Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-08-19, 20:06   #4081
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

hmm jakąś ma za delikatną urodę trochę zobaczymy, może to i dobrze że nieznana, bo żadna ze znanych gwiazdek mi nie pasowała do tej roli. A już napewno nie Kristen Stewart...

Edytowane przez KawaMarcepanowa
Czas edycji: 2010-08-19 o 20:07
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 22:15   #4082
Normalnie_Nienormalna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 273
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

'' Tato'' super film polecam.
Wzruszający i życiowy.
10/10
__________________
Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. Więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .

Normalnie_Nienormalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 23:47   #4083
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Morfina- rosyjski film, oparty na autobiograficznych opowiadaniach Bulhakowa. Akcja dzieje się w Rosji na początku XX wieku. Młody lekarz przyjeżdża do pracy na zapadłą, rosyjską wieś i po jakimś czasie uzależnia się od morfiny. to tak w skrócie
Film o tyle robi wrażenie, że otoczka jest kompletnie inna niż w większości znanych filmów o uzależnieniach. Zasypana śniegiem wioska, baby w chustach, melancholijna rosyjska muzyka, czasem jakieś przyjecie u bogatej arystokracji, gdzieś tam w tle mowa o rewolucji - a na tle tego wszystkiego lekarz i pielęgniarka dający sobie w żyłę.
Klimat zdecydowanie jest specyficzny. Na początku jest nawet zabawnie, ale atmosfera z czasem gęstnieje. Końcowa scena niesamowita i śmiem twierdzić, że godna arcydzieła.
Polecam nawet jeśli ktoś kompletnie nie interesuje się tematyką uzależnień bo w sumie nie o to w filmie chodzi. Sporo tam tylko medycznego realizmu i myślę, że co wrażliwsi na niektórych scenach powinni zasłonić oczy 10/10 (pierwsza 10tka od dawna )

Edytowane przez 201803300917
Czas edycji: 2010-08-20 o 11:16
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 06:59   #4084
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Samotne serca- kochankowie Raymond Fernandez (Jared Leto) i Martha Beck (Salma Hayek) podróżując po Ameryce, mordują kobiety, które odpowiedziały na anons matrymonialny bohatera. Dobry kryminał, a zarazem film psychologiczny, który pokazuje jak łatwo jest wyzbyć się wszystkich zasad moralnych. Raz popełniona zbrodnia ośmiela i sprawia, że kolejne przychodzą zaskakująco łatwo. Bardzo podobała mi się gra aktorska. Salma, za którą jakoś nie przepadam, w tej roli sprawdziła się idealnie. Jest też kilka mocnych i dość brutalnych scen. 9/10

Wrota do piekieł
- Tak słabego horroru dawno nie widziałam. W trailerze zapowiadał się na sensowny i ciekawy film, ale wszystko zepsuła ogormna ilość obrzydliwych scen. Różnego rodzaju płyny, sztuczne szczęki, owady itd. atakują z każdego kąta i skutecznie psują nastrój. Dają wręcz efekt komiczny, podobno zamierzony przez reżysera. Dla mnie film jest po prostu słaby i jako horror, i jako satyra na filmy grozy. Na dodatek strasznie irytował mnie narzeczony głównej bohaterki. Jakiś taki niemęski i rozlazły. 3/10

Raj dla par- lekka i przyjemna historia o grupie przyjaciół, którzy na rajskiej wyspie mają za zadanie odbudowanie swoich związków i nawiązanie więzi z partnerami. Śmiesznych scen jest niewiele, zakończenie przewidywalne, ale film dobry na odprężenie. Można obejrzeć w wolnym czasie 5/10.
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 11:37   #4085
e legy
Raczkowanie
 
Avatar e legy
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 137
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Normalnie_Nienormalna Pokaż wiadomość
'' Tato'' super film polecam.
Wzruszający i życiowy.
10/10
Właśnie miałam ten tytuł napisać, wczoraj obejrzałam i w zupełności zgadzam się z Twoja opinią. Film wstrząsający jak dla mnie. Również polecam.
e legy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 12:45   #4086
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Zgadzam się. Dziewczyna świetnie pasowała do roli.
Jako ciekawostkę podsyłam linka ze zdjęciem aktorki , która ma zagrać w amerykańskiej wersji.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...ranizacji.html

Zobaczymy...
hmm po informacjach na pudelku jakos przyzwyczaiłam się do myśli, że to Hermiona zagra Lisabeth a tu niespodzianka

ja pooglądam wersję amerykańską, bo ciekawa jestem, jak ze swoją rolą poradzi sobie Daniej Craig
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 13:39   #4087
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
hmm po informacjach na pudelku jakos przyzwyczaiłam się do myśli, że to Hermiona zagra Lisabeth a tu niespodzianka

ja pooglądam wersję amerykańską, bo ciekawa jestem, jak ze swoją rolą poradzi sobie Daniej Craig
tak tak... Watson starała się o tę rolę (nawet na to konto ścięła włosy - widziałam zdjęcia). Ale nie udało się.
Zgadzam się z KawąMarcepanową, ze bardzo delikatna uroda, ale w sumie od czego jest charakteryzacja trochę czerni na powieki, piercing , .... ok, póki co kończę dyskusję o nowej wersji Mężczyzn, bo chyba trochę offtopujemy
__________________


Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2010-08-20 o 13:41
talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 16:21   #4088
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
tak tak... Watson starała się o tę rolę (nawet na to konto ścięła włosy - widziałam zdjęcia). Ale nie udało się.
Zgadzam się z KawąMarcepanową, ze bardzo delikatna uroda, ale w sumie od czego jest charakteryzacja trochę czerni na powieki, piercing , .... ok, póki co kończę dyskusję o nowej wersji Mężczyzn, bo chyba trochę offtopujemy
e tam, o filmach dyskutujemy kiedys byłu meeeeega ot o "Sierocińcu" chyba. Na kilka stron się ciągnął
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 16:44   #4089
201607211724
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 109
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Labirynt fauna - czytałam opinie że bajka dla dzieci....bajka tak, ale zdecydowanie nie dla dzieci...
dawno nie widziałam nagromadzenia takich ilości symboli w obrazie i ten klimat ala Goya...
Dziwny film.. nie potrafię tak punktowo mierzyć filmów, ale ...7/10 może 8
201607211724 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 17:25   #4090
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Córka opiekuna wspomnień- wzruszający,jednocześnie wymagający zrozumieć postępowanie ojca,który zdecydował się oddać chore dziecko.
Kilka niedociągnięć ale bardzo polecam 9/10

Cienista dolina- po raz kolejny z tymi samymi,pozytywnymi odczuciami jak zwykle,wspaniała gra aktorska 10/10

Czytam własnie,że gniot z tego filmu Wrota do piekieł a ja go sobie parę dni temu nagrałam
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 17:40   #4091
KawaMarcepanowa
Zakorzenienie
 
Avatar KawaMarcepanowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 306
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Leming - film obejrzałam na iplexie, jak tylko zobaczyłam że gra babka z Antychrysta to musiałam zobaczyć co to, bo tamten film dość mocno mnie poruszył. I tutaj też się nie zawiodłam, widać ta aktorka lubi mocne wrażenia oczywiście film jest inny bo tematyka inna, ale również pełno symboli, trochę psychodeliczny, niepokojący momentami klimat, zachowania głównych bohaterów. Moim zdaniem warto obejrzeć choć na minus można zaliczyć to, że film jest nieco przydługi, ponad 2 h. 7/10
KawaMarcepanowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 19:55   #4092
Bialy Kotek
Wtajemniczenie
 
Avatar Bialy Kotek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 520
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rozkosze Emmy, fajny, powiedziałabym nawet, że wzurszający, 9/10, tak wysoko głównie za końcówkę.
__________________
doprawdy żyję bardzo


Codziennie plecak pełen całkiem nowych wzruszeń
Bialy Kotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:14   #4093
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Amelia - opowiesc o Amelii Erhart, pierwszej kobiecie, ktora samotnie przeleciała Atlantyk. Dość ciekawie, nie odbiega od historycznych wydarzen. 6/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 21:20   #4094
mijjenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 4 244
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Udręczeni 8/10 o matko...ten film jest na faktach. Więc tym bardziej miazga. Dobre sceny,bałam się,takie horrory lubię.
__________________

To konto nie istnieje.
mijjenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 22:46   #4095
Magdalena Ka
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena Ka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 400
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wydaję mi się, że "na faktach" to jakiś pic na wodę, ale film robi wrażenie
__________________

strach jest dobry. dobrze jest się bać. to znaczy, że masz coś jeszcze do stracenia.

co jest sensem życia?
żyć!

"Nawet partnerzy żądający pełnej wolności, siadając za kierownicą nie jadą lewą stroną. Dlaczego? Mają świadomość ograniczenia i konsekwencji łamania praw".

Magdalena Ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 04:41   #4096
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mijjenka Pokaż wiadomość
Udręczeni 8/10 o matko...ten film jest na faktach. Więc tym bardziej miazga. Dobre sceny,bałam się,takie horrory lubię.
Cytat:
Napisane przez Magdalena Ka Pokaż wiadomość
Wydaję mi się, że "na faktach" to jakiś pic na wodę, ale film robi wrażenie
Mam ostatnio fazę na horrory, więc muszę poszukać tego filmu
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 06:45   #4097
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

a ja wczoraj widziałam na iplex-ie (za zakrętki z litrowej coca-coli można oglądnać film, wpisując kod z wieczka) film Chłopiec (A Boy). Dla mnie był genialny! Chłopiec, który w dzieciństwie popełnia mordetsrwo, wraca na "łono społeczeństwa'. Pokazany proces próby ponownej socjalizacji. Dla mnie rewelacja. Trochę taki "ciemny klimat" i (wg mnie) bardzo dobra gra aktorska polecam i daje 8/10
__________________


Edytowane przez talkative2
Czas edycji: 2010-08-21 o 06:48
talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 08:43   #4098
porannarosa89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 372
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

the children (2008), tom shankland; 3,5/10.
dosyć niskobudżetowy horror o wirusie, który sprawia, że w dzieciach budzi się morderczy odruch, a przyjęcie świąteczne zmienia się w koszmar. jak to stwierdził mój znajomy "gdybym chciał oglądać horror o dzieciach włączyłbym omena, wioskę przeklętych albo supernianię" przyznam szczerze, że osobiście zdecydowałam się na ten film, gdyż horrory oglądam z marszu, jak lecą, bo uwielbiam oraz dlatego, że zagrała tam rachel shelley tak czy siak, cóż, do najlepszych to ten obraz nie należy, ale dzieciaki przerażają i już. ponadto straszne jest też to, że walczyć muszą z nimi ich rodzice, co prowokuje pytania o granice bezinteresownej miłości, moralność, itd. można obejrzeć, z braku laku.
__________________
/last.fm czasem kłamie/

once a day, every day, give yourself a present
-- special agent dale cooper .
porannarosa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 10:40   #4099
Ewusia_marchew
Zakorzenienie
 
Avatar Ewusia_marchew
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 20 591
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

kilka ostatnich:

Millenium: Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet.
- straszną traumę po nim miałam, co świadczy jak najlepiej o filmie. Trzymał w napięciu do ostatniej chwili, świetne role. Czekam na wersję amerykańską dla porównania (ale wątpię żeby przebiła szwedzką ) Książki nie czytałam, ale planuję. 9/10
Incepcja - spodziewałam się czegoś innego (czegoś w stylu Memento - czyli nie wiadomo o co chodzi) i pod tym względem się zawiodłam bo w Incepcji było to aż nazbyt klarowne. Ale pomysł na film świetny, nie nudziłam się (no może z wyjątkiem scen na lodowcu ), efekty super. 8/10
Alicja w krainie czarów - nawet fajnie się oglądało jak na bajkę ciekawy scenariusz (chociaż denerwowało mnie że z książką nie ma prawie nic wspólnego), czerwona królowa super 6/10
__________________
Na ratunek koniom

Klara 17.10.2014
Konrad 26.12.2015




Ewusia_marchew jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-21, 12:11   #4100
201803300917
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3 074
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
a ja wczoraj widziałam na iplex-ie (za zakrętki z litrowej coca-coli można oglądnać film, wpisując kod z wieczka) film Chłopiec (A Boy). Dla mnie był genialny! Chłopiec, który w dzieciństwie popełnia mordetsrwo, wraca na "łono społeczeństwa'. Pokazany proces próby ponownej socjalizacji. Dla mnie rewelacja. Trochę taki "ciemny klimat" i (wg mnie) bardzo dobra gra aktorska polecam i daje 8/10
zgadzam sie widziałam jakiś czas temu i bardzo mnie poruszył, az płakałam na końcu co mi sie rzadko zdarza
201803300917 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 12:55   #4101
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez wesna Pokaż wiadomość
Ja już wolę Ariadna, niż np. Kathrine, czy inne typowo amerykańskie, przypadkowe imię . Matrix też był pełen klisz, a uchodzi za film kultowy. Aboslutnie nie porównuję tych dwóch produkcji, twierdzę jedynie, że ciężko zrobić film nieco surrealistyczny bez popadania w klisze.
Wiem, wiem... ale Matrix był taka nowoczesną baśnią, a baśniom więcej wybaczam


Cytat:
Co do lodowej twierdzy, muszę się zgodzić: też mnie nieco znudziła. Na szczęście akcja tam to może jakieś 20 min. całego filmu. A co chcący nam przekazać? Well, odpowiedź chyba podałaś na początku recenzji: zaszczepienie idei w umyśle człowieka wcale nie jest takim prostym zajęciem .
Taka "oczywista oczywistość" to trochę za mało jak dla mnie



Cytat:
Z innych filmów Nolana widziałam tylko Mrocznego Rycerza, na którym... zasnęłam , więc nie mogę się wypowiedzieć. Co do rzekomo przewidywalnego zakończenia: dobra jesteś, ja nie przyczaiłam o co może chodzić aż do samego końca.
Polecam Memento i w sumie Prestiż też
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-21, 18:54   #4102
citronice
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 42
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Odbicie zła - Szczerze mówiąc nie sądziłam, że będzie to coś wartego uwagi ale film mile mnie zaskoczył . Nie był jakiś specjalnie straszny ale miał specyficzny klimat, a to się ceni . Poza tym do końca nie wiadomo o co chodzi, a ja właśnie takie filmy lubię najbardziej 7/10

Przed egzekucją - film opowiada o skazanym na śmierć mężczyźnie, który kontaktuje się z zakonnicą . Mężczyzna przekonuje ją, że został niesłusznie osądzony i prosi o pomoc . Zakonnica podejmuje wyzwanie i mimo powszechnego oburzenia robi co w swojej mocy, aby wyciągnąć go z więzienia . Ostatnia scena miażdży . Sarandon & Penn naprawdę się popisali 8/10
__________________
Michael Jackson

born to amuse, to inspire, to delight.Gone too soon .
neverland designs .
citronice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 08:25   #4103
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Jak stracić chłopaka w 10 dni - bardzo przyjemna komedia romantyczna Można się było momentami posmiać daję 7/10
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 08:31   #4104
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Jak stracić chłopaka w 10 dni - bardzo przyjemna komedia romantyczna Można się było momentami posmiać daję 7/10
Super to jest! "Jak stracić chłopaka..." to chyba moja najbardziej ulubiona komedia romantyczna(a nie przepadam za tym gatunkiem).
Najlepsze było, jak Andie była taka cukierkowata i kazała Benowi smarkać przy kolegach
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 08:51   #4105
porannarosa89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 372
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

parents (1989), bob balaban; 5,5/10.
trochę horror, trochę czarna komedia, w dużej mierze krytyka na społeczeństwo. chłopiec podejrzewa, że to co rodzice grillują w ogrodzie, to niekoniecznie wołowe mięsko, przez co dręczą go (dziwaczne) koszmary, a wytłumaczenie obaw pedagogowi szkolnemu przychodzi mu z niemałym trudem... spodziewałam się czegoś zgoła innego, ale stylistyka lat 50' XX wieku i tak bardzo mi się podobała ( i przerażała. trochę jak zdjęcia erwina olafa i te koszmarne reklamy przedstawiające amerykańskie gospodynie domowe dostające ekstazy na widok nowej pasty do podłóg, brrrr) . nie mogłam się odpędzić jednak od określenia filmu mianem lynchowskiego, nie zdziwiłabym się, gdyby zainspirował balabana powstały trzy lata wcześniej blue velvet ( klimat retro, gnijąca klasa średnia, mrok i scena z szafą ), co nie jest niczym złym oczywiście. dodatkowo na plus muzyka, czy raczej udźwiękowienie, autorstwa angelo badalamentiego (mistrz!). warto, mimo wszystko .
__________________
/last.fm czasem kłamie/

once a day, every day, give yourself a present
-- special agent dale cooper .

Edytowane przez porannarosa89
Czas edycji: 2010-08-22 o 09:00
porannarosa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 09:46   #4106
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wpadka - no film ma słabe noty na filmwebie np, i wśród kometrzay tez jkiś taki marny pogłos, ale jak dla mnie film świetny. Dobra życiowa historia, czasem i pośmiać się można, coprawda mało jest takich kolesi jak gł bohater, ale po filmie jakoś optymizmu nabrałam 9/10 za scenariusz. Moim zdaniem film porusza kwestie nawet nierównego traktowania płci, ale nie jest to film o tym.
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 12:09   #4107
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Dosiak Pokaż wiadomość
Różyczka- planowałam wybrać się na ten film do kina, nie złożyło się niestety. A szkoda, bo film moim zdaniem jest świetny i seans na dużym ekranie na pewno by mnie zadowolił. Tytułowa Różyczka to bardzo różnorodna postać, film pokazuje jaką ogromną przemianę przeszła. Pod wpływem profesora w jej życiu zmieniło się wszystko. Od alkoholu, który zazwyczaj pijała, poprzez czytane książki, na światopoglądzie kończąc. Magdalena Boczarska bardzo dobrze wypadła w tej roli, zresztą aktorstwo w Różyczce jest na bardzo wysokim poziomie. Jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat 9/10
Też ostatnio widziałam ten film i też bardzo mi się podobał. Świetnie zagrane. Jedyne zstrzeżenia mam do scen nagości- których było sporo i to takich upfront- uważam, że nie zawsze były potrzebne. Odniosłam wrażenie, że Boczarska została trochę instrumentalnie wykorzystana- dokładnie jak Różyczka. Oczywiście sceny te nie były wulgarne i były jak najbardziej przyjemne dla oka, bo ma ona piękne ciało- ale taki vouyeryzm, nawet pięknie wizualnie zakamuflowany, jest dla mnie nie smaczny i niepotrzebny. Generalnie 8/10

Wczoraj oglądałam "Europa, Europa" Agnieszki Holland. Nakręcony na podstawie prawdziwego życiorysu Żyda urodzonego w Niemczech, którego wojenne zdarzenia pchają kolejno do Polski, do sierocińca w Grodnie, a następnie do niemieckiej armii i szkoły hitlerjugend. W ten sposób udaje mu się przetrwać wojnę. Gdyby scenariusz nie był oparty o prawdziwe zdarzenia, to uznałabym go za totalnie nieprawdopodobny i naciągany Budzi wiele pytań o instynkt przetrwania, o tożsamośc itd. Ciekawe surrealistyczne wstawki, np taniec Stalina i HitleraCiekawa też jestem, czy prawdziwy Perel też tak w miarę bezboleśnie przeszedł okres w niemieckiej armii (czy np nie musiał kogoś zabijać, innych Żydów itd)
Generalnie film bardzo ciekawy, polecam- trzeba tylko uważać na mężczyzn, z którymi go oglądamy (mój mąż od rana przerażony wyszukiwał info o obrzezaniu, w związku z jednym motywem- będziecie wiedzieli którym ) 9/10
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 12:14   #4108
talkative2
Zakorzenienie
 
Avatar talkative2
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: kraina deszczem płynąca
Wiadomości: 5 119
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Karaluszysko Pokaż wiadomość
Super to jest! "Jak stracić chłopaka..." to chyba moja najbardziej ulubiona komedia romantyczna(a nie przepadam za tym gatunkiem).
Najlepsze było, jak Andie była taka cukierkowata i kazała Benowi smarkać przy kolegach
Ja właściwie też nie moge powiedzieć, żeby był to mój ulubiony gatunek, jednak nie jestem też ich przeciwniczką i często mi się zdarza oglądać I masz racje Jak stracić ... - to jedna z lepszych komedii romantycznych , jakie widziałam, taka perełka gatunku Chociaż ... ja i tak całę życie pozostane wierna starej Pretty Woman, którą widziałam z 10 razy i niektóre kwestie znam już na pamięć
__________________

talkative2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 12:49   #4109
Dosiak
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 543
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
Też ostatnio widziałam ten film i też bardzo mi się podobał. Świetnie zagrane. Jedyne zstrzeżenia mam do scen nagości- których było sporo i to takich upfront- uważam, że nie zawsze były potrzebne. Odniosłam wrażenie, że Boczarska została trochę instrumentalnie wykorzystana- dokładnie jak Różyczka. Oczywiście sceny te nie były wulgarne i były jak najbardziej przyjemne dla oka, bo ma ona piękne ciało- ale taki vouyeryzm, nawet pięknie wizualnie zakamuflowany, jest dla mnie nie smaczny i niepotrzebny. Generalnie 8/10
Zgadzam się, że scen nagości było trochę za dużo
Dosiak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-22, 13:37   #4110
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez talkative2 Pokaż wiadomość
Ja właściwie też nie moge powiedzieć, żeby był to mój ulubiony gatunek, jednak nie jestem też ich przeciwniczką i często mi się zdarza oglądać I masz racje Jak stracić ... - to jedna z lepszych komedii romantycznych , jakie widziałam, taka perełka gatunku Chociaż ... ja i tak całę życie pozostane wierna starej Pretty Woman, którą widziałam z 10 razy i niektóre kwestie znam już na pamięć
Zgadzam się co do Pretty Woman. Zdaje mi się, że nowe (tzn. z tego wieku) komedie romantyczne są gorsze od tych starszych. Te nowe są takie płytkie i na jedno kopyto
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.