Nasze codzienne jadłospisy, część XI - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-08, 22:12   #2881
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez nikki999 Pokaż wiadomość


temu

a po drugie masz sesję i mózg potrzebuje paliwa
właśnie, a 'kujony' wiedzą że białko w glukozę nie zmienia się ^^

dziewczyny z Ducana mogą wysoko azotowy nawóz produkować
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 22:45   #2882
sorellla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Chmury
Wiadomości: 241
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

to teraz moja r,

ś: 2 jaja sadzone, dwa plasterki chudej szynki, laska selera naciowego, 3 liście sałaty, pół pomidora, łyżeczka oleju z pestek winogron
ś 2: 180g jogo nat, 3 łyżki otrębów, łyżeczka słonecznika, trochę za dużo migdałów
o: surówka ze świeżych warzyw, mało potrawki z kurczaka, ze dwie łyżki stołowe, nie dałam rady więcej
podw: gruszka
kolacja: potrawka z kurczaka (kurczak 150g, cukinia, pól ogórka małosolnego, seler naciowy, cebula uduszone w przecierze pomidorowym z mała łychą jogurtu nat), surówka z selera i marchewy ze słoika

w międzyczasie 3 kawy z mlekiem 2%


dostałam okres nareszcie po 5 miesiącach wrócił!!


OCENICIE?


ale surowo, proszę.
__________________




Edytowane przez sorellla
Czas edycji: 2010-06-08 o 23:31
sorellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 23:02   #2883
julijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez malenka17 Pokaż wiadomość
Bez ładu i składu jak pisała Dekas.
Poza tym, ile sobie mierzysz cm, że zamierzasz osiągnąć 46kg?! Nie ma co,
Mierzę sobie 158 cm, w sumie z 47 kg też byłabym zadowolona. Po prostu 2 lata temu tyle ważyłam i czułam się z tym bardzo dobrze. Bez żadnego odchudzania.

Z tymi posiłkami mam problem, bo mieszkam w internacie i jedzonko takie, co mi rzucą ;p Jedynie mogę sobie białkową kolację przygotować...
__________________
Matura 2011:

Biologia - PR
Chemia- PR
J.Angielski- PP/PR
Fizyka- PP

STOMATOLOGIA <3
julijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 05:01   #2884
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
właśnie, a 'kujony' wiedzą że białko w glukozę nie zmienia się ^^

dziewczyny z Ducana mogą wysoko azotowy nawóz produkować
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 06:49   #2885
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
to trzymam kciuki ja też zrobię to za jakiś czas


kokosowe lepsze od zwykłych?
Oj lepsze lepsze, ale badziej uzależniają muszę skończyć ze słodyczami
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 08:05   #2886
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
na moje oko za dużo węglowodanów....po jaką ..kokardę ciągle jesz chleb ?
A co innego mam jeść na śniadanie/kolację?
Z cukrów prostych mam tutaj chyba tylko truskawki, ewentualnie kilka moreli suszonych. Nie obżeram się czekoladą i batonikami, udało mi się ograniczyć prawie całkowicie słodycze. Węglowodany złożone są przecież jednym z głównych źródeł energii.
Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
Bez przesady, aanika jest nastolatką, a nastolatki potrzebują dużo węglowodanów w diecie. Poza tym jej jadłospis jest ładny i wg mnie urozmaicony, a w szkole najczęściej je się kanapki Jak jej smakuje, ma ochotę, i nie tyje to DALEJ JEST TO DLA NIEJ U. A zdanie "uda mam coraz grubsze" równie dobrze mogą być zaburzonym obrazem własnego ciała. Nie wiem jak aanika wcześniej jadła, jeżeli mniej niż teraz to możliwe, że jej się coś odkłada, ale za jakiś czas zapewne się to unormuje.
A teraz Irish spójrz na swój jadłospis, oceny do niego, na poprzednie jadłospisy i oceny. "Po jaką kokardę wstawiasz tu swoje jadłospisy i prosisz o ocenę skoro żaden jadłospis nie uwzględnia rad, które Ci tu dajemy?"
Moim zdaniem do szkoły najwygodniejsze są kanapki. Staram się nie jeść białego pieczywa, prawie zawsze razowe. Wydaje mi się, że wcześniej jadłam podobnie, ale w diecie miałam więcej słodyczy. Uda miałam zawsze niezbyt szczupłe, taka budowa ciała (niski wzrost, krótkie nogi i masywne uda) ale wczoraj jakoś szczególnie tłusto mi wyglądały . Mam nadzieję, że pływanie i więcej chodzenia w wakacje pomoże mi je trochę wyszczuplić.
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 10:41   #2887
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Zarzucę swoim wczorajszym R ok.1500coś ;p a co! I proszę o ocenkę bardzo bardzo
Ś: owsianka (mleko kozie tj. 2,5%, płatki owsiane ok.35g, łyżka otrębów owsianych, łycha granulowanych, 3ł amarantusa, ok.75g wiejskiego lekkiego i ze 150g truskawwwek)
IIŚ: grahamka+ gotowany dorsz ok. 70g+ rzodkiewki
ok. 1h stepper+ 10 min. siłowe na nogi
O: ok. 170g gotowanego filetu z indyka+ kasza gryczana+ cebulka i pieczarki
d: lód- danonek malinowy zamrożony
P: 100g wiejski lekki ze szczyptą kawy+ włoskie, nerkowce, płatki migdałowe (razem ok. 25g)
K: reszta gotowanego dorsza, czyli ok. 130g+ jajko sadzone+ sałatka (sałata,rzodkiewki, pomidor,szczypiorek, przyprawy)
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 10:55   #2888
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Oj lepsze lepsze, ale badziej uzależniają muszę skończyć ze słodyczami
Muszę spróbować, chociaż nie wszystko kokosowe mi smakuje czemu skończyć??:P

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość

Moim zdaniem do szkoły najwygodniejsze są kanapki. Staram się nie jeść białego pieczywa, prawie zawsze razowe. Wydaje mi się, że wcześniej jadłam podobnie, ale w diecie miałam więcej słodyczy. Uda miałam zawsze niezbyt szczupłe, taka budowa ciała (niski wzrost, krótkie nogi i masywne uda) ale wczoraj jakoś szczególnie tłusto mi wyglądały . Mam nadzieję, że pływanie i więcej chodzenia w wakacje pomoże mi je trochę wyszczuplić.
No tak, najwygodniej zrobić kanapkę i zjeść w szkole ja np. zawsze jem jakąs bułkę grahamkę albo 2 kromki chleba żytniego z czymś. W mojej szkole to najczęściej jedzą białe pieczywo, zresztą hmm nie widziałam, żeby ktokolwiek jadł kanapki z ciemnym pieczywem w tych czasach nastolatkowie raczej nie myślą (a jak już to bardzo mała garstka osób - w tym Ty) o zdrowym odżywianiu, ograniczeniu słodyczy itp... Hehe też mam taką figurę A pływanie, ruch w wakacje przy takim odżywianiu jak teraz/[możesz nawet dorzucić to słodkie, na U można przecież jeść wszystko z umiarem]/ na pewno da efekty i zapewne ujędrnisz i wyszczuplisz ciałko
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 11:13   #2889
aanika
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 529
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość
No tak, najwygodniej zrobić kanapkę i zjeść w szkole ja np. zawsze jem jakąs bułkę grahamkę albo 2 kromki chleba żytniego z czymś. W mojej szkole to najczęściej jedzą białe pieczywo, zresztą hmm nie widziałam, żeby ktokolwiek jadł kanapki z ciemnym pieczywem w tych czasach nastolatkowie raczej nie myślą (a jak już to bardzo mała garstka osób - w tym Ty) o zdrowym odżywianiu, ograniczeniu słodyczy itp... Hehe też mam taką figurę A pływanie, ruch w wakacje przy takim odżywianiu jak teraz/[możesz nawet dorzucić to słodkie, na U można przecież jeść wszystko z umiarem]/ na pewno da efekty i zapewne ujędrnisz i wyszczuplisz ciałko
Nie tylko nastolatkowie nie jedzą ciemnego pieczywa, właściwie w szkole niewiele osób je drugie śniadanie. Ewentualnie czasami jakaś drożdżówka, zapiekanka, hot dog albo coś słodkiego. A potem wszyscy się dziwią, jak ja mogę zjeść dwie kanapki przez 7 lekcji . Ja nie wytrzymałabym tyle czasu bez jedzenia.
Chyba raz na jakiś czas skuszę się na kawałek gorzkiej czekolady. Wystarczy odrobina, a potem już nie chce się słodkiego
aanika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 13:08   #2890
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez aanika Pokaż wiadomość
Nie tylko nastolatkowie nie jedzą ciemnego pieczywa, właściwie w szkole niewiele osób je drugie śniadanie. Ewentualnie czasami jakaś drożdżówka, zapiekanka, hot dog albo coś słodkiego. A potem wszyscy się dziwią, jak ja mogę zjeść dwie kanapki przez 7 lekcji . Ja nie wytrzymałabym tyle czasu bez jedzenia.
Chyba raz na jakiś czas skuszę się na kawałek gorzkiej czekolady. Wystarczy odrobina, a potem już nie chce się słodkiego
Niewiele osób je 2 śniadania to fakt, a potem się dziwić, że lodóka się nie zamyka po powrocie do domu.... Ja też musze sobie walnąć 2 śniadanie w szkole, bo bym nie wytrzymała A co do słodyczy, to po ED zostało mi że ich nie jem, jedynie właśnie raz na jakiś czas gorzką czekoladę (ostatnio kupiłam z płatkami migdałowymi ) jest pyszna i baaardzo zdrowa
A co do twoich jadłospisów, to na prawdę bardzo mi się podobają, są takie na luzie i zdrowe, ale z umiarem gratuluję

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

No i moje wczorajsze Uytrzymanko

Śniadanie: owsiana: 4 łyżki owsianych, łyżeszcza otrąb, szklanka mleczka z 2 ŚWIERZYMI morelami, czereśniami (za jedyne 4 zł/kg ), garścią migdałów, miodem, cynamonem

II Śniadanie: 2 kromki chleba razowo-żytniego z pełnią ziaren (nie wiem po 40-50g kromka) z masłem, sałatą, łososiem wędzonym, musztradą, żółtym serem, ogórkiem, rzodkiewkami, szczypiorem, ogórkiem i papryką

Obiad: gruby plaster indyka pieczonego z morelami, 4 łychy ryżu brązowego, parowany brokuł z masłem
Deser: micha truskawek

jazda rowerem

Kolacja: sałatka (2 jaja, łyżka majonezu i jogurtu, rzodkiewki (eko z babcinego ogródka ), ogórek świerzy, natka, koper, szczypior, sałata) + grahamencja (ok. 50g) na zagrychę

i ślicznie proszę o ocenkę
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 14:11   #2891
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

[QUOTE=znikajac;19877446]Muszę spróbować, chociaż nie wszystko kokosowe mi smakuje czemu skończyć?

One nie mogą nie smakować
A muszę skończyć dlatego bo wydaje mi się, że przytyłam albo @ się zbliża pozatym nie ze wszystkim słodyczami z lodow nie zrezygnuję
w sumie to tylko lubie ciasteczka jak się uczę lub czytam nudną lekturę wtedy muszę sie czyms pobudzić żeby nie zasnąć
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 14:51   #2892
jelonk
Rozeznanie
 
Avatar jelonk
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość
Niewiele osób je 2 śniadania to fakt, a potem się dziwić, że lodóka się nie zamyka po powrocie do domu.... Ja też musze sobie walnąć 2 śniadanie w szkole, bo bym nie wytrzymała A co do słodyczy, to po ED zostało mi że ich nie jem, jedynie właśnie raz na jakiś czas gorzką czekoladę (ostatnio kupiłam z płatkami migdałowymi ) jest pyszna i baaardzo zdrowa
A co do twoich jadłospisów, to na prawdę bardzo mi się podobają, są takie na luzie i zdrowe, ale z umiarem gratuluję

---------- Dopisano o 14:08 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

No i moje wczorajsze Uytrzymanko

Śniadanie: owsiana: 4 łyżki owsianych, łyżeszcza otrąb, szklanka mleczka z 2 ŚWIERZYMI morelami, czereśniami (za jedyne 4 zł/kg ), garścią migdałów, miodem, cynamonem mniam! czereśnieeeeee

II Śniadanie: 2 kromki chleba razowo-żytniego z pełnią ziaren (nie wiem po 40-50g kromka) z masłem, sałatą, łososiem wędzonym, musztradą, żółtym serem, ogórkiem, rzodkiewkami, szczypiorem, ogórkiem i papryką wypasione kanapki, super

Obiad: gruby plaster indyka pieczonego z morelami, 4 łychy ryżu brązowego, parowany brokuł z masłem ok
Deser: micha truskawek

jazda rowerem

Kolacja: sałatka (2 jaja, łyżka majonezu i jogurtu, rzodkiewki (eko z babcinego ogródka ), ogórek świerzy, natka, koper, szczypior, sałata) + grahamencja (ok. 50g) na zagrychę ładnie

i ślicznie proszę o ocenkę
Twój jadłospis jest po prostu przepyszny. Jest wszystko, co potrzeba. Lubię te twoje jadła
jelonk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 15:51   #2893
sansimila
Raczkowanie
 
Avatar sansimila
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 328
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

R
śniadanie: owsianka (6 łyżek płatków owsianych, mleko 3,2%, pół kostki chudego sera, jabłko, zmiksowane truskawki)
2 śniadanie: dwie kromki chleba razowego, 4 łyżki wieśniaka z rozgniecionymi truskawkami
obiad: kawałki piersi z kurczaka, fasolka szparagowa
kolacja: sałatka (sałata, pomidor, koperek, ogórek, papryka, natka z pietruszki z oliwą) i jajecznica z 3 jaj
2 kolacja: pół kostki chudego sera

__________________
„Jeśli się nie obudzisz, nigdy nie będziesz wiedzieć, o czym śniłeś.” (Yogananda)

Edytowane przez sansimila
Czas edycji: 2010-06-09 o 16:33
sansimila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:46   #2894
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Abigal Pokaż wiadomość

No i moje wczorajsze Uytrzymanko

Śniadanie: owsiana: 4 łyżki owsianych, łyżeszcza otrąb, szklanka mleczka z 2 ŚWIEŻYMI --> morelami, czereśniami (za jedyne 4 zł/kg ), garścią migdałów, miodem, cynamonem OK, ładnie

II Śniadanie: 2 kromki chleba razowo-żytniego z pełnią ziaren (nie wiem po 40-50g kromka) z masłem, sałatą, łososiem wędzonym, musztradą, żółtym serem, ogórkiem, rzodkiewkami, szczypiorem, ogórkiem i papryką to się nazywa kanapka

Obiad: gruby plaster indyka pieczonego z morelami, 4 łychy ryżu brązowego, parowany brokuł z masłem smaaaaakowicie
Deser: micha truskawek

jazda rowerem

Kolacja: sałatka (2 jaja, łyżka majonezu i jogurtu, rzodkiewki (eko z babcinego ogródka ), ogórek świeży, natka, koper, szczypior, sałata) + grahamencja (ok. 50g) na zagrychę +masełłło & wędlinka/ser i same "achy"

i ślicznie proszę o ocenkę
jw
Cytat:
Napisane przez znikajac Pokaż wiadomość

okeej
W normie co prawda nie mam, waga była 40/157 (chyba 157 bo niby urosłam ale jeszcze jutro będę się mierzyć u psycholog), ale wydaje mi się, że wzrosła, jutro będę chyba wiedzieć dokładnie. Sama nie wiem, czy będę na P czy nie, ogarnęło mnie dużo wątpliwości może jak będę na to gotowa to postaram się dobić do 44-45
Heeeejjjjjj!!! tak to my się nie bawimy wiesz, że masz niedowagę? i jeszcze piszesz, że masz uda masywne czy jakoś tak? no proszę Cię...DZIEWCZYNO!!! 44-5 to jest minimum które JUŻ powinnaś miec...
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 17:00   #2895
RudaAga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cześć, pisałam już tutaj kiedyś swój jadłospis,jednak został mocno zkrytykowany i chciałabym wiedzieć czy teraz już coś się poprawiło. Czego jem za mało?Czego za dużo i teee pee
dodam ,że jestem na 'utrzymaniu wagi'

więc tak..
Śniadanie - duuużo owsianych z jogurtem i orzechami różnego rodzaju, kawa z mlekiem 0,5%
II Śniadanie - jabłuszko
wracając ze szkoły skusiłam się na loda włoskiego, ale to tylko dziś wyjątkowo...
Obiad - Pierś z kurczaka + mozarella(cala , nie moglam sie powstrzymać) + pomidory + brązowy ryż
podwieczorek (?) : podjadałam orzechy, banany suszone, no i jabłuszko + kawa
kolacja: hmnnn... planuje dwie kromki chleba razowego z jakąś chuda szynką,pomidorami, sałatą i być może szczypiorkiem.

Nadal marnie?Dodam też ,że wypiłam okolo 3 filiżanki czerwonej herbaty pu-ehre, bo baaardzo ją lubię
Jeżeli nadal popełniam błędy to prosze wyrozumialosc i jakies rady.. dziękuje z góry ;*
RudaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:00   #2896
julijaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 42
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

R ??

4 małe kromki chleba słonecznikowego, 2 plastry sera, 1/4 pomidora, lisc sałaty, 3 plasterki wędliny jakiejś mielonej (?), herbata


bułka mała razowa z plastrem sera, jabłko,

kawa z mlekiem (automat)


2 jaja gotowane, sos musztardowy, 1 ziemniak,


serek homo nat. duuża garść suszonych moreli,
herbata miętowa

2 kromki chleba słonecznikowego, 1 plaster chudej szynki, ok. 50 g sałatki (por, fasola czerwona, kukurydza,smietana) herbata miętowa

wieśniak 150 g 3 %, pół pomidora
__________________
Matura 2011:

Biologia - PR
Chemia- PR
J.Angielski- PP/PR
Fizyka- PP

STOMATOLOGIA <3
julijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:01   #2897
paszka016
Raczkowanie
 
Avatar paszka016
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

p :

sn:
grahamka podluzna z ziarnami z maselkiem ,szyneczka , serkiem zoltym,ogoreczkiem
mleko łaciate truskawkowe 250ml
takie duze przepyszne jabułko

2sn:
dwie kromki chlebka z ziarnami z maselkiem ,serkiem do smarowania szczypiorkowym i ogorasem
batonik nesguik ten z platkami
jabułko

o:
caly woreczek kaszy jeczmiennej , duzooo mizerii , kotlecik schabowy

p:

duzy kaalek arbuza, sevendays czekoladowy , jogobella pana cotta truskawkowa

k:

dwie kromki chlebka z ziarnami z
serkiem zoltym , pomidorkiem
serek wiejski z truskawkami
kakao (bdz)

i jak?
__________________
"żyjemy nie tak jak chcemy,ale tak jak potrafimy"

21.06.2009 - Ten jedyny <3

38-39-40-41-42-43-44-45-46-47-48-49-50-51-52
paszka016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:14   #2898
nieprzytomna
Wtajemniczenie
 
Avatar nieprzytomna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 876
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Paszka016 - ładnie, ale moim zdaniem to typowe U. Wątpię, czy na takich jadłospisach przytyjesz(ostatnio zauważyłam, że są uboższe niż kiedyś)...
__________________
3...
nieprzytomna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:22   #2899
oli_19
Zakorzenienie
 
Avatar oli_19
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 092
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Witajcie.
Bardzo proszęo ocene mojego jadłospisu, dodam,że jestem jeszcze zielona i dopiero sie ucze co i jak więc wszelkie rady są dla mnie bardzo cenne.

R

śniadanie : kanapka grahama z zoltym serem, sałatą oraz pomidorem, kawa z mlekiem i cukrem
II sniadanie : j.w, zamiast kawy jabłko
obiad : leczo z ryżem
podwieczorek : jogurt + bakalie ( słonecznik, dynia, migdaly, rodzynki ), jablko
kolacja : 50 g wedzonego pstraga, pol serka wiejskiego, pomidor, ogorek konserwowy
oli_19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 18:42   #2900
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

powiedzmy że leniwe, upalne U

I.dwie pajdy razowca bez barwników, ulepszaczy z masłem orzechowym i dzemem brzoskwiniowym, kromka czosnkowego chlebka z masłem, szynką indyczą, jajem, szczypiorem, rzodkiewą i pomidorem, kilka truskawek (własnych)

sprzątanie i zmiatanie

II. waniliowy serek homo z migdałami (1/3 opakowania) i truskawkami ^^

troche plewienia, zamiatanie

III. ziemniaczki z masełkiem i koperkiem, dwa jaja sadzone na maśle, mizeria z ogórem, rzodkiewką i szczypiorkiem
chupa chups jogurtowy

nauka, pikowanie pomidorów

IV. lu go zbożowe z mlekiem, soczyste jabłko

pikowanie pomidorów, prysznic ( bo zabijałam komary na własnym ciele ubłoconą rękawicą ^^)

V. będzie pół makreli wędzonej, 2x śniadaniowy razowiec z masłem szynką indyczą, rzodkiewkami, majonezem, miseczka tartej młodej marchewki ze śmietaną i cynamonem...

nauka

eh... gdzieś mi nerwy opadły po egzaminie ^^
stres mnie wychudził znowu -_-'
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:05   #2901
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

UTRZYMANIE

  1. jajko na miękko, bułka z pestkami dyni,posmarowana twarogiem półtłustym, na to pomidor,rzodkiewki,cebula ,rzeżucha
  2. parówka na zimno,jabłko
  3. kilka misków- żelków + cafe latte
  4. 2 pałki kurczaka z grilla,300g surówki z kapusty pekińskiej
  5. kromka razowca z almette i polędwicą sopocką



ocenicie mnie?
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:05   #2902
Maliness
Raczkowanie
 
Avatar Maliness
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 76
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez oli_19 Pokaż wiadomość
Witajcie.
Bardzo proszęo ocene mojego jadłospisu, dodam,że jestem jeszcze zielona i dopiero sie ucze co i jak więc wszelkie rady są dla mnie bardzo cenne.

R

śniadanie : kanapka grahama z zoltym serem, sałatą oraz pomidorem, kawa z mlekiem i cukrem
II sniadanie : j.w, zamiast kawy jabłko
obiad : leczo z ryżem
podwieczorek : jogurt + bakalie ( słonecznik, dynia, migdaly, rodzynki ), jablko
kolacja : 50 g wedzonego pstraga, pol serka wiejskiego, pomidor, ogorek konserwowy
zrezygnuj z żółtego sera i cukru
KONIECZNIE więcej białka, na redukcji powinnaś jeść głównie białko
zjadłaś dziś 2 owoce, jeden by starczył
wystarczy poprawić to i owo, poczytać wskazówki na forum i będzie dobrze
Maliness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:27   #2903
sylwia123567
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 20
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Moje U
- śniadanie: owsianka na mleku 0,5% (3 łyżki płatków owsianych, łyżka rodzynek)
- drugie śniadanie: 2 kanapki z chleba pszennego z chudą drobiową i ogórkiem, jabłko
- obiad: naleśniki z truskawkową konfiturą (dużo )
- podwieczorek: sałatka (groszek konserwowy, ogórek, szczypiorek), łyżeczka nasion dyni, łyżeczka słonecznika
- kolacja: grahamka, jajko, trochę pomidora, szczypiorek, zielona herbata

Proszę o ocenę
sylwia123567 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:44   #2904
RudaAga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 27
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Ponawiam prośbę ;(
RudaAga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:06   #2905
Amoni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Iława
Wiadomości: 44
GG do Amoni Send a message via Skype™ to Amoni
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
powiedzmy że leniwe, upalne U

I.dwie pajdy razowca bez barwników, ulepszaczy z masłem orzechowym i dzemem brzoskwiniowym, kromka czosnkowego chlebka z masłem, szynką indyczą, jajem, szczypiorem, rzodkiewą i pomidorem, kilka truskawek (własnych)b. smacznie

sprzątanie i zmiatanie

II. waniliowy serek homo z migdałami (1/3 opakowania) i truskawkami ^^ napisze jedno: truuskkaaaawyyyy

troche plewienia, zamiatanie

III. ziemniaczki z masełkiem i koperkiem, dwa jaja sadzone na maśle, mizeria z ogórem, rzodkiewką i szczypiorkiem super
chupa chups jogurtowy

nauka, pikowanie pomidorów

IV. lu go zbożowe z mlekiem, soczyste jabłko oo...+ coś jeszcze?

pikowanie pomidorów, prysznic ( bo zabijałam komary na własnym ciele ubłoconą rękawicą ^^)

V. będzie pół makreli wędzonej, 2x śniadaniowy razowiec z masłem szynką indyczą, rzodkiewkami, majonezem, miseczka tartej młodej marchewki ze śmietaną i cynamonem...
Noo, porządna kolacja po robocie
nauka

eh... gdzieś mi nerwy opadły po egzaminie ^^
stres mnie wychudził znowu -_-'
Hehe widzę prace ogrodnicze już się bałam że tylko ja mam takie zajęcia:P Skąd ja to znam, praca nauka praca;/

Moja małe U pt. ,,nie mam czasu";/

Śn twarożek zmieszany z dużą ilością dżemu brzoskwiniowego, bułeczka taka ,,grahamka"(w sumie tylko z nazwy) podłużna z rowkiem z Kauflandu xD, herbata
II Śniad. 2 kromki chleba mieszanego z pasztetem drobiowym Profi i ogórkiem, banan
Obiad : ok. 200 g gotowanego ryżu, sos łowicz słodko kwaśny, smażone kawałki kurczaka(cyc)
Podw. Ćwierć dużego arbuza, paczuszka sezamków
Kol. 2 kromki chleba mieszanego jedna z polędwicą sopocką, ogórek szczypiorek a druga z serkiem ,,śniadaniowym",pomidorem i szczypiorkiem, małe jabłko, 2 Toffino, cukierek pierrot, żelek, joguś ;p

Glupio mi, bo nawet nie mam kiedy jeść... zasr*** I klasa liceum w najgorszej szkole....
__________________
Zapuszczam włosy i nie farbuje!
Dbam o siebie
Czas na wiosenne porządki w szafie
Koniec siedzenia w domu!
,,Bo we mnie kwitnie już wiosna..."
Amoni jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:06   #2906
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

P
sniadanie: tradycyjny placek owsiany z duza iloscia rodzynek, orzechow i zurawiny posmarowany czekolada(usmazony na masle)

2 sniadanie: keks z bakaliami (lazilam z mama po ruskim bazarze w poszukiwaniu sosów i krówek) wielkosci 2 pięści

obiad: ok 85g kolorowego makaronu usmazonego na masle i oliwie czosnkowo-paprykowej z pieczarkami, siemieniem lnianym, sosem pomidorowym (udane zakupy), serkiem topionym, jajkiem i zoltym serem, polane keczupem+ 3 orzechy w czekoladzie

mycie 2 samochodow

podwieczorek: chipsy o smaku grillowanych warzyw (ok 1/3 paczki 150g), miseczka truskawek

kolacja: sałatka (sałata, jajko, ogorek, szczypiorek, zolty ser, sos paprykowo-ziolowy), 2 kromki chleba ziarnistego z maslem, w czasie robienia salatki podgryzalam rodzynki i truskawki

po: reszta chrupek (wlasnie skonczylam)

+ 3xgainer na mleku

prosze o ocene
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:53   #2907
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

kika, jelonk -->bardzo dziękuję za ocenkę

I może dzisiejsze U

Śn: 2 kromki razowo-żytniego z ziarnami (te ciężkie) z masłem, rzodkiewkami, ogórkiem i szczypiorkiem, pomidor, 2 jaja na twardo ze szczypiorkiem i majonezem, kawka zbożowa

II Śn: blok bakaliowy eko 43g - nerkowiec, żurawina & pestki dyni (posklejane bakalie z miodem i zbożami), micha truskawek

Ob: ok. 1/2 woreczka ryżu brązowego, porcja kurczaka duszonego na oliwie z marchewką, papryką, pomidorem, cebulą, czonkiem, brokułą + masa przypraw

Kol: serek homogenizowany waniliowy TSM 180g z migdałami i orzechami włoskimi i czereśniami (dużo), 3 świeże morele

i 4 h łażenia po mieście (mam masę spraw do załatwienia normalnie )
dziś na słodko-owocowo proszę o ocenkę

Edytowane przez Abigal
Czas edycji: 2010-06-09 o 20:56
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 22:42   #2908
Cristin@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 359
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Pogmatwany dzien, upalnie i nic mi sie nie chce
Poza tym caly dzien poza domem.

U:
ŚNIADANIE(6.30)
2 sandwiche, kazdy z plastrem sera zoltego, szynki drobiowej i kukurydza z puszki. 2 łychy sałatki jarzynowej. Herbata.

IIŚNIADANIE(13.00)
Drożdzówka z serem, 1/3 klina bialego sera do tego kilka truskawek.

(16.00)
Jabłko

OBIADOKOLACJA(20.00)
10 pierogow ze szpinakiem.
Jabłko.
Cristin@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 06:48   #2909
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Pogmatwany dzien, upalnie i nic mi sie nie chce
Poza tym caly dzien poza domem.

U:
ŚNIADANIE(6.30)
2 sandwiche, kazdy z plastrem sera zoltego, szynki drobiowej i kukurydza z puszki. 2 łychy sałatki jarzynowej. Herbata.

IIŚNIADANIE(13.00)
Drożdzówka z serem, 1/3 klina bialego sera do tego kilka truskawek.

(16.00)
Jabłko

OBIADOKOLACJA(20.00)
10 pierogow ze szpinakiem.
Jabłko.
ile razy trzeba Ci pisać, że OWOC TO NIE POSIŁEK ?! ogólnie jak zazwyczaj zdecydowanie za mało ilościowo i kiepściutko jeśli chodzi o jakość
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 06:55   #2910
nikki999
Zakorzenienie
 
Avatar nikki999
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 22 119
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XI

Cytat:
Napisane przez Cristin@ Pokaż wiadomość
Pogmatwany dzien, upalnie i nic mi sie nie chce
Poza tym caly dzien poza domem.

U:
ŚNIADANIE(6.30)
2 sandwiche, kazdy z plastrem sera zoltego, szynki drobiowej i kukurydza z puszki. 2 łychy sałatki jarzynowej. Herbata.

IIŚNIADANIE(13.00)
Drożdzówka z serem, 1/3 klina bialego sera do tego kilka truskawek.

(16.00)
Jabłko

OBIADOKOLACJA(20.00)
10 pierogow ze szpinakiem.
Jabłko.
czemu tak mało tego sera na 2 śniadanie?

potem mogłaś o tej 16 zjeść pierogi, a o 20 coś innego na kolację generalnie wydaje się zbyt mało No i pierogi domowe? Podejrzewam, że nie, więc masz dużo "śmieci" w jadłospisie No a dla zdrowia jak wiadomo nie jest to zbyt korzystne

Cytat:
Napisane przez Panna Mia Pokaż wiadomość
ile razy trzeba Ci pisać, że OWOC TO NIE POSIŁEK ?!
e, spokojnie przecież nie napisała, że to podwieczorek czy coś, tylko, że o 16 zjadła jabłko i tyle

---------- Dopisano o 07:55 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Maliness Pokaż wiadomość
zrezygnuj z żółtego sera i cukru
KONIECZNIE więcej białka, na redukcji powinnaś jeść głównie białko
zjadłaś dziś 2 owoce, jeden by starczył
wystarczy poprawić to i owo, poczytać wskazówki na forum i będzie dobrze
że co?
__________________

BLOG -
zdrowe odżywianie, ćwiczenia, motywacja
Jeżeli chcesz się ze mną szybko skontaktować napisz mail
nikki999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.