Novynette/Mercilon - wątek zbiorczy! - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 21:59   #4171
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 720
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Chciałam się zapytać, gdzyż pierwszy raz zazywam tabletki anty i są to własnie Novynette czy tabletki Merz Spezial beda na nie jakos wplywac czy nie ma zadnej roznicy? Zależy mi na ich zażywaniu, bo dzieki nim powoli przestaja wypadac mi wlosy.
9ae544c8ed618748ef1b3bf710ce6405c703bba9_5d8e948b3a8b4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 09:02   #4172
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

nie rob przerwy bo wcale dlugo nei bierzesz, organizm teraz dobrze przyzwyczail sie, dla pewnosci mozesz zrobic badania
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 16:15   #4173
kola333
Raczkowanie
 
Avatar kola333
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z klawiatury
Wiadomości: 105
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witajcie
Biorę tabletki Novynette od września 2010roku.
Ostatnio chcąc przesunąć okres zdecydowałam z moim ginekologiem, że wezmę dwa opakowania pod rząd bez przerwy siedmiodniowej.
Z tego drugiego opakowania zostało mi 7 tabletek.
Dziś powinnam wziąść kolejną, ale jednak muszę znów przestawić okres, żeby nie mieć 22.01-studniówka a tak wypada jeśli bym skończyła dwa opakowania i zrobiła przerwę.
A więc nie chcę brać trzeciego opakowania pod rząd bo wtedy mój organizm chyba całkiem zwariuję, dlatego : pomyślałam, żeby poprostu wcześniej skończy to drugie opakowanie. Czyli 7 dni wcześniej. Zamiast w następna środę-to dziś-w tą środę..
Jak myślicie ? Czy to dobra opcja ? Czy nic się nie 'rozreguluje' ? Czy to w miare bezpieczne ?
Miałam iść dziś do gin. ale chodzę do niego średnio raz w mięsiącu gdy mam jakieś pytanie i już mi starczy robienia sobie wstydu.
Czekam na waszą odpowiedź.

Dodam, że ostatnio kochałam się w niedziele.
Bo na jakimś innym forum przeczytałam: gdybyś nie wzięła tabletki z pierwszego tygodnia to niezabezpieczone są stosunki 7 dni wstecz i 7 w przód.
Czyli czy to może dotyczyć też wcześniejszej przerwy ?
__________________
"Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W Sieci obraz siebie kreuje się słowami (....) i zadaje naprawdę istotne pytania. Zadając je, tak do końca chyba nie oczekuje się zupełnej szczerości."


Edytowane przez kola333
Czas edycji: 2011-01-12 o 16:22
kola333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 16:57   #4174
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kola333 Pokaż wiadomość
Witajcie
Biorę tabletki Novynette od września 2010roku.
Ostatnio chcąc przesunąć okres zdecydowałam z moim ginekologiem, że wezmę dwa opakowania pod rząd bez przerwy siedmiodniowej.
Z tego drugiego opakowania zostało mi 7 tabletek.
Dziś powinnam wziąść kolejną, ale jednak muszę znów przestawić okres, żeby nie mieć 22.01-studniówka a tak wypada jeśli bym skończyła dwa opakowania i zrobiła przerwę.
A więc nie chcę brać trzeciego opakowania pod rząd bo wtedy mój organizm chyba całkiem zwariuję, dlatego : pomyślałam, żeby poprostu wcześniej skończy to drugie opakowanie. Czyli 7 dni wcześniej. Zamiast w następna środę-to dziś-w tą środę..
Jak myślicie ? Czy to dobra opcja ? Czy nic się nie 'rozreguluje' ? Czy to w miare bezpieczne ?
Miałam iść dziś do gin. ale chodzę do niego średnio raz w mięsiącu gdy mam jakieś pytanie i już mi starczy robienia sobie wstydu.
Czekam na waszą odpowiedź.

Dodam, że ostatnio kochałam się w niedziele.
Bo na jakimś innym forum przeczytałam: gdybyś nie wzięła tabletki z pierwszego tygodnia to niezabezpieczone są stosunki 7 dni wstecz i 7 w przód.
Czyli czy to może dotyczyć też wcześniejszej przerwy ?
Jeśli brałaś je w jednym ciągu, to możesz tak zrobić Ty tutaj będziesz miała siedmiodniową przerwę i tak 14 dni później niż miałabyś normalnie. Jeśli łączysz opakowania, to z tego drugiego możesz sobie dobrać tyle pigułek ile Ci pasuje i dopiero zrobić przerwę, bo tabletek jest więcej 21 w "jednym ciągu". Te 7 pigułek, które Ci zostanie możesz sobie zostawić na "w razie czego" gdyby np. kiedyś wystąpiły wymioty i musiałabyś wziąć następną, pilnuj tylko daty ważności

Ten cytat z forum Cię kompletnie nie dotyczy, bo ty masz teraz piąty tydzień brania tabletek
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2011-01-12 o 16:59
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 17:08   #4175
kola333
Raczkowanie
 
Avatar kola333
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z klawiatury
Wiadomości: 105
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Mam nadzieję, że masz rację. Miałam nawet dzwonic do mojego gin. ale jakoś mi to nie pasuję.

1.A czy na pewno wszystko będzie w porządku ?
2.Nie pomieszam nic za bardzo ?
3.I czy nie ma szansy na ciąże ? Bo jak patrzę na te wpisy na forach to strach się bać. Znalzłam nawet przypadek taki jak mój i odradzają zrobienie wcześniejszej przerwy. A to w końcu może grozić ciążą dlatego się tak dopytuję.
4. A w czasie tej przerwy jestem niezabezpieczona ? Znaczy lepiej nie współżyć, czy dodatkowo się zabezpieczać ?
5. I czy jest taka opcja, że okres wystąpi późńiej po tym jak brałam te tabsy razem ? lub wcale ? bo teraz się martwię, zeby się nie przedłużył i nie był 22 :P
__________________
"Nic tutaj nie rozprasza. Ani zapach, ani wygląd, ani to, że piersi są zbyt małe. W Sieci obraz siebie kreuje się słowami (....) i zadaje naprawdę istotne pytania. Zadając je, tak do końca chyba nie oczekuje się zupełnej szczerości."

kola333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-12, 17:49   #4176
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kola333 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuje za odpowiedź.
Mam nadzieję, że masz rację. Miałam nawet dzwonic do mojego gin. ale jakoś mi to nie pasuję.

1.A czy na pewno wszystko będzie w porządku ?
2.Nie pomieszam nic za bardzo ?
3.I czy nie ma szansy na ciąże ? Bo jak patrzę na te wpisy na forach to strach się bać. Znalzłam nawet przypadek taki jak mój i odradzają zrobienie wcześniejszej przerwy. A to w końcu może grozić ciążą dlatego się tak dopytuję.
4. A w czasie tej przerwy jestem niezabezpieczona ? Znaczy lepiej nie współżyć, czy dodatkowo się zabezpieczać ?
5. I czy jest taka opcja, że okres wystąpi późńiej po tym jak brałam te tabsy razem ? lub wcale ? bo teraz się martwię, zeby się nie przedłużył i nie był 22 :P
Na pewno będzie w porządku i nie pomieszasz za bardzo. Nie masz szans na ciążę, miałabyś, gdybyś wzięła mniej tabletek niż jedno opakowanie, a ty wydłużasz branie tabletek i nie ma znaczenia o ile. Po prostu to 1 opakowanie + 14 tabletek to tak jakby jeden "cykl" brania, tylko dłuższy. Jesteś tak samo zabezpieczona w trakcie przerwy.

A co do okresu to różnie to jest, czasem może się opóźnić nawet przy normalnym braniu tabletek. Aczkolwiek mnie się nigdy nie przesuwał po połączeniu opakowań, więc chyba nie masz się co martwić

Przy okazji - polecam zaprzyjaźnić się z ulotką na przyszłość - tam jest opisane wszystko to, o co pytasz i nie ma wzmianki o wpływie na skuteczność, co oznacza, że jesteś normalnie zabezpieczona Kieruj się radami lekarza i ulotką, a nie debatami w internecie, bo tam czasem możesz nawet wyczytać, że zajdziesz w ciążę, jeśli będziesz zażywać pigułkę siedząc po turecku
__________________

Edytowane przez Fela Von Helvete
Czas edycji: 2011-01-12 o 17:55
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 16:56   #4177
Karla_17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 290
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

cześć dziewczyny;*
mam pytanie i liczę na szybko odpowiedź...
zacznę od tego że jutro z TŻ planujemy kolacje itp... a potem seks.
tabletki powinnam brac od wczoraj bo dostałam okres o 13, a wzielam pierwsza dzis o 13 i teraz tą na drugi dzień, tak więc mam już 2 za sobą. czy jestem całkowicie zabezpieczona???
__________________
dieta mż i ćwiczenia: start 60 kg;/
60kg->59kg->58kg->57kg->56kg->55kg-> 54kg->-53->-52kg... a może 50 kg?

Smutno, samotnie.
Karla_17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-13, 20:33   #4178
allein_deine
Raczkowanie
 
Avatar allein_deine
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Gdyni
Wiadomości: 31
GG do allein_deine
Dot.: Wątpliwości

dostałam okres! uff
__________________
[perfectaB]207640[/perfectaB]

Tak... życie dziwne jest
słodko-gorzki ma smak
burzy w żyłach krew
cierpliwości uczy nas
allein_deine jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:09   #4179
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Hej,
ja jestem właśnie po pierwszym opakowaniu, mam przerwe 7-dniowa. Tabletke zawsze bralam o 22. i teraz pytanie: czy zaczynajac drugie opakowanie, moge pierwsza tabletke przyjac wczesniej? Bo chcialabym zmienic godzine brania na 19... Wiem, ze wazne jest aby tabletki byly przyjmowane o tej samej porze.. ale mimo to, jak myslicie?
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-13, 21:13   #4180
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
Hej,
ja jestem właśnie po pierwszym opakowaniu, mam przerwe 7-dniowa. Tabletke zawsze bralam o 22. i teraz pytanie: czy zaczynajac drugie opakowanie, moge pierwsza tabletke przyjac wczesniej? Bo chcialabym zmienic godzine brania na 19... Wiem, ze wazne jest aby tabletki byly przyjmowane o tej samej porze.. ale mimo to, jak myslicie?
Tak, możesz
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 09:23   #4181
truskava
Zakorzenienie
 
Avatar truskava
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z Venus
Wiadomości: 3 665
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Fela Von Helvete Pokaż wiadomość
Tak, możesz
Mogę, bo mieszczę się w dwunastu godzinach, o których mowa w ulotce?
Oczywiscie to tylko jednorazowa zmiana godziny, potem juz caly czas bralabym o 19, chodzi o to ze ta 22 to dla mnie za pozno jakos, heh
truskava jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-14, 16:17   #4182
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez truskava Pokaż wiadomość
Mogę, bo mieszczę się w dwunastu godzinach, o których mowa w ulotce?
Oczywiscie to tylko jednorazowa zmiana godziny, potem juz caly czas bralabym o 19, chodzi o to ze ta 22 to dla mnie za pozno jakos, heh
W 12h musiałabyś się zmieścić, gdybyś chciała przesunąć na późniejszą godzinę - jeśli chcesz zmienić na wcześniejszą, to nie ma to znaczenia, bo przerwa może być krótsza niż 7dni, ale nie może być dłuższa.
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-14, 18:15   #4183
poziomkaaa
Raczkowanie
 
Avatar poziomkaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 87
GG do poziomkaaa
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Kochane Wizażanki, bardzo Was proszę o szybką pomoc.
Przez ostatnie kilka miesięcy zażywałam pigułki Microgynon, jednak zauważyłam u siebie wiele negatywnych skutków ubocznych i gdy dokończyłam już wszystkie tabletki z ostatniego opakowania zgłosiłam się do ginka po wypisanie innych.
Zaproponował mi Novynette, wykupiłam je.... i tu pojawia się moje pytanie.
Kiedy mam zażyć pierwszą tabletkę??
W ulotce napisane jest że przy zmianie z innego rodzaju tabletek, pierwszą pigułkę novynette należy zażyć od razu po skończeniu opakowania tych innych tabletek ( czyli wtedy kiedy powinna zacząć się 7dniowa przerwa).
Niestety u mnie to już nie wchodzi w grę, ponieważ na samej wizycie u lekarza byłam w trzecim dniu 7dniowej przerwy.
Co mam zrobić? Bardzo Was proszę o pomoc!
(z góry przepraszam za taki mętlik, mam nadzieje że napisałam zrozumiale)

-

__________________
"Szaro- nieśmiały dzień. Ferment myśli i ciała we mgle..."
poziomkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-18, 15:02   #4184
Burzum
Raczkowanie
 
Avatar Burzum
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 218
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cześć dziewczyny, dołączam się
Dziś doktorka zmieniła mi tabsy z Diane35 na Novynette,
także witam
Jedyne, czym się trochę załamałam to cena :O
Wychodzi na to, że są one droższe o jakieś 3 razy od Diane...
__________________
Póki co wątku wymiankowego nie ma,
powoli wkręcam się w to wszystko,
być może przyjdzie z czasem
Burzum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 09:11   #4185
bleki00
Rozeznanie
 
Avatar bleki00
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: trn
Wiadomości: 887
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny mam problem: ostatnio brałam dwa opakowania tabletek pod rząd, wczoraj zapomniałam wziąć 19 tabletki więc powinnam nie robić przerwy i zacząć nowe opakowanie. Nie chcę jednak brać kolejnego opakowania pod rząd- czy mogę przyjąć te dwie tabletki ze starego opakowania i zrobić normalną 7 dniową przerwę? Napiszę jeszcze, że w ostatnich 3 tygodniach nie współżyłam i przez najbliższe 2 nie będę.

Proszę o pomoc bo jutro biorę ostatnią tabletkę z opakowania
__________________
Wedding
bleki00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-19, 12:42   #4186
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

dziwczyny odczuwałyscie na poczatku brania tabletek, bol jajników, podobny do tego owulacyjnego?a takze skurcze macicy, jak przez okresem?
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-24, 11:43   #4187
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ja mam pytanie o Wasze libido? Czytałam część wątku, jednak z czasem leki wygaje mi sie że sie zmieniają, są mocniejsze słabsze lepsze gorsze.
Dlatego czytając posty z 2005-2009 lat nie jestem przekonana do tych opinii

jak to wyglada teraz u Was? Spadło ? Wzrosło? nie zmieniło się?
dopiero biorę 3 tydzien i nie wiem czy juz można to ocenić ale wydaje mi się że spadło. I zastanawiam się czy nie zmienic ;/

jak jest u Was?
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 06:47   #4188
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

na to nie ma reguły ja na libido nie narzekam. fakt że obecnie biore yazmin, ale kiedyś przy novy też bylo ok. na prawdę to jest kwestia indywidualna. ostatnio slyszalam od mojej przyjaciolki ktora przez dwa lata używala plastrow, że spadlo jej po ich odstawieniu ;| więc w ogole szok.
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 15:04   #4189
adzia73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 25
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Dziewczyny mam problem.
Otóż 3 miesiące temu odstawilam tabletki. A z racji tego że zostało mi jeszcze 7 w opakowaniu, ginekolog powiedział ze moge je wykorzystac np przy jakims wyjezdzie kiedy bedzie mi wypadał okres,abym tydzien przed miesiaczka brała wtedy "przełoże" okres na kolejny tydzień. Tak tez sie stało ze mam teraz wazny wyjazd i chcialam przelozyc okres za rada ginekologa. Zaczełam brac tabletki w niedziele i wzielam juz dwa razy, problem w tym ze dostałam plamien charakterystycznych na dzien przed okresem i nie wiem co teraz zrobić. czy brac dalej tabletki czy odstawić. ? prosze o pomoc.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Prosze o szybką radę. I z góry dziękuję.
adzia73 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-25, 20:44   #4190
kosmiteczka
Zadomowienie
 
Avatar kosmiteczka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
ja mam pytanie o Wasze libido? Czytałam część wątku, jednak z czasem leki wygaje mi sie że sie zmieniają, są mocniejsze słabsze lepsze gorsze.
Dlatego czytając posty z 2005-2009 lat nie jestem przekonana do tych opinii

jak to wyglada teraz u Was? Spadło ? Wzrosło? nie zmieniło się?
dopiero biorę 3 tydzien i nie wiem czy juz można to ocenić ale wydaje mi się że spadło. I zastanawiam się czy nie zmienic ;/

jak jest u Was?

mi ewidentnie spadło, ale nie jest jakoś tragicznie
__________________
"kobiety mają problemy z parkowaniem, bo mężczyźni przez całe życie im wmawiają, że 15 centymetrów to dużo"


COCO JAMBO I DO PRZODU
kosmiteczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-25, 21:10   #4191
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

ehhh.... głupie tabsy ;/
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 09:25   #4192
MoniaBRD
Raczkowanie
 
Avatar MoniaBRD
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 49
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez adzia73 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam problem.
Otóż 3 miesiące temu odstawilam tabletki. A z racji tego że zostało mi jeszcze 7 w opakowaniu, ginekolog powiedział ze moge je wykorzystac np przy jakims wyjezdzie kiedy bedzie mi wypadał okres,abym tydzien przed miesiaczka brała wtedy "przełoże" okres na kolejny tydzień. Tak tez sie stało ze mam teraz wazny wyjazd i chcialam przelozyc okres za rada ginekologa. Zaczełam brac tabletki w niedziele i wzielam juz dwa razy, problem w tym ze dostałam plamien charakterystycznych na dzien przed okresem i nie wiem co teraz zrobić. czy brac dalej tabletki czy odstawić. ? prosze o pomoc.

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Prosze o szybką radę. I z góry dziękuję.

moim zdaniem bierz dalej. w koncu pigulki zatrzymują krwawienie..
MoniaBRD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-26, 09:25   #4193
myszkuu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 29
Dot.: Mercilon - wątek zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hej laski

ja wróciłam do Mercilonu po 3 miesiącach odstawienia ( w czasie którego brałam Qlaire)
I jak się czujesz teraz przy mercilonie?, ja właśnie też odstawiłam Qlaire z uwagi na zupełny brak krwawień, wcześniej również brałam Mercilon i jestem ciekawa jak odczuwasz powrót do tych tabletek?...
myszkuu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-27, 20:33   #4194
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

mi troche spadlo chwilowo , ale po drugim misiacu jest juz lepiej i mysle ze bedzie coraz lepiej. nie dostalyscie kiedys 2 razy krwawienia z odstawienia na poczatku brania (ciaza wykluczona)?

Edytowane przez anulka262
Czas edycji: 2011-01-27 o 21:50
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 10:52   #4195
ayliar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 13
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Brałam te tabletki i strasznie nerwowa po nich byłam lecz czytajac innych opinie to zdania sa podzielone , musi Ci twój lekarz dopasować indywidualnie
ayliar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-28, 17:48   #4196
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

właśnie się zastanawiam czy po jednym opakowaniu można tak ocenić czy może po 2-3 opak. bedzie lepiej ;/
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 18:55   #4197
oluss89
Raczkowanie
 
Avatar oluss89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z małej mieściny Wieluń zwaną:)
Wiadomości: 68
GG do oluss89 Send a message via Skype™ to oluss89
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Witam, ja mam takie pytanie. Skonczylam brac N w listopadzie. mialam okres z odstawienia, pozniej w swieta znowu miesiaczka i teraz niedawno też. Mimo iż to było w regularnych odtsępach, to zaniepokoił mnie fakt ze mój okres trwał od rana jednago dnia do wieczora dnia nastepnego, po czym nastepowało plamienie przez ok 1-1,5 dnia i koniec. przy tym w pierwy dzien normalne krawieienie i straszny ból brzucha. No i tak. robiłam już dwa testy ciążowe, po każdej takiej miesiaczce, no i wychodziła jednaa kreska (robiłam i nie byłam pewna, bo odkad przestałam brac tabletki, z partnerem preferujemy stusunek przerywany, badz z prezerwatywą. No ale to nie ciąża. Czy któraś z dziewczyn odstawiała tabletki i tak miała?czy poporstu organizm musi sie przyzwyczaić, bo wiem ze niektore dziewczyny miesiaczki potrafią miec opóźnione przez 3 tyg a nawet wqiecej.
Proszę o redę.
__________________
Moja pazurkowa galeria i blog:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post11799661

http://nail-by-ola.blog.onet.pl


For Sz
oluss89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-30, 22:06   #4198
201606201204
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 4 859
Dot.: Tabletki NOVYNETTE - zbiorczy

Brałam te tabletki przez 5 miesięcy. Strasznie poszło na wątrobę, ale czy to akurat od nich to nie wiem. Od tej pory nie biorę hormonów.
201606201204 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 21:03   #4199
piwonia91
Raczkowanie
 
Avatar piwonia91
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 426
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Mam pytanie i z góry przepraszam, jeżeli już takie było w tym wątku, ale nie znalazłam .

Każda tabletka ma przyporządkowany dzień i zaczyna się od poniedziałku.
A jeżeli okres zacznie mi się np w środę to mogę wziac tabletke z początku czyli z poniedziałku? Czy muszę ze środy?
Wszystkie tabletki są takie same i obojętnie jaką kiedy wezmę?

Mam nadzieję, że nie namieszałam zbytnio .
__________________
"Nie możesz kazać słońcu, świecić jaśniej.
Albo deszczowi, żeby mniej padał..."


piwonia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-31, 21:12   #4200
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Novynette - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez piwonia91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie i z góry przepraszam, jeżeli już takie było w tym wątku, ale nie znalazłam .

Każda tabletka ma przyporządkowany dzień i zaczyna się od poniedziałku.
A jeżeli okres zacznie mi się np w środę to mogę wziac tabletke z początku czyli z poniedziałku? Czy muszę ze środy?
Wszystkie tabletki są takie same i obojętnie jaką kiedy wezmę?

Mam nadzieję, że nie namieszałam zbytnio .
Możesz wziąć w środę tabletkę z poniedziałku - wszystkie mają ten sam skład. Jednak polecam brać zgodnie z oznaczeniami - w przypadku pominięcia tabsa łatwiej dojść co i jak.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:11.