracy itp) po skończeniu mam zamiar zrobic podyplomówke która da mi specjalność w prawie cywilnym. trzeba mieć pomysł na siebie poprostu i naprawdę przykładać się do tego co się lubi.
W Twoim przypadku radziłabym Ci zarządzanie
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 09:52   #17
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Absolwentow administracji jest teraz jak grzybow po deszczu. Siedza bez roboty Znam mase przykladow z wlasnego srodowiska.
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:17   #18
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez ololufe Pokaż wiadomość
Przegladajac ostatnio jakas gazetke w pracy zauwazylam informacje skierowana do maturzystow, ze warto by zastanowili sie w czym za te kilka lat znajda prace, a nie podazali za moda. Wyraznie bylo napisane, ADMINISTRACJA i ZARZADZANIE sa ostatnio bardzo modne, ale NA ZATRUDNIENIE W TEJ BRANZY NIE MA CO ZA BARDZO LICZYC. Zachecano by pojsc na uczelnie techniczne. A moze warto cos z ochrona srodowiska? Nie jest to kierunek zbytni techniczny, a i o prace po nim latwiej.
mam kilkoro znajomych po tych kierunkach i niestety ni kija nie mogli znaleźć pracy, ale gdy "dorobili" drugi kierunek lub zrobili podyplomówke, to już było łatwiej.
__________________
Uzależniona od wizażu
Niepoprawna optymistka
Ćwiczę z XHIT, Mel B i Jillian
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 10:25   #19
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

A jeśli zdawało się rozszerzony wos - na jakie studia najlepiej iść? Nie chcę iść na pedagogikę bo mamusia każe...

Wszystkie dziewczyny dookoła masowo na to idą i nie wiem gdzie pracę później znajdą...
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-21, 13:01   #20
kokosanka89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 316
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

mi też mamusia kazała isc na pedagogike poszlam na administracje, teraz jest zadowolona ,chociaz nie musi, robie to dla siebie... faktycznie na administracji jest sporo prawa, prawo pracy, administracyjne, urzednicze, handlowe, finansowe, cywilne, spory nacisk kladziony jest na nauke o panstwie, pozniej jest chyba specjalizacja jesli sie nie myle; administracja rzadowa, przynajmniej była.. widzialam wyniki dot. popularnosci kierunkow i zarzadzanie, pedagogika faktycznie sa na samym poczatku, administracja niedaleko za nimi, zreszta nie oszukujmy sie, sam dyplom czy to z administracji czy z zarzadzania nie wystarczy, liczy sie jeszcze znajomosc jezykow, chocby male doswiadczenie, jakies umiejetnosci, odpowiednie cechy charakteru, sam papierek to nie wszystko
kokosanka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-21, 14:05   #21
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;19471248]Absolwentow administracji jest teraz jak grzybow po deszczu. Siedza bez roboty Znam mase przykladow z wlasnego srodowiska.[/QUOTE]
wyboru mi to nie ułatwia, zresztą obwieściłas mi coś co wiem, a i tak na onkologa się nie przekwalifikuję.
Cytat:
Napisane przez Celestia
mam kilkoro znajomych po tych kierunkach i niestety ni kija nie mogli znaleźć pracy, ale gdy "dorobili" drugi kierunek lub zrobili podyplomówke, to już było łatwiej.
i oczywiście ja tez po 3 latach nie siądę na laurach i nie bede czekała na oferty pracy bo wiem że ich nie dostanę. trzeba się zakręcić wokół siebie i zwiększać swoje szanse u potencjalnych pracodawców. już teraz myślę o połączeniu dwóch kierunków, także ok

zastanawiam się tylko na co najpierw.

o pedagogice nie myślałam nigdy - nie nadaje się
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 11:43   #22
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja też się nie nadaję, także nie chcę robić czegoś, czego wiem, że na pewno nie będę w życiu robić.
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 12:54   #23
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Cytat:
Napisane przez Lady_Anomalia Pokaż wiadomość
Ja też się nie nadaję, także nie chcę robić czegoś, czego wiem, że na pewno nie będę w życiu robić.
pedagogika jest bardzo popularna, a co najdziwniejsze - tu mi mówią że dużo jest absolwentów administracji - a jeszcze więcej z pedagogiki! zadziwia mnie to że osoba jak już studiuje pedagogikę, czy inny bardzo popularny kierunek to jest przeszczęśliwa i nie martwi się tym co będzie później.

też tak można, lekkie ryzyko no ale...

równiez zdawałam rozszerzony wos. musisz przejrzeć kierunki studiów i oferty uczelni, na które kierunki masz szansę się dostać i wtedy coś wybrać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 21:19   #24
Lady_Anomalia
mimi
 
Avatar Lady_Anomalia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: wlkp/kuj-pom
Wiadomości: 636
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Tyle, że nawet nie mam pomysłu JAKI to ma być kierunek.... Szkoda, że nie zdawałam ang rozszerzonego....
__________________
This summer's gonna hurt like a motherfucker.
Lady_Anomalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 22:19   #25
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

wypisz sobie wszystkie kierunki jakie są dostepne, a potem skreslaj takie ktorych na pewno studiowac nie bedziesz, np. chemia czy informatyka, a z tych co zostana poczytaj opisy kierunków i wtedy musisz podjąć decyzję
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 00:03   #26
Blushy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 430
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Zaden kierunek nie zagwarantuje pracy. Sytuacja sie zmienia z roku na rok i nie wiadomo co bedzie za te 5 lat gdy skonczysz studia. Kazdemu moze sie zdarzyc sytuacja, ktora zmusi do przekwalifikowania albo chwilowej pracy w innym zawodzie. Mysle, ze przy wyborze kierunku warto wziac pod uwage swoje marzenia i zainteresowania. Osoba studiujaca kierunek tylko ze wzgledu na czynniki typu moda czy "prognozy" niekoniecznie bedzie dobrym pracownikiem kochajacym swoj zawod.
Blushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 08:17   #27
Ag4
AGA :)
 
Avatar Ag4
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 11 814
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja studiuję administrację i jestem zadowolona
Fakt, że trzeba to lubić (jak każdy inny kierunek, ciężko uczyć się czegoś, co nas nie interesuje czy kompletnie nam nie odpowiada).
Zarządzanie kompletnie nie dla mnie, miałam ze 2 przedmioty tego typu i uważałam je za bzdruę, byłam wściekła jak musiałam wkuwać jakieś tam teorie kogoś tam o tym jak to super pokierować zespołem ludzi.
__________________
(...) Przecież to masa podąża za klasą. Klasa nigdy nie podąża za masą.




Aga
Ag4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 08:19   #28
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

viva91 i na jaki kierunek się zdecydowałaś ??
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 11:42   #29
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja tam własnie się przymierzać do licencjata z europeistyki i to taki misz-masz, że i mialam dużo z administracji, z zarządzania, z finansów, z rachunkowość etc. Moim skromnym zdaniem przedmioty administracyjne to wkuwanie, nuuuuuuudy jednym słowem za to zarządzanie jest o wiele bardziej ciekawsze. No ale oczywiście co kto lubi, inna kwestia to również sposób prowadzenia zajęć przez wykładowców - myślę, ze dlatego na zarzadzaniu rzadko się nudziłam.

Fakt faktem po administracji można imho znaleźć łatwiej pracę, nawet na początku jako recepcjonistka czy sekretarka czy własnie urzędniczka Ale zarządzanie, podobnie jak dziewczyny, uważam za dobre uzupełnienie.
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 12:58   #30
estrella18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 419
Dot.: Administracja czy zarządzanie?

Ja właśnie prawdopodobnie wybieram Gospodarkę i Administrację Publiczną. Jest taki jedyny kierunek w Polsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie i myśle, że to będzie ciekawsze niż sama administracja. Studenci mówią, że jest bardzo fajny
A drugi kierunek coś z zarządzaniem i myślę, że to będzie dobre zestawienie. Plus jakieś kursy i języki
W sumie interesuje mnie to. Na początku myślałam nad dziennikarstwem i komunikacją społeczną lub stosunkami międzynarodowymi, ale to może zrobię sobie później dla przyjemności.


Ale zobaczymy jak moje losy się potoczą :P:P

Edytowane przez estrella18
Czas edycji: 2010-05-25 o 13:05
estrella18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-16 00:38:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.