Nasze codzienne jadłospisy, część XII - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-07, 14:12   #61
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez sansimila Pokaż wiadomość
tak o 9 marsz do łóżka, dla mnie to najlepsza regeneracja polecam, nie dość, że zdrowie takie pierożki to ile zabawy, uwielbiam robić jedzenie mam nadzieje, że nie nie przytyje po takim połączeniu, bo ja i tak już boję się cokolwiek jeść. ale to nie na ten wątek
Jeżeli idziesz spać o 9 no to kolacja o 6 jest ok zdrowe, i pewnie bardziej sycące nie popadaj w paranoję, jakby co to wpadaj na kz, choć mam nadzieję, że tam Cię nikt nie ujrzy

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Chyba mi gdzieś umknął XI wątek
Uuuuu:
Śn: rogal maślany z masłem i dżem by ciocia z czerwonych pożeczek; brzoskwinia;zielona herbata z limonką okej
II Śn: talerzyk sałatki jarzynowej z majonezem;kilka śliwek może jakiś chlebek?
Ob:pomidorowa zabielana z makaronem i pietruchą , 1/2 woreczka ryżu białego z sosem,plaster schabu,surówka z kapusty, marchewki, oleju itp. mhm, jeżeli plaster spory to ok
Pod: jabłko; berliso cynamonowe;kawa 2 w 1 te berliso to kupny ryż na mleku? Niech będzie
Kol: 2 kromki razowca ze słonecznikiem z masłem, wędliną drobiową, pomidorem, ogórkiem, natką pietruchy;dużo wody ok

Oceni ktoś ??
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 14:19   #62
polny mak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

dzisiejsze U:
IŚ: owsianka na mleku 2% z cynamonem
IIŚ: 2 kanapki ( złożony chlebek wiec w sumie 4 kromki) z polędwicą wędzoną z kurczaczka + pomidor, papryka i kiełki, chlebek pełnoziarnisty ze słonecznikiem, posmarowany serkiem homo nat.
O: Kasza gryczna, piers z kurczka, pomidor, papryka plus oliwa z oliwek, na deser kostka chałwy sezamowej
K: Serek wiejski, warzywa, kiełki

a potem pewnie piwko z soczkiem i kawałek tortu bo urodziny TŻ

Bardzo prosze o ocene
polny mak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 15:48   #63
mzai25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 176
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Pięknie, aż mi ślinka cieknie.
Powiedz mi tylko, kto ci przyrządza takie pyszności, co?
Te wszystkie fajne zupy, lazanie, grillowane warzywa, ciepłe babeczki?
haha ja mam dobrze sama uwielbiam gotować i ciągle coś piekę i pichcę (babeczka i lasagne to moje wykonanie) a poza tym mamy własną restaurację wraz z cukierniąmieszkam z babcią która jest kucharką,mamą-kucharka i tatą który także jest kucharzem (takie hobby) sama lubie jeść wyszukane jedzenie,lubie wszystko oprócz czipsów i piwa często jem w różnych restauracjach często wyjeżdżam... nie lubię monotonii i jedzenia ciągle tego samego.. już sobie dość odmawiałąm... a grilla mamy tekiego domowego dlatego mogę jeśc ciągle grillowanw warzywa
__________________
żadna mzai mów mi Iza
mzai25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 17:38   #64
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez QsQs
P:

1) dwie kromki chleba czyli 4 kanapki z szynką, benecolem i cienko majonezem light jesteś na P i jesz majonez light? yyy. benecol zamień na masło, jeżeli nie masz problemu z cholesterolem. Dodaj do tego warzywa, banana, i jogurt z orzechami.

2) dwa placki ziemniaczane ze śmietaną To 2 śn? Dodaj do tego sok, świeży owoc, cokolwiek, bo MAŁO.

3) troche orzechów ziemnych

4) 4 pierogi ruskie to obiad? Pierogów powinno być min. 8 jeżeli duże, do tego smażona cebulka/śmietana/skwarki/boczek, cokolwiek. Przydałaby się zupa.

5) 3 parówki cielęce, troche ketchupu, sucha kromka chleba, pomidor Parówki to syf, jeżeli raz na jakiś czas to ok. Kromka x2 i nie sucha, a z masłem.

6) jogurt naturalny 180g, troche białego sera do tego dorzuciłam (miał być twaróg ale sera było za mało) +warzywa/owoce/dżem/nutella ... coś słodkiego, orzechy.


Nie podoba mi się.
Majonez light zamień na majonez.
Benecol,jeżeli nie masz problemów z cholesterolem na masło.
Jaki jesz chleb? Jeżeli sam pszenny, to źle, bo wtedy spożywasz same węglowodany proste.
Mało jesz warzyw, nie ma żadnych owoców w Twoim jadłospisie nie wiem ile to jest "trochę" orzechow ziemnych.
Ogółem za mało jak na P.
Wychodzenie na prostą:

I.
kajzerka wieloziarnista(słonecznik ,sezam) z rzodkiewkami,kabanosem drobiowym
przed obiadem--śliwki(3?)
II. ok.3 dużych ziemniaków, pierś z kurczaka smazona na oliwie,buraczki zasmażane
deser; duplo,multiwitamina, green tea
III. Vitello waniliowy 150g z brzoskwinią (orzechów w domu brak)
IV. 2 tosty graham(podwójne); z masłem i pomidorem,z pasztetem drobiowym-maczany w ketchupie

sama potrafosz oceniac innych a dlaczego nie ocenisz realnie swojego jadlospisu
masz duza niedowage (pisałas że wazysz niecałe 40 kg), pijesz 6-8 litrów wody dziennie (to zapamietałam mimio iz nie czytam codziennie ale to akurat niecodzienne) zapychasz sie wodą ? wyłapujesz celnie błedy u innych dlaczego nie zrobisz tego w swoim codziennym jadło...
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 17:45   #65
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez QsQs
P:

1) dwie kromki chleba czyli 4 kanapki z szynką, benecolem i cienko majonezem light jesteś na P i jesz majonez light? yyy. benecol zamień na masło, jeżeli nie masz problemu z cholesterolem. Dodaj do tego warzywa, banana, i jogurt z orzechami.

2) dwa placki ziemniaczane ze śmietaną To 2 śn? Dodaj do tego sok, świeży owoc, cokolwiek, bo MAŁO.

3) troche orzechów ziemnych

4) 4 pierogi ruskie to obiad? Pierogów powinno być min. 8 jeżeli duże, do tego smażona cebulka/śmietana/skwarki/boczek, cokolwiek. Przydałaby się zupa.

5) 3 parówki cielęce, troche ketchupu, sucha kromka chleba, pomidor Parówki to syf, jeżeli raz na jakiś czas to ok. Kromka x2 i nie sucha, a z masłem.

6) jogurt naturalny 180g, troche białego sera do tego dorzuciłam (miał być twaróg ale sera było za mało) +warzywa/owoce/dżem/nutella ... coś słodkiego, orzechy.


Nie podoba mi się.
Majonez light zamień na majonez.
Benecol,jeżeli nie masz problemów z cholesterolem na masło.
Jaki jesz chleb? Jeżeli sam pszenny, to źle, bo wtedy spożywasz same węglowodany proste.
Mało jesz warzyw, nie ma żadnych owoców w Twoim jadłospisie nie wiem ile to jest "trochę" orzechow ziemnych.
Ogółem za mało jak na P.
Wychodzenie na prostą:

I.
kajzerka wieloziarnista(słonecznik ,sezam) z rzodkiewkami,kabanosem drobiowym
przed obiadem--śliwki(3?)
II. ok.3 dużych ziemniaków, pierś z kurczaka smazona na oliwie,buraczki zasmażane
deser; duplo,multiwitamina, green tea
III. Vitello waniliowy 150g z brzoskwinią (orzechów w domu brak)
IV. 2 tosty graham(podwójne); z masłem i pomidorem,z pasztetem drobiowym-maczany w ketchupie

sama potrafosz oceniac innych a dlaczego nie ocenisz realnie swojego jadlospisu
masz duza niedowage (pisałas że wazysz niecałe 40 kg), pijesz 6-8 litrów wody dziennie (to zapamietałam mimio iz nie czytam codziennie ale to akurat niecodzienne) zapychasz sie wodą ? wyłapujesz celnie błedy u innych dlaczego nie zrobisz tego w swoim codziennym jadło...
Nie, nie zapycham sie woda, pije kiedy mam na to ochotę. Poza tym, to chyba moja sprawa. Oceniam, bo mam do tego prawo, a to, że sama jem tak a nie inaczej to już inna sprawa.
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 18:22   #66
Chibiusa
Raczkowanie
 
Avatar Chibiusa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 323
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

R:

1.Owsianka (5 łyżek) z jabłkiem,śliwkami(4świeże ,ok 4suszone), 1,5 łyżki orzechów różnych+ odżywka białkowa rozdrobniona w połowie szklanki mleka

kawa z mlekiem
2.jajecznica z 2 jaj,1 białka,plastra wędliny ze szczypiorkiem+przyprawy,t rochę warzyw z mrożonki

trening siłowy 40 min+15 min rowerek

3. brzoskwinia,kilka śliwek , puszka tuńczyka wsw z ryżem brąz.(na oko mniej niż pół woreczka)

4. spory kawałek śledzia w occie z cebulką, garść migdałów, kilka ogórków świeżych

5.Serek wiejski 200g+szczypiorek, ogórki, łyżeczka oliwy

6. Średni plaster twarogu półtłustego (ok 1h przed snem)
+ suplementacja Omega 3 , dużo wody, jakieś herbaty

Proszę o ocenę
__________________
Vouloir c'est pouvoir.
Chibiusa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 19:16   #67
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

U:
I: kromka z kiełbasą i ogórkiem, mieszanka studencka(ok.50gr.), spora nektarynka,
II: ok.70gr. chipsów o obniżonej zawartości tłuszczu Lays, ciastko wiśniowe w Mc Donalds,
III: zupa ogórkowa, drugie danie- frytki, panierowany kotlet z kurczaka, kalafior,
IV: dwie kromki z makrelą, duża mandarynka.

Dzisiaj niestety już nie miałam ciemnego chleba i jadłam jasny.
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 19:20   #68
mil33nka
Rozeznanie
 
Avatar mil33nka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zam.
Wiadomości: 640
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

mooje P
(pierwsze ) dlatego proszę o ocenę.

śn : wielkaa (120g ) grahamka; jedna połowka z masłem ogórkiem , polędwica sopocka i papryką , druga z masłem czekoladowym; garść orzechów laskowych , 2 nektarynki
2śń : 2 nalesniki ; jeden z dzemem , drugi polany sosem czekoladowym, banan,
obiad : duuuża porcja ziemniaczków z koperkiem, 2 udka pieczone, 100 gram surówki z marchewki, jabła i kapusty kiszonej, magnum
deser: 6 kosteczek ptasiego mleczka, budyń waniliowy, 2 nektarynki,
podwieczorek : rogal maślany, sałatka ; z jajkiem, majonezem makrelą i ogórkiem kiszonym
kolacja : 150 gram twarogu maślankowego, 2 marchewki, 50 gram pestek słonecznika , 4 ogórki kiszone


i jak ? bardzo bym chciała wiedzieć co robię źle a co nie, gdyż to mój pierwszy jadłospis.. na P
__________________
wymiankowo
mil33nka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 19:25   #69
znikajac
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 5 172
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość
mooje P
(pierwsze ) dlatego proszę o ocenę.

śn : wielkaa (120g ) grahamka; jedna połowka z masłem ogórkiem , polędwica sopocka i papryką , druga z masłem czekoladowym; garść orzechów laskowych , 2 nektarynki
2śń : 2 nalesniki ; jeden z dzemem , drugi polany sosem czekoladowym, banan,
obiad : duuuża porcja ziemniaczków z koperkiem, 2 udka pieczone, 100 gram surówki z marchewki, jabła i kapusty kiszonej, magnum
deser: 6 kosteczek ptasiego mleczka, budyń waniliowy, 2 nektarynki,
podwieczorek : rogal maślany, sałatka ; z jajkiem, majonezem makrelą i ogórkiem kiszonym
kolacja : 150 gram twarogu maślankowego, 2 marchewki, 50 gram pestek słonecznika , 4 ogórki kiszone


i jak ? bardzo bym chciała wiedzieć co robię źle a co nie, gdyż to mój pierwszy jadłospis.. na P
Fajnie do kolacji dałabym tylko jakąś bułkę/chlebek
__________________
NIE MA MNIE TU!

znikajac jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 19:38   #70
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość
mooje P
(pierwsze ) dlatego proszę o ocenę. P spowodowane naturalną niską wagą czy miałaś jakieś przygody z ed?
Dużo masz do przytycia?

śn : wielkaa (120g ) grahamka; jedna połowka z masłem ogórkiem , polędwica sopocka i papryką , druga z masłem czekoladowym; garść orzechów laskowych , 2 nektarynki ok, ładnie
2śń : 2 nalesniki ; jeden z dzemem , drugi polany sosem czekoladowym, banan, też fajnie
obiad : duuuża porcja ziemniaczków z koperkiem, 2 udka pieczone, 100 gram surówki z marchewki, jabła i kapusty kiszonej, magnum smacznie
deser: 6 kosteczek ptasiego mleczka, budyń waniliowy, 2 nektarynki,
podwieczorek : rogal maślany, sałatka ; z jajkiem, majonezem makrelą i ogórkiem kiszonym ślicznie
kolacja : 150 gram twarogu maślankowego, 2 marchewki, 50 gram pestek słonecznika , 4 ogórki kiszone ok, ale może jakaś kanapka do tego?


i jak ? bardzo bym chciała wiedzieć co robię źle a co nie, gdyż to mój pierwszy jadłospis.. na P
ogólnie mi się podoba, ale nie wiem takich rzeczy jak:
-to czy tyjesz na tym
-czy masz @
-ile już jesteś na P
-ile masz do przytycia
-czym spowodowana jest niska waga.

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
U:
I: kromka z kiełbasą i ogórkiem, mieszanka studencka(ok.50gr.), spora nektarynka, fajnie, że wpadło tyle mieszanki, ale jedna kanapka to mało. no i daj masełko
II: ok.70gr. chipsów o obniżonej zawartości tłuszczu Lays, ciastko wiśniowe w Mc Donalds, rozumiem, że poza domem. hmm kalorycznie może ok, ale wartościowo nie bardzo
III: zupa ogórkowa, drugie danie- frytki, panierowany kotlet z kurczaka, kalafior, ok
IV: dwie kromki z makrelą, duża mandarynka. + jakieś warzywka

Dzisiaj niestety już nie miałam ciemnego chleba i jadłam jasny.
jw
Cytat:
Napisane przez polny mak Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:
IŚ: owsianka na mleku 2% z cynamonem jak płatków rozsądna ilość to ok
IIŚ: 2 kanapki ( złożony chlebek wiec w sumie 4 kromki) z polędwicą wędzoną z kurczaczka + pomidor, papryka i kiełki, chlebek pełnoziarnisty ze słonecznikiem, posmarowany serkiem homo nat. ładnie
O: Kasza gryczna, piers z kurczka, pomidor, papryka plus oliwa z oliwek, na deser kostka chałwy sezamowej ok
K: Serek wiejski, warzywa, kiełki mam nadzieję, że nie light.
no i może jakaś kromka jednak mogłaby wpaść?

a potem pewnie piwko z soczkiem i kawałek tortu bo urodziny TŻ ok. 100 lat dla Tż-ta

Bardzo prosze o ocene
jw

Cytat:
Napisane przez AlekzFragile Pokaż wiadomość
Chyba mi gdzieś umknął XI wątek
Uuuuu:
Śn: rogal maślany z masłem i dżem by ciocia z czerwonych pożeczek; brzoskwinia;zielona herbata z limonką ok
II Śn: talerzyk sałatki jarzynowej z majonezem;kilka śliwek mhm
Ob:pomidorowa zabielana z makaronem i pietruchą , 1/2 woreczka ryżu białego z sosem,plaster schabu,surówka z kapusty, marchewki, oleju itp. ślicznie i smacznie
Pod: jabłko; berliso cynamonowe;kawa 2 w 1 ehh no ok, chociaż swoja owsianka bylaby lepsza
Kol: 2 kromki razowca ze słonecznikiem z masłem, wędliną drobiową, pomidorem, ogórkiem, natką pietruchy;dużo wody ok

Oceni ktoś ??
jw, ładnie. Miałam się pokusić o dołożenie kanapki do 2 śn, ale obiad był ładny więc ok
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 19:43   #71
mil33nka
Rozeznanie
 
Avatar mil33nka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zam.
Wiadomości: 640
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

[QUOTE=kika171;21222028]ogólnie mi się podoba, ale nie wiem takich rzeczy jak:
-to czy tyjesz na tym
-czy masz @
-ile już jesteś na P
-ile masz do przytycia
-czym spowodowana jest niska waga.


niestety przesadziłam z odchudzaniem. nie mam okresu już 4,5 miesiąca. Na P jestem od tygodnia i waga nawet nie drgnęła. Do przytycia mam jakieś 6 kg.
__________________
wymiankowo
mil33nka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 19:52   #72
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Dziękuję dziewczynki za ocenę

U
I śniadanie: owsianka (4 łyżki owsianych, łyżka otrębów żytnich, szklanka mleka 2% miód, orzechy), kawa z mlekiem i cukrem

II śniadanie: sałatka (pomidory, oscypek, cebulka, jogo naturalny), 2 kromki razowca z masłem

Obiad: micha rosołu z makaronem i różne warzywka gotowane
Deser: 2 kawały metrowca (własnej roboty), jabłko

Podwieczorek: znowu 2 kawałki metrowca, garść orzechów,jabłko; kawka z mlekiem i cukrem

Kolacja: pół kostki sera półtłustego z pomidorem, czosnkiem i pietruszką doprawionego solą i pieprzem; 2 kromki razowego z masełkiem

I jak??
__________________
05.10.2013
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:04   #73
QsQs
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
Cytat:
Napisane przez QsQs
P:

1) dwie kromki chleba czyli 4 kanapki z szynką, benecolem i cienko majonezem light jesteś na P i jesz majonez light? yyy. benecol zamień na masło, jeżeli nie masz problemu z cholesterolem. Dodaj do tego warzywa, banana, i jogurt z orzechami.

2) dwa placki ziemniaczane ze śmietaną To 2 śn? Dodaj do tego sok, świeży owoc, cokolwiek, bo MAŁO.

3) troche orzechów ziemnych

4) 4 pierogi ruskie to obiad? Pierogów powinno być min. 8 jeżeli duże, do tego smażona cebulka/śmietana/skwarki/boczek, cokolwiek. Przydałaby się zupa.

5) 3 parówki cielęce, troche ketchupu, sucha kromka chleba, pomidor Parówki to syf, jeżeli raz na jakiś czas to ok. Kromka x2 i nie sucha, a z masłem.

6) jogurt naturalny 180g, troche białego sera do tego dorzuciłam (miał być twaróg ale sera było za mało) +warzywa/owoce/dżem/nutella ... coś słodkiego, orzechy.


Nie podoba mi się.
Majonez light zamień na majonez.
Benecol,jeżeli nie masz problemów z cholesterolem na masło.
Jaki jesz chleb? Jeżeli sam pszenny, to źle, bo wtedy spożywasz same węglowodany proste.
Mało jesz warzyw, nie ma żadnych owoców w Twoim jadłospisie nie wiem ile to jest "trochę" orzechow ziemnych.
Ogółem za mało jak na P.
za 1-3 kg bede juz na U więc ja tyje na takiej diecie...
nr 2 i 4 a wlasciwie i 5 mozna uznac za dania około obiadowe, wiem dziwnie jem
majonez light bo tylko taki mam w domu bo bylam na deicie "zdrowotnej" stad ten benecol i majonez light
sok jablkowy, woda minerlana, herbata pilam oczywiscie, ale nie wpisuje napojow
A te parowki bardzo sa niezdrowe? Dlaczego wlasciwie? A takie odtluszcozne np. z linesse? Albo dla dzieci np. drobisie lub morlinki? To tez syf? Czemu? Ja myslalam, ze to zdrowe jest
Jem sam chleb pszenny (i bułki) wiec jaki jeszcze powinnam jesc? A pieczywo chrupkie np. wasa jest zdrowsze?

lekkie P:

1. kromka chleba z masłem
2. 5 kromek chleba czyli z 10 kanapek z pasztetem i szynką + masło, dwa plasterki pomidora
3. jajko sadzone, kartofle okraszane margaryna i miska pokrojonego pomidora
4. Mus jagodowo-jabłkowy
5. kromka chleba z kiri + 1 kiri prosto do paszczy, cukierek
6. kiełbaska z grilla, kromka chleba, ogórek świeży
7. troche orzechów ziemnych ("trochę" oznacza garstkę) <to jest zdrowe czy lepiej jesc np. migdaly albo slonecznik? Albo laskowe czy pestki dyni?>
QsQs jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:16   #74
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Kika171, wielkie dzięki za opinię
Tak, kromki jem zawsze z masłem( nie lubię kromek bez).
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:24   #75
Katixx
Raczkowanie
 
Avatar Katixx
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 425
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

moj:

1. Musli, jablko
2. swieza satatka
3. udko, kartofle
4. Orzechy, jablko
5. twarozek, 2 x pomidor

Edytowane przez Katixx
Czas edycji: 2010-08-07 o 20:26
Katixx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:27   #76
carmel_
Rozeznanie
 
Avatar carmel_
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 704
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Katixx Pokaż wiadomość
moj:

1. Musli, jablko
2. swieza satatka
3. udko, kartofle
4. Orzechy, jablko
5. twarozek
Przecież tego się nawet nie da ocenić. Mogę napisać, że zjadłam przez cały dzień kartofle, ale to może być 10kg kartofli albo 100 gram
__________________
mój blog******
fanpage
carmel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:36   #77
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez polny mak Pokaż wiadomość
dzisiejsze U:
IŚ: owsianka na mleku 2% z cynamonem Jak płatków co najmniej pięć łyżek, a mleka szklanka, to ładnie, ale mogłaś dorzucić jakiś owoc
IIŚ: 2 kanapki ( złożony chlebek wiec w sumie 4 kromki) z polędwicą wędzoną z kurczaczka + pomidor, papryka i kiełki, chlebek pełnoziarnisty ze słonecznikiem, posmarowany serkiem homo nat. Zdrowo i smacznie.
O: Kasza gryczna, piers z kurczka, pomidor, papryka plus oliwa z oliwek, na deser kostka chałwy sezamowej Jak kaszy co najmniej 50g, pierś nie jakaś malutka to pięknie.
K: Serek wiejski, warzywa, kiełki Mogłaś dorzucić kromkę chleba z masełkiem i szynką.

a potem pewnie piwko z soczkiem i kawałek tortu bo urodziny TŻ Smacznego.

Bardzo prosze o ocene
Podoba mi się, ale dorzuć trochę świeżych owoców, bo w ogóle ich nie widzę.

Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
R:

1.Owsianka (5 łyżek) z jabłkiem,śliwkami(4świeże ,ok 4suszone), 1,5 łyżki orzechów różnych+ odżywka białkowa rozdrobniona w połowie szklanki mleka

kawa z mlekiem
2.jajecznica z 2 jaj,1 białka,plastra wędliny ze szczypiorkiem+przyprawy,t rochę warzyw z mrożonki

trening siłowy 40 min+15 min rowerek

3. brzoskwinia,kilka śliwek , puszka tuńczyka wsw z ryżem brąz.(na oko mniej niż pół woreczka)

4. spory kawałek śledzia w occie z cebulką, garść migdałów, kilka ogórków świeżych

5.Serek wiejski 200g+szczypiorek, ogórki, łyżeczka oliwy

6. Średni plaster twarogu półtłustego (ok 1h przed snem)
+ suplementacja Omega 3 , dużo wody, jakieś herbaty

Proszę o ocenę
Bardzo mi się podoba. Jest wszystko, co powinno być.
Chudniesz?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
U:
I: kromka z kiełbasą i ogórkiem, mieszanka studencka(ok.50gr.), spora nektarynka, Kromka to za mało, powinnaś dać co najmniej dwie.
II: ok.70gr. chipsów o obniżonej zawartości tłuszczu Lays, ciastko wiśniowe w Mc Donalds, No tak średnio zdrowo. Mogłaś dorzucić chociaż jakiś owoc.
III: zupa ogórkowa, drugie danie- frytki, panierowany kotlet z kurczaka, kalafior, ładny obiad, fajnie, że dwa dania.
IV: dwie kromki z makrelą, duża mandarynka. ok.

Dzisiaj niestety już nie miałam ciemnego chleba i jadłam jasny.
Nie podoba mi się drugie śniadanie i brak podwieczorku, ale nie jest najgorzej.

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość
mooje P
(pierwsze ) dlatego proszę o ocenę.

śn : wielkaa (120g ) grahamka; jedna połowka z masłem ogórkiem , polędwica sopocka i papryką , druga z masłem czekoladowym; garść orzechów laskowych , 2 nektarynki Ładne i porządne śniadanko.
2śń : 2 nalesniki ; jeden z dzemem , drugi polany sosem czekoladowym, banan, Pięknie i smacznie.
obiad : duuuża porcja ziemniaczków z koperkiem, 2 udka pieczone, 100 gram surówki z marchewki, jabła i kapusty kiszonej, magnum Też fajnie.
deser: 6 kosteczek ptasiego mleczka, budyń waniliowy, 2 nektarynki, Znów nektarynki? Mogłaś dać inny owoc. Ale ogólnie dobrze.
podwieczorek : rogal maślany, sałatka ; z jajkiem, majonezem makrelą i ogórkiem kiszonym Rogalik z masełkiem, tak?
kolacja : 150 gram twarogu maślankowego, 2 marchewki, 50 gram pestek słonecznika , 4 ogórki kiszone Jakaś kromka chleba by się przydała.


i jak ? bardzo bym chciała wiedzieć co robię źle a co nie, gdyż to mój pierwszy jadłospis.. na P
Wg mnie bardzo ładne P.
BMI z tymi 6kg będzie w normie, tak?

Cytat:
Napisane przez motylek2701 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynki za ocenę

U
I śniadanie: owsianka (4 łyżki owsianych, łyżka otrębów żytnich, szklanka mleka 2% miód, orzechy), kawa z mlekiem i cukrem

II śniadanie: sałatka (pomidory, oscypek, cebulka, jogo naturalny), 2 kromki razowca z masłem

Obiad: micha rosołu z makaronem i różne warzywka gotowane
Deser: 2 kawały metrowca (własnej roboty), jabłko

Podwieczorek: znowu 2 kawałki metrowca, garść orzechów,jabłko; kawka z mlekiem i cukrem

Kolacja: pół kostki sera półtłustego z pomidorem, czosnkiem i pietruszką doprawionego solą i pieprzem; 2 kromki razowego z masełkiem

I jak??
Jak zwykle, bardzo ładnie, smacznie i zdrowo.
Jak tam twoje sprawy z okresem? pojawił się już?

Cytat:
Napisane przez QsQs Pokaż wiadomość
A te parowki bardzo sa niezdrowe? Dlaczego wlasciwie? A takie odtluszcozne np. z linesse? Albo dla dzieci np. drobisie lub morlinki? To tez syf? Czemu? Ja myslalam, ze to zdrowe jest Parówki zawiraja ogólnie mało mięsa, a dużo świństwa, dlatego ogólnie się ich nie poleca. Raz na jakiś czas, rzecz jasna, można, ale nie za często.
Jem sam chleb pszenny (i bułki) wiec jaki jeszcze powinnam jesc? A pieczywo chrupkie np. wasa jest zdrowsze? Najlepsze pieczywo to ciemne: razowe, orkiszowe, bułki graham. Wasa to niezdrowy syf.

lekkie P:

1. kromka chleba z masłem To śniadanie? Małe.
2. 5 kromek chleba czyli z 10 kanapek z pasztetem i szynką + masło, dwa plasterki pomidora to ok.
3. jajko sadzone, kartofle okraszane margaryna i miska pokrojonego pomidora Jak ziemniaczków dużo, to ładnie.
4. Mus jagodowo-jabłkowy ok.
5. kromka chleba z kiri + 1 kiri prosto do paszczy, cukierek Znów chleb? Trzeba było zjeść sobie coś innego. Omleta na przykład.
6. kiełbaska z grilla, kromka chleba, ogórek świeży ok.
7. troche orzechów ziemnych ("trochę" oznacza garstkę) <to jest zdrowe czy lepiej jesc np. migdaly albo slonecznik? Albo laskowe czy pestki dyni?>Orzechy, migdały i pestki są tak samo zdrowe.


Ogólnie to średnio mi się podoba. Ciągle chleb, mało owoców, jakieś takie to zakręcone, ale jak tak lubisz, to ok, jedz na zdrowie.

Cytat:
Napisane przez magdalenka_89 Pokaż wiadomość
U? (boje sie strasznie, ze na tym tyje, a niestety jestem na wakacjach i nie mam tu wagi ) Jezu, dziewczyno, ty się ciesz wakacjami, a nie zastanawiaj się, czy tyjesz.

I(8.00): 28g platkow owisanych na wodzie (98kcal), nekatrynka, 4 orzechy, kakao Ważyłaś te płatki?! Tragicznie mało. Jakie orzechy? Bo jest różnica między czterema włoskim a czterem ziemnymi.
II(11.00): kromka ciemnego chleba z maslem, polowa plasterka szynki i pomidorem Kromka miała chociaż 50g? Mało.
III(14.00): salatka z kurczaka z salata, pomidorem, ogorkiem, papryka, oliwkami i pistacjami (na opakowaniu napisali, ze 322kcal), herbata ze slodzikiem Obiad 300kcal?! MAŁO, ZA MAŁO.
IV(16.30): plasterek melona, plastrek mango (33kcal), cola light wisniowa Tragedia.
V(19.00): jogurt light (97kcal), pepsi light A to to już w ogóle masakra.

*wychodze z ED
** wszystkie kalorie bralam z opakowan, niestety nie mam dostepu do wagi kuchennej Jeszcze ci waga kuchenna potrzebna?!
Dziewczyno droga, ty weź się zastanów nad sobą. Zacznij jeść nim będzie za późno, chyba, ze chcesz być dokarmiana np. przez nos. Zapewne to jest bardzo przyjemne. Powodzenia.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...

Edytowane przez Winky
Czas edycji: 2010-08-07 o 20:38
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:47   #78
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez motylek2701 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczynki za ocenę

U
I śniadanie: owsianka (4 łyżki owsianych, łyżka otrębów żytnich, szklanka mleka 2% miód, orzechy), kawa z mlekiem i cukrem

II śniadanie: sałatka (pomidory, oscypek, cebulka, jogo naturalny), 2 kromki razowca z masłem

Obiad: micha rosołu z makaronem i różne warzywka gotowane
Deser: 2 kawały metrowca (własnej roboty), jabłko

Podwieczorek: znowu 2 kawałki metrowca, garść orzechów,jabłko; kawka z mlekiem i cukrem

Kolacja: pół kostki sera półtłustego z pomidorem, czosnkiem i pietruszką doprawionego solą i pieprzem; 2 kromki razowego z masełkiem

I jak??
ŚlicznieMożesz mi powiedzieć czym jest metrowiec?To takie ciasto?

Cytat:
Napisane przez magdalenka_89 Pokaż wiadomość
U? (boje sie strasznie, ze na tym tyje, a niestety jestem na wakacjach i nie mam tu wagi )

I(8.00): 28g platkow owisanych na wodzie (98kcal), nekatrynka, 4 orzechy, kakao
II(11.00): kromka ciemnego chleba z maslem, polowa plasterka szynki i pomidorem
III(14.00): salatka z kurczaka z salata, pomidorem, ogorkiem, papryka, oliwkami i pistacjami (na opakowaniu napisali, ze 322kcal), herbata ze slodzikiem
IV(16.30): plasterek melona, plastrek mango (33kcal), cola light wisniowa
V(19.00): jogurt light (97kcal), pepsi light

*wychodze z ED
** wszystkie kalorie bralam z opakowan, niestety nie mam dostepu do wagi kuchennej
Jadłospisy ociekające ED wklejamy na specjalnym wątku na KZ.Tutaj staramy się zdrowo i NORMALNIE odżywiać.

---------- Dopisano o 21:47 ---------- Poprzedni post napisano o 21:38 ----------

Cytat:
Napisane przez mil33nka Pokaż wiadomość
mooje P
(pierwsze ) dlatego proszę o ocenę.

śn : wielkaa (120g ) grahamka; jedna połowka z masłem ogórkiem , polędwica sopocka i papryką , druga z masłem czekoladowym; garść orzechów laskowych , 2 nektarynki
2śń : 2 nalesniki ; jeden z dzemem , drugi polany sosem czekoladowym, banan,
obiad : duuuża porcja ziemniaczków z koperkiem, 2 udka pieczone, 100 gram surówki z marchewki, jabła i kapusty kiszonej, magnum
deser: 6 kosteczek ptasiego mleczka, budyń waniliowy, 2 nektarynki,
podwieczorek : rogal maślany, sałatka ; z jajkiem, majonezem makrelą i ogórkiem kiszonym
kolacja : 150 gram twarogu maślankowego, 2 marchewki, 50 gram pestek słonecznika , 4 ogórki kiszone


i jak ? bardzo bym chciała wiedzieć co robię źle a co nie, gdyż to mój pierwszy jadłospis.. na P
Jak na pierwszy raz to bardzo ładnie.Dodaj tylko do kolacji chlebek
Cytat:
Napisane przez Chibiusa Pokaż wiadomość
R:

1.Owsianka (5 łyżek) z jabłkiem,śliwkami(4świeże ,ok 4suszone), 1,5 łyżki orzechów różnych+ odżywka białkowa rozdrobniona w połowie szklanki mleka

kawa z mlekiem
2.jajecznica z 2 jaj,1 białka,plastra wędliny ze szczypiorkiem+przyprawy,t rochę warzyw z mrożonki

trening siłowy 40 min+15 min rowerek

3. brzoskwinia,kilka śliwek , puszka tuńczyka wsw z ryżem brąz.(na oko mniej niż pół woreczka)

4. spory kawałek śledzia w occie z cebulką, garść migdałów, kilka ogórków świeżych

5.Serek wiejski 200g+szczypiorek, ogórki, łyżeczka oliwy

6. Średni plaster twarogu półtłustego (ok 1h przed snem)
+ suplementacja Omega 3 , dużo wody, jakieś herbaty

Proszę o ocenę
Bardzo ładne R.Mogę się dowiedzieć jaki masz trening siłowy?
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 20:50   #79
Joasiaa
Wtajemniczenie
 
Avatar Joasiaa
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 2 150
GG do Joasiaa
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Kolejna próba mojego przejścia na R i dzisiejszy jadłospis:

1. śniadanie: sałatka a'la Cesar - zielona sałata + jedna grillowana pierś z kurczaka + jogurt bałkański light + czosnek + przyprawy, do picia zielona herbata
2. II śniadanie jogurt owocowy + średni banan
3. obiad: dwa małe kotlety ze schabu duszone z mieszanymi warzywami (pieczarki, fasolka, brokuły, papryka) było więcej warzyw niż mięsa, porcja zajmowała duży talerz, mięsa wagowo ok. 150gr + sok marchwiowy
4. papryka nadziewana pastą twarogową (twaróg light+ogórek kiszony+przyprawy) + woda mineralna

Proszę o ocenę. Dodam że owsianki nie tknę, wolę kombinować z kompozycji warzywno-mięsno-nabiałowych.
__________________
Zapraszam na mój blog turystyczny:
http://blog.palcem-po-mapie.pl/


"Ludzie nie zdają sobie sprawy jak mało istnieją" Leo Lipski
Joasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-07, 20:58   #80
motylek2701
Rozeznanie
 
Avatar motylek2701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 846
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Jak zwykle, bardzo ładnie, smacznie i zdrowo.
Jak tam twoje sprawy z okresem? pojawił się już?
Dziękuję, staram się z okresem to tak średnio, staram się, ale sam chyba nie wróci. Byłam na badaniach hormonalnych w szpitalu, wczoraj odebrałam wyniki i w następnym tygodniu czeka mnie wizyta u ginekologa. Ehhh ta moja głupota, w sumie to większość z nas tutaj na tym forum sobie tak zdrowie zmarnowała tylko po co??
Sorki za OT, ale musiałam


---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
ŚlicznieMożesz mi powiedzieć czym jest metrowiec?To takie ciasto?
Dziękuję a tak metrowiec to ciasto
http://smaczny.wizaz.pl/przepis_widok.php?id=2123
__________________
05.10.2013
motylek2701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 21:30   #81
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez motylek2701 Pokaż wiadomość
Dziękuję, staram się z okresem to tak średnio, staram się, ale sam chyba nie wróci. Byłam na badaniach hormonalnych w szpitalu, wczoraj odebrałam wyniki i w następnym tygodniu czeka mnie wizyta u ginekologa. Ehhh ta moja głupota, w sumie to większość z nas tutaj na tym forum sobie tak zdrowie zmarnowała tylko po co??
Sorki za OT, ale musiałam


---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------


Dziękuję a tak metrowiec to ciasto
http://smaczny.wizaz.pl/przepis_widok.php?id=2123

Wygląda mega apetycznie
Bardzo słodkie jest?

Moje U:
I.Garść płatków kukurydzianych,garść płatków miodowych+ jog.nat 180gr
2 kromki razowca
-z masłem serem żółtym i pomidorem
-z masełem i łyżką miodu wielokwiatowego

II.Miseczka borówek+po 2 łyżki sorbetów(malina,truskawka ,cytryna)+garść mieszanki studenckiej+syrop z jagód i cukru,całość posypana obficie twarogiem półtłustym
Szklanka zimnego mleka 2%

III.8 wielkich pierogów z jagodami,posypanych startymi orzechami nerkowca i startą laską wanilii
Koktajl(wymysł TŻ'a)-2 łyżki lodów bakaliowych+kilka łyżeczek bakalii+kilka łyżeczek żurawiny+jogurt bałkański+starte na tarce mango,sok z pomarańczy.Wyszło takie gęste,kremowe i pyszne

IV.Sałatka wielowarzywna(pierś z kurczaka smażona na oleju,oliwki,pomidorki koktajlowe,ser mozarella,capary,olbrzymi a gruszka,grzanki)z jakimś słodkim sosem

V.2 kromki chleba pszennego
-z masłem,szynką z indyna,ogórkiem małosolnym,sałatą i cebulą
-masłem,pasztetem,pomidore m,cebulą

W międzyczasie:herbaty(czar na,biała,zielona),kawa z cykorią i mlekiem,kawałek ciasta z bakaliami i kruszoną
__________________

loading...


7/11

Edytowane przez dominika405
Czas edycji: 2010-08-07 o 21:32
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 21:37   #82
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez motylek2701 Pokaż wiadomość
Dziękuję, staram się z okresem to tak średnio, staram się, ale sam chyba nie wróci. Byłam na badaniach hormonalnych w szpitalu, wczoraj odebrałam wyniki i w następnym tygodniu czeka mnie wizyta u ginekologa. Ehhh ta moja głupota, w sumie to większość z nas tutaj na tym forum sobie tak zdrowie zmarnowała tylko po co??
Sorki za OT, ale musiałam
Ja też kiedyś robiłam badania wszystkich hormonów i USG narządów rodnych. Ginekolog mi powiedziała, że to wszystko wygląda jak u małej dziewczynki (a macica jak orzeszek, radiolog w ogóle nie mógł jej znaleźć, musiał iść po drugiego lekarza i razem szukali ). Od razu przepisała mi jakiś leki na sztuczne wywołanie okresu. Ja ją jednak olałam (wiem, trochę niemądre), postanowiłam, że najpierw wrócę do starej wagi i jak wówczas okres się nie pojawi, to wtedy pomyślę o lekach. Na szczęście u mnie okres wrócił sam po przytyciu do w miarę zdrowej wagi. Miałam szczęście, że nie musiałam faszerować się kolejnymi lekami.

Sorki za OT, też musiałam.

Cytat:
Napisane przez dominika405 Pokaż wiadomość
Wygląda mega apetycznie
Bardzo słodkie jest?

Moje U:
I.Garść płatków kukurydzianych,garść płatków miodowych+ jog.nat 180gr
2 kromki razowca
-z masłem serem żółtym i pomidorem
-z masełem i łyżką miodu wielokwiatowego Fajne śniadanko.

II.Miseczka borówek+po 2 łyżki sorbetów(malina,truskawka ,cytryna)+garść mieszanki studenckiej+syrop z jagód i cukru,całość posypana obficie twarogiem półtłustym Bardzo ładnie i smacznie.
Szklanka zimnego mleka 2%

III.8 wielkich pierogów z jagodami,posypanych startymi orzechami nerkowca i startą laską wanilii
Koktajl(wymysł TŻ'a)-2 łyżki lodów bakaliowych+kilka łyżeczek bakalii+kilka łyżeczek żurawiny+jogurt bałkański+starte na tarce mango,sok z pomarańczy.Wyszło takie gęste,kremowe i pyszne To wszystko brzmi strasznie apetycznie.

IV.Sałatka wielowarzywna(pierś z kurczaka smażona na oleju,oliwki,pomidorki koktajlowe,ser mozarella,capary,olbrzymi a gruszka,grzanki)z jakimś słodkim sosem Też super. Nigdy czegoś takiego nie jadłam.

V.2 kromki chleba pszennego
-z masłem,szynką z indyna,ogórkiem małosolnym,sałatą i cebulą
-masłem,pasztetem,pomidore m,cebulą Ślicznie.

W międzyczasie:herbaty(czar na,biała,zielona),kawa z cykorią i mlekiem,kawałek ciasta z bakaliami i kruszoną
Przepięknie po prostu, wszystko jest, warzywa, owoce, orzechy, białko.
Cud, miód, orzeszki.
Sama wymyślasz takie różne smaczności? Sama je przygotowujesz?
Strasznie podoba mi się drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...

Edytowane przez Winky
Czas edycji: 2010-08-07 o 21:41
Winky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 21:55   #83
dominika405
Zadomowienie
 
Avatar dominika405
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 357
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez Winky Pokaż wiadomość
Ja też kiedyś robiłam badania wszystkich hormonów i USG narządów rodnych. Ginekolog mi powiedziała, że to wszystko wygląda jak u małej dziewczynki (a macica jak orzeszek, radiolog w ogóle nie mógł jej znaleźć, musiał iść po drugiego lekarza i razem szukali ). Od razu przepisała mi jakiś leki na sztuczne wywołanie okresu. Ja ją jednak olałam (wiem, trochę niemądre), postanowiłam, że najpierw wrócę do starej wagi i jak wówczas okres się nie pojawi, to wtedy pomyślę o lekach. Na szczęście u mnie okres wrócił sam po przytyciu do w miarę zdrowej wagi. Miałam szczęście, że nie musiałam faszerować się kolejnymi lekami.

Sorki za OT, też musiałam.



Przepięknie po prostu, wszystko jest, warzywa, owoce, orzechy, białko.
Cud, miód, orzeszki.
Sama wymyślasz takie różne smaczności? Sama je przygotowujesz?
Strasznie podoba mi się drugie śniadanie, obiad i podwieczorek.
Dziękuje bardzo
Często różne pyszne rzeczy dostaje od babci(ciasta,pasztety,buł eczki,mięsko).
Dzisiaj byłam cały dzień u TŻ'a który uwielbia gotować,ale niestety sam nie jada nic słodkiego(żadnych słodyczy,owoców,soków),wi ęc wszystkiego próbuje na mnieII śn np.robiłam sama,ale TŻ co chwila mi coś dosypywał,dokładał,ściera ł-ale wyszło pysznie.Obiad również był przygotowany pode mnie(sam jadł pierogi "po męsku").Deser wymyślał już zupełnie sam,tylko ze składników wywnioskowałam co jemPoza tym troszkę schudłam i chcę przytyć ze 2kg także trochę dobijamy kaloriiZa kilka dni zobaczę co z tego wychodzi.
Poza tym lubimy eksperymentować w kuchni
__________________

loading...


7/11
dominika405 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-07, 22:28   #84
Falsify
Raczkowanie
 
Avatar Falsify
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 92
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

RRRRRy!

Śniadanie: owsianka (40g) na mleku (0,5%) z garścią ziaren słonecznika. 50g chudego twarogu, 170g borówek amerykańskich, kawa z mlekiem;
II śniadanie:
kromka ciemnego chleba (50g) ze szczypiorkiem, 40g drobiowej wędliny, pomidor, pół papryki; garść malin;
Obiad: duża sałatka z pomidora, papryki, sałaty, smażonego kurczaka, kilku oliwek i wszystko też pokropione oliwą;
Podwieczorek: mała kromka ciemnego chleba (30g) ze szczypiorkiem, plastrem wędliny, pomidor cały; kawka
Kolacja: 150g wieśniaka z łyżeczką musztardy, dużo sałatki greckiej (ale wydłubałam z niej większość fety

Poproszę o ocenę
__________________
27.08.2010 - szczęśliwa narzeczona

25.08.2012 - jeszcze bardziej szczęśliwa żona
Falsify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 06:36   #85
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

moje U waga 48kg/ 165cm

śniadanie [ 6;00] owsianka [ po 4 łyżki owsianych i trąb żytnich, 2 łyżeczki lnu mielonego, pół nektarynki, poł banana, troche BF i ZB, łyżeczka serka wiejskiego i serka homo, łyżeczka fitelii kokosowej] jabłko, herbata zielona

prrrrrraaaaaaaaaca.............

\śniadanie II [ 11:00]
duuużo winogronu - właściwie podjadane cały dzień [ chyba uzależnienie i serek wiejski 150g


obiad [14:30]
pół piersi z kurczaka na teflonie w przyprawach i fuuuura surówki - uwielbiam


podwieczorek [ 17:30] : jabłko mega, jogo naturalny eko - magda z wkrojona naktarynka, troche ZB, mieszanka płatków; romeo, jaśków, troche granoli truskawkowej

kolacja [ 20:00]
w pizza hut: sałątka Cesar [ sałata, pierś z kuraka, polane tym sosem, bez parmezanu - nie lubie] + bar sałatkowy

w ciągu dnie duuużo wody,,,,kilka herbat zielonych

proszę o jakieś ocenki
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 07:49   #86
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
moje U waga 48kg/ 165cm

śniadanie [ 6;00] owsianka [ po 4 łyżki owsianych i trąb żytnich, 2 łyżeczki lnu mielonego, pół nektarynki, poł banana, troche BF i ZB, łyżeczka serka wiejskiego i serka homo, łyżeczka fitelii kokosowej] jabłko, herbata zielona

prrrrrraaaaaaaaaca.............

\śniadanie II [ 11:00] duuużo winogronu - właściwie podjadane cały dzień [ chyba uzależnienie i serek wiejski 150g


obiad [14:30] pół piersi z kurczaka na teflonie w przyprawach i fuuuura surówki - uwielbiam


podwieczorek [ 17:30] : jabłko mega, jogo naturalny eko - magda z wkrojona naktarynka, troche ZB, mieszanka płatków; romeo, jaśków, troche granoli truskawkowej

kolacja [ 20:00] w pizza hut: sałątka Cesar [ sałata, pierś z kuraka, polane tym sosem, bez parmezanu - nie lubie] + bar sałatkowy

w ciągu dnie duuużo wody,,,,kilka herbat zielonych

proszę o jakieś ocenki
leczysz sie?
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 08:08   #87
Falsify
Raczkowanie
 
Avatar Falsify
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 92
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Małe pytanko- wędzoną rybkę zaliczamy do białek czy do tłuszczu? Bo jeśli do tych drugich, to nie mogę jej dać na kromke chleba na redukcji, nie? Po za tym pochwałę się - w końcu kilogram w dół
__________________
27.08.2010 - szczęśliwa narzeczona

25.08.2012 - jeszcze bardziej szczęśliwa żona
Falsify jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 08:57   #88
ar22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: częstochowa
Wiadomości: 270
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez kakaukowa Pokaż wiadomość
leczysz sie?
a czemu mam sie leczyć??????
ar22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 09:27   #89
kakaukowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 252
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
a czemu mam sie leczyć??????
naprawde nie wiesz...?
Powiedz szczerze, nie męczy cie to już?
Spójrz na swój jadłospis, masz spora niedowage i strasznie rzuca sie w oczy ze sie ograniczasz, wrecz to podkreślasz. Przepraszam, ale po co pisałas, ze kolacja w pizzy hut ? No tak, żeby podreślic, że nie pizzy ty nie zjesz, bo źle ci sie spi po niebiałkowej kolacji, srututut... Chcesz usłyszec, ze jesz za mało, czy nie chudniesz na tym itp, to naprawde widac..

Edytowane przez kakaukowa
Czas edycji: 2010-08-08 o 09:34
kakaukowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-08, 09:43   #90
kika171
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 908
GG do kika171
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XII

Cytat:
Napisane przez ar22 Pokaż wiadomość
moje U waga 48kg/ 165cm Zgadzam się z moją przedmówczynią-masz NIEDOWAGĘ i starasz się ją za wszelką cenę utzymać bo podoba Ci się to, że jesteś ZA CHUDA!!!
OTRZĄŚNIJ SIĘ!!!!

śniadanie [ 6;00] owsianka [ po 4 łyżki owsianych i trąb żytnich, 2 łyżeczki lnu mielonego, pół nektarynki, poł banana, troche BF i ZB, łyżeczka serka wiejskiego i serka homo, łyżeczka fitelii kokosowej] jabłko, herbata zielona i oczywiście na WODZIE.

prrrrrraaaaaaaaaca.............

\śniadanie II [ 11:00] duuużo winogronu - właściwie podjadane cały dzień [ chyba uzależnienie i serek wiejski 150g a serek zapewne light


obiad [14:30] pół piersi z kurczaka na teflonie w przyprawach i fuuuura surówki - uwielbiam i oczywisty dla wszystkich krok-zapychamy się warzywami, węgle poijamy a tłuszczu nie używamy


podwieczorek [ 17:30] : jabłko mega, jogo naturalny eko - magda z wkrojona naktarynka, troche ZB, mieszanka płatków; romeo, jaśków, troche granoli truskawkowej jako tako, ale jabłko zapycha i wiesz o tym

kolacja [ 20:00] w pizza hut: sałątka Cesar [ sałata, pierś z kuraka, polane tym sosem, bez parmezanu - nie lubie] + bar sałatkowy nie lubisz bo zapewne dla Ciebie zbyt kaloryczny jest i to byłoby lepsze uzasadnienie. No i te sałatki- ach naprawdę-smacznych pomidorów życzę

w ciągu dnie duuużo wody,,,,kilka herbat zielonych no czymś zapchać się trzeba,

proszę o jakieś ocenki
tak-wypowiedz jest niegrzeczna, ale może coś do Ciebie dotrze bo odżywiasz się z myślą aby coś zrzucić-pisałaś, że dobrze czujesz się zwagą 47, ale to jest niedowaga! Nie widzisz problemu?
__________________
Książki-15

A6w- ...27-28-29-30-31-32-33-34-35-36-37-38-39-40-41-42

"Zapytałam dziecko niosące świeczkę:
- Skąd pochodzi to światło?
Chłopczyk natychmiast ją zdmuchnął.
- Powiedz mi, dokąd teraz odeszło - odparł. - Wtedy ja powiem ci, skąd pochodzi.
JC"
kika171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:22.