przedmioty na maturę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-11, 21:36   #1
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288

przedmioty na maturę


Hej

Od września będę szla do 2 liceum i zaczynam zastanawiać się nad kierunkami studiów i przedmiotów które powinnam w większym stopniu rozszerzać. Nie znam się w ogóle na kierunkach studiów i w ogóle tak więc liczę na Waszą pomoc

Chodzę do klasy anglojęzycznej, tak więc rozszerzenie skupia się w kierunku j.angielskiego oraz dodatkowo j.niemieckiego. Z "normalnych" przedmiotów rozszerzany jest tylko j.polski. W 2 klasie musimy wybrać sobie przynajmniej 2 przedmioty które rozszerzamy na maturze(oprócz języków). Wybralam narazie WOS i Przedsiębiorczość ponieważ te przedmioty mnie najbardziej interesują i rozszerzalam je już w gimnazjum dodatkowo po lekcjach. W przyszlości chcialabym zająć się PR albo pracować w agencji reklamowej. Nie wiem zbytnio jakie szkolne przedmioty mialabym zdawać na maturze oraz na jaki konkretny kierunek powinnam iść.. Na maturze napewno będę zdawać rozszerzony j.angielski, i wos. z resztą nie wiem matematykę podstawową, ponieważ nigdy nie bylam za dobra z tego przedmiotu.

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumialość
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:05   #2
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: przedmioty na maturę

Przedsiębiorczość się raczej nigdzie nie liczy
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:14   #3
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: przedmioty na maturę

Wybralam przedsiębiorczośc tylko dlatego że mnie to interesuje, a nie na maturę bo tego przedmiotu chyba nawet i tak nie można zdawać
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 22:33   #4
ola_gie
Zakorzenienie
 
Avatar ola_gie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 218
Dot.: przedmioty na maturę

zasugerowałam się tym zdaniem "W 2 klasie musimy wybrać sobie przynajmniej 2 przedmioty które rozszerzamy na maturze(oprócz języków). Wybralam narazie WOS i Przedsiębiorczość ponieważ te przedmioty mnie najbardziej interesują i rozszerzalam je już w gimnazjum dodatkowo po lekcjach." i myslałam, że chcesz PP zdawać na maturze A np. geografia? U nas się bodajże liczyła uniwersytecie ekonomicznym (ale też nie wiem, na jakie kierunki dokładnie), a tam są klimaty związane z PR, HR etc.
__________________


Tak właśnie.
ola_gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-11, 23:35   #5
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: przedmioty na maturę

Zastanawialam się wlaśnie nad geografią, ale nie bylam pewna czy będzie potrzebna. Myślisz, że jaki kierunek powinnam wybrać by "zdzialać" coś w reklamie?
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 10:15   #6
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: przedmioty na maturę

Obecnie dość sporo socjologii ma specjalizację PR. Poza tym dośc oczywiste jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, może też filologia polska spec. komunikacja społeczna? Myślę, że powinnaś zorientowac się, w jaką uczelnię celujesz i tam poczytać, jakie są kierunki, z jakimi specjalizacjami i co mają ci do zaoferowania.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 11:14   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przedmioty na maturę

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
Nie wiem zbytnio jakie szkolne przedmioty mialabym zdawać na maturze oraz na jaki konkretny kierunek powinnam iść..
no to najpierw musisz wybrać to drugie a potem uczelnia wręcz narzuci ci to pierwsze...
Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
Obecnie dość sporo socjologii ma specjalizację PR. Poza tym dośc oczywiste jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, może też filologia polska spec. komunikacja społeczna?
to racja. każdy kierunek będzie miał elementy PR. tyle że każdy z tych kierunków jest... średni, delikatnie mówiąc.

jeszcze pół roku temu sama chciałam iść na reklamę, ale to tak niepewny zawód... tzn. jak już dostaniesz taką pracę i będziesz dobra to może przynieść Ci kokosy, ale problem w tym żeby ją dostać... i specjalistą od PR można zostać w zasadzie po każdym kierunku, najlepsi w tym fachu są ludzie którzy urodzili się z taką zdolnością, a mogli równie dobrze ukończyć fizykę techniczną
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 15:22   #8
kortinka
Raczkowanie
 
Avatar kortinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 87
Dot.: przedmioty na maturę

ja ide na socjologie w tym roku i zdawałam z rozszerzonych polski i wos
__________________
kosmetyczna wariatka
kortinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 16:38   #9
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: przedmioty na maturę

Dziękuję za odpowiedzi

Socjologia to jest dobra myśl O dziennikarstwie też myślalam, ale jednak myślę że znudzi mi się szybko no i rozszerzona historia.. kortinka co musialaś oprócz tego zdawać?

Co do uczelni to nie znam się za bardzo na tym, które są dobre a które nie. Jedyne co mi przyszlo do glowy to UW, bo widzę że jest tam socjologia, ale domyślam się że trudno jest się tam dostać

Edytowane przez vanity__
Czas edycji: 2010-08-12 o 16:45
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 17:00   #10
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przedmioty na maturę

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
Co do uczelni to nie znam się za bardzo na tym, które są dobre a które nie. Jedyne co mi przyszlo do glowy to UW, bo widzę że jest tam socjologia
socjologia jest takim kierunkiem który występuje na każdym uniwerku
a chętnych na nią zawsze jest dużo, dla przykładu na UWr było w tym roku chyba 400 miejsc a i tak prawie 5 chętnych na jedno miejsce. ale wcale nie jest się tak trudno dostać, bo na ten kierunek składają osoby które ledwo zdały maturę...

i bardzo łatwo znaleźć co trzeba zdawać na dany kierunek - na każdej uczelni jest rekrutacja jeszcze 2010 aktywna, a na niektórych widziałam już wymagania dla maturzystów 2011
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2010-08-12 o 17:01
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 19:13   #11
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: przedmioty na maturę

Więc tak, na UW masz takie kierunki (tzn te, które wg mnie odpowiadają toim zainteresowaniom):

- Stosowane nauki społeczne
- dziennikarstwo i komunikacja społeczna, PR i marketing medialny (oprócz tego są jeszcze dwie specjalizacje, ale ta jest dla ciebie idealna!)
- socjologia - są dwie specjalności, ale nie ma żadnej stricte PR.

Zresztą co ja się będę produkować, masz tutaj, poczytaj - http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.ph...osci&Itemid=78

Jak dla mnie to dziennikarstwo nastawione stricte na PR byłoby idealne. Nie bierz się za socjologię, to w większości bardzo ogólny kierunek, zwłaszcza, jeśli nie ma żadnej specjalizacji.
Przejrzyj sobie, jakie na dziennikarstwie są przedmioty, zobacz, czy będzie cię to interesować

No i rozglądnij się też wśród innych uczelni, ja niestety nie wiem, co jeszcze jest w Warszawie
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-12, 20:42   #12
kortinka
Raczkowanie
 
Avatar kortinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 87
Dot.: przedmioty na maturę

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi

Socjologia to jest dobra myśl O dziennikarstwie też myślalam, ale jednak myślę że znudzi mi się szybko no i rozszerzona historia.. kortinka co musialaś oprócz tego zdawać?

Co do uczelni to nie znam się za bardzo na tym, które są dobre a które nie. Jedyne co mi przyszlo do glowy to UW, bo widzę że jest tam socjologia, ale domyślam się że trudno jest się tam dostać
ogolnie na całej maturze zdawałam :
polski podst+ polski rozsz,
matme podst,
ang podst,
wos rozsz.
a u mnie na uczelni patrzyli na polski podst i pol rozsz, ang podstawa, wos rozsz.
__________________
kosmetyczna wariatka
kortinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 21:38   #13
vanity__
Raczkowanie
 
Avatar vanity__
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 288
Dot.: przedmioty na maturę

Cytat:
Napisane przez Aivilo Pokaż wiadomość
Więc tak, na UW masz takie kierunki (tzn te, które wg mnie odpowiadają toim zainteresowaniom):

- Stosowane nauki społeczne
- dziennikarstwo i komunikacja społeczna, PR i marketing medialny (oprócz tego są jeszcze dwie specjalizacje, ale ta jest dla ciebie idealna!)
- socjologia - są dwie specjalności, ale nie ma żadnej stricte PR.

Zresztą co ja się będę produkować, masz tutaj, poczytaj - http://rekrutacja.uw.edu.pl/index.ph...osci&Itemid=78

Jak dla mnie to dziennikarstwo nastawione stricte na PR byłoby idealne. Nie bierz się za socjologię, to w większości bardzo ogólny kierunek, zwłaszcza, jeśli nie ma żadnej specjalizacji.
Przejrzyj sobie, jakie na dziennikarstwie są przedmioty, zobacz, czy będzie cię to interesować

No i rozglądnij się też wśród innych uczelni, ja niestety nie wiem, co jeszcze jest w Warszawie
Brzmi interesująco, chyba bardziej podoba mi się ten kierunek niż socjologia. Dziękuję, teraz myślę nie będę miala już wątpliwości. Nie patrzylam dziennikarstwa ze względu na historię, której wręcz nie cierpię, ale widzę że można wybrać pomiędzy historią a wosem.
vanity__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 22:42   #14
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: przedmioty na maturę

Cytat:
Napisane przez vanity__ Pokaż wiadomość
Nie patrzylam dziennikarstwa ze względu na historię, której wręcz nie cierpię, ale widzę że można wybrać pomiędzy historią a wosem.
ale przygotuj się na to że przynajmniej w I semestrze dziennikarstwa będziesz miała historię, ale tą najnowszą, XX wieku, którą ja wręcz kocham
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 23:46   #15
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: przedmioty na maturę

Takie kierunki jak psychologia, socjologia czy dziennikarstwo są mało przyszłościowe... Ogólnie ich nie polecam.
Ale skoro masz takie zainteresowania i nie bardzo ci idzie z matmą i przepuszczam też że i z fizyką ciężko...
To chociaż gegografie możesz wybrać. Ukończenie I klasy liceum to zbyt szybko na wybór kierunku studiów czy nawet przedmiotów zdawanych na maturze. Nie wiadomo co sobie wymyślisz w III klasie. Geografia daje ci tą możliwość, że mimo nie zdawanych przedmiotów ścisłych na poziomie rozszerzonym możesz też liczyć na przyjęcie cię na Uniwersytet Ekonomiczny a nawet Przyrodniczy czy Akademie Rolniczą.
Nie ograniczaj się tylko do kierunków humanistycznych, bo one w ogóle się nie przydają i czytaj dużo także na innych uczelniach a może jakiś kierunek cię zainteresuje.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.