Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 12:15   #1471
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A u mnie leci dzisiaj 48 dzień. I mam wrażenie jakby ten lek przestał na mnie działać...Usta mi się tylko trochę suszą na chwilę obecną, właściwie wszystkie inne objawy ustąpiły, a mój proces uzdrowieńczy chyba stanął...:/Ropniaki na polikach jak siedziały tak siedzą, plus wyczuwam nowe gule:/Mam nadzieję, że za tydzień napiszę- jest OK- to tylko chwilowe było, ale jakoś nadzieja mnie opuszcza ostatnio,że się wyleczę izo.....nie wiem, może coś robię czego nie powinnam??fakt ostatnio piłam trochę alko, ale coś mi się zdaje, że to nie miało wpływu...ehh nie wiem gdzie mój optymizm uleciał..

Edytowane przez gossaa24
Czas edycji: 2010-06-02 o 12:17
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 14:03   #1472
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam walczących! dziś mój 8 dzień z isotretinoiną! mieszkam w UK i tutaj to nie jest duży wydatek bo lek jest refundowany....
trądzik mam od jakichś 13 lat,może nawet dlużej, juz sama nie pamiętam !! przeszłam kilkanaście kuracjii antybiotykowych ale nic nie chciało działać tak jak trzeba! oczywiście do tego różne maści,kremy, żele..... ogolnie cała masa kosmetyków i leków....;( nad isotretinoiną myślałam dlugo... bo wiadomo masa skutków ubocznych..... ale niestety moja skóra nie dała mi wyboru..... waże 54 kilo i mam dawkę 30 mg/ na dobę.... od trzech dni skóra zaczyna być bardzo sucha, kąciki ust pękaja, oczy są bardzo wrażliwe i najgorsze na twarzy coraz więcej wielkich bolących krost...... szczególnie na brodzie i rzuchwie...... dodatkowo oczywiscie duzo malutkich z białymi czubkami..... widok niezbyt zachwycający..;( nie wiem czy to normalne ale doddatkowo odczuwam duze zmęczenie i moje ręce zaatakowała jakaś czerwona wysypka...;( cos czuje, że to GORZEJ dopiero sie zaczyna..... pozdrowienia dla wszystkich walczących razem damy rade!!!
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 14:59   #1473
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej. dawno mnie nie było przez to paskudne przeziębienie. biorę antybiotyk od dziś dwa na raz, bo jeden nie dawał rady. nie mogę się wyleczyć. w sobotę na weselę idę i już wiem, że pić nie będę ze względu na antybiotyki a nie akne. gdyby nie to miałabym wątpliwości (na kilka dni odstawiłam akne)
buźka ładna, włosy się nie przetłuszczają, skóra suchutka no i w końcu wyglądam jak człowiek
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 19:07   #1474
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
A u mnie leci dzisiaj 48 dzień. I mam wrażenie jakby ten lek przestał na mnie działać...Usta mi się tylko trochę suszą na chwilę obecną, właściwie wszystkie inne objawy ustąpiły, a mój proces uzdrowieńczy chyba stanął...:/Ropniaki na polikach jak siedziały tak siedzą, plus wyczuwam nowe gule:/Mam nadzieję, że za tydzień napiszę- jest OK- to tylko chwilowe było, ale jakoś nadzieja mnie opuszcza ostatnio,że się wyleczę izo.....nie wiem, może coś robię czego nie powinnam??fakt ostatnio piłam trochę alko, ale coś mi się zdaje, że to nie miało wpływu...ehh nie wiem gdzie mój optymizm uleciał..
alkohol moze spowodowac dodatkowy wysyp wiec moze te nowe gule to przez niego... wiesz co ja to proces uzdrawiania zaobserwowalam po tym jak zaczelam pic zielona herbate i litr wody dziennie, moze to zbieg okolicznosci a moze i to cos pomoglo?
Cytat:
Napisane przez mruuczek Pokaż wiadomość
witam walczących! dziś mój 8 dzień z isotretinoiną! mieszkam w UK i tutaj to nie jest duży wydatek bo lek jest refundowany....
trądzik mam od jakichś 13 lat,może nawet dlużej, juz sama nie pamiętam !! przeszłam kilkanaście kuracjii antybiotykowych ale nic nie chciało działać tak jak trzeba! oczywiście do tego różne maści,kremy, żele..... ogolnie cała masa kosmetyków i leków....;( nad isotretinoiną myślałam dlugo... bo wiadomo masa skutków ubocznych..... ale niestety moja skóra nie dała mi wyboru..... waże 54 kilo i mam dawkę 30 mg/ na dobę.... od trzech dni skóra zaczyna być bardzo sucha, kąciki ust pękaja, oczy są bardzo wrażliwe i najgorsze na twarzy coraz więcej wielkich bolących krost...... szczególnie na brodzie i rzuchwie...... dodatkowo oczywiscie duzo malutkich z białymi czubkami..... widok niezbyt zachwycający..;( nie wiem czy to normalne ale doddatkowo odczuwam duze zmęczenie i moje ręce zaatakowała jakaś czerwona wysypka...;( cos czuje, że to GORZEJ dopiero sie zaczyna..... pozdrowienia dla wszystkich walczących razem damy rade!!!
to jest jak najbardzej normalne co teraz czujesz i jak wygladasz


a ja bylam dzisiaj u dermatologa, przepisal mi jeszcze dwa opakowania na jeden miesiac i 13lipca skoncze kuracje, i jeszcze mi przepisal zorac i powiedzial ze tak miesiac po odstawieniu moge sie nim smarowac, tnz male slady po wypryskach i przebarwienia. jak to ujal zeby dopiescic skore

a co do wypadajacych wlosow to mi powiedzial ze to normalne, ze nie mam sie co martwic i ze to wroci do normy po skonczeniu kuracji... oby bo nie chce wylysiec...

Snafu wracaj do zdrowia!

Edytowane przez KarolciaU2
Czas edycji: 2010-06-02 o 19:08
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 19:09   #1475
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gossaa24 mi też po jakimś czasie przeszło troche objawów i wydawało mi sie że lek przestal działać, ale chyba po prostu człowiek sie do niektorych rzeczy przyzwyczaja A gule to mi dopiero jakoś od miesiąca nie wychodzą bo wcześniej to maskra z nimi była
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 20:28   #1476
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A u mnie wspaniale
tyle narzekałam przez 3 miesiące, że wysypy, że zero poprawy, że się łuszczy itd i tak w kółko a tu nagle od miesiąca chyba nic nie wyskakuje
tylko blizny zostaly dosc wielkie dlatego podklad stiosuje ale normalnie mam gładziutką skóre aż szok

kupilam ten żel aloesowy, przeboski jest , jak naloze na noc to rano mam buzie taką mięciutką i w ogole czerwona juz nie jestem, nawet na slonce nie reaguje..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-02, 20:46   #1477
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Karolcia U2- wiesz z tą herbatą zieloną to ja już od jakichś dwóch lat jestem w stałym związkuI fakt, ostatnio prawie nie pijam, bo jakoś nie mam czasu- może to faktycznie to, bo wcześniej jakoś szybciej mi syfki znikały (albo tak mi się teraz wydaje he). Ale może faktycznie za mało piję także spróbuję
Jully- szczerze, tego mi było trzeba (w sensie "ktoś napisze, że też tak miał to się uspokoję" )
A więc biorę na przeczekanie i więcej piję
Madziulek- cieszę się z Twojego szczęścia
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-03, 12:42   #1478
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak czytam Was i piszę na ile mi czas pozwala i zauważyłam, że to leczenie jest jednak wyraźnie zależne od organizmu jeden organizm od razu reaguje na izotretinoinę i po 2 miesiącach już jest super a inny dopiero po połowie kuracji widzą poprawę. moja koleżanka wlasnie należala do tej pierwszej grupy, brała aknenormin i niemalże od razu była wielka poprawa na tyle, że nawet chciała wczesniej skończyć leczenie. ale to jest złudne, trzeba tak czy siak dokończyć kuracje (jeśli wyniki wszystkie są ok).

a takie pytanie mam jeszcze jedno: używacie może kremów koloryzujących lub takie lekko koloryzujących (nie samoopalaczy ale czegoś w tym stylu).
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 13:55   #1479
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez flybird Pokaż wiadomość
a takie pytanie mam jeszcze jedno: używacie może kremów koloryzujących lub takie lekko koloryzujących (nie samoopalaczy ale czegoś w tym stylu).
ja się przymierzam do kupienia filtru barwionego, ale Tobie chyba chodzi o takie kremy nadające opaleniznę, nie używam bo mi wszystkie śmierdzą niemiłosiernie
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 14:06   #1480
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
A u mnie leci dzisiaj 48 dzień. I mam wrażenie jakby ten lek przestał na mnie działać...Usta mi się tylko trochę suszą na chwilę obecną, właściwie wszystkie inne objawy ustąpiły, a mój proces uzdrowieńczy chyba stanął...:/Ropniaki na polikach jak siedziały tak siedzą, plus wyczuwam nowe gule:/Mam nadzieję, że za tydzień napiszę- jest OK- to tylko chwilowe było, ale jakoś nadzieja mnie opuszcza ostatnio,że się wyleczę izo.....nie wiem, może coś robię czego nie powinnam??fakt ostatnio piłam trochę alko, ale coś mi się zdaje, że to nie miało wpływu...ehh nie wiem gdzie mój optymizm uleciał..
Chyba każdy tak miewa mnie to dopadło w podobnym do Twojego okresie, bo byłam 1-1,5 miesiąca od początku kuracji Później przestałam na to zwracać uwagę, bo bym zwariowała chyba
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 19:39   #1481
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ok, może faktycznie panikuję
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 14:56   #1482
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Question Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

dzień 10 !! i mam mały problem, choć tak naprawde nie wiem czym spowodowany no ale może zacznę od początku ...... dwa miesiące temu zaczęłam brać diane 35 jako antykoncepcje, ale po miesiącu lekarz zmienil ją na jasmin... i wzięłam je bez 7 dniowej przerwy.... 10 dni temu zaczęłam brać isotreinoin... i od 5 dni krwawie... znaczy mam niby okres tylko skąpy jakis i brzuch mnie boli tak jakbym miała okres, tylko ze zwylke przy okresie boli mnie góra dwa dni a tu juz 5 no i nie wiem tak naprawde czy to przez tabletki anty czy przez isotretoin..???? w skutkach ubocznych nic takiego nie ma..... no i w koncu sama nie wiem.... możę panikuje troche..... do konca opakowania jasmin jeszcze 4 tabletki.
co do twarzy to ciągle jakies niespodzianki, ale staram sie nimi az tak nie przejmować..... wiadomo cele wyższe ważniejsze...... poza tym samopoczucie jakby sie troche poprawiło
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 21:29   #1483
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mruuczek Pokaż wiadomość
dzień 10 !! i mam mały problem, choć tak naprawde nie wiem czym spowodowany no ale może zacznę od początku ...... dwa miesiące temu zaczęłam brać diane 35 jako antykoncepcje, ale po miesiącu lekarz zmienil ją na jasmin... i wzięłam je bez 7 dniowej przerwy.... 10 dni temu zaczęłam brać isotreinoin... i od 5 dni krwawie... znaczy mam niby okres tylko skąpy jakis i brzuch mnie boli tak jakbym miała okres, tylko ze zwylke przy okresie boli mnie góra dwa dni a tu juz 5 no i nie wiem tak naprawde czy to przez tabletki anty czy przez isotretoin..???? w skutkach ubocznych nic takiego nie ma..... no i w koncu sama nie wiem.... możę panikuje troche..... do konca opakowania jasmin jeszcze 4 tabletki.
co do twarzy to ciągle jakies niespodzianki, ale staram sie nimi az tak nie przejmować..... wiadomo cele wyższe ważniejsze...... poza tym samopoczucie jakby sie troche poprawiło
Zdecydowanie uważam, że to od tabletek. Często na początku brania zdarzają się niby- miesiączki, ja np w 1 miesiącu miałam "okres" przez cały cykl...Ty wprawdzie już bierzesz 3 miesiąc, ale takie same objawy mogą występować przy zmianie tabletek i nie zwalałabym winy na izo
A tak poza tym, ja to miałam straszne przeżycia z yasminelle( one są z tej samej grupy tabletek anty, zawierają ten sam drugi składnik) a moja kumpela miała straszne jazdy właśnie po yasmin. Mi zmieniła lekarka właśnie na Dianę, po której czuje sie rewelacyjnie, no ale wiadomo, ile organizmów tyle najlepszych opcji
A tak poza tym, to dopadł mnie drugi wysyp cholera, wprawdzie siedzę na urlopie i piszę pracę, no ale wiadomo, że do ludzi też trzeba wyjść..eh. Ciekawe,że syfy powyłaziły mi praktycznie w tych samych miejscach co za pierwszym razem, chociaż ich nasilenie jest chyba trochę słabsze...

Edytowane przez gossaa24
Czas edycji: 2010-06-04 o 21:33
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 23:43   #1484
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Zdecydowanie uważam, że to od tabletek. Często na początku brania zdarzają się niby- miesiączki, ja np w 1 miesiącu miałam "okres" przez cały cykl...Ty wprawdzie już bierzesz 3 miesiąc, ale takie same objawy mogą występować przy zmianie tabletek i nie zwalałabym winy na izo
A tak poza tym, ja to miałam straszne przeżycia z yasminelle( one są z tej samej grupy tabletek anty, zawierają ten sam drugi składnik) a moja kumpela miała straszne jazdy właśnie po yasmin. Mi zmieniła lekarka właśnie na Dianę, po której czuje sie rewelacyjnie, no ale wiadomo, ile organizmów tyle najlepszych opcji
A tak poza tym, to dopadł mnie drugi wysyp cholera, wprawdzie siedzę na urlopie i piszę pracę, no ale wiadomo, że do ludzi też trzeba wyjść..eh. Ciekawe,że syfy powyłaziły mi praktycznie w tych samych miejscach co za pierwszym razem, chociaż ich nasilenie jest chyba trochę słabsze...
W sumie chyba masz racje, to pewnie przez branie dwóch opakowań różnych tabletek bez 7 dniowej przerwy;( co do jasmin to brałam już wcześniej przez jakieś 3 lata i wszystko było dobrze ps. Na twarzy wciąż niespodzianka za niespodzianką..... Tak się zastanawiam kiedy to wszytko daje radę "wyrosnąć" ???
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 20:11   #1485
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzisiaj mi gino przepisał Cilest zamiast Syndi35 i mam nadzieję, że mi żadne paskudztwa nie powyłażą
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 23:10   #1486
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej ! mój kolejny dzien z izotretinoiną wiecie co, dziś sprawdziłam swoje tabletki i mam isotretinoin z trzech roznych firm..?? beacon, roaccutane i cos tam jeszcze... jak juz mowilam mieszkam i pracuje w UK... i tutaj za 28 tabletek / 30 mg dziennie zapłacilam okolo 8 funtów tak sobie mysle , ze to nie ma chyba znaczenia, isotretinoin to isotretinoin..... a konkurencja musi być....mysle ze duza wage odgrywa w Polsce tzw. marketing szeptany..... nie dajcie sie nabrac....kupujcie najtanszą wersje... to to samo!!
co do moich gul..... to ja sie patrze na nie a one na mnie tak chyba juz musi byc!! poza tym usta zaczynają mi wysychac niemilosiernie..... nie wiem juz czego uzywac.....??? 10 minut i suche od nowa..!! ciało coraz bardziej zaczerwienione, krwawienie dalej jest i brzuch boli..... ale bede dzielna..... chce być sliczna jak Wy !!! wiem, wiem ze to dopiero poczatek...... ale zaczynam miec nadzieje ze sie z tego w koncu po tylu latach wylecze

Edytowane przez mruuczek
Czas edycji: 2010-06-06 o 22:24
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 03:01   #1487
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hmm myślę, że Polska jest 100 lat za murzynami i wciskają nam najdroższe odpowiedniki ehh...wnerwia mnie jak czytam ,że w innych krajach izo jest refundowana ...:/
Jully- cilest ma więcej hormonów, jesli nie masz problemow z jajnikami to nie radze
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 13:49   #1488
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

chyba właśnie chodzi o to ze ten lek w Polsce nie jest refundowany! bo jak by był to by bylo wszystko jedno u mnie drugi tydzien sie zaczyna......
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 18:18   #1489
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

kupiłam dziś filtr bo słońce mnie zmusiło a że dużego wyboru nie miałam to wzięłam ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...ania-SPF50.htm i chyba mam szczęście, bo na KWC jest raczej dobrze komentowany.
po wypróbowaniu zdam wam relację czy warto.

co do refundacji to macie rację. leki na trądzik powinny być refundowane, bo trądzik to choroba strasznie upier.dliwa (mam nadzieję że nie wygwiazdkuje) i droga w leczeniu. a właściwie od czego zależy czy lek jest jest refundowany czy nie?
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 20:43   #1490
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Wydaje mi się, że to kwestia tego, że wiele osób nie uważa trądziku za chorobę tylko za "defekt kosmetyczny". Nie umiera się od niego to nie ma się czym zajmować, a tymczasem jak się patrzę na poorane bliznami i pryszczami buzie (w tym niestety moją) to mi się normalnie serce kraja ehh W naszym kraju nie mówi się o tym, że jeśli jest zdrowa psychika to i zdrowie ogólne też nie szwankuje i jak wiele zależy w życiu człowieka od wyglądu. Może za 50 lat się coś zmieni...
P.S. DALEJ MNIE SYPIE
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 20:50   #1491
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jak idę gdzieś ulicą i widzę młodą dziewczynę/chłopaka z syfkami, bliznami i jakimś takim ogólnym smutkiem w oczach, to mi samej robi się smutniej Chyba wiecie o co mi chodzi

A standardowy tekst "dojrzewasz, przejdzie ci z wiekiem" powala mnie na łopatki. Sama słyszałam to mnóstwo razy. No ale helooooł, mieć 21 lat na karku i ciągle wierzyć, że te pryszcze to efekt dojrzewania? Jej, jak ja się cieszę, że zmieniłam dermę (u poprzedniej zmarnowałam 1,5 roku ) i od ręki dostałam Izo (wcześniej nigdy o nim nie słyszałam), a teraz jestem już po kuracji.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 23:35   #1492
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Jak idę gdzieś ulicą i widzę młodą dziewczynę/chłopaka z syfkami, bliznami i jakimś takim ogólnym smutkiem w oczach, to mi samej robi się smutniej Chyba wiecie o co mi chodzi

A standardowy tekst "dojrzewasz, przejdzie ci z wiekiem" powala mnie na łopatki. Sama słyszałam to mnóstwo razy. No ale helooooł, mieć 21 lat na karku i ciągle wierzyć, że te pryszcze to efekt dojrzewania? Jej, jak ja się cieszę, że zmieniłam dermę (u poprzedniej zmarnowałam 1,5 roku ) i od ręki dostałam Izo (wcześniej nigdy o nim nie słyszałam), a teraz jestem już po kuracji.
Ja skonczylam w tym roku 26 lat i nie przeszło , nawet się nic a nic nie poprawiło ;( i najgorsze ze miesiąc temu od mojej ginekolog w Polsce usłyszałam to samo no i jeszcze żeby zioła pic.....a najlepiej to w ciążę zajść ;(((( płakać mi się chciało ;(
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 13:45   #1493
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzień dobry
Dzisiaj dostałam receptę na Izotek, prawdopodobnie zaczynam od jutra. Jeżeli uda mi się wykupić lek. Od razu z grubej rury - 40 mg a ważę 46 kg

Mam do Was pytanie, bo zauważyłam na stronie Dozu, że jest dostępny Tretinex, chciałabym go zamówić przez Internet. Natomiast receptę mam wypisaną na Izotek. Różnica w cenie jest spora, więc wołałabym kupić Tretinex. Jak myślicie, mogę zamawiać na Dozie Tretinex, wydadzą mi lek, jak dam receptę z Izotekiem? Może którejś z Was się udało?
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:07   #1494
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A ja dzis sie chwale mija 77 dzien kuracji czyli jakos tak polowa z mojej zaplanowanej na 5 miesiecy kuracji i... jestem zadowolona! od 2 tygodni buzka gladka czasem cos wyskoczy-jeden czy dwa ale nie jest to wysyp gul:P w sumie na zuchwie cos jeszcze siedzi.do tego usta jak wior(to jest chyba najgorsze w tej kuracji) sucha skora ale tylko na rekach no i te straszne, zmeczone oczy..tyle pozdro.czy mial ktos z was jakies stany depresyjne jako skutek uboczny?
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Edytowane przez mallflower
Czas edycji: 2010-06-09 o 14:09 Powód: :P
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:34   #1495
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A moj 47 dzien kuracji o ile dobrze policzylam Przyznaje,ze usta to jest najgorsze, ale chociaz jak je wiecznie smaruje to sie ladnie blyszcza, bo jak mialam je normalne to nigdy mi sie nie chcialo ich ciagle czyms smarowac:P
Czuje sie normlanie, zaraz zapewne zostane zlinczowana, ale zlapalo mnie ladnie slonce i zyje, nic mi nie jest, czuje sie miliony razy lepiej, bo slonce kocham. Oczywiscie twarz jednak smaruje filtrem, ale nie na codzien
Poza tym... ciezko mi jest cokolwiek powiedziec. Twarz wyglada na pewno inaczej, cos sie zmienia ciagle, ale jeszcze jakiejs kolosalnej poprawy nei ma
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:37   #1496
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A dla mnie okropne są te słoneczne dni. Już nie wiem co robić z tym burakiem, pomóżcie Wszystko byłoby cudowne, gdyby nie on
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:57   #1497
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja nie miałam stanów depresyjnych w czasie brania leków, przed to tylko jak w lustro patrzyłam
dziś wysmarowałam się filtrem i kurczę... czy każdy filrt zostawia taką tłustawą warstwę. w lustrze jej nie widać i nie świecę się, ale ja czuję ją na sobie. jakbym była... mokra? wiecie o co mi chodzi. muszę się do tego przyzwyczaić?
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 15:23   #1498
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Podobno niektore filtry wchlaniaja sie do zupelnego matu, ale to juz bys musiala poczytac w watku o filtrach Ja dlatego ich nienawidze, ciagle sie czuje jakbym cos miala na sobie i byla brudna
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 15:28   #1499
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dopiero drugi tydzień zaczęłam i wysyp gul mnie dopada, ale jakoś przeżyje chyba co do stanów depresyjnych to nic nie zauważyłam , tzn. mam czasem zmienne humory ale myśle ze to bardziej od tabletek anty, zawsze tak po nich mam niestety;(MALLFLOWER zauważyłam ze tez mieszkasz w UK chciałam się zapytać czy mialas kiedyś problem z wizyta u dermatologa, bo mi własnie jakoś zapomnieli wysłać listu i musiałam prawie prosić o wizytę za dwa tyg! Cud ze znaleźli miejsce akurat pierwszego dnia po tym kiedy kończy się mi to opakowanie!!!! Kurcze!szczęście jednak mam chyba!! Pozatym czuje się trochę zmęczona i czekam aż gule przestaną wychodzić !!! Ile Wam z tym zaszlo??
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.

Edytowane przez mruuczek
Czas edycji: 2010-06-09 o 15:34
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:41   #1500
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Unhappy Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A u mnie naprawdę nie wiem o co kaman.. na początku była poprawa, a teraz to już kurde coraz gorzej same bolące ropniaki, aż mi się chce już płakać na to wszystko i szczerze mówiąc nie wierzę że izo mnie wyleczy... wiem ,że nie wolno tracić nadziei, ale ja już jej chyba w ogóle nie mam. Pochowają mnie kiedyś z tymi syfami buuuuuuuuu
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.