Studiować filologię angielską... - Strona 118 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-20, 15:11   #3511
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 314
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Hej!

Mozna sie przylaczyc?

W przyszlym roku wracam do PL na stale i od wrzesnia chcialabym wrocic na studia. Tym razem ciagnie mnie na filologie ang, martwie sie jednak,ze nie dam rady i czy w ogole gdzies mnie przyjma
Moj angielski jest b.dobry (5 lat w IE sie przydalo+wiedza szkolna/studia) jednakze jest to typowo slangowy/miejski jezyk, z gramatyka juz cienizna Tutaj ludzie rozmawiaja totalnie olewajac gramatyke i tak tez ja sie nauczylam i przyzwyczailam
Ile m/w nalezy miec punktow z matury aby sie gdziekolwiek dostac( biorac pod uwage renomowane jak i NIE renomowane uczelnie)?

Z gory dziekuje za odp
A zdawałaś maturę z angielskiego jeszcze przed wyjazdem za granicę? Może nie będzie konieczności jej pisać?

Akurat jest sezon list rankingowych - wejdź na strony uczelni, sprawdź kryteria (żebyś wiedziała w jaki sposób naliczają punkty), a później spójrz z jakim wynikiem ludzie się zakwalifikowali - będziesz miała absolutnie obiektywne informacje z 1-wszej ręki.
025dd70b38ae5ec63576996b909aa97df2915b11_5f1f5c7240092 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 16:37   #3512
das_salat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

a czy jest tu ktoś kto wybiera sie na dzienne uzupełniające na UO? w czwartek o 9 zaczynają sie rozmowy..... kompletnie nie wiem o co mogą zapytać... niby liste zagadnień każdy z prowadzących poszczególne seminaria podał, ale w tamtym roku pytali o zupełnie inne rzeczy. no i tu sie zaczynają schody bo licencjat mam z metodyki, a na dziennych w tym roku nie ma metodyki i zdecydowałam sie na tlumaczenia. a jak mnie zapytają o czym chcę pisać?... nie wiem czy dobrze zrobiłam decydując sie na to seminarium
__________________
www.tanionabogato.blogspot.com - raczkująca blogerka
das_salat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 17:15   #3513
foxy123
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 650
Dot.: Studiować filologię angielską...

[1=025dd70b38ae5ec63576996 b909aa97df2915b11_5f1f5c7 240092;20803965]A zdawałaś maturę z angielskiego jeszcze przed wyjazdem za granicę? Może nie będzie konieczności jej pisać?

Akurat jest sezon list rankingowych - wejdź na strony uczelni, sprawdź kryteria (żebyś wiedziała w jaki sposób naliczają punkty), a później spójrz z jakim wynikiem ludzie się zakwalifikowali - będziesz miała absolutnie obiektywne informacje z 1-wszej ręki. [/QUOTE]

Tak, zdawalam przed wyjazdem tylko wtedy malo mnie nauka obchodzila i z ustnego mialam niecale 90% a z pisemnej az wstyd pisac ale chyba 70 z hakiem Z kolei nie chce mi sie znowu zdawac matury tj poprawiac jej =) ale chyba nie bedzie wyjscia ;/
Zalezalo mi byle zdac i wyjechac, a teraz strasznie zaluje, bo na dzien dzisiejszy z palcem w (wiadomo gdzie) bym napisala
Dziekuje za rade, polookam na necie
__________________
15.10.2010-
foxy123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 18:47   #3514
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Gratuluję!! i zazdroszczę wyklarowanej sytuacji
Ja postanowiłam postawić wszystko na jedną kartę i zakładam, że dostanę się na to UW (optymizm), jadę pojutrze do agencji żeby mi znaleźli mieszkanie, bo moje własne poszukiwania są zupełnie bezowocne przeprowadzam się jak najszybciej i szukam pracy, bo nie wytrzymam 2 miesięcy bezczynności, jestem w gorącej wodzie kąpana
Może to jest właśnie jakaś metoda Ja jak zdawałam na studia, to też nigdzie indziej nie podchodziłam (a za pierwszym razem owszem i nie udało się ani tu, ani tu). Teraz mam w sumie taki czas, że za bardzo sie nie staram, ale co sobie nie zachcę to się udaje (tfu tfu!). Przede wszystkim zmieniło się moje nastawienie i widzę z każdej sytuacji jakieś wyjście
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 19:24   #3515
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Może to jest właśnie jakaś metoda Ja jak zdawałam na studia, to też nigdzie indziej nie podchodziłam (a za pierwszym razem owszem i nie udało się ani tu, ani tu). Teraz mam w sumie taki czas, że za bardzo sie nie staram, ale co sobie nie zachcę to się udaje (tfu tfu!). Przede wszystkim zmieniło się moje nastawienie i widzę z każdej sytuacji jakieś wyjście
i bardzo dobrze, o to chodzi
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 19:28   #3516
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Może to jest właśnie jakaś metoda Ja jak zdawałam na studia, to też nigdzie indziej nie podchodziłam (a za pierwszym razem owszem i nie udało się ani tu, ani tu). Teraz mam w sumie taki czas, że za bardzo sie nie staram, ale co sobie nie zachcę to się udaje (tfu tfu!). Przede wszystkim zmieniło się moje nastawienie i widzę z każdej sytuacji jakieś wyjście
Właśnie, to jak moje motto życiowe mówi: crede, quod habes, et habes (wierz, ze masz, a będziesz miał) Nastawienie kluczem do wszystkiego, zresztą czasami nawet jeśli nie wyjdzie tak, jak się chciało, tylko inaczej, to wcale nie znaczy, że gorzej, ale to się okazuje dopiero po czasie Tak między nami, to ja filologię zaczynałam z poczuciem porażki właśnie, bo zawsze chciałam coś innego studiować, ale się nie dostałam, więc zamierzałam miesiąc pochodzić na tą anglistykę, bo i tak nie miałam co robić, a potem zrezygnować... i przez 'przypadek' tak wpadłam, że teraz sobie nie wyobrażam niczego innego. Życie jest nieprzewidywalne
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 20:47   #3517
Hortencja
Zadomowienie
 
Avatar Hortencja
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 692
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez foxy123 Pokaż wiadomość
Tak, zdawalam przed wyjazdem tylko wtedy malo mnie nauka obchodzila i z ustnego mialam niecale 90% a z pisemnej az wstyd pisac ale chyba 70 z hakiem Z kolei nie chce mi sie znowu zdawac matury tj poprawiac jej =) ale chyba nie bedzie wyjscia ;/
Zalezalo mi byle zdac i wyjechac, a teraz strasznie zaluje, bo na dzien dzisiejszy z palcem w (wiadomo gdzie) bym napisala
Dziekuje za rade, polookam na necie
Ustny zdaje się nigdzie raczej się nie liczy. A te 70 % to z rozszerzenia ? U mnie ludzie dostają się tak od 85 % z roz. w górę, także licząc na jakiś Uniwersytet, musiałabyś poprawić maturkę. Ewentualnie pozostają ci jakieś szkoły prywatne, na które przyjmują często bez patrzenia na wynik matury
Ja również rozpoczęłam studia po kilku latach pobytu w Irlandii. Na pewno będzie ci lżej się wypowiadać po angielsku, bo jesteś obyta z językiem, ale gwarantuję ci, że fonetycy oraz wszyscy inni wykładowcy zabiją cię za irlandzki akcent Mnie zajęło troszkę czasu, żeby się przestawić na Brytyjski..
__________________

2 more months...
Hortencja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-20, 21:15   #3518
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez anestet-ka Pokaż wiadomość
Właśnie, to jak moje motto życiowe mówi: crede, quod habes, et habes (wierz, ze masz, a będziesz miał) Nastawienie kluczem do wszystkiego, zresztą czasami nawet jeśli nie wyjdzie tak, jak się chciało, tylko inaczej, to wcale nie znaczy, że gorzej, ale to się okazuje dopiero po czasie Tak między nami, to ja filologię zaczynałam z poczuciem porażki właśnie, bo zawsze chciałam coś innego studiować, ale się nie dostałam, więc zamierzałam miesiąc pochodzić na tą anglistykę, bo i tak nie miałam co robić, a potem zrezygnować... i przez 'przypadek' tak wpadłam, że teraz sobie nie wyobrażam niczego innego. Życie jest nieprzewidywalne
Wiesz, ja poszłam na ang z braku laku W lo byłam w klasie niemieckiej z francuskim i w życiu mi się nie śniło, że będę anglistą Ale potem się okazało, że właściwie nic mnie nie kręci, pomysłem było dziennikarstwo, ale u mnie to była specjalizacja polonistyki, a poza tym, w razie czego, to nie dałoby mi to chleba. Anglistyka była kalkulacją. A teraz? Skończyłam specjalizację medialno-filmową, robię drugi kierunek i właśnie mam praktyki w portalu dziennikarskim Plus mam już pewne doświadczenie w pracy, dyplom i trochę dobrych referencji

Życie się często układa dziwniej, niż można by przewidzieć
martini. jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 08:07   #3519
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez martini. Pokaż wiadomość
Wiesz, ja poszłam na ang z braku laku W lo byłam w klasie niemieckiej z francuskim i w życiu mi się nie śniło, że będę anglistą Ale potem się okazało, że właściwie nic mnie nie kręci, pomysłem było dziennikarstwo, ale u mnie to była specjalizacja polonistyki, a poza tym, w razie czego, to nie dałoby mi to chleba. Anglistyka była kalkulacją. A teraz? Skończyłam specjalizację medialno-filmową, robię drugi kierunek i właśnie mam praktyki w portalu dziennikarskim Plus mam już pewne doświadczenie w pracy, dyplom i trochę dobrych referencji

Życie się często układa dziwniej, niż można by przewidzieć
Fajną specjalizację skończyłaś, dobrze, że po ang nie tylko nauczanie w szkole zostaje, jak się większości wydaje Ja drugi kierunek od razu równolegle zaczęłam, tak bardzo byłam przekonana, że ang rzucę. A teraz ten drugi jest zrobiony, i fajnie, ale gdybym miała drugi raz wybierać, pewnie bym już tego nie robiła nawet. A mgr na UW z tłum. jest 3-letnie, to jeszcze trochę mam przed sobą..
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 11:46   #3520
celtic_girl
Raczkowanie
 
Avatar celtic_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 96
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Ustny zdaje się nigdzie raczej się nie liczy
Liczy się na UAMie. No ale oczywiscie w mniejszym stopniu niz pisemny.
celtic_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 14:25   #3521
ewka_609
Rozeznanie
 
Avatar ewka_609
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 879
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez shenny Pokaż wiadomość
Hej! Ja też chciałabym dołączyć do wątku, jeśli można
Dostałam się na dzienną anglistykę na Uniwersytet Wrocławski i prawdę mówiąc, to... jestem przerażona Czy któraś z was tam już studiuje? Chętnie wypytałabym kogoś "z doświadczeniem" o kilka rzeczy Pozdrawiam!
O ! Cześć
Jakby co, to pytaj Moje doświadczenie niewielkie, bo dopiero rok, ale jest
__________________
Moje stowarzyszenie "Nutka"
ewka_609 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 14:52   #3522
BananoweCiastko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 153
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez celtic_girl Pokaż wiadomość
Liczy się na UAMie. No ale oczywiscie w mniejszym stopniu niz pisemny.
Również na Uniwersytecie Opolskim się liczy.
BananoweCiastko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 16:55   #3523
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Studiować filologię angielską...

Hej dziewczyny fajny wątek
będę studiować filologię angielską i mam jedno małe pytanie
Czy trudno jest na początku zrozumieć, o czym mówi wykładowca? Czy mówią w miarę zrozumiale?
bo ze słuchaniem to chyba mam największy problem
pozdrawiam
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 17:05   #3524
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez margaritaa Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny fajny wątek
będę studiować filologię angielską i mam jedno małe pytanie
Czy trudno jest na początku zrozumieć, o czym mówi wykładowca? Czy mówią w miarę zrozumiale?
bo ze słuchaniem to chyba mam największy problem
pozdrawiam
u mnie bylo tak, że dało się większość rzeczy zrozumieć, wykładowcy mowią w miarę wyraźnie, gorzej czasami było z nativami choć problemy pojawiały się np na fonetyce gdy prowadzący mowią o rzeczach kompletnie na początku niezrozumiałych, używają jakiegoś specjalistycznego słownictwa, ale idzie się szybko przyzwyczaić, także będzie dobrze
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 22:09   #3525
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez Celestia Pokaż wiadomość
u mnie bylo tak, że dało się większość rzeczy zrozumieć, wykładowcy mowią w miarę wyraźnie, gorzej czasami było z nativami choć problemy pojawiały się np na fonetyce gdy prowadzący mowią o rzeczach kompletnie na początku niezrozumiałych, używają jakiegoś specjalistycznego słownictwa, ale idzie się szybko przyzwyczaić, także będzie dobrze
dokładnie

Też się strasznie tego obawiałam, a że nie zrozumiem, a że nie wiadomo jakiego słownictwa oni używają
Ale już pierwszego dnia miałam językoznawstwo, potem literaturę i naprawdę wszystko świetnie zrozumiałam.
I jestem pewna, że u Ciebie będzie tak samo

Edytowane przez 4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Czas edycji: 2010-07-21 o 22:12
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 22:54   #3526
margaritaa
Wtajemniczenie
 
Avatar margaritaa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 932
Dot.: Studiować filologię angielską...

Celestia i raisab fajnie, że tak mówicie
będę dobrej myśli
__________________
Znamy wiele przypadków kobiet posiadających nieskazitelnie czyste mieszkania i wyjątkowo brudne dusze.
margaritaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 23:28   #3527
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Studiować filologię angielską...

ja tak juz czytam wczesniej o uczelniach i znalazłam idealny kierunek bo z językiem hiszpańskim na podstawie,a sie okazało,że jest to uczelnia niepubliczna i lipa
patrze też na wszelki wypadek na NKJA a tam oczywiście język niemiecki a tego nie przeżyje
i kurcze przyznaje,że troche sie podłamałam.. będe musiała najwidoczniej przejrzeć inne kierunki a nie tylko filologie ang..
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 07:34   #3528
makeupnotwar
Wtajemniczenie
 
Avatar makeupnotwar
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 670
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
ja tak juz czytam wczesniej o uczelniach i znalazłam idealny kierunek bo z językiem hiszpańskim na podstawie,a sie okazało,że jest to uczelnia niepubliczna i lipa
patrze też na wszelki wypadek na NKJA a tam oczywiście język niemiecki a tego nie przeżyje
i kurcze przyznaje,że troche sie podłamałam.. będe musiała najwidoczniej przejrzeć inne kierunki a nie tylko filologie ang..

ale na lektoracie masz wybór języków (przynajmniej u nas)? nikt Ci nie wciśnie niemieckiego, możesz i na suahili chodzić
__________________

makeupnotwar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 08:59   #3529
Celestia
Zakorzenienie
 
Avatar Celestia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 3City
Wiadomości: 8 541
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość

ale na lektoracie masz wybór języków (przynajmniej u nas)? nikt Ci nie wciśnie niemieckiego, możesz i na suahili chodzić
jeżeli dobrze pamiętam, to u mnie chyba tez był wybór, ale wszyscy poszli hurtem na hiszpański
Celestia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 10:26   #3530
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Studiować filologię angielską...

no ja jak tak patrze na NKJA to tylko o niemieckim pisze,chyba,że ja ślepa jestem

mi sie marzy wloski,ale gdyby cos poszłabym też z checią na hiszpański
wszystko bedzie lepsze niz niemiecki ;P
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 18:43   #3531
nunny
Wtajemniczenie
 
Avatar nunny
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 806
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość

ale na lektoracie masz wybór języków (przynajmniej u nas)? nikt Ci nie wciśnie niemieckiego, możesz i na suahili chodzić
Oj a nam wcisnęli francuski i tyle było dyskusji Więc lepiej się zorientować jak to jest na danej uczelni.
nunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:38   #3532
pacia21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5
Dot.: Studiować filologię angielską...

Witam, śledzę ten wątek od niedawna ponieważ jestem szczerze zainteresowana rozpoczęciem studiów na tym kierunku jednak w systemie zaocznym (pracuję) byłam bardzo ciekawa opinii innych i okazały się one baaaaaaardzo pomocne jeszcze bardziej mam ochotę na te studia
Ale... pojawia się właśnie ALE!!!
Musze przyznać, iż jestem w kropce potrzebuje obiektywnej porady już doświadczonych wizażanek
Styczność z językiem w sensie gramatyki i strony technicznej miałam 2 lata temu w trakcie studiów ( mam już ukończone studia z zakresu biotechnologii) wcześniej w czasie liceum uczęszczałam do szkoły językowej , mam certyfikat FCE . Boję się jednak ze po tak długiej przerwie nie poradzę sobie. Czy lepszym wyjściem w mojej sytuacji okazałby się roczny intensywny "kurs odświeżający"?, z drugiej jednak strony żal mi kolejnego roku Uważacie że dałabym rade utrzymać się na 1 roku i odrobić zaległości czy jednak wybrać dobrą szkołę językową przygotowującą na tego typu kierunki?
pacia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:53   #3533
celtic_girl
Raczkowanie
 
Avatar celtic_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 96
Dot.: Studiować filologię angielską...

Ja na Twoim miejscu nie traciłabym czasu i poszłabym na anglistyke. Masz juz certyfikat, wiec angielski na niezłym poziomie, nawet jeśli pozapominałaś część rzeczy, to pewnie szybko sobie przypomnisz Na początku pewnie bedzie ciezko, ale na 100% nie tylko dla Ciebie mozesz juz teraz sama popowtarzac sobie trudniejsze zagadnienia.
celtic_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 18:54   #3534
moncia131
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4
Dot.: Studiować filologię angielską...

Mam do Was pytanie i zarazem prośbę Jestem w kropce, ponieważ nie mogę sie zdecydować czy iść na filologię angielską na Uniwersytet Rzeszowski czy na UMCS w Lublinie... Zapewne są tutaj osoby, które studiują zarówno na pierwszej jak i drugiej uczelni, dlatego chciałabym zapytać jak Wam się tam podoba i która z tych uczelnie jest według Was lepsza? Może Wy mi pomożecie podjąć właściwą decyzję...
moncia131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 20:59   #3535
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 587
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez moncia131 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie i zarazem prośbę Jestem w kropce, ponieważ nie mogę sie zdecydować czy iść na filologię angielską na Uniwersytet Rzeszowski czy na UMCS w Lublinie... Zapewne są tutaj osoby, które studiują zarówno na pierwszej jak i drugiej uczelni, dlatego chciałabym zapytać jak Wam się tam podoba i która z tych uczelnie jest według Was lepsza? Może Wy mi pomożecie podjąć właściwą decyzję...
Ja studiuję na URZ ale niestety nie jestem w stanie porównać poziomu do UMCS bo nie mam tam żadnych znajomych. Mi się na uniwersytecie podoba, poziom też jest dobry. Gdybyś miała jakieś pytania to pytaj
4ac7eae5f92dfa622d89f024e559f952d8de277a_657b9774600aa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-24, 22:54   #3536
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość

ale na lektoracie masz wybór języków (przynajmniej u nas)? nikt Ci nie wciśnie niemieckiego, możesz i na suahili chodzić
u mnie to było przydzielone niestety odgórnie w kolegium są 3 języki, my mamy francuski, "Francuzi" mają włoski, a "Włosi" angielski
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 09:03   #3537
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez niut0 Pokaż wiadomość
u mnie to było przydzielone niestety odgórnie w kolegium są 3 języki, my mamy francuski, "Francuzi" mają włoski, a "Włosi" angielski
Czyżby NKJO Gliwice?
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 09:20   #3538
das_salat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 139
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez cherry l Pokaż wiadomość
ja tak juz czytam wczesniej o uczelniach i znalazłam idealny kierunek bo z językiem hiszpańskim na podstawie,a sie okazało,że jest to uczelnia niepubliczna i lipa
patrze też na wszelki wypadek na NKJA a tam oczywiście język niemiecki a tego nie przeżyje
i kurcze przyznaje,że troche sie podłamałam.. będe musiała najwidoczniej przejrzeć inne kierunki a nie tylko filologie ang..
w NKJO w Opolu jest angielski z hiszpańskim, ale hiszpański jest bardziej intensywniejszy od zwykłego lektoratu bo kończąc ten kierunek masz prawo nauczania dwóch języków a co do zwykłych lektoratów - podział na grupy był ze zwględu na lektorat, przy składaniu papierów wybierało się język - włoski, hiszpański, francuski lub niemiecki
__________________
www.tanionabogato.blogspot.com - raczkująca blogerka
das_salat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 09:57   #3539
oliviaoO
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 788
Dot.: Studiować filologię angielską...

u nas do wyboru był niemiecki i rosyjski przeważnie wyglądało to tak, że ludzie, którzy mieli styczność już z rosyjskim szli na rosyjski (gdybym wiedziała, że zaczną od podstaw to tez bym poszła, ale jako, że w LO uczyłam się niemieckiego i miałam 5 poszłam na niemiecki i to do grupy rozszerzonej.. na początku się cieszyłam, bo robiliśmy szalenie mało, nic prawie nie trzeba było się tego niemieckiego uczyć, aleee w tym roku jak w czerwcu wielkimi krokami zbliżał się certyfikat z niemieckiego na B1 to cała grupa trzęsła portkami na pisemnym mało co rozumiałam z tekstów czytanych ustny poszedł ok bo dostaliśmy pytania od wykładowczyni ale każdy zdał i oceny były 4, 4+ i 5 głównie ostatecznie jest mi lżej, że po 2 tych dwóch latach moja przygoda z niemieckim się zakończyła

a no i ta łacina, która była na II roku czarna magia jak dla mnie dobrze, że też koniec
__________________
Razem
Zaręczeni
Ślub

Julia

walka z kg:
81- 78 - 76 - 74 - 72- 70 - 68 - 66 - 64

oliviaoO jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:58   #3540
niut0
Zakorzenienie
 
Avatar niut0
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: TG
Wiadomości: 11 270
Dot.: Studiować filologię angielską...

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Czyżby NKJO Gliwice?
tak
Ty też?
__________________
co się dzieje z Twoim zamówieniem?- sprawdź!- KLIK
niut0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:22.