do kogo z problemami w banku?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-14, 17:16   #1
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381

do kogo z problemami w banku??


Nie podoba mi się postępowanie banku w pewnej sprawie. Uważam, że bank postępuje nieprawidłowo. Nie wiecie do kogo mogłabym się z tym zwrócić? Czy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów będzie odpowiedni? A mooże jakaś inna instytucja?
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 18:05   #2
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: do kogo z problemami w banku??

To zależy, o jaką sprawę chodzi. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest właściwy w sprawach praktyk monopolistycznych. Ale generalnie nadzór nad działalnością banków sprawuje Narodowy Bank Polski.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 19:05   #3
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Re: do kogo z problemami w banku??

Chodzi mi o to, że bank narzucił na posiadaczy kart kredytowych pakiet za który pobiera opłatę. Oczywiście można z tego pakietu zrezygnować, ale czy nie powinno być tak, że najpierw bank się pyta czy klient chce mieć taki pakiet, a nie z góry narzuca.
Oczywiście mogę też zadzwonić i wykłócić się o zwrot już pobranych opłat, ale wtedy bank poprostu nie będzie mi pobierał opłaty która u mnie i tak jest niewielka, a mi chodzi o to, że jeśli takie postępowanie jest nieprawidłowe to ktoś się tym powinien zająć. Bo znam ludzi którzy nawet sobie nie zdają sprawy, że mają naliczaną taką opłatę, która zależy od wysokości zadłużenia.
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 19:22   #4
BeataG
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 535
GG do BeataG
Re: do kogo z problemami w banku??

Wiesz, przypuszczam, że taka opłata jest podana w regulaminie karty, tylko tych regulaminów niestety nikt nie czyta. Jeśli faktycznie w regulaminie taka opłata jest, to zaskarżanie tego w organach nadzoru bankowego nic nie da. Bo podpisując umowę karty kredytowej wyraziłaś zgodę na taki regulamin, a obowiązku posiadania kart kredytowych, a tym bardziej kart kredytowych konkretnego banku nie ma.
BeataG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 20:07   #5
Fronka
Raczkowanie
 
Avatar Fronka
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 381
Re: do kogo z problemami w banku??

Ale ten pakiet został wprowadzony kilka miesięcy po tym jak otrzymałam kartę. Ale zgodnie z tym co piszesz być może w regulaminie jest zapis dotyczący różnych obecnych i przyszłych opłat. Chyba przeczytam dokładnie umowę i regulamin.

Podobnie zrobili z jakimś ubezpieczeniem zwykłej karty płatniczej w tym samym banku. Z tą różnicą, że raczyli powiadomić o tym klientów przed pobraniem pierwszej opłaty, więc jest czas żeby z niego zrezygnować.

Tak w ogóle to nie podoba mi się jak banki postępują z klientami. Ja mam konta w dwóch bankach: mBanku i WBK. Z tego pierwszego jestem bardzo zadowolona, natomiast z WBK mam zamiar w najbliższym czasie zrezygnować. Co chwila czymś mnie denerwują. Czy wy też jesteście niezadowolone ze swoich banków?
__________________
Fronka
Fronka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 21:09   #6
Trishy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 228
Re: do kogo z problemami w banku??

ah kazdy chce cos wyciagnac od klienta. Niestety czesto nie zwraca sie uwagi na umowy i przypisy drobnym druczkiem,co wykorzystuja rozne instytucje, nie tylko banki, wszystko trzeba dokladnie czytac. Prawdopodobnie bylo cos na ten temat w twojej umowie bo inaczej by pewnie nic nie pobierali, albo bylo to tak sformulowane ze nie zwrocilas na to uwagi. tez raz cos szybko podpisalam bo sie spieszylam do pracy i musialam odwolywac, na szczescie nic jeszcze wtedy mi nie potracili
Trishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 13:57   #7
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Re: do kogo z problemami w banku??

Ja też miałam konto w WBK-młodzieżowe. Że niby bezpłatne (tia...może na początku). Co miesiąc miał być wyciąg przesyłany pocztą, a ja nie dostałam ANI JEDNEGO przez całe 2 lata. Mój brat (też przez 2 lata) dostał (aż ) 2 wyciagi Ile mnie to nerwów kosztowało, potem przysłali kartę, a o kwocie do zapłacenia za nią, żekomo informowali w liście, który ja (podobno ) dostałam. Jasne. A przez ostatnie pół roku pobierali opłate za korzystanie z konta, o której też poinformowali listownie (tylko szkoda, że nie mnie). Wtedy nie było mi tak wesoło-pani z banku też nie
W efekcie konto zlikwidowałam.
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-03-02, 15:29   #8
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Re: do kogo z problemami w banku??

Cytat:
Napisane przez oceania Pokaż wiadomość
Ja też miałam konto w WBK-młodzieżowe. Że niby bezpłatne (tia...może na początku). Co miesiąc miał być wyciąg przesyłany pocztą, a ja nie dostałam ANI JEDNEGO przez całe 2 lata. Mój brat (też przez 2 lata) dostał (aż ) 2 wyciagi Ile mnie to nerwów kosztowało, potem przysłali kartę, a o kwocie do zapłacenia za nią, żekomo informowali w liście, który ja (podobno ) dostałam. Jasne. A przez ostatnie pół roku pobierali opłate za korzystanie z konta, o której też poinformowali listownie (tylko szkoda, że nie mnie). Wtedy nie było mi tak wesoło-pani z banku też nie
W efekcie konto zlikwidowałam.
ja tez mam tam konto i narazie problemow nie mam, no ale 4 lata minely wiec wszystko pewnie sie usprawnilo
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.