2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 17:15   #2851
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
gabisun a jakoś dotarło do mnie, ze jestem zmęczona,sama nie wiem,ale już mi przeszło
a nio to dobrze

Weronisia tak czasami aparat przekłamuje te kolory, Kini też taki rudawy czasami przy skórze wyłazi nie wiadomo skąd, no bo ja czarnuch a tż szatyn

Martucha ano dwojako, ja tam wolę w niebo nie patrzeć, żeby jakiś bociek się nie przypałętał
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 17:24   #2852
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
trzymam kciuki za wizytę u pediatry jutro
w sumie nie ma za co trzymać kciuków, bo z Olą wszystko dobrze, tylko chcę popytać o to jak mam jej rozszerzać dietę. Ale dzięki
Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
Dziewczynki jak liczycie miesiace zycia...bo my teraz mamy 11tydzien zycia..wiec ktory to miesiac...2 czy 3?...bo w jakiejs gazecie mam napisane ze to juz 3 miesiac...i teraz zglupialam..
w gazetach różnie liczą. Ja liczę miesiącami. Czyli 19. każdego miesiąca Ola zaczyna kolejny miesiąc
Cytat:
Napisane przez Lisica1 Pokaż wiadomość
Aha i jeszcze jedno pytanie: moja mala przyjmuje antybiotyk od wczoraj..czy mozliwe jest zeby po nim caly czas spala...mam nadzieje ze nie jest oslabiona.......\
możliwe, że to po antybiotyku. Niektóre tak działają
czyli z tego wynika ze moja ma 3 miesiace..a wczoraj u lekarki powiedzialam ze ma 2,5 miesiaca ...
dobrze powiedziałaś. Jest w 3 miesiącu ale nie ma skończonych 3 miesięcy.

Pomidora
ja podaję kaszkę ryżową z jabłkami Bobovity (jedyny sklep na osiedlu to biedrona a tam nie mieli zwykłych ryżowych). Najpierw wprowadziłam mm ale to nie ma znaczenia chyba. Zresztą kaszkę możesz rozrabiać w swoim mleku a nie w mm. Z brzuszkiem nie było problemów a wręcz przeciwnie- kupy teraz wyglądają lepiej (tylko niestety bardziej śmierdzą). Daję tak jak w przepisie- 3 łyżki kaszki na 150 ml mleka (a czasem na więcej mleka). Podaję przez smoczek 3-przepływowy- ta kaszka jest dosyć rzadka


calabria w mojej przychodni położna to taki niesympatyczny babsztyl, że na pewno nie zgodziłabym się, żeby do mnie przychodziła


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Śniło mi się, że jestem w ciąży znowu... nie macie pojęcia jaka się obudziłam przerażona

martucha84 czyli tej kaszki manny nie gotujesz tylko zalewasz wrzątkiem? dobrze zrozumiałam?

Cytat:
Napisane przez Lenka* Pokaż wiadomość
. Ja osobiście rozszerzyłam już Małej dietę, ale gluten podam dopiero po 7-8 miesiącu, tak doradził nam alergolog - powiedział, że dzieciom które już mają stwierdzoną jakąś alergię (skazę białkową) NIE WOLNO podawać glutenu tak wcześnie, to samo dotyczy wielu innych produktów (zwłaszcza żółtka), alergikom wprowadza się wszystko później.
o to też muszę zapytać naszą pediatrę- ciekawe jakie ona ma na ten temat zdanie
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 17:57   #2853
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Martucha ano dwojako, ja tam wolę w niebo nie patrzeć, żeby jakiś bociek się nie przypałętał
ja też

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
w sumie nie ma za co trzymać kciuków, bo z Olą wszystko dobrze, tylko chcę popytać o to jak mam jej rozszerzać dietę. Ale dzięki
martucha84 czyli tej kaszki manny nie gotujesz tylko zalewasz wrzątkiem? dobrze zrozumiałam?


o to też muszę zapytać naszą pediatrę- ciekawe jakie ona ma na ten temat zdanie
spoko spoko kciuki zawsze potrzebne
ja dodaje do wrzącej wody i mieszam nie przerywając gotowania ale trwa to z 10-15 sekund bo juz jest gęsta
tak tak zapytaj pediatre ona najlepiej was zna i podpowie co i jak jest ok dla Oli

---------- Dopisano o 18:57 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

przypominam że 21-22 styczeń to dzień babci i dziadka jakby ktoś zapomniał
a ma na tym świecie takowych bliskich

no i jeszcze to pierwsze świeto naszych rodziców
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 17:57   #2854
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
a w ogóle ostatnio chodze strasznie nerwowa i przez tą byłą tż-a i wogole jakies lęki mamaz zaczelam ostatnio popalac z tego wszystkiegoa włosy to mi garsciami wychodza są dosłownie wszędzie nawet sie normalnie uczesac nie moge wszędzie kudły!niedługo będe łysa
Ja paliłam kupe lat przed ciążą i jeszcze nie wróciła A ty też lepeij zakończ to świństwo palić

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Dzięki

A jak te parówki robiłaś?
Bo moja Natalka też posmarkana i kaszle... podaję jej to co nam pediatra zaleciła ostatnim razem, ale mnie te parówki zaciekawiły, bo ostatnio z katarkiem walczyłam ponad tydzień...

Wiec tak do miski nalewam wodę z czajnika zagotowaną tam wsypuje 3 łyżki soli kuchennej i na wierzch trochę sodki powiedzmy łyżkę to się tak zapieni na chwilkę wymieszam i stawiam albo obok łóżeczka, albo obok kaloryfera A najlepiej to wstawić do pomieszczenia w którym dziecko jest kąpane wtedy jest duża wilgotność i to paruje A jak wystygnie to jeszce w tym pieluchy maczam i na kaloryfer Nam to chyab pomogło bo katar po tym (szczególnie po kąpieli) szybko znika


Mnie boli jak kucnę albo siedzę na czymś twardym, no i po stosunku...
I też właśnie tak jak piszesz - tak nagle zaczyna.

No ja licze że to minię Mnie po stosunku nie bili Raczej w trakcie na samym początku Ciągnie mnie tak...

Klarissa może jak dzieci wyzdrowieją to jakieś spotkanie przy Karmi ?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Była
Miała 3 chłopców i urodziła dziewczynkę Anię.
Ja mam numer do Czarneelizabeth Może jej sms napisać..

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
ilona fajnie ze rozmowa z tztem sie udała, a swoja droga widzialam na fb film z pływającym Franiem i Twój mąż bardzo pięknie do niego mówi, synku, synuniu, widac zakochany tatuś we Franku
Jest w nim zakochany po uszy Są strasznie do siebie podobni

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A czy zauważyłyście na tej mojej fotce Pascala śpiącego na tacie, że Pascalek jest rudy?
Dopiero jak napisałaś to zauważyłam A po listonoszu powiadasz wystarczy że u Ciebie i u TZ choć jedna osoba była ruda i jest prawdopodobieństwo że będzie rude dziecko Sprawdzałam jak w ciąży byłam

My byliśmy na kontroli I Frankowi nie jest gorzej a jest mu nawet lepiej (ja myślę że to te parówki) Wiec pani nie mogła wyjść z podziwu jaki on ładny i jak oczami wodzi i takie tam Poza tym go zważyłam i waży 6130 a 22-go kończymy 3 miesiące W miesiąc przybrał równy kilogram No i zastałym o ten napletek bo położna mi kazała delikatnie go ruszać A pani Dr mówi że nowa szkołą i nie ruszać tylko tal leciutko wiec ja jej mówię ze ja leciutko robię i ona mówi ze mi pokaże i Jak mu ściągała to cały żołądź zobaczyłam (Czy wy jak to robicie to tak że żołąz wychodzi?)I oczy wywalam I mówię że jak tak mu nie ściągam tego tylko tak delikatnie jak się dziurka pojawia hih bo ja się bałam a teraz wiem że mojego Franka to nie boli i śmiało mogę to robić Ale ogólnie babka mówi że do momentu jak się czuje że można...
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 18:14   #2855
Binka0310
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rotherham UK/ Boleslawiec
Wiadomości: 171
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ciężko was nadrobić, miałam 10 stron jeszcze a dziś się zrobiło 20 jestem na stronie 75 dopiero ale powoli i kiedys dojde do końca

Fajny pomysł z tym grupą na fb tylko szkoda że nie łapie zbytnio o co kaman Paula wysłałm zaproszenie ja Sabina P...

Moja mała już w miarę zdrowa ale przekonam się jutro bo ide na kontrole. Dziś z małą byłam u okulisty no i ma bardzo zatkany kanalik łzowy i teraz przez tydzień muszę zakraplać oczko i naciskać w odpowiednim miejscu i jak nie przejdzie to będzie musiała mieć zabieg przetykania kanalika.

Gabi w B-c postawienie domku w stanie surowym to od 30 do 40 tysi a było więcej bo do 60 dochodziło ale się firm pootwierało i by mieć jakąś robotę to za grosze robią. Ja mam zamiar też domek postawić. Tylko Tż czeka na tel od szefa z Anglii i wraca tam i chcemy sobie działkę kupić a dopiero później kredyt. Projekt i wszystkie rzeczy z tym związane sama sobie załatwię bo chce rozszerzyć działalność z mamusią i otworzyć biuro architektoniczne więc mie nie będzie zbytnio kosztować.

Aaaaa i Gabi jeśli nie masz przyłączy wodnokanalizacyjne to moja mamusia robi ale wydaje mi się że powinnaś mieć dołączone do projektu jeśli z biura architektonicznego kupowałaś

Idę kąpać małą i usypiać no i w między czasie starszym się zająć
__________________
Binka0310 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 19:03   #2856
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
To dobrze,że się mylę I fajnie tez,że nie masz mi za złe,że szczerze wyraziłam swoje zdanie. Niestety nie wszystkie dziewczyny na tym forum mają tyle dystansu do siebie


A własnie miałam pytać jak tam kupkowa sytuacja u Pascala,ale widzę,ze chyba nadal jest biegunka.

Fem ,nie wiem czy dobrze zrozumiałam twoją myśl,ale chyba chodzi Ci o to,że na forum są jak gdyby osoby "ważne i ważniejsze" i niektóre otrzymują natychmiast odpowiedź,a inne po kilka razy muszą zadawać pytanie,a i tak nie zawsze uzyskują odpowiedź.Czasem którejś nie ma kilka dni i już całe forum się martwi co się stało,a innych może nie być miesiac, a i tak nikt nie zauważy.Niestety jak to w zyciu bywa,niektore osoby rzucaja się w oczy,a inne są w cieniu.Ja np z braku czasu czytam wątek bardzo pobieżnie i opisuję tylko na te posty,ktore mnie interesują,bo inaczej nie dałabym rady.
szczerosc jest najwazniejsza nie mam za zle
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 19:31   #2857
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Binka oooo...czyli wracacie fajnie, papierki wszystkie mamy te wodno coś tam też ale dziękuję a gdzie chcecie domek? w Bolesławcu czy na obrzeżach? dużo domków w Dobrej się pobudowało...no ceny fajnie pospadały mój znajomy ma nawet ekipę za 28tyś. tylko terminy na dwa lata do przodu
Musimy jeszcze zmiany w projekcie zrobić i mam nadzieję, że z nas nie zedrą zbytnio najważniejsze to chcemy zlikwidować kominek

Ilona pisz do czarnej
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 20:08   #2858
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziewczyny Tz zrobił mi bardzo niespodziankę Mianowicie jak Karmiłam po kąpieli Franka on przygotował mi kąpiel ze świecami, pianka i dwoma łykami winka Jezu jak było fajnie Wyleżałam się w wannie i na chwilę zapomniałam że mnie bili, że jestem nie wyspana że mam dziecko i męża
Zrehabilitował się chłopina

A do Czarnej napiszę jutro żeby już dziś nie przeszkadzać
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:23   #2859
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

fem tez sie czesto tu tak czułam mam na to sposób pogrubiam literki lub kolorek daje w pisaniu i mi dzieczyny odpisująspróbuj

klarissa własnie one bólu nie czują pipy hee

aaneczka1984 a mi Amelia sika do wanny na poczatku masakra juz mi tak zrobiła z 5 razy

weronisia super fotka,Pascalek rośnie!

ilona super że sie pogodziłaśi że pomaga ci.Amelia waży 5200 dokładnie 2miesiace 3dzien to nie za dużo ?? Czy tak ma byc?


Do plam polecam VANISH

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
dziewczyny Tz zrobił mi bardzo niespodziankę Mianowicie jak Karmiłam po kąpieli Franka on przygotował mi kąpiel ze świecami, pianka i dwoma łykami winka Jezu jak było fajnie Wyleżałam się w wannie i na chwilę zapomniałam że mnie bili, że jestem nie wyspana że mam dziecko i męża
Zrehabilitował się chłopina

A do Czarnej napiszę jutro żeby już dziś nie przeszkadzać
gratulacje!!!super miła niespodzianka

mój dziś mówił że kupi mi depilator a ja powiedziałam że nic od niego niechce Przekupctwo??hee smieszny jest


Ja od dziś nie chwale mojego dziecka bo co ją pochwale to jest zmierzła itp Koniec tego dobrego
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g

Edytowane przez malwina1204
Czas edycji: 2011-01-11 o 20:25
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:28   #2860
ninaad
Wtajemniczenie
 
Avatar ninaad
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2 745
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
fAmelia waży 5200 dokładnie 2miesiace 3dzien to nie za dużo ?? Czy tak ma byc?
przez pierwsze 2 miesiące dzieciaczki z reguły przybierają 0,5-1 kg miesięcznie
ninaad jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:35   #2861
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć

Ja od środy nie włączałam komputera, bo stwierdziłam, że pochłania mi zbyt wiele czasu i zamiast się wyspać lub coś zrobić w domku to siedzę i buszuję w i-necie.

Przejrzałam pobieżnie co naskrobałyście (sporo tego )

malwina - współczuję problemów z Tż-tem
Dzieci do 6 m-ca powinny przybierać ok.700-750 g miesiecznie

tifio - Twój synek jest w podobnym wieku co mój Szymon, zauważyłam, że trzymasz go pioniowo (zdj.przy choince). czy On już trzyma stabilnie główkę?

martucha
- my też chyba zapiszemy się na basen, tzn. Tż będzie chodził z małym

Ilona
- zazdroszczę takiej niespodzianki
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 20:37   #2862
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Zuziczka Pokaż wiadomość
Klari- pisalam na fb, bo mam ten sam problem. Olek dzis oglosil strajk glodowy. Nie chce jesc a to do niego zupelnie niepodobne...
NIe wiem co robic, niby jutro mamy pediatre, ale co ona moze mi powiedziec, jak Olka nie zna? Olek szarpie cyckiem, puszcza i ryczy, nie chce i tyle. Jak go odstawiam, to jest cisza i idzie spac, albo sie czyms zajmuje. Ale za chwile jak zaczyna marudzic i daje mu cycka to to samo...
A z butelki je? Ja miałam to przez kilka tygodni, ale że z butelki jadła spokojniej to przerzuciłam się na butlę.

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
malwina ano faceci,takich dobrych w 100% szukać chyba ze świeczką
Ale z kobietami jest to samo

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Dziewczyny a po co wy te wszystkie probiotyki dajecie może głupie pytanie lekarz wam zalecił?

Też chciałam o to zapytać.

Malwina współczuję...dlatego jestem przeciwna pobieraniu się przez ciążę
Ja też
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:44   #2863
malwina1204
Rozeznanie
 
Avatar malwina1204
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 812
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

]

Cytat:
Napisane przez Majka232 Pokaż wiadomość
Cześć

Ja od środy nie włączałam komputera, bo stwierdziłam, że pochłania mi zbyt wiele czasu i zamiast się wyspać lub coś zrobić w domku to siedzę i buszuję w i-necie.

Przejrzałam pobieżnie co naskrobałyście (sporo tego )

malwina - współczuję problemów z Tż-tem
Dzieci do 6 m-ca powinny przybierać ok.700-750 g miesiecznie

tifio - Twój synek jest w podobnym wieku co mój Szymon, zauważyłam, że trzymasz go pioniowo (zdj.przy choince). czy On już trzyma stabilnie główkę?

martucha - my też chyba zapiszemy się na basen, tzn. Tż będzie chodził z małym

Ilona - zazdroszczę takiej niespodzianki
oj to moja za duzo wazy urodziła sie 2900 a wazy 5200=2300 w 2miesiace a powinna góra 1500 ale zauwazyłam że już je rzadziej co 2-2,5 h za dnia od 5dni około bo 2 miesiace jadła często a mało nawet na godzine 2 razy ale nie zawsze duzoprzecież nie dam dziecka na diete niech rośnie malutka
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c8ribbo0mr04q.png

Amelia 2.11.2010-53cm,2900g
malwina1204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 20:53   #2864
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
]


oj to moja za duzo wazy urodziła sie 2900 a wazy 5200=2300 w 2miesiace a powinna góra 1500 ale zauwazyłam że już je rzadziej co 2-2,5 h za dnia od 5dni około bo 2 miesiace jadła często a mało nawet na godzine 2 razy ale nie zawsze duzoprzecież nie dam dziecka na diete niech rośnie malutka

Mój synek urodził się 3350g a w 10 tyg. życia ważył 6 kg, teraz ma 12 tyg. i pewnie już ok.6,5 kg waży i do tego jest długi, bo już gondolka wózka jest na styk w ciepłym kombinezonie. W ciągu 1 tyg. przybrał nawet 350g
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 21:07   #2865
cellaris
Rozeznanie
 
Avatar cellaris
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 958
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej dziewuszki nie było mnie kilka dni bo...no czasu mi zabrakło jakoś...ale nie martwcie się nie uciekłam na fb, tutaj mi dobrze i nie zamierzam się nigdzie przenosić, no i mam nadzieję że już w miarę na bierząco będę z wami
Kilka waszych postów poczytałam i tak...
martucha super,że z Patem wszystko ok i jest zdrowy, zresztą my to wiedziałyśmy od początku no nie? Nas 31 stycznia czeka konsultacja u okulisty,ale to raczej wymuszone przez moją panikę było. Neurologa sobie podarowałam póki co bo rozmawiałam z moją neuro u której się leczę, powiedziałąm co mnie niepokoi a ona stwierdziła,że jej zdaniem panikuję (a ona jest naprawdę świetna),no ale jak mnie to bardzo niepokoi to mam na swoją wizytę (też 31)martusię zabrać to ona mi wszystko poogląda i wytłumaczy co i jak....
Dalej nie wiem co która z was pisała,ale

Probiotyki podaję (biogaję) my na mm jesteśmy i były problemy ze śluzem w kupce, czyli coś z florą bakteryjną było nie tak. Teraz jest ok i chciałam odstawić,ale....one też uodparniają no i myślę jest zima, podtem przedwiośnie wirusy dookoła,a marta nie ma moich przeciwciał więc chyba lepiej je jeszcze podawać
Na plamy z marchewki pomógł lidlowy odplamiacz W5
Wszystkie zdjęcia dzidziolków CUDOWNE

Mam pytanie do dziewczyn które podają słoiczki....czy dajecie je dzieciom tylko jeden raz dziennie? U nas jest tak... 1 i 2 karmienie mleko mm, 3 karmienie marchewka, 4 k. mix mleko+kaszka ryżowa 5k. jabłuszka 6 k. (przed spaniem)mleko. Oczywiście pomiędzy tym herbatka, woda czy sok jabłkowy (marta pije wszystko). A jak jest u was? A no i od kilku dni raczy mnie moje dziecko dwiema ogromnymi, tęczowymi kupsztalami na dzień : rano i wieczorem jak w zegarku.
__________________
Niegrzeczna Mamuśka
cellaris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 21:33   #2866
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Smile Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez AAJJ Pokaż wiadomość
Klarissa- u mnie podobnie było z tym bólem, powiem ci że przeszło niedawno jakoś samoistnie, a minęło już ponad 4 miesiące od porodu.
Może mnie też przejdzie.
W końcu kiedyś musi.

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
toż to koszmar musiał być mi się śniło, że czekałam pod porodówką w kolejce , normalnie jak u dentysty
Heh, też dobre

Cytat:
Napisane przez elenka1 Pokaż wiadomość
klarissa ja tez obudziłabym sie przerazona... swoja droga ciekawe która z naszego watku bedzie w ciąży pierwsza a co do podawania jedzenia ja tez zupełnie tego nie czaje, poprostu pojde do sklepu i zobacze co mozna po 4 mscu podawac i juz... ja zaczne od marchewki, pozniej jabłko po łyżeczce dosłownie a pozniej to sama nie wiem, pewnie mix jablko+marchewka, pozniej cos z ziemniakiem a pozniej to juz zobacze jakie słoiczki sa
Twoja metoda na podawanie jedzonka też nie wydaje mi się zła
Generalnie ja ciężko kapuję takie rzeczy...

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
NIe. Powiedział, że jak są tylko dwie biegunkowe kupy na dzień, a nie ma do tego innych niepokojących objawów jak np. wymioty, czy brak apetytu, to nie trzeba tego leczyć, że samo przejdzie.
No ale ja nie wiem ile mam jeszcze czekać. W poprzedni poniedziałek miał pierwsze biegunki, a więc dziś 9-ty dzień.
No ale przecież coś trzeba zrobić... a może nie trzeba?
A Pascalek się męczy?

Co do ciąży to ja się na razie nie piszę na taki interes.
Mogę jedynie robić puste przebiegi

Martucha
i Lenka dzięki za wyjaśnienie z tym glutenem. Wprawdzie nie do końca jeszcze czaję bazę, ale jakoś to pewnie opanuje. Lenka nie wiedziałam, że twoja mała ma skazę - zawsze taka gładka buźka na zdjęciach.

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Ja paliłam kupe lat przed ciążą i jeszcze nie wróciła A ty też lepeij zakończ to świństwo palić
Nie zapaliłabyś?
Mnie się czasem zdarza

Cytat:
Klarissa może jak dzieci wyzdrowieją to jakieś spotkanie przy Karmi ?
Chętnie

Dzięki za info o inhalacji, chyba zastosuję.

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
klarissa własnie one bólu nie czują pipy hee
W końcu skądś się wzięło powiedzenie dentysta-sadysta...

---------------------------
Nie opowiadałam wam, ale w niedzielę chwalę tż-ta do teściowej, że prasuje małej pieluszki a ta taką dziwną minę zrobiła i do mnie "nie wiedziałam, że pampersy się tez prasuje"....
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:34
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 21:48   #2867
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
No ale przecież coś trzeba zrobić... a może nie trzeba?
A Pascalek się męczy?
Nie męczy się. Jak miał zatwardzenie, to tłoczył i tłoczył... prawie oczy mu pękły
A teraz jedno pchnięcie i jest wystrzał a więc jest lepiej. Może już mu tak zostanie...
A tak w ogóle, to dziś nie zrobił nic, ani kropeczki. Więc albo koniec biegunki, albo cisza przed burzą, albo wczorajsza marchewka go zapchała
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 21:48   #2868
bordowa
Wtajemniczenie
 
Avatar bordowa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2 936
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
pomidora- spróbuj malucha przemęczyć( i siebie) w dzień i nie dać pospać za długo, może będzie lepiej spa w nocy i znajdziesz przyczynę...
Gdyby mnie ktoś budził bez potrzeby to bym zabiła
Nie rozumiem takiego podejścia.

Ale znalazłam dziś demotywator... http://demotywatory.pl/2546417/Tato-to-prawda Smutne...

Tż kupił mi stację pogody i teraz w końcu wiem, że mam za sucho w mieszkaniu. Wczoraj wilgotność była 33%, dziś po południu też a teraz spadło do 29%
__________________
"Pamiętaj: wszystko Ci wolno - ale nie wszystko warto."
bordowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 21:49   #2869
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
"nie wiedziałam, że pampersy się tez prasuje"....
bo padnę
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-11, 21:52   #2870
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej, hej Mamusie.

Nadrobiła- chociaż sporo tego było.
A Wy tu gadacie, że wątek zamierab

Oczywiście połowa cytatów mi wcięło i nic nie pamiętam.

Problemy ze snem minęły (odpukać) wczoraj i dzisiaj sen po kąpieli i jedzonku był w max 10 minut i zasypiała normalnie sama w łóżeczku

Byliśmy dzisiaj u lekarza- waga 6400, a mamy 3,5 miesiąca.
Popytałam o rozszerzenie diety, i u nas plan jest taki.
-wprowadzamy nowy produkt po 7 dniach od poprzedniego;
-zaczynamy od 3 łyżeczek marcheweczki, zwiększamy codziennie aż do pełnej porcji czyli małego słoiczka;
- po tygodniu do tego ziemniak, ale wtedy już nie 3 łyżeczki ale już cała porcja;
- gdy pojawią się problemy z kupką to mamy podać tarkowane SUROWE jabłuszko- wg mojej pani doktor jest najlepsze, mówi, żeby jabłka nie podawać ani ze słoiczka ani gotowanego, tylko surowe. Mam sie nie bać bo i tak je obieramy z skórki (można grubo).
- soczki mamy sobie odpuścić


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Chciałam dać dziecku herbatki a ona mnie po prostu wyśmiała widzę, że twój synek też cię wyśmiał...
Pandziołka wkleiła na FB filmik z takiej akcji- wyśmiewania butelki- bosko to wygląda.

Fajnie, że jedzenie się już uregulowało- może to faktycznie gardełko jej przeszkadzało. w sumie ja jak jestem chora to nie mam smaku i apetytu.

A krocze mnie też pobolewa czasami- głównie jak długo stoję

martucha84- kciuki za spokojną noc po szczepieniu.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
A

Wklejam fotki Pascalka:
Świetna pozycja do snu

fem- to nie jest tak jak wygląda, poprostu czasami nie da napisać tyle ile się chce, bo brak czasu albo nie wie się nic na ten temat. Albo post umknie w tłoku innych. Ja czytam wszystko, ale nie wszystkim odpisuję, bo często nie wiem co.

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Czasem którejś nie ma kilka dni i już całe forum się martwi co się stało,a innych może nie być miesiac, a i tak nikt nie zauważy.
Ale to nie wynika ze złośliwości- tylko jeśli ktoś jest na forum codziennie i zamieszcza tu kilka postów dzień w dzień to od razu rzuca się w oczy nieobecność takiej osoby (czy się chce czy nie).


Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
kurcze was tez tak nawiedzaja położne?
U mnie była 3 razy położna po porodzie, zawsze umawiała się wcześniej telefonicznie. 4 wizytę miałam w zanadrzu- na wezwanie tel z mojej strony ale nie korzystałam.
No i raz była lekarz- nasza pediatra.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
A mi Patrol kawał zrobił..
U nas takie akcje były tylko w pierwszym miesiącu, chociaż ostatnio Dagmara zasikała przewijak bo zamuliłam ze zmianą pieluszki
Też sie zastanawiam co u Czarnej i Szokoladki.

Cytat:
Napisane przez ninaad Pokaż wiadomość
a ty gdzieś zgłaszałaś, że życzysz sobie takich wizyt? u mnie żadna położna ani pielęgniarka środowiskowa nie były (nie to, żebym żałowała...)
Nie trzeba zgłaszać- to szpital ma obowiązek zgłosić do niej, że nam urodziło się dziecko i podać wszystkie namiary, a one maja obowiązek się pojawić. Tak samo lekarz z wizytą patronażową (co innego, że niektórzy olewają).

W sumie to dobrze, bo są różne rodziny i różne warunki mają dzieci, tak przynajmniej Państwo ma szansę wychwycić jakieś "złe" rzeczy lub krzywdę dziecka.

Cytat:
Napisane przez calabria Pokaż wiadomość
a włosy to mi garsciami wychodza są dosłownie wszędzie nawet sie normalnie uczesac nie moge wszędzie kudły!niedługo będe łysa
Mi też sypią się na maxa. Są wszędzie, naprawdę wszędzie.
I nie pal kobieto

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Śniło mi się, że jestem w ciąży znowu... nie macie pojęcia jaka się obudziłam przerażona
Ja też miałam taki sen 6 tyg po porodzie, śniło mi się, że poszłam na kontrolę do Gina a on mi na usg pokazuje, że synek będzie. Ja w szoku, bo przecież był połóg więc jak ja w tą ciążę zaszłam i w tym śnie rozmowa z mężem- kiedy to się stało, że ja nie pamiętam
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 22:02   #2871
Lenka*
Zadomowienie
 
Avatar Lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 661
GG do Lenka*
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
j
przypominam że 21-22 styczeń to dzień babci i dziadka jakby ktoś zapomniał
a ma na tym świecie takowych bliskich

no i jeszcze to pierwsze świeto naszych rodziców
my wpadliśmy na genialny pomysł na prezent
damy laurkę z odciskiem stópki Małej, już kupiłam farbki

Cytat:
Napisane przez malwina1204 Pokaż wiadomość
]


oj to moja za duzo wazy urodziła sie 2900 a wazy 5200=2300 w 2miesiace a powinna góra 1500 ale zauwazyłam że już je rzadziej co 2-2,5 h za dnia od 5dni około bo 2 miesiace jadła często a mało nawet na godzine 2 razy ale nie zawsze duzoprzecież nie dam dziecka na diete niech rośnie malutka
Moja przybrała jakieś 2 kg w pierwsze 2 miesiące, ale pediatra powiedziała że to dobrze.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Martucha i Lenka dzięki za wyjaśnienie z tym glutenem. Wprawdzie nie do końca jeszcze czaję bazę, ale jakoś to pewnie opanuje. Lenka nie wiedziałam, że twoja mała ma skazę - zawsze taka gładka buźka na zdjęciach.
Jak miała 3 miesiące to miała czerwoną skorupę na buzi.. pediatra mówiła że to skaza. Odstawiłam nabiał i miała gładziutką buźkę.

Ale co się okazało.... Od świąt jem codziennie jogurt, 3 plasterki sera żółtego i dużo czekolady. Martyna ma cały czas gładką buzię! Czyli to nie była alergia na mleko może to było od pomidorów, dużo ich jadłam jesienią, teraz w ogóle.

Czy któraś podaje dziecku Nan Pro 1?? Jutro muszę kupić mm i zastanawiam się nad tym mlekiem.. chyba jest dobre na brzuszek?
__________________
Martynka
Lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 22:40   #2872
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

NIKaP-n, życzę szybkiego powrotu do zdrówka
A kupiłam sweterek, bluzeczkę i paseczek
Dziękuję w imieniu Franka
Czadowe pączusie z Twoich mężczyzn!

gabisun, Franek dziś wydobył z siebie 6 kupek - nie mam pojęcia jak on to robi

aaneczka1984, nie wróciła, bo fryzjerka przyszłą do mnie A to nie jest jakaś diametralna zmiana, więc nie ma się czym chwalić. Ale może jak się trochę ogarnę i przypudruję moja pryszczatą gębę to cyknę jakaś fotkę
Dziękuje Też się wczoraj ucieszyłam jak zobaczyłam 62 na wadze
Ale Twój Patryczek jest starszy od mojego Franka prawie miesiąc, więc różnica w wadze jak najbardziej wskazana
Gratuluję dłuuugiego snu Patryczka Oby zdarzało mu się to częściej!
Niestety wszędzie tak jest, że dbają bardziej o nowych klientów, a "starymi" wcale się nie interesują i nie mają nic ciekawego do zaproponowania. Może zrezygnuj i weź jako nowy klient

Klarissa, jeśli Natalka nadrabia w nocy to moim zdaniem nie ma powodu do paniki. Mój Franek też ma czasem dni, że w dzień je tylko po troszku, ale jak się w nocy przyssie to Go oderwać nie można Jednak życzę, aby Natalka miała większy apetyt!
O wyrzucaniu śmieci to już mojemu nie musze przypominać, bo wie, że to należy do jego obowiązków, a teraz produkujemy kosmiczną ilość i trzeba wyrzucać nawet dwa razy dziennie.
W sprawie bólu radziłabym się skonsultować z ginekologiem, bo kto wie co tam się dzieje skoro to nie z wysiłku?
Dziękuję A Ty napewno szybko zrzucisz świąteczne kilogramki! Kilka spacerków z wózkiem w taką pogodę i nie będzie śladu
Czadowe masz sny! Ja to pewnie bym się nieźle spocona z wielkim przerażeniem obudziła

ninaad, ale Twoja Ola to dziewczynka, więc musi dbać o figurę 20-tego idziemy na szczepienie, więc zważymy Franka i zobaczymy czy domowa waga nie oszukuje

martucha84, tak jak pisałam wcześniej - nie jest to jakaś radykalna zmiana fryzurki, więc nie ma się zbytnio czym chwalić... Ale jestem w miare zadowolona, bo trzeba było nałozyć poprawkę po poprzedniej fryzjerce, która wyciachałą mi włosy, że wyglądałam jak mop
W temacie zębów chyba Cię nie pocieszę, bo moja chrześnica też się męczyła z żebami od 5 m-ca, a pierwszy wyszedł jej dopiero jak miała 10 m-cy, a na kolejne też trzeba było czekać i czekać...

Pomidora, razem z Frankiem dziekujemy za komplementy dotyczace wagi

martynka81,
głosik oddany

IlonaN2, super, że wyjaśniliście sobie wszystko z Tż-tem! No i że Frankowi mija skok i wraca do normalności.
Też lubię mieć, czysto, pachnąco i wszystko na miesjcu, tylko, że mam takie małe mieszkanie, że wszystkiego wszedzie pełno, więc nie widać tego mojego porządku
Co do wagi Franka to taka tylko orientacyjna. Ważyłam Go tylko razem ze sobą, a 20-tego okaże się ile tak naprawdę waży. Ja mam 170 wzrostu, ale za to mąż ma 192, więc Franek w niego taki duży
U nas z napletkiem to tak jak u Ciebie, za każdym razem jak mu "ruszam" to się zastanawiam czy Go nie boli...
No, no! To Ci męzu zrobił niespodziewankę! Chyba musze swojego do Twojego na szkołę podesłać

Weronisiu, napewno o Tobie nie zapomnimy! Nie martw się Trzymam kciuki za Pascalkowe bioderka!
A jaki duży już ten Twój Pascalek, jeszcze trochę i też będzie miał fałdeczki na udkach
Mi się rzuciły w oczy włoski Pascalka, ale myślała, że to może wina światła, aparatu czy Bóg wie czego...

fem,
pytałaś o plamy po marchewce prawda? A my marchewki jeszcze nie jemy, więc nie wiem czym ją wytępić... Chociaż ja na wszystko stosuję Vanish (na plamę, a potem jeszcze do pralki), więc pewnie marchewkę też zlikwiduje. Z tego co wiem to plamy z banana się nie spierają, więc radzę uważać!

hagar1, były dziś u mnie dwie koleżanki ( z tego jedna w ciąży0 i obie były bardzo zdziwione, że dziecko w nocy jest głodne i trzeba je karmić. Przecież one w nocy nie wstają jeść, więc i dziecku nie powinno się chcieć Także jakby usłyszały ile razy wstajesz do swojego maluszka to chyba by padły jak kawki!

Majka232, jeszcze czasami mu się majtnie, ale ogólnie to on od samego początku sztywno trzymał tą swoją cięzką główkę, a teraz to już wogóle szaleje i nie chce jej nigdzie położyć. Najlepiej jak mu głowa do niczego nie dotyka A Twój Szymon na jakim jest etapie dźwigania swojej cięzkiej główki?

Szczęśliwa, Dagmarka rośnie jak na drożdżach. Powodzenia w próbowaniu nowych smaków

---------- Dopisano o 23:40 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość

przypominam że 21-22 styczeń to dzień babci i dziadka jakby ktoś zapomniał
a ma na tym świecie takowych bliskich

no i jeszcze to pierwsze świeto naszych rodziców
Pamiętam, pamiętam. A odnośnie tego przypomnienia to kupujecie coś rodziców w prezencie od Waszego maleństwa? My zastanawialiśmy się nad ramkami z odciskiem rączki i nóżki oraz ze zdjęciem i chyba jutro zamówię i będę miała z głowy.

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie opowiadałam wam, ale w niedzielę chwalę tż-ta do teściowej, że prasuje małej pieluszki a ta taką dziwną minę zrobiła i do mnie "nie wiedziałam, że pampersy się tez prasuje"....
Prawie się posikałam ze śmiechu
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm



tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-11, 22:44   #2873
tifio
Rozeznanie
 
Avatar tifio
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Mazury - NMR
Wiadomości: 680
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Jednak nie muszę jechać do teściów, więc zostanę z Wami

Co do odpowiadania na posty i zauważania każdego to ja zazwyczaj zaglądam na forum tylko wieczorem jak już mój Młodzieniec pójdzie spać i zanim wszystko nadrobię i odpiszę na to co wiem to wychodzi północ. Nie mam już pomysłów na żadne pytania, bo co wymyślę przez cały dzień to zapomnę No, ale nie czuję się jakaś niezauważalna, chociaż czasami (jeszcze w ciąży) się zdarzało, ale wtedy produkcja postów była masowa

A teraz pytanie: Wracacie po macierzyńskim do pracy? Kto będzie opiekował się dzieckiem?

Spokojnej i przespanej nocki



Ps. Nie chciałam żeby wyszedł jeden pod drugim
__________________
We Dwoje 24.04.2004r.
We Troje 15.10.2010r.
FRANIULA 3900gram, 59cm




Edytowane przez tifio
Czas edycji: 2011-01-11 o 22:46
tifio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 05:45   #2874
Mpik82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: dolnośląskie ;-)
Wiadomości: 834
GG do Mpik82
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

wiTam z rana - a my standardowow nie śpimy już od 5.20 Milenka robi zawsze tak kupkę i już nie ma spania ..tak do 9.00
__________________
11.07.2009 żonka Pawełka
21.08.2010 mama Milenki
Mpik82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 07:50   #2875
Majka232
Zakorzenienie
 
Avatar Majka232
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 18 067
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cześć

tifio - Szymon też już od dawna wysoko trzyma główkę w leżeniu na brzuszku. Ostatnio zaczął ją też odchylać jak go trzymam na rękach, a poza tym to wciąż się rozgląda i odchyla na maksa główkę raz w lewo a raz w prawo np. przy odbijaniu, tak, że ciężko mi go dobrze ułożyć na ramieniu. Jednak jeszcze nie jest na takim etapie żeby go trzymać bez podtrzymywania łepetynki, bo wciąż wykazuje efekt dziobaka
__________________
Żona mojego męża to fajna babka
Majka232 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 07:54   #2876
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ilona pisz do czarnej pisz ale maż ci zrobił niespodziankę mrrrrrr zazdroszcze a co do odciągania, to zaraz przy dziurce sikającej złap kciukiem i palcem wskazującym i zsuń do dołu i tyle na początku to będzie nieporadne bo się będziesz bała ale gwarantuje jego to nie boli widziałaś zresztą jak pediatra sobie poradziła

Majka232 jak będziecie po basenie dajcie znać

cellaris bardzo dziękuję, no pewnie że wiedziałyśmy ale mama ma w sobie zawszę krztę paniki, super że twoja Pani neurolog ją obejrzy myślę że będzie ok
a jeśli chodzi o słoiki to u nas wygląda to tak:
są dwa warianty i wszystko zależy od tego o której je w nocy bo czasem o 2 czasem o 4 (póki co mamy taki schemat który nam bardzo odpowiada ale mam nadzieję że nie zapeszę ) i to nie jest tak na maxa sztywne bo czasem sobie pośpi dłużej czy coś się poprzesuwa ale mniej więcej

2 w nocy jemy 180 mleka, 7 rano 180 mleka, 10 słoiczek z owocem plus herbatka, 13 słoiczek obiadowy z kaszą manną, 16 mleko 180, 20 mleko 180 z kaszką jak nie jest śpiący mocno to gęstsze i jemy łyżeczką

4 nad ranem 180 mleka, 8 rano 180 mleka, 11 słoik z owocem i herbata, 14 słoik z obiadkiem z kaszą manną, 17 mleko 180, 21 mleko 180 z kaszką ryżową ale trochę rzadszą żeby przez smok przeszło bo to już je na śpiocha

no i czasem soczek do picia ale rzadko
no i u nas też kupy tęczowe codziennie

Klarissa opanujesz jak zaczniesz dawać trzeba się wprawić a prasowanie pampersów mnie rozwaliło hahahahha

bordowa u to serio masz sucho...

Szczęśliwa dziękuję, noc w miarę spokojna
ale miałaś sen

Lenka my dajemy dziadkom laurki z odbitą nóżką a babcią z odbitą rączką, plus jedno zdjęcie na "parę" Pata w antyramie takie większe

tifio to jak będziesz kiedyś coś wrzucać to pokaż włosy, widzę ze zakupy udane no i mnie nie pocieszyłaś z tymi zębami....
jak pisałam Lence - dajemy dziadkom laurki z odbitą nóżką a babcią z odbitą rączką, plus jedno zdjęcie na "parę" Pata w antyramie takie większe
a co do powrotu do pracy to ja wracam dopiero we wrześniu - albo już we wrześniu... Pat zostanie z opiekunką bo obie babcie pracują, wprawdzie mój tata nie i stwierdził że z moją mama będą się jakoś dzielić ale ja niechce ich zamęczać, będziemy brać opiekunkę no chyba że wszystko pójdzie po mojej myśli i otworzę coś swojego to Pat będzie ze mną

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

p.s. Pat jadł wczoraj pierwszy raz mięsko... i jak myślicie że kupy waszego dziecka śmierdzą to poczekajcie aż zje kawał mięcha hahahha miałam niebywała poranną niespodziankę...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-01-12 o 08:00
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 07:57   #2877
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

witam,my nie śpimy od 6.30,ale godzine Mati jeszcze leżał ze mną w łóźku a po 8,jak się myłam to kimnął się w bujaczku

tifio ja wracam do pracy rowno za 3 miesiące!!!! Mati zostanie z teściową, moja mama tez może w pon i pt z nim być, bo te dni ma wolne od pracy Kurczę,nie wiem jak to będzie zostawić go, bo starsznie się zzyłam..mimo tego,że czasem mnie denerwuje,ale rzadko

Ilona-no,no....takie domowe SPA

martucha-własnie mi mama też mówiła,żebym poczekała jak będę dawac stale posiłki matiemu,to wtedy poczuję smrodek z kupki ja sie zastanawiam czy jeszcze jest możliwy wiekszy? to ja w masce gazowej będę go przewijać

Edytowane przez Kalex
Czas edycji: 2011-01-12 o 07:59
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 08:32   #2878
martynka81
Rozeznanie
 
Avatar martynka81
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 513
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziękujemy wszystkim za głosy


Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie opowiadałam wam, ale w niedzielę chwalę tż-ta do teściowej, że prasuje małej pieluszki a ta taką dziwną minę zrobiła i do mnie "nie wiedziałam, że pampersy się tez prasuje"....
nie no nie mogę dobre dobre

Tifio - ja wracam do pracy 1 marca, wcale mi się to nie podoba no ale cóż.... jak mus to mus..... a z małym jeden dzień w tygodniu mąż będzie a 4 dni to najprawdopodobniej teściowa, no i jeszcze czasami na pewno siostra męża pomoże bo blisko mieszka i ma nienormowany czas pracy i chętnie się nim zajmują jak muszę gdzieś wyjść, a jej córka 14 letnia jest Filipka chrzestną i też zawsze się cieszy jak mały u nich zostaje i nikomu go nie chce dać na ręce , więc jakoś damy radę....

Szczęśliwa
- dla Dagusi za piękną wagę

uciekam bo Filip marudzi, może się zdrzemnie łobuz jeden
martynka81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 08:55   #2879
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martynka81 a nie było problemy żeby 14latka został chrzestną? bo u nas chrzestnym jest brat tż ma 16 lat i mieliśmy problem tzn niby trzeba mieć bierzmowanie i ukończone 16 lat no i on to miał ale i tak kręciłą nosem pani w kancelari że nie nie wolno jak to tak, a co śmiesze ksiąz powiedział że jak ma bieżmowanie i 16 lat to ok

Kalex uwierz śmierdzi strasznie, nie sądziłam że można jeszcze bardziej po warzywach ale po mięsku wowwww
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 09:06   #2880
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

My bylismy wczoraj na szczepieniu na pneumokokach maly wazy 7800 a ma 4 miesiace i 3 dni.
Zaniepokoilam sie tylko dzis ;( wczoraj zjadl na wieczor ok 20-stej, dzis wstal o 6:30 do jedzenia, wypil i zwymiotowal (ulal) cala zawartosc. Ale sie przerazilam jeszcze nigdy czegos takiego nie mial. Nigdy mu sie nawet nic nie ulalo. Bardzo sie denerwuje czy to normalne ulanie (o takich ja wy piszecie) czy po tej szczepionce. Teraz zjadl i spi Moj maly biedaczek ;(

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
póki co mamy taki schemat :
2 w nocy jemy 180 mleka, 7 rano 180 mleka, 10 słoiczek z owocem plus herbatka, 13 słoiczek obiadowy z kaszą manną, 16 mleko 180, 20 mleko 180 z kaszką jak nie jest śpiący mocno to gęstsze i jemy łyżeczką
jak dajesz o 10-tej sloiczek owoca to caly czy mniej? wystarczy mu aby sie najesc z herbatka?

i ten obiadowy jak dajesz to jak z kasza manna? bo nie rozumie. Robisz kasze amnne i mieszasz ze sloiczkiem?

malwina1204 waga sie nie przejmuj, bo dzieci urodzone z mniejsza waga nabieraja czesto wiecej dlatego aby dorownac rowiesnika wagowo. Tak mi pediatra powiedzila no i siostra bo tez lekarz Moj urodzil sie 2900 a teraz po skonczonym 4 miesiaceu wazy 7800 wg siatki jestidealnie

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-01-12 o 09:15
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.