No i jak?? Podpowiedzcie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-31, 13:30   #1
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Question

No i jak?? Podpowiedzcie...


Hej. No ja jestem blisko egzaminu... tzn. dziś próbnie miałam wewnętrzny i w kilku miejscach zrobiłam błędy, więc jutro wzięłam dodatkowe 2 godziny i zobaczymy jak to będzie.
Największy problem mam z parkowaniem - np. tyłem zaparkować obok drugiego auta ale jeszcze gorzej jest dla mnie z "zawracaniem z wykorzystaniem infrastruktury"... - czyli wjazd do bramy tyłem, wyjazd przodem. Za cholerę tego nie umiem! Macie na te problemy jakieś sposoby?
I jeszcze coś... jak jest z rondem? Sygnalizujecie jakoś wjazd na rondo?
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 13:40   #2
majorka:)
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 587
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Na egazminie nie ma parkowania tyłem, tzn prostopadłego tyłem. A jesli chodzi o równoległe tylem to trzeba bylo nalozyc nacisk na jazdach akurat na ten sposob parkowania.
Jesli chcesz przejechac przez rondo to sygnalizujesz tylko wyjazd .
majorka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 14:02   #3
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Jak to nie ma parkowania prostopadłego tyłem??
Ja wiem, że są te sposoby parkowania:
równoległe (czyli najpierw stoję obok drugiego auta a potem tyłem wjeżdżam za nie), prostopadłe (przodem do chodnika), na lewą rękę, na prawą rękę (obydwa skośne) i takie, że stoją auta i ja powiedzmy mam wjechać tyłem pomiędzy albo obok któregoś. I to wlasnie prostopadle.

A macie jakieś sposoby na przeklęte bramy??
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:16   #4
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość
Jak to nie ma parkowania prostopadłego tyłem??
No nie ma, polecam czasem przeczytać wymagania egzaminacyjne. Jest tylko prostopadłe przodem, skośne i równoległe.

Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość

A macie jakieś sposoby na przeklęte bramy??
Ale co Ci sprawia problem? trzeba obserwować sytuację w lusterkach i wjeżdżać.

A co do sygnalizowania wjazdu na rondzie NIE JEST TO SPRECYZOWANE W KODEKSIE RUCHU DROGOWEGO, więc powinnaś sugerować się tym jak uczą u Ciebie w mieście. Jesli instruktor wymagał włączenia lewego kierunkowskazu przy skręcaniu w lewo lub zawracaniu to go włączaj, jeśli nie to skupiaj się tylko na kierunkowskazie zjazdowym. Easy.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 15:28   #5
karoo30
Raczkowanie
 
Avatar karoo30
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 68
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Na pewno nie ma wjazdu tyłem między dwa samochody czyli prostopadłego tyłem.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie tłumaczono z rondem tak ; rondo to skrzyżowanie tyle, że o ruchu okrężnym, wjeżdżając na zwykłe skrzyżowane nie włącza się kierunkowskazu, chyba, że się skręca, ale jadąc prosto nie włączamy tylko dlatego, że na nim jesteśmy.

Edytowane przez karoo30
Czas edycji: 2010-08-31 o 15:30
karoo30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 18:10   #6
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez karoo30 Pokaż wiadomość
Na pewno nie ma wjazdu tyłem między dwa samochody czyli prostopadłego tyłem.
Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie tłumaczono z rondem tak ; rondo to skrzyżowanie tyle, że o ruchu okrężnym, wjeżdżając na zwykłe skrzyżowane nie włącza się kierunkowskazu, chyba, że się skręca, ale jadąc prosto nie włączamy tylko dlatego, że na nim jesteśmy.
Ano nie ma, aczkolwiek mnie na egzaminie spytał czy potrafię tyłem, no i miałam jedno bonusowe parkowanie tyłem właśnie, czym chyba zapunktowałam, bo zdałam
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 21:11   #7
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Dobrze. Dziękuję więc za te informacje odnośnie parkowania tyłem. Po prostu dość długo to ćwiczyłam i do dziś nie wiedziałam, że tego nie ma.
Więc pozostaje dla mnie jeden problem - bramy. Po prostu nie umiem za bardzo wypatrzyć w lusterku w którym momencie zacząć wykręcać tak, by w nią wjechać. A jak to pójdzie to mam jeszcze trochę inny problem - wyobraźmy sobie szeroką bramę, w której mieszczą się dwa auta obok siebie. No i masakra to dla mnie wjazd tyłem tak, abym zatrzymała się po prawej stronie (w odpowiedniej (minimalnej) odległości od chodnika) :/ No masakra. Zawsze staję dokładnie na środku bo inaczej po prostu nie wychodzi.

A Wy z czym miałyście/mieliście największe problemy przed egzaminem? Braliście jakieś dodatkowe godziny czy wystarczyło 30 godz. i szło Wam już na tyle dobrze, że zdaliście?
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-31, 23:35   #8
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez majorka:) Pokaż wiadomość
Na egazminie nie ma parkowania tyłem, tzn prostopadłego tyłem.
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
No nie ma, polecam czasem przeczytać wymagania egzaminacyjne. Jest tylko prostopadłe przodem, skośne i równoległe.
Jestem w szoku, autentycznie. Na egzaminie w Krk ok. 2 lata temu - uslyszalam od egzaminatora: proszę zaparkowac prostopadle tyłem między tymi samochodami.
Mialam miejsca baardzo duzo, zmiescilyby sie spokojnie ze 3 auta. Wtedy to bylo dla mnie mega-wyzwanie, parkowalam tylem moze 2 razy w zyciu. Teraz zmiescilabym tam parę aut.

Ale to bylo zadanie egzaminacyjne - zaparkowac tylem.
Chyba mu sie nie spodobalam i pragnął mnie udupic. Mialam same lewoskręty, kilka zawrotek, i to nieszczesne parkowanie.

Wiec chyba mogą zechciec sobie zobaczyc, czy umie sie tak parkowac. Wspomne tylko, ze przydaje sie to w przyszlosci


Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość
Dobrze. Dziękuję więc za te informacje odnośnie parkowania tyłem. Po prostu dość długo to ćwiczyłam i do dziś nie wiedziałam, że tego nie ma.
Więc pozostaje dla mnie jeden problem - bramy. Po prostu nie umiem za bardzo wypatrzyć w lusterku w którym momencie zacząć wykręcać tak, by w nią wjechać. A jak to pójdzie to mam jeszcze trochę inny problem - wyobraźmy sobie szeroką bramę, w której mieszczą się dwa auta obok siebie. No i masakra to dla mnie wjazd tyłem tak, abym zatrzymała się po prawej stronie (w odpowiedniej (minimalnej) odległości od chodnika) :/ No masakra. Zawsze staję dokładnie na środku bo inaczej po prostu nie wychodzi.

A Wy z czym miałyście/mieliście największe problemy przed egzaminem? Braliście jakieś dodatkowe godziny czy wystarczyło 30 godz. i szło Wam już na tyle dobrze, że zdaliście?
Ja nie umiem tłumaczyć pisząc. Jesli jestes z malopolski - bardzo chetnie wytlumacze Ci osobiscie co i jak. Bezplatnie ofkors
Pamietam moje zmagania z prawkiem, wiec chetnie podziele sie wiedza praktyczna z wizazankami
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 23:50   #9
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość
Dobrze. Dziękuję więc za te informacje odnośnie parkowania tyłem. Po prostu dość długo to ćwiczyłam i do dziś nie wiedziałam, że tego nie ma.
Więc pozostaje dla mnie jeden problem - bramy. Po prostu nie umiem za bardzo wypatrzyć w lusterku w którym momencie zacząć wykręcać tak, by w nią wjechać. A jak to pójdzie to mam jeszcze trochę inny problem - wyobraźmy sobie szeroką bramę, w której mieszczą się dwa auta obok siebie. No i masakra to dla mnie wjazd tyłem tak, abym zatrzymała się po prawej stronie (w odpowiedniej (minimalnej) odległości od chodnika) :/ No masakra. Zawsze staję dokładnie na środku bo inaczej po prostu nie wychodzi.

A Wy z czym miałyście/mieliście największe problemy przed egzaminem? Braliście jakieś dodatkowe godziny czy wystarczyło 30 godz. i szło Wam już na tyle dobrze, że zdaliście?
Jezeli chodzi o te bramy to wedlug mnie teraz szkola na tepakow za kierownica... Jedno to na placu przy luku jak mowia w ktorym momencie przy jakim slupku o ile obkrecic kierownice W miescie nie bedzie slupkow i co wtedy Polecam oprocz patrzenia w lusterka odwrocic sie tez do tylu. wtedy wedlug mnie latwiej ocenic sytuacje i latwiej wjechac. Jak masz jeszcze godziny to wyprobuj wjechac wlasnie odwracajac sie do tylu i patrzac przez tylna szybe.
Co do godzin dodatkowych... Jezeli nie czujesz sie pewna to pewnie ze dokup Abo idz na egzamin, jak nie zdasz to wtedy dokupisz
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 08:13   #10
xxmoonlightxx
Raczkowanie
 
Avatar xxmoonlightxx
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 354
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

ale np jak zawracam w bramie ,czy jak prakuje ,to mam dozwoloną korektę własną? t z "do woli" mogę się "bawić"? tzn ,az się instruktor nie zdenerwuje

http://www.youtube.com/watch?v=0Yy-zIMwMh8
__________________
Mój...



SZUKAM PILNIE ZATYCZKI DO MODEMU HUAWEI E 122 . SPRAWA ŻYCIA I ŚMIERCI !!!
xxmoonlightxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 15:16   #11
baczek_22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Bradford / Lublin
Wiadomości: 32
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Masz na myśli instruktora to możesz ile chcesz. Jedyne to może dawać wskazówki. Od tego są jazdy aby ćwiczyć a instruktor nie powinien się denerwować w końcu taki zawód że nie powinni.

Edytowane przez baczek_22
Czas edycji: 2010-09-01 o 15:19
baczek_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-01, 20:14   #12
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość
Dobrze. Dziękuję więc za te informacje odnośnie parkowania tyłem. Po prostu dość długo to ćwiczyłam i do dziś nie wiedziałam, że tego nie ma.
Więc pozostaje dla mnie jeden problem - bramy. Po prostu nie umiem za bardzo wypatrzyć w lusterku w którym momencie zacząć wykręcać tak, by w nią wjechać. A jak to pójdzie to mam jeszcze trochę inny problem - wyobraźmy sobie szeroką bramę, w której mieszczą się dwa auta obok siebie. No i masakra to dla mnie wjazd tyłem tak, abym zatrzymała się po prawej stronie (w odpowiedniej (minimalnej) odległości od chodnika) :/ No masakra. Zawsze staję dokładnie na środku bo inaczej po prostu nie wychodzi.

A Wy z czym miałyście/mieliście największe problemy przed egzaminem? Braliście jakieś dodatkowe godziny czy wystarczyło 30 godz. i szło Wam już na tyle dobrze, że zdaliście?
nie wiem czy Ci to coś pomoże,ale zauwazyłam,ze najlepiej wychodzi jak masz słupki od bramy i ten prawy słupek będzie tak zaraz na poczatku ,tuz przy klamce tylniej,prawej szyby i wtedy do oporu kierownice i pozniej prostujesz według zyczenia musisz po próbować i wyczuć ten moment,bo tak na definicję nie zrobi tego

ja miałam egzamin ustalony po 15 godzinach wyjeżdżonych,pozniej sobie tylko cwiczyłam zaraz przed egzaminem to co chciałam.Osobiscie najwiecej problemu sprawiało mi prostopadłe bo za bardzo przytulam sie do której ze stron,ale pozniej już robiłam to na oko,po prostu wyczuwałam moment skrętu i jakoś poszło miałam wyjezdzone 30 godzin równio,ale zauważyłam z3e dla niektórych nawet 40 było za malo,wiec to zależy od tego jak sobie radzisz,jak zachowujesz sie za kółkiem i czy czujesz sama,że potrafisz jezdzić.JEsli tak to na egzaminie pójdzie gładko
__________________
oj tam,oj tam...

Edytowane przez Nowa_Nadzieja
Czas edycji: 2010-09-01 o 20:17
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 20:33   #13
Agentka o 100 twarzach
Raczkowanie
 
Avatar Agentka o 100 twarzach
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 195
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Dzięki za radę. Z pewnością wezmę ją pod uwagę i spróbuję też Twojego sposobu. Bardzo chciałabym to w końcu zaliczyć... Mam nadzieję, że się uda...
A co do parkowania prostopadłego- to już nawet idzie ładnie...
Agentka o 100 twarzach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 20:42   #14
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez Agentka o 100 twarzach Pokaż wiadomość
Dzięki za radę. Z pewnością wezmę ją pod uwagę i spróbuję też Twojego sposobu. Bardzo chciałabym to w końcu zaliczyć... Mam nadzieję, że się uda...
A co do parkowania prostopadłego- to już nawet idzie ładnie...
musisz pocwiczyc chociaz rzadko sie zdarza takie zawracanie ja miałam jaskołkę na jakimś zadupiu,a jak juz jest zawracanie z wykorzystaniem infrastruktury to karzą po lewej stronie
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-05, 12:23   #15
shiava
Zadomowienie
 
Avatar shiava
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 318
Dot.: No i jak?? Podpowiedzcie...

Cytat:
Napisane przez Nowa_Nadzieja Pokaż wiadomość
nie wiem czy Ci to coś pomoże,ale zauwazyłam,ze najlepiej wychodzi jak masz słupki od bramy i ten prawy słupek będzie tak zaraz na poczatku ,tuz przy klamce tylniej,prawej szyby i wtedy do oporu kierownice i pozniej prostujesz według zyczenia musisz po próbować i wyczuć ten moment,bo tak na definicję nie zrobi tego
Masakra.
Nie mozna uczyc sie parkowania: ile slupkow, ktory, i gdzie skrecic kierownicą ile razy.

Szczerze:? Tak nauczylam sie na moim kursie, exam zdany. I przy MOIM PIERWSZYM parkowaniu po otrzymaniu prawka, pierdzielnelam w auto.
Bo auto to nie slupek!!
Nalezy patrzec w lusterka - tylko i wylacznie. I tylnia szyba.
Nie liczcie obrotów kierownica, i slupkow, bo gdy bedzie stala przy was be-emka z 2010 r, to sie nie wyplacicie
shiava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.