wyjazd do Anglii i kilka pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-03, 14:14   #1
Misia9529
Raczkowanie
 
Avatar Misia9529
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 214

wyjazd do Anglii i kilka pytań


Witam wszystkie zagraniczne Wizażanki
W lipcu jadę na 4 dni do Angli z wycieczka ze szkoły. Ponieważ nigdy nie byłam za granicą jestem bardzo podekscytowana i trochę przestraszona. Bardzo lubię j. angielski i myśle, że poradzę sobie z komunikacją ze swoimi rówieśnikami z Wysp. Jednak mam parę pytań do Wizażanek mieszkających w UK.
Po pierwsze: planujemy wypad na zakupy (pewnie w Londynie), więc nie wiem ile mam wziąźć pieniędzy. Myślałam o 100 funtach. Chciałabym kupić trochę ubrań, jakieś jedzenie na mieście, może parę pamiątek. Myślicie, że 100 Ł mi wystarczy? Ile kosztuję bluzka lub biżuteria w przeciętnym sklepie w Anglii?
Mam też inny dylemat związany z zakupami, a mianowicie nie wiem jaki noszę rozmiar. Jaki jest odpowiednik 36 i 38 w Wielkiej Brytanii?
I jeszcze jedno pytanie: co koniecznie powinnam sobie powtórzyć przed wyjazdem?
Jeśli kogoś, by to interesowało jadę do Coventry. Będę wdzięczna za kazdą odpowiedź.
Misia9529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:03   #2
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Haha, nie zrozumiesz swoich rówieśników. Uczyłam się angielskiego ile... 15 lat? I dwa miesiące zajęło mi przyzwyczajenie się do brytyjskiego akcentu. Ale Brytyjczycy w większości są mili, więc nie miałam nieprzyjemności z tego tytułu.
100 funtów powinno Ci wystarczyć. W Primarku bluzka kosztuje 5-6 funtów, są okazje w Charity shops, rewelacyjne są targi staroci, tam też można kupić świetne rzeczy.
Aha - żebyś się nie zdziwiła - nie spotkałam się w Anglii ze zwrotem "How are you?" Zawsze pytają "Are you alright?"
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:07   #3
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Myślę, że 100 funtów Ci wystrczy. Jedziesz tylko na 4dni. Zgadzam się z przedmówczynia jeśli chodzi kwestie zrozumienia. Jeśli nie miałaś wczesniej styczności z brytyjczykami, nie zrozumiesz wiele
Rozmiar 36 i 38 to odpowieni (8,10).

Ps. A ja się bardzo często spotykam ze zwrotem How are You ze strony brytyjczyków.
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:14   #4
sss7
Zadomowienie
 
Avatar sss7
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Cambridge
Wiadomości: 1 320
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

100funtów, na bank wystarczy. a osobiście Primarka nie lubie ze wzgledu na jakośc. Fajnie by było gdybyś dorawała sklep TK Maxx tam mozna znalezc dobre markowe ubrania z poprzednich kolekcji. Bardzo lubie też sklep Monsoon - ceny mają wysokie, ale w okresie wyprzedarzy robią mega duze obniżki.

Ja tez tylko słysze "Are you all right?" albo "How are you doing?" albo "How is it going?", NIGDY "How are you?"
__________________
Odchudzam sie, bez kija nie podchodz...
82kg/170cm, cel: 62kg
sss7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:17   #5
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Może to od regionu zależy, ja w sumie na północy byłam, kto wie, może gdzie indziej pytają "how are you?".
Z jakością rzeczy z Primarka jakichś większych problemów nie miałam, kupiłam sobie w nim płaszcz za 20 funtów i jeszcze go noszę, całe 2 zimy w nim przechodziłam.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:22   #6
Misia9529
Raczkowanie
 
Avatar Misia9529
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 214
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Haha, nie zrozumiesz swoich rówieśników. Uczyłam się angielskiego ile... 15 lat? I dwa miesiące zajęło mi przyzwyczajenie się do brytyjskiego akcentu. Ale Brytyjczycy w większości są mili, więc nie miałam nieprzyjemności z tego tytułu.
akurat o to się nie martwię, bo w październiku była u nas w szkole młodzież z Anglii i mogłam z nimi swobodnie rozmawiać. Jasne nie zawsze się rozumieliśmy, ale koniec końców bardzo miło nam się rozmawiało. Teraz my do nich jedziemy (to działa podobnie jak wymiana).
Misia9529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 15:29   #7
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Fajnie, ale to jeszcze zależy od ich akcentu. Jeśli to był akcent RP, czyli taki... wykształcony że tak to ujmę, to jasne, żaden problem. Jednak w Londynie jest mnóstwo obcokrajowców, niemal każdy mówi inaczej, a i sąsiadujące ze sobą miejscowości czasem brzmią różnie.
Nie mogłam ni cholery zrozumieć Chinki, która mówiła: egg boiled rice. Brzmiało to eboiraj. Także.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-03, 15:35   #8
olka_222
Zakorzenienie
 
Avatar olka_222
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: North east
Wiadomości: 3 651
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Jeszcze powszechniejszym jest "How U doin' "

rób zakupy w charity shopach (british heart foundation, scope) albo Primarku, H&M (czasem mają inne rzeczy niż wPL0 możesz zobaczyć New Look

Przy obecnym kursie funta nie opłaca się robić zakupów w sklepach typu River island, Next..


Ceny posiłków: Burger King (hamburger+frytki+cola- Meal Deal ) 3 f.
Kanapka z Subway'a duża 5 f
__________________
Jestem jak Marmite: albo się mnie kocha albo nienawidzi
olka_222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:19   #9
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Haha, nie zrozumiesz swoich rówieśników. Uczyłam się angielskiego ile... 15 lat? I dwa miesiące zajęło mi przyzwyczajenie się do brytyjskiego akcentu. Ale Brytyjczycy w większości są mili, więc nie miałam nieprzyjemności z tego tytułu.
100 funtów powinno Ci wystarczyć. W Primarku bluzka kosztuje 5-6 funtów, są okazje w Charity shops, rewelacyjne są targi staroci, tam też można kupić świetne rzeczy.
Aha - żebyś się nie zdziwiła - nie spotkałam się w Anglii ze zwrotem "How are you?" Zawsze pytają "Are you alright?"
Nie zgodze sie, w Anglii a szczegolnie w Londynie 'How are you' jest jak najbardziej popularne, wiekszosc klasy robotniczej uzywa 'How u doin' i innych zamerykanizowanych/ slangowych wyrazen, 'Are you allright' poraz kolejny - uzywane przez grupy mlodziezy w pewnych kregach, ale nie wiekszosc populacji (rozmowa o Anglikach nie przyjezdnych)

Zgodze sie natomiast ze Angole to na prawde mily narod

Cytat:
Napisane przez sss7 Pokaż wiadomość
100funtów, na bank wystarczy. a osobiście Primarka nie lubie ze wzgledu na jakośc. Fajnie by było gdybyś dorawała sklep TK Maxx tam mozna znalezc dobre markowe ubrania z poprzednich kolekcji. Bardzo lubie też sklep Monsoon - ceny mają wysokie, ale w okresie wyprzedarzy robią mega duze obniżki.

Ja tez tylko słysze "Are you all right?" albo "How are you doing?" albo "How is it going?", NIGDY "How are you?"
H&M ma t-shirty miedzy 4.99 do 17.99 (za bardziej wyszukane projekty) Primark jest kluczowym angielskim sklepem - moda za grosze, TK MAx - perelki niesamowite, ale im lepszy designer tym drozsza rzecz


Cytat:
Napisane przez olka_222 Pokaż wiadomość
Jeszcze powszechniejszym jest "How U doin' "

rób zakupy w charity shopach (british heart foundation, scope) albo Primarku, H&M (czasem mają inne rzeczy niż wPL0 możesz zobaczyć New Look

Przy obecnym kursie funta nie opłaca się robić zakupów w sklepach typu River island, Next..

Ceny posiłków: Burger King (hamburger+frytki+cola- Meal Deal ) 3 f.
Kanapka z Subway'a duża 5 f
New Look bardzo fajny mlodziezowy sklep. Charity Shops - trzeba dni zeby cos fajnego znalezc - lepiej zostaw.

Zara i Mango, Gap, Next i River Island - troche drozsze, ale caly czas przystepne

Nie kupuj pamiatek w samym centrum i szczegolnie w sklepach - glupi t-shirt z londynem wyniesie cie okolo 20 funtow.

100 na swoje wlasne wydatki wystarczy ci, jesli poza tym jest juz oplacone wyzywienie, transport i wstepy do niektorych muzeow (wiekszosc za darmo)

Zycze super wycieczki! Londyn jest przepiekny!
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-03, 16:54   #10
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Czy 100 funtow wystarczy to zalezy od tego co i w jakiej ilsci chcesz kupic. Ja sie zawsze zaoptrzam w m&s i next. Zawsze znajde tam cos dla siebie. Jesli chdzi o bluzki itp. to kosztuja tak ok.10-15 funtow, ale jeansy tak ok. 20-25 funtow. Polecam odwiedzenie m&s outlet. Co 2 tygodnie wieksozsc kolekcji trafia do outlet i wtedy mozesz je kupic nawet 50% taniej
A jesli chodzi o rozmiary to 36=8, 38=10. Ale 10 jest dosc spora, tzn. ja bym raczej powiedziala, ze jest pomiedzy 38-40.
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-04, 18:21   #11
bellebelle
Zadomowienie
 
Avatar bellebelle
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 272
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Cytat:
Napisane przez Misia9529 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie zagraniczne Wizażanki
W lipcu jadę na 4 dni do Angli z wycieczka ze szkoły. Ponieważ nigdy nie byłam za granicą jestem bardzo podekscytowana i trochę przestraszona. Bardzo lubię j. angielski i myśle, że poradzę sobie z komunikacją ze swoimi rówieśnikami z Wysp. Jednak mam parę pytań do Wizażanek mieszkających w UK.
Po pierwsze: planujemy wypad na zakupy (pewnie w Londynie), więc nie wiem ile mam wziąźć pieniędzy. Myślałam o 100 funtach. Chciałabym kupić trochę ubrań, jakieś jedzenie na mieście, może parę pamiątek. Myślicie, że 100 Ł mi wystarczy? Ile kosztuję bluzka lub biżuteria w przeciętnym sklepie w Anglii?
Mam też inny dylemat związany z zakupami, a mianowicie nie wiem jaki noszę rozmiar. Jaki jest odpowiednik 36 i 38 w Wielkiej Brytanii?
I jeszcze jedno pytanie: co koniecznie powinnam sobie powtórzyć przed wyjazdem?
Jeśli kogoś, by to interesowało jadę do Coventry. Będę wdzięczna za kazdą odpowiedź.

Hej!

Ja bym omijala Primark z daleka bo jakosc jest koszmarna moim zdaniem. H&M ma ceny czasami nizsze niz w Polsce.
Popieram TKMAXX jest uda Ci sie znalesc

Zwroty przede wszystkim konwersacyjne, a takze scenki zakupowe i pytanie o droge!
Pamietaj rowniez, zebys sprawdzac reszte jaka Ci wydaje, bo widzac, ze nie rozrozniach monet, moga Ci wydac mniej niz powinni - szczegolnie w sklepikach ulicznych.

U mnie zestaw z Burger Kinga to okolo £5-£6...
Dobra oferta jest w czasie lunchu w Pizzy Hut kiedy daja bufet i mozesz jesc ile chcesz za cos kolo £5 wlasnie, zalezy od miejsca.
W Tesco i innych kupisz kanapki pakowane juz od £1, czesto sa tez oferty takie na lunch, ze masz kanapke+picie+czipsy/batonik. W Tesco taka ofera to chyba £2 teraz, Sainsbury's £2 i M&S tez mial po £2.50 chyba.

Udanej wycieczki!
__________________

bellebelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-05, 08:48   #12
Misia9529
Raczkowanie
 
Avatar Misia9529
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 214
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

Dziękuję Wam bardzo za rady Już się nie mogę doczekać Anglii!
Misia9529 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 11:26   #13
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

dorzuce tylko ze ze sklepow gdzie bedziesz mogla poszalec ze swoimi pieniedzmi to jeszcze peacock i george
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 22:02   #14
lightindigo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 70
Dot.: wyjazd do Anglii i kilka pytań

100 funtów na 4 dni? spokojnie wystarczy
Ja na przykład polecam Primark. Fajne ciuchy w przystępnych cenach, także można odwiedzić H&M- super ciuchy i ceny fajne, czasem Ja tam też lubię Matalan- np. u mnie w mieście jest, ale nie wiem czy u Was jest Next- hmmm, no tak next jest jak na moje zdanie troszkę drogi [ale to ja, a ja lubię oszczędzać] TARGI STAROCI! Tam zawsze znajdziesz co potrzeba na pamiątki Moim zdaniem powinnaś powtórzyć typowe zwroty, które przydadzą Ci się w sklepie, w knajpie, albo na ulicy kiedy np. chciałabys się kogoś o coś zapytać. Możesz odwiedzić sklep z kosmetykami, ja ubóstwiam szampony i odżywki 'Alberto Balsam' (nie mam pewności czy to jakaś super firma). Świetne zapachy szmponów!

PS TKMAXXX jest super

Sądzę, że pomogłam. miłego wypadu do Anglii
__________________
Razem od.... SZCZĘŚLIWI CZASU NIE LICZĄ!!!


Od dziś szczęśliwa mamusia Moje małe maleństwo będzie ze mną przez najbliższe 9 miesięcy
lightindigo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.