okradanie swojego faceta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-04, 11:03   #1
agatamiriam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 20

okradanie swojego faceta


witam Was serdecznie,
przygotowuję materiał dziennikarski dotyczący zjawiska "okradania" facetów. Wiele kobiet skarży się na to, że ich mężczyźni nie zaspokajaja ich wszystkich potrzeb materialnych zatem kobiety uciekają się do podkradania, nie mówienia prawdy o swoich wydatkach bądź też brania pieniędzy na coś zupełnie innego niż w rzeczywistości, zdarzaja się przypadki przelewania pieniędzy z konta faceta na ich prywatne. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czy też Wam się zdarza "okraść" swojego partnera.
agatamiriam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:04   #2
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: okradanie swojego faceta

nigdy.zyje w partnerskim zwiazku i tak tez swojego partnera traktuje, bo zasluguje na szacunek.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat




yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:13   #3
katrinkapraga
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: \
Wiadomości: 294
Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez agatamiriam Pokaż wiadomość
witam Was serdecznie,
przygotowuję materiał dziennikarski dotyczący zjawiska "okradania" facetów. Wiele kobiet skarży się na to, że ich mężczyźni nie zaspokajaja ich wszystkich potrzeb materialnych zatem kobiety uciekają się do podkradania, nie mówienia prawdy o swoich wydatkach bądź też brania pieniędzy na coś zupełnie innego niż w rzeczywistości, zdarzaja się przypadki przelewania pieniędzy z konta faceta na ich prywatne. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czy też Wam się zdarza "okraść" swojego partnera.

Ja sie nie skarże, ja zarabiam, on zarabia, wspolnie gospodarujemy pieniedzmi. Nigdy w życiu by mi na myśl nie przyszło podkradanie itp. Jeżeli w zwiazku jest wszystko dogadane to nie ma takich probelmów, szczególnie z kasą. Myślę, że to kwestia nie tego, że kobiecie na coś brakuje, lub nie zaspokajone są jej potrzeby finansowe ale to, że w zwiazeku dzieje sie cos nie tak, jest kiepski i nie ma zaufania i porozumienia pomiedzy partnerami.
Nie znam też osób, kóre tak się zachowują. Ja tak nie robiłam, nie robię, nie będe robić.
pozdrawiam!
katrinkapraga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:14   #4
madalena83
Zadomowienie
 
Avatar madalena83
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 065
Dot.: okradanie swojego faceta

Również nigdy, zresztą mam swoje pieniądze i zwykle mi wystarcza na siebie. A jak nie wystarcza to ide i mówię, że potrzeba stówkę, czy dwie. Z konta jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się wypłacic pieniędzy na siebie, chociaż mąż powtarza, że jak mi potrzeba to żeby od razu wypłacic, a nie przychodzić do niego.
Poza tym mąż jest fanem wydawania pieniędzy na moje ciuchy i kosmetyki. Kwiaty baaardzo rzadko kupi, ale powyższe może kupować nawet codziennie
madalena83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:24   #5
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: okradanie swojego faceta

Ja tam trzymam się z daleka od finansów swojego TŻ. Pewnie jak razem zamieszkamy, to zapoznam się z nimi bliżej, bo i rachunki razem trzeba będzie płacić i takie tam, ale na razie mi to niepotrzebne.

Natomiast w moim otoczeniu jest szczęśliwe małżeństwo, gdzie żona ma dodatkowe konto, o którym nie wie mąż - i na nie idą jej różnego rodzaju premie i dodatkowe zarobki itd.
Drugie konto jest wspólne, wpływają tam pensje obojga, pieniądze są wydawane na wszelkie opłaty i konieczne rzeczy. Jako że mąż jest dość skąpy, żona musi rozliczać się z kazdej złotówki i zastanowić po pięć razy, zanim kupi coś do ubrania, kosmetyk czy książkę.
I dlatego zostało utworzone to dodatkowe konto.

Co prawda stricte okradanie męża to nie jest, bo na tajemnicze konto idą pieniądze żony, takie dodatkowe, o których mąż nie wie, jednak zawsze to jakaś pieniężna tajemnica jest.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:37   #6
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: okradanie swojego faceta

Nie mówmy tu zaraz o okradaniu ;D
Powiem na przykładzie mojej siostry, która jest na utrzymaniu swojego męża w żaden sposób go nie okrada, tylko czasem jak sama napisałaś : "nie mówi prawdy o swoich wszystkich wydatkach bądź też bierze pieniądze na coś zupełnie innego niż w rzeczywistości' . ; D

Ale są to rzeczy takie jak nowe spodnie, jakaś drobnostka, nawet czasem bzdurka do kuchni (ozdoba) o której zakupie dowiaduje się on zazwyczaj po jakimś czasie.
No niby żadna zbrodnia ale jednak jakieś tam oszustwo...
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 11:48   #7
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: okradanie swojego faceta

Okradanie własnego faceta ?? Co to za idiotyczny pomysł ? Doprawdy, nie rozumiem niektórych dzisiejszych kobiet.
1c3a9668cb473eb00ec0f3dce65be5361e74cda4_63d1c28200398 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 11:52   #8
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: okradanie swojego faceta

Nigdy w życiu.
Uważam, że kobieta i mężczyzna powinni pracować i mieć swoje własne dochody, żeby do takich sytuacji nie dochodziło. Zresztą to jest dość ciekawe, że autorka wątku z góry założyła zależność finansową kobiety od mężczyzny.. Smutne.
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:03   #9
Maudia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 116
Dot.: okradanie swojego faceta

Jeśli partnerzy mają do siebie zaufanie, mogą mówić otwarcie o swoich potrzebach, kaprysach itd. to sądzę, że nie ma potrzeby podbierania pieniędzy, okradania. Tym bardziej, jeśli kobieta zarabia na siebie i nie musi przedstawiać rachunków za różnego rodzaju drobiazgi. Jeśli nie ma problemów finansowych, nie trzeba liczyć każdego grosza, starcza do kolejnego miesiąca, a facet nie jest skąpy, kobieta umie racjonalnie wydawać pieniądze to nie powinny występować patologie typu okradanie swojego mężczyzny, którego przecież się kocha i ciężko pracuje, aby te pieniądze zdobyć.
Maudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:25   #10
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: okradanie swojego faceta

Znam przypadek w odwrotna strone gdzie facet kradl pieniadze kobiecie ktora ciezko pracowala a on sam siedzial w domu i nic nie robil.
Kobieta dowiedziala sie o tym zupelnie przypadkowo
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 12:42   #11
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: okradanie swojego faceta

wiadomo że żadna się do tego nie przyzna
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 12:49   #12
aga696
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 659
Dot.: okradanie swojego faceta

Mamy oddzielne karty,jedną wspólną. Połowę wypłaty wpłacamy na nasze prywatne,a drugą na wspólną. Nigdy by nie przyszło do głowy,aby go okraść.
aga696 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:04   #13
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez agatamiriam Pokaż wiadomość
witam Was serdecznie,
przygotowuję materiał dziennikarski dotyczący zjawiska "okradania" facetów. Wiele kobiet skarży się na to, że ich mężczyźni nie zaspokajaja ich wszystkich potrzeb materialnych zatem kobiety uciekają się do podkradania, nie mówienia prawdy o swoich wydatkach bądź też brania pieniędzy na coś zupełnie innego niż w rzeczywistości, zdarzaja się przypadki przelewania pieniędzy z konta faceta na ich prywatne. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czy też Wam się zdarza "okraść" swojego partnera.
Jak można "okraść" własnego faceta??? Nie pojmuję za bardzo o co chodzi
Przelewanie pieniędzy z konta faceta - a i owszem, mam dostęp do konta tż przez internet i jak mi potrzeba to sobie przelewam kasę na moje konto, jak potrzeba jemu. to przelewam ze swojego konta na jego. Co do wydatków - nie mówię mu o kazdej jednej bluzce czy innej drobnej rzeczy bo i po co niby??? On też mi nie mówi np. o kazdym piwie czy pizzy zjedzonej na mieście...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:09   #14
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: okradanie swojego faceta

Nigdy w życiu by,m czegoś takiego nie zrobiła-nikomu, a już zwłaszcza facetowi
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 13:43   #15
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: okradanie swojego faceta

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;21141811]wiadomo że żadna się do tego nie przyzna[/QUOTE]

jakoś tez nie wierze że ktoś by się tu przyznał
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:14   #16
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez agatamiriam Pokaż wiadomość
witam Was serdecznie,
przygotowuję materiał dziennikarski dotyczący zjawiska "okradania" facetów. Wiele kobiet skarży się na to, że ich mężczyźni nie zaspokajaja ich wszystkich potrzeb materialnych zatem kobiety uciekają się do podkradania, nie mówienia prawdy o swoich wydatkach bądź też brania pieniędzy na coś zupełnie innego niż w rzeczywistości, zdarzaja się przypadki przelewania pieniędzy z konta faceta na ich prywatne. Chciałabym się dowiedzieć jakie jest Wasze zdanie na ten temat i czy też Wam się zdarza "okraść" swojego partnera.
Nigdy bym nie okradła swojego męża.

Po pierwsze nasze pieniądze są wspólne, jego wypłata jest moja, moja wypłata jest jego. Po drugie mamy 2 zasady - większe wydatki konsultujemy ze sobą zawsze, mniejsze (w tym jakieś bzdury, drobne przyjemności, małe zakupy itd.) nie wymagają konsultacji - chociaż często nam się zdarza ustalać razem nawet takie sprawy jak "co na obiad". Ubrania i kosmetyki każde z nas kupuje sobie wg potrzeby i uznania. Nie ma żadnego gderania na ten temat.

Jeśli ja uważam, że potrzebna mi nowa torebka to znaczy, że jest mi potrzebna i mój mąż to szanuje. Nie jestem idiotką żeby pieniądze przeznaczone na jedzenie, oszczędności, rachunki czy inne koniecznie wydatki rozpieprzyć na cichy. Podobnie mój mąż -jeśli uważa że kupienie sobie nowej gry albo motocyklowego gadżetu jest pilną potrzebą to ja nie mam nic przeciwko temu.

Oczywiście o ile nie narusza to jakoś strasznie naszego domowego budżetu.
Do tej pory raczej wykazujemy się rozsądkiem.
W naszym związku mamy takie same prawa finansowe
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:16
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:17   #17
dudipopka
kobieta za ladą
 
Avatar dudipopka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z czarnej..dziury
Wiadomości: 11 697
Dot.: okradanie swojego faceta

JAK TO OKRADAĆ
nie rozumiem jak sie mieszka pod jednym dachem to chyba nie jest okradanie?
idąc tym tropem biore kase na zakupy i mam np kupić chleb a kupuje sheka, bo mi gorąco i mu o tym nie powiem(inne przeznaczenie kasy) to znaczy ze chłopa wlasnego okradam
dzizassss
__________________
9 lipca 2014 godzina 2 .00 -------- 20.04 2015---świat się zatrzymał




trzeba dzisiaj nie mieć czasu
żeby jutro mieć czas
````kękę
dudipopka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:20   #18
goplankowa
Zakorzenienie
 
Avatar goplankowa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 500
Dot.: okradanie swojego faceta

Okradanie? Chyba tylko te którym zalezy jedynie na pieniądzach. Ja tam nie jestem w związku małżeńskim, jestem z TŻ 2 lata. On zarabia, ja jeszcze nie i jakoś nawet teraz jak chce mi coś kupić, zabrać gdzieś to zawsze mówię 'nie' bo jest mi głupio, żeby płacił za mnie co chwilę a co dopiero kraść.
__________________
narzeczona
fotograf dziecięcy i ślubny
rozwój osobisty!

goplankowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:25   #19
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: okradanie swojego faceta

Pierwsze slysze o takich relacjach finansowych w zwiazku. To jest chore. Wspolczuje zarowno kobiecie, jak okradanemu mezczyznie. W ogole to jak mozna kogos okrasc? W dodatku osobe ktora sie kocha?
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 16:43   #20
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: okradanie swojego faceta

po czesci zgadzam sie z niektorymi dziewczynami a po czesci z innymi rzeczywiscie notoryczne wydawanie kasy meza/tz bez jego wiedzy na jakies ciuchy czy cos to nie jest za fair (ale sa takie laski) ale z drugiej str nie dajmy sie zwariowac jesli zauszmy mialam kupic chleb a kupilam cos do picia...ja uwazam ze wszystko jest kwestia dogadania sie np ustalenia ile sie w miesiacu wydaje itp itd...ale tez nie powinno sie przeginac i miec osobne konta jakby sie mieszkalo ze znajomymi z ktorymi ze tak powiem nie chce spedzic reszy moich dni i sie zestarzec i miec dzieci
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 16:45   #21
marysienka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 1 668
Dot.: okradanie swojego faceta

Jeżeli mi na coś brakuje, albo nie wystarcza kasy to zwyczajnie mu o tym mówię i wiem, że zawsze mi pożyczy/da. Zawsze informuje o swoich planowanych wydatkach (oczywiście chodzi mi tu o ciuchy, kosmetyki itp.) Nigdy na myśl nie przyszłoby mi aby go okraść.
__________________
Będę mamcią..

Edytowane przez marysienka
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:46
marysienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:38   #22
_wirginia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 497
Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
Jak można "okraść" własnego faceta??? Nie pojmuję za bardzo o co chodzi
Przelewanie pieniędzy z konta faceta - a i owszem, mam dostęp do konta tż przez internet i jak mi potrzeba to sobie przelewam kasę na moje konto, jak potrzeba jemu. to przelewam ze swojego konta na jego. Co do wydatków - nie mówię mu o kazdej jednej bluzce czy innej drobnej rzeczy bo i po co niby??? On też mi nie mówi np. o kazdym piwie czy pizzy zjedzonej na mieście...
U mnie jest podobnie.

W ogóle to mnie trochę śmieszy ten temat, to , że nie spowiadam się z każdej złotówki, to nie znaczy, że okradam mojego TŻta.
_wirginia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 21:56   #23
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: okradanie swojego faceta

Okradać TŻ
Chyba bym musiała upaść na głowę.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 00:12   #24
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Po pierwsze nasze pieniądze są wspólne, jego wypłata jest moja, moja wypłata jest jego.
(...)
Do tej pory raczej wykazujemy się rozsądkiem.
W naszym związku mamy takie same prawa finansowe
W zasadzie w swojej wypowiedzi powtórzyłabym kropka w kropkę co napisałaś - z wyjątkiem tego, że nie jesteśmy małżeństwem.

Nie rozumiem po co ukrywać konieczność kupienia kosmetyku lub ubrania? Chociaż ja nawet nie poczuwam się do obowiązku informowania go, że kupiłam sobie w drogerii podpaski i krem na zmarszczki. I myślę, że on też byłby szczęśliwy nie wiedząc o szczegółach takich zakupów.

A ze skąpcem bym się po prostu nie związała.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2010-08-05 o 00:21
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 03:15   #25
d0lcevita
Zakorzenienie
 
Avatar d0lcevita
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3 432
Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość


A ze skąpcem bym się po prostu nie związała.
ja tez nie
__________________
"Wiem,że jak każda kobieta,mam więcej siły niż na to wygląda"
/Evita
d0lcevita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 07:31   #26
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
W zasadzie w swojej wypowiedzi powtórzyłabym kropka w kropkę co napisałaś - z wyjątkiem tego, że nie jesteśmy małżeństwem.

Nie rozumiem po co ukrywać konieczność kupienia kosmetyku lub ubrania? Chociaż ja nawet nie poczuwam się do obowiązku informowania go, że kupiłam sobie w drogerii podpaski i krem na zmarszczki. I myślę, że on też byłby szczęśliwy nie wiedząc o szczegółach takich zakupów.

A ze skąpcem bym się po prostu nie związała.


Ja nawet powiem więcej - takie ukrywanie rodzi pretensje. Moja mama jest kobietą, która kupuje sobie potrzebne rzeczy po kryjomu przed ojcem. I to jest ogromny błąd moim zdaniem - bo on prawie zawsze ma pretensje - nie o to, że coś kupiła tylko właśnie o to, że po kryjomu...

Ja mówię otwarcie w razie gdyby mój mąż wyrażał jakieś wątpliwości co do konieczności zakupu "potrzebowałam tego" i koniec rozmowy. Oczywiście nie tłumaczę się z każdej zakupionej rzeczy ponieważ mój mąż nie wnika aż tak bardzo w moje zakupy. Gdybym chciała sobie kupić futro za 4000 to wymagało by konsultacji, ale o bluzkę za 25 zł z przeceny czy te nieszczęsne podpaski przecież nie będę go pytać...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:32   #27
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: okradanie swojego faceta

Z tego co napisałyśmy wynika, że takie "podkradanie" zdarza się wyłącznie w sytuacji, kiedy kobieta jest głupio i nieodpowiedzialnie rozrzutna, albo, jedli facet jest patologicznym skąpcem.
W obydwóch przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest rozstanie
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 12:45   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: okradanie swojego faceta

Nie spowiadamy się sobie z zakupionych rzeczy które potrzebujemy :ja -podpaski,on-maszynka do golenia ani z tych które chcemy kupić :ja-lakier do paznokci ,on-kolejna duperela do kompa
Nie robiłam wyrzutów TŻ ,ze kupił w tygodniu 3 pary butów ani też nie pobiegłam do sklepu zakupic tyle samo sobie aby było po równo.

Pieniądze wydajemy na tyle ile możemy sobie pozwolić i tyle .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-08-05 o 12:46
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:08   #29
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: okradanie swojego faceta

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Pieniądze wydajemy na tyle ile możemy sobie pozwolić i tyle .
Właśnie o to chodzi.

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Z tego co napisałyśmy wynika, że takie "podkradanie" zdarza się wyłącznie w sytuacji, kiedy kobieta jest głupio i nieodpowiedzialnie rozrzutna, albo, jedli facet jest patologicznym skąpcem.
W obydwóch przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest rozstanie
Bo wydawać trzeba z głową. Gdyby mój mąż 80% wypłaty przeznaczał na piwo albo wyjścia z kolegami to też byłabym wkurzona i zabraniała tego. Jeśli jednak wydatki są w granicach normy, które się sobie ustali to nie widzę problemu.

Oczywiście zdarzają się pomysły ekstremalne, ale jak pisałam te uzgadniamy razem

Nie wyobrażam sobie np. że mąż w tajemnicy przede mną kupuje motocykl za kilka lub kilkadziesiąt tysięcy złotych, a takie przypadki zdarzają się u naszych znajomych bo "gdyby żona wiedziała to by się nie zgodziła"... Mnie takie coś przeraża i zawsze zastanawiam się jak wygląda komunikacja u tych ludzi... Tak samo nie wyobrażam sobie kupić 5 par butów i ukrywać ich przed mężem (moja przyjaciółka tak robi, ale ona np. ukradła mężowi pieniądze odłożone na naprawę sanochodu żeby nakupić sobie szmatek a potem się bała wrócić do domu z tymi zakupami i oczywiście bez kasy). Dla mnie to jest patologiczna sytuacja...
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:11
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:52   #30
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: okradanie swojego faceta

Ja też po części nie rozumiem problemu.
Pieniądze mamy wspólne - ja zajmuję się opłacaniem rachunków, zakupami itd. Ale nie przyszłoby mi do głowy, żeby tłumaczyć się mężowi z każdego wydanego gorsza, zakupu kremu czy rajstop. On też nie spowiada mi się, jak sobie kupi jakieś śrubki czy inne pierdółki. Duże wydatki planujemy wspólnie. Jeśli idę kupić buty lub firanki do pokoju, to też go o tym informuję - ale nie na zasadzie tłumaczenia sie, bo właśnie swojego chłopa okradam, ale informacyjnie, bo może on też ma akurat jakieś większe i ważne wydatki i należałoby to uzgodnić i ustalić, co jest w tej chwili najważniejsze, a co może poczekać.
Nigdy się nie sprawdzaliśmy, nie szpiegowaliśmy. Wydajemy tyle, ile mamy, staramy się racjonalnie planować i oszczędzać na jakieś ekstra wydatki.

Choć znam przypadek, gdzie żona nawrzeszczała na męża, który sobie, bez spytania jej o zgodę, kupił rutinoscorbin (a też mają kasę wspólną).
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.