Blizny po depilacji - wątek zbiorczy - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-08, 16:33   #1801
smerfetka85
Przyczajenie
 
Avatar smerfetka85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 20
GG do smerfetka85
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja uda golę na piankę gilette satin care do skóry wrażliwej maszynką venus i żadnych podrażnień nie mam. A okolice bikini na płyn do miejsc intymnych i też venus. Może spróbuj na tą piankę zabciajs?
A jeśli chodzi o łydki to też niestety wrastające włoski, plamy i przebarwienia i ciągle walczę( Niedawno na mazidłach kupiłam telocapil na owłosienie i łydki depiluję depilatorem, a po tym olejku włoski duuużo wolniej odrastają i jest ich znacznie mniej. To akurat na plus, ale włoski też wrastają i walka z plamami pozostaje( przecieram ostatnio tonikiem z bu z kwasami aha/bha 10% i skóra na pewno jest gładziutka po nim, ale nie wiem czy stan nóg się poprawił.. Mam nadzieję, że z czasem będą wyniki.

Edytowane przez smerfetka85
Czas edycji: 2010-04-08 o 16:34
smerfetka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 12:21   #1802
anielkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

ja natmiast rozpoczęlam kuracje moich plamiastych łydek salidermem oraz squamaxem Dziś pierwszy dzień i mam nadzieje na jakąs poprawę
anielkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 18:20   #1803
anielkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

wydaje mi sie że jest już coraz lepiej ale nie chce zapeszac a jak tam Wasze nózki ?
anielkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 16:54   #1804
smerfetka85
Przyczajenie
 
Avatar smerfetka85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Bełchatów
Wiadomości: 20
GG do smerfetka85
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja na moje nóżki stosowałam już pełno specyfikiów, pilarix, tonik z kwasu migdałowego i inne. Ale teraz widzę, że największy efekt przyniósł tonik z kwasu aha. Smaruję nim nóżki codziennie od jakichś 3 tygodni i chyba widać rezultaty żeby się zbytnio nie wysuszyły smaruję je też maścią z witaminą a na zmianę z pilarixem. A po peelingu przecieram kwasem salicylowym. Włoski mi rosną baaardzo słabo, to zasługa telocapilu choć on niestety nie działa zbytnio na inne części ciała, ale na łydki owszem

Dziewczyny, gdzieś ostatnio wyczytałam, że na podrażnienia po goleniu okolic bikini pomaga clotrimazolum, ale nie wiem, nie sprawdzałam, bo akurat tego problemu nie mam.
smerfetka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 06:11   #1805
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja kiedys sprawdzalam i nie dzialal. Ale na moje bikini nic nie dziala, takze moze u kogos bedzie inaczej
A ja juz nie wiem co z tymi nogami robic. Peelinguje, nawilzam, przecieram spirytusem po kazdym goleniu, a wlosy jak wrastaly tak wrastaja dalej :/
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 07:41   #1806
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

mulen a cos z mocznikiem stosujesz? najlepiej w wiekszym stezeniu a jak golisz nogi?
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 12:54   #1807
soja_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

ja już nie mam siły do mojego bikini... walczę z tym i kicha polecaną tutaj maść z witaminą a stosuje 2 razy dziennie i faktycznie leczy podrażnienia ale mam problem z bliznami i wrastającymi włoskami i już tracę cierpliwość. na każdą z nas działa chyba co innego.
soja_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 08:28   #1808
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Wczesniej stosowalam Pilarix przez jakies pol roku i zadnej roznicy nie zauwazylam. Moze faktycznie przydaloby sie cos innego z mocznikiem, ale to musze troche pogrzebac po necie Nogi gole teraz na szare mydlo, jesl lepiej niz na piankach. Najpierw z wlosem, potem pod. Przez cala zime golilam tylko z wlosem i bylo ok Ale w takim stanie to ja nie moge wyjsc na ulice bo mam blade nogi i czarne kropy na nich, wiec musze latem golic jeszcze pod wlos i wtedy zaczynaja sie problemy.
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 10:08   #1809
anielkaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a ja jestem pozytywnie zaskoczona stanem moich nóżek po zastosowaniu moijej kuracji Squamaxem i delikatnie salideremem ( jakies 3 razy na całą noc punktowo)
Squamax co drugi dzień Wsszysko ładnie się podgoiło, żadnych nowych wrastających włoskó, stare już wychodzą a do tego blizny zaczęlu się łuszczyc, są już jaśniejsze Do tego w ogóle nie golę teraz nożek i nie dłubię wnich i poprawa jest o 180 stopni Poczekam jeszcze tydzien z goleniem i i mam nadzieje że do tego momentu będe zadowolona w 100 % To największa poprawa moich nóg w ciągu 3 lat
anielkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:14   #1810
icebergg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2
GG do icebergg
Thumbs up Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

MAM SPOSÓB - dla wszystkich którzy cierpią przez wrastające włoski i blizny po nich!!!

Tonik AHA/BHA 10% - wyleczył mi prawie wszystkie paskudnie wstrętne blizny z bikini, teraz po każdym goleniu od razu nim smaruje, niestety na nogi działał juz o wiele gorzej - ale troche działał - ogólna ocena: dobra++.

2 tyg temu dermatolog łapiąc się za głowę zobaczywszy moje nogi przepisała mi:
- dexapolcort ( 2szt na receptę) - psikać rano
- Pilarix (20% mocznika) - smarować wieczorem
- Wit. A - 3x dziennie po 1 tabletce
- Rutinoscorbin (miał dizałac jakoś na naczynia włosowate i pomagac wit. A) - 3x dziennie po 2 tabletki
(Za wszystkie powyższe leki zapłaciłam 44zł)

Po 14 dniach skończyły sie dwa opakowania Dexapolcortu więc miałam smarować rano i wieczorem Pilarixem.

EFEKT: EXTRA ! Blizny nie są juz brązowe, a pomarańczowe, trochę włosków widać pod skórą, ale przyrzekłam sobie że przez miesiąc nie tknę ani krostki! Gole nogi kremem do depilacji - doktor powiedziałą, żeby odstawić choć na miesiąc maszynkę i zapomnieć o plastrach. Krem trochę czasu zajmuję ale da radę ogarnąć! Skóra jest miękka i niektóre włoski zaczynają same wyłazić!!!

Polecam i trzymam kciuki - poprawa moich naprawdę obrzydliwych nóg 35% - a jeszcze nie koniec kuracji )) Za 2 tyg dam wam znać, pozdr

Aha - i warto też opalać nóżki!

Edytowane przez icebergg
Czas edycji: 2010-05-24 o 19:15
icebergg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-25, 06:14   #1811
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

no to gratulacje mi w sumie zostało dosłownie 6 blizenek (chyba z wlsem w srodku) i nie chca jasniec ale pocieszam sie ze jak zerkne na nie w lustro to wygladaja jak pieprzyki(jak to sie pisze?! :P) wiec nie jest zle choc i tak mnie denerwuja sprobuje je potraktowac benzacne 10% moze to cos pomoze
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-26, 08:31   #1812
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

No to sie ciesze, ze u Was lepiej Mi na nogach zeszlo wszystko, tzn jak sie przyjrzec to widac, ale z daleka nie nie liczac dwoch nowych blizn powstalych przez psa. Szramy gorsze niz po kocie, mija 4 miesiac, a ja mam dalej czerwone grube blizny ;/ Na bikini tez lepiej, zostaly moze z 4 kropki ale schodza tez
Tyle, ze z nogami mam problem. Juz nie blizny ale wloski dalej wrastaja.
nie robia mi sie juz takie ropne bable, ale po prostu wrastaja i czerwone kropy sie robia nawet po maszynce. Cuduje jak moge i dupa. Za miesiac jade na wakacje i jakim ja cudem mam tam golic dziennie nogi??
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 13:31   #1813
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

hej, własnie sie zarejestrowałam na tym forum, mam niestety paskudny problem z nogami,
kilka lat temu zaczęłam używać depilatora, włoski zaczęły wrastać, a ja niestety grzebałam przy tym, wyciskałam narobiłam sobie mnustwo blizn, mam nogi w opłakanym stanie, od wielu lat nie pokazałam odsłoniętych nóg w spódnicy ani w krótkich spodniach.
Czytam ten wątek, jestem na 20 stronie, widze, ze wiele z Wam ma ten sam problem.
Puki co wyczytałam ze najlepsze efekty dała maść na odciski z kwasami, kupiłam dziś i posmarowałam te blizenki punktowo, przed chwilą to zmyłam i mam teraz całe nogi w czerwonych plamach. Ech...
Ale podobno tak ma być. Mam nadzieje, bo płakać mi sie chce jak patrze na te moje nogi.
Ide dalej czytać ....
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 17:50   #1814
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ojej. Z maścią na odciski trzeba BARDZO uważać. Ja taką maścią narobiłam sobie jeszcze więcej biedy. Spróbuj zastosować na te nogi jakąś maść gojącą, może Alantan, Pantenol lub maść z wit. A - wszystko do kupienia niedrogo w aptece. Albo nawilżaj porządnie balsamem. Maść na odciski może wypalić skórę
Poza tym, absolutnie musisz przestać grzebać w nóżkach. Mi nadal włoski czasem wrastają, ale ich nie ruszam. Po każdej depilacji przecieraj nogi spirytusem salicylowym. Jeśli chodzi o szkody już poczynione, to w zależności od funduszy możesz zainwestować albo w zabiegi z kwasami AHA lub tańcze emulsje Pilarix lub Squamax (ok.20zł w aptece).
azure jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 17:54   #1815
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

A ja polecam przeczytać wątek do końca. Ja jak znalazłam to forum było 50 kilka stron i wszystkie przeczytałam, naprawdę warto.
Witamy w drużynie walczących.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 18:47   #1816
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

dzięki dziewczyny,
mi sie naprawde chce ryczeć jak widze te moje nogi, dlatego sięgłam już po taki desperacki krok jak maść na odciski, mam nadzieje że jeszcze bardziej nie zaszkodziłam. Nałożyłam na chwile i jak sie zaczerwieniło to zmyłam ją. Teraz juz nie jest tak bardzo czerwone ale nadal widać je bardziej niż przed tą maścią.
Teraz posmarowałam pastą cynkową. Dziewczyny ja już chyba wszystko wypróbowałam na te moje nogi i jest tylko gorzej i gorzej, nic nie pomaga, staram sie nie grzebać przy nich. Ja ranek raczej nie mam, tylko straszne ciemne blizny wygląda to straszniee
Wątek czytam, jestem na 30 stronie, tylko mam małe dziecko i czytam tak na raty po troszku
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 21:43   #1817
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

zaczerwienienia po maści na odciski prawie juz mam niewidoczne,
teraz posmarowałam pastą cynkową
ech...
i tak juz kilka lat walcze i ciągle nic
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 06:03   #1818
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

babinka a próbowalas moze...dermatologa;>
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 07:27   #1819
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

tak, dostałam jakąś maść robioną, która... g...dała
więcej nie poszłam, ja w ogóle unikam lekarzy jak ognia.
Jestem na 42 stronie wątku hehee
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 10:14   #1820
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

aha no to skoro tak to czytaj dalej
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 10:48   #1821
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a gdzie reszta dziewczyn z tego wątku?
Wszystkie sie już wyleczyły? Czy może stwierdziły że nic nie pomaga i nie ma sensu nic robić
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 13:03   #1822
Pchee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 43
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja nieczęsto tutaj wpadam ale czasami zaglądam co tam nowego wymyśliłyście na te nasze biedne nóżki. Od jakiegoś tygodnia wziełam się porządnie za systematyczne pilingowanie nóg i przecieranie ich potem tonikiem z kwasami AHA/BHA. Aż trudno mi było uwierzyć wczoraj wieczorem jak zobaczyłam że jednak blizny troszkę jakby przyblakły. Jak na tydzień stosowania to chyba nie jest źle. Będę codziennie stosować ten tonik dopóki się nie skończy, a potem najwyżej zamówię drugi. W to lato moje nogi, choć z bliznami - to wyglądają sto razy lepiej niż w zeszłym roku.
Jestem dobrej myśli i polecam tonik z kwasami AHA/BHA
Pchee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 15:37   #1823
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

a jaki to tonik ? Jak sie dokładnie nazywa?
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 22:34   #1824
zabciajs
Zakorzenienie
 
Avatar zabciajs
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pomiędzy mrokiem a blaskiem...
Wiadomości: 7 964
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

http://www.biochemiaurody.com/sklep/tonikaha-bha.html
Też go posiadam.
__________________
"Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle..."
zabciajs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 09:32   #1825
lumtecua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 439
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Ja sie ograniczyłam do sudocremu, który nagle zaczął mi pomagać (na krostki) i squamaxu.
Zastosowałam punktowo też ze 3 razy saliderm, ale strasznie mnie po nim podrażniło, blizny zrobiły się czerwone. Co prawda jeden uparty włos podskórny udało mi się w ten sposób usunąć, ale skóra wolno mi się złuszcza. Natomiast drugi włos chyba zostanie tam na zawsze i będzie sie czernił pod skóra po wieki amen. Dobrze ze pogody nie ma to można sie korować. Nóg z miesiąc nie goliłam, ale będę jeszcze walczyć tym salidermem, jak nie to kupie sobie ten tonik.
Nie dajemy się!
lumtecua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 10:49   #1826
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

aaaa, to to jest taki tonik do zrobienia samemu,
a powiedzcie mi, nie ma takich toników gotowych do kupienia normalnie w drogerii czy aptece?
Wiecie co, ja od paru dni smaruje pastą cynkową i spirytusem, i chyba delikatnie sie podlecza, ciężko mi to określić ale mam wrażenie że minimalnie zbledły te paskudne plamy
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-02, 20:08   #1827
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

powiem wam ze mnie czasem tez cos wrosnie albo mam jakies podraznienia czy plamki... ale stosuje szorstka gabke, nawilzam baslamami i mnie pomaga. A ostatnio gole sie na odzywke do wlosow i powiem wam ze jestem zachwycona o polowe mniej podraznien, skora miekka i taka jakby nawilzona, juz nigdy wiecej zadnych pianek i zeli ze o kremach nie wspomne!
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 12:51   #1828
Mulen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 160
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

Hmm na odzywke? To moze ja tez sprobuje, bo przy zwyklym goleniu na cokolwiek zawsze mi wrastaja A jaka odzywke, jesli mozna wiedziec?
Mulen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:45   #1829
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

najtansza z rossmana yung, rozana taka, nogi po niej sa takie sliskie ze czuje sie jak waz i golilam sie 4dni pod rzad i podraznien na nogach praktycznie wcale a w okolicach intymnych o wiele mniej niz zwykle, bo jak golilam sie na pianki czy zele to drugi dzien pod rzad mialam dosyc spore podraznienie, teraz tez nie jest idealnie ale o wiele lepiej, to chyba chodzi o to ze odzywka dobrze zmiekcza wlosy i tworzy taka warstwe ktora chroni skore podczas depilacji sprobujcie, odzywka kosztuje 5zl wiec nic nie tracicie a mozecie zyskac gladkie nozki
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 19:38   #1830
babinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 16
Dot.: Blizny po depilacji - wątek zbiorczy

uffff dobrnęłam do końca wątku

teraz już nic nie zrobie bo za tydzień jedziemy nad morze,
tam mnie nikt nie zna wiec może sie odważe odkryć nogi, albo bede sie w spodniach męczyć
puki co tylko nakładam sudokrem i paste cynkową, niech sie podleczą ile sie da

a po powrocie kupie albo squamax albo oxeril30 i bede próbować z tym walczyć.
Dziewczyny co lepsze squamax czy oxeril ??
babinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-21 11:28:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:44.