QLAIRA - wątek zbiorczy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-25, 07:33   #811
gosia1142
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witam. Jestem przy trzecim op. qlaira. Przy pierwszym przez 2 tyg miałam mdłości, potem przeszły. Przy drugim op. coś porkęciłm z przyjmowaniem pigułek, tylko nie wiem w którym miejscu, okres dostałam po pierwszej czerwonej pigułce tj. 25, był taki jak zawsze. Trzecie -obecne op. powinnam zacząć w sobotę, ale wyszło że dzień później czli w niedzielę.w drugim tygodniu obecnego op. mam znów mdłości. Czy ze względu na to,że zapomniałam przyjąć jadnej tabletki, skuteczność qlaira została zmniejszona i mogę być w ciąży?Dodam, że wcześniej brałam cilest, mdłości miałam podczas pierwszego op. potem znów podczas trzeciego opkowania,później wszystko było dobrze. Proszę o odpowiedź
gosia1142 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 12:01   #812
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosia1142 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem przy trzecim op. qlaira. Przy pierwszym przez 2 tyg miałam mdłości, potem przeszły. Przy drugim op. coś porkęciłm z przyjmowaniem pigułek, tylko nie wiem w którym miejscu, okres dostałam po pierwszej czerwonej pigułce tj. 25, był taki jak zawsze. Trzecie -obecne op. powinnam zacząć w sobotę, ale wyszło że dzień później czli w niedzielę.w drugim tygodniu obecnego op. mam znów mdłości. Czy ze względu na to,że zapomniałam przyjąć jadnej tabletki, skuteczność qlaira została zmniejszona i mogę być w ciąży?Dodam, że wcześniej brałam cilest, mdłości miałam podczas pierwszego op. potem znów podczas trzeciego opkowania,później wszystko było dobrze. Proszę o odpowiedź
Jeśli rozpoczęłaś opakowanie później niż powinnaś, ochrona jest zmniejszona. Można w ten sposób zajść w ciążę.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 14:26   #813
colusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 208
GG do colusia
Dot.: przesunięcie..

Cytat:
Napisane przez Melma Pokaż wiadomość
Witam,
Qlaire biore od ok 7 miesięcy na początku mialam plamienia i krawienia bardzo różnie jednak od 4 miesięcy występowały zawsze przy 14 lub 15 tabletce nigdy inaczej, dzisiaj łykam 16 i nawet nie mam tego uczucia w podbrzszu jakie towarzyszy pojawieniu się miesiączki. Czy to możliwe, że organizm się przestawia i miesiączka będzie przy tabletkch placebo tak jak powinna czy powinnam się martwić, że to ciąża?;/ z pewnych względów ciąża wydaje mi sie absurdalna w tej sytuacji, ale różne rzeczy sie zdarzają...

rowniez mialam plamienia na 14/15 tabletce, teraz sie skonczyly i okres wystapil na placebo mysle ,ze nie masz sie czym martwic, jesli prawidlowo przyjmowalas wszystkie tabletki.
__________________
Czas zacząć nadrabianie pisania recenzji na wizażu
colusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 16:05   #814
ewelina2422
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: QLAIRA

Witam was kobietki
Jeste tu nowa i potrzebuje waszej pomocy w dwóch kwestiach , a mianowicie chodzi mi o to że od 13 sierpnia br zaczęłam brać tabletki Qlaira (w dniu pierwszego dnia miesiączki) po 12 dniach dostałam plamienia bądź okres nie wiem w sumie niedawno okres skończyłam więc pewnie są to jakieś plamienia kwestia jest w tym czy też tak miałyście? ponoc przy czerwonej tabletce powinny wystapić takie krwawienia... są to pierwsze moje tabletki anty więc wole sie zapytać...

Natomiast drugie pytanie brzmi tak że jak mam te plamienia i będę się kochać z facetem i on we mnie skończy to czy jest możliwość ze będę w ciąży?
ewelina2422 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 16:53   #815
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA

Cytat:
Napisane przez ewelina2422 Pokaż wiadomość
Witam was kobietki
Jeste tu nowa i potrzebuje waszej pomocy w dwóch kwestiach , a mianowicie chodzi mi o to że od 13 sierpnia br zaczęłam brać tabletki Qlaira (w dniu pierwszego dnia miesiączki) po 12 dniach dostałam plamienia bądź okres nie wiem w sumie niedawno okres skończyłam więc pewnie są to jakieś plamienia kwestia jest w tym czy też tak miałyście? ponoc przy czerwonej tabletce powinny wystapić takie krwawienia... są to pierwsze moje tabletki anty więc wole sie zapytać...

Natomiast drugie pytanie brzmi tak że jak mam te plamienia i będę się kochać z facetem i on we mnie skończy to czy jest możliwość ze będę w ciąży?
Jeśli chodzi o 1. pytanie, to wszystkie informacje są w ulotce. Jest tam napisane, że w czasie brania Qlairy mogą wystąpić krwawienia śródcykliczne, czyli plamienia w środku cyklu.
Co do drugiego pytania - plamienia są jednym ze skutków ubocznych, nie mają wpływu na skuteczność pigułek.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:55   #816
ewelina2422
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

MROWINKA dziękuje za odpowiedź tylko kurcze teraz sie zastanawiam czy nie odstawic tych tabletek jak plamienia są skutkiem ubocznym
ewelina2422 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 10:35   #817
madzik199210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witam,
Biorę qlaire od 4 miesięcy i zawsze okres miałam w 26 dniu cyklu, w tym cyklu okres wystąpił 7 dni wcześniej ( wczoraj) , co to może oznaczać? Dodam, że tydzień temu zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, jem zdrowiej ale wcale nie mniej więc pewnie nie ma to żadnego znaczenia.
madzik199210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-30, 12:04   #818
kissable_girl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

ja zaczynam wlasnie 4 opakowanie Q, ogolnie okres w porzadku, libido jakie jest takie jest, piersi bolą okrutnie i sa wielkie i bardzo mi sie to nie podoba ;/ natomiast mam problem innego rodzaju. ostatnio wypilam 2 duze piwa (warki strong), bylam wstawiona, nie powiem. poszlam spac ok 23 a o 24.30 sie obudzilam bylam cala morka i krecilo mi sie w glowie, ledwo zdazylam dobiec do pokoju mamy i stracilam przytomnosc ;/ na szczescie zaraz sie obudzilam i niestety do 3 siedzialam nad miednica- wymioty. Bardzo martwi mnie to omdlenie zastanawiam sie czy to moze miec zwiazek z tabletkami, wydaje mi sie ze tak bo nie raz bylam pijana ale nigdy nie zemdlalam ;/
kissable_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 12:24   #819
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ewelina2422 Pokaż wiadomość
MROWINKA dziękuje za odpowiedź tylko kurcze teraz sie zastanawiam czy nie odstawic tych tabletek jak plamienia są skutkiem ubocznym
Które to opakowanie? Przez kilka pierwszych miesięcy takie plamienia mogą się pojawiać, potem wszystko powinno się ustabilizować. Ja wzięłam chyba 4 czy 5 opakowań, u mnie plamienia nie minęły, więc w końcu musiałam zmienić pigułki na inne.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-30, 21:49   #820
madzik199210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez madzik199210 Pokaż wiadomość
Witam,
Biorę qlaire od 4 miesięcy i zawsze okres miałam w 26 dniu cyklu, w tym cyklu okres wystąpił 7 dni wcześniej ( wczoraj) , co to może oznaczać? Dodam, że tydzień temu zmieniłam swoje nawyki żywieniowe, jem zdrowiej ale wcale nie mniej więc pewnie nie ma to żadnego znaczenia.
proszę o odpowiedż, to dla mnie bardzo ważne
madzik199210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 08:08   #821
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gosia1142 Pokaż wiadomość
Witam. Jestem przy trzecim op. qlaira. Przy pierwszym przez 2 tyg miałam mdłości, potem przeszły. Przy drugim op. coś porkęciłm z przyjmowaniem pigułek, tylko nie wiem w którym miejscu, okres dostałam po pierwszej czerwonej pigułce tj. 25, był taki jak zawsze. Trzecie -obecne op. powinnam zacząć w sobotę, ale wyszło że dzień później czli w niedzielę.w drugim tygodniu obecnego op. mam znów mdłości. Czy ze względu na to,że zapomniałam przyjąć jadnej tabletki, skuteczność qlaira została zmniejszona i mogę być w ciąży?Dodam, że wcześniej brałam cilest, mdłości miałam podczas pierwszego op. potem znów podczas trzeciego opkowania,później wszystko było dobrze. Proszę o odpowiedź
Wg ulotki jeśli kobieta zapomniała rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania a w czasie 7 dni przed pominięciem tabletki miał miejsce stosunek, to jest ryzyko że jest w ciąży.
Jeśli więc przy przyjmowaniu tabletek w dniach od 22 do 28, odbyłaś stosunek, a nowe opakowanie jak piszesz zaczęłaś z opóźnieniem, powinnaś udać się do lekarza.

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:00 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelina2422 Pokaż wiadomość
MROWINKA dziękuje za odpowiedź tylko kurcze teraz sie zastanawiam czy nie odstawic tych tabletek jak plamienia są skutkiem ubocznym
Jak rozumiem, jesteś przy pierwszym opakowaniu tabletek. Aby stwierdzić czy dane tabletki są odpowiednie dla naszego organizmu (nie mają wcale albo mają jak najmniej skutków ubocznych) powinno się przyjąć 4 opakowania. 3 pierwsze są potrzebne do przyzwyczajenia się organizmu, mogą w tym czasie występować m.in. plamienia w trakcie cyklu, a 4 bierzemy aby zobaczyć/sprawdzić czy nasz organizm się przyzwyczaił - często jest tak że w 4 miesiącu dotychczasowe dolegliwości po prostu mijają. Ja brałam przez 3,5 roku Yasmin, czasem (co 3-4-m-ce) miałam plamienia w trakcie cyklu, miały chyba bardziej podłoże emocjonalne (tak mój organizm reagował na silne emocje). Przy każdych tabletach mogą więc pojawić się plamienia. Moim zdaniem powinnaś uzbroić się w cierpliwość na jeszcze 3 m-ce.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 22:39   #822
xladyjam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 20
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Kończe 8 opakowanie Q i zmieniam. W końcu! Ogólnie tabletki b.dobre tylko niestety.. chudłam przy nich straszliwie. Po kilku miesiącach brania nagle mój organizm 'stwierdził', że coś mu nie pasują, wymioty, biegunka, bóle głowy, siniaki nie wiadomo skąd a przy tym obrzęk i zaczerwienienie. Schudłam przy nich 15 kilo, aż zaczełam na siłe jeść żeby nie przesadzić z tą wagą;/
A i okres był tak samo bolesny i tragiczny jaki był..
Więc wszystko zależy od organizmu
xladyjam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 02:51   #823
mad85
Raczkowanie
 
Avatar mad85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 314
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Poradzcie mi proszę ja rowniez rozpoczelam nowe opakowanie qlairy 13 godzin pozniej. Stosunek 7 dni wczesniej był ale zastanawiam sie jakie plemniki do cholery zyja az 7 dni? Pozatym jesli nie chcialabym rozpoczac nast opakowania to tez moglabym byc w ciazy? Ale wracajac do tej mojej tabletki co myslicie? 13 godzin to nie az tak duzo a wydaje mi sie ze producent tez nie moze podac wygorowanej granicy czyli te 12h... Aha i pisze niby zeby sie zabezpieczac przez nastepne 9 dni ale moj sie zapomnial i na 3 dzien skonczyl we mnie. Dodam jeszcze tylko ze biore te tabsy juz dobre 7-8 miesiecy a znowu mialam plamienia dosc mocne w srodku cyklu potem dwa dni przerwy i dostalam niby okres ktory o dziwo trwal tylko1 dzien i byl bardzo skapy. Jak myslicie moge byc w ciazy?
mad85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 12:46   #824
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mad85 Pokaż wiadomość
Poradzcie mi proszę ja rowniez rozpoczelam nowe opakowanie qlairy 13 godzin pozniej. Stosunek 7 dni wczesniej był ale zastanawiam sie jakie plemniki do cholery zyja az 7 dni? Pozatym jesli nie chcialabym rozpoczac nast opakowania to tez moglabym byc w ciazy? Ale wracajac do tej mojej tabletki co myslicie? 13 godzin to nie az tak duzo a wydaje mi sie ze producent tez nie moze podac wygorowanej granicy czyli te 12h... Aha i pisze niby zeby sie zabezpieczac przez nastepne 9 dni ale moj sie zapomnial i na 3 dzien skonczyl we mnie. Dodam jeszcze tylko ze biore te tabsy juz dobre 7-8 miesiecy a znowu mialam plamienia dosc mocne w srodku cyklu potem dwa dni przerwy i dostalam niby okres ktory o dziwo trwal tylko1 dzien i byl bardzo skapy. Jak myslicie moge byc w ciazy?
Jeśli za późno rozpoczęłaś nowe opakowanie, to owulacja mogła się odblokować. Fakt, że u Ciebie to opóźnienie nie było duże, więc pewnie wszystko jest ok - ale powinnaś się zabezpieczać dodatkowo, tak na wszelki wypadek.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 16:42   #825
madzik199210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 26
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witam, pisałam już wcześniej o tym, że biorę qlairę od 5 miesięcy i zawsze okres miałam w 26 dniu, w tym cyklu jest inaczej,dostałam miesiączki 7 dni wczesniej, trwała 5 dni . Wczoraj dostałam znów bóli takich jak pierwszego dnia okresu i znów krwawie tylko że dużo mocniej. Tmten okres też był obfity...dopiszę ,że przerwa miedzy jednym a drugim byla ponad jednodniowa
madzik199210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-07, 08:36   #826
wiolcia9331
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 5
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

JA BRAŁAM OSTATNIO cILEST.
Były to moje 5 tabletki,i z każdej po roku zmienialam-bozaczeło sie coś psuc,a to okres szybciej,raz pózniej-masakra.Od jutra wezmę Q- i zobacze.Narazie mam jedną paczkę,obym trafiła na dobre,na te co bedą mi służyć.bomam dosc już eksperymentowania
wiolcia9331 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 07:35   #827
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mad85 Pokaż wiadomość
Poradzcie mi proszę ja rowniez rozpoczelam nowe opakowanie qlairy 13 godzin pozniej. Stosunek 7 dni wczesniej był ale zastanawiam sie jakie plemniki do cholery zyja az 7 dni? Pozatym jesli nie chcialabym rozpoczac nast opakowania to tez moglabym byc w ciazy? Ale wracajac do tej mojej tabletki co myslicie? 13 godzin to nie az tak duzo a wydaje mi sie ze producent tez nie moze podac wygorowanej granicy czyli te 12h... Aha i pisze niby zeby sie zabezpieczac przez nastepne 9 dni ale moj sie zapomnial i na 3 dzien skonczyl we mnie. Dodam jeszcze tylko ze biore te tabsy juz dobre 7-8 miesiecy a znowu mialam plamienia dosc mocne w srodku cyklu potem dwa dni przerwy i dostalam niby okres ktory o dziwo trwal tylko1 dzien i byl bardzo skapy. Jak myslicie moge byc w ciazy?
Ja również nie rozumiem, dlaczego - w przypadku opóźnień przez pierwsze dni nowego opakowania - ma znaczenie (wg ulotki) czy stosunek był 7 dni wcześniej. To, że w kolejne dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać - to dla mnie zrozumiałe, ale dlaczego mogę zajść w ciążę skoro stosunek był przed opuszczeniem tabletek ? Twoje pytanie "Pozatym jesli nie chcialabym rozpoczac nast opakowania to tez moglabym byc w ciazy? " - wydaje mi się jak najbardziej logiczne i zadam je na następnej wizycie u swojego ginekologa.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 13:31   #828
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Ja również nie rozumiem, dlaczego - w przypadku opóźnień przez pierwsze dni nowego opakowania - ma znaczenie (wg ulotki) czy stosunek był 7 dni wcześniej. To, że w kolejne dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać - to dla mnie zrozumiałe, ale dlaczego mogę zajść w ciążę skoro stosunek był przed opuszczeniem tabletek ? Twoje pytanie "Pozatym jesli nie chcialabym rozpoczac nast opakowania to tez moglabym byc w ciazy? " - wydaje mi się jak najbardziej logiczne i zadam je na następnej wizycie u swojego ginekologa.
W przypadku, gdy odstawia się pigułki, jest się zabezpieczonym do ostatniej aktywnej tabletki. Potem trzeba się zabezpieczać w inny sposób.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 07:23   #829
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;21935904]W przypadku, gdy odstawia się pigułki, jest się zabezpieczonym do ostatniej aktywnej tabletki. Potem trzeba się zabezpieczać w inny sposób.[/QUOTE]

To ważna informacja. Ale tak się zastanawiam - skoro w przypadku Qlairy aktywnych jest 26 tabletek, 27 i 28 to placebo, potem od razu bierze się kolejne opakowanie (jak gdyby w 29 dniu), to znaczy że (odstawiając tabletki) jestem zabezpieczona przez 26 tabletki. Wnioskuję więc, że tylko przez te 2 kolejne dni mam stosować dodatkowe zabezpieczenie, więc skąd informacja, że znaczenie ma stosunek 7 dni przed kolejnym opakowaniem. Czy dobrze myślę ?
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-09, 10:47   #830
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Hej Dziewczyny,zaczelam sledzic wasz watek bo zaczne brac te piguly za dwa tyg.I oczywiscie mam pelno roznych mysli.Niestety doczytalam narazie 7 stron,i jak narzie mam wrazenie ze jestem najstarsza(36 lat).Pigulki bralam baaaardzo dawno temu i byly to najpierw trofazowki Trinovum,nie mialam zadnych skutkow ubocznych,no moze chyba nogi mnie bolaly lekko,ale jakos nie bralam tego pod uwage.Potem bralam Marveloon.Potem byl Microgynom,a jakies dwa lata temu Yasminelle,bardzo krotko.Mam dwojke dzieci i naprawde nie chce wiecej,ostatnio zyje w stresie i pomyslalam ze na kilka lat sie zabezpiecze,niestety mialam tez spirale ale one mi wypadaja.jedyny m moim problemem sa zylaki,jestem juz po operacji i pomimo tego chce sprobowac.troche sie boje ale znam kobiety ktore biora piguly przy zylakach.Jedyne co mnie takze nipokoi to wskaznik Pearla tych tabletek,slabo wychodzi na tle innych(0,79 przy niepelnym i 0,42 przy dokladnym stosowaniu).No i zastanawiam sie jakone beda sie mialy do nadwagi,rozchodzi sie o dzialanie waze 68kg przy miniaturowym wzroscie 158cm.Takze poczytam dalej i jak zaczne brac to dam znac.
na szczescie tu gdzie mieszkam mam je za darmo,wiec zawsze moge wyrzucic albo komus odeslac za friko,jesli sie nie przyjma oczywiscie.Pozdrawiam.
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 14:18   #831
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
To ważna informacja. Ale tak się zastanawiam - skoro w przypadku Qlairy aktywnych jest 26 tabletek, 27 i 28 to placebo, potem od razu bierze się kolejne opakowanie (jak gdyby w 29 dniu), to znaczy że (odstawiając tabletki) jestem zabezpieczona przez 26 tabletki. Wnioskuję więc, że tylko przez te 2 kolejne dni mam stosować dodatkowe zabezpieczenie, więc skąd informacja, że znaczenie ma stosunek 7 dni przed kolejnym opakowaniem. Czy dobrze myślę ?
Skąd informacja o tych 7 dniach? Nie mam pojęcia, kto tak uważa i dlaczego.
A jeśli ktoś odstawia pigułki, a w ciążę nie chce zajść, to zabezpieczenie trzeba stosować nie przez 2 dni - jak napisałaś - ale cały czas
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 07:37   #832
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;21957987]Skąd informacja o tych 7 dniach? Nie mam pojęcia, kto tak uważa i dlaczego.
A jeśli ktoś odstawia pigułki, a w ciążę nie chce zajść, to zabezpieczenie trzeba stosować nie przez 2 dni - jak napisałaś - ale cały czas [/QUOTE]

Kieruję się tym, co jest napisane na ulotce tabletek Qlaira i w schemacie postępowania umieszczonym na blistrze z tabletkami: " Jeżeli kobieta zapomniała rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania, lub jeżeli zapomniała przyjąć jedną lub więcej tabletek w dniach od 3 do 9, wówczas istnieje ryzyko, że jest ona w ciąży (jeżeli w czasie siedmiu dni przed pominięciem tabletki miał miejsce stosunek). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem"
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 08:05   #833
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Kurcze dziewczyny przeczytalam caly watek i sa rozne opinie,ale wiekszosc jednak tych z plamieniem i nie wiem teraz co zrobic.Okaze sie okolo 23 go,znajac mnie pewno sprobuje a w razie co odstawie.martwia mnie te bole w lydkach.
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 10:23   #834
aleksandra1906
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witajcie dziewczyny Na forum jestem nowa,( chociaż często tu zaglądam ) Qlaire biorę już od 6 miesięcy. Postanowiłam podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami. Na początku byłam zadowolona, ale teraz... zastanawiam się nad zmianą W pierwszym miesiącu brania tabletek występował delikatny ból brzucha i piersi, miesiączka pojawiła się w postaci 2-dniowego plamienia. Kolejne opakowania już bez bólu jednak z okresem w postaci 2-3-dniowych plamień ( co bardzo mnie cieszyło, ponieważ mam długie i obfite miesiączki ) ochota na szaleństwa nawet jakby większa , humorki-czasami , ale czy to wina tabletek? Ogólnie byłam zadowolona, do 4 opakowania. Wtedy to zaczęły pojawiać się niespodziewane, wspomniane wczesniej 2 dniowe plamienia jednak nie raz w miesiącu a co 2 tygodnie. W tej chwili jestem przy 2 tabletce z 6 przy 26 tabletce z 5 opakowania dostałam okres w postaci plamienia który trwa nadal. Kontaktowałam sie z ginem i ten powiedział że jeśli plamienia międzycykliczne utrzymują się przez 2-3 cykle to najwidoczniej ten środek antykoncepcji nie jest dla mnie odpowiedni. Jednak nie sugerujcie się zbytnio opiniami na forum, bo każda z nas jest inna i każda będzie miała inne skutki uboczne, oraz inne tabletki mogą odpowiadać. Po zakończeniu okresu idę na konsultacje w celu zmiany środka anty.
aleksandra1906 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-10, 12:13   #835
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Annuar Pokaż wiadomość
Kieruję się tym, co jest napisane na ulotce tabletek Qlaira i w schemacie postępowania umieszczonym na blistrze z tabletkami: " Jeżeli kobieta zapomniała rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania, lub jeżeli zapomniała przyjąć jedną lub więcej tabletek w dniach od 3 do 9, wówczas istnieje ryzyko, że jest ona w ciąży (jeżeli w czasie siedmiu dni przed pominięciem tabletki miał miejsce stosunek). W takim przypadku należy skontaktować się z lekarzem"
Aha, o tę informację Ci chodzi. Zawsze czytałam, że jest się zabezpieczonym do ostatniej aktywnej tabletki. Fakt, że w przypadku Qlairy tych tabletek jest więcej, nie 21 jak to jest zazwyczaj... Więc może rzeczywiście nie jest się zabezpieczonym do ostatniej aktywnej pigułki w przypadku odstawienia.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 02:22   #836
mad85
Raczkowanie
 
Avatar mad85
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 314
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;21839764]Jeśli za późno rozpoczęłaś nowe opakowanie, to owulacja mogła się odblokować. Fakt, że u Ciebie to opóźnienie nie było duże, więc pewnie wszystko jest ok - ale powinnaś się zabezpieczać dodatkowo, tak na wszelki wypadek.[/QUOTE]
Dzięki, mam nadzieję że dostanę okres za 2 dni zaczynam czerwone tabletki Módlcie się za mnie
mad85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 10:35   #837
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Ja za kilka dni zaczynam,chociaz mam watpliwosci,szukam na necie dodatkowych informacji i dzis wkoncu znalazlam wazna informacje na angielskiej stronie.Ze te tabletki najlepiej aby byly stosowane przez kobiety po 35 roku zycia,a takze te ktore mialy skurcze w nogach,mdilo je,zatrzymywaly wode,bole gowy,zmiany nastroju.
jak ktos chce wiecej poczytac to prosze tu jest stronka po angielsku.
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/psb.563/pdf

Takze jestem przekonana po tym artykule i zaczne brac.
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-16, 21:05   #838
marta_ro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 31
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

ciekawy artykuł, brakuje takich w języku polskim. zastanawia mnie jednak nadal dlaczego jest polecany kobietom po 35. roku życia. nie jest to w żaden sposób wytłumaczone i chyba mało kto o tym wie. ciekawe więc jakie wiąże się ryzyko z przyjmowaniem qlairy u kobiet poniżej 35 lat.
marta_ro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 09:38   #839
xseniaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 121
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Nie jestem pewna czy lekarze wiedza o tym,chociaz powinni.Zauwazylas ze pearls indeks jest nizszy w przedziale 18-50 niz 18-35.i ciekawa jestem czy plamienia lub inne efekty uboczne wystepuja u mlodszych czy starszych kobiet.szkoda ze dziewczyny nie pisaly wieku.ja za tydzien zaczne i jestem bardzo ciekawa jak to wplynie na mnie,mam 36 lat.Kiedys jak bylam mloda bralam Trinovum i czulam sie okey,potem marveloon i tez spoko,ale przy Yasminelle fatalnie,libido zero bole glowy i nog ,kolatania serca,ciekawe jak ta na mnie wplynie.jestem jedyna osoba w moim miescie ktora je zacznie brac,troche mam cykora ale co ma byc to bedzie i chce je wyprobowac.
xseniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-17, 12:16   #840
Annuar
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 316
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Niestety za słabo znam angielski aby przeczytać polecany artykuł, ale zaciekawiło mnie, iż w Polsce reklamuje się Qlairę jako "dobre tabletki nawet dla młodych kobiet" a nie jako zwłaszcza polecane dla kobiet powyżej 35 r życia. Ja mam 31 lat, zobaczymy jak będzie. Na razie jestem dopiero w połowie drugiego opakowania.
Co do wskaźnika Pearla (niższy niż przy innych tabletkach) o którym wspomniałaś w tekście wcześniejszym - trochę mnie to zaniepokoiło. Wcześniej brałam Yasmin, nie wiem dokładnie jaki wskaźnik Pearla miały, ale pocieszam się tym, że różnice między tabletkami są minimalne, wszystkie wykazują ponad 99 % skuteczności.
Annuar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.