Oleje i olejki do włosów - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-22, 18:01   #3241
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
nie mylisz się kochana
uno - jeśli coś jest na ósmym miejscu w sqadzie to w produkcie może być go nawet do kilku procent ... a zarazem mogą to być też setne części procenta kolejność w sqadzie jest jakąś tam wytyczną, ale nie jest diagnostyczna, więc dysk - już bardziej patrz na to, jaka substancja jest przed- lub po- rozpatrywanej
dos - to, że olejek ma długi sqad, wcale go nie dyskwalifikuje. Jeśli zrobisz sobie mieszankę olejową, dysk, to też będziesz miala długo sqad, prawda? nieważne jak długi jest sqad, tylko co w nim jest
tres - też testuję Babydreama prawdopobnie w weeekend
Uno - Dla mnie wchodzi w rachubę jeden, góra dwa oleje, a nie skład 12 pozycyjny. Dla mnie pozycja w składzie jest podstawą. Wiem, wiem... minimalizm to moja cecha naturalna Lubię kosmetyki maksymalnie 5 - 6 pozycyjne.
Duo - nie kupię jej, bo jest testowana na zwierzętach, a to jest dla mnie najważniejsze.
Wolę eko olej niż coś co było testowane na zwierzątku.
Tres -Krótki, gdy wiadomo co jest co, bezparabenowy, bez pochodnych ropy naftowej, nietestowany na zwierzętach, naturalny - o takich kosmetyki lubię. A jak nie to sama kręcę. A najlepiej z certyfikatem ekologicznym lub na liście OK. To cenię. Ten składnik nie spełnia jednego z moich głównych cech dla kosmetyku, czyli jest testowany na zwierzętach.
Dla osoby, której ta cecha nie obchodzi ok, jego sprawa, ale ja nie kupuję.

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-07-22 o 18:05
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 18:06   #3242
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Dla mnie wchodzi w rachubę jeden, góra dwa oleje, a nie skład 12 pozycyjny. Dla mnie pozycja w składzie jest podstawą. Wiem, wiem... minimalizm to moja cecha naturalna Lubię kosmetyki maksymalnie 5 - 6 pozycyjne.
rozumiem że masz podstawy by wyrokować, wykształcenie chemiczne, może jesteś kosmetologiem skoro jesteś specjalistką w dziedzinie sqadów - to inna sprawa i z chęcią ustąpię Ci pola

ale nie lavendovego

a do qpowania nikt Cię nie zmusza. To osobista sprawa każdego z nas i niech się rozstrzyga w jego sumieniu.
A krzyża nie oddamy
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2010-07-22 o 18:07
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 18:11   #3243
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
rozumiem że masz podstawy by wyrokować, wykształcenie chemiczne, może jesteś kosmetologiem skoro jesteś specjalistką w dziedzinie sqadów - to inna sprawa i z chęcią ustąpię Ci pola

ale nie lavendovego

a do qpowania nikt Cię nie zmusza. To osobista sprawa każdego z nas i niech się rozstrzyga w jego sumieniu.
A krzyża nie oddamy
Toć nie zmuszacie mnie, ja tylko oceniam, a kosmetologiem nie jestem, jedynie lubię naturę To moje zdanie, nikt nie musi go wyznawać. Czy zmuszam? Nie jeśli widać, ale oceniam ze swojej strony, tak jak ja to sądzę. Moja pielęgnacja to minimalizm. Mam po prostu zasady, które w moim sercu wyznaję

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-07-22 o 18:13
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 18:14   #3244
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Moja pielęgnacja to minimalizm.
Carpe diem quam minimum credula postero
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 18:35   #3245
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
Carpe diem quam minimum credula postero
Uwielbiam te sentencje, ulubiona po dum spiro spero

A tak, zeby nie bylo offtopu to dzisiaj nakladam na noc mleczko kokosowe. Niestety nie odtracila sie smietanka (poszukam smietanki z kokosa nastepnym razem u azjatow), wiec czarno widze calosc
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-22, 22:53   #3246
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Dysk- chodziło o to, że ten olejek nie będzie miał właściwości rozjaśniających mimo że jest na 8 miejscu w składzie.
A głównie o to pytała Cindi.

Agison- napisz czy Ci podszedł Taniutki jak barszcz a bardzo fajnie działa

Przynajmniej dla mnie teraz jest rewelacyjny na końcówki na noc poprzedzającą mycie
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:22   #3247
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Uwielbiam te sentencje, ulubiona po dum spiro spero

A tak, zeby nie bylo offtopu to dzisiaj nakladam na noc mleczko kokosowe. Niestety nie odtracila sie smietanka (poszukam smietanki z kokosa nastepnym razem u azjatow), wiec czarno widze calosc
o tak, to bardzo pozytywne
też mam słabość do łaciny

napisz jak to mleczko też mam zamiar rozejrzeć się za mleczkiem, tyle że bardziej na twarz ale gdyby było dobre na włosy to skuszę się na dwie puszki
Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Agison- napisz czy Ci podszedł Taniutki jak barszcz a bardzo fajnie działa
oczywiście, nie omieszkam podzielić się wrażeniami
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!

Edytowane przez agison
Czas edycji: 2010-07-23 o 07:23
agison jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 07:27   #3248
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Dziewczyny Jakiego uzywacie szamponu do zmywania olejow bo ja musze zmieniac szampon co kilkanascie myc, uzywam obecnie zelu BD i barwy, ale zastanawiam sie czy nie jest za mocny
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:32   #3249
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
o tak, to bardzo pozytywne
też mam słabość do łaciny

napisz jak to mleczko też mam zamiar rozejrzeć się za mleczkiem, tyle że bardziej na twarz ale gdyby było dobre na włosy to skuszę się na dwie puszki
oczywiście, nie omieszkam podzielić się wrażeniami
To mleczko kokosowe, takie uzywane w tajskiej kuchni do robienia curry itp. Biale, pachnie lekko kokosem, ma konsystencje jak smietanka do kawy. Dostepne w lepiej zaopatrzonych supermarketach w dziale kuchnie swiata lub azjatyckim.

Wlasnie je splukalam (i siedze teraz z ampulka Kerastase Age Recharge na glowie), wiec trudno mi cos konkretnego napisac. Rzadka konsystencja, mleczko splywa z wlosow i ogolnie to bardziej moczenie niz olejowanie (zreszta po ang. nazywa sie Coconut Milk Hair Soak), ale widze potencjal (wlosy mi sie nie poplataly).

Idealna bylaby smietanka kokosowa, ale nie wiem, czy moj sklep z azjatycka zywnoscia ja ma

---------- Dopisano o 08:32 ---------- Poprzedni post napisano o 08:30 ----------

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny Jakiego uzywacie szamponu do zmywania olejow bo ja musze zmieniac szampon co kilkanascie myc, uzywam obecnie zelu BD i barwy, ale zastanawiam sie czy nie jest za mocny
Hipp dla dzieci ulatwiajacy rozczesywanie z olejkiem migdalowym, bez problemu zmywa oleje, sklad bez SLS (nie wiem tylko, czy jest dostepny w Polsce)
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:45   #3250
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Wlasnie je splukalam (i siedze teraz z ampulka Kerastase Age Recharge na glowie), wiec trudno mi cos konkretnego napisac. Rzadka konsystencja, mleczko splywa z wlosow i ogolnie to bardziej moczenie niz olejowanie (zreszta po ang. nazywa sie Coconut Milk Hair Soak), ale widze potencjal (wlosy mi sie nie poplataly).
ano widzisz, mi się właśnie włosy strasznie plączą ostatnio, muszę spróbować
co do śmietanki to nie mam pojęcia trzeba by się rozejrzeć, u nas w Almie czy w Bomi często mają dużo fajnych orientalnych rzeczy, mleczko jest na pewno, ale śmietanka?
a jak je okiełznałaś skoro tak spływa? spałaś w czymś na głowie, typu folia, czepek?
Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Hipp dla dzieci ulatwiajacy rozczesywanie z olejkiem migdalowym, bez problemu zmywa oleje, sklad bez SLS (nie wiem tylko, czy jest dostepny w Polsce)
nie jest tak źle, mamy Hippa
Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny Jakiego uzywacie szamponu do zmywania olejow bo ja musze zmieniac szampon co kilkanascie myc, uzywam obecnie zelu BD i barwy, ale zastanawiam sie czy nie jest za mocny
ja też używam Hippa albo Fitomedu oba łagodne, a oleje świetnie zmywają
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 07:56   #3251
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
ano widzisz, mi się właśnie włosy strasznie plączą ostatnio, muszę spróbować
co do śmietanki to nie mam pojęcia trzeba by się rozejrzeć, u nas w Almie czy w Bomi często mają dużo fajnych orientalnych rzeczy, mleczko jest na pewno, ale śmietanka?
a jak je okiełznałaś skoro tak spływa? spałaś w czymś na głowie, typu folia, czepek?
nie jest tak źle, mamy Hippa
ja też używam Hippa albo Fitomedu oba łagodne, a oleje świetnie zmywają
Spalam w foliowym czepku z recznikiem na poduszce (krece sie strasznie w nocy, wiec dodatkowa ochrona jest niezbedna). Tez jestem ciekawa, czy dostane smietanke kokosowa (mleczko kokosowe widzialam w Almie).

Ale jest w Polsce dostepny Hipp z olejkiem migdalowym (taki z rozkosznym konikiem na opakowaniu)? Pytam, bo to nowosc w DE...
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 08:04   #3252
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Spalam w foliowym czepku z recznikiem na poduszce (krece sie strasznie w nocy, wiec dodatkowa ochrona jest niezbedna). Tez jestem ciekawa, czy dostane smietanke kokosowa (mleczko kokosowe widzialam w Almie).
no, ja też kombinuję z ręcznikiem i czepkiem, jak śpię z czymś na głowie w nocy
czyli czekają mnie próby z mleczkiem kokosowym - TŻ się ucieszy bo przynajmniej nie będzie brzydkiego zapachu
Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Ale jest w Polsce dostepny Hipp z olejkiem migdalowym (taki z rozkosznym konikiem na opakowaniu)? Pytam, bo to nowosc w DE...
w Polsce mamy takiego hippa rozkosznego konika na nim co prawda nie ma, ale olejek migdałowy jest, piąty od końca w sqadzie
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 08:49   #3253
cindi
Rozeznanie
 
Avatar cindi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 588
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Dzięki za odpowiedzi, widzę, ze wywołałam trochę zamieszania

czytam wątek już od dawna, a dopiero ostatnio zaczęłam przygodę olejami - jak na razie wypróbowałam oliwę z oliwek i olej rycynowy, ale chyba trudno tak ocenic działanie po jednym razie więce będę kontynuować

i przy okazji jeszcze jedno pytanie: jaki olej polecacie na plażę? kokosowy się nada?
__________________
17.09.2011

Moja droga do fit sylwetki: http://fitmehard.blogspot.com/
cindi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:15   #3254
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
Dziewczyny Jakiego uzywacie szamponu do zmywania olejow bo ja musze zmieniac szampon co kilkanascie myc, uzywam obecnie zelu BD i barwy, ale zastanawiam sie czy nie jest za mocny
Zależy, jaki do olej. Jeżeli lekki, to myję łagodnym szamponem, który może słabo się pienić(kokos= Carrefour BIO, Mypa aloesowa, chociaż ona już mocniejsza jest). Cięższy olej= mocniejszy szampon( winogronowy= HE, chociaż on to niezły rypacz jest i chyba powinien być na końcu ). Ciężki olej= mocny szampon( łopianowy= Joanna Rzepa).

Cytat:
Napisane przez agison Pokaż wiadomość
w Polsce mamy takiego hippa rozkosznego konika na nim co prawda nie ma, ale olejek migdałowy jest, piąty od końca w sqadzie
Ale ten nasz HiPP to jest chyba poprzednia wersja niemieckiego HiPPa, jednak mogę się mylić
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:27   #3255
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Ale ten nasz HiPP to jest chyba poprzednia wersja niemieckiego HiPPa, jednak mogę się mylić
tego to nie wiem, na DE się nie znam
Cytat:
Napisane przez cindi Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, widzę, ze wywołałam trochę zamieszania
(...)
i przy okazji jeszcze jedno pytanie: jaki olej polecacie na plażę? kokosowy się nada?
e tam, jakiego zamieszania

na plażę ja bym poleciła masło shea - naturalny filtr UV tylko shea trudniej się zmywa, przynajmniej z moich włosów, ale to niekoniecznie znaczy że z każdych
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:35   #3256
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Oleje i olejki do włosów

olej ze słodkich migdałów ma konsystencję podbną do vatiki kokosowej czy raczej rycyny?
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:35   #3257
karaska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Właśnie tez mam pytanie dotyczące oleju na plażę... bo dużo dziewczyn uzywa oliwki czy nawet oleju (!) żeby sie szybciej opalić (chodzi o stosowanie na skórę;p) wiec tak sie zastanawiam jesli nałoże jakiś olej na włosy to bedzie on miał właściwości ochrone czy włosy bedą bardziej narażone na ciepło;/? Może to naiwne pytanie ale może któraś mi odpowie
karaska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:45   #3258
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Zależy, jaki do olej. Jeżeli lekki, to myję łagodnym szamponem, który może słabo się pienić(kokos= Carrefour BIO, Mypa aloesowa, chociaż ona już mocniejsza jest). Cięższy olej= mocniejszy szampon( winogronowy= HE, chociaż on to niezły rypacz jest i chyba powinien być na końcu ). Ciężki olej= mocny szampon( łopianowy= Joanna Rzepa).


Ale ten nasz HiPP to jest chyba poprzednia wersja niemieckiego HiPPa, jednak mogę się mylić
o prosze, co włosy to inne zdanie. mi olej z pestek winogron wydaje sie znacznie lzejszy niz kokos
co prawda wszystko zmywam odzywką (nawet czysty shea, rycyny nie probowalam), ale to subiektywne odczucie chyba ta ciezkosc olei...

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
olej ze słodkich migdałów ma konsystencję podbną do vatiki kokosowej czy raczej rycyny?
vatiki nie mialam, ale migdał na pewno jest lzejszy i rzadszy od rycyny.

---------- Dopisano o 10:45 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

karaska - mysle ze w opalaniu sie na oliwke chodzi o przyspieszenie efektu - oliwka na skórze działa troche jak soczewka - słonce mocniej daje po skórze - dodatkowo zwykla oliwka nie ma filtra (niektore naturalne oleje jakis tam - niski filtr maja)

natomiast kładzenie oleju na wlosy ma funkcje ochronną. Olej oblepia wlos, chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami, działaniem wody, odparowywaniem nadmiaru wilgoci itd
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:49   #3259
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cindi Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi, widzę, ze wywołałam trochę zamieszania

czytam wątek już od dawna, a dopiero ostatnio zaczęłam przygodę olejami - jak na razie wypróbowałam oliwę z oliwek i olej rycynowy, ale chyba trudno tak ocenic działanie po jednym razie więce będę kontynuować

i przy okazji jeszcze jedno pytanie: jaki olej polecacie na plażę? kokosowy się nada?
Kokosowy jak najbardziej, oprocz tego maslo shea (ma naturalny SPF 6)

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Pokaż wiadomość
olej ze słodkich migdałów ma konsystencję podbną do vatiki kokosowej czy raczej rycyny?
Na szczescie do Vatiki (olej rycynowy to moja trauma z dziecinstwa), ogolnie bardzo przyjemny w stosowaniu olej
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 09:49   #3260
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: Oleje i olejki do włosów

że tak sie wtrące jeszcze na temat tych ziół do płukanek po olejowaniu oczywiscie O ile mi wiadomo, to rumianek rozjaśnia, ale.. do miodowego-rudawego blondu. Nagietek ma działanie ściagające i przeciwzapalne -dobre dla włosków przetłuszczajacych sie. Natmoast rozjasniajaca jest cytrynka, tylko moze przesuszac. Dlatego niby miesza się ją z lipą, bo ta z kolei jako słodka-taka miodowa, chroni.

Mam takie pytanie do Was, znaccie sie na tym olejowaniu. Ja mam tak, ze zaraz po wysuszeniu włosów sa one najpierw takei troszke stargane, ale tylko wizualnie, bo w dotykusa miekkie i elastyczne. I tak ze 2 godizny po, robią sie idealnie gładkie. Czemu to tak?
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:50   #3261
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość

karaska - mysle ze w opalaniu sie na oliwke chodzi o przyspieszenie efektu - oliwka na skórze działa troche jak soczewka - słonce mocniej daje po skórze - dodatkowo zwykla oliwka nie ma filtra (niektore naturalne oleje jakis tam - niski filtr maja)

natomiast kładzenie oleju na wlosy ma funkcje ochronną. Olej oblepia wlos, chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami, działaniem wody, odparowywaniem nadmiaru wilgoci itd
i są oleje, które są naturalnymi filtrami, np. masło shea
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:52   #3262
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Mam na mysli tego Hippa:http://www.hipp.de/index.php?id=953 (prawda, ze konik uroczy). Na dole lista skladnikow dla zainteresowanych
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 09:55   #3263
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Kokosowy jak najbardziej, oprocz tego maslo shea (ma naturalny SPF 6)

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:47 ----------



Na szczescie do Vatiki (olej rycynowy to moja trauma z dziecinstwa), ogolnie bardzo przyjemny w stosowaniu olej
oo, dziękuję za odpowiedź
ja po prostu nie potrafię stosować rycyny.. wynikiem jej zastosowania jest okropny sztywny dred...
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 10:03   #3264
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
o prosze, co włosy to inne zdanie. mi olej z pestek winogron wydaje sie znacznie lzejszy niz kokos
co prawda wszystko zmywam odzywką (nawet czysty shea, rycyny nie probowalam), ale to subiektywne odczucie chyba ta ciezkosc olei...
Mnie się wydaje, że winogronowy jest cięższy od kokosa(ten to mogłabym samą wodą zmyć ), bardziej lepki. Próbowałam zmyć go łagodniejszym szamponem i nie domywał się Ale jak już powiedziałaś, co włosy, to opinie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie do Was, znaccie sie na tym olejowaniu. Ja mam tak, ze zaraz po wysuszeniu włosów sa one najpierw takei troszke stargane, ale tylko wizualnie, bo w dotykusa miekkie i elastyczne. I tak ze 2 godizny po, robią sie idealnie gładkie. Czemu to tak?
Nie mam pojęcia, ale ja też tak mam

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość
Mam na mysli tego Hippa:http://www.hipp.de/index.php?id=953 (prawda, ze konik uroczy). Na dole lista skladnikow dla zainteresowanych
Nie widziałam tego HiPPa w Rossmannie
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 10:12   #3265
agison
Zakorzenienie
 
Avatar agison
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7 112
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że winogronowy jest cięższy od kokosa(ten to mogłabym samą wodą zmyć ), bardziej lepki. Próbowałam zmyć go łagodniejszym szamponem i nie domywał się Ale jak już powiedziałaś, co włosy, to opinie
to prawda dla moich włosów winogronowy to jeden z lżejszych olejów, tak more/less na równi z kokosem

a konik rozkoszny, rzeczywiście
__________________
Silence, silence and fire
They call me, they make me desire
Everlasting desire in me ...


!!! NAKARM PIESA !!!
agison jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 10:26   #3266
karaska23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 19
Dot.: Oleje i olejki do włosów

No własnie o to mi chodziło że oliwka ma przyspieszyć to opalanie i działa jak soczewka wiec zastanawiałam sie jak to bedzie z włosami dzięki za odpowiedź
karaska23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 11:19   #3267
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
że tak sie wtrące jeszcze na temat tych ziół do płukanek po olejowaniu oczywiscie O ile mi wiadomo, to rumianek rozjaśnia, ale.. do miodowego-rudawego blondu. Nagietek ma działanie ściagające i przeciwzapalne -dobre dla włosków przetłuszczajacych sie. Natmoast rozjasniajaca jest cytrynka, tylko moze przesuszac. Dlatego niby miesza się ją z lipą, bo ta z kolei jako słodka-taka miodowa, chroni.

Mam takie pytanie do Was, znaccie sie na tym olejowaniu. Ja mam tak, ze zaraz po wysuszeniu włosów sa one najpierw takei troszke stargane, ale tylko wizualnie, bo w dotykusa miekkie i elastyczne. I tak ze 2 godizny po, robią sie idealnie gładkie. Czemu to tak?
Nie mam szczerze mowiac pojecia, dlaczego tak jest, ale u mnie jest podobnie

Ja szczerze nie znosze rumiankowych plukanek (osobiscie nie podoba mi sie zoltawy odcien wlosow blond, sama walcze z nim za pomoca pianek Igora Color Gloss). Plukanek nigdy w zyciu nie stosowalam (przypomnialo mi sie, ze musze kupic po pracy ocet, co lepiej kupic ocet winny z bialego wina czy ocet jablkowy, a moze jakis inny ocet?)

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Cytat:
Napisane przez karaska23 Pokaż wiadomość
No własnie o to mi chodziło że oliwka ma przyspieszyć to opalanie i działa jak soczewka wiec zastanawiałam sie jak to bedzie z włosami dzięki za odpowiedź
Tez sie nad tym kiedys zastanawialam (pamietam jak ktos mowil, ze stosowanie olejow przed prostowaniem to jak smazenie wlosow w glebokim tluszczu). Sama jak jestem caly dzien na sloncu to wcieram we wlosy maslo shea lub olej kokosowy (czasem tez jedwab CHI, mam wrazenie, ze silikony w jakis sposob chronia przed mechanicznymi zniszczeniami) plus olejek z filtrami UV. Wlosy na 100% sa w lepszej kondycji niz za czasow, gdy nic na nie nakladalam (ale bedac na palacym sloncu mam na glowie kapelusz badz chustke)
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 13:42   #3268
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez cannelle Pokaż wiadomość

Tez sie nad tym kiedys zastanawialam (pamietam jak ktos mowil, ze stosowanie olejow przed prostowaniem to jak smazenie wlosow w glebokim tluszczu). Sama jak jestem caly dzien na sloncu to wcieram we wlosy maslo shea lub olej kokosowy (czasem tez jedwab CHI, mam wrazenie, ze silikony w jakis sposob chronia przed mechanicznymi zniszczeniami) plus olejek z filtrami UV. Wlosy na 100% sa w lepszej kondycji niz za czasow, gdy nic na nie nakladalam (ale bedac na palacym sloncu mam na glowie kapelusz badz chustke)
Z tymi olejami przed prostowaniem, to sama nie wiem Wydaje mi się, że jednak odrobina oleju powinna nieco chronić włosy przed wysoką temperaturą
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 16:05   #3269
cannelle
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 610
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Z tymi olejami przed prostowaniem, to sama nie wiem Wydaje mi się, że jednak odrobina oleju powinna nieco chronić włosy przed wysoką temperaturą
Podobno przed prostowaniem oleje sa absolutnie tabu, mozna stosowac jedynie srodki termoochronne lub silikony np.jedwab CHI (to porownania do smazenia wlosow w glebokim tluszczu tak mi zapadlo w pamiec, ze juz przenigdy nie uzyje oleju przed prostowaniem, o ile kiedys uzyje ponownie prostownicy)

200 stopni prostownicy to badz co badz nie to samo niz max 40 stopni na sloncu...

Edytowane przez cannelle
Czas edycji: 2010-07-23 o 16:06
cannelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-23, 17:52   #3270
wydziergana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tutaj.
Wiadomości: 2 544
GG do wydziergana
Dot.: Oleje i olejki do włosów

Opłaca się kupić ten olej?
http://olejkokosowy.zdrowylink.pl/ol...sowy-parachute
__________________
sex, DRUMS & rock'n'roll!
wydziergana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.