Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 2011 - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-03, 11:54   #2491
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

praca...poważny temat.

Ja podpisuję nową umowę 1 września. Jeżeli Beta jutro potwierdzi, że jestem na początku 4 tyg. to w czasie podpisywania umowy będę w 8 tygodniu.
Myślicie, że będzie fair jeśli nie powiem nic przed podpisaniem tylko dopiero po? Obawiam się, ze zrezygnowali by z podpisania ze mną umowy. Jest to praca w szkole i zapewne popracuję tylko pierwszy semestr...
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:01   #2492
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez deneb3 Pokaż wiadomość
ja chce zaczekac do 12 tygodnia, wezme pozniej zaswiadczenie od lekarza

i pojde do kierownika i mu pokaze

pozniej jakos powiem u siebie w biurze nie wiem jak jeszcze
Ja też na pewno po 12 tyg.

A po co to zaświadczenie w pracy dawać
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:01   #2493
Stysia71
Raczkowanie
 
Avatar Stysia71
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 181
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Ja bym na Twoim miejscu podpisywała i nic się nie odzywała w sprawie ciąży. Powiedz dopiero gdy będzie konieczne lub będzie już widać. Ja w piątek wywalczyłam podwyżkę, zależało mi,bo jak już powiem to na pewno nie dostanę ja zamierzam powiedzieć pod koniec września chyba,że wcześniej się wyda albo będzie widać.
Stysia71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:02   #2494
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
praca...poważny temat.

Ja podpisuję nową umowę 1 września. Jeżeli Beta jutro potwierdzi, że jestem na początku 4 tyg. to w czasie podpisywania umowy będę w 8 tygodniu.
Myślicie, że będzie fair jeśli nie powiem nic przed podpisaniem tylko dopiero po? Obawiam się, ze zrezygnowali by z podpisania ze mną umowy. Jest to praca w szkole i zapewne popracuję tylko pierwszy semestr...
fair czy nie, trzeba mysleć o sobie,
a chcesz tam wrócić po macierzyńskim?
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:05   #2495
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez gospella Pokaż wiadomość
a z Lublina
w piątek i sobotę będę służbowo w Lublinie
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:08   #2496
butterfly82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 19
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
praca...poważny temat.

Ja podpisuję nową umowę 1 września. Jeżeli Beta jutro potwierdzi, że jestem na początku 4 tyg. to w czasie podpisywania umowy będę w 8 tygodniu.
Myślicie, że będzie fair jeśli nie powiem nic przed podpisaniem tylko dopiero po? Obawiam się, ze zrezygnowali by z podpisania ze mną umowy. Jest to praca w szkole i zapewne popracuję tylko pierwszy semestr...
JakTy nie pomyślisz o sobie to nikt inny na pewno nie będzie myślał, najważniejsze żebyś miała umowę, bo nawet jak będziesz na L4 to masz płatne 100%
__________________
Hania[*] 22.02.2010
http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2010/6/26/28.png
butterfly82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:19   #2497
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
praca...poważny temat.

Ja podpisuję nową umowę 1 września. Jeżeli Beta jutro potwierdzi, że jestem na początku 4 tyg. to w czasie podpisywania umowy będę w 8 tygodniu.
Myślicie, że będzie fair jeśli nie powiem nic przed podpisaniem tylko dopiero po? Obawiam się, ze zrezygnowali by z podpisania ze mną umowy. Jest to praca w szkole i zapewne popracuję tylko pierwszy semestr...
nie mówić
mogłaś przecież jeszcze nie wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Stysia71 Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu podpisywała i nic się nie odzywała w sprawie ciąży. Powiedz dopiero gdy będzie konieczne lub będzie już widać. Ja w piątek wywalczyłam podwyżkę, zależało mi,bo jak już powiem to na pewno nie dostanę ja zamierzam powiedzieć pod koniec września chyba,że wcześniej się wyda albo będzie widać.
ja mam obiecany awans
chociaż też mam poczucie, że jak powiem o ciąży to o awansie mogę zapomnieć...
Najchętniej powiedziałabym dopiero pod koniec września
Wszystko zależy od tego jak się będe czuła i czy będzie już widac brzuch (przecież to bliźniaki!)

---------- Dopisano o 13:19 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Ja też na pewno po 12 tyg.

A po co to zaświadczenie w pracy dawać
Zwolnienie w ciąży jest płatne 100% a normalnie 80%
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:28   #2498
Black_Angel86
Zadomowienie
 
Avatar Black_Angel86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 1 810
GG do Black_Angel86 Send a message via Skype™ to Black_Angel86
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

No ja też chciałam być dobra w pracy, i powiedzieć szefowi że jestem w ciąży szybciej, żeby mógł sobie kogoś na zastępstwo znaleźć, no bo w banku to nie tak hop-siup, tylko 3 tygodnie szkolenia, potem staż w placówce tydzień i masa innych papierów do załątwiania. Chciałam, żeby mu po prostu łatwiej było. Ale nie zdążyłam mu powiedzieć, ja poszłam 1 lipca na L4, a 2 lipca zwolnił moją koleżankę, bo sobie zatrudnił już dwie nowe na nasze miejsca. I bądź tu człowieku w porządku. Jakbym nie była w ciąży to by mnie wywalił na zbity pysk.
Wiesz Ahtaga, jak nie będziesz jeszcze powyżej 3 miesiąca ciąży to nie mają obowiązku Ci umowy przedłużyć, więc lepiej siedź cicho, umowę Ci podpiszą, a za jakiś czas zrób zdziwioną minkę, że okazało się że jesteś w ciąży No wiesz , comiesięczna wypłata piechotą nie chodzi, a ciężarnych nie bardzo chcą przyjmować...
__________________

blog

fotografia

Black_Angel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:31   #2499
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
Zwolnienie w ciąży jest płatne 100% a normalnie 80%
tak wiem, ale o tym czy będzie płatne 100% nie decyduje zaświadczenie zaniesione do pracodawcy tylko to co lekarz napisze na formularzu L4
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:31   #2500
Black_Angel86
Zadomowienie
 
Avatar Black_Angel86
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: ŚLĄSK
Wiadomości: 1 810
GG do Black_Angel86 Send a message via Skype™ to Black_Angel86
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Aha, zaświadczenie o ciąży przyniesione do pracy nie daje chorobowego 100%, bo żeby chorobowe było 100% musi być na nim wpisany kod B, jest on jednoznaczny z ciążą. Zaświadczenie jest po to, by nie dawali Ci więcej pracy, typu nadgodziny, delegacje, praca w porach nocnych, ponad 8 godzin dziennie, albo też dźwiganie ciężkich przedmiotów. Bez zaświadczenia to jest taka "ciąża na ładne oczy".
__________________

blog

fotografia

Black_Angel86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:34   #2501
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Black_Angel86 Pokaż wiadomość
Aha, zaświadczenie o ciąży przyniesione do pracy nie daje chorobowego 100%, bo żeby chorobowe było 100% musi być na nim wpisany kod B, jest on jednoznaczny z ciążą.

o właśnie! na L4 jest (nie wprost) napisane, że jesteś w ciąży.
i żeby mieć 100% pensji to ten kod B musi się na L4 znaleść
więc w personalnym będą o ciąży wiedzieli

ja chcę mojemu szefowi powiedziec osobiście, nie chcę, żeby dowiedział się przez przypadek w personalnym
__________________
* i teraz serduszka mam 3!


Edytowane przez oleniolek
Czas edycji: 2010-08-03 o 12:37
oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:37   #2502
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Black_Angel86 Pokaż wiadomość
Aha, zaświadczenie o ciąży przyniesione do pracy nie daje chorobowego 100%, bo żeby chorobowe było 100% musi być na nim wpisany kod B, jest on jednoznaczny z ciążą. Zaświadczenie jest po to, by nie dawali Ci więcej pracy, typu nadgodziny, delegacje, praca w porach nocnych, ponad 8 godzin dziennie, albo też dźwiganie ciężkich przedmiotów. Bez zaświadczenia to jest taka "ciąża na ładne oczy".
no jesli ktoś pracuje fizycznie i na różne zmiany, to faktycznie może potrzebować zaświdczenia
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:45   #2503
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
fair czy nie, trzeba mysleć o sobie,
a chcesz tam wrócić po macierzyńskim?
tak, chcę tam dalej pracować.
Dyrektorka mówiła, że jak się sprawdzę to że chciałaby dalszą współpracę. No ale może przez półrocze się sprawdzę i mnie zatrudni od nastepnego września (bo umowa na rok)

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Macie rację. Nic nie powiem
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:47   #2504
deneb3
Zadomowienie
 
Avatar deneb3
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 287
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

jak ktoś nie ma L4 i pracuje normalnie to musi wtedy mieć zaświadczenie aby pracodawca wiedział i nie mógł wymagać od nas nadgodzin, delegacji itp

ale wiecie dziewczyny z tymi podwyżkami to jest tak, że jak się idzie na L4 to do pencji wypłacenej wtedy przez ZUS liczy się średnia z 12 miesięcy ostatnich o ile się nie mylę
deneb3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:49   #2505
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
tak, chcę tam dalej pracować.
Dyrektorka mówiła, że jak się sprawdzę to że chciałaby dalszą współpracę. No ale może przez półrocze się sprawdzę i mnie zatrudni od nastepnego września (bo umowa na rok)
no ciężka sytuacja,
będziesz musiała to dobrze rozegrać,
bo przecież nie będziesz udawać, że w 12 tyg. dopiero o ciązy się dowiedziłaś

myślę, że po podpisaniu umowy, musiałabyś iść z nia pogadać, że jesteś w ciąży i nie robić głupiej że dopiero sie dowiedziałaś,
że chcesz pracować że ci zależy itp

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

Cytat:
Napisane przez deneb3 Pokaż wiadomość
jak ktoś nie ma L4 i pracuje normalnie to musi wtedy mieć zaświadczenie aby pracodawca wiedział i nie mógł wymagać od nas nadgodzin, delegacji itp

ale wiecie dziewczyny z tymi podwyżkami to jest tak, że jak się idzie na L4 to do pencji wypłacenej wtedy przez ZUS liczy się średnia z 12 miesięcy ostatnich o ile się nie mylę
nie mylisz się

u mnie w pracy to wiem, że jak powiem, że nigdzie nie pojadę bo jestem w ciązy to nikt mnie siłą nie wypchnie
a jeśl chodzi o nadgodziny to one u mnie w pracy są i zawsze będą
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2010-08-03 o 12:51
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:53   #2506
deneb3
Zadomowienie
 
Avatar deneb3
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 287
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

u mnie jest fajnie w pracy

tylko minus taki jedyny,że pracuję przy komputerze 8 godzin

Na razie nie biorę L4 ale później z brzuchem to nie dam rady tylu godzin siedziec i pracować myślę, no zobaczymy jak to będzie.
Innej pracy nie będą mi wymyślać - zasada jest taka, że albo pracujesz 8 godzin albo idziesz na zwolnienie i się nie trzeba denerwować
deneb3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:57   #2507
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez deneb3 Pokaż wiadomość
u mnie jest fajnie w pracy

tylko minus taki jedyny,że pracuję przy komputerze 8 godzin

Na razie nie biorę L4 ale później z brzuchem to nie dam rady tylu godzin siedziec i pracować myślę, no zobaczymy jak to będzie.
Innej pracy nie będą mi wymyślać - zasada jest taka, że albo pracujesz 8 godzin albo idziesz na zwolnienie i się nie trzeba denerwować
ja tez pracuję 8 godz. przy kompie
minimum 8 godz.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:58   #2508
*kaalinaa*
Zadomowienie
 
Avatar *kaalinaa*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 076
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Hej

Dawno nie zaglądałam bo miałam jakiś odrzut od kompa, mdliło mnie na samą myśl. U nas dobrze, czujemy się oki, na usg było widać śliczne serduszko. Od wczoraj wróciłam do pracy ale nie powiem jeszcze pracodawcy, że jestem w ciąży bo mnie zabije a tak pocieszę się jeszcze troszkę życiem

Witam wszystkie nowe mamusie

I mam pytanie co się stało z listą z pierwszego postu??
__________________
Kalina 9 lipca 2009 r
Hania 5 marca 2011 r


*kaalinaa* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 13:04   #2509
gospella
Wtajemniczenie
 
Avatar gospella
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 2 606
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez oleniolek Pokaż wiadomość
w piątek i sobotę będę służbowo w Lublinie
super kochana a ty poiczekaj na awans a potem im powiedz bo inaczej nici z awansu i pewnie wiekszej kasy

a propos umów i pracodawcow niestety nasze firmy nie są prorodzinne, ja bym nic nie mówiła i korzystała z etatu ile się da

zwolnienia bym nie brała ile się da, jak bym sie dobrze czuła...
widziałam wiele takich sytuacji, i pracodawca mysli i słusznie tylko o sonbie, a pracownik o sobie więc trzeba rozwazyć i wybrac wersję najlepsza dla siebie, a faktycznie ciężarnych nie bardzo chca zatrudniać....

ja mam działność i żaluje że nie moge sobie bez stresu pojsc na zwolnienie itp ale są inne korzyści, narazie to widzę więcej neagtywów.. no ale czas pokaże
__________________
nie obiecuję Ci wiele, bo tyle prawie co nic,
najwyżej wiosenną zieleń i pogodne dni,
najwyżej uśmiech na twarzy i pomocną dłoń,
nie obiecuję Ci wiele, bo tylko po prostu siebie.

Edytowane przez gospella
Czas edycji: 2010-08-03 o 13:06
gospella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 13:19   #2510
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez gospella Pokaż wiadomość
super kochana a ty poiczekaj na awans a potem im powiedz bo inaczej nici z awansu i pewnie wiekszej kasy

a propos umów i pracodawcow niestety nasze firmy nie są prorodzinne, ja bym nic nie mówiła i korzystała z etatu ile się da

zwolnienia bym nie brała ile się da, jak bym sie dobrze czuła...


nie planuje na razie mówić
na awans czekam juz wystarczająco długo, żeby teraz go sprzed nosa zabrali

ZUS czasem lubi kontrolowac kobiety w ciązy na długotrwałych zwolnieniach lekarskich
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 13:50   #2511
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

jestem trochę rozbita,

dzisiaj w toalecie zauważyłam na papierze toaletowym taki brązowawy śluz
i teraz cały czas chodzę sprawdzać czy ten sluz się nie pojawi znowu
Mój gin mówił, że jakiekolwiek plamienie się pojawi to od razu do szpitala lecieć.
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 13:58   #2512
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Mój gin mówił, że jakiekolwiek plamienie się pojawi to od razu do szpitala lecieć.
narazie to nie jest plamienie, tylko brązowy śluz,
ale jeśli jutro będzie się to powtarzać to zadzwonie do gin


z plamieniem też bym do szpitala nie leciała, zadzwoniała bym go gin, żeby mnie przyjął na wizytę, przecież nic mi nie pomogą w szpitalu, co najwyżej każą leżeć i dadzą jakieś tabsy na podtrzymanie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 14:07   #2513
Tity
Zakorzenienie
 
Avatar Tity
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 970
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Chodziło mi, że na izbę przyjęć. Na pewno by Ci zrobili usg, a w razie potrzeby zostawili w szpitalu. Tak po prostu raczej nie przyjmują do szpitala
__________________
*Sterylizuj i kastruj swoje zwierzęta*
*Nie rozmnażaj ich bezmyślnie*

L
J
Tity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 14:15   #2514
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomości: 4 644
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez gospella Pokaż wiadomość
ja mam działność i żaluje że nie moge sobie bez stresu pojsc na zwolnienie itp ale są inne korzyści, narazie to widzę więcej neagtywów.. no ale czas pokaże
Ja też mam i na jesieni bez stresu idę na zwolnienie.
Dlaczego nie możesz pójść?? Fakt, że chyba nie można na zwolnieniu różnych papierków podpisywać, ale ja mam od tego męża bo mamy spółkę.
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Aniołek 30.12.2016
aja1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 14:26   #2515
blackrose4u
Wtajemniczenie
 
Avatar blackrose4u
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 553
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

ale macie fajnie, możecie wziąść zwolnienie i jeszcze macie co miesiąc pensje, a ja na studia 40min pks z brzuchem będę jeździć i to pewnie przez jeden semestr bo potem już narodzinki. Opuszcze ostatni semestr, będę musiała nie wiadomo kiedy pisać licencjata jak go w czerwcu nie napisze, ach to mnie załamuje

ale i tak z dzidzi ciesze się mimo to
rety gdzie tam obiad o 17 jak mąż wróci ja już głodna znowu jestem
__________________
Natalia

oczekujemy
blackrose4u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 15:15   #2516
Castia
Wtajemniczenie
 
Avatar Castia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 546
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

no a ja jestem bezrobotna i nie mam złamanego grosza dochodu dobrze,że mąż pracuje ale pensja licha, jeszcze jesteśmy w trakcie budowy domu, chcemy wraz z narodzinami się wprowadzić tak żeby ze szpitala odrazu pojechać do naszego domku. no ale teraz to nie wiem jak to będzie, jakby był jakiś przypływ gotówki to szybciej byśmy weszli. a teraz ja do lekarza co miesiąc 120 zł wizyta. a dzisiaj za te pierwsze podstawowe badania zapłaciłam 80zł!!!!!!!muszę coś wymyśleć żeby nie płacić za głupie badanie krwi i moczu co miesiąc.
miałam skierowanie ale od prywatnego lekarza i musiałam zapłacić. będę chyba chodzić do rodzinnego żeby mi dawał skierowanie i dopiero będę robić bdania za darmo. przecież można zbankrutować. wolę odkładać te pieniążki dla dzieciaczka na coś. ale wkurzyłam się dzisiaj
a chcieliśmy jeszcze jechać na wakacje, w wymarzoną podróż poślubną
może wezmę się za jakieś chałupnictwo bo ciężarnej to nigdzie nie zatrudnią przecież. już bredzę dzisiaj....
Castia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 15:52   #2517
angel166
Zakorzenienie
 
Avatar angel166
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 954
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
praca...poważny temat.

Ja podpisuję nową umowę 1 września. Jeżeli Beta jutro potwierdzi, że jestem na początku 4 tyg. to w czasie podpisywania umowy będę w 8 tygodniu.
Myślicie, że będzie fair jeśli nie powiem nic przed podpisaniem tylko dopiero po? Obawiam się, ze zrezygnowali by z podpisania ze mną umowy. Jest to praca w szkole i zapewne popracuję tylko pierwszy semestr...
ja bym teraz nie mówiła.Bo przecież nie masz obowiązku już wiedzieć, poczekałabym do 10/12tc i wtedy powiedziała.Musisz działać na swoją korzyść i mysleć o Was obojgu. Kobiety w ciąży z pracy nie wyrzucą. Chyba,że czujesz się na tyle spokojnie finansowo ,że nie przedłużenie umowy nie bezie dla Ciebie tragedią.

---------- Dopisano o 16:46 ---------- Poprzedni post napisano o 16:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Mój gin mówił, że jakiekolwiek plamienie się pojawi to od razu do szpitala lecieć.
mój tez dlatego nie rozumiem na co jeszcze czekasz :/ mi lekarz kazał do szpitala,bo on idzie na urlop ale jakbyi tak mam prosto do niego na komórkę dzwonić .

---------- Dopisano o 16:49 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez blackrose4u Pokaż wiadomość
ale macie fajnie, możecie wziąść zwolnienie i jeszcze macie co miesiąc pensje, a ja na studia 40min pks z brzuchem będę jeździć i to pewnie przez jeden semestr bo potem już narodzinki. Opuszcze ostatni semestr, będę musiała nie wiadomo kiedy pisać licencjata jak go w czerwcu nie napisze, ach to mnie załamuje

ale i tak z dzidzi ciesze się mimo to
rety gdzie tam obiad o 17 jak mąż wróci ja już głodna znowu jestem
ja też zaliczę pierwszy semestr ,a nastepny nie wiem jak to będzie.Ale to na szczęście ostatni rok licencj ,a prace zaczełam już pisać więc dam radę ,mam nadzieje później to już tylko mgr ale napewno zaocznie.Tylko zastanawiam się czy nie zrobić roku przerwy ,żeby mieć więcej czasu dla dzidziusia.Tylko nie wiem co wtedy z rentą rodzinna musiałabym chyba w kit jakieś studium zrobić ,byleby ją utrzymać

---------- Dopisano o 16:52 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

w ogóle jaką zachciankę miałam przed chwilą arbuz i baton czekoladowy "bajeczny" masakra kombinacja jak nigdy
__________________
Ślubowaliśmy
Aniołkowa mama 10.08.2010r., 10tc
Byłam przy Tobie od pierwszego grama...

Jagódka
angel166 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 16:12   #2518
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Tity Pokaż wiadomość
Chodziło mi, że na izbę przyjęć. Na pewno by Ci zrobili usg, a w razie potrzeby zostawili w szpitalu. Tak po prostu raczej nie przyjmują do szpitala
Nie wiadomo na kogo bym trafiła na takiej izbie przyjęć,
ja jak bym plamiła to bym pojechała do mojego gin
i jeżeli on by stwierdził, że mnie przyjmnie do szpitala to wtedy,

ale z tego co wiedze to plamiących raczej sie nie kieruje do szpitala, jak np nasza forumowa Monika.

Mam nadziję, że ten śluz brązowy juz się nie powtórzy
a tym bardziej nie przyplątają się jakieś plamienia

---------- Dopisano o 17:12 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
no a ja jestem bezrobotna i nie mam złamanego grosza dochodu dobrze,że mąż pracuje ale pensja licha, jeszcze jesteśmy w trakcie budowy domu, chcemy wraz z narodzinami się wprowadzić tak żeby ze szpitala odrazu pojechać do naszego domku. no ale teraz to nie wiem jak to będzie, jakby był jakiś przypływ gotówki to szybciej byśmy weszli. a teraz ja do lekarza co miesiąc 120 zł wizyta. a dzisiaj za te pierwsze podstawowe badania zapłaciłam 80zł!!!!!!!muszę coś wymyśleć żeby nie płacić za głupie badanie krwi i moczu co miesiąc.
miałam skierowanie ale od prywatnego lekarza i musiałam zapłacić. będę chyba chodzić do rodzinnego żeby mi dawał skierowanie i dopiero będę robić bdania za darmo. przecież można zbankrutować. wolę odkładać te pieniążki dla dzieciaczka na coś. ale wkurzyłam się dzisiaj
a chcieliśmy jeszcze jechać na wakacje, w wymarzoną podróż poślubną
może wezmę się za jakieś chałupnictwo bo ciężarnej to nigdzie nie zatrudnią przecież. już bredzę dzisiaj....

ja też chodze prywatnie ale płacę 70zł,
i pierwsze badania oczywiście też wyjdą z 80zł,
bo bez skierowania lipa

i głowa do góry, nie narzekać skoro budujecie dom to pewnie całkiem dobrze wam się powodzi
__________________

Edytowane przez iizabelaa
Czas edycji: 2010-08-03 o 16:09
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 16:30   #2519
oleniolek
Rozeznanie
 
Avatar oleniolek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wafka
Wiadomości: 747
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cytat:
Napisane przez Castia Pokaż wiadomość
no a ja jestem bezrobotna i nie mam złamanego grosza dochodu dobrze,że mąż pracuje ale pensja licha, jeszcze jesteśmy w trakcie budowy domu, chcemy wraz z narodzinami się wprowadzić tak żeby ze szpitala odrazu pojechać do naszego domku. no ale teraz to nie wiem jak to będzie, jakby był jakiś przypływ gotówki to szybciej byśmy weszli. a teraz ja do lekarza co miesiąc 120 zł wizyta. a dzisiaj za te pierwsze podstawowe badania zapłaciłam 80zł!!!!!!!muszę coś wymyśleć żeby nie płacić za głupie badanie krwi i moczu co miesiąc.
miałam skierowanie ale od prywatnego lekarza i musiałam zapłacić. będę chyba chodzić do rodzinnego żeby mi dawał skierowanie i dopiero będę robić bdania za darmo. przecież można zbankrutować. wolę odkładać te pieniążki dla dzieciaczka na coś. ale wkurzyłam się dzisiaj
a chcieliśmy jeszcze jechać na wakacje, w wymarzoną podróż poślubną
może wezmę się za jakieś chałupnictwo bo ciężarnej to nigdzie nie zatrudnią przecież. już bredzę dzisiaj....
nie wiem gdzie mieszkasz ale w kilku miastach w polsce jest taki program "Zdrowie, Mama i Ja" i z tego co wiem to jak się jest w tym programie to się za badania nie płaci.

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:25 ----------

dobra, uciekam do domku

ale u nas właśnie zaczeło lać
gigantyczna ulewa z piorunami!

odezwę się pewnie dopiero w czwartek bo jutro zasuwam w pracy jak mały parowozik
__________________
* i teraz serduszka mam 3!

oleniolek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 16:46   #2520
Lustereczko
Rozeznanie
 
Avatar Lustereczko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 947
Dot.: Dwie kreseczki na teście juz mamy-wiosną maluszki przywitamy-marzec-kwiecien 20

Cześć mamuski
Chciałabym do Was dołączyć Dziś wyszły mi dwie piękne krechy Akurat mialam już wcześniej umówioną wizytę u lekarza na dzisiaj więc poszłam i powiedziałam ze jestem w ciąży. Za tydzień mam przyjść na usg zobaczyć czy dobrze się ulokował pęcherzyk. Ostatni @ miałam 30 czerwca, przewidywany termin gdzieś początek kwietnia Staraliśmy się parę miesięcy i w końcu się udalo
Widzę że rozmawiacie o zwolnieniach lekarskich, ja dziś dostałam zwolnienie do końca tygodnia, potem mam 2 tygodniego wolnego w pracy. Raczej będę na zwolnieniu przez całą ciąże, bo mam ciężką pracę, a nie ma możliwości przeniesienia na inne stanowisko, po za tym jedną ciąże poroniłam więc wolę być ostrożna.
Lustereczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:51.