Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010 - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-25, 09:57   #601
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Siala Marta może mieć rację, że mleko mu nie pasuje... nawet jak wcześniej nie narzekało dziecko, nie marudziło. Przy pierwszym dziecku u nas najlepiej sprawdził się bebilon, choć wcale tani nie był... a potem i tak musieliśmy przejść na nutramingen bo mała miała skazę białkową
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 10:59   #602
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
wytrwałości

ja karmię nanem od początku i wcześniej mu pasowało to teraz by nagle przestało?
Wyrodna jestem.. rano była u mnie mama, spakowałam torbę, dziecko w wózek i hejas.. cały dzień wolny, babunia sama chciała wnusia dostać to ma a jak na złość pewnie u niej będzie spokojny i znowu się zacznie wojowanie jak wróci do domu ale odpocznę może trochę i nabiorę sił.
nasz tez dzisiaj byl marudny. o 23 wstal i nie chcial spac ani nic tylko ryk. na rekach zle w lozeczku zle. niewiadomo co z nim robic. ja odlecialam a damian z nim siedzial do 1.30
no i od rana tez jakis taki rozdrazniony, ale teraz zasnal. nie moze biedak kupy wycisnac i to chyba dlatego.

Siala a ty dobrze zrobilas ze malego babci sprzedalas tylko odpocznij a nie bierz sie za jakies prania itp.
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 11:56   #603
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez entertete Pokaż wiadomość
a zdarza mu się w ciągu dnia na dłużej zasnąć? pytam bo nie wiem co jest normalne a co nie u mojego (ostatnio mu się nie zdarza)
o tak spi tez, czasem nawet 2 godzinki po karmieniu.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 14:51   #604
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

[QUOTE=marta_d1;20908333]
Dziewczyny po cc czy Was też tak boli kręgosłup? Ja pod koniec dnia już nie mogę, normalnie ból jak cholera. Nie mogę się nawet ponaciągać, bo boje sie o rane.

mnie nie bolal kregoslup. a moze za bardzo sie schylasz np przebierajac malego i dlatego?

siala wspolczuje nocki, dobrze ze masz babcie my tutaj nie mamy nikogo wiec zazdroszcze ze masz komu podrzucic dziecko.

ania jeszcze nie raz sie tak zdarzy ze bedziecie miec ciezka noc, my tez czasem przez to przechodzimy.

Edytowane przez Basia84
Czas edycji: 2010-07-25 o 14:53
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 15:02   #605
Linka24
Wtajemniczenie
 
Avatar Linka24
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Tam, gdzie mi najlepiej;)
Wiadomości: 2 329
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

a ja się obawiam ze mały może dostał skazy białkowej...
Wyskoczyły mu na polikach takie krosty, pryszczyki
I przy jedzeniu maaarudzi..
Kurcze a tak ładnie jadł to coś musi się dziać....
Linka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 15:36   #606
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez Linka24 Pokaż wiadomość
Wyskoczyły mu na polikach takie krosty, pryszczyki
mojemu też, takie małe niedużo, podobne doi potówek ale malutkie, jutro się zapytam w przychodni. wiem że jest cos takiego jak trądzik niemowlęcy ale czy to jest to to nie wiem.
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 16:49   #607
agravka
Wtajemniczenie
 
Avatar agravka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 378
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

naszej Adzie tez wyskoczyly potowki w te upaly, ale juz schodza
dziewczyny ktore karmia piersia-ponawiam pytanie o przepisy i jeszcze jedno-co jecie ze slodyczy?mnie az skreca, bo tak mi sie chce i dzis jem ciasteczka maslane, mam nadzieje, ze kruszynce nie zaszkodza...
dzis mamy dzien aniolka (tfu tfu zeby nie zapeszyc) malutka prawie wcale nie placze i budzi sie tylko na karmienie to chyba ta pogoda...a mnie strasznie boli krocze...ledwo siedze, dziwne, bo dotad prawie wcale nie bolalao....
agravka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 17:16   #608
marta_d1
Zakorzenienie
 
Avatar marta_d1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 3 881
GG do marta_d1
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez Basia84 Pokaż wiadomość

mnie nie bolal kregoslup. a moze za bardzo sie schylasz np przebierajac malego i dlatego?
No własnie mało go przebieram, a jak juz to na przewijaku. Jak chodze to jest najgorzej.
Cytat:
Napisane przez agravka Pokaż wiadomość
naszej Adzie tez wyskoczyly potowki w te upaly, ale juz schodza
dziewczyny ktore karmia piersia-ponawiam pytanie o przepisy i jeszcze jedno-co jecie ze slodyczy?mnie az skreca, bo tak mi sie chce i dzis jem ciasteczka maslane, mam nadzieje, ze kruszynce nie zaszkodza...
Z owoców jem prawie wszystko, oprócz pestkowców. Z warzyw to pomidory, ogórki, sałatę, marchew. Jem teraz tylko drób indyki i kurczaki, smażone, duszone. Ze słodyczy jadłam lody, ciasto z jabłkami i borówkami i tez maślane ciastka.
Niby lekka diete mam ale bez przesady. Aha i jem zupy.
__________________
Franiu
Antoś
marta_d1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:29   #609
jusdan77
Zadomowienie
 
Avatar jusdan77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 1 167
GG do jusdan77
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Wklejam posta z tamtego wątku żeby tutaj drugi raz nie pisac tego samego a nie każda tam zagląda:

Witam Was dziewczynki!!!

Dziękuję wszystkim za sms-y, kciuki za poród i wsparcie psychiczne !!!

Od wczoraj jesteśmy z Patunią w domku, wszystko super-PRAWIE

Z maleńką nie mam żadnych problemów, je i śpi nawet po 4-5 godzin, nie ma przy niej praktycznie wcale roboty, z Martyną było wręcz przeciwnie.
Mam natomiast ogromny problem z piersiami, tradycyjnie to samo co po pierwszym porodzie a wszystko tak ładnie sie zapowiadało, mała jadła a mleczka było tyle ile trzeba.Kryzys przyszedł w nocy przed wypisem ze szpitala.Każda z piersi wielkości dwóch melonów razem wziętych.Ogromne, teraz mają chyba rozmiar L- dosłownie, są nabrzmiałe, twarde i bolące, ból nie do opisania.
Tak więc w dniu wypisu na obchodzie lekarz przepisał leki na zatrzymanie laktacji Trudno, tym razem sie nie sprzeciwiałam bo wiem ile z tym problemów.Biorę od wczoraj tabletki na zatrzymanie, samopoczucie po nich jak po dopalaczach, mdłości, mroczki przed oczami, zawroty głowy .Mam ogólnie doła psychicznego Martwię się co będzie dalej. Mała od wczoraj na mleku modyfikowanym ale zniosła tą zmianę dobrze.Ona chyba czuje że ja mam problem bo jest taka kochana i grzeczniutka.
Chodzę cała obandażowana w cyckach jak mumia, mąż mnie nimi ściska- lekarka tak kazała.Martwi mnie bo od wczoraj jak na razie nie ma poprawy ale wzięłam tylko 1 tabl wieczorem i 1 rano więc jeszcze sporo przede mną.Mam nadzieję że już niedługo będzie jakiś efekt.Ściągam też, ale po troszkę bo za bardzo nie powinnam żeby nie pobudzać wytwarzania mleka a gdybym tego nie robiła to umarłabym z bólu.Jest mi bardzo ciężko ale musze sobie z tym jakoś poradzić, trzymajcie proszę kciuki a opis porodu później jak już się ztym wszystkim uporam.
Pozdrawiam was wszystkie!!! __________________
jusdan77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:30   #610
jusdan77
Zadomowienie
 
Avatar jusdan77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 1 167
GG do jusdan77
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Wklejam Wam fotki Patrycji:
jusdan77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 17:39   #611
żabka19
Raczkowanie
 
Avatar żabka19
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Norwegia - Warszawa
Wiadomości: 497
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

To i my w koncu chcemy sie zapisac na odchowalnie Postaram sie co i raz odzywac choc przy moim dziecku to dosc trudne bo synus bardzo aktywny,jakies 5 minut temu zasnal ,mam nadzieje choc ta godzinke przespi.

żabka19 (Żaneta, 23 lata) SN 09.07 godz. 13:10 Szymon 52cm 3050g
Prosze o dopisek ,to byl 39tc +1 .

Zalaczam zdjecie mojego M. z Szymkiem . Tu Szymus ma juz ponad 2 tygodnie
__________________
Szymon 09.07.2010
31tc

żabka19 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 18:17   #612
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Wklejam Wam fotki Patrycji:
slodka a co to ma takie biale na brzuszku na drugiej fotce?

Cytat:
Napisane przez żabka19 Pokaż wiadomość
To i my w koncu chcemy sie zapisac na odchowalnie Postaram sie co i raz odzywac choc przy moim dziecku to dosc trudne bo synus bardzo aktywny,jakies 5 minut temu zasnal ,mam nadzieje choc ta godzinke przespi.

żabka19 (Żaneta, 23 lata) SN 09.07 godz. 13:10 Szymon 52cm 3050g
Prosze o dopisek ,to byl 39tc +1 .

Zalaczam zdjecie mojego M. z Szymkiem . Tu Szymus ma juz ponad 2 tygodnie
dumny tata
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:22   #613
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

justan, zabka - śliczne maluszki
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:27   #614
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

a my bylismy na spacerku i znow nie mam sily a jeszcze wieeelka gora prasowania mnie czeka...
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:30   #615
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

My tez bylismy na spacerku, obiadku w takim ala barze mlecznym mala sobie spi, a kupki robi takie ze szok....dzis az pampers przeciekl
A jakich pieluch urzywacie, ja jutro wybieram sie do LIDLA po pieluszki
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 18:53   #616
muminek88
Zadomowienie
 
Avatar muminek88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 991
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez anoxa Pokaż wiadomość
ja schudlam od cc 16kg lacznie mialam 21 na plusie w ostatnie 4 tyg przytylam 5kg ale to byla opuchlizna bylam jak balonik przypuszczam zenajgorsze 5 zostalo
ja mialam zaraz po porodzie 7 mniej a tydzien po 11 zostalo mi 800 g...rano sie zwaze
Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Właśnie zmieniłam pieluchę małemu.. i zauważyłam, że oprócz żółtej "jajeczniczki" jest odrobina zielonkawego śluzu.. i teraz nie wiem czy to coś poważnego.. czy to normalne?
mojemu śluz wychodzi ale żółty z noska,ale tylko z jednej strony

Cytat:
Napisane przez marta_d1 Pokaż wiadomość

Franek przespał dziś ładnie noc, budził się co ok 3,5 godziny. Dzis idziemy na obiad do rodziców, więc spacerek też zaliczymy.

Dziewczyny po cc czy Was też tak boli kręgosłup? Ja pod koniec dnia już nie mogę, normalnie ból jak cholera. Nie mogę się nawet ponaciągać, bo boje sie o rane.
moj dzis cala noc chcial co godzine cyca,dzis juz mam smoka ewentuanie naszykowanego ale on ma po niem odruch wymiotny

a plecy bola mnie strasznie,tylko po kuleczkach homeopatycznych od poloznej jest ulga do nastepnego rana


dziewczyny skonczylam krwawic...9 dni i po wszystkim,teraz to juz calkiem moge zapomniec ze urodzilam dziecko
muminek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 19:55   #617
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez agravka Pokaż wiadomość
...a mnie strasznie boli krocze...ledwo siedze, dziwne, bo dotad prawie wcale nie bolalao....
Mnie w szpitalu wcale nie bolało a po powrocie do domu miałam masakre czułam pod palcem, że mam jakby spuchniętą kasię tam gdzie są szwy i jak siadałam to bolało, takie uczucie ciągnięcia. Teraz już krwawię resztkami marnymi co mnie niezmiernie cieszy bo mogę założyć zwykłe podpaski a nie te meeegaaa.
Jutro będzie 2 tygodnie po porodzie

Nie wiem czy juz pytałam albo czy ktoś już nie pisał o tym.. od kiedy można się ściskać pasami bo mnie wkurza ten wiszący flak :[ moja kuzynka mi wczoraj mówiła, że jej mama się ściskała zaraz po porodzie ale nie wiem czy to bezpieczne póki ta macica się nie obkurczyła do końca.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg

Edytowane przez Siala_Bala
Czas edycji: 2010-07-25 o 19:56
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 20:03   #618
karolcia228
Zakorzenienie
 
Avatar karolcia228
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE
Wiadomości: 5 024
GG do karolcia228 Send a message via Skype™ to karolcia228
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez Siala_Bala Pokaż wiadomość
Mnie w szpitalu wcale nie bolało a po powrocie do domu miałam masakre czułam pod palcem, że mam jakby spuchniętą kasię tam gdzie są szwy i jak siadałam to bolało, takie uczucie ciągnięcia. Teraz już krwawię resztkami marnymi co mnie niezmiernie cieszy bo mogę założyć zwykłe podpaski a nie te meeegaaa.
Jutro będzie 2 tygodnie po porodzie

Nie wiem czy juz pytałam albo czy ktoś już nie pisał o tym.. od kiedy można się ściskać pasami bo mnie wkurza ten wiszący flak :[ moja kuzynka mi wczoraj mówiła, że jej mama się ściskała zaraz po porodzie ale nie wiem czy to bezpieczne póki ta macica się nie obkurczyła do końca.
Ja po CC juz tydzien po nosilam ale mi zostal taki minimalny, ktory trzeba wycwiczyc
__________________
______Karolinka i Iruś______
Nasz ślub-08.09.2007
...Anastazja-ur.07.07.2010....
...Nasz Aniołek...20.08.2009...

http://s6.suwaczek.com/20070908640517.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cuay3rd5gps6p.png
karolcia228 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 20:38   #619
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez karolcia228 Pokaż wiadomość
My tez bylismy na spacerku, obiadku w takim ala barze mlecznym mala sobie spi, a kupki robi takie ze szok....dzis az pampers przeciekl
A jakich pieluch urzywacie, ja jutro wybieram sie do LIDLA po pieluszki
my uzywamy dada. pampersy tak jakby powietrza nie przepuszczaly i malemu sie dupka "gotowala"

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
dziewczyny skonczylam krwawic...9 dni i po wszystkim,teraz to juz calkiem moge zapomniec ze urodzilam dziecko
szczesciara

siala ja po wyjsciu ze szpitala przeszlam na zwykle podpaski tylko na noc te podklady, ale dalej krwawie (ponad 3 tygodnie juz )
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-25, 21:49   #620
Basia84
Rozeznanie
 
Avatar Basia84
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: IL
Wiadomości: 691
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

jusdan77, żabka19 witamy na odchowalni

co do pasa poporodowego to mi juz go kazali nosic w 3 dniu od cesarki.
Basia84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 21:59   #621
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

dobra uciekam spac, no chyba ze maly zacznie marudzic. teraz juz od godziny lezy w lozeczku, gada do siebie i macha raczkami i nozkami ale zaczyna odlatywac powoli wiec i my sie bedziemy zbierac
dobranoc mamusie i dzidziusie
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 22:04   #622
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

mi na nastapny dzien po cc zalozyli pas poporodowy i w nim zrobilam pierwsze kroki, nosze go caly czas
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 22:08   #623
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

A moje dziecię miało wstać o 22:00 na jedzenie i czekałam specjalnie, nie kładłam się na drzemkę a tu cisza, śpi od 19:00. I teraz znowu nie wiem czy się kłaść czy się nie opłaca bo lada chwila wstanie xD

Ja dziś założyłam pas ale myślałam, że mi flaki gardłem wyskoczą
A ubrać się jest gorzej niż w ciąży.. bo w ciąży jak ciuch podkreślał brzuszek to okej.. a teraz nie dość że musi być wielki namiot to jeszcze jakoś maskujący i doopa, ni ma co włożyć. Jeszcze się ochłodziło to już wogóle.. dziś lało a ja popylałam w bluzce z krótkim rękawem bo bluzy za ciasne, za krótkie.
chyba pas będę zakładać już normalnie tylko mniej się ścisnę xD
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 22:38   #624
jusdan77
Zadomowienie
 
Avatar jusdan77
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 1 167
GG do jusdan77
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Pożalę się Wam troszkę, może mi ulży: Powiem Wam że strasznie mi źle z powodu tego że nie mogę karmić mojej córeczki, bardzo mocno to przeżywam i odbiło się to na mojej psychice i poczuciu bycia dobrą matką, chodzę i wyję o kryjomu a M za mną i ciągle tylko tuli i pociesza ale to jest silniejsze ode mnie.Jak może tak być że mając tyle mleka muszę podawać dziecku mleko w proszku
Nawet ostatnio rozryczałam się ,jak mała płakała a Martynka powiedziała: mamo czemu ona płacze, daj jej cycusia
Trudno mi się z tym pogodzić.Pocieszeniem dla mnie było dziś tylko to że udało mi się po 7 godzinach ściągnąć TYLKO 30 ml a nie jak wcześniej co 5-6 godzin po 75ml, czyli zmniejsza się jednak produkcja
__________________
21.07.2010r

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez aniaa22 Pokaż wiadomość
slodka a co to ma takie biale na brzuszku na drugiej fotce?
To są półśpioszki z takim pasem podwyższonym
Jak wychodziliśmy ze szpitala to musiałam małej założyć półśpiochy i spodenki bo wiał tak silny wiatr że myślałam że nam głowę urwie na dodatek lało jak z cebra.

Edytowane przez jusdan77
Czas edycji: 2010-07-25 o 22:44
jusdan77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-25, 23:40   #625
Siala_Bala
Zakorzenienie
 
Avatar Siala_Bala
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Będzin
Wiadomości: 4 683
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Jusdan może jak tę laktację ujarzmisz nieco to dalej będziesz mogła karmić swoim cycem. Opanujesz nawał, zmniejszysz produkcję a jakby maluszkowi było mało to zawsze można pomęczyć cyce by produkowały więcej ale tylko tyle ile dziecko potrzebuje żeby ci cyców nie rozrywało z bólu.
I pamiętaj! Wcale nie jesteś gorszą matką z powodu karmienia butlą! Przecież tak samo się martwisz o dziecko, tak samo je kochasz i tak samo dbasz o nie!
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/82down155vemfnqi.png
"I Panie Boże spraw żeby te wszystkie kilogramy poszły mi w cycki..."

Wzrost 175cm. Start: 90,2
Plan minimum: 70
Satysfakcja maksymalna: 61,4(max wg Dukana choć nie Dukam)

Obecnie: 74,2kg
Siala_Bala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 08:04   #626
eleonoremio
Rozeznanie
 
Avatar eleonoremio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 629
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Wklejam posta z tamtego wątku żeby tutaj drugi raz nie pisac tego samego a nie każda tam zagląda:

Witam Was dziewczynki!!!

Dziękuję wszystkim za sms-y, kciuki za poród i wsparcie psychiczne !!!

Od wczoraj jesteśmy z Patunią w domku, wszystko super-PRAWIE

Z maleńką nie mam żadnych problemów, je i śpi nawet po 4-5 godzin, nie ma przy niej praktycznie wcale roboty, z Martyną było wręcz przeciwnie.
Mam natomiast ogromny problem z piersiami, tradycyjnie to samo co po pierwszym porodzie a wszystko tak ładnie sie zapowiadało, mała jadła a mleczka było tyle ile trzeba.Kryzys przyszedł w nocy przed wypisem ze szpitala.Każda z piersi wielkości dwóch melonów razem wziętych.Ogromne, teraz mają chyba rozmiar L- dosłownie, są nabrzmiałe, twarde i bolące, ból nie do opisania.
Tak więc w dniu wypisu na obchodzie lekarz przepisał leki na zatrzymanie laktacji Trudno, tym razem sie nie sprzeciwiałam bo wiem ile z tym problemów.Biorę od wczoraj tabletki na zatrzymanie, samopoczucie po nich jak po dopalaczach, mdłości, mroczki przed oczami, zawroty głowy .Mam ogólnie doła psychicznego Martwię się co będzie dalej. Mała od wczoraj na mleku modyfikowanym ale zniosła tą zmianę dobrze.Ona chyba czuje że ja mam problem bo jest taka kochana i grzeczniutka.
Chodzę cała obandażowana w cyckach jak mumia, mąż mnie nimi ściska- lekarka tak kazała.Martwi mnie bo od wczoraj jak na razie nie ma poprawy ale wzięłam tylko 1 tabl wieczorem i 1 rano więc jeszcze sporo przede mną.Mam nadzieję że już niedługo będzie jakiś efekt.Ściągam też, ale po troszkę bo za bardzo nie powinnam żeby nie pobudzać wytwarzania mleka a gdybym tego nie robiła to umarłabym z bólu.Jest mi bardzo ciężko ale musze sobie z tym jakoś poradzić, trzymajcie proszę kciuki a opis porodu później jak już się ztym wszystkim uporam.
Pozdrawiam was wszystkie!!! __________________
witaj kochana

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Wklejam Wam fotki Patrycji:
Śliczna jest troszke nawet podobna do mojej Sary
Cytat:
Napisane przez żabka19 Pokaż wiadomość
To i my w koncu chcemy sie zapisac na odchowalnie Postaram sie co i raz odzywac choc przy moim dziecku to dosc trudne bo synus bardzo aktywny,jakies 5 minut temu zasnal ,mam nadzieje choc ta godzinke przespi.

żabka19 (Żaneta, 23 lata) SN 09.07 godz. 13:10 Szymon 52cm 3050g
Prosze o dopisek ,to byl 39tc +1 .

Zalaczam zdjecie mojego M. z Szymkiem . Tu Szymus ma juz ponad 2 tygodnie
Witaj
Jaki szymonek duzy ten czas leci nie moja już 3 tygodnie skończyła a dziś mija mój pierwszy termin porodu hehe

Cytat:
Napisane przez muminek88 Pokaż wiadomość
ja mialam zaraz po porodzie 7 mniej a tydzien po 11 zostalo mi 800 g...rano sie zwaze
mojemu śluz wychodzi ale żółty z noska,ale tylko z jednej strony

moj dzis cala noc chcial co godzine cyca,dzis juz mam smoka ewentuanie naszykowanego ale on ma po niem odruch wymiotny

a plecy bola mnie strasznie,tylko po kuleczkach homeopatycznych od poloznej jest ulga do nastepnego rana


dziewczyny skonczylam krwawic...9 dni i po wszystkim,teraz to juz calkiem moge zapomniec ze urodzilam dziecko
Ja już waże mniej niż przed ciążą. zobaczymy w środe, na cotygodniowym ważeniu Sary.
a ztym smoczkiem to na poczatku pewnie tak ma jak mu dasz , Sara tez tak robi ale jej delikatnie dalej podsuwam aż skojarzy że to nie cyc i zasysa smoka.
Bez smoczka nie wyobrażam sobie dnia lub nocy bo ona cwana przy cycku chce zasypiac. Już ją wyczaiłam

Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Pożalę się Wam troszkę, może mi ulży: Powiem Wam że strasznie mi źle z powodu tego że nie mogę karmić mojej córeczki, bardzo mocno to przeżywam i odbiło się to na mojej psychice i poczuciu bycia dobrą matką, chodzę i wyję o kryjomu a M za mną i ciągle tylko tuli i pociesza ale to jest silniejsze ode mnie.Jak może tak być że mając tyle mleka muszę podawać dziecku mleko w proszku
Nawet ostatnio rozryczałam się ,jak mała płakała a Martynka powiedziała: mamo czemu ona płacze, daj jej cycusia
Trudno mi się z tym pogodzić.Pocieszeniem dla mnie było dziś tylko to że udało mi się po 7 godzinach ściągnąć TYLKO 30 ml a nie jak wcześniej co 5-6 godzin po 75ml, czyli zmniejsza się jednak produkcja
__________________
21.07.2010r

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------


To są półśpioszki z takim pasem podwyższonym
Jak wychodziliśmy ze szpitala to musiałam małej założyć półśpiochy i spodenki bo wiał tak silny wiatr że myślałam że nam głowę urwie na dodatek lało jak z cebra.
wiem co czujesz mniej więcej, aż mi łzy poleciały, w szpitalu tez miałam takiego doła że nie moge jej karmic bo w inkubatorze z kroplówką leżała, bałam się że mi mleko zaniknie i pamiętam jak z Bastkiem tez przezywałam że mi mleko zanikło w 5 miesiącu.

Nie dołuj się jestes najlepszą mamą na świecie dla twoich córeczek będzie dobrze

a ja już pasa nie używam, nie chce mi się już, czuję różnicę a tej skóry co mi została już nie wchłonie, w tali mam 65 już w pasie dalej 82 i tak pewnie już zostanie szeroka dupa.

Najbardziej przeszkadza mi ten tłuszcz na brzuchu i boczkach taki jakis grudkowaty, ale tym zajmę się po karmieniu.

Dziś tp z om za tydzień by był z 12 tyg usg a tu juz Sara z nami 3 tygodnie super
__________________
Czekamy
https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqtqywd83r0zcb.png
Już z nami
Sebastian 2007
Sara 2010
Sylwia 2017

Kruszynka[*]29.11.20127 tyg.
Maleństwo[*]18.12.201310tyg.
eleonoremio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 08:15   #627
eleonoremio
Rozeznanie
 
Avatar eleonoremio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 629
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Załącznik 3279872
Pierwszy przyjaciel
__________________
Czekamy
https://www.suwaczki.com/tickers/w4sqtqywd83r0zcb.png
Już z nami
Sebastian 2007
Sara 2010
Sylwia 2017

Kruszynka[*]29.11.20127 tyg.
Maleństwo[*]18.12.201310tyg.
eleonoremio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 08:27   #628
Misiulka1
Zadomowienie
 
Avatar Misiulka1
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 579
GG do Misiulka1
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

agravka ja tez mam ochotę na słodycze ale nie jem myślałm, zeby kupić jakieś w zdrowej żywności takie bez cukru i czekolady, a z owoców banany, arbuż (w dużych ilościach) i jabłka oraz jagody.
jusdan77 kochana nie iwem jak cię pocieszyć
Cytat:
Napisane przez jusdan77 Pokaż wiadomość
Wklejam Wam fotki Patrycji:
śliczna niunia

żabka19 witaj jaki dumny tatuś!!!
Cytat:
Napisane przez eleonoremio Pokaż wiadomość
Załącznik 3279872
Pierwszy przyjaciel
ślicznie

Dzień dobry mamusie dzidziulki, właśnie pochodziłam po necie i załapałam doła bo się naczytałam, chodzi o to, że moja mała śiszczy przy jedzeniu była położna i powiedziała, że to krtań i że to przejdzie i faktycznie też doczytała, że to krtań ale naczytałam się o różnych chorbach i teraz mam doła i się martwię, że malutkiej może coś być.
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/ug37df9h12fl2n2e.png

29tc - 1230g
33tc - 1919g
37tc - 2538g
40t3d - 3440g, 54cm

http://www.suwaczki.com/tickers/xnw4pc0z1lc1asm8.png
Misiulka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 08:52   #629
aniaa22
Zakorzenienie
 
Avatar aniaa22
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: TOP/GD
Wiadomości: 5 948
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

Cytat:
Napisane przez eleonoremio Pokaż wiadomość
Załącznik 3279872
Pierwszy przyjaciel
jak slodko

Cytat:
Napisane przez Misiulka1 Pokaż wiadomość
agravka ja tez mam ochotę na słodycze ale nie jem myślałm, zeby kupić jakieś w zdrowej żywności takie bez cukru i czekolady, a z owoców banany, arbuż (w dużych ilościach) i jabłka oraz jagody.

Dzień dobry mamusie dzidziulki, właśnie pochodziłam po necie i załapałam doła bo się naczytałam, chodzi o to, że moja mała śiszczy przy jedzeniu była położna i powiedziała, że to krtań i że to przejdzie i faktycznie też doczytała, że to krtań ale naczytałam się o różnych chorbach i teraz mam doła i się martwię, że malutkiej może coś być.
o a mi babka od laktacji w szpitalu powiedziala ze bananow nie wolno

nie martw sie nie ma co czytac glupot w necie i sie nakrecac. malutka na pewno bedzie zdrowa a kiedy idziecie do pediatry?

jusdan a ty sie nie zadreczaj. to nie jest twoja wina ze nie mozesz karmic i to wcale nie oznacza ze zla matka jestes. sporo nas tutaj jest karmiacych butla i wszystkie tak samo mocno kochamy nasze dzieci jak mamy karmiace piersia

my dzis mielismy super nocke. maly tylko dwa razy wstawal, jadl i szedl dalej lulu teraz tez sobie spi slodko a ja jem sniadanie
(i na poczekalni czytam o glutkach w roznych postaciach mniam)
aniaa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 09:10   #630
entertete
Rozeznanie
 
Avatar entertete
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 751
Dot.: Wakacyjne maluszki opusciły nasze brzuszki - MAMUSIE LIPCOWO-SIERPNIOWE 2010

jusdan 77 nie martw się, też miewam takie myśli, że co ze mnie za matka, bo u mnie już chyba przeważa za butelką. Próbowałam przez ostatnie 3 dni cyca samego, ale to mordęga, wczoraj na noc dalam butlę
i dziś rano też, bo mały wyraźnie się mną nie najada(trochę incZaej niż u CiebIE ALE EFEKT TEN SAM)

Dziś umawiam się z położną i może pediatra przyjdzie i zdecydujemy o butli bo chyba nie da sie inaczej (nie wiem czego to wina, cycki mam duże, pokarmu trochę jest, ale dzidek głodny wiecznie, już zaczynam się godzić z butlą i przyjmować do wiadomości, że nie wszystkie kobiety mogą wykarmić piersią - mimo, że tak piszą w mądrych książkach)


Dziewczyny butelkowe, macie patent na odbijanie? ile trzeba trzymać bo ja nie umiem Tymka odbić i potem się trochę zachłystuje.

A i kŧóra z Was karmi mieszanie? bo bym miała parę pytań szczegółowszych.

I czy zaczerwieniona pupka to już odparzenie, bo nie wiem czy stosować puder czy maść?

Edytowane przez entertete
Czas edycji: 2010-07-26 o 09:12
entertete jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:48.