Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 16:54   #1501
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
A u mnie naprawdę nie wiem o co kaman.. na początku była poprawa, a teraz to już kurde coraz gorzej same bolące ropniaki, aż mi się chce już płakać na to wszystko i szczerze mówiąc nie wierzę że izo mnie wyleczy... wiem ,że nie wolno tracić nadziei, ale ja już jej chyba w ogóle nie mam. Pochowają mnie kiedyś z tymi syfami buuuuuuuuu
Hej nie martw się !! Poprostu wszystko musi się oczyścić żeby było slicznie) tyle się z tym dziadostwem meczymy ze jeszcze chwile damy radę ) będzie dobrze zobaczysz!!! Trzymam kciuki za nas wszystkie!!! U mnie tez wysyp, mała poprawa i jeszcze większy wysyp)) usmiecham się do Ciebie i tule)
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:04   #1502
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki Mruuczek, ale to naprawdę nie wygląda na oczyszczanie się:/ oczyszczało mi się wcześniej i mniej więcej widziałam na czym to polega. A teraz obserwuję powrót mojego tradycyjnego trądziku, po prostu. Wiem, że musi wszystko wyleźć, ale mi się robią od nowa syfy w tych samych miejscach, które już wcześniej były gładkie....(no i dochodzą też nowe miejsca) i tak w kółko. Mimo wszystko dziękuję za słowa wsparcia i też przytulam
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:23   #1503
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

gossaa24 mi sie wydaje, że to Syndi ma więcej hormonów tak jak Diane, jakby co to zmienię, na razie tylko na próbę je wzięłam Poza tym z Syndi już 9 miesiąc lecę, a podobno nie powinno sie tak długo wlaśnie ze względu na dużą dawke hormonów, ale jakbym mogla to bym nie zmieniała bo sie super po niej czuję

Kupiłam sobie dzisiaj filtr barwiony 50 z LRP, bo to słońce mnie wykańcza. Skóra na rękach, dekolcie, plecach, mimo że smaruje ją filtrem , piecze mnie wieczorem chociaż nie jest zaczerwieniona. Mam nadzieję, że to słońce przestanie tak grzać
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:58   #1504
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a ja mam inny problem..
buzia czysciutka .. ladna i w ogole tylko mam straszne nogi..
Na początku narzekałam na ręce, że suche, że sie łuszczą, że wysypka itd.
teraz patrze na swoje nogi od kostek do kolan i wyglądaja jak nie wiem w ogole to nazwac..
swędzą mnie, komary gryzą, w nocy sie nie kontroluję i wszystko drapie, w nocy budze sie z krwią na łóżku, mam strupki na nogach i blizny i naprawde nie wiem jak sobie poradzić z tym ;/
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:02   #1505
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja sobie tak właśnie zadrapałam całą szyję i rękę. Widać dosłownie ślady paznokci, całe rkechy. Nie wiem co z tym robić, kładę się spać normalnie i budzę w takim stanie, aż wstyd pokazywać ludziom.
Ponawiam pytanie o to megaśne czerwienienie.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:11   #1506
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maadziulek91 Pokaż wiadomość
a ja mam inny problem..
buzia czysciutka .. ladna i w ogole tylko mam straszne nogi..
Na początku narzekałam na ręce, że suche, że sie łuszczą, że wysypka itd.
teraz patrze na swoje nogi od kostek do kolan i wyglądaja jak nie wiem w ogole to nazwac..
swędzą mnie, komary gryzą, w nocy sie nie kontroluję i wszystko drapie, w nocy budze sie z krwią na łóżku, mam strupki na nogach i blizny i naprawde nie wiem jak sobie poradzić z tym ;/
Madziulek 91- jedna metoda: bandażować sobie dłonie na noc. Brutalne, ale wiem ,ze tak się robi np. u małych dzieci jak chorują na różne swędzawki. Proponuję Ci też porządnie spiłować paznokcieJa Cię doskonale rozumiem, bo sama cierpię na atopowe zapalenie skóry i z izo mi się to nasila okrutnie. Spróbuj zyrtec i może poproś dermę o maść to coś powinno zadziałać. a żeby komary nie gryzły to trzeba łykać wit. B- zapach jaki wydziela wtedy skóra odstrasza je
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:12   #1507
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Dzisiaj dostałam receptę na Izotek, prawdopodobnie zaczynam od jutra. Jeżeli uda mi się wykupić lek. Od razu z grubej rury - 40 mg a ważę 46 kg

Mam do Was pytanie, bo zauważyłam na stronie Dozu, że jest dostępny Tretinex, chciałabym go zamówić przez Internet. Natomiast receptę mam wypisaną na Izotek. Różnica w cenie jest spora, więc wołałabym kupić Tretinex. Jak myślicie, mogę zamawiać na Dozie Tretinex, wydadzą mi lek, jak dam receptę z Izotekiem? Może którejś z Was się udało?

ja waze mniej wiecej tyle samo i tez biore 40kg i czulam sie bardzo dobrze nawet na samym poczatku kuracji, prawie wcale nie mialam skutkow ubocznych poza suchoscia skory i ust, a teraz to nawet skora nie jest sucha, usta tez mniej
Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
A u mnie naprawdę nie wiem o co kaman.. na początku była poprawa, a teraz to już kurde coraz gorzej same bolące ropniaki, aż mi się chce już płakać na to wszystko i szczerze mówiąc nie wierzę że izo mnie wyleczy... wiem ,że nie wolno tracić nadziei, ale ja już jej chyba w ogóle nie mam. Pochowają mnie kiedyś z tymi syfami buuuuuuuuu
oj nie przejmuj sie bo bedzie cacy
jedni maja wysyp na poczatku a potem do konca spokoj, inni nie maja wogole wysypu a jeszcze inni maja wysypy co jakis czas, wiec to wszystko zalezy od organizmu, musisz byc cierpliwa
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 20:25   #1508
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki Karolcia też tak staram się sobie mówić, ale to nachodzące czasami zwątpienie jest straszne...Chciałabym w swoje 25 urodziny(wrzesien) w końcu spojrzeć w lustro na kobietę, a nie pryszczate dziewczątko:/
I już nie smucę A tak apropos dziewczyny powiedzcie jak się zachowują wasze buzie jak są takie upały? Pocą się czy są wysuszone? bo ja to dzisiaj jakbym spod prysznica wyszła wyglądałam i tak się zastanawiam czy izo powstrzymuje też pocenie
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 20:28   #1509
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
a żeby komary nie gryzły to trzeba łykać wit. B- zapach jaki wydziela wtedy skóra odstrasza je
Nie słyszałam o tym Będę musiała potestować, bo komary mnie uwielbiają...
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 01:45   #1510
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mruuczek Pokaż wiadomość
(MALLFLOWER zauważyłam ze tez mieszkasz w UK chciałam się zapytać czy mialas kiedyś problem z wizyta u dermatologa, bo mi własnie jakoś zapomnieli wysłać listu i musiałam prawie prosić o wizytę za dwa tyg! Cud ze znaleźli miejsce akurat pierwszego dnia po tym kiedy kończy się mi to opakowanie!!!! Kurcze!szczęście jednak mam chyba!! Pozatym czuje się trochę zmęczona i czekam aż gule przestaną wychodzić !!! Ile Wam z tym zaszlo??
mruuczek a wiec nie musisz sie zapisywac na wizyte skoro tylko idziesz po recepte jak co miesiac.Po prostu idziesz do dermatologa lapiesz jakas tam pielegniarke mowisz ze ty po recepte ona robi ci test ciazowy i daje recepte i tyle.nie musisz czekac mozesz isc ostatniego dnia kiedy koncza ci sie tabletki i w tym samym dniu dostajesz przeciez recepte na nowy miesiac wiec w czym tu problem?;p
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.

Edytowane przez mallflower
Czas edycji: 2010-06-10 o 01:48
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 10:50   #1511
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
mruuczek a wiec nie musisz sie zapisywac na wizyte skoro tylko idziesz po recepte jak co miesiac.Po prostu idziesz do dermatologa lapiesz jakas tam pielegniarke mowisz ze ty po recepte ona robi ci test ciazowy i daje recepte i tyle.nie musisz czekac mozesz isc ostatniego dnia kiedy koncza ci sie tabletki i w tym samym dniu dostajesz przeciez recepte na nowy miesiac wiec w czym tu problem?;p
No własnie u mnie jakoś inaczej chyba jest, bo za każdym razem chodzę z listem gdzie jest dokładna data i godzina wizyty bez tego nie wpuscza mnie raczej nigdzie..... I lekarz mi powiedział ze zawiadomienia bedą wysyłane każdego miesiąca..... w każdym razie za dwa tyg idę to się dopytam jeszcze! a tak na marginesie nie rozmawiasz z lekarzem i nie widzisz go co miesiąc??? A badania krwi??
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-10, 12:08   #1512
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mruuczek wiem ze to moze sie wydawac dziwne-dla mnie tez.Mialam 2 wizyty u lekarza na poczatku i po 2 miesiacach i na tej ostatniej wizycie stwierdzil ze nie musze juz do niego przychodzic tylko brac tabletki, daje mi taki"appointment"otwarty jesli na koniec kuracji nie bede zadowolona mam przyjsc do niego.Wyniki mam dobre i tez robilam tylko 2 razy.pytalam go co z badaniami krwi a on na to ze wystarcza 2 w ciagu kuracji wiec przeciez nie bede sie z nim klocic tak tu jest.teraz tylko co miesiac po recepte i juz.do tego co 2gi miesiac mam lek za darmo a Ty?gdzie Ty jestes w ogole?
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 14:05   #1513
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
mruuczek wiem ze to moze sie wydawac dziwne-dla mnie tez.Mialam 2 wizyty u lekarza na poczatku i po 2 miesiacach i na tej ostatniej wizycie stwierdzil ze nie musze juz do niego przychodzic tylko brac tabletki, daje mi taki"appointment"otwarty jesli na koniec kuracji nie bede zadowolona mam przyjsc do niego.Wyniki mam dobre i tez robilam tylko 2 razy.pytalam go co z badaniami krwi a on na to ze wystarcza 2 w ciagu kuracji wiec przeciez nie bede sie z nim klocic tak tu jest.teraz tylko co miesiac po recepte i juz.do tego co 2gi miesiac mam lek za darmo a Ty?gdzie Ty jestes w ogole?
mallflower ja dopiero drugi tydzien biore, kupilam izo tak gdzies za 8 funtów! nie słyszalam narazie nic ze ma byc za darmo, wogole to szczesliwa jestem ze kosztuje tyle ile kosztuje ) to i tak malutko przeciez co do lekarza to bylam juz dwa razy, pierwszy raz ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, i drugi raz po pierwsze opakowanie izo i wyniki oczywiscie! i powiedzial mi ze jak przyjde po pierwszym miesiacu zrobi mi nastepne badania krwi i zobaczy jak dziala lek.....appointmentu otwartego narazie nie dostalam, pewnie jak pojde za dwa tyg to sie dokladnie dowiem co i jak..... ale jak mi wezme te krew to tak czy siak pewnie bedzie chcial mnie zobaczyc chyba.... nie wiem zobaczymy grunt ze mam ten apointment
mieszkam na granicy anglii i szkocjii! takie male miasteczko nad morzem! berwick pozdrawiam!! a Ty z kąd jestes??
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.

Edytowane przez mruuczek
Czas edycji: 2010-06-10 o 14:07 Powód: ;)
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 14:44   #1514
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja klikam z Gloucester jakas godzinka od Bristolu.ŁEEEEE myslalam ze chodzisz do tego lekarza juz od miesiecy!to jak dopiero tydzien bieresz to wszystko przed Toba moze bedziesz miala tak jak japozdrawiam
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 14:46   #1515
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Dzięki Karolcia też tak staram się sobie mówić, ale to nachodzące czasami zwątpienie jest straszne...Chciałabym w swoje 25 urodziny(wrzesien) w końcu spojrzeć w lustro na kobietę, a nie pryszczate dziewczątko:/
I już nie smucę A tak apropos dziewczyny powiedzcie jak się zachowują wasze buzie jak są takie upały? Pocą się czy są wysuszone? bo ja to dzisiaj jakbym spod prysznica wyszła wyglądałam i tak się zastanawiam czy izo powstrzymuje też pocenie
Mi się wydaje, że izo raczej nie wstrzymuje pocenia, ale dopiero teraz w pelni doceniam brak przetluszczania się skóry Zazwyczaj w takie upały to się momentalnie świacilam
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 10:11   #1516
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi się wydaje, że iztretinoina nie wstrzymuje pocenia tylko reguluje pracę gruczołów łojowych, stąd mniejsze wydzielanie łoju i mniejsze świecenie. i to widać. moja koleżanka, biorąc aknenormin i lekko pudrując sypkim pudrem twarz w taką temperaturę jak jest teraz wcale się nie swieciła. już nie mówiąc o poprawie we włosach (zero przetłuszczania się).
jednak jak jest z gruczołami potowymi, to sama nie wiem.

a tak w ogóle.. co do opalania. co myślicie o takim kremie?
http://alejka.pl/lab-svr-svr-100-ult...100-50-ml.html
może stosowałyście? bo słonce naprawdę mocno piecze
flybird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 13:02   #1517
knautia79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam Was wszystkie,
aknenormin łykam od 27 dni, przez ten czas w wolnych chwilach czytałam wątek, a teraz się dopisuję.
jestem tu z was najstarsza, może będzie ciekawie porównac efekty leczenia, które ponoc z wiekiem jest mniej skuteczne
ja mam już trzydzieche na karku, z trądzikiem zaczęłam walczyc w wieku lat 19, tuz przed studniówką ile prochów połknęłam, ile maści wysmarowałam i łez wypłakałam nie muszę wam tłumaczyc.
tzw. trądziku młodzieńczego do tego okresu nie zaliczam, bo nie był szczególnie ciężki i faktycznie minął w końcu. trochę pocieszyłam się w miarę ładną cerą ( nie idealną, ale bez podkładu też ok), a potem bum! w ciągu tygodnia buzię obsypały obficie bolące, czerwonofioletowe cysty.
i tak się zaczęła jazda... każda terapia poprawiała stan skóry na nie więcej niż pół roku, potem powoli wszystko wracało.
izo to chyba moja ostatnia szansa, inaczej mam szansę byc staruszką z trądzikiem
tyle na początek , co by Was nie zanudzic- pozdrówka
knautia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 15:35   #1518
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dziś wykupiłam ostatnie 2 opakowanie tabsów. Więc niedługo kończę.
Dawka końcowa to 130mg/kg. Tylko, że mój derm nic cholerka nie wspomniał o kontynuacji żelami albo maściami. Nadal nie wierzę, że to już za mną. Wierzcie mi, że nie chciałabym jeszcze kończyć. Akne forever
Koszt całkowity to 1718zł. (w tym co miesięczne wizyty u lekarza-50zł). Właściwie to on mi niczego konkretnego nie powiedział dziś. Nie wiem nawet czy jak mi się tabsy skończą to mam mu się pokazać jeszcze. Powiedział tylko, że jeśli będę chciała usunąć ewentualne blizny to dopiero we wrześniu albo później narazie mam się cieszyć buźką Blizny albo raczej ślady jakie zostały nie przeszkadzają mi zupełnie.
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-11, 19:36   #1519
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Czesc Dziewczyny mogłybyście mi doradzic w pewnej kwestii? Byłabym wdzięczna..
a mianowicie dzisiaj byłam u pani dermatolog i dowiedziałam się, ze NFZ nie przedłuzył umowy z naszą przychodnią przez co pani drmatolog przyjmowała dzisiaj po raz ostatni, dostałam receptę na 1 opak izoteku ( mam dawkę 20 mg dziennie) i skierowanie na badania. Do końca kuracji zostało mi 3 opakowania (prócz tego na które mam recepte), i teraz moje pytanie co radzicie zacząc szukac nowego drmatologa czy po prostu to sobie odpuścic i iśc do lekarza rodzinnego, i poprosic o wypisanie tych 3 opakowan izoteku?
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-11, 20:58   #1520
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mariend Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny mogłybyście mi doradzic w pewnej kwestii? Byłabym wdzięczna..
a mianowicie dzisiaj byłam u pani dermatolog i dowiedziałam się, ze NFZ nie przedłuzył umowy z naszą przychodnią przez co pani drmatolog przyjmowała dzisiaj po raz ostatni, dostałam receptę na 1 opak izoteku ( mam dawkę 20 mg dziennie) i skierowanie na badania. Do końca kuracji zostało mi 3 opakowania (prócz tego na które mam recepte), i teraz moje pytanie co radzicie zacząc szukac nowego drmatologa czy po prostu to sobie odpuścic i iśc do lekarza rodzinnego, i poprosic o wypisanie tych 3 opakowan izoteku?
Hm, może dowiedz się, czy ta derma nie przyjmuje w jakiejś innej przychodni. Albo czy nie ma gabinetu prywatnego A jak się nie uda, to na Twoim miejscu poszukałabym innego dermatologa. To jest jednak specjalista, który będzie umiał lepiej Ci doradzić, niż lekarz rodzinny (oczywiście nie chcę tutaj umniejszać wiedzy lekarza rodzinnego, ale np. apropo jakiejś kuracji podtrzymującej to już powinnaś się poradzić specjalisty )
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 08:16   #1521
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mariend lepiej szukaj innego dermatologa, bo lekarz rodinny, pomijając już że nie jest specjalistą od takich leków, raczej nie będzie chciał Ci ich przepisać. To są silne leki, a lekarza rodinnego czasem nawet trudno uprosić o awaryjene opakowwanie tableek antykoncepcyjnych:brzydal :
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 08:38   #1522
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
mariend lepiej szukaj innego dermatologa, bo lekarz rodinny, pomijając już że nie jest specjalistą od takich leków, raczej nie będzie chciał Ci ich przepisać. To są silne leki, a lekarza rodinnego czasem nawet trudno uprosić o awaryjene opakowwanie tableek antykoncepcyjnych:brzydal :
Oj tu też nie generalizujmy Znajdzie się rodzinny, co bez problemu wypisze, a znajdzie się też taki, który postawi mocne 'nie' i nic się u niego nie zdziała. Co lekarz to obyczaj - możnaby rzec

Myślę, że jedno opakowanie dałoby się jakoś wyprosić, ale 3 to już troszkę za dużo, np. w moim przypadku 3 opakowania to było 2,5 miesiąca kuracji, nie chciałabym się na tyle czasu oddać w ręce lekarza rodzinnego (ale tak jak pisałam wyżej - nie chcę przez to umniejszać jego zdolności i wiedzy ).
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 11:59   #1523
mariend
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 300
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziekuję Wam serdecznie za odpowiedzi
myśle, ze spróbuję dowiedziec sie czy przyjmuje w jakiejś innej przychodni a jak nie to u mnie w przychodni moze sie czegoś dowiem czy pani dermatolog nie ma przypadkiem prywatnego gabinetu a jeżeli te sposoby zawiodą to poszukam innego dermatologa
Jeszcze raz dziekuję za pomoc
mariend jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 21:28   #1524
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czesc dziewczyny!!jak u Was??
u mnie 18 dzien dzis i widze lekką poprawe, oczywiscie gule sie robia ale jakies takie mniejsze jakby... skora zaczyna byc troche sucha... ale jeszcze nie mam z nia problemów.... usta za to musze nawilzac co chwilę.... wysypka na rekach i nogach sie utrzymuje, i szczegolnie nasila po kąpieli... ale narazie jeszcze sobie z nia radze...aaaa i wlosy są zdecydowanie bardziej suche.. ale to akurat mnie cieszy
pozatym to zmeczona jakas jestem i senna ale nie wiem czy to akurat wina izo....???
aaaa i łykam kwasy omega 3 , 6 i 9.... może dlatego skóra sie narazie za bardzo nie przesusza..... a moze dopiero zacznie??? nie wiem!! krwawien z nosa ani suchości oczu jeszcze nie mam na szczescie
pozdrawiam
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 23:22   #1525
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A u mnie ewidentnie upał zawarł sojusz z pryszczami:/ Mają istny raj na ziemi- po nocy gule są mniejsze, a w ciągu dnia wracają do swoich pierwotnych rozmiarów, niektóre nawet ewoluują hehe Jakoże pocę się praktycznie cały czas, jestem jednym wielkim olejem i odstawiam na razie wszelkie nawilżacze do buzi, bo wydaje mi się, że jest mi to teraz zupełnie zbędne. Podsumowując: z dnia na dzień coraz gorzej, nie wygląda żeby to się miało rychło skończyć, bo co rusz wyczuwam pod skórą coś nowego, a to "coś" siedzi potem na mojej buzi tygodniami...A tak w ogóle cholernie ciężkie te upały...
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 09:14   #1526
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
A u mnie ewidentnie upał zawarł sojusz z pryszczami:/ Mają istny raj na ziemi- po nocy gule są mniejsze, a w ciągu dnia wracają do swoich pierwotnych rozmiarów, niektóre nawet ewoluują hehe Jakoże pocę się praktycznie cały czas, jestem jednym wielkim olejem i odstawiam na razie wszelkie nawilżacze do buzi, bo wydaje mi się, że jest mi to teraz zupełnie zbędne. Podsumowując: z dnia na dzień coraz gorzej, nie wygląda żeby to się miało rychło skończyć, bo co rusz wyczuwam pod skórą coś nowego, a to "coś" siedzi potem na mojej buzi tygodniami...A tak w ogóle cholernie ciężkie te upały...
u mnie miesiącami siedziały gule pod skórą. już się bałam, że nie zejdą i próbowałam na nie maść ichitiolową, ale gdzie tam! nic nie wyszło. później same się wchłoneły. nie martwić się i głowa do góry!
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 10:02   #1527
Haldinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 73
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;19925509]Ja dziś wykupiłam ostatnie 2 opakowanie tabsów. Więc niedługo kończę.
Dawka końcowa to 130mg/kg. Tylko, że mój derm nic cholerka nie wspomniał o kontynuacji żelami albo maściami. Nadal nie wierzę, że to już za mną. Wierzcie mi, że nie chciałabym jeszcze kończyć. Akne forever

Ja również mam ten problem. Wykupiłam ostatnie opakowanie i jestem przerażona. Od marca praktycznie nic nie wyskakuje, buzia czysta nawet bez zaskórników i jeśli po takim paromiesięcznym komforcie wszystko wróci to ja sobie tego nie wyobrażam, naprawdę
Czy jest moze załozony wątek dla osób po kuracji?
Haldinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 11:29   #1528
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 290
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

tak jest taki wątek, aktogimka go założyła niedawno
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432137
i będziemy musiały zmienić miejsce spotkań, chociaż tak bardzo tego nie chcę!
boję się trochę, ale miejmy nadzieję, że będzie dobrze
6962ee0b3adcbc2617b598bd1f25bcc17ef659a8_65822eb548399 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 17:53   #1529
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja tez niedlukoncze, tylko miesiac i sie bede musiala zegnac z tym lekiem
na razie mam pozytywne podejscie i sobie mysle ze nie wroci i ze tylko czasem cos sie moze ewentualnie pojawic, bo kazdemu sie pojawia
trzeba myslec pozytywnie bo inaczej to czlowiek zwariuje...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 21:25   #1530
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
ja tez niedlukoncze, tylko miesiac i sie bede musiala zegnac z tym lekiem
na razie mam pozytywne podejscie i sobie mysle ze nie wroci i ze tylko czasem cos sie moze ewentualnie pojawic, bo kazdemu sie pojawia
trzeba myslec pozytywnie bo inaczej to czlowiek zwariuje...
a jak długo zeszło u Ciebie z oczekiwaniem na poprawe...?? bo pozwoliłam sobie obejrzeć zdjęcia i wyglądasz cudnie jak dlugo wogole brałaś izo?? i ile sie meczyłas z trądzikiem??
__________________
Dziewczynka spóźniła się, wracając ze szkoły do domu, więc matka zaczęła ją ganić. Wkońcu zapytała:
- Dlaczego się spóźniłaś?
- Musiałam pomóc jednej dziewczynce, która miała kłopoty - odpowiedziała córka.
- No to co zrobiłaś żebu je pomóc?
- Po prostu usiadłam i pomogłam jej płakać.
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.