Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-) - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-01, 10:46   #4651
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dziewczyny ale sa osoby które maja takie podejscie ze dostana tyle kasy ze im sie zwróca koszty ba ze moze nawet zarobia .
Ja uwazam ze idac na wesele poprostu dajesz tyle na ile sie stac jeden da 500 zł drugi da 300zł a trzeci kupi prezent bo wyjdzie go taniej. Para młoda ktora robi wesele nie powinna myślec tylko kategoriami ze musze dostac od kazdego tyle ile np zaplaci;lam za osobe w restauracji bo to jest chore. Jakbysmy robili wesele myslac tymi kategoriami to pewnie nikt by na to wesele nie przyszedl. Umówmy sie ze nie kasa jest najwazniejsza w tym dniu ( no chyba ze ktos robi wesele tylko dla tego celu) tylko to ze jest to nasz najpieksznieszy dzien i ze ludzie sa z nami i to swietuja.

Sory za brak skladu i ladu ale szef dzis zapalil papierocha i w sekundzie mnie zmulilo i musialam leciec do wc . Normalnie nie znosze teraz tego zapachu !! Teraz jestem troche rozbita.

---------- Dopisano o 10:46 ---------- Poprzedni post napisano o 10:45 ----------

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Anecka, ja się niby ciążą cieszę, ale tez mam bardzo dużo zmartwień, płakałam dziś przez to Choruję na nerwicę lękową, mam napady paniki, gdy wychodzę z domu bez męża (w praktyce - prawie w ogóle nie wychodzę) i nie wiem, jak to będzie, jak np. będę musiała pilnie z dzieckiem do lekarza iść... Boję się tego i spędza mi to sen z powiek... Zdecydowanie moja samodzielność pozostawia wiele do życzenia...

O kurcze a skad ci sie ta nerwica lekowa wziełą Jednym słowem wspolczuje to musi byc okropne. A nie mozna tego wyleczyc ??
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:50   #4652
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Anecka, ja się niby ciążą cieszę, ale tez mam bardzo dużo zmartwień, płakałam dziś przez to Choruję na nerwicę lękową, mam napady paniki, gdy wychodzę z domu bez męża (w praktyce - prawie w ogóle nie wychodzę) i nie wiem, jak to będzie, jak np. będę musiała pilnie z dzieckiem do lekarza iść... Boję się tego i spędza mi to sen z powiek... Zdecydowanie moja samodzielność pozostawia wiele do życzenia...
Hmm a to nie jest kwestia Twojej psychiki? Tzn boisz sie wyjsc.. ale dlaczego? Myslisz ze Cie auto przejedzie, albo nie wiem nagle drzewo padnie?

Wiecie co jeszcze apropos prezentow dla dzieci jesli chodzi o chrzciny czy cos.. ja mam takich znajomych co zawsze chcą pieluchy itp rzeczy, moim zdaniem to super prezenty, bo odciążajaa rodzicow choc troche

Dostalam wczoraj pluszaka na Dzien Dziecka od przyjaciolki z Londynu

I jeszcze jedno.. ma ktoras z Was telewizje cyfrowa N?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:53   #4653
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Kurcze ciesze sie, ze Wy tak sie cieszycie ciaza. Ja jakos nie umiem jak wiem ze mam isc do pracy i znow sie stresowac. Nie mam czasu przez te rozne zmiany ani na gotowanie ani na czytanie. Tak naprawde na nic. Zaraz wychodze do pracy i wroce po 22
No a to moj brzuch z dzis, niby ok. 17 tydzien wg moich obliczen. Chcialabym jzu wiedziec czy wymiary dziecka sa prawidlowe czy cos a jeszcze nie mialam tego robionego a wizyta w lipcu.

Nastepna fota z Londynu.. jaka tam pogoda a jaka u nas ehh... i wiewiora na ogrodku
cieszę się z dzidzi ale do tej pory to na takie aktywniejsze cieszenie się to nie miałam siły przez mdłości i wymioty. I właśnie ja też nie wiem jakie są wymiary dzidzi i czy są prawidłowe-i trochę spędza mi to sen z oczu - ale postanowiałm że jak w przyszłym tyg będe na usg i się tego nie dowiem to na drugi dzień idę gdzieś prywatnie i wtedy to już napweno się dowiem - bo już mam dosyć tej niepewności czy wszystko dobrze z dzidzią
Anecka a jak tam zakupy ? kupiłaś coś dla maleństwa ?
a pieluchy jako prezent myslę, że to super pomysł ja właśnie wolałabym dostawać prezenty takiego typu dla dzidzi

Edytowane przez kularek
Czas edycji: 2010-06-01 o 10:55
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 10:56   #4654
wiolkaslonko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 736
GG do wiolkaslonko
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Kurcze ciesze sie, ze Wy tak sie cieszycie ciaza. Ja jakos nie umiem jak wiem ze mam isc do pracy i znow sie stresowac. Nie mam czasu przez te rozne zmiany ani na gotowanie ani na czytanie. Tak naprawde na nic. Zaraz wychodze do pracy i wroce po 22

No a to moj brzuch z dzis, niby ok. 17 tydzien wg moich obliczen. Chcialabym jzu wiedziec czy wymiary dziecka sa prawidlowe czy cos a jeszcze nie mialam tego robionego a wizyta w lipcu.



Nastepna fota z Londynu.. jaka tam pogoda a jaka u nas ehh... i wiewiora na ogrodku

Anecka nie martw się !!! Ja mam 19sty tydzień i brzuch może o drobinę większy


Dziewczyny co dziś robicie dobrego?? Ja ide na łatwiznę i dziś serwuje zupę ogórkową (niestety nie moge za bardzo lazić więc mój mąż nie je ostatnio wykwintnych dań) i obiecałam małżowi pastę jajeczną
wiolkaslonko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:00   #4655
kasiule
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 68
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Sorki dziewczyny ale ja miałam ślub rok temu i przykro nam było widzieć w kopercie 200 zł za parę- więcej kosztowało nas jedzenie, alkohol itp za osobę, trochę o tym pomyślcie. 100 zł to wg mnie przejdzie jeszcze na 18-stce czy komunii ale na weselu to juz przegięcie. Jak Was nie stać to coś wymyslcie i nie przychodźcie.
Dobra, policzę.

Wyszło mi, że młodzi powinni nam jeszcze parę złotych oddać. Ja zjadłam rosół, zraza i łyżkę ryżu, chleb ze smalcem, ogórka kiszonego i kilka winogron, wypiłam dwie szklanki soku i herbatę, mąż z tego co pamiętam też zjadł tylko rosół, zraza, ryż i surówkę i kawałek tortu, wypił kielszek wina i kawę. Na parkiecie nie byliśmy ani razu.

Aha, brałam tylko pod uwagę 100 zł, za które kupiliśmy bon.
Rzeczywiście to niewielka kwota, jeżeli porównać z wydatkami "okołoślubnymi" - podróż do PL 500 zł, nowa marynarka męża 300 zł, moja bluzka i chusta 80 zł (na szczęście spódnicę miałam z odzysku). Dobrze, że wrażenia były (jak w tej reklamie) bezcenne.


Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie dostałam pierwszego kopniaka
wczesniej czułam pływaka, ale jak trzymałam rękę na brzuchu. A teraz sobie ksiązkę czytam i kopniak
Ja też chcę!
kasiule jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:00   #4656
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Widzę że te dziewczyny, które same miały skromne śluby są bardziej przeciwko mnie niż te które miały większe i tyle. Akurat mi wesele opłacili rodzice a mąż ze swoich a pieniążki są wspólne na remont. I mieliśmy wesele na 170 osób około bo takie sie u mnie w okolicy robi a moja siostra będzie miała większe bo jej facet ma większą rodzinę. Nie zamierzam za to przepraszać.
Ja absolutnie nie jestem przeciwko Tobie Po prostu każdy wyraził swoją opinię na ten temat i tyle.
No i nie przepraszaj, bo nie masz za co - ty masz takie zdanie, ja inne a ktoś tam jeszcze inne - i tak powinno być, co wcale nie znaczy, że musimy się w każdej kwestii zgadzać ze sobą
Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie dostałam pierwszego kopniaka
wczesniej czułam pływaka, ale jak trzymałam rękę na brzuchu. A teraz sobie ksiązkę czytam i kopniak
Ale ja ci zazdroszczę Ja też już chcę

Edytowane przez kotek81
Czas edycji: 2010-06-01 o 11:02
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:00   #4657
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dziewczyny, błagam, nie analizujmy tego Jestem sama psychologiem, walczę z tym od 10 lat, byłam na dwóch psychoterapiach, leczyłam się u psychiatry (leki) i naprawdę mam dosyć zagłębiania się w przyczyny (obiektywnych przyczyn nie ma, po prostu dostaję ataków paniki jak jestem sama, na ogół bywał to lęk przed omdleniem, choć nigdy nie zemdlałam, ale teraz to już uwarunkowana reakcja organizmu, niemal automatyczny wyrzut adrenaliny, a nie rzeczywisty strach). Jedynym sposobem na to, tak uważam, jest w mojej sytuacji ciężka praca, wychodzenie, wychodzenie i jeszcze raz wychodzenie i radzenie sobie z atakami paniki... Ale nie chcę tego robić w ciąży, zbyt duży stres to jest dla organizmu. Mam nadzieję, że jak dzidziuś się urodzi, to pomalutku zacznę z nim wychodzić, może najpierw tuż koło domu, a potem uda się coraz dalej...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 11:01   #4658
kularek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 328
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

u mnie dziś ziemniaki z koperkiem i ala gołąbki (nie wiem jak to się pisze) one są z mięsa mielonego, kapusty i manny w sosie pomidorowym i jakaś surówka -choć ostatnio mam z tym kłopot i od tygodnia jest sałata - bo już mam swoją - ze śmietaną i jeszcze kompocik -ale nie mogę się zebrać żeby zacząć
kularek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:03   #4659
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Wiolka, my dziś robimy spaghetti z sosem z tuńczyka Uwielbiam, a bardzo dawno nie jadłam. Wiem, że w ciąży trzeba z tuńczykiem ostrożnie, ale do tej pory od kiedy wiem, że jestem w ciąży, jadłam chyba raz, a dziś będzie drugi raz, więc spoko
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:04   #4660
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kularek Pokaż wiadomość
cieszę się z dzidzi ale do tej pory to na takie aktywniejsze cieszenie się to nie miałam siły przez mdłości i wymioty. I właśnie ja też nie wiem jakie są wymiary dzidzi i czy są prawidłowe-i trochę spędza mi to sen z oczu - ale postanowiałm że jak w przyszłym tyg będe na usg i się tego nie dowiem to na drugi dzień idę gdzieś prywatnie i wtedy to już napweno się dowiem - bo już mam dosyć tej niepewności czy wszystko dobrze z dzidzią
Anecka a jak tam zakupy ? kupiłaś coś dla maleństwa ?
a pieluchy jako prezent myslę, że to super pomysł ja właśnie wolałabym dostawać prezenty takiego typu dla dzidzi
Nie kupilam nic, widzialam swietne i tanie jak barszcz rzeczy w TK MAXX, ale nie wiem czemu .. boje się kupic cokolwiek jeszcze tak wczesnie, wiec egoistycznie zadbalam tylko o siebie

kretencja, trzymamy kciuki za pozytywne nastawienie i za wyjscie z tego

U mnie na obiad .. hmm kanapki bo nie lubie gotowac jak mam na popoludniowa zmiane. Wiec pewnie jak juz wyjde to kupie cos w garmazerce (pierogi).
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:08   #4661
vikicullen
Zadomowienie
 
Avatar vikicullen
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 936
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

heja, my jak mieliśmy wesele to dostawaliśmy średnio od gości tak 300-500zl od pary ale też uważam ze jak ktos nie ma kasy to da z 200 zl i bedzie dobrze.

Zazdroszcze kopniaka
vikicullen jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 11:08   #4662
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dzięki, Anecka. Jak dotąd się nie udało całkowicie, choć był lepsze i gorsze momenty... Staram się wierzyć, że uda mi się z tym w końcu... no, może nie całkowicie wygrać, ale nauczyć się z tym normalnie żyć (mojej Mamie się udało). Tylko czasem mam momenty zwątpienia...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:15   #4663
kasiule
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 68
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Anecka, ja się niby ciążą cieszę, ale tez mam bardzo dużo zmartwień, płakałam dziś przez to Choruję na nerwicę lękową, mam napady paniki, gdy wychodzę z domu bez męża (w praktyce - prawie w ogóle nie wychodzę) i nie wiem, jak to będzie, jak np. będę musiała pilnie z dzieckiem do lekarza iść... Boję się tego i spędza mi to sen z powiek... Zdecydowanie moja samodzielność pozostawia wiele do życzenia...
Kretencja, a ty masz tę nerwicę lękową zdiagnozowaną? Bo mi się czasem wydaje, że też na to cierpię. Boję się na przykład telefonować do nieznanych mi osób (wczoraj się np. popłakałam jak miałam zadzwonić do pana i umówić się na obejrzenie mieszkania). Stany nerwicowe miałam również przez całe studia przed egzaminami ustnymi, a na tydzien przed obroną dostałam strasznej biegunki i drgawek, nie mogłam oddychać i byłam cała powykręcana, aż rodzice musieli wzywać pogotowie (dodam, że egzaminy zawsze zdawałam na 5, czasem na 4). Podobne rzeczy mi się dzieją jak muszę iść do lekarza (obojętnie jakiego). Rok temu chodziłam z bólem zęba przez 3 tygodnie, aż wdało mi się zakażenie i wtedy dopiero za namową i w obecności męża (wtedy jeszcze chłopaka) poszłam do dentysty. Najgorzej jest jak muszę zadzwonić do lekarza i umówić się na wizytę, bo wtedy dwie rzeczy się na siebie nakładają.

Cytat:
Napisane przez wiolkaslonko Pokaż wiadomość
Dziewczyny co dziś robicie dobrego?? Ja ide na łatwiznę i dziś serwuje zupę ogórkową (niestety nie moge za bardzo lazić więc mój mąż nie je ostatnio wykwintnych dań) i obiecałam małżowi pastę jajeczną
Ja zjadłam drożdżówkę i to był mój obiad.
kasiule jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:18   #4664
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Oczywiście, że zdiagnozowaną Jak już pisałam, leczyłam się psychiatrycznie (odstawiłam leki, kiedy przestałam brać pigułki antykoncepcyjne), chodziłam bardzo długo na psychoterapię...
Być może masz jakąś formę zaburzeń lękowych, ale po taką diagnozę najlepiej udać się do psychiatry lub do psychologa właśnie.
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:28   #4665
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

co do tuńczyka - to jest z nim tak samo jak ze wszystkim (np z wątróbka)- z umiarem, nie mozna przesadzać i zjeść kilku puszek na raz, odpowiednia ilość maxymalna to chyba 3 puszki na tydz ale nie jestem pewna
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:29   #4666
M25
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 016
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

cześć dziewczyny Ja zupełnie z innej beczki Mam pytanie dotyczące bólu brzucha.. jestem w 17tc i prawie codziennie boli mnie w nocy brzuch kiedy spie na plecach.. nie wiem czy to od tego, ze macica uciska mi jakies inne narzady czy to jakis niepokojacy sygnal..
__________________
Codziennie mnie zachwyca Twoje maleńkie życie..
M25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:32   #4667
wiolkaslonko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 736
GG do wiolkaslonko
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
co do tuńczyka - to jest z nim tak samo jak ze wszystkim (np z wątróbka)- z umiarem, nie mozna przesadzać i zjeść kilku puszek na raz, odpowiednia ilość maxymalna to chyba 3 puszki na tydz ale nie jestem pewna
dokładnie wszystko z umiarem ja tuńczyka jem od czasu do czasu

M25 nie chce wprowadzać w błąd itd, wiadomo wszystko najlepiej byłoby konsultować z lekarzem, ale ja mam ból brzucha od początku ciąży we wszystkich pozycjach i o kazdej porze dnia i nocy a z dzidzią jest jak narazie ok

Edytowane przez wiolkaslonko
Czas edycji: 2010-06-01 o 11:34
wiolkaslonko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:33   #4668
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Beatko, zapewne masz rację Pewnie mogłabym jeść nawet więcej, niż jem, ale mojemu mężowi trochę się przejadło to danie, bo kiedyś strasznie często je robiliśmy

M25, może już macica jest za duża na spanie na plechach? Od pewnego momentu zalecane jest spać na lewym boku (jak dobrze, że to moja ukochana pozycja do snu )
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:37   #4669
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Sorki dziewczyny ale ja miałam ślub rok temu i przykro nam było widzieć w kopercie 200 zł za parę- więcej kosztowało nas jedzenie, alkohol itp za osobę, trochę o tym pomyślcie. 100 zł to wg mnie przejdzie jeszcze na 18-stce czy komunii ale na weselu to juz przegięcie. Jak Was nie stać to coś wymyslcie i nie przychodźcie.
Ja mialam slub cywilny w Niemczech i nikogo z mojej rodziny nie bylo. Przyjechali tylko znajomi, ktorym zabranialam robienia prezentow bo itak na podroz sie wykosztowali. A jakby nie przyjechali to z mojej strony nikogo by nie bylo.Rodzice odmowili dwa dni przed slubem Natomiast niemieccy goscie dawali mx 50 Euro, czyli wlasnie ok 200 zl. A wydatki na objad w restauracji itp byly od osoby o wiele wieksze. Zdziwilam sie, bo Niemcy zarabiaja nieporownywalnie wiecej, koszta wydania objadu tez wyzsze niz w Polsce. Ale coz. nie wychodzilismy z zalozenia, ze ma sie nam cos zwrocic.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-01, 11:39   #4670
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Ja sobie spoojnie piję kawusię u koleżanki, a tu mega dyskusja na temat kasy na ślub :P
Jak myślę że dam 200zł i kupię jakąś pościel, albo coś
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:40   #4671
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Hej Dziewczyny
WIdzę, że temat ślubny. JA też uważam, że każdy daje tyle, ile może. I bardziej mi zależy na obecności niż pieniądzach. Poza tym uważam, że wesele powinno się robić takie, na jakie stać państwa młodych. Nas stać na 17 osób i na tyle robimy. Nie wyobrażam sobie brać kredytu i potem się martwić czy się zwróci czy nie.
Też sobie trochę nie wyobrażam skąd goście mają wiedzieć, ile kosztuje ich jedzenie (żeby wiedzieli, ile dać). Bo przecież można zrobić wesele za 60zł/os albo za 250zł/os.
Co do pezentów w formie pieniędzy to ja jestem zwolenniczką takiego rozwiązania. Bo wiem, że pieniądze te będą przeznaczone na coś pożytecznego. I sama wolalabym dostać kasę. Bo mamy kupę wydatków związanych z remontem i dzieckiem, więc wolę kupić coś co się przyda niż dostać komplet pościeli (bo tego to na tony mamy). Może to mało fajne podejście, ale praktyczne.

Chciałam się też pochwalić, że wczoraj znalazłam idealne miejsce na swoje wesele Dziś jedę podpisać umowę. Miejsce to mały dworek w lesie, ale blisko rynku (w małej miejscowości). Mają śliczną małą salę, ogród i oddzielny domek z noclegami. Troszkę cena jest wyższa niż sądziłam, ale w cenie jest apartament dla nowożeńców, tort i dekoracje stołów. No i odpada wynajem busa, który rozwiózł by gości na nocleg.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:44   #4672
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Widzę że te dziewczyny, które same miały skromne śluby są bardziej przeciwko mnie niż te które miały większe i tyle. Akurat mi wesele opłacili rodzice a mąż ze swoich a pieniążki są wspólne na remont. I mieliśmy wesele na 170 osób około bo takie sie u mnie w okolicy robi a moja siostra będzie miała większe bo jej facet ma większą rodzinę. Nie zamierzam za to przepraszać.
Nie kazdemu slub oplacaja rodzice Ja zarabiam na siebie sama odkad skonczylam 18 lat i za slub tez zaplacilismy sami. I takze z tego wzgledu nie wyobrazam sobie bym miala sie zloscic jezeli ktos za malo dal mi w kopercie. Nie zapraszalam kogos dla pieniedzy, ale dla jego towarzystwa. A te jest bezcenne.
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:47   #4673
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Troche bez sensu jest robienie slubu i wesela z zamyslem chyba tylko takim, ze sie dostanie kase i cos sie zwroci. To w takim razie po co robic wesele i brac slub?
My mielismy tylko wziac slub bez wesela, bo i tak nas nie stac i nie chcielismy prezentow, tylko podarki dla schroniska. Wychodzilismy z zalozenia, ze to ma byc przysiega dla Nas i nie myslelismy materialnie.

Mojej kolezanki znajoma ponoc poobrazala sie na gosci, bo dali jej malo kasy i wygarnela im to. Nie kumam takich ludzi, po jakiego grzyba robia to wszystko? Dla kasy z podarkow?
Aha i wydaje mi sie, ze tacy ludzie po przysiedze albo i w trakcie to tylko mysla o tym ile dostana. Przykre!!!

Ide do pracy po 2tyg. przerwie nic sie nie chce.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012

Edytowane przez Anecka
Czas edycji: 2010-06-01 o 11:48
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:47   #4674
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, właśnie dostałam pierwszego kopniaka
wczesniej czułam pływaka, ale jak trzymałam rękę na brzuchu. A teraz sobie ksiązkę czytam i kopniak
Super, w ktorym tygodniu?
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:54   #4675
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Dziewczyny postanowiliśmy z tż że powiemy jego córce o dziecu właśnie dzisiaj Będzie miała super prezent na dzień dziecka
Już nie mogę się doczekać. Z jednej strony super, z drugiej trochę się boję, co prawda mała czeka na rodzeństo od 2 lat i nie może się doczekać a bardzo by chciała, a z drugiej strony boję się że powie biologicznej matce ...
Ale napewno będzie bardzo szczęśliwa
Zastanawiam się jak jej to powiedzieć- chyba poprostu wyciągnę śpioszki i poczekam na jej reakcję.
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:54   #4676
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość
Wiolka, my dziś robimy spaghetti z sosem z tuńczyka Uwielbiam, a bardzo dawno nie jadłam. Wiem, że w ciąży trzeba z tuńczykiem ostrożnie, ale do tej pory od kiedy wiem, że jestem w ciąży, jadłam chyba raz, a dziś będzie drugi raz, więc spoko
A my spagetti z sosem z tunczyka, sardelek, kapern(?),duza iloscia pietruszki i rozmarynu.Pyszne!
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:56   #4677
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

ja gotuje botwinke

biejatka mam nadzieje ze mala zareaguje pozytywnie
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:57   #4678
De28
Wtajemniczenie
 
Avatar De28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Nordrhein-Westfallen
Wiadomości: 2 996
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

Cytat:
Napisane przez kularek Pokaż wiadomość
to ja - a raczej my
Tez masz duzy ten brzuszek jak na 14 tydzien
__________________


Daniel

Christian
De28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:58   #4679
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

De28 18 tydzień i 2 dni
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-01, 11:59   #4680
rptrbj1978
Rozeznanie
 
Avatar rptrbj1978
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 901
Dot.: Mamusie Listopadowo-Grudniowe 2010 :-)

zgadzam sie nas kompletnie nie bylo stac na slub mnie troche pomogli rodzice moj TZwział duzy kredyt bo wierzył w zastaw sie a postaw sie. w konkluzji mielismy wesele na 150 osb. oczywiscie nie zrociła sie napołowa wrzuconej kasy bo mielismy impreze w sylwestra co diametralnie podwyzszyło koszty ode mnie było 50 osob od meza 100. Nie ma co przesadzac z weselemi i oczywiscie kazdy daje ile moze ja osobiscie jestem zwolenniczkom mniej ale kasy znam osoby ktore zostały z wazonami ktorych nie cierpia a ofiarodawca ich odwiedza i nie chca robic przykrosci.
rptrbj1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:48.