Pielęgnacja skóry wokół oczu - ZBIORCZY - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-24, 22:27   #421
agata_slomka
Wtajemniczenie
 
Avatar agata_slomka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 259
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Chyba nie napiszę nic odkrywczego...polecam żele Floslek. Nie przypominam sobie, żebym używała czegoś pod oczy w wieku 20 lat. Teraz mam prawie 27 i dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam przygodę z kremami pod oczy. Na nawilżenie polecam żel nawilżający z witaminami , a na świeże spojrzenie pozostałe żele.
Uważajcie na kremy przeznaczone dla starszych osób, ktoś pisał o l'orealu. Ja nacięłam się na reklamowany "kod młodości" i strasznie wysuszył mi skórę i pojawiły się zmarszczki pod oczami właśnie z tego przesuszenia. Sytuację uratowałam właśnie żelem Floslek. W ogóle kremy przeznaczone dla starszych kobiet - przeciwzmarszczkowe- często napinają, liftingują a nie nawilżają. A co tu napinać u 20latki czy niewiele starszych koleżanek?;-)
na razie kupiłam sobie ziaję Calcium. Mleczko jest dla mnie przyjazne, wiec doszłam do wniosku, że może krem pod oczy też będzie ok

Ja do tej pory w ogóle nie myślałam o kremie pod oczy, bo uważam, że wystarczy dobre nawilżenie (skłonności do zmarszczek nie mam, z cieniami też nie mam problemu).
Ale chyba skrzywdziłam się nowym kremem, bo od początku miałam wrażenie, że słabo mnie nawilża i zamiast rzucić go w kąt, stwierdziłam, że będę nakładać grubą warstwę Jak widać nie pomogło, bo wokół oczu mam przesuszone skórki

Ten Floslek dobrze nawilża?
__________________
Kiedy są dni niespokojne, marzy się o spokojnym, kiedy spokojny przychodzi, czuje się nieswojo, dopiero drugi, trzeci dzień spokojny przynosi przyzwyczajenie, które sprawia, że walory dni spokojnych nie wydają się więcej uciążliwe.

S. Mrożek
agata_slomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-25, 15:11   #422
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Ten bionawilżający bardzo dobrze. Miałam naprawdę wysuszoną skórę pod oczami, aż się łuszczyła( po tym kodzie młodości), a teraz wszystko wróciło do normy. Używam go na dzień, a na noc krem do twarzy Eucerin Aqua porin Activ - używam jednego na twarz i pod oczy do skóry suchej, jest naprawdę super, nic nie uczula, choć hojnie się nim smaruję. Polecam oba jeśli chodzi o nawilżenie i uratowanie kryzysowej suchej sytuacji wszystkim wrażliwym oczętom.

Edytowane przez lulaluna
Czas edycji: 2010-09-25 o 15:12
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 11:06   #423
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Ten bionawilżający bardzo dobrze. Miałam naprawdę wysuszoną skórę pod oczami, aż się łuszczyła( po tym kodzie młodości), a teraz wszystko wróciło do normy. Używam go na dzień, a na noc krem do twarzy Eucerin Aqua porin Activ - używam jednego na twarz i pod oczy do skóry suchej, jest naprawdę super, nic nie uczula, choć hojnie się nim smaruję. Polecam oba jeśli chodzi o nawilżenie i uratowanie kryzysowej suchej sytuacji wszystkim wrażliwym oczętom.
ja myślę nad kupieniem tego eucerinu, ale w wersji pod oczy, tylko niepokoją mnie 2 składniki w jego formule, które wg niektórych źródeł są szkodliwe dla zdrowia. ale próbkę tego kremu wspominam bardzo dobrze więc mam dylemat
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 13:49   #424
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Ja ze swojej strony mogę tylko polecić tą firmę, tak jak mi poleciła ją moja kochana dermatolog, a to dermatolog starej szkoły, która wyleczyła mnie z pryszczy i rozwiała masę mitów kosmetyczno - pielęgnacyjnych Jeśli miałaś próbkę i byłaś zadowolona, to ja bym się zdecydowała. Dziś to prawie wszystko jest szkodliwe, tylko po to żeby sprzedać to co będzie szkodliwe za kilka lat;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 14:23   #425
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

Cytat:
Napisane przez lulaluna Pokaż wiadomość
Ja ze swojej strony mogę tylko polecić tą firmę, tak jak mi poleciła ją moja kochana dermatolog, a to dermatolog starej szkoły, która wyleczyła mnie z pryszczy i rozwiała masę mitów kosmetyczno - pielęgnacyjnych Jeśli miałaś próbkę i byłaś zadowolona, to ja bym się zdecydowała. Dziś to prawie wszystko jest szkodliwe, tylko po to żeby sprzedać to co będzie szkodliwe za kilka lat;-)
wiem, wiem, tylko że jak czytam o badaniach nad tymi składnikami (jeden to konserwant a drugi - jakaś sól glinu) to aż ciarki przechodzą. z drugiej jednak strony ja nie jestem aż tak ortodoksyjna, bo używam lipobazy z metylparabenem w składzie...
jednak strasznie dziwi mnie to dlaczego w wielu aptecznych kosmetykach znajdują się - często bardzo szkodliwe - składniki? przecież ich produkcja odbywa się pod dużo wyższym rygorem, muszą przejść surowsze badania niż te 'sklepowe'...
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-26, 15:48   #426
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

To chyba mam szczęście, że moja wiedza nie jest tak duża jak twoja i czytanie składów obywa się bez ciarek;-) W sumie składami zainteresowałam się po to żeby nie przepłacać za coś co nie jest warte kosmicznej sumy i potrafić w nim znaleźć to na czym mi aktualnie zależy i odrzucić to, co wiem że mi szkodzi (zapycha)- kosmetyk ma działać. Nie obawiam się tych konserwantów, parabenów itp.,bo szkodzić zaczęły gdy powstał cały wysyp eko marek Intuicja mi mówi, że skoro nie szkodziły one mojej mamie, ciotce i babci to mi też nie zaszkodzą;-) A chciałabym mieć ich zdrowie i urodę będąc sama mamą, ciotką czy babcią;-)
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 20:49   #427
eve200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Witajcie,
To mój pierwszy post na tym forum, więc przepraszam, jeśli coś zrobiłam źle.
Mam 34 lata i ostatnio pojawiło mi się sporo zmarszczek pod oczami
Chciałabym bardzo kupić jakiś ekologiczny produkt, ale niestety nie potrafię się zdecydować tzn. nie potrafię interpretować składów kremów.
Widziałam, że tutaj na forum wiele dziewczyn to potrafi. Pomożecie?
Wiem, że samodzielnie można wykręcać "zdrowe" kremy, ale mam tak strasznie mało czasu, że chyba nie dam rady i chcę się posiłkować czymś gotowym.
Przeszperałam internet i znalazłam takie produkty:
1. http://cedrynek.pl/La_Claree_Korekto...zuust-416.html
2. http://www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl...ladzajacy.html
3. http://kosmetyki-alva.pl/sklep/index...ralne-kod-7204
4. http://www.marga.com.pl/
5. http://logona.pl/sklep-online/kosmet...292884979.html
A może są inne, lepsze firmy?
Co będzie dla mnie najlepsze? Chodzi przeciwzmarszczkowe działanie dla osób w moim wieku?
Z góry Wam wszystkim dziękuję za pomoc.
eve200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-01, 10:43   #428
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

odświeżam temat

może oprócz flosleku czy innych kremów dostępnych w aptekach bądź drogeriach polecacie coś bardziej naturalnego? jakieś oleje bądź mieszanki olejów z czymś...? lub jakieś kremu do samodzielnego wykonania w domu?
byłabym wdzięczna za propozycje i sugestie
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:32   #429
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

np jakiś olej (arganowy, żurawinowy, z opuncji, zielonej herbaty), jakiś żel HA, masło (np shea) lub krem bazowy (lipobaza, nanobaza) i masz mieszankę ja używam czegoś takiego zarówno pod oczy jak i na całą twarz
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-01, 11:37   #430
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 272
Dot.: Krem pod oczy dla 20-latki??

A co myslicie o Juvicie alvo Cevikapie? (jsą to apteczne specyfiki z wit C).
phenomena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 10:46   #431
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Ja miałam tester z Lavery tego kremu,
http://www.kosmetyki-natury.eu/Zel_p...15_ml-190.html

delikatny, fajny żel, ja takę lubię nie lubię cieżkich kremów ładny rożany zapach, użyłam 2 saszetki. Zastanawiam się nad kupnem tego albo tego z logony, ale najpierw musze wykończyć stare kremy.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2011-11-17 o 16:53
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 13:13   #432
marylisek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 244
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Ja miałam Ava Ecolinea krem pod oczy, całkiem przyzwoity, jak na tą cenę. Żadnych podrażnień, wysuszeń itp. nie jest też tłusty i ciężki. Można spróbować.
marylisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 17:49   #433
eve200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Dziękuję dziewczyny!
Zastanawiałam się po prostu, czy te firmy przypadkiem nie nadużywają słów naturalny, ekologiczny. Ja jeszcze bardzo mało wiem o takich produktach i czytałam sporo, że firmy często "oszukują" konsumentów kusząc ich na takie pro-eko hasła.
eve200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 08:44   #434
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Cytat:
Napisane przez eve200 Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny!
Zastanawiałam się po prostu, czy te firmy przypadkiem nie nadużywają słów naturalny, ekologiczny. Ja jeszcze bardzo mało wiem o takich produktach i czytałam sporo, że firmy często "oszukują" konsumentów kusząc ich na takie pro-eko hasła.

Przed zakupem czytaj skład i sprawdzaj czy mają certyfikat potwierdzający ich naturalność.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-04, 21:37   #435
eve200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Już się chyba względnie wyedukowałam na temat certyfikatów, ale składy to dla mnie ciągle jakaś magia : /
eve200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 07:49   #436
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Cytat:
Napisane przez eve200 Pokaż wiadomość
Już się chyba względnie wyedukowałam na temat certyfikatów, ale składy to dla mnie ciągle jakaś magia : /
Ja sobie tak z tym radzę: nauczyłam się kilku nazw składników,których powinnam unikać i dobieram kosmetyki drogą eliminacji

A jeszcze co do kremów pod oczy: w zdecydowanej większości moja pielęgnacja opiera się na produktach eko - natomiast z kremem pod oczy mam problem,bo większość wyciągów roślinnych mnie uczula/podrażnia (świetlik,rumianek... i inne
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-07, 09:24   #437
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja sobie tak z tym radzę: nauczyłam się kilku nazw składników,których powinnam unikać i dobieram kosmetyki drogą eliminacji

A jeszcze co do kremów pod oczy: w zdecydowanej większości moja pielęgnacja opiera się na produktach eko - natomiast z kremem pod oczy mam problem,bo większość wyciągów roślinnych mnie uczula/podrażnia (świetlik,rumianek... i inne
a czy róża Cie uczula ?
moze jakiś krem własnie na bazie róży będzie odpowiedni
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 16:32   #438
Patrycha2878
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Polecam kremy w sklepie www.organeo.pl. Mówią, że są właśnie po to, by za nas sprawdzać skład kosmetyków i sprzedają tylko te sprawdzone. Podają skład przy każdym produkcie. Ja używam kremu Annemarie Borlind i jestem bardzo zadowolona http://organeo.pl/product-pol-305-LL...-pod-oczy.html. Fajnie nawilża i natłuszcza skórę. A zaznaczam, że mam 33 lata i skórę strasznie delikatną i cienką. Cena trochę wysoka, ale ta firma to wyższa półka pośród kosmetyków ekologicznych.
W tym Organeo mają w ogóle dużo fajnych rzeczy, np. olejek kokosowy i arganowy.
Patrycha2878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 08:37   #439
eve200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Wygląda bardzo ciekawie ten krem
I faktycznie fajny sklepik.
eve200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-01, 20:03   #440
tequilla78
Raczkowanie
 
Avatar tequilla78
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 56
Dot.: Naturalny-ekologiczny krem pod oczy

Bardzo dobry krem pod oczy ma Madara z certyfikatem Ecocert, ale niestety do najtańszych nie należy. Kupisz w realu w Douglasie, a w necie w sklepie Matique: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=480470
tequilla78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 09:39   #441
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Cześć
Mam problem ze skórą pod oczami - rano budzę się z opuchlizną,najgorzej jest gdy długo pracuję przy komputerze albo...gdy za długo śpię. Nie mogę również stosować zbyt tłustych kremów. Zrobię wkrótce badania aby sprawdzić, czy coś wewnątrz złego się nie dzieje. Tymczasem chcę powalczyć stosując odpowiednie kosmetyki. Od dłuższego czasu używam kosmetyków samorobionych, choć zdarza mi się też poużywać te drogeryjne i apteczne. Dodatkowo jeszcze dochodzi problem zmarszczek które pogłębiły się właśnie od opuchlizny - a nie mogę używać zbyt bogatych kremów - właśnie muszę znaleźć jakiś zloty środek - coś co będzie drenowało, rozjaśniało i działało przeciwzmarszczkowo.

Na razie szukam odpowiednich składników i chciałam Was podpytać, zwłaszcza dziewczyny, które może borykają się z podobnymi problemami, jak sobie radzicie i jak pielęgnujecie skórę pod oczami?

Obecnie używam rano samorobionego żelu (z lodówki), w którym napakowałam wyciag z aloesu, d-pantenol, kofeinę. Fajnie chłodzi, ale spodziewałam się po kofeinie lepszego działania. Sam żel wyszedł super, ale zostawia taka błonkę zbyt mocno ściągającą skórę. Na to nakładam kremik własnej roboty z q10.

Poza tym znalazłam jeszcze takie składniki, które są dobre pod oczy:

- hydrolat bławatkowy
- macerat z arniki
- macerat z kasztanowca
- skwalan
- ekstrakt ujędrniający (ZSK)

Wiem, że niektóre sera, maski, kremy stosowane do twarzy - zwłaszcza antyoksydacyjne można z powodzeniem też stosować pod oczy (np serum z wit c, z b3). I tak też robię, ale może Wy macie jakieś swoje patenty jak dbać o te delikatne okolice, może którejś z Was udało się zwalczyć cienie i obrzęki, macie może przepisy na fajne delikatne w konsystencji a skuteczne w działaniu kremy pod oczy?
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 10:39   #442
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Cześć
Mam problem ze skórą pod oczami - rano budzę się z opuchlizną,najgorzej jest gdy długo pracuję przy komputerze albo...gdy za długo śpię. Nie mogę również stosować zbyt tłustych kremów. Zrobię wkrótce badania aby sprawdzić, czy coś wewnątrz złego się nie dzieje. Tymczasem chcę powalczyć stosując odpowiednie kosmetyki. Od dłuższego czasu używam kosmetyków samorobionych, choć zdarza mi się też poużywać te drogeryjne i apteczne. Dodatkowo jeszcze dochodzi problem zmarszczek które pogłębiły się właśnie od opuchlizny - a nie mogę używać zbyt bogatych kremów - właśnie muszę znaleźć jakiś zloty środek - coś co będzie drenowało, rozjaśniało i działało przeciwzmarszczkowo.

Na razie szukam odpowiednich składników i chciałam Was podpytać, zwłaszcza dziewczyny, które może borykają się z podobnymi problemami, jak sobie radzicie i jak pielęgnujecie skórę pod oczami?

Obecnie używam rano samorobionego żelu (z lodówki), w którym napakowałam wyciag z aloesu, d-pantenol, kofeinę. Fajnie chłodzi, ale spodziewałam się po kofeinie lepszego działania. Sam żel wyszedł super, ale zostawia taka błonkę zbyt mocno ściągającą skórę. Na to nakładam kremik własnej roboty z q10.

Poza tym znalazłam jeszcze takie składniki, które są dobre pod oczy:

- hydrolat bławatkowy
- macerat z arniki
- macerat z kasztanowca
- skwalan
- ekstrakt ujędrniający (ZSK)

Wiem, że niektóre sera, maski, kremy stosowane do twarzy - zwłaszcza antyoksydacyjne można z powodzeniem też stosować pod oczy (np serum z wit c, z b3). I tak też robię, ale może Wy macie jakieś swoje patenty jak dbać o te delikatne okolice, może którejś z Was udało się zwalczyć cienie i obrzęki, macie może przepisy na fajne delikatne w konsystencji a skuteczne w działaniu kremy pod oczy?
A myślałaś o olejach? Arganowym chociażby? Pod oczy dobry jest jeszcze olej z granatu, z opuncji. Możesz je dodawać do swoich przepisów. Wszystkie te, które są bardzo odżywcze, a więc polecane do suchej skóry. Bardzo dobrze na opuchliznę robią algi np. maski algowe Bielendy. W rossmannie możesz znaleźć też krem naturalny z Alterry pod oczy dla skóry dojrzałej. Może jeszcze jakiś ogórek, herbata na oczy? Powodzenia
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 11:11   #443
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Dziękuję za radę. Oleje pod oczy (solo i w mieszankach) stosuję. Obecnie mam na składzie olej z kiełków pszenicy i jojoba - mix jest okej - uelastycznia skórę - właśnie jest w składzie mojego samoróbkowego kremu z q10. Ów krem dopiero co zrobiłam kilka dni temu, na razie się sprawuje, wklepuję go malutko aby nie było opuchlizny (im mniej kremu u mnie w okolicach podocznych tym lepiej, ale muszę jakiś używać ze względów na mój podeszły 30-latkowy wiek). Liczę na koenzym q10 w tym kremiku, co do rezultatów - czy trochę spłyci zmarszczki i poprawi kondycję - muszę poczekać, poużywać.
Arganowy miałam, wierzę w jego właściwości pielęgnujące (dziękuję za przypomnienie o nim), choć osobiście nie zauważyłam widocznych rezultatów pod oczami, ale może kupię więcej (miałam tylko 5 ml próbki) i włączę do jakiegoś kremiku bądź mix olejku.

Algi - przyznaję, nakładam też pod oczy - np maskę trójalgową a nawet spirulinę. Świetnie drenują, tylko trzeba w trakcie maseczki zachować mimikę kamienia żeby nie porobić sobie zmarszczek a po maseczce dobrze nawilżyć.

Niechętnie przyznaję - lubię płatki kolagenowe z drogerii. I Ziaja med żel drenujący jest skuteczniejszy od mojego samorobkowego z kofeiną

Ostatnio zastanawiam się nad pseudobotoksem z Nauralisa, celem pozbycia się kresek...

Jeszcze okularki żelowe, które byście polecały? Aby były skuteczne i łatwe w obsłudze.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-25, 17:48   #444
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Ja także borykam się z opisanymi przez Ciebie problemami - opuchnięcia pod oczami, a nawet kiedy ich nie ma, to są wyraźne, nieładne cienie pod oczami.

Ja stosuję tonik z róży damasceńskiej (woda kwiatowa z róży damasceńskiej - tak to się fachowo nazywa - dostępna na allegro/mydlarnie) - (zawsze stoi w lodówce) - takie okłady na ok. 10-15 min rano na oczy - naprawdę działa
Dodatkowo rewelacyjna jest herbatka z pokrzywy / bratka trójbarwnego -mają działanie moczopędne, a więc 'wyrzucają' wodę z organizmu ograniczając obrzęki. Torebki po nich też można wrzucić na kilka minut do lodówki i nałożyć jako chłodny kompres. - > to na opuchnięcia.

Na cienie - cóż, wydaje mi się, że to wina genetycznie cienkiej skóry w okolicach oczek - na to chyba niewiele można zdziałać oprócz maskowania tego defektu.

Mnie właśnie takie niby zwykłe, 'domowe' sposoby pomagają najbardziej.
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 10:02   #445
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1 422
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Witaj w klubie - mam ten sam problem i borykam się z nim narazie bezskutecznie. Tak jak Ty budzę się z poduszkami pod oczami - jak się wyśpię, jak się nie wyśpię, jak śpię za długo - bez znaczenia - są tylko albo trochę większe, albo trochę mniejsze Miałam robione badania krwi w zeszłym roku i wszystko ok.

Przetestowałam mnóstwo kremów pod oczy ze średniej i niższej półki cenowej. Wszystkie Flosleki, Ziaje (ale tego drenującego o którym piszesz nie próbowałam) i inne ty podobne. Ostatnio spróbowałam roll-onu z Garniera z kofeiną właśnie, z nadzieją, że pomoże, ale nic z tego - tylko minimalnie zmniejsza obrzęk.
Od kilku tygodni stosuję serum na naczynka i pod oczy z Biochemii Urody - ładnie nawilża, ale narazie działania rozjaśniającego cienie, czy zmniejszającego widoczność żyłek nie widzę. Tak samo olej z pestek malin d BU. Oba te produkty ładnie nawilżają, ale narazie zmian nie widzę.
Kocanka jest jeszcze dobra na naczynka, więc pod oczy może by się sprawdziła (macerat) , ale nie próbowałam jeszcze, miałam tylko hydrolat.

Możesz napisać w jaki sposób maskujesz cienie makijażem - masz jakiś ulubiony korektor? Też nadal poszukuję tego jedynego...
0f0603ed06f411a5d3d78a7f01b50240947bf49a_602474279be1e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 08:06   #446
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

W tym tygodniu zrobiłam sobie mały eksperyment.
Wcześniej piłam dość mało wody mineralnej, a jak już to raczej te lecznicze z większą zawartością minerałów. W takiej wodzie jest także więcej sodu - możliwe, że za dużo jak na mój organizm. Zamieniłam zatem tą wodę na niskosodową (np. Nałęczowianka).
Przez cały tydzień budziłam się z ładnymi oczami. Pod koniec tygodnia jednak już zauważyłam, że nie jest tak pięknie a dziś wstałam ze wspaniałymi workami
Jaki z tego morał?
- picie codziennie wody mineralnej niskosodowej na pewno działa korzystnie
- im bardziej jestem zmęczona (i fizycznie i psychicznie) - pod koniec tygodnia, tym większe rano obrzęki
- im dłużej śpię tym większy problem (np dziś, dzień wolny).

Mgiełko, niestety nie mam korektora na cienie, który mogłabym polecić z czystym sumieniem (używałam i te droższe i tańsze i jakoś żaden aż tak mnie nie zachwycił). Ale polecam ten żel drenujący z linii Ziaja - Med (w aptekach, w Superpharmie). Niestety działa na początku, potem już gorzej, ale ja po prostu robię przerwy jak zauważam, że już nic nie daje. Żel czasem mnie denerwuje, ostatnio trafiła mi się bardzo lejąca partia. Ale działa okej, mi pomaga - nie jest to usunięcie problemu w 100% (cudów nie ma) lecz doraźnie dostrzegam nieco mniejszą opuchliznę, ja śmiało nakładam jego sporo z delikatnym masażem (i trzymam tubkę z żelem w lodówce).
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 10:59   #447
Busia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: Pielęgnacja skóry w okolicach oczu-ZBIORCZY

Pytanie do Trissy, która stosowała Hylexin : Czy po tym kremie były jakieś oznaki zmniejszenia widoczności żył pod oczami ..
Busia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-26, 13:46   #448
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Obecnie używam rano samorobionego żelu (z lodówki), w którym napakowałam wyciag z aloesu, d-pantenol, kofeinę. Fajnie chłodzi, ale spodziewałam się po kofeinie lepszego działania. Sam żel wyszedł super, ale zostawia taka błonkę zbyt mocno ściągającą skórę. Na to nakładam kremik własnej roboty z q10.

Poza tym znalazłam jeszcze takie składniki, które są dobre pod oczy:

- hydrolat bławatkowy
- macerat z arniki
- macerat z kasztanowca
- skwalan
- ekstrakt ujędrniający (ZSK)
Mogłabyś podać proporcje do zrobienia tego żelu .
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 12:18   #449
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Mogłabyś podać proporcje do zrobienia tego żelu .
Tak, proszę, późno odpowiadam, bo nie było mnie trochę na Wizażu. Jednak uprzedzam, po 3 tygodniach stosowania żelu zrezygnowałam z niego. Kofeina zna mnie w ogóle nie zadziałała, żel niestety wałkował się (pewnie przez gumę), wróciłam do prostszej formy - najbardziej służą mi pod oczy delikatne mixy typu olej + HA.

Żel pod oczy

Hydrolat oczarowy – 85%

Wyciąg z aloesu – 10%

D-pantenol – 2%

Kofeina – 2%

Guma Ksantanowa – 1-2%
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 08:20   #450
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co pod oczy na opuchliznę i cienie

Cytat:
Napisane przez Desigual Pokaż wiadomość
Tak, proszę, późno odpowiadam, bo nie było mnie trochę na Wizażu. Jednak uprzedzam, po 3 tygodniach stosowania żelu zrezygnowałam z niego. Kofeina zna mnie w ogóle nie zadziałała, żel niestety wałkował się (pewnie przez gumę), wróciłam do prostszej formy - najbardziej służą mi pod oczy delikatne mixy typu olej + HA.

Żel pod oczy

Hydrolat oczarowy – 85%

Wyciąg z aloesu – 10%

D-pantenol – 2%

Kofeina – 2%

Guma Ksantanowa – 1-2%
Dzięki ! Zobaczymy jak się sprawdzi u mnie, bo już zamówiłam składniki. Bardzo podobny żel jest na ZSK, robiony na bazie kremowej, ale z dodatkiem oleju z granatu i malin.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 14:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:49.