2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy cz.II - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 20:29   #4321
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Aaneczka Twoi chłopcy są boscy

Pamiętam, że rodziłaś 2 razy przez cc, czy mogę mieć niedyskretne pytanko?? Czy na drugą ciążę "pozwolił" Ci lekarz czy to była Wasza decyzja bez konsultacji z ginem??? Chcielibyśmy mieć jak najszybciej drugą dzidzię ale lekarz upiera się, że dopiero po 24 mesiącach od pierwszego cc można zajść po raz drugi w ciążę A nam marzy się kolejny szkrabik
Miałam nadzieję, że w sierpniu lub wrześniu będziemy mogli rozpocząć staranka
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:30   #4322
kasienka1701
Zadomowienie
 
Avatar kasienka1701
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: East
Wiadomości: 1 024
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wiecie, ja sobie uświadomiłam, że nie zrobiliśmy prawie żadnych zdjęć Natalce jak była noworodkiem, tzn. mam zdjęcia, ale zawsze w jakimś beciku itd. Po prostu baliśmy się ją rozpakować Teraz sobie myślę, że trochę szkoda.
A u nas z kolei uważam,że mamy za mało zdjęć z Młodą.Ogólnie zdjęc ma dużo,ale ciągle sama.Musimy częściej robić zdjęcia z nami
__________________

kasienka1701 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:38   #4323
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez bibet Pokaż wiadomość
A oto moja mała pływająca "żabka" z wczorajszego wieczoru.
cudnaaaa

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość

Co do okresu to mnie się ostatnio śniło, że jestem w ciąży znowu... ja nie wiem w ogóle sny o ciąży to mnie prześladują. A kiedyś mi było niedobrze i mówię do tż-ta, że mnie mdli, a tż na to z głupim uśmieszkiem "jak myślisz chłopczyk czy dziewczynka"
ciążowe sny też mnie prześladują... straszneeee
a komentarz męża... straszny- wyglądasz super mąż powiedział cyt. "co to za fajna laska" wiec wiesz..

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
ahaaaaaaa

powiem Ci,że moj też mi czasami sypnie taki komplement,że wymiękam...ja tu się wystroję, wyczeszczę, wymaluję, a on....mowi mi,że wyglądam na 3-
hahahhahahhahahaha sorki ale poplułam monitor

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
my tu tymczasowo, mój szanowny małżonek, bardzo często jeździ na delegacje do niemiec i od tego roku zamiast za hotel firma płaci mu za mieszkanie więc wybrałyśmy się z niem żeby same w domu nie siedzieć. no i tak sobie myślimy że może tak co jakiś czas będziemy z nim jeździć, tylko nie wiem jak mała te zmiany będzie znosić. jak na razie dziwnie się zachowuje ale to może przez tą infekcję, więc trudno mi wyciągać jakieś wnioski.
dziękuję za wyjaśnienie - ale nie płacze odkąd tam przyjechaliście tylko później no nie.. wiec to chyba nie od zmiany miejsca..

Cytat:
Napisane przez MisQa Pokaż wiadomość
Martucha - hehe jem jak oni śpią czyli w nocy chociaż kocur to zawsze leci jak lodówkę otworzę
szczerze współczuje..

Cytat:
Napisane przez waniliaania2009 Pokaż wiadomość
a jaki dajesz jogurt?
i co to znaczy kasza manna dla dzieci (jakas specjalna?)
jogurty - z hippa słoiczek jogurt z owocami albo z gerbra owoce z joogurtem
pat nie znosił owoców cudem dawałam mu pół słoiczka.. pluł i nie chciał a te z jogurtem wsuwa i chce jeszcze
a kaszka manna dla dzieci czyli nie taka zwykła -taką zwykła robiłąm z wodą dawałam do obiadu - teraz mam taką z owocami kaszkę manną - co się robi bez gotowania - dodaję miarkę do mleka na noc mieszam i tyle


Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
dziękujemy Wam dziewczyny za miele komentarze dala mojch facetów
klarissa..czasem miec fajnie 2-ke tylko na zdieciu..ale tak na serio to nie oddaąłbym moich chłopaów za nic w świecie nawet w najgorszy dzień..no może czasem

i dla cioci Ilonki Dominis..tylko coś ostatnio zrezygnował ze swoich minek
wowwww jaki fajny

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Martucha Ty wiesz co? Ja tu wczoraj pokazałam Tżtowi zdjęcia Pata pod wodą a on patrzy na nie i tak "Ale ten człeń na drugim planie ma klatę!!!Nie no ja idę robić brzuszki,żeby mieć taką klatę jak ten człeń"...hehe

A my byliśmy dziś na usg bioredek i już jest wszystko w porządku,Biodra są symetryczne i już nie musimy nosić pieluchy ortopedycznej.Dwa miesiące poświęcenia się opłałały...ale sie cieszę: jupi:
super że bioderka ok
a klata męża hmm on klate ma wielką od urodzenia (pat widzę też pewnie po nim) ale mąż do tego zawsze chodził na brazylijskie jiu jitsu czy jak to się tam pisze i taką fajną klate ma...
ale szczerze powiem brzuch to ma taki nie za fajny "od piwka" ma taki wałeczek a pod tą wodą wygląda jak kaloryfer hahahahahaha ale jakby mu zrobić fotkę bez wody... hahaha ale ciii
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach

Edytowane przez martucha84
Czas edycji: 2011-02-08 o 20:40
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:44   #4324
dra
Zakorzenienie
 
Avatar dra
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 170
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Ilona ja karmie co 2h w nocy to nie to,że pokarm nie starcza,może mało z piersi wypija,albo tak musi być.Mój tak je i chyba wystarcza mój pokarm,bo ładnie przybiera na wadze,a po mm jak mu podałam,bo już sama nie wiedziałam czy się najada czy nie było to samo,czyli jest takim dzieckiem i musze to zaakceptować.
Ja cię nie pocieszę z kleikiem pierwszy dzień wytrzymał 3,5h,później 2,5 i wróciło do 2h więc postaniowiłam odrzucić to,bo to i tak nic nie daje.
MisQa bo tak wszedzie piszą,że marchewki n ie zje po jabłuszku,u mnie to też się nie sprawdziło.Moim zdaniem to są dzieci co polubią od razu warzywka i te co nie będą lubieć i już.

Klarissa córcia ślicznotka i ty fajnie wygladasz w tych loczkach

aneczka super dzieciaczki

bibet super na tym baseniku
__________________
Dwa serduszka na zawsze w pamięci[*] 25.09.07[*]17.06.14
Życie to nie bajka, każdy o tym wie. Bajkę można powtórzyć - życia niestety nie...
dra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 20:55   #4325
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny byłam dziś u dentysty. Moje zęby są idealnie zdrowe, córki też. Ale syna... masakra
Jeśli jeszcze kiedyś będziecie w ciąży, lub macie znajome w ciąży, to ostrzegajcie przed braniem antybiotyków w ciąży.
Mój syn ma 10 lat i właśnie wyszło, że antybiotyk, który brałam w ciąży (ok. 6 m-ca) spowodował trwałe uszkodzenie składu jego zębów i kości.
Thomas nigdy nie chorował, jest zdrowy, wesoły itp. Ciąża była idealna, książkowa, nie brałam żadnych leków do czasu gdy zachorowałam na grypę z jakimiś powikłaniami oskrzelowymi. Dostałam wtedy antybiotyk. Byłam w 6 m-cu ciąży.
Dziecko okaz zdrowia, a tu się okazuje, że jego zęby to ... masakra. Nie widać tego gołym okiem. Te z przodu są piękne. Ale okazuje się, że już ma 8 dziurawych zębów, a te, ktore się dopiero wyżynają już są do niczego Aż się boję pomyśleć w jakim stanie są jego kości. Cud , że jeszcze niczego sobie nie złamał.
Nigdy nie było takiego przypadku w naszych rodzinach. Genetycznie mamy mocne zęby i kości, a do dentysty chodzimy tylko do kontroli, bo nie ma czego leczyć. I to dotyczy zarówno rodziny mojego męża, jak i mojej.
Aż tu taki numer!
Ja już dzieci nie planuję, ale wy pewnie tak, bo większość z was ma tylko jedno. Dlatego to piszę ku przestrodze. Może to komuś uratuje zęby.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 21:07   #4326
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny, przepraszam za offtop, ale to pilne.
Właśnie dowiedzieliśmy się, jakie nieszczęście spotkało kuzynkę mojego męża. Nastąpił przedwczesny poród, Filipek urodził się chory. Zbierają pieniążki na rehabilitację, Mały ma teraz 10 m-cy, ma wodogłowie...
Nie mieliśmy dawno kontaktu, Im było głupio się odezwać. Szukamy pomocy gdzie się da, teraz, gdy mamy Pawełka, wiemy jakim szczęściem jest zdrowe dziecko...
Jeżeli nie macie jeszcze planów, gdzie przekazać 1% podatku, prosimy o pomoc...

http://filipek.riventel.pl/

ryczę jak bóbr...
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-08, 21:08   #4327
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Ja rano nakręciłam na papiloty a potem sprzątałam, prałam, gotowałam a loki się same robiły
Klarissa ja się boję reakcji Pascala
Jak się budzę, a on mi się dziwnie przygląda, to już wiem, że mam jakiegoś koguta na głowie. A co dopiero jakbym miała te papiloty
Ale kto wie... może się skuszę

A co do twoich loków, to na tych fotkach wyglądasz super. I jeśli na żywca też tak wyglądasz, to chyba lepiej ci w tych lokach niż w prostych
A twój mąż albo ślepy, albo niedowidzi że ci dobrze w lokach oczywiście
Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Aaneczka Twoi chłopcy są boscy

Pamiętam, że rodziłaś 2 razy przez cc, czy mogę mieć niedyskretne pytanko?? Czy na drugą ciążę "pozwolił" Ci lekarz czy to była Wasza decyzja bez konsultacji z ginem??? Chcielibyśmy mieć jak najszybciej drugą dzidzię ale lekarz upiera się, że dopiero po 24 mesiącach od pierwszego cc można zajść po raz drugi w ciążę A nam marzy się kolejny szkrabik
Miałam nadzieję, że w sierpniu lub wrześniu będziemy mogli rozpocząć staranka
Ja nie Aaneczka, ale też po 2 cc.
Pamiętam jak 7 m-cy po pierwszym cc bałam się, że mogę być w ciąży. W strachu pobiegłam do gina, ale ten mnie uspokoił, że nie ma się co bać, tragedii nie będzie. Wiadomo, że lepiej gdy jest dłuższa przerwa, ale nie ma tragedii gdy przerwa wyjdzie krótsza.
Ja wtedy w ciąży jednak nie byłam.
Ale jak minęło rok i 8 m-cy od cc, to znowu byłam w ciąży i tym razem rodziłam naturalnie.
Teraz po tylu latach znowu miałam cc. Zrosty po tamtej pierwszej cc były okropne i stare. Sporo mi powycinali. Operacja była skomplikowana. Delikatnie mi zasugerowano, że więcej dzieci nie powinnam mieć - no ale ja przecież nie chcę więcej , mam juz dość
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-08, 22:26   #4328
Szczęśliwa
Zadomowienie
 
Avatar Szczęśliwa
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 191
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Hej Mamusie./
Poczytałam ale już za póńo na pisanie.
Dlatego tak szybko. Dzisiaj była 3 tura szczepień- Dagusia jak zwykle dzielnie zniosła 3 wkłucia i płakała max 15 sek po każdym moja dzielna Kruszynka Waży już 7150 i mierzy 64 cm. Rośnie jak na drożdżach.
Niestety gardzi obiadkami mamusi roboty i marchew z ziemniakiem furrory nie robią. Jutro wzorując się na słoiczku Hippa ugotuje jej ziemniaka ze szpinakiem.


Klarissa mi się w lokach podobasz a Natalka to super dziewczynka

Aneczka- zdjęcie śpiącego Dominika wymiata

Hagar1-super, że płucka czyste

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
Laski ile posiłków na dobę podajecie Maluchom i co ile godzin?Wiem,że są tabelki, ale ale w praktyce to równie wychodzi...
Ja pisałam ostatnio szczegóły, to jest 6 psiłkow na dobę- w dzień co 3 h w nocy przerwy dłuższe.

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Szczęśliwa widziałąm twoją, ale jak piszesz nie kupiona w Polsce.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wasze dzieciaczki w nocy śpią przy lampce?
Przytulanka moja nie kupiona w Polsce ale któraś z dziewczyn pisała, że są też u nas w HM. Mała bierze ja do buzi, ale jest łatwa w praniu więc płuczę ją w gorącej wodzie bez dodatków proszku, wyciskam mocno i na kaloryfer. Zdąży wyschnąć między drzemkami

Malutka śpi bez włączonej lampki, wieczorne usypianie jest przy lampce (dla mojej wygody, bo jeszcze w międzyczasie coś tam robię w pokoju, ogarniam itp) le to bez znaczenia bo zasypia zazwyczaj w max 5 minut, ale nocne usypianie po jedzeniu jest już po ciemku.


Nika tak mi przykro, że w Waszej rodzinie takie nieszczęście dzidziusiowi. Trzymam kciuki za sprawną rehabilitację. na ten 1% to mam już całą listę niestety...
__________________
Pozdrawiam, Ewcia

Nasza córcia jest już z nami. Dagusia- 23.09.2010r.

Edytowane przez Szczęśliwa
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:29
Szczęśliwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 07:05   #4329
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam dziś u dentysty. Moje zęby są idealnie zdrowe, córki też. Ale syna... masakra
Jeśli jeszcze kiedyś będziecie w ciąży, lub macie znajome w ciąży, to ostrzegajcie przed braniem antybiotyków w ciąży.
Mój syn ma 10 lat i właśnie wyszło, że antybiotyk, który brałam w ciąży (ok. 6 m-ca) spowodował trwałe uszkodzenie składu jego zębów i kości.
Thomas nigdy nie chorował, jest zdrowy, wesoły itp. Ciąża była idealna, książkowa, nie brałam żadnych leków do czasu gdy zachorowałam na grypę z jakimiś powikłaniami oskrzelowymi. Dostałam wtedy antybiotyk. Byłam w 6 m-cu ciąży.
Dziecko okaz zdrowia, a tu się okazuje, że jego zęby to ... masakra. Nie widać tego gołym okiem. Te z przodu są piękne. Ale okazuje się, że już ma 8 dziurawych zębów, a te, ktore się dopiero wyżynają już są do niczego Aż się boję pomyśleć w jakim stanie są jego kości. Cud , że jeszcze niczego sobie nie złamał.
Nigdy nie było takiego przypadku w naszych rodzinach. Genetycznie mamy mocne zęby i kości, a do dentysty chodzimy tylko do kontroli, bo nie ma czego leczyć. I to dotyczy zarówno rodziny mojego męża, jak i mojej.
Aż tu taki numer!
Ja już dzieci nie planuję, ale wy pewnie tak, bo większość z was ma tylko jedno. Dlatego to piszę ku przestrodze. Może to komuś uratuje zęby.
nio masz rację, niestety antybiotyki strasznie niszczą zalążki zębów, które w ciąży się wykształcają moja znajoma w ciąży brała sporo leków, bo miala problemy z nerkami, a młoda ma teraz zęby całe przebarwione, z plamkami niby można to zeszlifować ale to z kolei zniszczy jej szkliwo

Nikuś tak mi przykro...niestety też mamy znajomych którzy potrzebują pmocy w takich momentach dopiero się docenia jakie szczeście, że mamy zdrowe dzieci
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 07:37   #4330
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
A my byliśmy dziś na usg bioredek i już jest wszystko w porządku,Biodra są symetryczne i już nie musimy nosić pieluchy ortopedycznej.Dwa miesiące poświęcenia się opłałały...ale sie cieszę: jupi:
Super e maa już się męczyć nie musi


Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
Ilona ja karmie co 2h w nocy to nie to,że pokarm nie starcza,może mało z piersi wypija,albo tak musi być.Mój tak je i chyba wystarcza mój pokarm,bo ładnie przybiera na wadze,a po mm jak mu podałam,bo już sama nie wiedziałam czy się najada czy nie było to samo,czyli jest takim dzieckiem i musze to zaakceptować.
Ja cię nie pocieszę z kleikiem pierwszy dzień wytrzymał 3,5h,później 2,5 i wróciło do 2h więc postaniowiłam odrzucić to,bo to i tak nic nie daje.
No wiem że dzieci sa różne tyle że Franek w nocy spokojnie wytrzymywał od 20 do 3 a teraz to już nawet marudzić mi się nie
chce. Co do kleiku to jeszcze czekam bo widzę że większość dziewczyn odradza

Aaneczka
Dominik na tym zdjęciu to poważny kawaler Ale te z jego uśmiechem są najlepsze

Więc tak wczorajsza doba minęła po 10 karmieniach Zawsze miałam 7 góra Heeh ciekawe czy przekroczę te magiczną 10 Noc się nic nie zmieniła Zjadł 150 ml przed 20 i obudził się już straszeni głodny o 21.30 , 24.30, 2 i 3 (ale tu udało mi się go spacyfikować) 4, i 6.45 Pomału zapominam co to jest sen
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 07:53   #4331
martucha84
Zakorzenienie
 
Avatar martucha84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk:)
Wiadomości: 13 438
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

dziewczynki ja się powoli z wami żegnam
przyjeżdża dziś do mnie przyjaciółka z Poznania i będzie do niedzieli więc nie będę miała czasu tu zajrzeć
myslę że dziś jeszcze jak ogarnę mieszkanko itd to się pojawie ale nie mogę obiecać więc mocno was ściskam i do "klknięcia" niebawem

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

jeszcze was tylko szybko nadrobię żebym nie miała zalełości aczkolwiek i tak będą


Weronisia ojej... kurde jak antybiotyki mogą wyniszczyć..

NIKa bardzo współczuje... jeszcze bardziej doceniam że mam zdrowe dziecie... ehsss takie maleństwo a musi cierpieć..

IlonaN2 trzymam kciuki mam nadzieję że pod moją nieobecność uda się polepszyć nocki...
__________________
Lubię pikniki na skraju drogi I lubię jadać w restauracjach Ciszy uwielbiam słuchać w górach I lubię bywać w gwarnych miastach
martucha84 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 08:19   #4332
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
D

http://filipek.riventel.pl/

ryczę jak bóbr...
mi tez az lzy naplynely do oczu. Biedny dzieciak.... Czemu niekiedy dzieje sie tak ze niewinne dziecko rodzi sie chore....nie sprawiedliwe to


Weronisia nieciekawie z tymi antybiotykami

IlonaN2 mi sie zdaje ze te kleiki czy kaszki nic na noc nie daja, z tego co dziewczyny pisza. Moj nic nie dostaje (nie daje bo przesypia noc od 19 do 6:30 rano na samym mleku. A uwazam ze nie ma co zapychac dziecka na darmo)

Martucha - udanych ploteczek z przyjaciolka

Aneczka- Dominik jest super

Hagar1
-swietnie ze płucka sa czyste

Klarissa- super ci w tych loczkach

bibet - super ta twoja zabka

Edytowane przez waniliaania2009
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:25
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 08:24   #4333
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

justysia8522 ja też po cc i mnie mój lekarz powiedział że teraz jest zalecenie żeby przez rok nie zachodzić w ciążę. bo że teraz robią inne nacięcie przy cc niż kiedyś i szybciej wszystko się goi. nie wiem z jakiego powodu ty miałaś cc ale ja miałam ulożenie posladkowe dziecka i lekarz powiedział że jak zajdę w ciążę rok po porodzie, dziecko będzie miało mniej jak 3,5 kg i będzie dobrze ułożone to będę mogła rodzić naturalnie.a na sali po porodzie były ze mną dwie dziewczyny z drugimi dziećmi i u obu różnica między cc to było 20 miesięcy.

Edytowane przez gabi1985
Czas edycji: 2011-02-09 o 08:30
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 08:27   #4334
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronisiu dziękuję za odpowiedz

Muszę się pochwalić- Julka ma już dwa ząbki A tak niedawno nie potrafiła nawet wsadzić smoczka do buzi Czy Wasze Maluszki też nie chcą smoczka i butelki?? Smokozorda ssie tylko podczas jazdy samochodem, a z butelki w ogóle nie pije, soczek i herbatkę pije z łyżeczki, nie wiem skąd u niej taka niechęć do butelki, próbowałam różnych smoczków ale to nic nie daje. Chyba kupię jej kubeczek niekapek z aventu, może z niego będzie piła
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 08:46   #4335
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

martucha - miłego imprezowania co do rekacji mojego męża do kij z tym dla mnie to sobie może gadać

Weronisia - kurczę, nie wiedziałam o takich skutkach ubocznych antybiotyków w ciąży! dobrze,że udało mi się całą ciążę nie brać żadnych leków.
Weronisiu u mnie Mati jest przyzwyczajony do codziennego widoku mamusi najpierw w ręczniku na glowie a później w wałkach

Cytat:
Napisane przez ilonalu Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, czy wasze dzieciaczki w nocy śpią przy lampce?
my śpimy a dokładniej to na noc przejeżdżamy łóżeczkiem do naszej sypialni (Mati pół noy w nim śpi,drugie pół z nami) i mamy włączoną lampkę, która stoi w przedpokoju i rzuca tylko bardzo delikatne światło do sypialni. Mati się budzi w nocy na jedzonko,jak wiecie, więc musze widzieć gdzie on jest żeby mu do buzi piersią utrafić

u nas dziś mały rekord po uśnięciu ok.21.30 obudził się tradycyjnie o 24.45, spał już równo o 1, a potem obudzil się o 5.15 pierwszy raz przespał 4h15min ale to pewnie jednorazowy incydent
poza tym jak sie obudził po tej 5 to zjadł i już nie byl zainteresowany spaniem

---------- Dopisano o 09:46 ---------- Poprzedni post napisano o 09:45 ----------

justysia-gratuluję ząbków
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 08:48   #4336
justysia8522
Raczkowanie
 
Avatar justysia8522
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Moje Małe Niebo....
Wiadomości: 140
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Gabi poród był bardzo ciężki-przynajmniej dla mnie, bo lekarza widziałam raz- wieczorem jak mnie przyjmował na oddział, położną dwa razy jak ją zawołałam to raczyła łaskawie przyjść wielce oburzona, że ją budzę w środku nocy, przez 16 godzin odchodziły mi zielone wody płodowe a nie miałam rozwarcia, ginekolog stwierdziła, że nie da mi kroplówki bo chce się wyspać a nie słuchać jak krzyczę Już miałam wypisać się na żądanie a małej zaczęło spadać tętno, w wtedy zapadła decyzja o natychmiastowej cesarce, znieczulenie i w ciągu kilku minut leżałam na stole operacyjnym, młoda była owinięta pępowiną i na pewno nie przeżyłaby porodu sn, szkoda, że gin który mnie przyjmował i obł mi usg nic nie powiedział, że coś jest nie tak. Ahhh było minęło na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Juleczka jest z nami. Teraz mam innego gina, ma prowadzić ewentualną ciążę i odebrać poród
justysia8522 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 08:59   #4337
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

justysia - masakra, brak słów na takie zachowanie lekarzy
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:01   #4338
gabi1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 195
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Gabi poród był bardzo ciężki-przynajmniej dla mnie, bo lekarza widziałam raz- wieczorem jak mnie przyjmował na oddział, położną dwa razy jak ją zawołałam to raczyła łaskawie przyjść wielce oburzona, że ją budzę w środku nocy, przez 16 godzin odchodziły mi zielone wody płodowe a nie miałam rozwarcia, ginekolog stwierdziła, że nie da mi kroplówki bo chce się wyspać a nie słuchać jak krzyczę Już miałam wypisać się na żądanie a małej zaczęło spadać tętno, w wtedy zapadła decyzja o natychmiastowej cesarce, znieczulenie i w ciągu kilku minut leżałam na stole operacyjnym, młoda była owinięta pępowiną i na pewno nie przeżyłaby porodu sn, szkoda, że gin który mnie przyjmował i obł mi usg nic nie powiedział, że coś jest nie tak. Ahhh było minęło na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Juleczka jest z nami. Teraz mam innego gina, ma prowadzić ewentualną ciążę i odebrać poród
masakra!! dobrze ze wszystko dobrze się skończyło. ale nie miałaś żadnych przeciwwskazań na początku do porodu sn więc myślę że przy drugiej ciąży nie powinno być problemu ze mną po porodzie leżała jeszcze jedna dziewczyna co miała wcześniaczka i od 26 tc była w szpitalu to jak opowiadała o niektórych lakarzach co wyprawiali to normalnie włos sie jeżył na głowie
gabi1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:04   #4339
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

hej mamusie,

u nas noc w miarę, były 4 pobudki. mała ma cały czas problem z zapadnięciem w głęboki sen, choć jest o niebo lepiej niż wtedy jak nie dawałam na noc mm. teraz w miare ładnie zasypia ale co jakiś cas wybudza się z płaczem i trzeba ją jakoś utulić, czasem wystarczy tylko podać smoka, a czasem trzeba przytulić do cyca. nie wiem od czego to ale mam nadziję że minie samo z czasem.

my za 2 tyg kończymy 5 miesięcy więc będę zaczynała rozszerzać dietę. no i tu mam pytanie do bardziej doświadczonych mam
1. na początek chce jej dawać ten gluten. rozumiem że to 2-3 łyżeczki do kaszaki np na noc, tak??? czy można jeden posiłek w ciągu dnia zastąpić kaszką??? jak to jest? w tym schemacie żywienie piszą że można ten gluten dodawać do przecieru jarzynowego - ale jak do przecieru jak jeszcze warzyw nie wprowadziłam???
2. potem dajemy jabłko i marchewkę, co ile można wprowadzać nowy produkt i po jakim czasie można dać ten nieszczęsny przecie jarzynowy jako obiadek?? i czy jak daje się już zupkę to po jeszcze cyca??

ja mam taki problem że za półtora miesiąca jedziemy na narty, bierzemy babcie do opieki nad małą, ona wtedy 6 miesięcy będzie miała skończone. no i ja bym chciała żeby już chociaż jeden a najlepiej 2 posiłki bez cyca miała, żebym nie musiała ciągle zjeżdżać do wioski, lub bawić się z laktatorem na trasie, bo to wtedy średnio fajne wakacje no i tak się zastanawiam czy jak zacznę jej tą dietę miesiąc przed wyjazdem rozszerzać to uda mi się już dojść do etapu posiłku bez cycka??? czy to marzenie??

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić- Julka ma już dwa ząbki A tak niedawno nie potrafiła nawet wsadzić smoczka do buzi Czy Wasze Maluszki też nie chcą smoczka i butelki??
gratuluję zębów. moja smoka nadal z chęcią ssie, teraz to nawet się lubi nim bawić, wkłada i wyciąga go z buzi i coś do niego gada

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Więc tak wczorajsza doba minęła po 10 karmieniach Zawsze miałam 7 góra Heeh ciekawe czy przekroczę te magiczną 10 Noc się nic nie zmieniła Zjadł 150 ml przed 20 i obudził się już straszeni głodny o 21.30 , 24.30, 2 i 3 (ale tu udało mi się go spacyfikować) 4, i 6.45 Pomału zapominam co to jest sen
biedna . musisz wierzyć że to przejściowe bo inaczej zwariujesz. ja wiem po sobie że najgorsze jest to że jak jest kryzys z małą to się załamuję bo myślę zaraz że tak już będzie cały czas, a to przecież nie prawda.

Cytat:
Napisane przez Szczęśliwa Pokaż wiadomość
Dlatego tak szybko. Dzisiaj była 3 tura szczepień- Dagusia jak zwykle dzielnie zniosła 3 wkłucia i płakała max 15 sek po każdym moja dzielna Kruszynka Waży już 7150 i mierzy 64 cm. Rośnie jak na drożdżach.
ładna waga marysie wczoraj u lekarza zważyli i tylko 6450 waży. choć to i tak lepiej niż ostatnio. dzięki temu mm troszkę lepiej przybiera.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłam dziś u dentysty. Moje zęby są idealnie zdrowe, córki też. Ale syna... masakra
Jeśli jeszcze kiedyś będziecie w ciąży, lub macie znajome w ciąży, to ostrzegajcie przed braniem antybiotyków w ciąży.
Mój syn ma 10 lat i właśnie wyszło, że antybiotyk, który brałam w ciąży (ok. 6 m-ca) spowodował trwałe uszkodzenie składu jego zębów i kości.
Thomas nigdy nie chorował, jest zdrowy, wesoły itp. Ciąża była idealna, książkowa, nie brałam żadnych leków do czasu gdy zachorowałam na grypę z jakimiś powikłaniami oskrzelowymi. Dostałam wtedy antybiotyk. Byłam w 6 m-cu ciąży.
Dziecko okaz zdrowia, a tu się okazuje, że jego zęby to ... masakra. Nie widać tego gołym okiem. Te z przodu są piękne. Ale okazuje się, że już ma 8 dziurawych zębów, a te, ktore się dopiero wyżynają już są do niczego Aż się boję pomyśleć w jakim stanie są jego kości. Cud , że jeszcze niczego sobie nie złamał.
współczuję, a skąd to wiadomo że to przez antybiotyki?? ja niestety musiałam antybiotyki w pierwszym trymestrze ciąży brać

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Jeżeli nie macie jeszcze planów, gdzie przekazać 1% podatku, prosimy o pomoc...

http://filipek.riventel.pl/

ryczę jak bóbr...

Edytowane przez hagar1
Czas edycji: 2011-02-09 o 10:10
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-09, 09:06   #4340
Kalex
Zakorzenienie
 
Avatar Kalex
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 303
GG do Kalex
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

aha, justysia-mój maluszek od urodzenia nie tknie smoka ani butelki je tylko z piersi ja mam w szufladach kolekcję różnych smoczkow i butelek
Kalex jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:08   #4341
kotekk81
Zakorzenienie
 
Avatar kotekk81
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 718
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

czesc i czolem

wiem wiem naleza sie baciki za nieodzywanie sie ale moje dziecko chyba mnie nie lubi Marudzi i to z usmiechem na twarzy. Czasem mam wrazenie ze sie smieje ale nie do mnie tylko ze mnie no nic trzeba to jakos przezyc

Klarissa wanna boska, sama bym sobie w takiej posiedziala moze Natalce w poludnie by sie bardziej spodobalo

Aneczka chlopakow masz fantastycznych a Domis to mi idealnie pasuje na kandydata na narzeczonego dla mojej Marudy

Martucha udanych ploteczek ja wczoraj na szybko zaliczylam pogaduchy z moja przyjaciolka i nie wiem kiedy znowu sie spotkamy bo jest juz prawie na finiszu i jak dobrze pojdzie to za dwa tygodnie urodzi kolezanke albo kolege dla Majki

Ilona u nas kleik nic nie dal powiem wiecej - Maja po zjedzeniu kleiku obudzila sie wczesniej niz po normalnym mleku

Weronisia wspolczuje problemow z zabkami u Thomaska kto by pomyslam ze branie antybiotyku w ciazy moze miec takie oplakane skutki

noo i reszte pozapominalam a i Gwiazda nie daje wiecej popisac

a oto i Ona

aaa bo bym zapomniala...moze Wy mi pomozecie w wymysleniu jakiegos malo pracochlonnego menu bo w sobote wpadaja do nas znajomi. Mam juz pare swoich propozycji ale niektorzy juz to znaja a chce ich zaskoczyc tylko nie moge stac przy garach caly dzien bo Maruda wymaga juz troche wiecej uwagi mam nadzieje ze pomozecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg takierozne.jpg (51,3 KB, 22 załadowań)
__________________
Maja

Podczas gdy obrabiasz mi tyłek nie zapomnij mnie w niego pocałować
kotekk81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:11   #4342
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
nio masz rację, niestety antybiotyki strasznie niszczą zalążki zębów, które w ciąży się wykształcają moja znajoma w ciąży brała sporo leków, bo miala problemy z nerkami, a młoda ma teraz zęby całe przebarwione, z plamkami niby można to zeszlifować ale to z kolei zniszczy jej szkliwo
Mój Thomas ma też takie plamy na zębach. Pierwsze plamy powodowały, że ząb wyglądał na szary w białe plamy. Poszłam wtedy z nim do dentystki, która stwierdziła, że to dlatego, że on pije dużo mleka. Uwierzyłam.
Wczoraj się okazało, że to nie od mleka tylko od antybiotyków.
Teraz ma plamy szare, białe i żółte. Nic nie da się z tym zrobić. Struktura zębów jest tak słaba, że mamy się modlić, aby nie trzeba było wyrwać ich wszystkich.
A! A jak był malutki, to dostawał fluor, aż do 2 latek, dzień w dzień jedną tabletkę. I po co to było?

Pascalek też dostaje te tabletki (wit. D + fluor) i zastanawiam się czy jest sens z tym fluorem.

A mój Pascalcio daje mi już drugą noc popalić tzn. budzi się co 1,5-2 godziny, wierci się, stęka, puszcza bąki. Ja spać nie mogę. Wstaję, daję mu smoczka, on wypluwa, ja wstaję, daję mu smoczka, on wypluwa...
O 3 rano wzięłam go do siebie, wiercił się, stękał, ale przez sen. Jestem nieprzytomna.
Już jak muszę wstawać 3-4 razy w nocy, to jestem załamana, a dziś to było już przegięcie.
Ilona rozumiem twoje zmęczenie. Ty chociaż wiesz czemu twój maly się budzi - bo chce jeść. A Pascal wcale nie chce jeść.

Np. wczoraj wypił butlę mleka o 11.30 i następny posiłek zjadł dopiero o 18.30 - 120ml zupki.
Potem dopiero o 2.00 wypił 100ml mleka, potem o 6.00 150ml, a teraz śpi i nawet nie chciał jeść.

On tak dziwnie je już od poprzedniego poniedziałku.

Wczoraj i dziś był cieplejszy. Niby nic, a jednak ma 37,4. U dzieci niby to normalne. Chciałam jutro iść na szczepienie, ale teraz nie wiem czy iść. On po każdym szczepieniu ma 38 stopni i wcale nie je i tylko śpi przez 2 dni.

Muszę zaraz się ubrać i pójść na spacer, bo dziś też jest pięknie. Nie tak ciepło jak przez ostatnich kilka dni (mieliśmy 12-15 stopni), bo dziś w nocy był mróz i zapowiadają max. 8 st w dzień, ale słońce tak pięknie świeci, że żal siedzieć przed kompem
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:15   #4343
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny wiem że wałkuje ten temat już tle razy ale tu mogę sie wyżalić i poradzić Jak którąś to irytuje to przepraszam Chodzi o to że po przeanalizowaniu sytuacji z moim synem i jego nocnymi wybrykami doszłam do wniosku że najgorzej zaczęło się dziać jak zaczęłam mu podawać bebilon po kąpieli. Dziewczyny pisały mi tu że dziecko do mleka przyzwyczaja się nawet 2 tygodnie. U nas już 3 podajemy bebilon a dalej jet inaczej. W nocy nie śpi spokojnie tak jak zawsze Wierci się, kopie nóżkami i trochę stęka. W dzień wybudza się z wrzaskiem ze snu. I tak poczytałam i chyba odstawi ten bebilona na dwa trzy dni i zobaczę co i jak. Jak się unormuje to znaczy że wina mleka i spróbuje mu je podać na dzień (bo może na noc na początek za cieżkie to dla niego)jak znowu będzie kiepsko to kupię bebilon comfort. Co wy na to ?
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:20   #4344
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez hagar1 Pokaż wiadomość
współczuję, a skąd to wiadomo że to przez antybiotyki?? ja niestety musiałam antybiotyki w pierwszym trymestrze ciąży brać
Dentystka od razu to stwierdziła gdy zobaczyła wygląd zębów.

---------- Dopisano o 10:20 ---------- Poprzedni post napisano o 10:15 ----------

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem że wałkuje ten temat już tle razy ale tu mogę sie wyżalić i poradzić Jak którąś to irytuje to przepraszam Chodzi o to że po przeanalizowaniu sytuacji z moim synem i jego nocnymi wybrykami doszłam do wniosku że najgorzej zaczęło się dziać jak zaczęłam mu podawać bebilon po kąpieli. Dziewczyny pisały mi tu że dziecko do mleka przyzwyczaja się nawet 2 tygodnie. U nas już 3 podajemy bebilon a dalej jet inaczej. W nocy nie śpi spokojnie tak jak zawsze Wierci się, kopie nóżkami i trochę stęka. W dzień wybudza się z wrzaskiem ze snu. I tak poczytałam i chyba odstawi ten bebilona na dwa trzy dni i zobaczę co i jak. Jak się unormuje to znaczy że wina mleka i spróbuje mu je podać na dzień (bo może na noc na początek za cieżkie to dla niego)jak znowu będzie kiepsko to kupię bebilon comfort. Co wy na to ?
Myślę, że to dobry pomysł.
A jakie on robi kupki?
Jak dałam Pascalkowi mleko Beba (polskie Nan) to właśnie stękał, prężył się, a kupy były wodniste, zielone i śmierdzące. Po 3 dniach odstawiłam i problem zniknął.
To samo się działo po Aptamil (polski Bebilon) - dawalam Comfort, ten co pomaga przy zaparciach, ale też stękał, na dodatek on wtedy mocno ulewał.
Więc ponownie przeprosilliśmy naszą Humanę.

Musisz wypróbować jakieś inne mleko. Dzieci różnie reagują.
Niektórzy zachwalają Nan, a widzisz Pascalek nie tolerował tego mleka.
Podobnie może być z twoim synkiem.


Kotek śliczna ta twoja Gwiazda
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:31   #4345
IlonaN2
Zadomowienie
 
Avatar IlonaN2
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 917
GG do IlonaN2
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Weronika jak jadł tylko cyca to kupa była raz na tydzień ale hurtem i to była tak musztardówka. Teraz jak je jeden posiłek bebilonu to kupy tez są koloru musztardowego ale takie bardziej plastelinowe, gęstsze. U nas tez mały ulewa ale po moim mleko po bebilonie nie. I teraz się jeszce zastanwiam czy zrobić mu przerwę czy od razu podać bebilon comfort?? No i dziś dam mu łyżeczkę soku z jabłek
IlonaN2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:49   #4346
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziękuję wam wszystkim za komplementy dla mnie i córci

Cytat:
Napisane przez kasienka1701 Pokaż wiadomość
A u nas z kolei uważam,że mamy za mało zdjęć z Młodą.Ogólnie zdjęc ma dużo,ale ciągle sama.Musimy częściej robić zdjęcia z nami
U nas tak samo, 1000 zdjęć Natalki solo i parę z rodzicami. No nie ma kto robić tych zdjęć we 3

Cytat:
Napisane przez martucha84 Pokaż wiadomość
ciążowe sny też mnie prześladują... straszneeee
a komentarz męża... straszny- wyglądasz super mąż powiedział cyt. "co to za fajna laska" wiec wiesz..
Bardzo mi miło, że twój mąż tak powiedział

A ja nadal nie zapytałam teścia o te problemy ze stulejką... mam wyrzuty sumienia, chyba sobie to gdzieś zapiszę żeby pamiętać.

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
Klarissa córcia ślicznotka i ty fajnie wygladasz w tych loczkach
Dziękujemy

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Klarissa ja się boję reakcji Pascala
Jak się budzę, a on mi się dziwnie przygląda, to już wiem, że mam jakiegoś koguta na głowie. A co dopiero jakbym miała te papiloty
Ale kto wie... może się skuszę
Moja się dziwiła co też matka ma na głowie

A to co pisałaś o zębach drugiego synka masakra. Ja na szczęście nie brałam w ciąży żadnych leków, ale będę to mieć na uwadze na przyszłość. Jednak nic nie jest bez wpływu na malucha i nie ma w 100% bezpiecznych leków...

Zrobiłam dzisiaj zdjęcie mojemu śpiochowi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100238.jpg (104,6 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100235.jpg (156,0 KB, 37 załadowań)
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:55   #4347
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
oto i Ona

aaa bo bym zapomniala...moze Wy mi pomozecie w wymysleniu jakiegos malo pracochlonnego menu bo w sobote wpadaja do nas znajomi. Mam juz pare swoich propozycji ale niektorzy juz to znaja a chce ich zaskoczyc tylko nie moge stac przy garach caly dzien bo Maruda wymaga juz troche wiecej uwagi mam nadzieje ze pomozecie
Słodka ta twoja pyzunia

A to jedzonko to ma być obiad/kolacja/przystawki?
Może ja coś wymyślę

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Weronika jak jadł tylko cyca to kupa była raz na tydzień ale hurtem i to była tak musztardówka. Teraz jak je jeden posiłek bebilonu to kupy tez są koloru musztardowego ale takie bardziej plastelinowe, gęstsze. U nas tez mały ulewa ale po moim mleko po bebilonie nie. I teraz się jeszce zastanwiam czy zrobić mu przerwę czy od razu podać bebilon comfort?? No i dziś dam mu łyżeczkę soku z jabłek
A to normalne, że po mm kupy są takie plastelinowate
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 09:56   #4348
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Aaneczka Twoi chłopcy są boscy

Pamiętam, że rodziłaś 2 razy przez cc, czy mogę mieć niedyskretne pytanko?? Czy na drugą ciążę "pozwolił" Ci lekarz czy to była Wasza decyzja bez konsultacji z ginem??? Chcielibyśmy mieć jak najszybciej drugą dzidzię ale lekarz upiera się, że dopiero po 24 mesiącach od pierwszego cc można zajść po raz drugi w ciążę A nam marzy się kolejny szkrabik
Miałam nadzieję, że w sierpniu lub wrześniu będziemy mogli rozpocząć staranka
szczerze mowiąć to ja sie z ginem nie konsultowałam..drugie dziecko było planowane ale nie w ten sposób ze działamy i juz..tylko poprostu przestalismy sie zabezpieczać i co bedzie to bedzie. i trafiło sie zaraz w pierwszym cyklu....ale z tego co wiem to 1 rok jest wskazany, choć kobiety zachodzą w ciaze wczesneij ..i jest oki..

Cytat:
Napisane przez gabi1985 Pokaż wiadomość
justysia8522 ja też po cc i mnie mój lekarz powiedział że teraz jest zalecenie żeby przez rok nie zachodzić w ciążę. bo że teraz robią inne nacięcie przy cc niż kiedyś i szybciej wszystko się goi. nie wiem z jakiego powodu ty miałaś cc ale ja miałam ulożenie posladkowe dziecka i lekarz powiedział że jak zajdę w ciążę rok po porodzie, dziecko będzie miało mniej jak 3,5 kg i będzie dobrze ułożone to będę mogła rodzić naturalnie.a na sali po porodzie były ze mną dwie dziewczyny z drugimi dziećmi i u obu różnica między cc to było 20 miesięcy.
u mnie roznica jest włąsnei jakies 20 mc miedzy chłopakami..i bałam sie rodzić sn..naczytałam sie w internecie jakie to niebezpieczne i przed porodem sn broniłam sie rekami i nogami

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Muszę się pochwalić- Julka ma już dwa ząbki A tak niedawno nie potrafiła nawet wsadzić smoczka do buzi Czy Wasze Maluszki też nie chcą smoczka i butelki?? Smokozorda ssie tylko podczas jazdy samochodem, a z butelki w ogóle nie pije, soczek i herbatkę pije z łyżeczki, nie wiem skąd u niej taka niechęć do butelki, próbowałam różnych smoczków ale to nic nie daje. Chyba kupię jej kubeczek niekapek z aventu, może z niego będzie piła
gratuluje ząbków

Cytat:
Napisane przez Kalex Pokaż wiadomość
Weronisiu u mnie Mati jest przyzwyczajony do codziennego widoku mamusi najpierw w ręczniku na glowie a później w wałkach
heh dobre
pamitam jak moj Domik zobaczył mnie pierwszy raz w maseczce koloru intensywnego brązu...rozbeczał sie
teraz sie tylko dziwnie patrzy

Cytat:
Napisane przez justysia8522 Pokaż wiadomość
Gabi poród był bardzo ciężki-przynajmniej dla mnie, bo lekarza widziałam raz- wieczorem jak mnie przyjmował na oddział, położną dwa razy jak ją zawołałam to raczyła łaskawie przyjść wielce oburzona, że ją budzę w środku nocy, przez 16 godzin odchodziły mi zielone wody płodowe a nie miałam rozwarcia, ginekolog stwierdziła, że nie da mi kroplówki bo chce się wyspać a nie słuchać jak krzyczę Już miałam wypisać się na żądanie a małej zaczęło spadać tętno, w wtedy zapadła decyzja o natychmiastowej cesarce, znieczulenie i w ciągu kilku minut leżałam na stole operacyjnym, młoda była owinięta pępowiną i na pewno nie przeżyłaby porodu sn, szkoda, że gin który mnie przyjmował i obł mi usg nic nie powiedział, że coś jest nie tak. Ahhh było minęło na szczęście wszystko dobrze się skończyło i Juleczka jest z nami. Teraz mam innego gina, ma prowadzić ewentualną ciążę i odebrać poród
oj współczuje przejsc..ale najwazneijsze ze wszystko dobrze sie skonczyło
niestety teraz jest tak w szpitalach ze jak sie nie da "w łape" to jest sie olewanym na całej lini

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
Ilona u nas kleik nic nie dal powiem wiecej - Maja po zjedzeniu kleiku obudzila sie wczesniej niz po normalnym mleku

dziwne..bo u nas kleik nie przedłuza snu Patrykowi..


a oto i Ona

słodka nadaje sie na synową

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem że wałkuje ten temat już tle razy ale tu mogę sie wyżalić i poradzić Jak którąś to irytuje to przepraszam Chodzi o to że po przeanalizowaniu sytuacji z moim synem i jego nocnymi wybrykami doszłam do wniosku że najgorzej zaczęło się dziać jak zaczęłam mu podawać bebilon po kąpieli. Dziewczyny pisały mi tu że dziecko do mleka przyzwyczaja się nawet 2 tygodnie. U nas już 3 podajemy bebilon a dalej jet inaczej. W nocy nie śpi spokojnie tak jak zawsze Wierci się, kopie nóżkami i trochę stęka. W dzień wybudza się z wrzaskiem ze snu. I tak poczytałam i chyba odstawi ten bebilona na dwa trzy dni i zobaczę co i jak. Jak się unormuje to znaczy że wina mleka i spróbuje mu je podać na dzień (bo może na noc na początek za cieżkie to dla niego)jak znowu będzie kiepsko to kupię bebilon comfort. Co wy na to ?
mysle ze to dobry pomysł ja tez zaczełam wprowadzani mm w dzien bo bałam sie rewolucji zołądkowych w nocy
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:07   #4349
hagar1
Rozeznanie
 
Avatar hagar1
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 640
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Cytat:
Napisane przez kotekk81 Pokaż wiadomość
aaa bo bym zapomniala...moze Wy mi pomozecie w wymysleniu jakiegos malo pracochlonnego menu bo w sobote wpadaja do nas znajomi. Mam juz pare swoich propozycji ale niektorzy juz to znaja a chce ich zaskoczyc tylko nie moge stac przy garach caly dzien bo Maruda wymaga juz troche wiecej uwagi mam nadzieje ze pomozecie
ja mam kilka takich szybkich przekąsek. może się przydadzą.
1. melon z szynką prowansalską. szybie i smaczne, melona kroimy w łódeczki przekładamy szynką dojrzewającą polewamy oliwą z oliwek. można tez posypać parmezanem
2. kurczak s melonem. pierś kurczaka kroimy w plasterki przyprawiamy smażymy, pod koniec dodajemy płatki migdałów. melona kroimy w łódeczki przekładamy na przemian kurczakiem, polewamy sosem który ze smażonego kurczaka się zrobił i posypujemy płatkami migdałowymi.
3. bakłażan z fetą. kroimy bakłażana w plasterki solimy, czekamy aż woda z goryczką wycieknie (ok 30. min.) układamy plastry bakłażana na blachę posmarowaną oliwą. ma bakłażan kładziemy fetę i plastry pomidora. można bakłażana posmarować też zielonym pesto ale bez też jest dobre. pieczemy, nie wiem ile, ja to tak na oka aż się zrobi

Cytat:
Napisane przez IlonaN2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny wiem że wałkuje ten temat już tle razy ale tu mogę sie wyżalić i poradzić Jak którąś to irytuje to przepraszam Chodzi o to że po przeanalizowaniu sytuacji z moim synem i jego nocnymi wybrykami doszłam do wniosku że najgorzej zaczęło się dziać jak zaczęłam mu podawać bebilon po kąpieli. Dziewczyny pisały mi tu że dziecko do mleka przyzwyczaja się nawet 2 tygodnie. U nas już 3 podajemy bebilon a dalej jet inaczej. W nocy nie śpi spokojnie tak jak zawsze Wierci się, kopie nóżkami i trochę stęka. W dzień wybudza się z wrzaskiem ze snu. I tak poczytałam i chyba odstawi ten bebilona na dwa trzy dni i zobaczę co i jak. Jak się unormuje to znaczy że wina mleka i spróbuje mu je podać na dzień (bo może na noc na początek za cieżkie to dla niego)jak znowu będzie kiepsko to kupię bebilon comfort. Co wy na to ?
no myślę że to dobry pomysł. może rzeczywiście go po tym mleku brzuszek boli i dlatego się tak budzi. a z tego co wiem dzieci często jak mają ból brzuszka chcą do cycka bo to ich uspokaja a ocytoksyna działa dodatkowo przeciwbólowo.
hagar1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-09, 10:26   #4350
waniliaania2009
Wtajemniczenie
 
Avatar waniliaania2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Malopolskie
Wiadomości: 2 236
Dot.: 2010 - Wrześniowo-październikowe mamy - ze wszystkim sobie świetnie radę damy c

Dziewczyny gotujace- co dodajecie do jedzonka olej czy maslo? i jak olej to jaki??
waniliaania2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:19.