Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-27, 13:53   #1
kiwi94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85

Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!


JEZZZZZZZZU... powiedziałam sobię, że od poniedziałku będę się odchudzac, a tu co?
Na poczatku myslalm, zeby zastosowac diete kopenhadzka jednak za bardzo mnie ona przerazila, a poza tym nie lubie szpinaku
To powiedzialam sobie, ze bede jadla 3 male posilki dziennie. i tak oto zjadlam dzisiaj:
ŚNIADANIE:kromka z serem, 2 gotowane na twardo jajka, 1 ogorek kiszony
II ŚNIADANIE:BUŁKA SŁODKA
OBIAD: spaghetti

po każdym posiłku herbata zielona.

tak więc wyczerpałam już swój limit jedzenia na dzisiaj a dochodzi dopiero 15! czy któraś z was ma lub miała podobne sytuacje i czy dawałyście sobie rade?
i czy moze nie lepiej wziac sie za ta diete kopenhadzka? tak czy siak jem mało a moze przy tamtej diecie te skladniki sa tak dobrane zeby szybko chudnac a przy moim wybieraniu jedzenia nie bedzie widac efektow?
pozdrawiam
kiwi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 14:03   #2
nicka01
Wtajemniczenie
 
Avatar nicka01
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 2 233
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Zacznę od tego, że Twoja waga jest odpowiednia do wzrostu.
Więc odchudzać się nie musisz.
Ale skoro chcesz:

Musisz sobie rozplanować posiłki co 2-3 godziny.
Często ale mało. Nie omijać posiłków, nie głodzić się.
A próbowałaś diety ducana ? http://www.dieta-dukan.pl/
Moja mama schudła 7 kg w miesiąc.
Ja też bardzo dobrze się na niej czułam.
__________________



nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj


nicka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 15:16   #3
Niki Mouse
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 149
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Możesz spróbować najpierw ograniczyć porcje i np. nie jeść po 18tej to i tak sporo na początek, żeby przyzwyczaić organizm.
Ja zaczynam Dukana ale jakoś słabo mi idzie
Niki Mouse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 15:57   #4
kiwi94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Cytat:
Napisane przez Niki Mouse Pokaż wiadomość
Możesz spróbować najpierw ograniczyć porcje i np. nie jeść po 18tej to i tak sporo na początek, żeby przyzwyczaić organizm.
Ja zaczynam Dukana ale jakoś słabo mi idzie
w miare ograniczone porcje i brak jedzenia po 18 mam juz zaliczone jednak to spowodowalo tylko zatrzymanie sie przy obecnej wadze (mam sklonnosci do szybkiego tycia-takie geny)
teraz chyba wyprobuje chyba jakas dobra dietke
kiwi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 18:43   #5
kiwi94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

no i wiedzialam, ze nie wytrwam... przed chwila pochlonelam kolejny talerz spaghetti. musze sobie lepiej rozplanopwac posilki a nie jesc wszytsko na raz od jutra zaczynam diete kopenhadzka, kupilam juz wszytskie potrzebne produkty
kiwi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 19:43   #6
zielonamorelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielonamorelka
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: tam gdzie mnie nogi poniosły...
Wiadomości: 6 232
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

dziewczyno daruj sobie tą głodówkę zwaną kopenhadzką i zacznij racjonalne odżywianie.
zdrowa dietka[ja osobiście z całego serca polecam South Beach]bo wagę masz oki ale jeśli ci coś nei pasuje to lepiej schudnąć zdrowo i później nie męczyć się z efektem jo-jo
__________________
drożdże part 5 od 10.11.13r.
waga max-103,2kg
SBDiet 19.10.13r
teraz-88,8kg
wzrost 172cm
zielonamorelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 19:47   #7
gravin79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Cytat:
Napisane przez kiwi94 Pokaż wiadomość
JEZZZZZZZZU... powiedziałam sobię, że od poniedziałku będę się odchudzac, a tu co?
Na poczatku myslalm, zeby zastosowac diete kopenhadzka jednak za bardzo mnie ona przerazila, a poza tym nie lubie szpinaku
To powiedzialam sobie, ze bede jadla 3 male posilki dziennie. i tak oto zjadlam dzisiaj:
ŚNIADANIE:kromka z serem, 2 gotowane na twardo jajka, 1 ogorek kiszony
II ŚNIADANIE:BUŁKA SŁODKA
OBIAD: spaghetti

po każdym posiłku herbata zielona.

tak więc wyczerpałam już swój limit jedzenia na dzisiaj a dochodzi dopiero 15! czy któraś z was ma lub miała podobne sytuacje i czy dawałyście sobie rade?
i czy moze nie lepiej wziac sie za ta diete kopenhadzka? tak czy siak jem mało a moze przy tamtej diecie te skladniki sa tak dobrane zeby szybko chudnac a przy moim wybieraniu jedzenia nie bedzie widac efektow?
pozdrawiam
Po pierwsze. Waga , którą sobie założyłaś to NIEDOWAGA, czyli jak rozumiem w pełni świadomie chcesz robić sobie zdrowotną krzywdę?!

Po drugie jaki masz limit kalorii - bo ja nie widzę u ciebie nawet 1000 kcal?
Po trzecie - nie wiem czy sama tu założyłaś wątek w dziele W krzywym zwierciadle..., czy też któryś z modów po przeczytaniu Tego co napisałaś zdecydował na przeniesienie tematu, ale powinno Ci to dać do myślenia.
Po czwarte - czy widzisz w tym co zjadłaś jakieś źródła witamin i minerałów w ilościach, które mogą chociaż się zbliżyć do 50% zapotrzebowania dziennego. O błonniku nie wspomnę, bo jakbyś wiedziała po co i na co on jest w diecie, to byś raczej nie jadła tak jak jesz

Teraz odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz stracić zdrowie i jeszcze przytyć?! Jak tak, to miłej kontynuacji katowania się!!!

Poczytaj sobie o tym, co to jest prawidłowa waga, jak się ją wyznacza, o czym mówią wyniki takich wskaźników jak BMI, Ponderal i nie rujnuj sobie zdrowia, proszę
Prawidłowa waga do wzrostu
__________________
http://wagaiwzrost.pl/ - blog o tym czym jest prawidłowa waga i zdrowe odżywianie.

Nie dajmy się się ogłupić modom i szalonym trendom. Odchudzanie to nie proces łatwy, szybki i przyjemny. To długotrwały proces zmiany nawyków i to nie tylko żywieniowych!!

Edytowane przez gravin79
Czas edycji: 2010-09-27 o 19:49
gravin79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-27, 19:47   #8
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Dziewczyno, dieta nie może być głodówką! Poczytaj wątki podwieszone na Dietetyce i przestań sobie szkodzić. Masz zapewne tak spowolniony metabolizm że nawet nie jedząc nic, nie schudniesz wiele. Jedz często, zbilansowane pełnowartościowe posiłki i ćwicz. A jeść powinno się 2-3 godziny przed snem, jeśli posiłek jest białkowy to nawet pół godziny przed snem. Niejedzenie po 18 to jeden z głupszych mitów. Pierwsze co musisz zrobić to częstym i porządnym jedzeniem oraz ćwiczeniami pobudzić do pracy metabolizm. A omijanie posiłków tego nie spowoduje, wręcz przeciwnie...
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:34   #9
kiwi94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

ale skoro ta dieta jest naprawde taka zla, zero efektow, tylko szkodzi zdrowiu, to dlaczego jest tak wiele jej zwolennikow? wiele dziewczyn pisze ze wcale efektow jojo nie ma. oczywiscie jesli nie zaczniemy sie od razu objadac wszystkim co popadnie po zakonczeniu tej diety. np po zakonczeniu diety kopenhaskiej mozemy zaczac diete 1000kcl.
kiwi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-27, 20:37   #10
Winky
Zadomowienie
 
Avatar Winky
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 231
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Cytat:
Napisane przez kiwi94 Pokaż wiadomość
po zakonczeniu diety kopenhaskiej mozemy zaczac diete 1000kcl.
Przykłady dwóch fantastycznych diet.
__________________
Kochać i tracić, pragnąć i żałować;
Padać boleśnie i znów się podnosić.
Krzyczeć tęsknocie: PRECZ! i błagać: PROWADŹ! -
Oto jest życie: nic a jakże dosyć...
Winky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 16:17   #11
CLARA_F
Wtajemniczenie
 
Avatar CLARA_F
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 455
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Nic, tylko załamać ręce
ja na Twoim miejscu nie wyrządzałabym sobie takiej krzywdy. Nie lepiej przejść się do dietetyka po porady żywieniowe, aby utrzymać obecną wagę i czuć się naprawdę dobrze? Popieram przedmówczynie w szczególności gravin79
__________________
CLARA_F jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-28, 19:33   #12
kiwi94
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

jak to sie mowi, czlowiek madry dopiero po szkodzie
dzisiaj BYŁ moj pierwszy dzien na kopenhaskiej. niestety, juz po lunchu wiedzialam, ze nie wytrzymam, bo bylam nieziemsko glodna.
postanowilam zaczac diete 1200kcal i po prostu cwiczyc teraz myslicie, ze to jest dobry pomysl ?
kiwi94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 07:29   #13
Silke Apill
Raczkowanie
 
Avatar Silke Apill
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: ptb
Wiadomości: 154
Talking Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Głodówka? Odpada, wyniszczysz organizm!
Dieta? Jak najbardziej ale zróżnicowana,
NIE słuchaj głupot typu:
" nie jedz po 18 " - ostatni posiłek zjadaj 2h przed snem żeby nie obciążyć żołądka, ale jeżeli musisz coś schrupać bo nie możesz zasnąć to zafunduj sobie jakiś twaróg , jajko, albo kurczaka.
" będę jeść mało to schudnę"- bzdura bzdura bzdura, żeby schudnąć należy dostarczyć organizmowi mniej kalorii niż potrzebuje ( tzw. ujemny bilans energetyczny) żeby schudnąć wystarczy obniżyć dawkę kaloryczności o jakieś 200-300 dziennie od potrzebnej
" jem 3 posiłki dziennie i nic więcej"- w ten sposób spowolnisz metabolizm , i możesz spodziewać się efektu odwrotnego do zamierzonego.
Moje rady:
- jedz 5-6 posiłków dziennie najlepiej w 3 godzinnych odstępach czasu
- nie popijaj podczas jedzenia
- jedz dużo warzyw ( najlepiej do każdego posiłku)
- jeżeli chodzi o owoce to owszem ale nie na deser po posiłku, tylko jakiś czas przed
- Jedz produkty o niskim stopniu przetworzenia, zawierają bowiem cukry złożone które stopniowo są uwalniane do krwi i zapobiegają napadom żarłoczności ( nie skacze nam po nich cukier}
- pieczywo białe zamień na żytnie razowe lub mieszane typu graham
- jedz duużoo błonnika pochodzącego z produktów zbożowych i warzyw. Będziesz czuła się długo najedzona i spokojnie dotrwasz do następnego posiłku
__________________
`Upadasz? A ja rosnę w siłę.!
Bo dodałeś mi sił , czym mnie nie zabiłeś`




52 kg- 53kg -53,5kg- 54kg-54,5 kg-55 kg- 56 kg- 57 kg- 58 kg
Silke Apill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 08:48   #14
girl_interrupted
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 45
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Silke Apill mądrze gada
Jeszcze dodam tylko, że moim zdaniem nie powinnaś całkowicie rezygnować z tego co lubisz, a co jest "niedozwolone". Jeśli są to słodycze to może w jednym dniu w tygodniu pozwolisz sobie na coś słodkiego zamiast owocu np? Człowiek jest tylko człowiekiem, a od jednego batona jeszcze nikt nie umarł. Jestem pewna, że nie zaszkodziłby w diecie, a może dzięki niemu unikniesz napadania na jedzenie.
__________________
A ta pustka, ta pustka, ta pustka?!
To najpewniej głód...
W źrenicy tak pełnej żywej mgły
Nie ma nic...
girl_interrupted jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-03, 14:03   #15
Silke Apill
Raczkowanie
 
Avatar Silke Apill
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: ptb
Wiadomości: 154
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

girl_interrupted Zgadzam się
Wiadomo raz na jakiś czas można sobie pozwolić na słodycze, ja np. mam słabość do orzechów i codziennie jem ich trochę ok 50 gram mimo że są bardzo kaloryczne W odpowiednich ilościach nic nie zaszkodzi a może wręcz pomóc Słodkości poprawiają humor i są nam czasem potrzebne żeby właściwie funkcjonować
__________________
`Upadasz? A ja rosnę w siłę.!
Bo dodałeś mi sił , czym mnie nie zabiłeś`




52 kg- 53kg -53,5kg- 54kg-54,5 kg-55 kg- 56 kg- 57 kg- 58 kg
Silke Apill jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 14:51   #16
kociara92
Zadomowienie
 
Avatar kociara92
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 236
Dot.: Dzisiaj już nic nie mogę zjeśc!

Słyszałam też, tzn. czytałam gdzieś, że jak juz NAPRAWDE przekroczysz ilość kcal tego dnia to możesz zjeść jajko ugotowane na twardo, samo bez żadnych dodatków. Nie wiem niestety czy działa bo nie próbowałam nigdy
kociara92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:56.