Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010) - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-15, 19:59   #2521
_paulinka2
Wtajemniczenie
 
Avatar _paulinka2
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 331
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

joanna ta kurtko bluza śliczna zamówiłabym, ale nie wiem jak bede wyglądać

As
piękny uśmiech

Weronisia
SZOK ! szczyt głupoty ta niemka aż niewierzę że są tacy ludzie ! bez czapki z takim maluszkiem :O

Marta
współczuję ;* dużo zdrówka dla Ciebie
__________________
Amelcia <3

dbam o włosy


_paulinka2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:18   #2522
bela14
Rozeznanie
 
Avatar bela14
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 772
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość
No i musialam jej spinke zalozyc,bo grzywa jej do oczu zaczyna wlazica i tak caly tyl glowy wyglada jakby w nia piorun strzelilmoze ja w jakis lakier do wlosow powinnam zainwestowac:br zydal:





Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
Artystka przesłodka ta Twoja córcia a włosy to Ona ma BOSKIE...
śliczna dziewczynka naprawdę!!
szkoda że tak daleko mieszkasz
bo miałabym synową jak talala







o juz zajęta,a ja chciałam swojego zaproponowac w końcu są z tego samego dnia
Cytat:
Napisane przez mallinka Pokaż wiadomość
a propos dat poczęcia naszych dzieci to niedługo minie rok odkąd Bela założyła nasz pierwszy wątek
za pamięć.

Karolina-
Sysunia-
Marta-zdrówka.
bela14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:22   #2523
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Ciekawe co u sanderitki?
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:34   #2524
KarolinaB
Raczkowanie
 
Avatar KarolinaB
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 499
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

nadroboiłam spokojnie

a teraz po wizycie u onkologa jestem bardziej spokojna, okazało się, że mam torbiel, która jest najprawdopodobniej wynikiem zmian hormonalnych i karmienia piersią, najprawdopodobniej zniknie po zakończeniu laktacji, ale mam sie badac min. raz w tygodniu i za 2-3 miesiące do kontroli...
uffff... kamień z serca. powiem wam, że miałam naprawdę głupie myśli, stałam na łóżeczkiem małego i wyłam, bo wyobrażałam sobie najczarniejszy scenariusz z możliwych!

Dzięki dziewczyny za kciuki! Wielkie dzięki !!!!!
KarolinaB jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 20:37   #2525
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Karolina B, super ze jest ok ja tez sie musze wybrac ale nie mam jak poki co, bo oknolog przyjmuje w piatki a w piatki TZ pracuje przewaznie na dodatek od 5 trzeba stac w kolejce zeby sie dostac.. masakra!!! ale jak trzeba to trzeba..

Nina dalej spi 22 sie zbliza.. no zobaczymy jak bedzie
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-15, 21:23   #2526
_As_
Raczkowanie
 
Avatar _As_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 436
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Weronisia, mogę spytać co jadłaś przez ten czas? Ja 3 tygodnie bez nabiału i jaj, tylko kurczak, ryż i cukinia, no jeszcze trochę innych rzeczy, ale mam już dość, a lekarz mi kazał jeszcze 2 tygodnie restrykcyjnej diety trzymać.....
_As_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 06:40   #2527
mamuska003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 448
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Dzień dobry
Ja już od 6 na nogach. Mała walneła kupala i nie chciała już zasnąć
Czy wasze dzieci często jeszcze robią kupę? Moja potrafi z 10 razy w ciągu dnia walnąć i do tego jeszcze w nocy Myślałam że ilość się z czasem zmniejszy ale nic z tego.
Teraz puszcza bąki i kupa będzie Godzinę temu zmieniałam pieluchę. Ciekawe czy dzisiaj znowu bedzie dzień marudy.
mamuska003 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 06:44   #2528
rptrbj1978
Rozeznanie
 
Avatar rptrbj1978
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 901
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

a moja gwiazda dzis 3 miesiace konczyy
__________________




rptrbj1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 06:46   #2529
rypka85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Moje nowe miejsce na ziemi:)
Wiadomości: 3 403
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

a my dzisiaj z mała mykamy na szczepienie a wrrrrr
__________________



NOWY PAŹDZIERNIKOWY WĄTEK!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=648909



NOWY WĄTEK DLA MAMUŚ I DZIECI
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=714154
rypka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 06:54   #2530
mamuska003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 448
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez rptrbj1978 Pokaż wiadomość
a moja gwiazda dzis 3 miesiace konczyy
Gratulacje Jutro zaczyna się magiczny 4 miesiąc.
mamuska003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 06:55   #2531
melabn
Wtajemniczenie
 
Avatar melabn
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Ciekawe co u sanderitki?
wziela slub i jest ok u nich
melabn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 07:31   #2532
Patrycja_1708
Zadomowienie
 
Avatar Patrycja_1708
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 347
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Czesc dziewczynki. U nas noc spokojna, tradycyjnie tylko mały na jedzonko sie budził ale mimo wszystko sie ciesze bo ja zasypia codziennie o 20 tak budzi sie na butle dopiero o 1 i zaraz zasypia a potem koło 4 lub 5 sie budzi i tez po chwili zasypia spowrotem wiec nie jest źle.
Ciekawa jestem czy on w ogole bedzie przesypiał nocki bez jedzenia???

A co do kup to wasze maluchy naprawde są niesamowite ze w ciagu dnia tyle robią, mój robi codziennie po jednej chociaz z poczatku robił jedną na 3 lub 4 dni, ale odkąd daje herbatke to robi teraz codziennie.

Od wczoraj daje mu już normalne mleko a nie HA i zobaczymy czy cos wyskoczy. Kurcze, mam nadzieje ze nie.
Patrycja_1708 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:37   #2533
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Anecka, z tego co mi wiadomo, to mleko krowie można wprowadzać po 1 urodzinkach

Mamuska, u mojego ilość kup się zmniejszyła Na początku, przez pierwsze 6-8 tygodni walił niemal co karmienie, teraz są 3-4 takie konkretne w ciągu doby, plus pryczki z kleksami

Co do podciągania za rączki, to ja w ogóle tego nie robię, myślę, że dziecko samo zacznie jak będzie gotowe. Póki co jak podaję mu palce, to się ich chwyta, ale jeszcze nie podciąga się, więc czekam. Nie chcę niczego przyspieszać Ja to mojego powinnam przede wszystkim skłonić, żeby więcej na brzuchu leżał i główkę unosił, bo zapomni jak to się robi. On niestety na brzuchu nie cierpi leżeć

A w ogóle chciałam Wam napisać, że wczoraj pierwszy raz karmiłam w publicznym miejscu (w przychodni). Tzn. karmiłam już wcześniej przy osobach z rodziny (przy Rodzicach i Bratu), ale przy obcych jeszcze nie. I - tak jak się spodziewałam - nie miałam z tym żadnego problemu Przy tych przemyślnych stanikach, gdzie się klapkę odpina, można to zrobić naprawdę dyskretnie i bez wywalania całego biustu

Co do nowotworów i wizyt u onkologa, to ja powinnam się do poradni genetycznej zapisać - mam w genach tego dziadostwa dużo i to w prostej linii też niestety (Tata). Ale jakoś nie mogę się zmobilizować. Zabawne, ale mimo, że widzę od ponad 3 lat walkę z rakiem najbliższej osoby, nie boję się... A może właśnie dlatego?...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010

Edytowane przez kretencja
Czas edycji: 2011-02-16 o 07:41
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:51   #2534
mamuska003
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 448
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Moja też nie lubi leżeć na brzuchu. Po 2 minutach jest awantura i stękanie jakby łopatą rowy kopała Próbowałam przed kąpielą na golasa położyć to wytrzymuje 5 minut a potem awantura.
mamuska003 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:52   #2535
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Anecka Pokaż wiadomość
Do ktorego roku zycia (?) dziecko ma pic to mleko modyfikowane? Bo przeciez kiedys nie bylo czegos takiego, wiec jak matka nie miala pokarmu to chyba takim sklepowym mlekiem karmila??????
Niby zaleca się mleko MM do 3 roku życia ale już po 1 urodzinach można wprowadzać mleko krowie (ja Kindze dawałam kaszę mannę jak skończyła rok i nic jej nie było )
Cytat:
Napisane przez KarolinaB Pokaż wiadomość
nadroboiłam spokojnie

a teraz po wizycie u onkologa jestem bardziej spokojna, okazało się, że mam torbiel, która jest najprawdopodobniej wynikiem zmian hormonalnych i karmienia piersią, najprawdopodobniej zniknie po zakończeniu laktacji, ale mam sie badac min. raz w tygodniu i za 2-3 miesiące do kontroli...
uffff... kamień z serca. powiem wam, że miałam naprawdę głupie myśli, stałam na łóżeczkiem małego i wyłam, bo wyobrażałam sobie najczarniejszy scenariusz z możliwych!

Dzięki dziewczyny za kciuki! Wielkie dzięki !!!!!
Super, ze wszystko ok
Cytat:
Napisane przez mamuska003 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja już od 6 na nogach. Mała walneła kupala i nie chciała już zasnąć
Czy wasze dzieci często jeszcze robią kupę? Moja potrafi z 10 razy w ciągu dnia walnąć i do tego jeszcze w nocy Myślałam że ilość się z czasem zmniejszy ale nic z tego.
Teraz puszcza bąki i kupa będzie Godzinę temu zmieniałam pieluchę. Ciekawe czy dzisiaj znowu bedzie dzień marudy.
moja teraz robi kupala średnio raz na 4 dni - wolałabym ciut częściej...
Cytat:
Napisane przez rptrbj1978 Pokaż wiadomość
a moja gwiazda dzis 3 miesiace konczyy

Cytat:
Napisane przez rypka85 Pokaż wiadomość
a my dzisiaj z mała mykamy na szczepienie a wrrrrr
będzie dobrze
Cytat:
Napisane przez kretencja Pokaż wiadomość

A w ogóle chciałam Wam napisać, że wczoraj pierwszy raz karmiłam w publicznym miejscu (w przychodni). Tzn. karmiłam już wcześniej przy osobach z rodziny (przy Rodzicach i Bratu), ale przy obcych jeszcze nie. I - tak jak się spodziewałam - nie miałam z tym żadnego problemu Przy tych przemyślnych stanikach, gdzie się klapkę odpina, można to zrobić naprawdę dyskretnie i bez wywalania całego biustu
Ja to taki głupi człek jestem, ze pewnie leciałabym z małą do domu na karmienie
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:53   #2536
anankee
Rozeznanie
 
Avatar anankee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 706
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

dziewczyny poradźcie czy powinnam małej zacząć podawać smoczek?
do tej pory nie używałam, a Emilka kończy dziś 12 tygodni.
Od kilku dni jest w skoku rozwojowym i marudna jest niesamowicie, nawet w huśtawce marudzi. Poszerzył się jej bardzo przy tym słowny repertuar marudzenia, używa naprawdę wielu "słów" żeby sobie ponarzekać najczęściej robi łałałałabeee jak jej dałam smoczek to się uspokoiła i poleżała na tej huśtawce.
No i teraz nie wiem, czy włączyć jej ten smoczek i ciągle podawać? Nie chce jej dawać smoczka do spania bo nauczyła się już zasypiać bez niego, ale jak tak marudzi to może ją zapchać i mieć chwilę spokoju?

czy wasze dzieci (te wyłącznie na piersi) też robią takie numery, że nie chcą jeść w dzień przez 4 godziny? Bo moja ostatnio ma takie wyskoki, a nawet zdarzyło się że nie chciała jeść 5 h! W ogóle je bardzo nieregularnie, a ja chyba przestałam przez to rozróżniać kiedy ona naprawdę jest głodna.... raz je co 1,5h, raz co 2h, raz co 3, a kiedy indziej co 4..... nieraz jak ją przystawiam, bo wydaje mi się że jest już głodna (bo np minęły 2,5h albo zapamiętale ciamka palce) to ona w ryk i się odpycha.... no i ja się wkurzam, ona się denerwuje. Nie wiem czy to normalne, że dziecko na piersi robi sobie czasem takie przerwy?
Przybiera chyba dobrze, choć wydaje mi się że raczej w dolnej granicy, teraz ma 5 kilo (12 tygodni). Idziemy za tydzień na szczepienie to się okaże...
__________________
Fifi!

Emi!


anankee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 07:58   #2537
kliwia
Zakorzenienie
 
Avatar kliwia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 16 907
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

kretencja na brzuchu mozesz malego cwiczyc ukladajac go sobie na ramieniu i obnizajac pozycje z siedzacej na lezaca i maly bedzie mogl sobie cwiczyc glowke. Moja tak sobie wycwiczyla ze juz prawie trzyma caly czas glowke sztywno

ananke dawaj jej jak jest nie dowytrzymania jej marudzenie jesli jej to pomaga. w innych sytuacjach nie podawaj

moja je zawsze co 1,5-2h i nie ma przebacz :/
a kupy po jednej dziennie

Edytowane przez kliwia
Czas edycji: 2011-02-16 o 07:59
kliwia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:08   #2538
Donuś
Zadomowienie
 
Avatar Donuś
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 068
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Artystka mojej małe same sie te włoski tak układaja , smiesznie wyglada bo grzywke ma na bok a na czubku głowy takie koguty

Ishka pisałas ze starałas sie małemu ograniczac ilosc mleka do ok 100 ml. Ale powiedz mi ile to byo łacznie na dobe?

Bo ja rozumiem ze jedo dziecko je np. 90 ml co 2,5 godz a moja zjada 150 - 180 ml co 4 - 5 godz. Srednio wychodza 4 lub 5 karmien bo cała noc przesypia.
I zastanawiam sie czy nie je za duzo ?
Ma 10 tygodni i wazy 5700 wiec mysle ze to ok?

A czy jest jakis przelicznik czy cos ile dziecko powinno zjadac na dobe ?

A i Milenka dziekuje za konplementy
No i u nas kupka jest 1 dziennie ostatnio nawet bez stekania Ale przewaznie u mnie na rekach jak karmie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0254.jpg (40,3 KB, 45 załadowań)
__________________
Milenka 28.11.2010
Laura 09.06.2014


Edytowane przez Donuś
Czas edycji: 2011-02-16 o 08:09
Donuś jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:09   #2539
_paulinka2
Wtajemniczenie
 
Avatar _paulinka2
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 331
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Karolina bardzo się ciesze że wszystko jest okej ;*

a dzisiaj Amelka jak usnęła ok 20.30 tak wstała dopiero o 5 rano na jedzenie szook

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Donuś, Milenka jest śliczna
__________________
Amelcia <3

dbam o włosy


_paulinka2 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-16, 08:32   #2540
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Kliwia, tak staram się robić

Anankee, ze smokiem nic nie poradzę... Ja mojemu próbowałam parę razy dawać, jak był bardzo marudny, ale wypluwa za każdym razem. Mąż szczęśliwy, bo jest wielkim wrogiem smoczka
Co do jedzenia, to Tymek też je nieregularnie, czasem woła po niecałej 1,5 godzinie od ostatniego karmienia, a czasem jak go po 3 godzinach przewijam (bo już pora) i potem proponuję pierś to ciamka bez przekonania Ale dłuższa przerwa niż 3,5 godziny chyba nam się nie zdarzyła (no, poza nocą, gdzie przesypia nam już nawet 7 godzin bez budzenia się )

Kotek, czemu do domu byś leciała? Przecież to żaden wstyd dziecko karmić Ja to trochę daleko mam, w jedną stronę 10 minut szybkim krokiem, karmienie 20 minut, z powrotem ubrać, znowu 10 minut drogi... Godzina by nam zeszła na tym
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:47   #2541
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Kretencja - bo ja taki dziwny typ jestem nawet przy rodzince nie lubie karmić i uciekam do innego pokoju a w miejscu publicznym to już w ogóle sobie nie wyobrażam Ale duży wpływ na to ma też pewnie fakt, że ja nie lubię karmić na siedząco, jakoś mi niewygodnie - najlepiej jak się rozwalę z nią na łóżku...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:51   #2542
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

No, ja też nie lubię na siedząco. Ale nie wyobrażam sobie iść z nim do domu po to, żeby nakarmić - ubieranie go to stres dla nas wszystkich bardzo nie lubi zakładania czapki i kombinezonu Poza tym karmię na żądanie i nakarmiłam go dlatego, że wołał - zanim byśmy do domu dotarli, jeszcze z tym ubieraniem w kombinezon po drodze, to by była totalna histeria już - a wtedy też trudniej nakarmić, bo jak płacze mocno to nie umie piersi złapać...
Pewnie, że też wolę karmić w odosobnieniu, kiedy jest taka możliwość, dla dziecka też to chyba lepiej, w końcu potrzebuje spokoju do tego. Ale jak nie ma w pobliżu żadnego kącika żeby się zaszyć, to trudno...
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:51   #2543
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez mamuska003 Pokaż wiadomość
Moja też nie lubi leżeć na brzuchu. Po 2 minutach jest awantura i stękanie jakby łopatą rowy kopała Próbowałam przed kąpielą na golasa położyć to wytrzymuje 5 minut a potem awantura.

Cytat:
Napisane przez Weronisia Pokaż wiadomość
Kretencja ja nie zamierzam pilnowac mojej sasiadki Az taka wscibska nie jestem. Zrobilam co moglam, dalam ciuszki, czapeczke i wyjasnilam, ze jest za zimno.
A babka nie jest gowniara, mysle ze ma sporo po 30-tce, wiec chyba powinna wiedziec, ze w lutym noworodek powinien miec czapke i kombinezon. Ja jej tam uswiadamiac nie bede.
Ale jak znowu ja spotkam na klatce to na pewno sprawdze z ciekawosci czy maly ma czapke
Na kawe raczej sie do niej nie wybieram. Ale jak zaprosi to nie odmowie
bezmyslnosc tej kobiety mnie zadziwilajeszcze taki maluszek

Cytat:
Napisane przez 79 Marta Pokaż wiadomość
dziewczyny, pare dni mnie nie bylo, mam dość... temperatura spadla, to dostałam opryszczki, pierwszy raz w życiu... Mama przyjechała do dziecka, dostaje ja tylko na karmienie, chodze w maseczce. już nie mam siły, od tygodnia nie przytulałam dziecka
oj biedulka
ja jestem zagrypiona,ale z dzieckiem nie ma kto mi choc troche pomoc niestetyjeszcze ta stara rura przyjedzie tu dzisiaj mnie denerwowac,jestem zalamana
Cytat:
Napisane przez KarolinaB Pokaż wiadomość
nadroboiłam spokojnie

a teraz po wizycie u onkologa jestem bardziej spokojna, okazało się, że mam torbiel, która jest najprawdopodobniej wynikiem zmian hormonalnych i karmienia piersią, najprawdopodobniej zniknie po zakończeniu laktacji, ale mam sie badac min. raz w tygodniu i za 2-3 miesiące do kontroli...
uffff... kamień z serca. powiem wam, że miałam naprawdę głupie myśli, stałam na łóżeczkiem małego i wyłam, bo wyobrażałam sobie najczarniejszy scenariusz z możliwych!

Dzięki dziewczyny za kciuki! Wielkie dzięki !!!!!
noo,i na szcescie wszystko jest ok
Cytat:
Napisane przez mamuska003 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja już od 6 na nogach. Mała walneła kupala i nie chciała już zasnąć
Czy wasze dzieci często jeszcze robią kupę? Moja potrafi z 10 razy w ciągu dnia walnąć i do tego jeszcze w nocy Myślałam że ilość się z czasem zmniejszy ale nic z tego.
Teraz puszcza bąki i kupa będzie Godzinę temu zmieniałam pieluchę. Ciekawe czy dzisiaj znowu bedzie dzień marudy.
ojej,imponujaca produkcjamoja po jabluszku wczoraj pedzilo,a dzis puszcza mokre baki

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
dziewczyny poradźcie czy powinnam małej zacząć podawać smoczek?
do tej pory nie używałam, a Emilka kończy dziś 12 tygodni.
Od kilku dni jest w skoku rozwojowym i marudna jest niesamowicie, nawet w huśtawce marudzi. Poszerzył się jej bardzo przy tym słowny repertuar marudzenia, używa naprawdę wielu "słów" żeby sobie ponarzekać najczęściej robi łałałałabeee jak jej dałam smoczek to się uspokoiła i poleżała na tej huśtawce.
No i teraz nie wiem, czy włączyć jej ten smoczek i ciągle podawać? Nie chce jej dawać smoczka do spania bo nauczyła się już zasypiać bez niego, ale jak tak marudzi to może ją zapchać i mieć chwilę spokoju?

czy wasze dzieci (te wyłącznie na piersi) też robią takie numery, że nie chcą jeść w dzień przez 4 godziny? Bo moja ostatnio ma takie wyskoki, a nawet zdarzyło się że nie chciała jeść 5 h! W ogóle je bardzo nieregularnie, a ja chyba przestałam przez to rozróżniać kiedy ona naprawdę jest głodna.... raz je co 1,5h, raz co 2h, raz co 3, a kiedy indziej co 4..... nieraz jak ją przystawiam, bo wydaje mi się że jest już głodna (bo np minęły 2,5h albo zapamiętale ciamka palce) to ona w ryk i się odpycha.... no i ja się wkurzam, ona się denerwuje. Nie wiem czy to normalne, że dziecko na piersi robi sobie czasem takie przerwy?
Przybiera chyba dobrze, choć wydaje mi się że raczej w dolnej granicy, teraz ma 5 kilo (12 tygodni). Idziemy za tydzień na szczepienie to się okaże...
podaj smoczek jak juz nie wyrabiaszsmoczek wcale nie taki grozny jak go maluja

a z jedzeniem to wszystko sie u nas rozwalilo jak mala dostala plesniawek,rano po pierwszym karmieniu nie jadla 6 godzini mnie skutecznie odpychala nawet jak wiedzialam ze ona glodna...teraz je co 2,5 lub 3 godziny...ale w nocy zawsze miala jedno pobudke na jedzenie,a od dwoch dni ma 2
?Moze zapiszesz sobie o ktorej karmisz i ile czasu?moze beda jakies prawidlowosci...
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:53   #2544
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez Donuś Pokaż wiadomość


Ishka pisałas ze starałas sie małemu ograniczac ilosc mleka do ok 100 ml. Ale powiedz mi ile to byo łacznie na dobe?

Bo ja rozumiem ze jedo dziecko je np. 90 ml co 2,5 godz a moja zjada 150 - 180 ml co 4 - 5 godz. Srednio wychodza 4 lub 5 karmien bo cała noc przesypia.
I zastanawiam sie czy nie je za duzo ?
Ma 10 tygodni i wazy 5700 wiec mysle ze to ok?

A czy jest jakis przelicznik czy cos ile dziecko powinno zjadac na dobe ?

e

Każde dziecko jest inne i wydaje mi sie ze jesli lekarz nic nie mowi ze dziecko jest za grube to nie ma co mu ograniczac jedzenia, bo jeszcze przyjdzie taki czas ze bedziesz je prosic aby jadło .

Moja jutro konczy 3 mce wazy 5700 a jej jedzenie krązy pomiedzy 7 a 9 razami na dobe. Sa dni gdzie je po 100 , 70 ml a sa dni gdzie je raz a porzadnie np 170 ml -140ml.
Teraz zazwyczaj w nocy zjada mi po 120 a z samego rana 170ml w dzien juz je mniej po 80ml, 100ml.

Cytat:
Napisane przez rptrbj1978 Pokaż wiadomość
a moja gwiazda dzis 3 miesiace konczyy


Cytat:
Napisane przez mamuska003 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
Ja już od 6 na nogach. Mała walneła kupala i nie chciała już zasnąć
Czy wasze dzieci często jeszcze robią kupę? Moja potrafi z 10 razy w ciągu dnia walnąć i do tego jeszcze w nocy Myślałam że ilość się z czasem zmniejszy ale nic z tego.
Teraz puszcza bąki i kupa będzie Godzinę temu zmieniałam pieluchę. Ciekawe czy dzisiaj znowu bedzie dzień marudy.
Moja robi jedna dziennie czasami jedna na 2 dni.

Tylko przez pierwsze 2 tyg robila mi 2 kupy w ciagu dnia w nocy

Cytat:
Napisane przez _paulinka2 Pokaż wiadomość
joanna ta kurtko bluza śliczna zamówiłabym, ale nie wiem jak bede wyglądać

As
piękny uśmiech

Weronisia
SZOK ! szczyt głupoty ta niemka aż niewierzę że są tacy ludzie ! bez czapki z takim maluszkiem :O

Marta
współczuję ;* dużo zdrówka dla Ciebie
Cytat:
Napisane przez sylwia01485 Pokaż wiadomość
W sprawie historii opisanej przez Weronisie-

ja przezylam podobny szok w Stanach- mieszkalismy w dosc cieplym stanie, ale zima byla i to jak na te region dosc surowa- tam bylo sucho i prawie nie padal snieg, ale byl kilkustopniowy mroz- ja w grubym plaszczu, szaliku i rekawicach ( czapki nie nosilam , bo nie lubie ). Ktoregos dnia odwozilam swoja corke do szkoly, a tam niektore dzieciaki zataranialy do szkoly z buta w t-shircie i pozniej obserwowalam, ze tak bylo zawsze- albo byly tylko w bluzie, ale spodnie do kolana w stylu bahama.

Ale malo sie nie przewrocilam na parkingu przed supermarketem, gdy w taki mroz rodzice kilkumiesiecznego malucha wsadzali do wozka z golymi nogami. A my w grubych kurtkach.
A mnie nie dziwi opowiesc Weronisi ani Sylwii bo w UK to normalka ze dzieci w zimie chodza bez czapek , wyrospinane Czesc rodzice sa ubrani na cebulke a dzieci w druga strone . Tutaj np tydzien temu zrobilo sie ciut cieplej no ale bez przesady a juz mlodzi chlopcy chodzili w rybaczkach i japonkach - wygladali nie zbyt ciekawie bo nogi czerowne , ludzie ubrani a oni jakby bylo 30 st na polu.

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
czy wasze dzieciaczki też mają non stop zimne rączki i stópki?

Bo moja Emilka nie dość że ma zimne to jeszcze wilgotne.... i w ogóle to cuchną jej stópki przez to że są ciągle zimne i mokre tzn tak jak nos przyłożę to między paluszkami trochę zajeżdża...
Wasze też tak mają?
Moja ma ale chyba dlatego ze ja tez wiecznie mam zimne ,maz zawsze goracy

Cytat:
Napisane przez JOANNA16 Pokaż wiadomość
ja się obżeram bułkami sojowymi....
Dietka ?
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 08:54   #2545
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
dziewczyny poradźcie czy powinnam małej zacząć podawać smoczek?
do tej pory nie używałam, a Emilka kończy dziś 12 tygodni.
Od kilku dni jest w skoku rozwojowym i marudna jest niesamowicie, nawet w huśtawce marudzi. Poszerzył się jej bardzo przy tym słowny repertuar marudzenia, używa naprawdę wielu "słów" żeby sobie ponarzekać najczęściej robi łałałałabeee jak jej dałam smoczek to się uspokoiła i poleżała na tej huśtawce.
No i teraz nie wiem, czy włączyć jej ten smoczek i ciągle podawać? Nie chce jej dawać smoczka do spania bo nauczyła się już zasypiać bez niego, ale jak tak marudzi to może ją zapchać i mieć chwilę spokoju?

czy wasze dzieci (te wyłącznie na piersi) też robią takie numery, że nie chcą jeść w dzień przez 4 godziny? Bo moja ostatnio ma takie wyskoki, a nawet zdarzyło się że nie chciała jeść 5 h! W ogóle je bardzo nieregularnie, a ja chyba przestałam przez to rozróżniać kiedy ona naprawdę jest głodna.... raz je co 1,5h, raz co 2h, raz co 3, a kiedy indziej co 4..... nieraz jak ją przystawiam, bo wydaje mi się że jest już głodna (bo np minęły 2,5h albo zapamiętale ciamka palce) to ona w ryk i się odpycha.... no i ja się wkurzam, ona się denerwuje. Nie wiem czy to normalne, że dziecko na piersi robi sobie czasem takie przerwy?
Przybiera chyba dobrze, choć wydaje mi się że raczej w dolnej granicy, teraz ma 5 kilo (12 tygodni). Idziemy za tydzień na szczepienie to się okaże...
HEJ
Grzes juz zdrowy z zap oskrzeli wreszcie !! za to potworny katar uniemowzliwia nam zycie i karmienie !
jutro robimy obojgu wymaz z nosa moze pokaze co i jak a jak nie to pojedziemy do tej kliniki w Karpaczu ehh

Anankee ja tak jakby na samej piersi bo dokarmiam tylko 2 razy. i tak jak piszesz mam od ukonczenia jego 3 tyg. z. raz co godzine a drugi raz nawet 6 h moze nie jesc... Wazy obecnie 5200 a ur sie 8 grudnia wiec podobnie Moze niektore brzdace tak maja poprostu - jest to niestet uciazliwe, raz cycki mi rozrywa zalana chodze drugim razem mu brakuje :/
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 09:07   #2546
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Cytat:
Napisane przez anankee Pokaż wiadomość
dziewczyny poradźcie czy powinnam małej zacząć podawać smoczek?


czy wasze dzieci (te wyłącznie na piersi) też robią takie numery, że nie chcą jeść w dzień przez 4 godziny?
co do smoczka nie poradzę bo ja nie cierpię smoczków

Moja mi właśnie teraz wycięła taki numer z jedzeniem - na ogół je mniej więcej co 3 godziny (chociaż czasami się zdarza, że np. po półtorej godziny woła znowu). Rano jadła jakoś po 6 więc jak po 9 zaczęła marudzić to chciałam jej dac cyca a ta się wierci i drze pyjora za nic nie chciała złapać cyca to wsadziłam ja do wózka i poszła spać - więc zaraz minie 4 godziny od ostatniego karmienia

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Artystka23 Pokaż wiadomość

ojej,imponujaca produkcjamoja po jabluszku wczoraj pedzilo,a dzis puszcza mokre baki
mojej to jabłuszko wcale nie pomogło więc na razie więcej nie dostanie bo to raczej niezbyt dobrze, jak jej zalega gdzieś w jelitkach bo przecież na pewno go całego nie strawiła pomimo, ze to były minimalne ilości (po pół łyżeczki) tak więc wracamy do samego cyca a ten drugi słoiczek poczeka sobie co najmniej 2 tygodnie jeszcze...
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 09:25   #2547
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Ali dziekuje za pamiec juz znacznie lepiej caluski

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

PAULINKA superowy filmik

ANECKA alez slodziakowa ta Wasza Ninka swietny pajac z MINI gdzie kupiliscie??

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

nie poodpowaidam na wszystko ehhh nie pamietam co komu hehe

WALCZYMY Z CIEMIENIUCHA dostalismy masc sterydowa na nia bo to juz grubo ponad tydzien i pediatra mowi ze to tez od AZS i tak moze sie powtarzac dluzsze lata - zwariowac mozna!

BASEN nasz tosiek chodzil od 3 mies. ż i rzeczywiscie zanurza sie calutkie dzieciatko malo tego - rzuca sie je do rak instruktorki i ona je zanurza a potem to juz samamu i pod wode sie je daje cale jak samolot leci pod woda naszemu sie to baaaardzo podobalo - choc moj tz wchodzil z nim do basenu ja zamieralam ! pierwszy raz jak nurkowal poplakalam sie hehe - jak tz zainstaluje mi playera bo mielismy reinstalacje programow to wam wrzuce link do filmiku
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 09:31   #2548
Artystka23
Dragonfly
 
Avatar Artystka23
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 1 710
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

Kotek81,ja mialam tylko jeden sloiczek i za pierwszysm razem dalam jej troszke i byl cyrk z brzuszkiem-pare dni wczesniej jadlam mielone z cebula,a dzien wczesniej jakas smieszna surowke wiec jestem pewna ze to od tegomiala taaaaaakie gazy,o jaaa
A wczoraj ona byla na macie,a ja zabralam sie za jej sloiczek,ale troche na poczatku dla niej odlozylam(bo jestem chora i nie chce jej zarazic,a czulam ze nabierze apetytu)..Ledwo sie za jej przecier zabralam,to tak zaczela mlaskolic,sie wpatrywac w lyzeczke i sie slinic,ze musialam jej dac
lyzeczke wylizala do cnaale tez jeszcze poczekam,wcale mi sie nie spieszy...Mysle,ze w polowie marca,jak skonczy ten 4 miesiac to czasem cos tam dostanie-jest co prawda na piersi,ale nie bede czekac az skonczy te pol roku przepisowo...

Wczoraj w komisie dzieciecym znalazlam sterylizator parowy mothercare i go sobie wzielam,za 30zl w sumie nic nie zaplacilam,bo czesc moich ubranek,spiworek i pare innych drobiazgow poszlo akurat za ta kwote(oddaje tam te ciuszki,z ktorych mala wyrosla a sie kompletnie nie sprawdzily,te lepszej jakosci sobie zostawiam bo nigdy nic nie wiadomo)..No i nie mam instrukcji obslugi,wiec probuje go jakos rozpracowac-wczoraj wszystkie pojemniki,laktator,smoczk i i lyzeczki do niego wrzucilam
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/961lrl68sqzmqonu.png
Przygody po drugiej stronie brzuszka
Artystka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 09:31   #2549
pelnia1980
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolny Śląsk - Legnica
Wiadomości: 1 538
GG do pelnia1980
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

AS top ty tak krotko na tej diecie bedziesz?? i potem bedziesz poszczegolne produkty wporowadzac?? i czekac z ok 3 tyg, do wprowadzenia nastepnego?
pelnia1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-16, 09:37   #2550
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Do pampersa wciąż robimy i strzelamy śmieszne miny (listopad-grudzień 2010)

u nas magiczny 4 mc powinien sie nazywac koszmarnym - Mila straznie marudzi, nie chce lezec, chce zeby ja nosic zeby ona mogla swiat ogladac a mi rece mdleją

straszna Maruda z niej.
dzis sie bawila za to moja reka i ogladala
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.