Blizny -przebarwienia potradzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-18, 11:55   #1
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75

Blizny -przebarwienia potradzikowe


Hej pisze z prosba o porade mam 22 lata i borykam sie z tradzikiem od 2 lat w sumie zaczyna isc 3 rok. Sama nie wiem co zrobic najpierw mialam tylko jakies grudki na twarzy wogole nie ropne ani czerwone tylko koloru skory ale bylo ich tak duzo ze strasznie wygladala twarz.(przyznam ze troche ich wyciskalam i wychodzilo takie cos jak wagierek fee ). Teraz ogolnie mam pelno na calej twarzy plamy czerwone w tym sa tez blizny po wycisnieciu ale te idzie rozpoznac bo sa to dziurki a reszta nie wiem co to jest?? Chodze do dermatologa i mowi mi ze to jest tradzik a ja w sumie sama nie wiem bo mysle ze to sa blizny tylko czy takie blizny nie powinny miec koloru jasnego?? mam na czole blizne po szyciu i jest koloru jasniejszego od skory a te plamy mam juz rok czy myslicie ze jest to tradzik??? tak jak mowi dermatolog powiem tyle ze jak dotkne twarzy nie ma zadnych wypuklosci czy tak jak normalnie wyglada krosta czerwona to poprostu wyglada jak blizny albo jakbym nie wiem byla laciata w czerwone plamy jest ich tak duzo ze nie wiem co robic.Uzywalam duzo roznych kosmetykow i nic co prawda to pomogly na pierwsze dni a potem zas to samo jakby sie cera przyzwyczaila do kosmetyku.Jak bylam w Polsce to poszlam na zabieg kwasami powiem tyle ze pomogl na te wypuklosci ale wtedy nie mialam tak czerwonych plam moze lekko rozowe byly ale nie na calej twarzy teraz po lecie jak zmienilam mieszkanie pogorszylo mi sie w sumie z tymi plamami nie pamietam bym tak miala sa bardzo czerwone zas na jednej skroni kolor bardziej brazowy wyglada to tak jakbym czyms je przypalila mowie o tych na skroniach. Nie wiem co robic bo dermatolog mowi ze to jest tradzik chyba rozowaty bo tak mi powiedzial tlumacz tu na wyspie mamy tylko jednego dermatologa no i nie rozumiem tych jesio skaplikowanych zdan z tradzikiwem dlatego biore zawsze ze soba tlumacza. Dermatolog chce mi przepisac antybiotyki na moja prosbe ale jak dowiedzialam sie jakie szkody moga te tablety zrobic organizmowi to raczej narazie ich nie chce brac a miedzy innymi przepiala mi kosmetyki firmy Avene i Adeferin polska nazwa tego produktu to Differin uzywam i nic nawet chyba po zelu mi cos pogorszylo zas krem nawet nie wiem czy pomogl.Jestem w zalamce w sumie malo co wychodze na dwor a jak juz ide nakladam duzo tapety tak to powiem ale i z tym sie wstydze bo niektore plamy widac mimo podkladu.Dodaje ze uzywam Visaxium tak chyba to sie pisze z polski sprowadzone oczywiscie pomagaja na wypukle krosty a czerwone jak byly tak nadal istnieja. Z tymi czerwony jest tak ze w polsce jak bylam ichnie mialam w sumie wogole tylko gdzieniegdzie byly lekko rozowe potem po zabiegu w sumie bylo super ale jak wrocilam do grecji po jakims miesiacu zas ten sam koszmar teraz chyba od wrzesnia mam problem z tymi czerwonymi nawet czasem przed miesiaczka jak wyskoczy mi jakis ropniak i przy myciu mi sie rozwali to zostaje czerwony slad dosc duzy i teraz boje sie czy to wogole mi zejdzie nie wiem czy pogorszenie cery mialo cos wspolnego z przeprowadzeniem sie na inny dom tu w grecji kazdy dom ma grzyba praktycznie w okresie zimowym i wilgoc a to dlatego ze nie ma tu kaloryferow myslicie ze wilgoc jest przyczyna moich dolegliwosci powiem tyle ze nie moze to byc wina klimatu bo prze 1,5 roku nic nie mialam zaczelo sie jak byla zima i jak byla wilgoc w domu zmywamy to z chlopakiem ale po tygodniu zas wystepuje dopiero w lato tego wogole nie ma czyli od kwietnia nie mamy wilgoci w domu owszem ogrzewamy dosm elektrycznym grzejnikiem ale dermatolog powiedzial ze grzyb i wilgoc niemoze byc przyczyna a mi sie wydaje ze moglby byc Prosze o rade jestem w rozpaczy bo tradzik mlodzienczy przechodzilam nie bylo by tak zle jakby podklad zakrywal te plamy w 100 % ale tak nie jest a nie chce ciagle sie malowac w szczegolnosci ze tu w lato jest strasnie cieplo a i na codzien dermatolog kazal uzywac mi kremu z wysokim filtrem dla dzieci taki kremik greckiej marki chyba z apteki. Prosze o rade jezeli malo napisalam prosze pytac naprawde jest koszar z tym bo cierpie na tym ja i moj chlopak bo ja wogole praktycznie nie chce wychodzic z domu albo jak sie maluje i widze ze nic prawie nie pokrylo mam nerwy i czasem obrywa sie mojemu biednemu chlopakowi wtedy mam zlosc na cly swiat a w duszy mnie zsciska do placzu i nikt nie zrozumie tego jak nigdy przez to nie przechodzil. Pozdrawiam i Dzieki za podpowiedzi.
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-21, 17:07   #2
Lucy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

Witam, miałam dokładnie ten sam problem 2 lata i mam tez 22 lata wkoncu udalam sie do dobrego dermatologa we wrocłąwiu wyczytalam ze jest super Bogiem okazalo sie to prawda. dal antybiotyk dalacin i differin i jakies tabsy nie zadzialalo odrazu ale pomoglo ale zostaly zcerwone plany jak mówisz i zaczelam stosowac stare sposoby i podpowiedzi zaczelam gotowac pokrzywe 3 min i nakladac na buzie czekalam ok 15 min a potem ta wode uzywalam jako tonik roznica ogromna, ale zadzialal na mnie krem gdzie bym sie nie spodziewala nazywa sie soraya maxima na blizny po trądziku smaruje dwa razy dziennie i do tego tabletki drozdzowe po 4 miesiacach mam prawie buzie jak pzred dwoma laty tylko trzeba zrobić mikrodermabrazje etc zeby pozbyc sie nakórka martwego, jesli chodzi o podklad jedeyny ktory znallazalam jaki mi dobrze kryl to swinstwo i moglam wyjsc z domu to qlinicue "even better" kryje pzrebarwienia jest doostepny w polsce w sephorze. ale sprobój z pokrzywa jak nie masz dostepu ja w aptece kupuje herbate z liscia pokrzywy sama pokrzywa suszona to jest zalewam wrzątkiem i tak samo smatruje torebka buzie albo wacikiem ale jesli dasz rade to bardzo dobre jest p picie tego naparu ale ja nie dalabym rady tego przelknac.
Lucy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 11:43   #3
kinderkowa18
Raczkowanie
 
Avatar kinderkowa18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 75
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

Dziekuje bardzo za rade kurcze widzisz jakie mamy problemy mnie to wogole dziwi ze jezeli to sa blizny to czemu one nie jasnieja?? po rozbiciu czola moja blizna jest koloru jasniejszego od skory a te na policzkach sa czerwone i niektore nawet brunatne tak jakby przypalane nie wiem czy moze moja skora nie chce sie regenerowac ?? ogolnie pije tabletki VISAXIUM czy jakos tak przemywam twarz i szalwia i zielem bratka chodze tu do dermatologa ale sama nie wiem czy sie zna a moze moj tlumacz nie wszystko dobrze tlumaczy w sumie przepisala mi mnostwo kosmetykow firmy Avene chyba dlatego ze sama jest z Paryza no i Adeferin polska nazwa Diferin. Jestem normalnie zalamana bo zawsze jak jakas chrosteczka byla to zawsze po niej slad znikal a teraz nic nie wiem czy wczesniej wypisalam ale nawet jak mylam twarz i akurat mialam dwie takie male ropne przy myciu mi sie to rozwalilo i teraz juz 2 tygodnie jest po tym slad i ani nie jasnieje ani nie znika ogolnie nie mam ropnych zapalnych chrosteczek tylko te plamy nie wiem sama czy to blizny przebarwienia ja stawiam na te dwie wersje ale dermatolog mowi ze to co jest blizna to widac bo sa kratery a reszta to tradzik jestem zalamana Oby udalo Nam sie tego pozbyc....a a czy twoj dermatolog powiedzial Ci moze co jest przyczyna?? moj wyslal mnie na badanie krwi i moczu jeszcze tego nie zrobilam ale mowi ze nawet moge miec alergie pokarmowa na wizyte trzeba czekac tu 2 miechy samanie wiem dlaczego a prywatnie jak poszlam zapytac o koszty badania to za sama krew 85 euro jak dla mnie za drogo wiec poczekam na normalna wizyte albo juz w polsce pojde zrobie bo mam zamiar wrocic do kraju bo tam bez problemu sie dogadam i wytlumacze wszystko Pozdrawiam Cie i Dziekuje pisz czasem czy cos udalo Ci sie wyleczyc
kinderkowa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:16   #4
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

Wątków na temat blizn oraz przebarwień potrądzikowych już jest sporo na wizażowym forum, przejrzyj katalog wątków i dołącz się do rozmowy!
inverso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 16:13   #5
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

A może peeling jessnera zastosujesz mi bardzo pomogl na przebarwienia
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 17:19   #6
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Exclamation Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Witam,
Od jakiegoś czasu borykam się z problemem blizn po trądziku. Trądzik chyba już wyleczyłem, raz na miesiąc pojawi się jakaś drobna krostka ale to nic wielkiego. Przerażają mnie blizny jak i przebarwienia jakie zostały po trądziku. Od ponad pół roku używam Acnedermu na przebarwienia, widać "jakąś" różnicę ale mam nadal czerwone plamki. Co mogę jeszcze zrobić aby pozbyć się tych blizn?? Jak Wy pozbyliście się pozostałości po trądziku?? Poniżej foto blizn

Edytowane przez rocketmoon
Czas edycji: 2013-03-04 o 17:24 Powód: literówka
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 18:55   #7
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Acnederm jest słaby.
W zmniejszeniu blizn i przebarwień pomocne będą peelingi kwasami. Więcej możesz poczytać tutaj-> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501676
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-04, 18:58   #8
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Hej ,
Wydaje mi się , ze temat już się pojawiał i możesz poszukać na forum. Znajdziesz wtedy bardzo wiele sposobów i opini wielu użytkowników

Osobiście bym poleciła Ci wizytę u kosmetyczki , która pewnie zaproponuje Ci kwasy . Popytaj znajomych jaki polecają gabinet.


Z domowych zabiegów , polecam maski oczyszczajace Tolpy oraz algowe bielendy , do zakupienia na allegro. Zanim zrobisz sobie maskę algowa , musisz zrobić peeling (np. Enzymatyczny pharmaceris) , następnie użyć tonik, nałożyć serum (bardzo dobre są z bielendy , wybierz takie do cery tradzikowej ) i na tak przygotowana buzię nałożyć maskę algowa.
Dwa razy w tyg i po 2 miesiącach powinno być znacznie lepiej. Pamiętaj też codziennie rano i wieczorem oczyścić i nawilzyc buzię.

Mi takie zabiegi wystarczają, jednak nie mam pojęcia jak zareaguje Twoja cera. Więc mimo wszystko poszlabym do gabinetu , gdzie ktoś kto zajmuje się tym na codzień da Ci właściwe porady
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 20:31   #9
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Smile Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Czy będą jakieś skutki uboczne kuracji kwasami?? Słyszałem, że może wysypać na początku kuracji. Czy taki zabieg wykonać u dermatologa czy lepiej u kosmetyczki??

@somethinggood
Jakiego kremu używasz do nawilżania twarzy??
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 20:53   #10
somethinggood
Zadomowienie
 
Avatar somethinggood
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 941
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Kwasy u kosmetyczki jak najbardziej Ci wystarczą. Jeżeli masz delikatna skórę, możesz poprosić o migdalowy, który jest łagodny. Ja miałam robione raz w tygodniu , w sumie 4 zabiegi. Nic mnie nie wysypalo , ale skóra luszczyla mi się jak głupia, dlatego robiłam je w piątek , a pon już miałam spokój.


Teraz mam pharmaceris do cery naczynkowej https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...20.html&next=1 , bo dostałam go w promocji w superpharm . Jest bardzo fajny , bo wyrównuje mi koloryt skóry i dobrze nawilza .

Jeżeli nie masz problemów z naczynkami może poszukaj tutaj https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria...ext=1&sort=999 , są dokładne opisy i recenzje

Edytowane przez somethinggood
Czas edycji: 2013-03-04 o 21:10
somethinggood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 21:05   #11
Raido
Raczkowanie
 
Avatar Raido
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 68
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Na takie blizny kwas migdałowy nie pomoże. Na twoim miejscu spróbowałabym kwasów TCA, rollki albo lasera. Możesz też smarować żelami silikonowymi.
Raido jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-05, 09:13   #12
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

to są blizny zanikowe, żadne glinki, algi, oczyszczenia nie pomogą,
może dopiero silne kwasy zadziałają, ale na pewno potrzebne będzie kilka serii i dużo cierpliwości, a i co najważniejsze nie radzę używać silnych kwasów na "własną rękę" grozi to poparzeniami i znacznym podrażnieniem skóry

Edytowane przez czikirita
Czas edycji: 2013-03-05 o 09:14
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 14:59   #13
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Rozumiem. A mikrodermabrazja lub laser frakcyjny?? Pomogą coś?? Co do żelu silikonowego warto kupić KELO-COTE??
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:40   #14
czikirita
Raczkowanie
 
Avatar czikirita
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 200
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

nie jestem fachowcem, ale przedstawię Ci moją opinie:
mikrodermabrazja jest raczej za słaba, miałam kilka serii a blizny może troszeczkę są mniej widoczne, ogólnie nie polecam, taki mocniejszy peeling,
laser frakcyjny ponoć przynosi efekty, ale myślę że i tak trzeba będzie go powtórzyć a to za sobą niesie koszty (dużo większe niż mikrodermabrazja) poza tym znalezienie dobrego miejsca gdzie przeprowadzają zabiegi też teraz jest trudne, opinie o gabinetach i skuteczności ich laserów są różne,
co do krem silikonowego nigdy nie stosowałam, ale wątpię że dzięki niemu pozbędziesz się dziórek na twarzy, wiem nie brzmi to zbyt pozytywnie, ale sama się borykam z problem blizn po trądziku i wypróbowałam naprawdę wielu rzeczy, ale nic nie przyniosło rezultatów jakie bym chciała
czikirita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 17:36   #15
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Laser frakcyjny jest cholernie drogi, za jeden zabieg chcą od 600zł (nie wiem czy to cena za całą twarz czy za wskazane miejsca). Dodam, że mam problem tylko z jednym policzkiem, drugi jest ok.
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 18:26   #16
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Kochana widzę, że masz podobne problemy do moich. Pocieszę Cię, że ja mam o wiele bardziej rozległe blizny i przebarwienia. Ponadto nadal nie pozbyłam się problemu trądziku. Co do laserów, kwasów, peelingów itp mam duże doświadczenie, bo wokół tego obracało się moje życie przez ostatnie 6-7 lat... Jakby co służę radą na PRIV
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-06, 22:17   #17
obłoczek
Raczkowanie
 
Avatar obłoczek
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 281
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez czikirita Pokaż wiadomość
nie jestem fachowcem, ale przedstawię Ci moją opinie:
mikrodermabrazja jest raczej za słaba, miałam kilka serii a blizny może troszeczkę są mniej widoczne, ogólnie nie polecam, taki mocniejszy peeling,
laser frakcyjny ponoć przynosi efekty, ale myślę że i tak trzeba będzie go powtórzyć a to za sobą niesie koszty (dużo większe niż mikrodermabrazja) poza tym znalezienie dobrego miejsca gdzie przeprowadzają zabiegi też teraz jest trudne, opinie o gabinetach i skuteczności ich laserów są różne,
co do krem silikonowego nigdy nie stosowałam, ale wątpię że dzięki niemu pozbędziesz się dziórek na twarzy, wiem nie brzmi to zbyt pozytywnie, ale sama się borykam z problem blizn po trądziku i wypróbowałam naprawdę wielu rzeczy, ale nic nie przyniosło rezultatów jakie bym chciała
Podpisuję się pod tym postem.
W przypadku blizn zanikowych czyli właśnie takich zagłębień nie liczyłabym na żadne kwasy, mikrodermabrazje czy cudo-kremy. Nie warto wyrzucać na to pieniędzy.
__________________

Wszyscy chcą rozumieć malarstwo, dlaczego nie próbują zrozumieć śpiewu ptaków? (Pablo Picasso)
obłoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 16:55   #18
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Czyli zostaje tylko laser frakcyjny, miał ktoś taki zabieg?? Mam 15 lat więc może skóra się jeszcze "odmłodzi".

Edytowane przez rocketmoon
Czas edycji: 2013-03-07 o 16:57
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-07, 19:38   #19
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez rocketmoon Pokaż wiadomość
Czyli zostaje tylko laser frakcyjny, miał ktoś taki zabieg?? Mam 15 lat więc może skóra się jeszcze "odmłodzi".
Ja miałam wykonany 1 zabieg laserem frakcyjnym. Na zabieg trzeba się udać do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-08, 21:34   #20
rocketmoon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 11
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

@eveliska
Widać było jakiś rezultat po zabiegu??
rocketmoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 23:15   #21
eveliska
Raczkowanie
 
Avatar eveliska
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 113
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez rocketmoon Pokaż wiadomość
@eveliska
Widać było jakiś rezultat po zabiegu??
U mnie nie. Ale ja mam głębokie i rozległe blizny. Zabieg laserem frakcyjnym trzeba powtarzać. Myślę, że co najmniej 3-4 razy. Po jednym zabiegu twarz goi się około 2 tygodni.

Cena jednego zabiegu to około 2000 zł na całą twarz lub 1200 zł na policzki (takie ceny obowiązują w salonie w Warszawie, do którego chodzę). Z uwagi na to, że byłam ich klientką przez 5 lat za zabieg zapłaciłam 800 zł.
__________________
http://eweliska.blogspot.com/ Blog o życiu, kosmetykach, korepetycjach z angielskiego, prawie, mojej chorobie, filmach, muzyce. Oto mój eweliśkowy świat!

Edytowane przez eveliska
Czas edycji: 2013-03-09 o 00:29
eveliska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 15:50   #22
Adzia1607
Przyczajenie
 
Avatar Adzia1607
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: woj. Pomorskie
Wiadomości: 6
Blizny po trądziku :/

Od ponad roku męczę się z blizną po trądziku ;/ znajduje się ona na nosie próbowałam różnych maści na blizny, sudokremu, trybiotyku i nic nie pomaga Blizna nie jest duża ale strasznie przeszkadza ponieważ tylko zamaskowanie jej podkładem daje jakiś (chwilowy) efekt pozbycia się śladu. Macie może jakieś sprawdzone sposoby które pomogły by usunąć ślad po bliźnie lub sprawić by była mniej widoczna ?
Adzia1607 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 08:35   #23
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Blizny po trądziku :/

Cytat:
Napisane przez Adzia1607 Pokaż wiadomość
Od ponad roku męczę się z blizną po trądziku ;/ znajduje się ona na nosie próbowałam różnych maści na blizny, sudokremu, trybiotyku i nic nie pomaga Blizna nie jest duża ale strasznie przeszkadza ponieważ tylko zamaskowanie jej podkładem daje jakiś (chwilowy) efekt pozbycia się śladu. Macie może jakieś sprawdzone sposoby które pomogły by usunąć ślad po bliźnie lub sprawić by była mniej widoczna ?
Ja mam jedną na policzku. Właściwie nie wiem, skąd ona się tam wzięła, ale jest, od jakichś dwóch tygodni, więc będzie mi łatwiej ją usunąć, bo świeża. Czasem smaruję olejkiem lawendowym (podobno pomaga), a za jakiś czas będę używała kwasów lub retinoidów (zewnętrznych). Ogólnie złuszczają i wygładzają, mam nadzieję, że to pomoże. Może jakiś zabieg kwasowy u kosmetyczki?
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 09:37   #24
Serdelekk
Wtajemniczenie
 
Avatar Serdelekk
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 099
Dot.: Blizny po trądziku!!! Pomocy!!!

Hej, borykalam sie z problem tradziku przez wiele lat. Przeszlam kuracje od kremikow, antybiotykow, hormonow, kwasow, laserow..i nic nie pomagalo. Zakonczylo sie kuracja raccutanem, i na szczescie od dwoch lat mam spokoj.. oby juz tak zostalo . Rozumiem doskonale Twoj problem zwiazany z bliznami, sama je posiadam..jedank ostatnimi czasy wydaje sie ze juz zblizam sie do konca tej mogloby sie wydawac walki z wiatrakami . Postanowilam w ogole nie uzywac ani kwasow, ani innych srodkow drazniacych skore, mam przedziwne wrazenie ze w moim przypadku one pomagaja jednak tylko dorywczo, poniej powoduja wysyp krostek (mimo, ze tradziku juz nie mam). dlatego w ogole zrezygnowalam z takich srodkow. do pielegnacji twarzy od pol rokzu stsouje jedynie czysta oliwe z oliwek i i wode. nie uzywam zadnych zeli do mycia buzi, jedynie raz - dwa razy w tygodniu kropelka zelu pod prysznic tak lekko tylko zmywam buzie, jedynie wioeczorem. Rano nie nie myje buzi w ogole. Wieczoram do pielegnacji uzywam roznych olejkow np shea, arganowy w zaleznosci od tago jaki sobie kupie. uzywam go na mokra buzie i recznikiem wysuszam. i teraz chcialm przejsc do sedna sprawy. Widzialm tu wzmianke na teamt kremow silikonowych. Od czerwca zaczelam stosowac krem kelo-cote , czyli stosuje go 3 miesiace i dzis wlasnie zakupilam kolejna tubke. Zanim zdecydowalam sie na zakup szukalam opinii jedak nic konkretnego nie znalazlam. Musze przyznac, ze krem jest dobry, nie podraznia, nie zatyka, jest zupelnie nieinwazyjny( nie czuje sie go na skorze). Co do efektow to zdecydowanie spowodowal splycenie blizn, nadal one sa jednak stracily rozowy odcien, sa teraz blade, mam wrazenie ze moj owal twarzy wraca do czasow sprzed tradziku. Na policzkach naprawde widze znaczna poprawe, mimo tego ze stosuje krem tylko raz dziennie ( zalecane jest dwa razy na dzien, i jak przyjdzie mi druga tubka, to bede smarowac dwa razy na dzien z nadzieje ze efekty przyjda szybciej). Mam wrazenie ze ten krem powoduje, ze skora wokol bliny sie jakby splyca powodujac, ze te blizny sie jakby skracaja- traca na glebokosci ( i jak tak dalej pojdzie to w koncu musza zniknac )Na brodzie mam jednak potwirne trzy male dziurki, doslownie dziurki, pewnie nie sa one tak strasznie widoczne jednka ja mam swiadomosc ze one tam sa, i nie moge sie ich pozbyc, nawet ten krem sobie z nimi slabo radzi, i niestety co je smaruje to mi jakas krostka tam wyjdzie, chyba moja skora w tym mijescu akurat tego kremu w ogole nie toleruje. Jak go tylko odstawie to krostki schodza, wiec tak smaruje tym kremem w tym miejscu tak z "doskoku". Pisze o tym otwarcie, bo mimo tego ze akurat w tym mijescu ten krem nie sprawdza sie tak dobrze jak w przypadku policzkow, to i tak jest warto go uzyc. Jest on drogi ja place za niego 30£ w UK, nie wiem jakie sa koszty w Pl. Tubka to 15 g, mysle ze w moim przypadku starczy na 3 i pol miesiaca. W ulotce jest napisane, ze nalezy go stosowac tylko na wyleczony tradzik, dwa razy dziennie ( najlepsze efekty sa ponoc jak skora ma z nim kontakt przez 24h) ja mam wersje z filtrem. I tak na marginesie to zauwazylam ze wybielil mi piegi ten kremik i powaznie mysle czy go nie uzyc na calej buzi bo slabo lubie te moje piegi hehehe. Po kolejnych trzech miesiacach bede mogla napisac cos wiecej i jesli uda mi sie zwlaczyc te blizny to zamontuje zdiecia przed leczeniem i po ( mimo tego ze bardzo nie chce) jednak wiem, jakie to okropne nie widziec rozwiazania na te blizby, i tylko zrobie to dlatego zeby pomoc innym.
__________________
"Jesteśmy z tego samego materiału,
co nasze sny."
-William Szekspir


http://emigracjadoswiadczenia.blogspot.com/

http://ac46dikvuzbl8l0kvdzf07z6bw.ho...REEENERGYTESLA
Serdelekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 16:29   #25
eva94
Raczkowanie
 
Avatar eva94
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 199
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

Zamierzam kupić krem na blizny po trądziku, a tak się składa że takowe mam spore i bardzo widoczne więc szukam kremu które je zniweluje. Dobre opinie ma krem elicina i tutaj mam pytanie do osób które miały styczność z tym specyfikiem. Czy naprawdę jest skuteczny?? Jakiś czas temu stosowałam krem clarena z kw pirogronowym ale niestety nie powalił mnie na kolana. Proszę o odpowiedzi
eva94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 12:40   #26
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Blizny -przebarwienia potradzikowe

Miałam 3 zabiegi laserem frakcyjnym. Nie przyniosły żadnego skutku. Myślę teraz o TCA, chyba ma to większy sens.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-15 13:40:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.