SZUKAM - tytułu piosenki/filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (zbiorczy) - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-31, 19:45   #841
muzeumolbrzymuf
Rozeznanie
 
Avatar muzeumolbrzymuf
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Zagłębianka
Wiadomości: 673
Dot.: Seks, narkotyki, alkoholizm, problemy młodzieży, uzależnienia

"Heroina" Tomasz Piątek. Tytuł chyba wszystko wyjaśnia...
muzeumolbrzymuf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:23   #842
joanna975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 260
Dot.: Książka w stylu "Dziedzictwa Mroku"

Fajnie, ale ziw ja chciałabym, zeby był w tych książkach też wątek miłosny właśnie. Jest taki w tych, które polecasz?
joanna975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:29   #843
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Fotografie poszukiwane! Proszę o pomoc!

.
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.

Edytowane przez yessabell
Czas edycji: 2011-01-02 o 09:58
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 14:33   #844
yessabell
Wtajemniczenie
 
Avatar yessabell
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: skądinąd
Wiadomości: 2 651
Dot.: Seks, narkotyki, alkoholizm, problemy młodzieży, uzależnienia

"Panna Nikt": książka/film
"Wszystko o mojej matce": film, o transwestytach, prostytucji, ale tez o przyjazn, miłosci. POLECAM!
__________________
The journey of thousand miles begins with one step.
yessabell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 15:55   #845
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Książki o zakładach psychiatrycznych

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
To również mój typ. Znakomita powieść!
"Szklany klosz" też niczego sobie.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-01, 20:33   #846
Silvena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 229
Dot.: Szukam dość specyficznych książek :>

Z jeszcze niewymienionych: "Dziwna jesteś, Karolino" Ziółkowskiej.
__________________
Throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. (M.T.)
Pilnuję diety, pracuję nad sylwetką, nie odkładam na później:
Silvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 15:17   #847
ziw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 37
Dot.: Książka w stylu "Dziedzictwa Mroku"

Cytat:
Napisane przez joanna975 Pokaż wiadomość
Przeczytałam ostatnio bardzo fajną książkę pt. „Dziedzictwo mroku” Bree Despain. Może tytuł trochę przeznaczony dla nastolatek, ale bardzo wciągający. Opowiada o nastolatce imieniem Grace i jej przyjacielu z dzieciństwa -Danielu, który pojawia się po kilku latach nieobecności w rodzinnym miasteczku. Chłopak ma mroczną tajemnicę. Grace jest nim szczególnie zainteresowana co wzbudza niepokój jej brata, bo okazuje się, że Daniel ma coś wspólnego z jego wypadkiem, który wydarzył się w dniu, kiedy chłopak znikną z życia rodziny. Ogólnie opowieść jest o wilkołakach, pełna tajemnic, opowiada też o związku ludzkiej dziewczyny z istotą paranormalną. Bardzo mi przypadł do gustu ten tytuł i zanim wyjdzie kolejna część, a to dopiero w przyszłym roku, chciałabym przeczytać coś w podobnym stylu.
a Kroniki wampirów, Nowe kroniki wampirów albo Dzieje czarownic z rodu Mayfair - Anne Rice? <czytałam to w trakcie jednego z okresów beznikotynowych - pomocne>
ziw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-02, 18:48   #848
mimimaltanka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witam. poszukuję książek, w których występowałby bardzo konkretny mężczyzna - niedostępny, silny psychicznie, skupiony na swoich sprawach, zdystansowany, taki potrafiący wpływać na kobiety; oraz dziewczyna (najlepiej młodsza od niego), która się w nim "zakochuje", czy tam - jak kto woli - jest nim zafascynowana. Fabuła nie jest najważniejsza w tym wypadku, chodzi mi tylko o to, aby występowały takie postaci.
Chodzi mi o coś takiego, o takie relacje, jak w książce Gollomba pt."Klinika Znachorów".
Bardzo proszę o pomoc i z góry wszystkim dziękuję.
mimimaltanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 11:22   #849
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Czy ktoś identyfikuje ten obraz?

Zdj_cie0089.jpg


Kiepskie zdjęcie, ale coś tam widać.
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 18:48   #850
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Witam, poszukuję tytułu książki, niestety nie wiem o niej zbyt wiele. Tylko tyle, że jest to trylogia, jest o kobiecie, której mąż wyjeżdża i słuch o nim ginie, ona go szuka, w międzyczasie zakochuje się w kimś innym, wychodzi za niego (?). Potem mąż się odnajduje. Nie wiem, czy czegoś nie pokręciłam, ale słyszałam o niej dość dawno od koleżanki, której chciałabym ją kupić na urodziny. Więc jeśli ktokolwiek wie cokolwiek o tej książce, bardzo proszę o pomoc
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 01:52   #851
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Czy ktoś identyfikuje ten obraz?

Załącznik 3650171


Kiepskie zdjęcie, ale coś tam widać.

"Marie Reading in the Garden" Peder Severin Kroyer
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-08, 12:11   #852
Ćwirka
ćwir ćwir
 
Avatar Ćwirka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 10 483
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;24237381]"Marie Reading in the Garden" Peder Severin Kroyer[/QUOTE]

Dziękuję! Jestem pod wrażeniem- znałaś obraz czy autora?
Ćwirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 14:33   #853
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Ćwirka Pokaż wiadomość
Dziękuję! Jestem pod wrażeniem- znałaś obraz czy autora?
Tytuł obrazu, a za nim autora.

---------- Dopisano o 16:33 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------

A ja szukam tytułu filmu - z lat '90 chyba (ale nie jestem pewna), akcja dzieje się na promie podczas nocnego rejsu; młody czarnowłosy chłopak i rudowłosa kobieta w średnim wieku; on ma wykupione miejsce siedzące, ona kajutę; poznają się w restauracji/stołówce, potem kupują wina w bezcłowym sklepie, idą potańczyć, potem wracają do jej kajuty, lądują w łóżku. Cały czas ona mu opowiada, że rozstała się z facetem, ale na szczęście nie mieli dzieci, zatem było łatwiej odejść od niego. Rano oboje idą do wyjścia, jednak po tę kobietę przyjeżdża mąż z dzieckiem - do chłopaka dociera, że został potraktowany jak zabawka na jedną noc.
Czy ktoś kojarzy ten film?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-09, 22:52   #854
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziewczyny, mam wielki problem szukam ksiazki, a wlasciwie bajki dla dzieci. Pamietam pare szczegolow:
- ksiazka chyba byla zagranicznego autora
- bohaterami byly krasnoludki/skrzaty? chyba tak, jakies male ludziki
- cala bajka to byly rozne ich przygody - na pewno lecieli raz balonem. Jeden z nich kiedys wyladowal na rzepie Głownym bohaterem byl skrzat-chlopiec, rozrabial, ale w bajce byly tez dziewczynki
- okladka byla niebieska, format A4 twarda, a w srodku byly gdzieniegdzie bialo-czarne obrazki (ale moze byly inne wydania)

PILNIE poszukuje, bardzo prosze o pomoc
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49

Edytowane przez pani ćma
Czas edycji: 2011-01-09 o 22:55
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-10, 20:03   #855
asiatz
Raczkowanie
 
Avatar asiatz
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 63
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Hej, mamp rezentacje o zapożyczeniach w języku polskim i szukam czegoś co nadaje się do lit. podmiotu. Nie mam pojęcia co tam może byc.... Jakieś komentarze sportowe z zapozyczeniamI?? Filmiki? Będę wdzięczna za cokolwiek
asiatz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:45   #856
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Dot.: Motyw dance macabre POMOCY !!!

Dziewczyny szukam filmu bardzo prosze o pomoc!!

Z tego co pamietam lecial kiedys na tvp1 lub na tvp2. Ogolnie główna bohaterka byla nastolatka . Razem z jej mlodszym braciszkiem uciekali przed chmura toksycznych odpadow jesli mozna to tak nazwac. Byla jakas katastrofa ekologiczna i oni we dwojke uciekali. Podczas tej ucieczki chlopiec mial wypadek potracil go samochod i zmarl. Pamietam ze dziewczyna uciekala dalej sama ale nie udalo jej sie uciec i chmura ją dogoniła i chyba to był taki toksyczny deszcz. I ona pozniej lezala w szpitalu i nie pamietam jak sie w koncu skonczyl .

Bardzo mi zalezy na tym filmie prosze powiedzcie mi jaki to byl tytul!
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:11   #857
NadIia
Rozeznanie
 
Avatar NadIia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 707
Szukam filmu bardzo prosze o pomoc!

Dziewczyny szukam filmu bardzo prosze o pomoc!!

Z tego co pamietam lecial kiedys na tvp1 lub na tvp2. Ogolnie główna bohaterka byla nastolatka . Razem z jej mlodszym braciszkiem uciekali przed chmura toksycznych odpadow jesli mozna to tak nazwac. Byla jakas katastrofa ekologiczna i oni we dwojke uciekali. Podczas tej ucieczki chlopiec mial wypadek potracil go samochod i zmarl. Pamietam ze dziewczyna uciekala dalej sama ale nie udalo jej sie uciec i chmura ją dogoniła i chyba to był taki toksyczny deszcz. I ona pozniej lezala w szpitalu i nie pamietam jak sie w koncu skonczyl .

Bardzo mi zalezy na tym filmie prosze powiedzcie mi jaki to byl tytul!
NadIia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 22:36   #858
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam wielki problem szukam ksiazki, a wlasciwie bajki dla dzieci. Pamietam pare szczegolow:
- ksiazka chyba byla zagranicznego autora
- bohaterami byly krasnoludki/skrzaty? chyba tak, jakies male ludziki
- cala bajka to byly rozne ich przygody - na pewno lecieli raz balonem. Jeden z nich kiedys wyladowal na rzepie Głownym bohaterem byl skrzat-chlopiec, rozrabial, ale w bajce byly tez dziewczynki
- okladka byla niebieska, format A4 twarda, a w srodku byly gdzieniegdzie bialo-czarne obrazki (ale moze byly inne wydania)

PILNIE poszukuje, bardzo prosze o pomoc
Coś mi świta Bardzo podobne do Twojego opisu są "Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół" M. Nosowa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg nieumialek.jpg (36,6 KB, 5 załadowań)
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 09:03   #859
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
Coś mi świta Bardzo podobne do Twojego opisu są "Przygody Nieumiałka i jego przyjaciół" M. Nosowa.
to jest to!!!!!!!!!!! o matko, dziekuje bardzo bardzo bardzo!!!!
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 13:13   #860
asiatz
Raczkowanie
 
Avatar asiatz
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 63
Dot.: Szukam filmu bardzo prosze o pomoc!

Na pewno to był niemiecki film I ona w tym szpitalu poznała chłopaka chyba. Poszukam tytułu, bo obejrzałabym jeszcze raz

EDIT: Film ma tytuł "Chmura" i jest do ściągnięcia w necie

Edytowane przez asiatz
Czas edycji: 2011-01-12 o 13:17
asiatz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:37   #861
YipYip
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 665
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Łudzę się, że mi pomożecie... Szukam tytułu filmu (być może był to serial?), w którym kobieta rysuje jakieś znaki na kartkach, są to kółka i krzyżyki bądź zera i jedynki. Nikt nie wie po co to robi. Rozwiązanie zagadki polega na tym, że ktoś składa te kartki w całość - i wyłania się sylwetka człowieka, jak u Leonarda da Vinci.

Jakieś pomysły?
__________________

YipYip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 10:13   #862
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez pani ćma Pokaż wiadomość
to jest to!!!!!!!!!!! o matko, dziekuje bardzo bardzo bardzo!!!!
Cieszę się, że mogłam pomóc
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 14:50   #863
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Dziewczyny rozumiem , że w tym wątku można też szukać tytułu filmu
Pytałam już w wątku dotyczącego filmów ale tam nikt nie udzielił mi odpowiedzi. Może któraś z was będzie w stanie mi pomóc

Jedyna kadr jaki zostaje mi w pamięci z filmu to bal/ prywatka na której tańczą dziewczyna z chłopakiem. Na balu jest też kobieta - starsza/ może nawet staruszka ( wróżka?) - która pomogła tej dziewczynie. Dziewczyna rzuca jej naszyjnik który ma na zawieszony na szyi. I prawdopodobnie jest pokazane ujęcie z filmu jak wisiorek śliska się po ziemi do tej starszej kobiety. To jest pewne


Natomiast moje przypuszczenia i prześwity co do fabuły są takie:

* że dziewczyna poprosiła o pomoc tą kobietę w zdobyciu miłości tego chłopaka i ta dała jej naszyjnik dzięki któremu on zwrócił na nią uwagę, bo to był jakiś magiczny naszyjnik

* dziewczyna udała się d tej kobiety ze swoją koleżanką i staruszka siedziała przy stoliku w takim turbanie ze szklaną kulą ( nie wiem czy nie pomyliło mi się z innym fimmem).

* ona jej oddała naszyjnik ponieważ chłopak i tak się w niej zakochał bez pomocy tego wisiorka.

* film jest chyba fantastyczny , ale to taki typowy dla nastolatków i na pewno nie jest z powyżej 2000 roku - najbardziej mi pasują lata 90.


Gdyby któraś z Was kojarzyła scenę z oddaniem naszyjnika to bardzo proszę o pomoc. Potrzebuję tytułu lub chociaż nazwiska aktora grającego w tym filmie

Aaa jeszcze jedno coś mi się kojarzy, że w tytule filmu jest słowo " miłość"
kiedyś myślałam , że to " eliksir miłości" lub "eliksir szczęścia" ale jeśli chodzi o drugi tytuł to w ogóle nie ma takiego filmu
Natomiast jest film talizman szczęścia z 2002
http://www.filmweb.pl/film/Talizman+...cia-2002-34146

i też się nad nim zastanawiałam. Nie mogę natomiast znaleźć go w internecie. A opis filmu też jest bardzo skąpy , więc jak któraś z Was go oglądała. To proszę też abyście napisały czy była tam scena z naszyjnikiem. Dziękuję za każdą informację
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2011-01-15 o 14:58
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 14:18   #864
ChocoWhite
Zakorzenienie
 
Avatar ChocoWhite
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Centralne biuro uwodzenia :D
Wiadomości: 4 729
GG do ChocoWhite
Posuzkiwanie książek

nazywa była taka jakaś " szalona minguena , Mateusz , anioł" coś takiego możne ktoś coś kojarzy . Była o tym jak nocy ojciec pojechał gdzieś z córka bo uważał ze na nich napadli ojciec jest producentem gier planszowych i planuje jakaś bardzo ciekawa grę . No i ona tam wyjeżdża nad morze z ojcem potem do jakiegoś sierocińca i jeszcze poznaje jakiegoś Mateusza i W ogóle


A druga to taka o co nazywa się chyba "zdrada" i jest tak, ze są myśli kochanki męża i zony

sorry za wszelkie błędy interpunkcyjne
__________________
nienawidzę patrzeć na ludzi, którzy byli mi kiedyś bliscy, a teraz są obcy

. .
ChocoWhite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-16, 21:31   #865
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Posuzkiwanie książek

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=214927
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 22:21   #866
crazymuffin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 163
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

cześć dziewczyny
pilnie poszukuję książek/filmów z wyraźnym motywem ofiary poparzenia, jej przeżyć, uczuć i tego wszystkiego.

mam nadzieję, że coś znacie.
crazymuffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-17, 22:28   #867
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez crazymuffin Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny
pilnie poszukuję książek/filmów z wyraźnym motywem ofiary poparzenia, jej przeżyć, uczuć i tego wszystkiego.

mam nadzieję, że coś znacie.
Książka Souad "Spalona żywcem".
Film dokument "My Beautiful Face", szokująca historia Katie Piper.

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:27 ----------

na razie nic innego nie przychodzi mi do głowy...
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 20:06   #868
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Hej
Znacie może jakieś ciekawe książki bądź albumy opisujące historyczną Warszawe np co w dawnych czasach znajdowało się w jakim miejscu itp.?
Szukam takiej rzeczy na prezent dla chłopaka. Mnie takie rzeczy za bardzo nie interesują więc byłabym wdzięczna o polecenie czegoś wartego uwagi
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:15   #869
pani ćma
Zakorzenienie
 
Avatar pani ćma
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 3 180
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Cytat:
Napisane przez pinka90 Pokaż wiadomość
Hej
Znacie może jakieś ciekawe książki bądź albumy opisujące historyczną Warszawe np co w dawnych czasach znajdowało się w jakim miejscu itp.?
Szukam takiej rzeczy na prezent dla chłopaka. Mnie takie rzeczy za bardzo nie interesują więc byłabym wdzięczna o polecenie czegoś wartego uwagi
jak dawna historia? I połowa XX wieku moze byc? Czy starsze?
zobacz to:
http://www.tvnwarszawa.pl/archiwum/2...druk.htmlalbum Juliena Bryana. Zdjecia swietne ale nie do konca mowiace o tym, co gdzie sie znajdowalo kiedys.

poszperam jeszcze, jak cos znajde to dam znac.
__________________

Szczerość nie czyni dziewczyny najbardziej lubianą koleżanką.
Ale przynosi szacunek.
A kiedy dziewczyna nauczy się szacunku do siebie, zawsze jej się uda.


65,5 > 64 > 63 > 62 > 61 > 60 >
59 > 58 > 57> 56 > 52 ... > 49
pani ćma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 21:40   #870
pinka90
Raczkowanie
 
Avatar pinka90
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 158
Dot.: SZUKAM - tytułu filmu/książki/obrazu, literatury na dany temat (wątek zbiorczy)

Ok Dziekuje i bede wdzieczna za dalsza pomoc
W sumie to sama dokładnie nie wiem o jaką historie chodzi, moze cos kolo II wojny... Hmmm nie wiem ;p
No chyba że byś miała jeszcze jakąś inna ksiazke do polecenia dla chlopaka w wieku 21 lat
pinka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-27 00:37:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:09.