Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych 2009 - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-18, 21:50   #1471
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

hej

u nas dzis dzien marudka i 2 drzemki po 20 minut
dzisiaj byla premiera mielonego i mala jadla az jej sie uszy trzesly
jakos nie lubi surowych warzyw-pomidorki i ogorki sa beee za to szyneczka, miesko, kielbaska to wcina a wcina teraz juz nie ma zamiluj , wszystko chce skosztowac i tak wymusza ze musze jej dac, a nie byla taka

mialam cytowac ale tesciowa przyjechala wiec wylaczylam kompa wiec z tego co pamietam

ja daje malej cale jajko i nie ma zadnych sensacji, produkty na mleku krowim tez je i nic sie nie dzieje(twarog, serki homo,jogurty)

ja musze kupic malej jakis plaszczyk jesienny i chyba buciki bo powoli wyrasta z rozm. 19,czapki ma wiec nie kupuje



a mala zasnela krotko po 20-tej a juz musialam ja ululac bo byla pobudka
__________________
Weronika 30.07.2009



Dominika 04.11.2014
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-18, 22:57   #1472
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Sto lat dla Dzisiejszych Roczniaków Leny i Tomusia
Dziekujemy

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Przyłączam się do życzeń dla roczniaczków
Dziekujemy

Cytat:
Napisane przez Titi09 Pokaż wiadomość
Przyłączam się do życzeń. STO LAT !!!

Dziekujemy
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 06:32   #1473
Tulipfever
Rozeznanie
 
Avatar Tulipfever
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 808
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Wstaw linka do tego testu jak dasz radę

Dziękuję kochane za pocieszenie odnośnie badań Martynki...kurcze tak czytam ile te wasze dzieciaczki już mówią..ile ja bym dała za jedną konkretną sylabę Badanie mamy na piątek zaplanowane ale nie wiem czy się uda - mała dzisiaj z katarkiem lekkim się obudziła i pokasłuje- spanie ma więc kiepskie, jak jej nie przejdzie to będziemy musiały w innym terminie iść..
Ten test jest z tej ksiazki , przepisalabym, ale zajmuje 10 stron

http://www.amazon.com/gp/product/030...ef=oss_product

I jak sie dzisiaj czuje Martynka?

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość
Amelka ogólnie jest grzeczna, jak ja przewijam i ide po pieluszke metr dalej i kaze jej lezec to lezy grzecznie. jak lezie do kontaktu i powiem nie wolno to tez zostawia. ale jak cos ise jej spodoba ze hcce to mowi "ne ne"to po jej daj i potrafi krzyczec i wyrywac sie zeby to dostac...i tak jest w sklepie, wszystko ja interesuje i jak cos jej wpadnie w oko to koniec trzeba cos dac w zamian, oczywisciecos co sie jej spodoba i siedzi cicho
A moze da sie Ja w takim momencie czyms zajac, odwrocic uwage?

Dzien dobry!
Wczoraj juz nie wrocilam, przyszla kolezanka i sie zasiedziala. Potrzymalam troche Jej synka 2-miesiecznego- alez Ania miala mine, zazdrosna maksymalnie, zaczela sie wspinac po moich kolanach, zaczepiac
Jak Wasze dzieci reaguja, gdy trzymacie na rekach inne dziecko? Jak to bylo u Was, Unholy, Sylka, Svi (wlasnie, gdzie sie podziewa Svinecka?)- byl problem? A jak bylo z karmieniem piersia- byla tragedia, ze to "moj cys"?
Kolezanka musi wrocic do pracy. Wczoraj byla pierwszy raz zobaczyc zlobek. Przyszla do mnie i gdy tylko pomyslala o tym zlobku- od razu w placz. Boze, jak mi Jej zal, pamietam dokladnie, jak ja sie czulam, gdy musialam Aniusie pierwszy raz zaprowadzic. Myslalam, ze sie zaplacze na smierc. To byl jeden z najtrudniejszych momentow dla mnie jako matki.

O, macie pozdrowienia od Sylki, niebawem juz Ja podlacza i do nas wroci

Dzisiaj jade do Leiden, musze zawiezc towar, przy okazji ide do muzeum
__________________
Kocham mojego Meza
Kocham moja Coreczke
Ania 28.08.2009
Tulipfever jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:15   #1474
frida110
Zakorzenienie
 
Avatar frida110
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 2 998
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Dzień dobry.

Przyłączam się do wczorajszych życzeń dla roczniaczków Leny i Tomusia.

Właśnie się dobudzam w pracy. Jeszcze dwa dni i weekend.
frida110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:51   #1475
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
a tak (Miramej mnie wytrenowała )


możesz podać jakiegoś linka? jaki to dokładnie?
Dzięki za przepis Zawsze robiłam z bułką tartą, ale z manną pewnie sa delikatniejsze

Mamy taki fotelik.

Dzień dobry
Od wczoraj wieczór nic szczególnego się nie wydarzyło, oprócz tego, że Zośka obudziła się o 3 taaaaka głodna, że jak tylko zobaczyła butelkę z mlekiem, to był uśmiech od ucha do ucha i pierwszy raz piła mleko sama, jakby bała się, że jej ktoś zabierze


Zamówiłam wczoraj torta na sobotę-capuccino z drylowanymi wiśniami i nasączany porto
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI

Edytowane przez angy
Czas edycji: 2010-08-19 o 07:52
angy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 07:57   #1476
slepafuria
Zadomowienie
 
Avatar slepafuria
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 077
GG do slepafuria
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez Tulipfever Pokaż wiadomość
Ten test jest z tej ksiazki , przepisalabym, ale zajmuje 10 stron

http://www.amazon.com/gp/product/030...ef=oss_product

I jak sie dzisiaj czuje Martynka?



A moze da sie Ja w takim momencie czyms zajac, odwrocic uwage?

Dzien dobry!
Wczoraj juz nie wrocilam, przyszla kolezanka i sie zasiedziala. Potrzymalam troche Jej synka 2-miesiecznego- alez Ania miala mine, zazdrosna maksymalnie, zaczela sie wspinac po moich kolanach, zaczepiac
Jak Wasze dzieci reaguja, gdy trzymacie na rekach inne dziecko? Jak to bylo u Was, Unholy, Sylka, Svi (wlasnie, gdzie sie podziewa Svinecka?)- byl problem? A jak bylo z karmieniem piersia- byla tragedia, ze to "moj cys"?
Kolezanka musi wrocic do pracy. Wczoraj byla pierwszy raz zobaczyc zlobek. Przyszla do mnie i gdy tylko pomyslala o tym zlobku- od razu w placz. Boze, jak mi Jej zal, pamietam dokladnie, jak ja sie czulam, gdy musialam Aniusie pierwszy raz zaprowadzic. Myslalam, ze sie zaplacze na smierc. To byl jeden z najtrudniejszych momentow dla mnie jako matki.
Moje dziecko poki co nie widzialo abym trzymala inne na rekach.

Bylam jednak swiadkiem jak moja kolezanka trzymala na rekach moja Natalke a jej synek zaczal wtedy plakac. I byl zazdrosny o kazdy przedmiot dany malej, bez wzgledu czy to byla jego zabawka czy jej.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:54 ----------

Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość

Zamówiłam wczoraj torta na sobotę-capuccino z drylowanymi wiśniami i nasączany porto
Brzmi fantastycznie!

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez czekoladka21 Pokaż wiadomość
hej


ja daje malej cale jajko i nie ma zadnych sensacji, produkty na mleku krowim tez je i nic sie nie dzieje(twarog, serki homo,jogurty)

ja musze kupic malej jakis plaszczyk jesienny i chyba buciki bo powoli wyrasta z rozm. 19,czapki ma wiec nie kupuje
Lato sie konczy, tez musze pomyslec o jesiennej garderobie dla malej.

Ja po ostatniej historii z jajkiem teraz jestem bardzo ostrozna. Czasami dam jej odrobine jajecznicy ode mnie.
slepafuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:25   #1477
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie odnosnie fotelika, przymierzam się do Romera i powiedzcie mi proszę czym w praktyce różnie się obicie trendline od classicline? To trendline jest w czymś lepsze??[COLOR=Silver]
jak już morska napisała ja mam High Line i prawdę mówiąc od razu byliśmy zdecydowani na tą linię i nie interesowało mnie czym się różni Classic od Trend, więc niestety nie pomogę
Classic ma na pewno mało kolorów do wyboru

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość

Moze rzeczywiście coś ją męczy, na pewno.
A macie gorąco na poddaszu? Bo moze przez to, jeżeli to nie zęby

No widać
Miał takie okrąglutkie, a teraz ma taką lekką nierówność
Płakał

biedny Malutek
kształt ząbków nie jest taki ważny, ale ważniejsze żeby pod wpływem urazu nie obumarły
ząbki ciemnieją właśnie wtedy kiedy obumierają i żeby nie wdał się stan zapalny trzeba takiego ząbka przeleczyć kanałowo (oczywiście nie teraz, bo na razie trzeba obserwować czy ząbek faktycznie obumarł czy nie)
u takiego maluszka trudno to stwierdzić i raczej niemożliwe jest przeleczenie kanałowe, ale musisz obserwować tego ząbka i dziąsełko powyżej niego (te obserwacje będą długoczasowe)
oby nic się nie działo

Cytat:
Napisane przez morska Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Wiecie co...
Pożyczyłam wczoraj ręczną maszynkę do mielenia mięsa. Dzisiaj z rana nie myśląc wiele postanowiłam zrobić Tymkowi klopsiki na obiad. Miałam tylko pierś indyczą, więc dawaj ją mielić. Ludzie... Mieliłam, mieliłam, mieliłam, mieliłam... Myślałam, że wiek emerytalny osiągnę zanim zmielę. Upychałam to mięso, ono wychodziło, klajstrowało się.... Koszmar W końcu zmieliłam i danie dokończyłam.
A mycie maszynki to już w ogóle mnie przerasta, także kończę dzisiaj świeżo rozpoczętą karierę mielarską

Za to klopsiki wyszły pyszne - jedyny plus.

jednym słowem jak kupować to tylko elektryczną


Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość


Olu koleżanki synek-jak miał rok niefortunnie się przewrócił i zdarł sobie szkliwo...
Teraz ma 7lat i te "zdarte" ząbki ma czarne
Ona mówiła coś, że szkoda że do dent.się nie udali "pomalować czymś"
Ale nie dociekałam co to za malowanie.Może p4w będzie wiedziała coś więcej.
Szkoda Antka
co to znaczy "czarne" ma próchnicę czy przebarwienie wynikające z obumarcia
jeśli próchnicę to fakt - można było zabezpieczyć fluorem, ale jak przebarwione i mają zachowany kształt, a tylko kolor zmieniony na szarawo żółty to żadne malowanie nie pomoże - jak obumarły to nic na to się nie poradzi

Cytat:
Napisane przez adaikaka Pokaż wiadomość

Mój synuś kochany wczoraj pierwszy raz sam wstał na nogi bez żadnego podtrzymywania i stał tak chwilkę powtórzył to 5 x
Ma taką małą poduszeczkę z pieskiem którego bardzo lubi bo non stop się do tej poduszki przytula...
Siedział przed tą poduszką i tak najpierw podniósł dupkę, wyprostował nogi podpierając się łapkami o podłogę, chwycił poduszeczkę i stanął
JEJ ileż on mi szczęścia daje i uśmiechu
chciałam nagrać ale jak tylko zobaczył, że mama ma w ręce aparat to od razu na kolana i podchodził bo chciał się tym fajnym urządzeniem pobawić

Może już wkrótce zacznie stawiać kroczki

Poza tym namiętnie stara się rzucić piłkę z za głowy a ile jest przy tym okrzyków

O gadaniu nie wspomnę bo gada jak najęty co prawda jeszcze po swojemu a na kazde słowo które chcę go nauczyć mówić mówi tata to na razie u niego hit już od kilku miesięcy...
no i jeszcze na samuchody mówi buuum i jak nimi jeździ po podłodze to też ostro jest brrrrrr

W ogóle stwierdzam, że teraz nasze dzieciaki są w cudownym okresie szybko się uczą i raz po raz nas cudownie zaskakują

Poza tym od kilku dni śpimy cudownie nawet mleka mu nie daję bo budzi się ok 4 w nocy, wypije butelkę wody i śpi do 8...
Dzisiaj obudził go mój budzik o 5 rano to dałam mu butelkę, on sobie sam ją pił a ja w tym czasie zmieniałam mu pieluszkę...
Wypił butelkę i poszedł spać dalej Obudził się o 8:15

i takie pytanie...
Dajecie już dzieciakom produkty z mleka krowiego?? Jak tak to od którego miesiąca życia im to już serwujecie?? Bo czasem zrobiłabym małemu naleśnik z serem białym czy cóś... a nie wiem czy mu to nie zaszkodzi...

Czy wasze dzieci jedzą już też białko kurze?? Czy jeszcze tylko żółtka??

Nie wiecie od kiedy dzieci mogą zjeść np. wątróbkę drobiową?? Bo moje dziecko zawsze musi chociaz troszkę dostać ja my jemy tak mu wątróbka smakuje

ja od jakiegoś czasu daję wszystko - twarożki, joguty i żółtko też

-----------
nasz wyjazd udany,ale jestem wykończona - Tomek miał kłopoty z zasypianiem i oczywiście jak go usypiałam co było mega męczące
do tego w gościnie siedzi się do późna, a dzieci i tak wstają tak samo, więc mieliśmy mało snu
Tomek mega marudny bo ogólnie bardzo mało spał do tego życie na walizkach i ciągłe pakowanie - po 2 dniach wszystkiego szukałam

ogólnie - dobrze być już w domu
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 08:33   #1478
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez Titi09 Pokaż wiadomość
...
Magi włosy odrosną jakby co, ale jestem pewna, że jak wrócisz od fryzjera to będziesz super zadowolona i koniecznie masz się pochwalić

...
ja jestem chętna
za słowa otuchy.

Proszę bardzo

Cytat:
Napisane przez aannuullaa Pokaż wiadomość
...
no podobno dobry....mój pamiętnik ostatnio to chyba grubszy niż Trylogia musiałby być
...Dziękuję kochane za pocieszenie odnośnie badań Martynki...kurcze tak czytam ile te wasze dzieciaczki już mówią..ile ja bym dała za jedną konkretną sylabę Badanie mamy na piątek zaplanowane ale nie wiem czy się uda - mała dzisiaj z katarkiem lekkim się obudziła i pokasłuje- spanie ma więc kiepskie, jak jej nie przejdzie to będziemy musiały w innym terminie iść..

aa Magi pierożki robiłam małej z mięskiem z królika i porem - chciałam dodać cebulki ale nie wiem czy już można Zależało mi żeby sama jadła łapkami i robiłam kółka z ciasta z kieliszka

Zrobiłam wczoraj pulpeciki według twojego przepisu- pychaa, zajadałyśmy się obie

Z dobrych wieści: Martynka zjadła dzisiaj na śniadanie całe gotowane jajko i nie ma śladu uczulenia uff, jeden problem z głowy
...
A jeszcze wam miałam napisać - byliśmy dzisiaj foteliki oglądać, nastawiłam się na Romera i pupa - jest tak zabudowany że mała o mało w nim się nie wściekła - na moje oko też jakoś ciasnawo miała, nie mam pojęcia jak wasze dzieciaczki w tym jeżdżą - to chyba oazy spokoju ;-)
Spodobał mi się Maxi Cosi Tobi i ew bebe confort ale o tym drugim jeszcze nic nie czytałam, więc muszę poszperać. Był też w sprzedaży taki tyłem do kierunku jazdy - super ale niestety miejsca w samochodzie musi być masa...



Mój dzisiejszy dialog z pediatrą:

-Mam problem ze szczepieniem, bo Martynka jest uczulona na białko kurze...
-To niech jej Pani daje samo żółtko
Nie ma jak dawka czarnego humoru z rana

Oby katarek minął do jutra


Ale ta Martynka zdolniacha

Fajnie, że się przydał, no i że wyszły pycha
Ja wczoraj też jadłam z Maciejką - potrawkę z kurczaka z kaszką kus-kus i buraczkami. Nie przeszkadza mi, że bez soli

Ale się cieszę

U nas Maciuś też nie polubił się przy przymiarce z Romerem, z Tobi średnio (też mały) i padło na Priori



---



Dzięki za slowa otuchy odnośnie fryzjera. Ciachnę sobie tą grzywą, a co!

Niedługo idę do rodziców zostawić Maćka, bo mam jazdy. Wkurzona jestem, bo wolałabym, żeby mam przyjechała do mnie i została te 2-2,5 godziny, a nie ja gnam 3km teraz przed południem, bo później Maciek ma drzemkę, a jazdę mam na 16. Ehh, nie chce mi się gadać...
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:37   #1479
Wojtusia
Zakorzenienie
 
Avatar Wojtusia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 6 456
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
nasz wyjazd udany,ale jestem wykończona - Tomek miał kłopoty z zasypianiem i oczywiście jak go usypiałam co było mega męczące
do tego w gościnie siedzi się do późna, a dzieci i tak wstają tak samo, więc mieliśmy mało snu
Tomek mega marudny bo ogólnie bardzo mało spał do tego życie na walizkach i ciągłe pakowanie - po 2 dniach wszystkiego szukałam

ogólnie - dobrze być już w domu
wszędzie dobrze ale w domu najlepiej fajnie ze wyjazd sie udał. wiadomo ze dla dzieci to troche męczące jest ale powoli się przyzwyczają, ze nie tylko w domku się siedzi
Wojtusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:46   #1480
magi77
Wtajemniczenie
 
Avatar magi77
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 359
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Chyba mama mnie podczytuje , bo zadzwoniła i powiedziała, że przyjedzie do mnie popilnować Maciulka
__________________

Zawsze trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro...

MACIEJKA SYNEK KOCHANY
20-07-2009
magi77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:47   #1481
marica5
Rozeznanie
 
Avatar marica5
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: chełmno
Wiadomości: 933
GG do marica5
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

__________________
Free mail
10 Minute mail
marica5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 08:48   #1482
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Witajcie mamusie, nie pocytuje bo mi bateria pada a mam ladowarke kolo czajnika - dzis tylko w tym gniazdku mam prad cos robia w budynku i chyba dlatego...nic wiecej nie dziala
dzis maz wraca

co do ubranek to Amelka ma sporo luz, sweterek, plaszczyk i kurteczke ciepła. takze wystarczy. tylko buty jeienne musze kupic i to juz na 22 bo ma 21 te cp teraz chodzi i powoli za male


Kasiu a myslalas o wozku jaki bys miala jak byscie dzieciatko mieli drugie? ja widzialam super taki podwojny jedna do 22 kg drugie do 18, siedziska jedne za drugim i podoba mi sie po cichu powiem ze moze i my niedlugo przylaczymy sie ze starankami (najpozniej w ciagu kilku m-cy - 3-4 moze )
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:03   #1483
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Hej

magi czekam na foto fryzurki. Decyduj się, a co. Ja tez tak zawsze podchodzę, aż fryzjerki oczy robią, ze tnę po 30 cm i grzywkę też jak kiedyś robiłam to nie mogły uwierzyć, ze mi tak łatwo to przyszło
Włosy nie zęby, odrosną

Olu, fajnie, że wróciłaś. Dzięki za rady Będę obserwowała

Witam się z kawką.
Antek o dziwo juz ma pierwszą drzemkę, od 6 po mnie skakał, więc nie wytrwał do 12 i padł, pewnie po południu będzie druga.

Fajnie, że coraz więcej Mamuś będzie się starać
Po cichu zazdroszczę

Muszę sobie to jakoś wynagrodzić, więc proszę o info czy fajna ta kiecka tulipan?
Mam gładziutkie, wywoskowane nóżki, więc chcę je jeszcze pokazać na konie lata
Do szarych mungowych będzie mi akurat pasowała

http://allegro.pl/item1187727135_now...a_tulipan.html
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:09   #1484
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

co to znaczy "czarne" ma próchnicę czy przebarwienie wynikające z obumarcia
jeśli próchnicę to fakt - można było zabezpieczyć fluorem, ale jak przebarwione i mają zachowany kształt, a tylko kolor zmieniony na szarawo żółty to żadne malowanie nie pomoże - jak obumarły to nic na to się nie poradzi
ja widziałam że były czarne,poprostu wyżarte bleeee

Cytat:
Napisane przez skierka1981 Pokaż wiadomość

Kasiu a myslalas o wozku jaki bys miala jak byscie dzieciatko mieli drugie? ja widzialam super taki podwojny jedna do 22 kg drugie do 18, siedziska jedne za drugim i podoba mi sie po cichu powiem ze moze i my niedlugo przylaczymy sie ze starankami (najpozniej w ciagu kilku m-cy - 3-4 moze )
a wiesz ze nie myślałam
rzuć linka do tego wózeczka?
na pewno kupię deskorolkę dla L na wózek
Ten o którym piszesz to bliźniaczy?
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:14   #1485
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ja widziałam że były czarne,poprostu wyżarte bleeee


a wiesz ze nie myślałam
rzuć linka do tego wózeczka?
na pewno kupię deskorolkę dla L na wózek
Ten o którym piszesz to bliźniaczy?

A może to od żelaza te zęby?
U Bartka w przedszkolu było kilku chłopców z takimi wyżartymi ząbkami właśnie. I to od żelaza
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:20   #1486
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

A ta jak Wam się podoba?
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:25   #1487
syla39
Wtajemniczenie
 
Avatar syla39
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 639
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez frida110 Pokaż wiadomość
Dzień dobry.

Przyłączam się do wczorajszych życzeń dla roczniaczków Leny i Tomusia.
Dziekujemy

Dolaczam sie do zyczen dla Tomusia Gapa ze mnie zapomnialam wczoraj

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ogólnie - dobrze być już w domu
Zgadzam sie z tym Tez odetchnelam jak wrocilismy

Cytat:
Napisane przez magi77 Pokaż wiadomość
Chyba mama mnie podczytuje , bo zadzwoniła i powiedziała, że przyjedzie do mnie popilnować Maciulka
No i super Dopiero by bylo gdyby cie naprawde czytala

Przegapilam caly poprzedni watek Musze sie jakosc wgrysc

Moze napisze co u nas Przejezdzilismy cale wakacje, wrocilam wymeczona.
Z nowosci Lenka drepta sobie juz od miesiaca Wczoraj bylysmy pierwszy raz w przedszkolu. Na poczatek godzine razem i jestem zadowolona bo Lenka byla mega szczesliwa. Wychodzila ze lzami w oczach tak jej sie podobalo. Widac ze potrzebuje kontaktu z dziecmi. Dzisiaj zostawilismy ja na 2 godziny sama, zobaczymy jak bedzie
Bardzo ladnie ja przyjeli, zrobili piekna korone i odspiewali sto lat

Malo mnie bedzie bo maz po w domu po usunieciu migdalow, pozniej znwou 10tyg tacierzynskiego

Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki
__________________
Nasze szczęście Lenka ur.18.08.2009

syla39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:26   #1488
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ja widziałam że były czarne,poprostu wyżarte bleeee
jak wyżarte to na pewno nie od urazu - odpryśnięte szkliwo odkryło zębinę - mniej odporną na próchnicę i to próchnica wyżarła ząbki a nie uraz

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość


Olu, fajnie, że wróciłaś. Dzięki za rady Będę obserwowała

Muszę sobie to jakoś wynagrodzić, więc proszę o info czy fajna ta kiecka tulipan?
Mam gładziutkie, wywoskowane nóżki, więc chcę je jeszcze pokazać na konie lata
Do szarych mungowych będzie mi akurat pasowała

http://allegro.pl/item1187727135_now...a_tulipan.html
obserwować nie zaszkodzi, aczkolwiek sądzę, ze takie młode ząbki mają na tyle duży potencjał obronny, ze dadzą radę

fason sukienki bardzo ładny, ale wzór jakoś mi się nie widzi - ja uważam, ze strojny fason (jak w przypadku tulipana) potrzebuje stonowanej tkaniny ew z fakturą, ale nie taką wzorzystą
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:26   #1489
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

czesc
Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
A może to od żelaza te zęby?
U Bartka w przedszkolu było kilku chłopców z takimi wyżartymi ząbkami właśnie. I to od żelaza
ja tylko chcialam wtracic, ze kiedys zabezpieczalo sie zeby na czarno - doslownie jakby czarnym lakierem sie pokrylo, a nie jak teraz lakuje sie tylko przezroczystym o slyszalam wiele opini, ze ten czarny lakier czy co to tam bylo bylo o wiele skuteczniejsze niz to przezroczyte - ale niestety ladnie nie wygladalo

mojej kolezanki syn niedawno mial tak wszystkie mleczaki na czarno pokryte, mowila, ze zalapala sie jeszcze bo maja juz tego nie robic

pozdrawiam Was
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-19, 09:30   #1490
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
czesc

ja tylko chcialam wtracic, ze kiedys zabezpieczalo sie zeby na czarno - doslownie jakby czarnym lakierem sie pokrylo, a nie jak teraz lakuje sie tylko przezroczystym o slyszalam wiele opini, ze ten czarny lakier czy co to tam bylo bylo o wiele skuteczniejsze niz to przezroczyte - ale niestety ladnie nie wygladalo

mojej kolezanki syn niedawno mial tak wszystkie mleczaki na czarno pokryte, mowila, ze zalapala sie jeszcze bo maja juz tego nie robic

pozdrawiam Was
ten zabieg o którym piszesz to Impregnacja - bardzo skutecznie powstrzymuje próchnicę ostrą u maluchów, więc najpierw i tak musi byc próchnica, zeby była impregnacja
wszystko zależy od stanu uzębienia u dziecka, zeby ocenić powodzenie leczenia (czy to impregnacją czy czymkolwiek innym)
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:36   #1491
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

fason sukienki bardzo ładny, ale wzór jakoś mi się nie widzi - ja uważam, ze strojny fason (jak w przypadku tulipana) potrzebuje stonowanej tkaniny ew z fakturą, ale nie taką wzorzystą
Tez tak uważam
To samo dotyczy drugiej.
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:37   #1492
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Angy dzis napisze przepis.Przepraszam,że zapominam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:39   #1493
Svinecka
Słitaśna and Grymaśna ;p
 
Avatar Svinecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 30 763
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
ten zabieg o którym piszesz to Impregnacja - bardzo skutecznie powstrzymuje próchnicę ostrą u maluchów, więc najpierw i tak musi byc próchnica, zeby była impregnacja
wszystko zależy od stanu uzębienia u dziecka, zeby ocenić powodzenie leczenia (czy to impregnacją czy czymkolwiek innym)
no o to mi chodzi wlasnie

no wiadomo, ze zdrowe zeby tym pokryte nie sa, ale chcialam uswiadomic, ze nie musza u dziecka byc czarne zeby z powodu prochnicy tylko moga byc pokryte tym czyms

Eryk mial gorne zeby zzarte przez prochnice i nie byly one czarne raczej bym powiedziala zolto-pomaranczowo-brazowe
i byly zalakowane


a wlasnie mialam Cie pytac - Erykowi zauwazylam, ze stale zeb rosna bardzo zolte da sie cos z tym zrobic czy po prostu ma taka kosc i nic juz nie zrobi sie?
Svinecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:47   #1494
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
ja widziałam że były czarne,poprostu wyżarte bleeee


a wiesz ze nie myślałam
rzuć linka do tego wózeczka?
na pewno kupię deskorolkę dla L na wózek
Ten o którym piszesz to bliźniaczy?

Kasiu coś takiego
http://www.babyboom.pl/forum/sprzeda...our-duo-42234/

tam dalej sa zdjecia, podoba mi sie bardzo
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:48   #1495
angy
Zakorzenienie
 
Avatar angy
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Wiadomości: 5 190
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez katarzynka00 Pokaż wiadomość
Angy dzis napisze przepis.Przepraszam,że zapominam
__________________


Pomóżmy Maciusiowi



NIE LUBIĘ TROLLI
angy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:52   #1496
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez Svinecka Pokaż wiadomość
no o to mi chodzi wlasnie

no wiadomo, ze zdrowe zeby tym pokryte nie sa, ale chcialam uswiadomic, ze nie musza u dziecka byc czarne zeby z powodu prochnicy tylko moga byc pokryte tym czyms

Eryk mial gorne zeby zzarte przez prochnice i nie byly one czarne raczej bym powiedziala zolto-pomaranczowo-brazowe
i byly zalakowane


a wlasnie mialam Cie pytac - Erykowi zauwazylam, ze stale zeb rosna bardzo zolte da sie cos z tym zrobic czy po prostu ma taka kosc i nic juz nie zrobi sie?
nie każda próchnica ma kolor żółto-brązowy czarna próchnica też moze być
przednie zęby nie są lakowane - tylko trzonowce

trudno mi powiedzieć - nie widzę tego
jest możliwe że ma taki kolor zębów
a jaki Ty i tata Eryka macie kolor zebów?
jeśli wyglądają normalnie to raczej bym się nie martwiła
mleczaki są generalnie białoniebieskie, a stałe raczej zółtobiałe, więc czasem przez ten kontrast wydają się stałe bardzo żółte
musiałabym zerknąć osobiście
chyba, ze są jakieś nierówności albo plamki to moze być inna przyczyna
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 09:57   #1497
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość

fason sukienki bardzo ładny, ale wzór jakoś mi się nie widzi - ja uważam, ze strojny fason (jak w przypadku tulipana) potrzebuje stonowanej tkaniny ew z fakturą, ale nie taką wzorzystą
Cytat:
Napisane przez angy Pokaż wiadomość
Tez tak uważam
To samo dotyczy drugiej.
Dzięki za odp.

A mi się właśnie te wzory podobają

skierko to taki wózek, prawda?
http://www.bobowozki.com.pl/product_...oducts_id=1251
tu z gondolka
http://www.bobowozki.com.pl/product_...roducts_id=597
__________________

Edytowane przez UnholyOne
Czas edycji: 2010-08-19 o 10:00
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 10:02   #1498
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dzięki za odp.

A mi się właśnie te wzory podobają

skierko to taki wózek, prawda?
http://www.bobowozki.com.pl/product_...oducts_id=1251
tu z gondolka
http://www.bobowozki.com.pl/product_...roducts_id=597
pytałaś o opinię to się wypowiedziałam - jak się Tobie podobają to kupuj
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 10:05   #1499
UnholyOne
Ola-Unhola
 
Avatar UnholyOne
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 13 322
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
pytałaś o opinię to się wypowiedziałam - jak się Tobie podobają to kupuj
Pytałam
I Dzięki Przeciez nic nie mówię
__________________
UnholyOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 10:07   #1500
skierka1981
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 3 324
Dot.: Pierwsze roczki już za Nami..Brzdące rosną,My gadamy -VIII cz.Mamuś Wakacyjnych

Cytat:
Napisane przez UnholyOne Pokaż wiadomość
Dzięki za odp.

A mi się właśnie te wzory podobają

skierko to taki wózek, prawda?
http://www.bobowozki.com.pl/product_...oducts_id=1251
tu z gondolka
http://www.bobowozki.com.pl/product_...roducts_id=597

zaraz zobacze tylko linki mi sie nie chca otwierac - inne str ida a tu nic...


robiła któraś z was kiedys papryke faszerowana? jak taka zrobic? do srodka mieso mielone, ryz, jakies grzybki i cos jeszcze?
skierka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:35.