Seks po ślubie - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 15:29   #1321
Lion Heart
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 171
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ale to przecież oni, zdaje się kiedyś coś komuś obiecywali i swoją dziureczkę uświęconą sakramentem mają w domu.
Myślenie nie boli sine.ira. Zdradzaja żonaci mężczyźni, zdradzają mężatki, które mężowi i właścicielowi fujarki zarazem przyrzekały wierność w Kościole.

Czy ktoś z Twojego otoczenia dostrzegł kiedyś, ze zachowujesz się jakbys była facetem ? Gdzie Twoja kobiecość ?

---------- Dopisano o 16:25 ---------- Poprzedni post napisano o 16:22 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dla prawdziwego mężczyzny charakterna kobieta jest wyzwaniem.
Własnie jesteś wyzwaniem i tego nie neguję. Dlatego dyskutuje z Tobą zamiast się obrażać. Twoje teksty dotyczące przyrodzenia i zachowania facetów świadczą o tym, że przestałaś panować nad emocjami. Staraj się choć resztki klasy zachować.

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No ale jak to ? Przecież kiedyś to faceci szybko się żenili, bo chcięli brać odpowiedzialność za siebie i rodzinę a teraz to nas latami zwodzą, wydupczywszy się bez ślubu i mamy za swoje, o !
Czy to wstęp do ksiązki : "Autobiografia sine.ira z wizażu" ?
Lion Heart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 17:16   #1322
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Lion Heart Pokaż wiadomość
Widzisz a kiedyś to był bardzo istotny argument dla facetów, by stosunkowo wcześnie brać ślub i odpowiedzialność za swoją kobietę i dzieci, a teraz ... Ile z was jest zwodzonych przez facetów, niektóre z was myślą, że facet niedługo wam się oświadczy, a on myśli o czymś innym...
Wiesz, ja bym nie chciała, żeby jedynym powodem, dla którego facet się oświadcza, było to, że mu się współżyć chce, a przed ślubem nie wolno
A co do tego, że jesteśmy zwodzone... może i niektóre są. Mnie tam mój nie zwodził, po pół roku się oświadczył. Czyżby też mu było tak do legalnego seksu spieszno?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 17:25   #1323
ciasteczkoowypotwor
Rozeznanie
 
Avatar ciasteczkoowypotwor
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 868
Dot.: Seks po ślubie

Taaak, wszyscy faceci z pewnością oświadczają się z potrzeby seksu, nie z miłości...

Nakładając takie ograniczenia kościół niejako ingeruje w naturalne potrzeby biologiczne - co jest kompletną paranoją, takie jest moje zdanie.
__________________


Life with Ciacho.
ciasteczkoowypotwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 17:49   #1324
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

witaj, autorko wątku.
ja z moim mężem czekaliśmy do ślubu.
Niektórzy ci stanowczo odradzają, ale czy są to wypowiedzi ludzi, którzy czekali? NIE i dlatego nie traktuj ich tak na serio. Nie rozumiem krytyki ze strony osób, które nie czekały, a mimo to mają jak widać największe pojęcie, jak to człowiek odczuwa podczas nocy poślubnej i jak trudno dla faceta czekać.Mi też przyjaciółki odradzały i co? Absolutnie nie żałuję. Życzę ci wytrwałości
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:00   #1325
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Dla prawdziwego mężczyzny charakterna kobieta jest wyzwaniem. Podobnież tylko ciepłe kluchy z małym ptaszkiem wolą te uległe i potakujące
jest wyzwaniem bez wąpienia! co do drugiego to nie wiem ale i tak mnie rozbawiło

Cytat:
Napisane przez Butelka Pokaż wiadomość
witaj, autorko wątku.
ja z moim mężem czekaliśmy do ślubu.
Niektórzy ci stanowczo odradzają, ale czy są to wypowiedzi ludzi, którzy czekali? NIE i dlatego nie traktuj ich tak na serio. Nie rozumiem krytyki ze strony osób, które nie czekały, a mimo to mają jak widać największe pojęcie, jak to człowiek odczuwa podczas nocy poślubnej i jak trudno dla faceta czekać.Mi też przyjaciółki odradzały i co? Absolutnie nie żałuję. Życzę ci wytrwałości
dobrze mi się to czyta i działa zachęcająco a nie mieliście żadnych bliższych kontaktów? w sensie takim że w ogóle nic, czy jeśli już coś to się bardzo staraliście rezygnować i jakoś walczyć z pokusami?
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:09   #1326
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

sanrioo, no cóż... Oczywiście, całowaliśmy się, przytulaliśmy, ale jeżeli chodzi o peeting czy coś w tym stylu- NIE. Stwierdziliśmy, że albo na poważnie traktujemy sprawę, albo w ogóle dajemy sobie spokój
Bywało trudno, ale serce mi rosło, kiedy mój facet po imprezie, na której właściciele dali nam wspólne łóżku, poszedł bez protestów na podłogę.czułam się wtedy jak ksieżniczka i się trochę wzruszyłam
Chociaż raz trochę się zatraciliśmy i zdjął mi biustononosz i zaczął pieścić, ale powstrzymaliśmy się Ale było to już 2 miesiące przed ślubem.
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 18:19   #1327
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Butelka Pokaż wiadomość
sanrioo, no cóż... Oczywiście, całowaliśmy się, przytulaliśmy, ale jeżeli chodzi o peeting czy coś w tym stylu- NIE. Stwierdziliśmy, że albo na poważnie traktujemy sprawę, albo w ogóle dajemy sobie spokój
Bywało trudno, ale serce mi rosło, kiedy mój facet po imprezie, na której właściciele dali nam wspólne łóżku, poszedł bez protestów na podłogę.czułam się wtedy jak ksieżniczka i się trochę wzruszyłam
Chociaż raz trochę się zatraciliśmy i zdjął mi biustononosz i zaczął pieścić, ale powstrzymaliśmy się Ale było to już 2 miesiące przed ślubem.
ja czasem się też "zatracam" i czasem mi ręce opadają i bywa właśnie trudno ale nie poddajemy się i wierzę w to że Pan Bóg jakoś nam pomaga i pokazuje słabość i to że nigdy nie można być pewnym siebie tylko zawsze trzeba prosić o wsparcie z góry
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 18:25   #1328
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
ja czasem się też "zatracam" i czasem mi ręce opadają i bywa właśnie trudno ale nie poddajemy się i wierzę w to że Pan Bóg jakoś nam pomaga i pokazuje słabość i to że nigdy nie można być pewnym siebie tylko zawsze trzeba prosić o wsparcie z góry
Życzę ci w takim razie wytrwałości!
Widzę, że jesteś religijna i bardzo dobrze. Po mnie czasem nie widać tej religijności- czasem nie idę do kościoła, bo mi się nie chce czy coś w tym stylu :P, ale uważam, że czystość to akurat ważna rzecz i nie złamałam swojego postanowienia (i postanowienia mojego TŻ!)
Jestem dumna z siebie i niego i nie żałuję!
A dla sceptyków: nasz seks mimo braku wprawy jest nieziemski i jak widać dobranie duchowe u nas przekłada się i na fizyczne
Jak sobie przypomnę gadania koleżanek, że "kupuję kota w worku", to się uśmiecham, że kupiłam nie raz lepszego od nich, mimo iż one swojego wypróbowały
nasz związek po ślubie odżył na nowo- nie wiem, czy wiele par może pochwalić się ponownym zachwytem i zakochaniem, jakie my przeżyliśmy!
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:08   #1329
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Lion Heart Pokaż wiadomość

Twoje teksty dotyczące przyrodzenia i zachowania facetów świadczą o tym, że przestałaś panować nad emocjami.
Mnie brak kobiecości, Ty masz małego, remis, dziękuję do widzenia.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:08   #1330
Mahdab
Zakorzenienie
 
Avatar Mahdab
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 009
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Butelka Pokaż wiadomość
Jak sobie przypomnę gadania koleżanek, że "kupuję kota w worku", to się uśmiecham, że kupiłam nie raz lepszego od nich, mimo iż one swojego wypróbowały

Skąd wiesz, że trafiłaś nie raz lepszego od nich?
Przecież tamtych też nie próbowałaś, więc skąd takie porównanie?
Mahdab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:20   #1331
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że trafiłaś nie raz lepszego od nich?
Przecież tamtych też nie próbowałaś, więc skąd takie porównanie?
myślę że chyba nie chodziło o lepszego w łóźku myśle że raczej o to że lepiej się dobrali
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 19:20   #1332
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Lion Heart Pokaż wiadomość
Stoworzyłaś obraz swojego Boga na swoje podobieństwo ?

Jakiś nowy kult się pojawił na wizażu .
Nie tylko na wiżażu. Jak dla mnie to jest religia, którą wyznaje jakieś 70-80% wierzącego społeczeństwa w Polsce. Katolików znam niewielu, tak naprawdę może 1-2 rodziny.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:23   #1333
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że trafiłaś nie raz lepszego od nich?
Przecież tamtych też nie próbowałaś, więc skąd takie porównanie?
Słuszne pytanie.

Faceci (niektórzy oczywiście) wolą dziewice, bo takie przecież nie mają porównania.

---------- Dopisano o 20:23 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie tylko na wiżażu. Jak dla mnie to jest religia, którą wyznaje jakieś 70-80% wierzącego społeczeństwa w Polsce. Katolików znam niewielu, tak naprawdę może 1-2 rodziny.
Zgadzam się
Każdy ma Boga dopasowanego do potrzeb, oprócz ateistów.
Niektórych Bóg wymaga NPRu, zakazuje seksu przed ślubem (ten ma plecy w kościele), innych ma na to wszystko wy***...i tak dalej. Rózni są bogowie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:50   #1334
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Mahdab Pokaż wiadomość
Skąd wiesz, że trafiłaś nie raz lepszego od nich?
Przecież tamtych też nie próbowałaś, więc skąd takie porównanie?
Z prostego względu: koleżanki żalą mi się, że ich TŻ kiedyś, na początku znajomości, dbał o ich potrzeby, a teraz nagle przestał, a jedna nawet otwarcie przyznała, że ich granicą udanego pożycia był ślub.
Chociaż w moim zdaniu bardziej chodziło mi o ogólne dobranie, nie seksualne.
nie lubię generalizowania- nie próbowałaś przed ślubem, nie masz szans na udany seks, a niektórzy do takich wniosków się posuwają

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Słuszne pytanie.

Faceci (niektórzy oczywiście) wolą dziewice, bo takie przecież nie mają porównania.[COLOR="Silver"]
Hm, w takim razie mój też nie miał porównania.
Zresztą też generalizujesz. Nawet niedoświadczona dziewczyna umie stwierdzić, czy jej sie podoba to, co przeżywa, czy to jednak nic wielkiego (DOSŁOWNIE TEŻ ) itp. Nie żyjemy w średniowieczu, kiedy kobiety uważały to za swój obowiązek i nawet nie wiedziały, jak wygląda penis, dopóki go nie zobaczyły.
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 19:51   #1335
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Nie tylko na wiżażu. Jak dla mnie to jest religia, którą wyznaje jakieś 70-80% wierzącego społeczeństwa w Polsce. Katolików znam niewielu, tak naprawdę może 1-2 rodziny.
no ja znam trochę więcej ale to jest racja.
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:15   #1336
benia88
Przyczajenie
 
Avatar benia88
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4
Dot.: Seks po ślubie

najbardziej przykre jest jak ktoś mówi "jestem Katolikiem ale nie będę się z seksu z moim chłopakiem/dziewczyną spowiadać bo to sprawia mi przyjemność".
dokładnie wie o grzechu i go zataja... masakra. no ale nic. to są sprawy tych ludzi nie moja na szczęście

ja z moim TŻ jesteśmy razem ponad rok. jak na razie chcemy zaczekać, jeśli się uda to oczywiście do ślubu. idzie nam to bardzo ciężko i zapominamy się jednak walczymy. Mam nadzieję, że modlitwy nie pójdą na marne i On nam dopomoże
najważniejsze jest to że chcą tego 2 osoby. gdyby jedna tylko narzucała sobie coś takiego to nie miałoby sensu.
benia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:17   #1337
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez benia88 Pokaż wiadomość
najbardziej przykre jest jak ktoś mówi "jestem Katolikiem ale nie będę się z seksu z moim chłopakiem/dziewczyną spowiadać bo to sprawia mi przyjemność".
dokładnie wie o grzechu i go zataja... masakra. no ale nic. to są sprawy tych ludzi nie moja na szczęście

ja z moim TŻ jesteśmy razem ponad rok. jak na razie chcemy zaczekać, jeśli się uda to oczywiście do ślubu. idzie nam to bardzo ciężko i zapominamy się jednak walczymy. Mam nadzieję, że modlitwy nie pójdą na marne i On nam dopomoże
najważniejsze jest to że chcą tego 2 osoby. gdyby jedna tylko narzucała sobie coś takiego to nie miałoby sensu.
gratuluję ci i namawiam do wytrwania
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:21   #1338
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Seks po ślubie

Marlenqa22 jesteś jeszcze bardzo młoda jeżeli masz 22 lata, ale już Ci się wydaje, że Ty masz pojęcie czym jest prawdziwa miłość a inni choć znacznie starsi od Ciebie tego nie wiedzą. Myślisz, ze Twoje uczucie jest jest jakieś wyjątkowe i niespotykane ?

Zdecydowałaś się na seks przed ślubem - miałaś wybór. W świetle wiary katolickiej popełniłaś grzech ciężki. To co zrobiłaś nie oznacza, że inne dziewczyny skoro naprawdę kochają - mają z Ciebie brać przykład.


Jeżeli uważasz, że sztywne teorie kościoła katolickiego nie mają zastosowania w normalnym, codziennym życiu, to jeżeli jesteś katoliczką chyba masz coś na kształt rozdwojenia jaźni.



Dla jasności- nie mam 22 lat, tylko 24. Mój nick nie mówi o wieku.
Znajdź mi gdzieś proszę słowa, w których piszę że seks przedślubny to nie grzech.

Ja nic takiego nie piszę! wiem, że to grzech i chodzę czasami do spowiedzi, odmawiam pokutę, potrafię na pewnien czas się nawet od tego powstrzymać ale naprawdę jest to bardzo ciężkie, kiedy jest się z osobą na której widok już mnie nosi.

Dlaczego piszesz że jestem za młoda by wiedzieć co to prawdziwa miłość? To ile wg ciebie trzeba mieć lat żeby to wiedzieć?

To osoby które mają po 18- 2o lat i biorą ślub to nie ma opcji by brały ten ślub z miłości bo są za młode by wiedzieć co to jest?

Dziwne naprawdę. Jestem w związku 2 lata, wcześniej też miałam paru facetów ale żadnego nie kochałam więc z żadnym nie poszłam do łóżka.
Dopiero teraz mogę w pełni powiedzieć że kocham i jestem kochana.

Ja nikogo do niczego nie namawiam, każdy ma swój rozum i będzie postępował tak jak chce. Jeśli obie strony są przeciw seksowi przed ślubem ok. Problem pojawia się gdy jedna strona jest zza, a druga przeciw.

__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:30   #1339
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Seks po ślubie

sanrioo - bo się obracasz w takim towarzystwie

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
Znajdź mi gdzieś proszę słowa, w których piszę że seks przedślubny to nie grzech.
Były cytaty z Biblii - ledwie kilka postów wstecz podałam jeden z nich. Może zamiast pisać, że takich słów nie ma, sama byś poczytała Biblię? Podobno jesteś wierząca? Tylko w co?

Były też cytaty z Katechizmu Katolickiego - gdybyś uznawała się za katoliczkę, jakby co.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2011-02-08 o 20:34
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 20:30   #1340
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
sanrioo - bo się obracasz w takim towarzystwie
no tak to pewnie dlatego
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:44   #1341
marlenqa22
Zadomowienie
 
Avatar marlenqa22
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 326
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
sanrioo - bo się obracasz w takim towarzystwie

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------



Były cytaty z Biblii - ledwie kilka postów wstecz podałam jeden z nich. Może zamiast pisać, że takich słów nie ma, sama byś poczytała Biblię? Podobno jesteś wierząca? Tylko w co?

Były też cytaty z Katechizmu Katolickiego - gdybyś uznawała się za katoliczkę, jakby co.
No własnie. ja nie piszę że to nie grzech, bo wiem że to grzech. Znam te wszystkie cytaty, posiadam w domu Pismo Św, umiem czytać.
__________________
Szczęśliwa żona od 02.08.2014r.

1 lipiec 2022- czekamy na Ciebie maleństwo
marlenqa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:46   #1342
ciasteczkoowypotwor
Rozeznanie
 
Avatar ciasteczkoowypotwor
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 868
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
sanrioo - bo się obracasz w takim towarzystwie

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------



Były cytaty z Biblii - ledwie kilka postów wstecz podałam jeden z nich. Może zamiast pisać, że takich słów nie ma, sama byś poczytała Biblię? Podobno jesteś wierząca? Tylko w co?

Były też cytaty z Katechizmu Katolickiego - gdybyś uznawała się za katoliczkę, jakby co.
Elfir - ona napisała piszĘ. Mówi o sobie, nie o PŚ.
__________________


Life with Ciacho.
ciasteczkoowypotwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 20:54   #1343
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez marlenqa22 Pokaż wiadomość
No własnie. ja nie piszę że to nie grzech, bo wiem że to grzech. Znam te wszystkie cytaty, posiadam w domu Pismo Św, umiem czytać.
Oj! Bardzo cię przepraszam. Naprawdę. Przeoczyłam słowo "nie" w twoim zdaniu i wyszedł mi inny kontekst.
Oczywiście odwołuję, odszczekuję i pokornie proszę o wybaczenie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:00   #1344
Butelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Okolice Krakowa :)
Wiadomości: 94
Dot.: Seks po ślubie

Elfir...przepraszam, że tak nie na temat, ale nie boisz się dawać avatara z twoim zdjęciem? Jednak zło w internecie nie śpi...

"Ja nikogo do niczego nie namawiam, każdy ma swój rozum i będzie postępował tak jak chce. Jeśli obie strony są przeciw seksowi przed ślubem ok. Problem pojawia się gdy jedna strona jest zza, a druga przeciw."

zgadzam się z tobą, mój poprzedni partner nie chciał zachować czystości...I trochę się 'tarliśmy" w tym względzie W końcu i tak odeszłam od niego, bo okazał się draniem i egoistą
Myślę jednak, że ponieważ go kochałam- uległabym mu.
__________________
Walczę o piękną cerę!
Zapuszczam włosy- zaczynam kurację olejem rycynowym
Próbuję domowych kosmetyków
Butelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:44   #1345
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez Butelka Pokaż wiadomość
zgadzam się z tobą, mój poprzedni partner nie chciał zachować czystości..
Ale dlaczego określasz to słowem czystość?
Czy kobieta uprawiająca seks przed ślubem jest brudna?
Przez takie słowa wiele osób myśli (i to całkiem słusznie, mam wrażenie), ze generalnie stosunek kościoła o seksu jest co najmniej dziwny.

Ja nikogo do wytrwania w czystości nie namawiam, a wręcz odradzam. Nawet w tym wątku padały przykłady mniej pozytywne o Twojego, kiedy pożycie po ślubie się nie układały, a co więcej, nawet go nie było.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:49   #1346
ciasteczkoowypotwor
Rozeznanie
 
Avatar ciasteczkoowypotwor
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 868
Dot.: Seks po ślubie

Vixen, nie możemy też nikomu odradzać, bo wszyscy powinni postępować w zgodzie z sumieniem
Aczkolwiek również nie rozumiem tej rzekomej 'czystości'. Powinno się rozgraniczać seks z ukochaną osobą i pospolite puszczanie się.
Niekiedy mam jednak wrażenie, że ludzie zachowujący 'czystość' do ślubu potępiają tych, którzy mają inne zdanie... Na tym wątku też to się zdarzyło.
__________________


Life with Ciacho.
ciasteczkoowypotwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:55   #1347
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez ciasteczkoowypotwor Pokaż wiadomość
Vixen, nie możemy też nikomu odradzać, bo wszyscy powinni postępować w zgodzie z sumieniem
Dla mnie tak ukształtowanie sumienie, kiedy pojawiają się wyrzuty po seksie z ukochaną osobą, to niestety efekt kościelnej propagandy w najgorszym wydaniu. Trochę dziwne, że jednak ludzie wciąż dają sobą manipulować w taki sposób - bo to jest manipulacja.
Robisz coś, co jest piękne, jest przyjemnie Tobie i ukochanej osobie, a potem masz wyrzuty sumienia. Dla mnie chore.


Cytat:
Napisane przez ciasteczkoowypotwor Pokaż wiadomość
Aczkolwiek również nie rozumiem tej rzekomej 'czystości'. Powinno się rozgraniczać seks z ukochaną osobą i pospolite puszczanie się.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:59   #1348
ciasteczkoowypotwor
Rozeznanie
 
Avatar ciasteczkoowypotwor
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 868
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla mnie tak ukształtowanie sumienie, kiedy pojawiają się wyrzuty po seksie z ukochaną osobą, to niestety efekt kościelnej propagandy w najgorszym wydaniu. Trochę dziwne, że jednak ludzie wciąż dają sobą manipulować w taki sposób - bo to jest manipulacja.
Robisz coś, co jest piękne, jest przyjemnie Tobie i ukochanej osobie, a potem masz wyrzuty sumienia. Dla mnie chore.
Ooooo tak, tutaj się zgadzam w 10000%

Poza tym uwielbiam radę - rozładujcie gromadzące się w was napięcie modlitwą. Okej, okej, Modlitwa to podstawa 'ich' wiary. Ale jakbym miała rozładowywać przysłowiową 'chcicę' modlitwą, to by mnie chyba w psychiatryku zamknęli.
__________________


Life with Ciacho.
ciasteczkoowypotwor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:02   #1349
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Seks po ślubie

Cytat:
Napisane przez ciasteczkoowypotwor Pokaż wiadomość
Ooooo tak, tutaj się zgadzam w 10000%

Poza tym uwielbiam radę - rozładujcie gromadzące się w was napięcie modlitwą. Okej, okej, Modlitwa to podstawa 'ich' wiary. Ale jakbym miała rozładowywać przysłowiową 'chcicę' modlitwą, to by mnie chyba w psychiatryku zamknęli.
ja bym stała się tak pobożna, ze od razu by mnie na papieża wybrali

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:03
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:03   #1350
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Seks po ślubie

Dla mnie to jest manipulacja na takim samym poziomie jak wzorce lansowane przez MTV i szmatławe gazetki dla młodzieży: strać cnotę, chodź na imprezy, miej bogatych starych i fajne ciuchy, bo jak tego nie masz, to jesteś gorsza i miej wyrzuty.

A kościół manipuluje po prostu ludźmi w inną stronę, ale sposób działania jest mniej więcej ten sam.

---------- Dopisano o 23:03 ---------- Poprzedni post napisano o 23:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Eldo_rado Pokaż wiadomość
ja bym stała się tak pobożna, ze od razy by mnie na papieża wybrali
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-09 08:51:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.