Cmentarze dla zwierząt - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-02, 09:24   #31
paulinka_22
Rozeznanie
 
Avatar paulinka_22
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 889
GG do paulinka_22
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Noja Niunia pojechala tylo na rutynową operację szystko miało być dobrze,serduszko mocne...ale lekarz po otwarciu zdecydował,że trzeba dokonac eutanazji-nie było miejsca nie zajętego przez raczysko....a pies do ostatnich chwil nie zdradzał,że coś mu jest....
__________________
Nie ma rzeczy niemożliwych!!!

paulinka_22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 16:45   #32
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

szkoda ze pieski nie zyja tyle co ludzie......
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 19:39   #33
rimlora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 342
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Malaika85 zycze duzo sily dla pieska no i przedewszystkim dla Ciebie.Bo mino tego ze to piesek jest chory rodzina rowniez cierpi.
Moj piesek byl juz dwa razy powaznie chory.Lezal pod kroplowkami , dostawal zastrzyki, nie jadl , nie pil itd weterynarz dawal mu niewielkie szanse ,ale nie poddalismy sie i teraz moj piesek jest znowu zdrowy i pelny energi, funkcjonuje z jedna nerka

A gdyby juz nie bylo naprawde zadnych szans pomysl z dzialka bardzo fajny .
Zycze powidzenia
rimlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-03, 10:40   #34
mimossa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 19
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Bardzo mi przykro z powodu suni. Mam nadzieje, ze nie cierpi i jej stan sie poprawi.

Ja pozegnalam swoja sunie 2 lata temu. Mieszkam w Warszawie, nie mam dzialki i oddalam ja do utylizacji. Z uplywem czasu nie zaluje decyzji. Moja sunia jest u mnie gleboko w sercu, nie potrzebuje miejsca zlozenia martwego ciala. Teraz mam dzialke i dwa psy, jednak po ich smierci (mam nadzieje, ze za wiele lat) rowniez oddam je do utylizacji, a nie pochowam na dzialce. Dla mnie liczy sie pamic o nich.

Ale to tylko moje prywatne odczucia, wiec nikogo nie namawiam do niczego, niech kazdy robi to, co chce (zgodnie z prawem), a wszystkim bdzie sie zylo przyjemniej
__________________
Nie mam polskich czcionek, a na literke 'e' wylal mi sie sok i nie zawsze owa literka da sie wcisnac Z gory wszystkich przepraszam za dyskomfort w czytaniu
mimossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 20:47   #35
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Bardzooo ci wspołczuję....Wiem co znaczy, gdy musisz pożegnac swojego ukochanego psiaczka.Mnie to spotkało 2 lata temu.
Moja psinka została pochowana w ogródku u mnie.
Ale wiem ,że są cmentarze dla zwierząt.Ja jednak wybrałabym na Twoim miejscu działkę wujka.
Życzę dużo sił!
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 16:54   #36
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Współczuję Wiem, co przeżywasz mój pies został specjalnie przejechany samochodem, przez syna sąsiadki, którzy mieszkają 3 podwórka dalej Po roku jesteśmy tego pewni na 100% bo niedawno gdy chciała zaatakować w lesie mojego obecnego psa przez przypadek wygadała się...
Nie rozumiem takich "ludzi" , kobieta jest bardzo wrogo nastawiona do Katolików ale żeby znęcać się na psem, który nic nie zrobił to już przesada.
Szkoda, że nasze prawo nie chroni zwierząt....
Właśnie w sobotę, 8 sierpnia mija rok....

My swojego pochowaliśmy niedaleko w lesie, w jego ulubionym kocyku

Powodzenia
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:22   #37
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Malaika, bardzo Ci współczuję. Musiałam usypiać chorego kotka, który był ze mną tylko pół roku, nie wyobrażam sobie tego, co musisz przechodzić.

Ale.
Zakopywanie zwierząt w ogródku jest niezgodne z prawem, tak samo w lesie, czy gdziekolwiek indziej, gdzie dostęp do zwłok mogą mieć inne zwierzęta.

Deborah - no niestety, za przypadkowe zabicie zwierzęta nic nie grozi... Za to przynajmniej wyciągane są konsekwencje za znęcanie, nielegalne hodowle etc. Świat idzie do przodu mimo wszystko.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-05, 17:25   #38
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Zakopywanie zwierząt w ogródku jest niezgodne z prawem, tak samo w lesie, czy gdziekolwiek indziej, gdzie dostęp do zwłok mogą mieć inne zwierzęta.
pomimo tego, że teraz juz to wiem i tak nadal wiem, że moje obecne zwierzęta (i następne) pochowam w ogrodzie

Cytat:
Napisane przez Deborah100;13599390[I
][/I]Wiem, co przeżywasz mój pies został specjalnie przejechany samochodem, przez syna sąsiadki, którzy mieszkają 3 podwórka dalej

o boże, że też lubie umieją być tacy okropni
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-05, 17:27   #39
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: miejsce pochówku psa...gdzie?jak?

Doczytałam teraz, że sąsiadka przejechała psa specjalnie..
Pewnie bym jej podrzuciła jakiejś trutki do ogródka, co by jej kwiatki pousychały.

Też chowałam moje koty w ogrodzie.
Ale oficjalnie do niczego się nie przyznaję.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 22:40   #40
torunnie2016
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3
co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

znalazłam informację, że w toruniu jest cmentarz dla zwierząt. prowadzi go miasto. Tutaj są zdjęcia: m mtorun.pl/artykul/cmentarz-dla-zwierzat-w-toruniu-zdjecia-228644.html

Widzę, że ludzie tutaj prawdziwe sarkofagi wystawiają. Czy myślicie, że taki cmentarz ma sens, czy to raczej przegięcie?
ps. jakiś baran nie pozwala dodać linka. między pierwszym, a drugim m trzeba usunąć spację.

Edytowane przez torunnie2016
Czas edycji: 2010-10-28 o 22:42
torunnie2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 00:33   #41
Stellanova
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 923
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Najwiecej cmentarzy dla zwierzat znajduje się w USA oraz w Kanadzie.
Za najbardziej luksusowy cmentarz dla zwierzat w Stanach uważa się cmentarz w Hartsdale połozony niedaleko Nowego Jorku. Znalazłam informację, ze na tym własnei cmentarzu spoczywają dwa psy, które gdy zmarły ich pochówkiem i opłatami za niego zajęły sie dwie jakże ważne instytucje w USA. Amerykańska armia ufundowała nagrobek psu,ktory słuzył w jej szeregach a Liga Antywisekcyjna opłaciła pochówek innemu psu.

Obecnie w Polsce powstały juz cmentarze w kilku miejscach.

Adresy cmentarzy dla zwierząt:

Cmentarz dla zwierząt "Psi Los"
Konik Nowy (p.Warszawą, k. Halinowa)
22/783 60 06 tel. 601 309 045
http://www.psi-los.com

Cmentarz Małych Zwierząt
Rzędziany k/Białegostoku
tel. 607 220 111 , tel. 601 669 399
http://www.cmentarz-zwierzat.pl


Cmentarz dla zwierząt "Cerber"
Łódź ul. Malownicza 84
tel. 42/64 84 061


Cmentarz dla zwierząt
Rybnik ul. Majątkowa 42
tel. 32/424 62 99


Cmentarz dla zwierząt
Mochle 42 ( k. Bydgoszczy, gm.Sicienko)
tel 52/3815271 lub 600 751 996


Cmentarz dla zwierząt" Tęczowy Most "
ul. Szymanów 7 gm. Kąty Wrocławskie
tel: 789 11 39, 39 07 002 tel. kom. 600 758 556
http://www.hotelkubus.com/cmentarz.html



Powstały również Wirtualne Miejsca Pamięci :

http://www.e-cmentarz.pl/

http://www.wirtualnycmentarz.pl

http://little-star.strefa.pl/niebo

http://affa.pl/most/menu_in.html

http://www.dognet.pl/ogrod/ogrod.cgi

http://www.dogheaven.com

http://rainbowbridge.com


Pierwszy zwierzecy cmentarz powstał w 1991 roku w Koniku Nowym koło Halinowa pod Warszawą. Cmentarz ten nosi nazwę "Psi Los".
Kazde z pochowanych zwierzat na tym cmentarzu ma swoja tabliczke z imieniem. Chowane sa nei tylko psy ale ptaszki, chomiki, koty oraz konik. Pogrzeb kosztuje ok. 250zl za zwierzę do 20 kg. a za wieksze 350zł. a pielegnacja grobu za rok ok.50zł.





Edytowane przez Stellanova
Czas edycji: 2010-10-29 o 00:35
Stellanova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-29, 03:47   #42
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Cytat:
Napisane przez torunnie2016 Pokaż wiadomość
znalazłam informację, że w toruniu jest cmentarz dla zwierząt. prowadzi go miasto. Tutaj są zdjęcia: m mtorun.pl/artykul/cmentarz-dla-zwierzat-w-toruniu-zdjecia-228644.html

Widzę, że ludzie tutaj prawdziwe sarkofagi wystawiają. Czy myślicie, że taki cmentarz ma sens, czy to raczej przegięcie?
ps. jakiś baran nie pozwala dodać linka. między pierwszym, a drugim m trzeba usunąć spację.
Uważam, że taki cmentarz ma taki sam sens jak cmentarz dla ludzi.
Ja byłam do swojego psa bardzo przywiązana, po jego odejściu bardzo długo nie mogłam się pozbierać.
Myślę, że gdybym musiała zostawić jego ciało w lecznicy, ze świadomością, że pojedzie do spalarni to byłoby mi jeszcze ciężej.
A tak, dzięki rodzicom, mogłam zaopiekować się swoim psem do samego końca. Zawinęłam go w jego ulubiony koc i sama włożyłam do grobu.
Do Konika Nowego nie mam blisko, muszę przejechać całą Warszawę i jeszcze trochę, a ponieważ nie posiadam samochodu to jest to prawdziwa wyprawa.
Ale wiem, że kiedy mi źle, kiedy najbardziej za nim tęsknie, mogę pojechać na jego grób, posiedzieć przy nim, trochę pogadać, wypłakać się i w pewnym sensie pobyć z nim.
Ważne też było dla mnie to, że jest to pochówek legalny. Nie jakieś miejsce w lesie, gdzie może za kilka lat wybudują blok czy ciało rozwleką zwierzęta. Nie własny ogród bo za kilka lat się wyprowadzę a rodzice może zechcą sprzedać dom i co wtedy? Nie mam gdzie przyjechać, nie mam jak wejść.
A dzięki cmentarzowi dla zwierząt wszystko jest tak jak być powinno.


Dodam jeszcze, że chciałabym pójść o krok dalej. Marzy mi się cmentarz, na którym mogliby leżeć i właściciele i ich zwierzęta.
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 06:55   #43
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

1000days napisała właściwie wszystko to, co sama chciałam. Popieram takie miejsca.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 14:16   #44
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Ja też jestem ZA!
Myślę, że masa właścicieli zwierząt by skorzystała z takiego cmentarza.

Właściwie w każdej gminie powinien być taki cmentarz. O wiele lepsze to, niż np. jakieś wysypisko śmieci. Bo zaraz by było, że nie ma miejsca. Ja byłabym skłonna sama dopłacić- i inni właściciele pewnie też- do budowy takiego cmentarza.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 14:18   #45
madzius90
Zakorzenienie
 
Avatar madzius90
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 16 539
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
1000days napisała właściwie wszystko to, co sama chciałam. Popieram takie miejsca.
Ja również i uważam, że powinno ich powstawać więcej
Bo np. u mnie w pobliżu nie ma takich miejsc
madzius90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 10:14   #46
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Jestem za.
Mojego psa traktuję jak członka rodziny i chciałabym go pochować kiedy umrze.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:00   #47
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Jestem za takimi cmentarzami. Chciłabym w końcu godnie pochować swoje zwierzaki a nie gdzieś pod drzewkiem. Dobrze jeszcze jest jak ktoś ma dom z ogrodem,ale mieszkając w bloku trzeba już kombinować.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:03   #48
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

z jednej strony to fajny pomysł, żeby upamiętnić swojego pupila, ale z drugiej to myślę, że lepiej dac te pieniążki na schronisko, a zwierzaczka do kremacji (to ładniej brzmi niż utylizacja)- lepiej, żeby ileś zwierzaków się najadło, niż stawiać jednemu pomnik marmurowy...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 21:15   #49
201604190949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 7 274
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Ale to, że pochowałam swojego psa nie znaczy, że będzie miał marmurowy pomnik. Owszem, będzie miał płytę z imieniem i datą.
Poza tym to nie jest kremacja. To JEST utylizacja, tak jak śmieci. Człowieka kremują a potem grzebią prochy (lub stawiasz babcię na kominku - ale to w USA). A zwierzę jest spalane z różnymi odpadkami i potem nie masz nic.

Wroclovianka
nawet z własnym ogrodem jest średnio. Po pierwsze jest to nielegalne. Po drugie co jak będziesz chciała się przeprowadzić?
201604190949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-01, 13:19   #50
cinnamoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

ja zgadzam się z esfirą
cinnamoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 14:11   #51
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Utylizacja u weta też kosztuje i to wcale nie tak mało... na wszystkim można by oszczędzić, od jedzenia po kosmetyki i oddać na schronisko, także dla mnie to nie argument. Po prostu jeśli ktoś się lepiej poczuje, bo jego pupil ma swoje miejsce na cmentarzu, to czemu nie. Moja kotka została zutylizowana i nie jest mi z tym najlepiej, po prostu nie znajduje się nigdzie. Ludzi też z jakiegoś powodu chowamy... ciekawe ile osób, by się zgodziło na utylizację, a przecież ile zaoszczędzonych pieniędzy, które można oddać na szczytny cel.
Nie można sobie chować zwierzaków pod krzakiem, i to jest dla mnie kolejny argument. Tym bardziej, że to jest w 100% utylizacja, przerobienie na śmieci, jakby kremowali i dawali urnę, to wolałabym skremować.

Jakbym miała okazję pochować tak zwierzaki, to bym to zrobiła. Wystarczyłby głaz z tabliczką.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 16:02   #52
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

nie wyobrażam sobie oddać ukochane zwierze do utylizacji. Być może to objaw "uczłowieczenia" zwierząt, ale wszystkie moje zwierzaki zawsze chowam ze swoimi ulubionymi kocykami czy zabawkami.
Przez te kilka lat, zwierzak staje sie pełnoprawnym członkiem rodziny u mnie.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 16:37   #53
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Cytat:
Napisane przez 1000days Pokaż wiadomość
Wroclovianka nawet z własnym ogrodem jest średnio. Po pierwsze jest to nielegalne. Po drugie co jak będziesz chciała się przeprowadzić?
Owszem jest to sprzeczne z prawem, tylko jak to w Polsce bywa - nikogo to nie obchodzi i nikt tego nie kontroluje zbytnio.
O przeprowadzce nie pomyślałam, ale wszystko zależy też jak kto na to patrzy. Jeden będzie chciał mieć tabliczkę, siedzieć nad nią i wspominać, zapalać świeczki...a drugi po prostu zakopać w spokoju zwierzaka na własnej ziemi niż kamuflować się z nim i łopatą na mieście w parku/krzakach/za drzewem pod blokiem pod osłona nocy.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 17:33   #54
Princess_19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 63
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

na pewno wiele ludzi puka sie w czoło ale ja jestem jak najbardziej za. Nie mowie o stawianiu nagrobkow i nie wiadomo czego wystarczy tabliczka. Dla mnie moj pies to moje oczko w głowie i nie wyobrazam sobie go zutylizowac czy cos. Myśle ze kazdy wrazliwy czlowiek traktuje swoje zwierze jak rodzine i ciezko sie z nim rozstac. Dla mnie to noralne ze chcemy by zwierzak mial swje miejsce
Princess_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 22:41   #55
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Jeden będzie chciał mieć tabliczkę, siedzieć nad nią i wspominać, zapalać świeczki...a drugi po prostu zakopać w spokoju zwierzaka na własnej ziemi niż kamuflować się z nim i łopatą na mieście w parku/krzakach/za drzewem pod blokiem pod osłona nocy.
To nie jest tak łatwy wybór, bo nie każdy ma własną ziemię. Zresztą zwierzak może odejść, gdy ziemia jest zmarznięta lub gdy nie ma mężczyzn w domu - wykopanie metrowego dołu, to nie taka łatwa sprawa. No i powinno się to miejsce przystawić czymś cięższym, żeby zwierzęta nie wykopały.
Dla mnie cmentarz to po prostu kawałek własnej ziemi, gdy się takiej nie ma.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-04, 13:51   #56
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
To nie jest tak łatwy wybór, bo nie każdy ma własną ziemię. Zresztą zwierzak może odejść, gdy ziemia jest zmarznięta lub gdy nie ma mężczyzn w domu - wykopanie metrowego dołu, to nie taka łatwa sprawa. No i powinno się to miejsce przystawić czymś cięższym, żeby zwierzęta nie wykopały.
Dla mnie cmentarz to po prostu kawałek własnej ziemi, gdy się takiej nie ma.
Nie musisz mi pisać, bo wiem co to kopanie dołu w zimę - w tą z TŻ kopaliśmy aż 3 a że mieszkamy w bloku to pod osłoną nocy kopaliśmy w zacisznym odludnym miejscu - a i tak wystraszyliśmy jakiegoś spacerowicza z psem, jestem ciekawa co sobie tam w swojej główce pomyślał o Nas Dlatego uważam, że cmentarz jest dobry i legalny. Ale póki nie ma to lepiej jest już mieszkać w domku z ogródkiem niż szlajać się po mieście z łopatą.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 14:54   #57
lapinne
Zadomowienie
 
Avatar lapinne
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 513
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

kiedy bylam dzieckiem, widzialam ciezarowke pelna martwych psow do utylizacji. byl to widok tak traumatyczny, ze caly dzien przeryczalam-nie poszlam tego dnia do szkoly.

jesli wszystko bedzie tak, jak byc powinno, to mloda odejdzie pierwsza...
i ja jej nie oddam do utylizacji na pewno.
to jest moj pies, moj PRZYJACIEL, moja RODZINA.

mam nadzieje, ze wtesy juz w moim miescie bedzie, gdzie pochowac zwierze...
lapinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 17:42   #58
magdaka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

Moj piesio umarl w maju tego roku i zostal skremowany indywidualnie,mozna powiedziec,ze na moich oczach,moj maz sprawdzil,ze to wlasnie Jego wkladaja do specjalnego pieca- prochy zostaly zamkniete w malej urnie...Moze niektorym wyda sie to glupie,ale nie moglam pozwolic,zeby zostal gdzies spalony z innymi zwierzetami...na szczescie wlasnie pod Wroclawiem jest cmentarz dla zwierzat i wlasnie tam jest jedyna na razie w Polsce mozliwosc kremacji indywidualnej....Maja specjalny sprowadzony z zagranicy piec...Wciaz mi smutno gdy o tym mysle,ale ciesze sie,ze nie zostawilam go samego i wiem,gdzie jest i ze to naprawde i na pewno On...
magdaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-09, 19:04   #59
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: co myślicie o zwierzęcym cmentarzu?

myślę,że każdy powinien mieć prawo do pochówku zwierzęcia chociażby na swoim podwórku.Bo w przypadku cmentarzy-jest ich jeszcze mało,ale te ludzkie już zajmują strasznie duże obszary.Moim zdaniem,choć wiem że przywiązani jesteśmy do tradycyjnego pochówku,więcej osób powinno się poddać kremacji.Zwierzęce jeszcze nie są tak popularne,ale kiedyś i ludzkie i zwierzęce będą się rozrastać, więc z czysto ekonomicznych powodów wolę kremację.
A już strasznie nie podobają mi się pomysły wypychania swojego zwierzaka i stawiania jako eksponatu w domu-ani to estetyczne ani moralne moim zdaniem
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:52   #60
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
gdzie można zakopać zdechłe zwierzę ?

w parku
w lesie
na łące
na własnej działce ?
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-11 21:47:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:47.