moje próby - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-28, 18:39   #1
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam

moje próby


proszę Was o konstruktywną krytykę, ostatnio zainteresowałam się fotografią, jak na razie lubuję się w widokach, co byście zmieniły, poprawiły, nie piszcie o przeróbkach, bo uważam, że zdjęcie powinno być urocze samo w sobie i wywoływać jakieś emocje
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 18:41   #2
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: moje próby

i teraz troszkę inne
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:14   #3
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: moje próby

Dużo czytam o fotografii krajobrazowej, i są pewne zasady, które należy przestrzegać. Jedną z najważniejszych jest zasada 2:1 czyli należy zachować takie proporcje by 2/3 stanowiło niebo , a 1/3 obiekt ciężki np góry (niekiedy może być na odwrót). Na twoich zdjęciach trzecie z rzędu jest ok, ale już czwarte jest pół na pół - pół kadru to niebo, pół - góry.. To sprawia, że odbiorca się "dusi".
Po drugie myślę, że powinnaś tochę bardziej skontrastować 2, 3 i ostatnie zdjęcie krajobrazowe. Jest zbyt jasne. Należy nadać mu charakteru.
Ze zdjęć krajobrazowych najbardziej podoba mi się zdjęcie 1 i 2 ale głównie 2 - jest kontrast i proporcje Zdjęcie jest ciekawe . Jednak podejrzewam że było robione przy złych warunkach światła i wkradł się do niego szum niestety, ale i tak duuży plus dla Ciebie
Jeśli chodzi o zdjęcia przyrody to moim zdaniem trochę oklepane tematy . Zdjęcia z zoo prawda? Moim faworytem są papużki. Również motyl, ale nie ze względu na temat zdjęcia tylko na piękną ostrość pierwszego planu i małą fłebie ostrości tła .
Myślę że masz predyspozycje, jednak brakuje Ci troszecze wiadomości. Mimo to myślę że to i tak dobry start ;> Możesz mi powiedzieć jakiego aparatu używasz? tak z ciekawośći

Edytowane przez IzabelaB
Czas edycji: 2010-09-28 o 20:34
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:22   #4
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: moje próby

dzięki za miłe słowa i za porady a mam lustrzankę Nikona D60
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-28, 20:40   #5
IzabelaB
Raczkowanie
 
Avatar IzabelaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 189
GG do IzabelaB
Dot.: moje próby

Nie ma za co Nie chcę nikogo nigdy krytykować, daję tylko rady ;*
Masz dobry aparat , próbuj ile możesz bo trening czyni mistrza
Życzę powodzenia !

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

A właśnie zapomniałam dopisać!
Polecam książki pana Scott'a Kelby'iego. Są naprawdę dobre. Można je kupić w empiku za ok 35 zł. Ja trafiłam na okazję w tesco i kupiłam za 20zł ale to tak btw Uczę sie na nich teorii i sprawdzam ją w praktyce. Jest napisana prostym językiem , troszkę humorystycznie. Naprawdę polecam wszystkim !
IzabelaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 11:07   #6
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: moje próby

czy ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia??????
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 11:48   #7
lee_monka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 2 344
GG do lee_monka
Dot.: moje próby

mi to się wydaje, że kolory możnaby podkręcić, bo takie są trochę szarawe, ale ogólnie nieźle
__________________
na avatarze: ja

biorę udział w konkursie welli kto ma ochotę zagłosować, będzie mi miło
lee_monka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:11.