Dukan - złe strony - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-10, 15:45   #31
miphuhiz
Zakorzenienie
 
Avatar miphuhiz
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 033
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja przeszłam przez chyba najbardziej propagowaną na wizażu zdrową redukcję wedle 10 pż, ale z kolei na mnie to działało beznadziejnie. A wręcz wywoływało niezdrowo obsesyjne skupienie na diecie...
Dlatego ja poszlam w koncu do dietetyka (kiedys chodzilam, ladnie zaczelam ale potem sie przeprowadzilam, stracilam prace itp itd). bo gdybym miala sie tak przejmowac 10 PZ jak niektore dziewczyny, to bym sfiksowala (z reszta mozna poczytac na NCJ jak mnie notorycznie opieprzaja )
Teraz chodze znowu do dietetyka (miedzy innymi z powodu chorob metabolicznych), jem co lubie, orzymuje niezbedne wsparcie. nie musze sie przejmowac czy to czy tamto moge zjesc, z czym co laczyc, o jakiej porze, w jakich ilosciach itp itd.
Wspolnie z dietetyczka modyfikuje diete tak aby bylo zdrowo i tak jak lubie ;]
I zebym na tym chudla oczywiscie

---------- Dopisano o 16:45 ---------- Poprzedni post napisano o 16:37 ----------

Jesli natomiast chodzi o sama diete Dukana.

Ciagle wymyslaja nowe diety, nowe teorie na temat chudniecia i tycia, a ludzie jak byli grubi tak dalej sa (a nawet sa coraz grubsi).
Jesli komus dukanie sluzy, nie ma jakis chorob wykluczajacych te diete, dobrze sie na niej czuje i wyglada, to niech sobie duka.
__________________
Rzadko inteligencja idzie w parze z urodą, ale u mnie się tak jakoś złożyło
miphuhiz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:11   #32
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
nie musze sie przejmowac czy to czy tamto moge zjesc, z czym co laczyc, o jakiej porze, w jakich ilosciach itp itd.
chudla oczywiscie


Oj, nie przypominaj mi... Nie znosiłam tych zasad, szczególnie zastanawianie się czy po 16 mogę zjeść ten owoc, a czy mogę sobie coś tam połączyć, a o takiej porze to już tylko białka, a w czym by tu zjeść węglowodany żeby były "dobre"... Fatalnie to na mnie wpływało, domyślam się, że niektórym na tej diecie jest super, ale dla mnie to było zbyt wiele zasad, wywołujących zbyt wiele myślenia o tym, że się odchudzam


Cytat:
Jesli natomiast chodzi o sama diete Dukana.

Ciagle wymyslaja nowe diety, nowe teorie na temat chudniecia i tycia, a ludzie jak byli grubi tak dalej sa (a nawet sa coraz grubsi).
Jesli komus dukanie sluzy, nie ma jakis chorob wykluczajacych te diete, dobrze sie na niej czuje i wyglada, to niech sobie duka.
Francuzi chyba nie są aż takim grubym narodem

Ale dokładnie, dietę trzeba dobrać dla siebie, tak by nie była zbyt męcząca też psychicznie, a nie tylko fizycznie. Bo co z tego, że na 10 PŻ jadłam sporo, chodziłam najedzona, jak miałam ciągle głowę pełną myśli o diecie?

Żeby nie było off topu, to jednym z minusów diety dukana jest brak owoców, szczególnie jak ktoś odchudza się latem... No i 3 faza wydaje mi się groźna, bo łatwo się na niej złamać i przytyć szybko więcej niż się schudło (przed czym zresztą bardzo przestrzega książka)
Minusem też jest to, że dieta jest bardzo długa - bo trzeba doliczyć 10 dni 3 fazy za każdy kilogram, więc jak ktoś zrzuci 20 kilo, czeka go kolejne ponad pół roku na diecie.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2011-03-10 o 16:12
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 16:35   #33
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Największy minus - zakwaszenie organizmu. Efektów nie widać od razu (to dlugi proces), ale kwas robi w organizmie prawdziwe spustoszenie. Dukan głownie bazuje wlasnie na zakwaszających produktach - bialko zwierzece, cola light, kawa, wykluczenie z diety owocow, pestek, orzechow. I wbrew temu, co pisza dukajacy na roznych forach - spozywanie duzej ilosci plynow nie odkwasza, a co najwyzej rozciencza kwasy. Odkwaszaja jedynie produkty zasadowe, ktorych w diecie jest tyle, co na lekarstwo.
Poza tym powoduje wrecz zalew problemow hormonalnych.
Nerwowosc na tej diecie rowniez jest czesciej obserwowana, niz na innych, wskutek slabej podazy weglowodanow.
Poza tym chyba okej.
Oprócz moze tego, ze nabyte nawyki zywieniowe sa polowicznie prawidlowe.
Ale to juz inna historia.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-10 o 16:58
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:01   #34
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

co innego chudnac z kg, co innego z tkanki tluszczowej (...)

ot. tyle.

LEXIE - owoce na zadnej redukcji nie sa wskazane
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:14   #35
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Ja sobie mierzyłam "z czego" chudnę i jest to głównie tkanka tłuszczowa
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:18   #36
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
co innego chudnac z kg, co innego z tkanki tluszczowej (...)

ot. tyle.

LEXIE - owoce na zadnej redukcji nie sa wskazane
jak to owoce niewskazane...owszem maja cukier i co z tego
grejpfrut, pomarańcza czy jablko spokojnie kiwi
winogorna i banany najsłosze , ale nawet banan w porze powedzmy drugiego sniadania krzywdy nie zrobi raz na jakis czas, jest wysoce odzywczy
jesli ktos nie jest na diecie low carb, south beath czy cos to może sobie pozwolic i ładnie chudnąć
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 18:28   #37
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

jasne, wszystko zalezy od zalozonego wczesniej celu
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 18:43   #38
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No to ja nie wiem czy Ci faktycznie te pierwsze dwie fazy służyły, skoro przeżywałaś rzeczy typu " fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia"... Ja po 3 miesiącach diety nie miałam żadnych takich objawów, tak samo moja mama, obie czujemy się dobrze fizycznie i psychicznie. Minęły nam bóle głowy, prawie znikł cellulit, znikły dolegliwości żołądkowe typu bóle brzucha i wzdęcia, jesteśmy zadowolone i nie odczuwamy w ogóle diety jako obciążenia psychicznego... Nie mówiąc już o płakaniu za kotletem .
chodziło mi o to, że ja czułam się super - ale tż cierpiał i po diecie powiedział, że byłam nie do wytrzymania, że jestem innym człowiekiem. i zastanowiłam się nad i chyba faktycznie. a kotlet to metafora wybuchów i płaczu z byle powodu. mi też cellulit znikł - i nie wrócił, wzdęcia i bóle brzucha również, ale po powrocie do normalności pierwszy miesiąc to katorga, bóle i wzdęcia po wszystkim. ja na 1 i 2 też nie odczuwałam psychicznego obciążenia - dopiero na 3. - to nie na moje nerwy.

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość


Oj, nie przypominaj mi... Nie znosiłam tych zasad, szczególnie zastanawianie się czy po 16 mogę zjeść ten owoc, a czy mogę sobie coś tam połączyć, a o takiej porze to już tylko białka, a w czym by tu zjeść węglowodany żeby były "dobre"... Fatalnie to na mnie wpływało, domyślam się, że niektórym na tej diecie jest super, ale dla mnie to było zbyt wiele zasad, wywołujących zbyt wiele myślenia o tym, że się odchudzam


Francuzi chyba nie są aż takim grubym narodem

Ale dokładnie, dietę trzeba dobrać dla siebie, tak by nie była zbyt męcząca też psychicznie, a nie tylko fizycznie. Bo co z tego, że na 10 PŻ jadłam sporo, chodziłam najedzona, jak miałam ciągle głowę pełną myśli o diecie?

Żeby nie było off topu, to jednym z minusów diety dukana jest brak owoców, szczególnie jak ktoś odchudza się latem... No i 3 faza wydaje mi się groźna, bo łatwo się na niej złamać i przytyć szybko więcej niż się schudło (przed czym zresztą bardzo przestrzega książka)
Minusem też jest to, że dieta jest bardzo długa - bo trzeba doliczyć 10 dni 3 fazy za każdy kilogram, więc jak ktoś zrzuci 20 kilo, czeka go kolejne ponad pół roku na diecie.
też tak uważam - dieta pod siebie. ja uwielbiałam dukana, ale nie przewidziałam, że potem będzie mi tak ciężko, no i nie mogłam się spełniać kulinarnie na niej. ja porzuciłam trzecią fazę i nie przytyłam, jestem 4 miesiące po. ale nie będę tego rozgłaszać, bo już mi dukanki-weteranki wysuszyły za to głowę i postraszyły, to tylko tak a propo groźniej 3 fazy - właśnie, ona mnie pokonała.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 19:46   #39
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
jak to owoce niewskazane...owszem maja cukier i co z tego
grejpfrut, pomarańcza czy jablko spokojnie kiwi
winogorna i banany najsłosze , ale nawet banan w porze powedzmy drugiego sniadania krzywdy nie zrobi raz na jakis czas, jest wysoce odzywczy
jesli ktos nie jest na diecie low carb, south beath czy cos to może sobie pozwolic i ładnie chudnąć
Brawo za głos rozsądku.
To tutaj na forum przeczytałam wypowiedz jakiejs dukajacej, ze "owoce to badziewie". Mysle, ze nawet Dukan by sie zdziwil taka interpretacja jego diety.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-10 o 22:22
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:18   #40
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

owoce - to cukier prosty. wiec wiele ludzi na redukcji organicza. Co w tym dziwnego?

Lexie - ja nie mam ale do Ciebie, zadnego. Ale 80% jadlospisow ducanowych lasek to ok 1000kcal. I o to mi chodzilo.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 20:45   #41
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
owoce - to cukier prosty. wiec wiele ludzi na redukcji organicza. Co w tym dziwnego?
W ograniczeniu ilości spożywania owoców - absolutnie nic. Sama jestem na redukcji i jem ich dziennie 250 g, choc chetnie zjadlabym kilka razy tyle.

Jednak mowienie, ze owoce to badziewie jest nie tylko dziwne, ale swiadczy o kompletnej niewiedzy na temat dietetyki.
Owoce to oprócz cukrów - witaminy, błonnik, białka, tłuszcze, sole mineralne i przede wszystkim wiele zupelnie unikalnych zwiazkow, o dobroczynnym działaniu na zdrowie - skladniki lekow i parafarmaceutykow.
Jesli cos jest badziewiem to bialy cukier, ale na pewno nie owoce.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-10 o 22:23
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-10, 21:24   #42
Mini82
Zakorzenienie
 
Avatar Mini82
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lejos de aqui
Wiadomości: 9 109
GG do Mini82
Dot.: Dukan - złe strony

zastanawiam sie gdzie to bialko i tluszcz w owocach ... i co to za unikalne zwiazki ...

http://www.sfd.pl/%5BArt%5D_Diabelsk...a-t434974.html - mozesz poczytac o swoich pomaranczach nie przez złosliwosc, ale doedukowanie. Slowo ,,cytrus" nie oznacza, ze nie ma pelno fruktozy.
__________________
Żyję po raz drugi ... teraz wszystko musi być na 100% !!!
Mini82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 21:33   #43
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
zastanawiam sie gdzie to bialko i tluszcz w owocach ... i co to za unikalne zwiazki ...
Nie trzeba się zastanawiać, wystarczy google.
Pod warunkiem, ze naprawde CHCESZ sie czegos dowiedziec.
Bo czasem ludziom jest wygodnie nie wiedziec, tylko pozostawac przy swoich przekonaniach. To czyni ich swiat bezpieczniejszym.
To Ty wybierasz.
Czy chcesz zyc w pudelku od zapalek, czy widzac horyzont.

A tutaj próbka:

http://kopalniawiedzy.pl/banan-jadal...olu-11197.html

Tego jest naprawdę duzo.
Bananami - tylko i wylacznie - wyleczylam sobie przewlekle zapalenie jelita grubego - nastepstwo salmonellozy.
Wystarczyl dietetyk z wiedza i otwarta glowa.

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
http://www.sfd.pl/%5BArt%5D_Diabelsk...a-t434974.html - mozesz poczytac o swoich pomaranczach nie przez złosliwosc, ale doedukowanie. Slowo ,,cytrus" nie oznacza, ze nie ma pelno fruktozy.
A ten artykuł - ciekawy. Dzięki.

Cytat z niego:

So, what kinds of fruits and vegetables can I eat and not get fat? / Jakie warzywa i owoce można jeść bez obaw?
Chociaż owoce zawierają pewne ilości fruktozy, to nie jedyny cukier, który dostarczają. niezastąpione w diecie, ponieważ to źródło najlepszych naturalnych antyoksydantów, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami - główną przyczyną starzenia i niszczenia mięśni. Są również ważnym źródłem włókien.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-11 o 13:36
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:28   #44
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez velvety Pokaż wiadomość
Największy minus - zakwaszenie organizmu. Efektów nie widać od razu (to dlugi proces), ale kwas robi w organizmie prawdziwe spustoszenie. Dukan głownie bazuje wlasnie na zakwaszających produktach - bialko zwierzece, cola light, kawa, wykluczenie z diety owocow, pestek, orzechow. I wbrew temu, co pisza dukajacy na roznych forach - spozywanie duzej ilosci plynow nie odkwasza, a co najwyzej rozciencza kwasy. Odkwaszaja jedynie produkty zasadowe, ktorych w diecie jest tyle, co na lekarstwo.
Poza tym powoduje wrecz zalew problemow hormonalnych.
Nerwowosc na tej diecie rowniez jest czesciej obserwowana, niz na innych, wskutek slabej podazy weglowodanow.
Poza tym chyba okej.
Oprócz moze tego, ze nabyte nawyki zywieniowe sa polowicznie prawidlowe.
Ale to juz inna historia.
1. Cukry i tluszcze w nadmiernych ilosciach zakwaszaja tak samo, jak bialko w nadmiernych ilosciach .
2. Nagromadzenie kwasow moze byc zarowno skutkiem odchudzania sie, jak i nadwagi samej w sobie i braku aktywnosci fizycznej tez.
3. Zakwaszenie ma tyle potencjalnych przyczyn, ze wskazywanie go jako wady Dukana nie ma sensu Nikomu od dukania prawidlowo nie wzrasta ryzyko zakwaszenia.
A zeby zapobiegac zakwaszeniu, kazdy czlowiek, nie tylko zrzucajacy kilogramy, powinien:
Pic 2-4 l. plynow na dobe -przynajmniej raz dziennie mocz powinien być prawie przezroczysty.
Spożywać jak najmniej mięsa wieprzowego, bardzo mało tłuszczu, niewiele cukru (Zakazane na Dukanie )
Unikać soli kuchennej) - spożywamy jej za dużo, nawet 13-krotnie więcej w stosunku do zapotrzebowania... Najwiecej "ukrytej soli" zawiera gotowa, wysoko przetworzona żywność, konserwy, wędliny, sosy i zupy w proszku (Zakazane na Dukanie )
Unikać nadmiernego spożycia alkoholu, nikotyny i kofeiny
Zażywać dużo ruchu o umiarkowanym obciążeniu
Zmniejszyć stres.

4. W diecie dukana jest produktow zasadowychna lekarstwo?... Wiekszosc warzyw nalezy do grupy produktow alkalizujacych - a np. zakazane ryze, kasze, makarony - wbrew pozorom zakwaszaja Zloty srodek, jak zawsze i wszedzie - rownowaga

5. POWODUJE zalew problemow hormonalnych???
Rozwin prosze, bo wlasnym oczom nie wierze.
Jesli ktos jest hormonalnie zdrow przed dieta, a diete stosuje wg prawidlowych zasad, jego hormony nawet nie zauwaza roznicy...
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:57   #45
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
1. Cukry i tluszcze w nadmiernych ilosciach zakwaszaja tak samo, jak bialko w nadmiernych ilosciach ..
<ciach>

Absolutnie sie z Toba zgadzam. Z calym tym punktem.

Tyle, że z Dukanem w tym wzgledzie to jest tak jakby spac spod rynny w deszcz - lepiej, niz bylo, ale dalej bardzo, bardzo zle i ze wskazaniem na jeszcze gorzej, gdyz zostaja wyuczone nie do konca prawidlowe nawyki - mieso zostanie dla Ciebie guru na reszte lat.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
4. W diecie dukana jest produktow zasadowychna lekarstwo?... Wiekszosc warzyw nalezy do grupy produktow alkalizujacych - a np. zakazane ryze, kasze, makarony - wbrew pozorom zakwaszaja Zloty srodek, jak zawsze i wszedzie - rownowaga .
Zgadza się, ja tez jak najbardziej jestem za rownowaga. - po prostu przeanalizuj swoje menu pod tym katem - wtedy zobaczysz proporcje.
Sa nieprawidlowe.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
5. POWODUJE zalew problemow hormonalnych???
Rozwin prosze, bo wlasnym oczom nie wierze.
Jesli ktos jest hormonalnie zdrow przed dieta, a diete stosuje wg prawidlowych zasad, jego hormony nawet nie zauwaza roznicy...
Cytaty z dukanowego forum - jest ich tam takich dzisiatki:

a długo ciagnełąm faze II ...bo chciałam bardzo wazyć 53 kg bardzo ładnie i szybko chudłam...niestety miałam zastój 2 miesięczny i staneło na 55 kg a ja dalej ciągnełam faze II wkońcu mój organizm sie zbuntował i skończyło się to tym że okres mi się zatrzymał..i do dnia dzisiejszego go nie mam...chociaż różne hormony juz biore... no i do tego włosy wychodzą mi od tamtej pory masakrycznie....z cebulkami... także nie jest wesoło...rada dla Was to dajcie sobie troche luzu..naprawde i doceńcie w dobrym momencie ile juz osiągneliście przez diete...bo możecie przypłacić zdrowiem.

Byłam u lekarza..pow żebym przystopowała z dietą ...i ze to przez nią nie mam @ bo na misiac 5 kg to za dużo dla organizmu...( 4 miesiące 18 kg ) i żeorganizm ni emiał z czego chudnac i sobie zatrzymał @ mam brac luteine przez 3 dni potem powinnam dostać @.Więc mysle ż emoz eprzejd ena ta faze III już ....i tak przez ten ostatni miesiac waga mi stanęłą a nawet wzrosła do 55 kg przez ten @.Jka przytuje troszke tak 2- 3 kg i mi się wszystko unormuje to potem moghę znowu przejsc na faze I powiedział.Ale ja sie boje...że nie zapanuje nad tą faza III i ze zgrubne....jestem taka....zagubiona..nie wiem co mam robić ? nie osiągnęłąm jeszcze swoje upragnionej wagi...a moze nie przechodzic na ta faze III tylko tą luteine wziaść i tak dostane @ ? juz sama nie wiem nic....

Hej.Na diecie jestem od 20,09 i jak dotad spadło mi - 8,5-9 kg.Na poczatku czyli w pierwszej fazie i na poczatku drugiej spadek był największy,teraz nie pamietam od jakiego czasu jest zastój Mazeiny nie używam wcale,grzeszyc hmm staram się nie grzeszyć,natomiast zatrzymał mi sie okres,i mam problem z załatwieniem się.ale jak na arzie nie poddaje sie i czekam na to,ze waga ruszy i że w lutym na swoje urodziny,będę jednak lżejsza i te 20 kg,tak jak wyliczyło mi w tescie dukana

okresu nie mam od listopada...wiecznie mam wzdęty brzuch, zaparcia ehhhh. Wybierz się do ginekologa - ja też tak miaŁam (treraz w II fazie) okresu nie miaŁam, a waga stanęŁa w miejscu... Brak okresu zatrzymuje wode w naszym ograniźmie - osoby , którym spóźnia się okres zazwyczaj ..

.. a ja sama i grubaaaaaaaaa ;( i jescze malo tego waga skacze okresu brak od 1,5 mc ;/ ehhhhhhhhh fatalne ostatkii oj tam, oj tam...wyluzuj...aż tak bardzo nie ..

Dziewczynki mam proble.... Jestem na diecie od 1 lutego czyli miesiac juz i schudlam 9kg.... Widze,w porownaniu do wiekszosci,ze to duzo.... Niestety od tego czasu niemam okresu...czy to normalne??? Brzuch mnie boli jak za kazdym razem,jednak okresu brak.... Pomozcie prosze...
przez kindza789

norlamy obiad, parę razy słodycze). Mam problemy z jelitami, nie mam okresu od listopada, Luteina na wywołanie nie pomogła, na przeczyszczenie ... ( czyli przemiana materii jest zaburzona) i nie dostałaś miesiączki. Brak @ powoduje zaburzenia hormonalne co wpływa na cały organizm. Tym sposobem ...

Cytowac dalej?
Bo jest tego kilka stron?

Nie ma co sie denerwowac.
Dukan nie wymyslil remedium na nadwage i jedynego sposobu otwierania konserwy.
A nawet mozna powiedziec, ze jego sposobowi do i dealu jest dosc daleko.
I tylko to chce powiedziec.
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-11 o 10:04
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:34   #46
Oliath
Zakorzenienie
 
Avatar Oliath
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 015
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez velvety Pokaż wiadomość
Cytowac dalej?
Bo jest tego kilka stron?
Ach, wiec o to Ci chodzilo
Nie zaprzeczam, ze tak sie zdarza - ale zle to ujelas po prostu, mylaco - powinno byc GWALTOWNA UTRATA WAGI powoduje problemy hormonalne, a nie DIETA DUKANA powoduje problemy hormonalne

Notabene, ja nie jestem na Dukanie ja raczej probuje przytyc niz schudnac ale odchudzam od Nowego Roku meza (-15 kg do dzis) i starsza corke (-8 kg), wiec sila rzeczy staram sie edukowac w temacie

I to nie jest tak, ze podchodze bezkrytycznie, velvety - z obciazeniem nerek, niedoborami magnezu czy potasu i roznymi innymi zastrzezeniami zgadzam sie bez dyskusji. Mnie tylko rozbawia, ze przeciwnicy Dukana rozdmuchuja wady diety pomijajac starannym milczeniem fakt, ze pojadanie fastfoodow, tony slodyczy, picie naladowanych chemia napojow czy nawet w ogolnosci - po prostu spozywanie przetworzonych i podrasowanych produktow spozywczych tez bardziej na milion sposobow szkodzi niz pomaga a sama powiedz, czy przecietnego mieszkanca miasta stac na zakupy w sklepach ekologicznych lub wyszukiwanie eko-upraw, zeby z cherlawej marchewki miec choc troche wiecej pozytku niz z mega-pomaranczowej mega-marchwi na nawozach Generalnie, zycie jest toksyczne . I w ogolnym bilansie, lepiej wtrabic 10 jaj i zatkac sobie zyly potencjalnym ladunkiem cholesterolu i kwasow niz wyskoczyc na przerwie lunchowej po Big Maca - tak mysle :P
__________________
Iza
Diablicja
Lilo
Kubulek
Oliath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 10:51   #47
ekstradyska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 440
Dot.: Dukan - złe strony

no tak
tylko że na dunkanie je sie albo samo białko albo białko i warzywa
i w te dni kiedy się je samo białko jestesmy zakwaszeni i to bardzo...
nie lepiej prowadzic diete o ograniczonej wartosci energetycznej ale zawierajacej to, co trzeba dla organizmu tzn i warzywa i białko i tluszcz, i węglowodany
naqwet głupie 1000 kcal, a potem zwiekszać, nawet o 100 kcal tygodniowo, przeliczyc sobie jak to powinno wyglądać
wtedy tez nie będzie jojo
postawić na produkty wartosciowe, unikając jednoczesnie bezwartosciowych

nie jestem przeciw osobom które stosuja dunkana, sama jednak uwazam że ta dieta jest hmmm glupia
kazdy ma prawo do swojego zdania

a jesli chodzi o temat watku to napisze jedno - zwiekszone ryzyko osteoporozy i uciekania wapnia z kosci...ale kogo to obchodzi hehe...
ekstradyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 11:14   #48
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Ach, wiec o to Ci chodzilo
Nie zaprzeczam, ze tak sie zdarza - ale zle to ujelas po prostu, mylaco - powinno byc GWALTOWNA UTRATA WAGI powoduje problemy hormonalne, a nie DIETA DUKANA powoduje problemy hormonalne
Tak - gwałtowna utrata wagi spowodowana Dukanem.
Schudnac szybko=Dukan
Mniej szybko rowna sie Montignac, Agatston czy zwykly dietetyk.
I dlatego to minus Dukana, ktory to minus ma swoje realne konsekwencje.
Na forach Montignaca i Agatsona nie ma dziesiatkow tak rozpaczliwych postow.

A chce w tym miejscu powiedziec, ze stabilizacja gospodarki hormonalnej po czyms takim, to nie jest sprawa ani prosta, ani szybka, a czasem z konsekwencjami nie do naprawienia.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Notabene, ja nie jestem na Dukanie ja raczej probuje przytyc niz schudnac ale odchudzam od Nowego Roku meza (-15 kg do dzis) i starsza corke (-8 kg), wiec sila rzeczy staram sie edukowac w temacie


I do diety masz stosunek osobisty.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
I to nie jest tak, ze podchodze bezkrytycznie, velvety - z obciazeniem nerek, niedoborami magnezu czy potasu i roznymi innymi zastrzezeniami zgadzam sie bez dyskusji. Mnie tylko rozbawia, ze przeciwnicy Dukana rozdmuchuja wady diety
Ja mysle, ze stanowczo za malo sie o nich mowi, serio.
Uwazam, ze w tej materii panuje wrecz hurra optymizm.

I tez - musze sie przyznac - nie jestem obiektywna.
Mam w domu zakwaszonego do szpiku kosci ojca z dna moczanowa, cukrzyca, po dwoch zawalach, z kamieniami w nerkach i pecherzyku zolciowym i jeszczewieloma innymi skutkami zakwaszenia. Dlatego, kiedy nadarzyla sie okazja zwrocic uwage, na to, co wazne i grozne, nie moglam z niej nie skorzystac.
Powiedzialam swoje i finito.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
pomijajac starannym milczeniem fakt, ze pojadanie fastfoodow, tony slodyczy, picie naladowanych chemia napojow czy nawet w ogolnosci - po prostu spozywanie przetworzonych i podrasowanych produktow spozywczych tez bardziej na milion sposobow szkodzi niz pomaga
To szkodzi najbardziej.
Ale jesli juz sie przed tym bronic, to nie szkodzeniem mniejszym, tylko minimalnym.
Dukan nie minimalizuje.

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
a sama powiedz, czy przecietnego mieszkanca miasta stac na zakupy w sklepach ekologicznych lub wyszukiwanie eko-upraw, zeby z cherlawej marchewki miec choc troche wiecej pozytku niz z mega-pomaranczowej mega-marchwi na nawozach
Świadomosc wagi diety jest w naszym spoleczenstwie zerowa.
Wiekszosc woli zjesc duzo i tanio, a zdrowie ma w glebokim poważaniu.
Najchętniej kupowalaby je sobie w aptece.
Podobnie, jak i smukła linię.
Oj... dlugo by mowic...

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
Generalnie, zycie jest toksyczne . I w ogolnym bilansie, lepiej wtrabic 10 jaj i zatkac sobie zyly potencjalnym ladunkiem cholesterolu i kwasow niz wyskoczyc na przerwie lunchowej po Big Maca - tak mysle :P
Dobrze myslisz.

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
no tak
tylko że na dunkanie je sie albo samo białko albo białko i warzywa
i w te dni kiedy się je samo białko jestesmy zakwaszeni i to bardzo...
nie lepiej prowadzic diete o ograniczonej wartosci energetycznej ale zawierajacej to, co trzeba dla organizmu tzn i warzywa i białko i tluszcz, i węglowodany
naqwet głupie 1000 kcal, a potem zwiekszać, nawet o 100 kcal tygodniowo, przeliczyc sobie jak to powinno wyglądać
wtedy tez nie będzie jojo
postawić na produkty wartosciowe, unikając jednoczesnie bezwartosciowych
Jestem tak dokładnie Twojego zdania, że aż odnoszę wrażenie, jakbym to sama napisala.
Pozdrawiam bardzo, bardzo serdecznie!
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-11 o 11:41
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 11:16   #49
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Oliath Pokaż wiadomość
GWALTOWNA UTRATA WAGI powoduje problemy hormonalne, a nie DIETA DUKANA powoduje problemy hormonalne
Słuszność nad słusznościami i wszystko słuszność.

Cytat:
Napisane przez ekstradyska Pokaż wiadomość
sama jednak uwazam że ta dieta jest hmmm glupia
kazdy ma prawo do swojego zdania
Owszem. Też uważam, że np. fizyka jest głupia. Z drugiej strony wiem, że jest pożyteczna i wartościowa


Nie wiem też czy szybko=Dukan. U mnie - na początku - było szybko, ale mam koleżankę, która chudła bardzo wolno.

W Centrum Leczenia Otyłości i pod okiem dietetyka szybciej chudłam, ale nie byłam w stanie wytrzymać reżimu kalorycznego. Obsesja ważenia np. chleba sprawiała, że po miesiącu powiedziałam dość...
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 12:13   #50
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez velvety Pokaż wiadomość
Tak - gwałtowna utrata wagi spowodowana Dukanem.
Schudnac szybko=Dukan
Mniej szybko rowna sie Montignac, Agatston czy zwykly dietetyk.
I dlatego to minus Dukana, ktory to minus ma swoje realne konsekwencje.
Na forach Montignaca i Agatsona nie ma dziesiatkow tak rozpaczliwych postow.
E tam
To nie jest wcale prawda, generalizujesz. Ludzie chudną w swoim tempie i nie jest wcale zasadą, że na dukanie się schudnie szybko a na south beach (agathson) wolniej.
Ja na dukanie schudłam w ponad 3 miesiące 12 kg, brat mojego TŻta na soutch beach schudł 20 kg w dwa miesiące... I owszem, on miał różne problemy związane z tym chudnięciem - ze skórą, z lecącymi włosami, z osłabieniem. Ja tych wszystkich problemów unikam.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:34   #51
Vectraa
Rozeznanie
 
Avatar Vectraa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 595
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez velvety Pokaż wiadomość
<ciach>


a długo ciagnełąm faze II ...bo chciałam bardzo wazyć 53 kg bardzo ładnie i szybko chudłam...niestety miałam zastój 2 miesięczny i staneło na 55 kg a ja dalej ciągnełam faze II wkońcu mój organizm sie zbuntował i skończyło się to tym że okres mi się zatrzymał..i do dnia dzisiejszego go nie mam...chociaż różne hormony juz biore... no i do tego włosy wychodzą mi od tamtej pory masakrycznie....z cebulkami... także nie jest wesoło...rada dla Was to dajcie sobie troche luzu..naprawde i doceńcie w dobrym momencie ile juz osiągneliście przez diete...bo możecie przypłacić zdrowiem.

Byłam u lekarza..pow żebym przystopowała z dietą ...i ze to przez nią nie mam @ bo na misiac 5 kg to za dużo dla organizmu...( 4 miesiące 18 kg ) i żeorganizm ni emiał z czego chudnac i sobie zatrzymał @ mam brac luteine przez 3 dni potem powinnam dostać @.Więc mysle ż emoz eprzejd ena ta faze III już ....i tak przez ten ostatni miesiac waga mi stanęłą a nawet wzrosła do 55 kg przez ten @.Jka przytuje troszke tak 2- 3 kg i mi się wszystko unormuje to potem moghę znowu przejsc na faze I powiedział.Ale ja sie boje...że nie zapanuje nad tą faza III i ze zgrubne....jestem taka....zagubiona..nie wiem co mam robić ? nie osiągnęłąm jeszcze swoje upragnionej wagi...a moze nie przechodzic na ta faze III tylko tą luteine wziaść i tak dostane @ ? juz sama nie wiem nic....


okresu nie mam od listopada...wiecznie mam wzdęty brzuch, zaparcia ehhhh. Wybierz się do ginekologa - ja też tak miaŁam (treraz w II fazie) okresu nie miaŁam, a waga stanęŁa w miejscu... Brak okresu zatrzymuje wode w naszym ograniźmie - osoby , którym spóźnia się okres zazwyczaj ..



wydaje mi się, że te cytaty są wyjęte z kntekstu. Ciekawe ile wzrostu miały te dziewczyny, być może waga o której piszą była dla nich zdecydowanie zbyt niska i stąd zatrzymanie okresu.

'chciałam bardzo wazyć 53 kg' , 'wkońcu mój organizm sie zbuntował i skończyło się to tym że okres mi się zatrzymał' , 'żeorganizm ni emiał z czego chudnac i sobie zatrzymał @'

to brzmi jak wypowiedzi anorektyczek.
__________________
'Odwaga, to nie brak strachu lecz świadomość, że w pewnych sytuacjach potrafisz nad nim zapanować. Odważni nie żyją wiecznie, za to ostrożni nie żyją wcale."






Vectraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:39   #52
velvety
Raczkowanie
 
Avatar velvety
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 97
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
E tam
To nie jest wcale prawda, generalizujesz. Ludzie chudną w swoim tempie i nie jest wcale zasadą, że na dukanie się schudnie szybko a na south beach (agathson) wolniej.
A jasne, ze generalizuję.
Mówiąc o Dukanie, o jego złych stronach, nie rozpatruje tu Twojego przypadku, ani przypadku męza Oliath.
Bylaby to z mojej strony skrajna glupota.
Mowie najogolniej, jak tylko sie da, bo dopiero w morzu danych do porownan, mozna zauwazyc jakies powtarzajace sie fakty i wyciagnac z nich jakies wnioski.

Ja rozumiem, ze ta, czy inną dieta mozna byc zafascynowanym do utraty tchu, ale rozumu lepiej jednak nigdy nie tracic.

Rozmawiamy o diecie proteinowej i jej negatywnych konsekwencjach.
Dieta jest może nie stricte monotematyczna (sa bardziej), ale zdrowo zafiksowana i nie ma zmiluj - skutki - nienajciekawsze - tego byc musza i tyle.
Poczytamy tu o nich wszyscy za 10-15 lat.
Jesli bedzie istnial Wizaz.
I jesli ja bede jeszcze zyla.
Bo jestem juz dosc wiekowa kobita.

---------- Dopisano o 13:39 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Vectraa Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że te cytaty są wyjęte z kntekstu.
Vectraa, wejdz na forum Dukana, rzuc na wyszukiwarke "brak okresu" i przeanalizuj przypadki. Ja cytowalam po kolei jak leci, same pierwsze wersy.

I z mojej strony byloby to juz chyba wszystko.

Duzo zdrowia zyczę Dziewczyny!
__________________
ETAP I - zmagań z otyłością - od 21.09.10 do 18.11.10 - minus 6,4 kg
ETAP II - likwidacji nadwagi - od 19.11.10 do 30.03.11 - minus 13,6 kg
ETAP III - modelowania sylwetki - od 31.03.11
70-69-68,8-67-66-65-64-?
-------------------
Odwiedź mnie na -> http://www.lekki-blog.blogspot.com

Edytowane przez velvety
Czas edycji: 2011-03-11 o 13:41
velvety jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 12:58   #53
kociczka
Zakorzenienie
 
Avatar kociczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 667
Dot.: Dukan - złe strony

dla mnie Dukan to kolejna dieta na która jest "szał" tak jak był szał na kopenhaska, south beach, atkinsona, norweska etc.
za jakiś czas kolejny wielki lekarz opracuje kolejną cudowna dietę i Dukan odejdzie w zapomnienie.

a ludzie zamiast zaufać sprawdzonym zasadom wybieraja Dukana, głównie z desperacji.
Sprawdzone zasady niestety wymagają więcej silnej woli niż dukan np zamiast połowy tabliczki czekolady zjeść 3 kostki , zamiast kawałka ciasta upiec swoje, zdrowsze i również zjeść kawałek a nie pół blachy itd , przykłady można mnożyć.

rozumiem ze ostatnia faza jest podobna do normalnego jedzenia jednak zanim sie do niej dotrze trzeba pokonać masę pokus. a po co? jak wystarczy codziennie jeść rozsądnie.

Szczerze wątpie by ktoś na tej diecie wytrzymał do końca zycia i trzymał się jej zasad jak np białkowego dnia w tygodniu.

nie moja sprawa co kto je i robi więc żeby nikt nie odebrał tego jako atak ;-) wyrażam po prostu swoje zdanie i myślę ze kilka osób ma podobne.

wiem też że np moja przyjaciolka w ogole mnie nie slucha tylko ciagle probuje dukna a rezultat jest taki że" a dzisiaj jem białko" "a dziś spróbuje może" "boże muszę kilka dni białka zrobić" a "dzis sobie odpuszczam" i np podczas gdy mi wystarczy kawa ( bo np jadłam obiad w domu i nie muszę opychać się na mieście) albo kawalek czekolady (bo mam ochotę) ona na naszych spotkaniach kupuje kilka paczek roznych slodyczy albo jakieś przekąski i je "bo dzis mam przerwe od diety, zacznę od jutra"

co do Dukana to nie może być to zdrowa dieta.
Nawet nie znając bardzo dobrze zasad odżywiania (chociaż dziś to już raczej mniejszy problem z uwagi na masę programów w tv o tej tematyce ) , można logicznie wywnioskować ze żadna dieta ( w tym dukan również), która wyklucza lub drastycznie ogranicza spożycie produktów uznawanych za zdrowe i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania orgniazmu nie może być zdrowa.


to tyle, pozdrawiam Dukanki i nie-Dukanki

Edytowane przez kociczka
Czas edycji: 2011-03-11 o 13:01
kociczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:09   #54
frywolna franka
Zakorzenienie
 
Avatar frywolna franka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 547
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
a ludzie zamiast zaufać sprawdzonym zasadom wybieraja Dukana, głównie z desperacji.
Wybrałam Dukana właśnie w akcie desperacji. Duża nadwaga, w kółko ograniczenia, ciągłe diety... Centrum Leczenia Otyłości, Alli, Figura II...
A tu pierwsza dieta na której widzę efekt.
Bez uciążliwych wyrzeczeń (owoce są pyszne, ale da się bez nich żyć - kocham warzywa i jem je w nieograniczonych ilościach).
__________________
21.07.2010 - 28.01.2011 83,5 --> 63,3
Obecnie ok. 69 kg Powrót!
frywolna franka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 16:01   #55
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez Mini82 Pokaż wiadomość
co innego chudnac z kg, co innego z tkanki tluszczowej (...)

ot. tyle.
kiedy właśnie na dukanie gubi się tłuszcz,

na wątku dukanowym wszystkie jadłospisy ( nie mówie o tych 1000 kcal) oparte są na białku,
dziewczyny poważnie podchodzą do diety racjonalnie i zdrowo komponują posiłki, co innego na innych wątkach, gdzie podstawą menu jest chlebek chrupki i kefirek - bo chcą troszkę w udach zeszczupleć i zgubić boczki czy oponkę

ja mogę się podpisać pod skutecznością ponieważ sama próbowałam więc znam z autopsji a nie z teorii innych na temat jaka ta dieta jest zła i wogóle

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez kociczka Pokaż wiadomość
d

co do Dukana to nie może być to zdrowa dieta.
, można logicznie wywnioskować ze żadna dieta ( w tym dukan również), która wyklucza lub drastycznie ogranicza spożycie produktów uznawanych za zdrowe i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania orgniazmu nie może być zdrowa.
tak samo jak nadmierne spożywanie żywności przetworzonej,jedzenie pryskanych warzyw,coca coli, chleba ciemnego z E 551, E 600, picie alkoholu, palenie szlugów i sex z gumką
to wszystko nas może zabić i jest niezdrowe
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 16:53   #56
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dukan - złe strony

Dziewczyny mam sprawę, mam zamiar zacząć sie odchudzać dietą Dukana. MAm do zrzucenia 10 kg. Czy ograniczony ruch w tej diecie nie sprawi że zostanie mi 'skóra'?
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:17   #57
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: Dukan - złe strony

Ja byłam na Dukanie jakieś 4 miesiące, i porzuciłam w trakcie 3 fazy . Głównie dlatego,że oczekiwanie na cotygodniowe uczty przyczyniło się w moim przypadku do kompulsywnego jedzenia. Oprócz tego w tej chwili próbuję się wyleczyć z zaawansowanej nadkwasoty. Wcześniej nie miałam żadnych objawów, ale pewnego dnia obudził mnie rano potworny, gniecący ból w górze żołądka, promieniujący aż do mostka, za chwilę wymioty i biegunka. Jak pojawiłam się u lekarza i w trakcie wywiadu powiedziałam, że w ostatnich miesiącach się odchudzałam, to lekarz od razu zapytał, czy to przypadkiem nie Dukan .
Na pewno jest rzesza osób, którym żadne dolegliwości nie będą dokuczały, nie dopadnie ich po protalu jojo etc , ale po kilku rozmowach z kilkoma lekarzami ( gastrologami, diabetologami, dietetykami ) wiem,że żadna dieta, która wyklucza jedzenie takich rzeczy jak warzywa, nie może być obojętna dla zdrowia. Po prostu niektórzy mogą przejść ją lżej, a inni gorzej.
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 17:20   #58
amadziaz
Zadomowienie
 
Avatar amadziaz
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: W papierku po cukierku ; )
Wiadomości: 1 376
Dot.: Dukan - złe strony

No i właśnie to jest najgorsze Coki, to co Ciebie spotkało ... współczuję ...
__________________
Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki.
amadziaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:38   #59
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
No to ja nie wiem czy Ci faktycznie te pierwsze dwie fazy służyły, skoro przeżywałaś rzeczy typu " fochy, obrażanie, płakanie z powodu braku kotleta i takie tam, brak radości życia"... Ja po 3 miesiącach diety nie miałam żadnych takich objawów, tak samo moja mama, obie czujemy się dobrze fizycznie i psychicznie. Minęły nam bóle głowy, prawie znikł cellulit, znikły dolegliwości żołądkowe typu bóle brzucha i wzdęcia, jesteśmy zadowolone i nie odczuwamy w ogóle diety jako obciążenia psychicznego... Nie mówiąc już o płakaniu za kotletem
Mój TŻ może potwierdzić że na diecie zrobiłam się milsza, rzadziej się kłócimy, jestem bardziej radosna, poztytywniej nastawiona do życia. Wcześniej było z tym dużo gorzej. Możliwe że opychanie się węglowodanami powodowało u mnie skoki poziomu insuliny przez co stawałam się bardziej drażliwa.

Cytat:
Napisane przez TrisMoirai Pokaż wiadomość
Poza wymienionymi wyżej warto wspomnieć o tym, że wykluczenie węglowodanów powoduje gwałtowny spadek nastroju, bardzo dużą drażliwość i zmęczenie . A to niekiedy skutkuje zaprzepaszczeniem diety.
j.w.
Zmęczona byłam koło 2-4 dnia, teraz czuję się świetnie.

Cytat:
Napisane przez amadziaz Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam sprawę, mam zamiar zacząć sie odchudzać dietą Dukana. MAm do zrzucenia 10 kg. Czy ograniczony ruch w tej diecie nie sprawi że zostanie mi 'skóra'?
Ograniczenie forsownych ćwiczeń wskazane jest tylko w 1 fazie, potem możesz sobie spokojnie ćwiczyć, oczywiście wszystko w granicach rozsądku

Cytat:
Napisane przez Coki Pokaż wiadomość
Na pewno jest rzesza osób, którym żadne dolegliwości nie będą dokuczały, nie dopadnie ich po protalu jojo etc , ale po kilku rozmowach z kilkoma lekarzami ( gastrologami, diabetologami, dietetykami ) wiem,że żadna dieta, która wyklucza jedzenie takich rzeczy jak warzywa, nie może być obojętna dla zdrowia. Po prostu niektórzy mogą przejść ją lżej, a inni gorzej.
A kto wyklucza jedzenie warzyw? Na Dukanie należy się niemalże opychać warzywami w dni warzywne. Jeśli ktoś idzie trybem 5/5 to nie dziwię się że mogą występować jakieś problemy, ale przy trybie 1/1 czy 2/2 to co innego. Ja idąc trybem 2/2, przeliczając to na 4 dni, jem dużo dużo więcej warzyw niż przed dietą. Generalnie wszystkiego jem dużo więcej niż wcześniej
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 10:46   #60
Coki
Raczkowanie
 
Avatar Coki
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 279
Dot.: Dukan - złe strony

Cytat:
Napisane przez agusia_1 Pokaż wiadomość


A kto wyklucza jedzenie warzyw? Na Dukanie należy się niemalże opychać warzywami w dni warzywne. Jeśli ktoś idzie trybem 5/5 to nie dziwię się że mogą występować jakieś problemy, ale przy trybie 1/1 czy 2/2 to co innego. Ja idąc trybem 2/2, przeliczając to na 4 dni, jem dużo dużo więcej warzyw niż przed dietą. Generalnie wszystkiego jem dużo więcej niż wcześniej
W każdej diecie zalecane jest opychanie się warzywami . A prawda jest taka, że jeśli ktoś potrzebuje diety, to prawdopodobnie przed jej stosowaniem albo nie jadł warzyw wcale albo jadł za mało.
Nawet idąc trybem 1/1, to w ciągu tygodnia 3 lub nawet 4 dni nie jemy warzyw. Nie liczę tego, co traktujemy jako przyprawy - cebula, korniszony, czy łyżeczka koncentratu pomidorowego, bo tego dzienną porcją warzyw nazwać nie można .
__________________




;-)
Coki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:04.