smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni itp.) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-09, 01:30   #1
piotrek255
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1

smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni itp.)


Jak długo powinno sie smażyć na patelni teflonowej (bez tluszczu) pokrojone w dosc grube plastry mieso z indyka? do tej poru trzymałem je na patelni około 30 minut i zawsze wychodzą gumowe, mieso z kurczaka jest bardziej delikatne i niemam z nim zbytnich problemow, ale tez czasami wychodzi twarde i nieapetyczne.

dodatkowo przy obecnym smazeniu w wysokiej
temperaturze mieso zabarwia mi sie na czerwono (podejrzewam ze to od krwi z miesa bo na patelni tez troche jej zostaje) i tworzy sie na nim dosc twarda powloka. Mieso na pewno niejest zepsute, kupowalem i smazylem w ten sposob mieso z wielu źródeł wiele razy, problem na pewno tkwi w mojej niewiedzy.

Jak dlugo i w jaki sposob powinno sie smazyc mieso z kurczaka i indyka bez uzycia tluszczu zeby bylo delikatne a nie gumowe z zabarwieniem od krwi z miesa?


PS: mam kuchenke elektryczną
piotrek255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 09:03   #2
moja imaginacja
Zakorzenienie
 
Avatar moja imaginacja
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: De
Wiadomości: 9 061
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

nie wiem jak z teflonową,ale ja kiedys smazylam na zwyklej bez tluszczu. odrobina wody na patelnie, piers z kurczaka,5-10 min i gotowa. Zeby byla w miare smaczna, to multum przypraw sie przyda^^
moja imaginacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 11:02   #3
aska80
Raczkowanie
 
Avatar aska80
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 134
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

A nie możesz pokroić dość cienko?
Ja zmniejszam ogień i przykrywam patelnię dobrze dopasowaną przykrywką - nawet bez tłuszczu, dość grube kotlety mielone są w środku gotowiutkie , drobiowe dusze tak 20-30 minut.
__________________
aska80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 19:13   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

No to mi na piersi starcza na mojej teflonowej góra 7-8 minut, żeby był gotowe po obu stronach
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 10:37   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

mieso indycze jest zupelnie inne niz z kurczaka, wiec stad te roznice.
Ja uzywam filetow z kurczaka, indycze raczej nie, no chyba ze mielone, ale i takie tez niechetnie. I Tobie tez tak radze.

a trudno to sie dopiero kaczke przyrzadza.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-17, 12:56   #6
bassienkaw
Zakorzenienie
 
Avatar bassienkaw
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: wcześniej Mysłowice, teraz Jaworzno
Wiadomości: 12 812
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

Dokładnie, kaczka jest bardziej problemowa... ja z indykiem nie mam problemu jako takiego... często go używam do placuszków, choć ostatnio taniej mnie wychodzi kurczak...
__________________
Mama: Łucji i Julii

90 - 86 - 82- 78 - 74 - 70 -66 -61 - 60

Moja historia odchudzania






bassienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 07:29   #7
AlicjaH
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Gdzieś w NECIE
Wiadomości: 992
Dot.: smazenie piersi z indyka/kurczaka (w jaki sposob i jak dlugo? krew na patelni

Trzymam na patelni około 10min. Pierwsze 5 na większym a drugie na mniejszym ogniu. 30min to bardzo długo jak na kurczaka i indyka/pierś/ Ogólnie smażę krótko mięsa-nie lubię suchych
pozdrawiam
Doczytałam ze masz elektryczną to inaczej niż ja. Na elektrycznej jest chyba 2razy dłużej?
__________________
I zesłał ją Pan na ziemię...By siała zamęt i zniszczenie...
18TYDZIEŃ-CHŁOPAK

Edytowane przez AlicjaH
Czas edycji: 2010-10-20 o 07:31
AlicjaH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.