Nasze codzienne jadłospisy, część XIII - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-21, 18:21   #4891
Martii=*
Zadomowienie
 
Avatar Martii=*
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 713
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Od dzisiaj jem zdrowiej - koniec podjadania, słodkości od czasu do czasu, itp.
Ja celuję w redukcję, może podchodzić pod utrzymanie.
6:00 kilka łyżek owsianki, kilka rodzynek dla smaku i piętka od chleba z masełkiem
8:45 jabłko
11.30 sałatka, 2 kromki domowego chlebka z szynką
15:00 4 wafle ryżowe
18:00 obiad: rosół (wiem, tłuste, ale został z wczoraj, a jeść lepiej miałam od dzisiaj, to co, miałam wyrzucić?), na drugie gałka ziemniaków, nóżka z kurczaka + sałatka z kapusty
ok. 20.30 planuję zjeść jeszcze coś, ale nie wiem co
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Martii=* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:28   #4892
_becia_
Raczkowanie
 
Avatar _becia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U:
*miseczka płatków cornaflakes z mlekiem, banan, poł kromy z masłem serem żótym i pomidorem trooche mleka z miodem i cynamonem (mniej niż połowa kubka)
piechotą do szkoły
*bakerollsy, następny banan, połowa jogurtu naturalnego z masą wrzuconych rodzynek...(nie mogłam...ale to paskudne)
dwa talerze zupy pomidorowej z makaronem i mięsem, dwie kromki z masłem, butla Pysioo( w szkole)
piechotą do domu
*makaron domowy(niesety kluchy z białej mąki,ale go tak uwielbiam..) z mięsem mielonym-bez masła...z jakimś sosem pomidorowym bez masła itd., troche sałątki z pomidorków sałatki i polana oliwą i przyprawami...
*3kromki razowca ze śliwką z masłem orzechowym (cieniutko)ze oraz wyłożonym twarogiem wymieszanym z serekiem homogeniozwanym brzoskwiniowm, szklanka mleka bez niczego..
*będzie jajecznica na oliwie z szynką? i sama nie wiem co jeść.. może owoc? może mleka się napije? jogurty mam tylko z cukrem...
dziś nic mi nie smakowało-wszystko suche i ohydne i jestem głodna.

I jak? Bardzo się staram...już nie mogę się
tak odżywiać jak wcześniej! Do droga do śmierci
__________________
"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy".
-wyjątkowo nie zgadzam się z panem,panie House

Mateusz
_becia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:32   #4893
aTusiaaXx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 41
GG do aTusiaaXx
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez carmen4400 Pokaż wiadomość
U

śn. buła poznańska z masłem, pieczarkami, cebulą, szynką i serem zapieczona w tosterze, do tego ketchup;

II śn. kromka żytniego z masłem i dżemem truskawkowym; lód o smaku mascarpone z syropem wiśniowym i kawalkami czekolady; kilka garści słonecznika do luskania

ob. talerz kapuśniaku; pół woreczka kaszy jęczmiennej, na to sporo gulaszu z łopatki; jakaś sałatka z cukini (przetwory babci )

d: czekoladki kinderki

p: bula maslana do tego mleko do zapicia i maczania (lubie bez niczego )

na kolacje pewnie beda tosty podobnie jak na sniadanie albo z ananasem(tzw. hawajskie)
aaaa! pięknie. podoba mi się bardzo. smacznie,przyjemnie i zdrowo udało Ci się przytyć? mam nadzieję,że wsyztsko poszło w dobrym kierunku!( kojarzę Cię z podczytywania wcześniejszych części).

i moje dzisiejsze U:

1. owsianka(6ł.płatków, płatki kukurydziane, jakieś miodowe, posiekane migdały, masło orzechowe, banan, szkl. mleka), kawka z mlekiem i cynamonem

2. 2 kapuśniaki posypane sezamem, kubek barszczu, homo waniliowy+saszetka musli

3. kaszanka smażona z cebulką( dużo,bo uwielbiam!), ziemniaczki z tą też cebulką, surówka, szkl. soku pomarańczowego
pół czekolady bakaliowej

4. miska budyniu waniliowego, na to konfitura wiśniowa, razowa drożdżówka z wiśniami-wypiek mamy, 3 plastry ananasa świeżego

5. będzie ---> 3 kromki chleba z 2x masło/ 1x wędlina i warzywa + talerzyk ryby po grecku

po pewnie jabłko i lodyyyymoże ciasteczka?

i baaaardzo! proszę o ocenę
aTusiaaXx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:44   #4894
Margolcia0703181
Raczkowanie
 
Avatar Margolcia0703181
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 459
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

P:

I. jajko na miękko, kromka zwykłego chleba z masłem - część z serkiem topionym i wędliną drobiową, część z twarogiem i dżemem, herbata malinowa

banan

II. talerz gęstej zabielanej zupy pomidorowej z makaronem, potem - 1/2 grahamki z masłem, almette i plasterkiem wędliny, 2 kostki czekolady

III. kanapka jak na śniadanie, kilka łyżeczek twarogu ze śmietaną, kubek kiślu z 2 garściami suszonej żurawiny, pasek czekolady mlecznej
__________________
"Du musst nur die Laufrichtung ändern, sagte die Katze zur Maus und fraß sie."
(Franz Kafka)
Margolcia0703181 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:52   #4895
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
U:
*miseczka płatków cornaflakes z mlekiem, banan, poł kromy z masłem serem żótym i pomidorem trooche mleka z miodem i cynamonem (mniej niż połowa kubka)
piechotą do szkoły
*bakerollsy, następny banan, połowa jogurtu naturalnego z masą wrzuconych rodzynek...(nie mogłam...ale to paskudne)
dwa talerze zupy pomidorowej z makaronem i mięsem, dwie kromki z masłem, butla Pysioo( w szkole)
piechotą do domu
*makaron domowy(niesety kluchy z białej mąki,ale go tak uwielbiam..) z mięsem mielonym-bez masła...z jakimś sosem pomidorowym bez masła itd., troche sałątki z pomidorków sałatki i polana oliwą i przyprawami...
*3kromki razowca ze śliwką z masłem orzechowym (cieniutko)ze oraz wyłożonym twarogiem wymieszanym z serekiem homogeniozwanym brzoskwiniowm, szklanka mleka bez niczego..
*będzie jajecznica na oliwie z szynką? i sama nie wiem co jeść.. może owoc? może mleka się napije? jogurty mam tylko z cukrem...
dziś nic mi nie smakowało-wszystko suche i ohydne i jestem głodna.

I jak? Bardzo się staram...już nie mogę się
tak odżywiać jak wcześniej! Do droga do śmierci
sory, ale jakoś nie chce mi sie wierzyc w to wszystko co piszesz.

Nie znam zadnej osoby, ŻADNEJ, która jadlaby tyle i tak źle jakościowo jak ty. sam cukier, proste wegle i tłuszcze zwierzece, brawo. Po za tym nie znam żadnej osoby dla której taka wielka meka byłoby zjedzenie jogurtu naturalnego, uwaga, BEZ CUKRU.

Dodatkowo skoro podobno zalezy ci na zdrowiu (??) i dlatego tu piszesz to jedz zdrowo, to nie jest trudne, a nie użalasz sie, że wszystko jest suche i ohydne. Zobacz jadłospis emelie, jest dużo, konkretnie i zdrowo. i co, da się?

i ile ty masz lat, ze wszyscy skacza kolo ciebie i ci gotuja? moja 9 letnia siostra umie sama sobie zrobic jedzenie, a tobie babcia/mama musi pod nos wszystko podkladac? troche samodzielnosci kobieto!
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:55   #4896
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Utrzymanie
Wychodzenie z redukcji



I. Płatki owsiane, 2 łyżki otrąb, mleko sojowe, suszone morele i śliwki, łyżeczka cukru trzinowego, ok. 100g serka wiejskiego, łyżeczka pestek słonecznika, jabłko (czyli standardowo );
jeszcze przed - łyżka oleju lnianego;

II. 4 grube kromki chleba orkiszowego (sandwiche) - z 2 plastrami sera topionego Gouda, szynką wieprzową, na to kapka ketchupu - czyli powtórka z wczoraj, jabłko (i nadal byłam głodna)

III. pstrąg gotowany na parze, 1/3 woreczka ryżu brązowego

IV. kromka chleba orkiszowego z masłem i polędwicą drobiową, pół serka wiejskiego

Prawie 3 godziny spaceru

V. Serek homogenizowany naturalny, garść orzechów (brazylijskie, nerkowce, migdały)


Kurczę . Nie wiem co robić podczas takich napadów głodu. Z racji, że wychodzę z redukcji chciałabym nie przesadzać, ale skoro szybicje łapie mnie głód, to może znak, że przemiana materii ruszyła? Przynajmniej mam taką cichą nadzieję .
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar

Edytowane przez Moyraa
Czas edycji: 2011-03-21 o 18:57
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 18:57   #4897
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
U:
*miseczka płatków cornaflakes z mlekiem, banan, poł kromy z masłem serem żótym i pomidorem trooche mleka z miodem i cynamonem (mniej niż połowa kubka)
piechotą do szkoły
*bakerollsy, następny banan, połowa jogurtu naturalnego z masą wrzuconych rodzynek...(nie mogłam...ale to paskudne)
dwa talerze zupy pomidorowej z makaronem i mięsem, dwie kromki z masłem, butla Pysioo( w szkole)
piechotą do domu
*makaron domowy(niesety kluchy z białej mąki,ale go tak uwielbiam..) z mięsem mielonym-bez masła...z jakimś sosem pomidorowym bez masła itd., troche sałątki z pomidorków sałatki i polana oliwą i przyprawami...
*3kromki razowca ze śliwką z masłem orzechowym (cieniutko)ze oraz wyłożonym twarogiem wymieszanym z serekiem homogeniozwanym brzoskwiniowm, szklanka mleka bez niczego..
*będzie jajecznica na oliwie z szynką? i sama nie wiem co jeść.. może owoc? może mleka się napije? jogurty mam tylko z cukrem...
dziś nic mi nie smakowało-wszystko suche i ohydne i jestem głodna.

I jak? Bardzo się staram...już nie mogę się
tak odżywiać jak wcześniej! Do droga do śmierci

Beciu powiem Ci, że dziś jakoś smutno twój jadłospis wygląda.. Możesz jeść zdrowo i smacznie! I widać, że wszystkiego o wieeele mniej, broń boże schudniesz jeszcze, bo twój organizm przyzwyczajony jest do większej ilości jedzenia.. Mnie się tam osobiście najbardziej podobały twoje stare, pełne śmiechu i 'życia' jadłospisy!
*Ile masz km do szkoły?


Lekko P..? A może mniej lekko.. pt. ,, Dziś cały dzień musiałam trzymać spodnie'' (spadały... ;/)

Ś: Miska czekoladowych poduszkowców ze szklanką mleka, 2 kromki grahama z margaryną, 1- grubo z dżemem, 2- sałata, szyna, pomidor, bazylia, szczypior.

IIŚ: Kanapka z dwóch kromek grahama z margaryną, sałatą, szyną, pomidorem(jw); banan, jabłko (grubo rozłożone w czasie)

Z lacza do domu z zakupami.. (jedną ręką trzymałam spodnie, w drugiej miałam siaty)

O: Kasza kuskus, duża pieczona pałka, 2 ogórasy (wiem..nie miałam żadnej surówy/sałatki), mandarynka

P: Kawałek ciasta *Rafaello, serek jogobella waniliowy , pół kiwi.

K: (będzie) Ciabatta cebulowa z margaryną, serem salami, keczupem, szyną, pomidorem, może jeszcze Berlinka z keczupem.. itp.. i będzie kakao, ogromny kubas słodkiego kakao na pocieszenie, bo humor mi się popsuł..


*nie wiedziałam, że tak łatwo się to robi, 20 minut i gotowe, mogę podać przepis, jeśli ktoś zainteresowany

I jak to dziś wygląda? Mogę prosić o zerknięcie?
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com

Edytowane przez Nora_Grey
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:02
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 19:09   #4898
GreenBalance
Raczkowanie
 
Avatar GreenBalance
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Utrzymanie:

śniadanie: kasza jaglana gotowana z laską wanilii i cynamonu, gruszką, serkiem homogenizowanym naturalnym, migdałami i suszonymi daktylami & duża kawa z pianką

ii śniadanie: bułka orkiszowa z siemieniem lnianym z masłem, rukolą, szynką wieprzową, papryką czerwoną i ogórkiem kiszonym; jabłko

obiad: pierś z kurczaka panierowana w siemieniu lnianym, oliwie z oliwek, bazylii i suszonych pomidorach; puree ziemniaczane posypane zieloną pietruszką; porcja surówki z kapusty pekińskiej, papryki czerwonej, pomidorków i ogórka & mizeria z jogurtem i koperkiem

podwieczorek: duża szklanica smoothie z mrożonych truskawek, melona cantaloupe, wanilii, jogurtu naturalnego, gęstego mleczka kokosowego i płatków migdałowych & biała herbata (później)

kolacja: jajecznica z dwóch jaj ze szpinakiem, pomidorem, czosnkiem i bazylią & kromka ciężkiego razowca z masłem + sałatka z reszty pomidora, rukoli i cebulki

+ 1,5 l wody mineralnej; 40 minut spaceru i 30 minut jogi

(nie nie jestem głodna, porcje są duże - nie planowane, jem to na co mam ochotę, czuje się ok, więc chyba jest okejj a kolacje dopiero idę jeść - tak w ramach wyjaśnień)
__________________
Every day is a chance...
GreenBalance jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:13   #4899
_becia_
Raczkowanie
 
Avatar _becia_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 121
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
sory, ale jakoś nie chce mi sie wierzyc w to wszystko co piszesz.

Nie znam zadnej osoby, ŻADNEJ, która jadlaby tyle i tak źle jakościowo jak ty. sam cukier, proste wegle i tłuszcze zwierzece, brawo. Po za tym nie znam żadnej osoby dla której taka wielka meka byłoby zjedzenie jogurtu naturalnego, uwaga, BEZ CUKRU.

Dodatkowo skoro podobno zalezy ci na zdrowiu (??) i dlatego tu piszesz to jedz zdrowo, to nie jest trudne, a nie użalasz sie, że wszystko jest suche i ohydne. Zobacz jadłospis emelie, jest dużo, konkretnie i zdrowo. i co, da się?

i ile ty masz lat, ze wszyscy skacza kolo ciebie i ci gotuja? moja 9 letnia siostra umie sama sobie zrobic jedzenie, a tobie babcia/mama musi pod nos wszystko podkladac? troche samodzielnosci kobieto!
aha dzięki, wiesz gratuluję świetnej,zdolnej siostry-serio
moje rodzeństwo też potrafi, tylko ja taka nieudana,
A może coś dot. mojego dzisiejszego jadłospisu, a nie moich zdolościu kulinarnych?
W którym nie było tyle tłuszczów i cukrów?
__________________
"Ludzie mówią, że bez miłości nie da się żyć. Osobiście uważam, że tlen jest ważniejszy".
-wyjątkowo nie zgadzam się z panem,panie House

Mateusz
_becia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:36   #4900
yousuck
Rozeznanie
 
Avatar yousuck
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 636
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
U:
*miseczka płatków cornaflakes z mlekiem, banan, poł kromy z masłem serem żótym i pomidorem trooche mleka z miodem i cynamonem (mniej niż połowa kubka)
piechotą do szkoły
*bakerollsy, następny banan, połowa jogurtu naturalnego z masą wrzuconych rodzynek...(nie mogłam...ale to paskudne)
dwa talerze zupy pomidorowej z makaronem i mięsem, dwie kromki z masłem, butla Pysioo( w szkole)
piechotą do domu
*makaron domowy(niesety kluchy z białej mąki,ale go tak uwielbiam..) z mięsem mielonym-bez masła...z jakimś sosem pomidorowym bez masła itd., troche sałątki z pomidorków sałatki i polana oliwą i przyprawami...
*3kromki razowca ze śliwką z masłem orzechowym (cieniutko)ze oraz wyłożonym twarogiem wymieszanym z serekiem homogeniozwanym brzoskwiniowm, szklanka mleka bez niczego..
*będzie jajecznica na oliwie z szynką? i sama nie wiem co jeść.. może owoc? może mleka się napije? jogurty mam tylko z cukrem...
dziś nic mi nie smakowało-wszystko suche i ohydne i jestem głodna.

I jak? Bardzo się staram...już nie mogę się
tak odżywiać jak wcześniej! Do droga do śmierci
Moim zdaniem powinnaś popracować nad śniadaniami, na swoim przykładzie mogę Ci powiedzieć, że ono w dużym stopniu warunkuje apetyt przez resztę dnia. Płatki, mleko, białe pieczywo to nienajlepsza opcja, bo brakuje tu węgli złożonych i dobrego źródła białka. Może spróbujesz na śniadanie zjeść omlet? Poproś babcię czy kogo Ty tam masz , żeby przygotował Ci omlet na słodko, to będzie nieco więcej białka. Jeżeli ciężko Ci zrezygnować z tego, co tak lubisz wprowadzaj stricte 'kosmetyczne' zmiany, jak zamiana makaronu na razowy. Pomyśl może o innych dodatkach - świeżych ziołach, owocach, różnorakich orzechach, wiórkach kokosowych... może one umilą Ci odżywianie.
pozdrawiam
__________________
there is a light that never goes out
yousuck jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:37   #4901
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje pierwsze U:
1. 2 kromki orkiszowego, 1 razowego, wszystkie z masłem i duuuużo żółtego sera+pomidor+jogurt naturalny175g
2. jabłko, banan, serek homo, dwie mega garście migdałów i jedna równie mega laskowych, kawa roz. z mlekiem3,2% i inka z mlekiem 3,2%
3. dwie michy gęstej jarzynowej z brązowym ryżem+pierś z kurczaka (w zupie)
4. inka (pół na pół z mlekiem 3,2%), kawa nescafe (również pół na pół z mlekiem 3,2%), jogurt naturalny 175g i cała paczka big rodzynek
5. 3 kromki razowego z masłem z wędzonym łososiem w ziołach, dwa pomidorki i trochę sałaty

Podwieczorek był bardzo blisko kolacji ( w sumie to miało go nie być(dziś taki plan zajęć) ,ale wyszło jak wyszło)


i leki

niech mnie ktoś oceni
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 19:41   #4902
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

śniadanie: kasza jaglana gotowana z laską wanilii i cynamonu, gruszką, serkiem homogenizowanym naturalnym, migdałami i suszonymi daktylami & duża kawa z pianką

ii śniadanie: bułka orkiszowa z siemieniem lnianym z masłem, rukolą, szynką wieprzową, papryką czerwoną i ogórkiem kiszonym; jabłko

obiad: pierś z kurczaka panierowana w siemieniu lnianym, oliwie z oliwek, bazylii i suszonych pomidorach; puree ziemniaczane posypane zieloną pietruszką; porcja surówki z kapusty pekińskiej, papryki czerwonej, pomidorków i ogórka & mizeria z jogurtem i koperkiem

podwieczorek: duża szklanica smoothie z mrożonych truskawek, melona cantaloupe, wanilii, jogurtu naturalnego, gęstego mleczka kokosowego i płatków migdałowych & biała herbata (później)

kolacja: jajecznica z dwóch jaj ze szpinakiem, pomidorem, czosnkiem i bazylią & kromka ciężkiego razowca z masłem + sałatka z reszty pomidora, rukoli i cebulki

+ 1,5 l wody mineralnej; 40 minut spaceru i 30 minut jogi

(nie nie jestem głodna, porcje są duże - nie planowane, jem to na co mam ochotę, czuje się ok, więc chyba jest okejj a kolacje dopiero idę jeść - tak w ramach wyjaśnień)
bardzo, bardzo mi się podoba. moje smaki ;P.
nie wszyscy mają problemy z ED i muszą wmuszać w siebie batony żeby coś innym udowodnić. jejku, tak trudno uwierzyć, że są ludzie którzy żyją bez słodyczy i przetworzonego żarcia? :P

Cytat:
Napisane przez Nora_Grey Pokaż wiadomość
Beciu powiem Ci, że dziś jakoś smutno twój jadłospis wygląda.. Możesz jeść zdrowo i smacznie! I widać, że wszystkiego o wieeele mniej, broń boże schudniesz jeszcze, bo twój organizm przyzwyczajony jest do większej ilości jedzenia.. Mnie się tam osobiście najbardziej podobały twoje stare, pełne śmiechu i 'życia' jadłospisy!
*Ile masz km do szkoły?


Lekko P..? A może mniej lekko.. pt. ,, Dziś cały dzień musiałam trzymać spodnie'' (spadały... ;/)

Ś: Miska czekoladowych poduszkowców ze szklanką mleka, 2 kromki grahama z margaryną, 1- grubo z dżemem, 2- sałata, szyna, pomidor, bazylia, szczypior.

IIŚ: Kanapka z dwóch kromek grahama z margaryną, sałatą, szyną, pomidorem(jw); banan, jabłko (grubo rozłożone w czasie)

Z lacza do domu z zakupami.. (jedną ręką trzymałam spodnie, w drugiej miałam siaty)

O: Kasza kuskus, duża pieczona pałka, 2 ogórasy (wiem..nie miałam żadnej surówy/sałatki), mandarynka

P: Kawałek ciasta *Rafaello, serek jogobella waniliowy , pół kiwi.

K: (będzie) Ciabatta cebulowa z margaryną, serem salami, keczupem, szyną, pomidorem, może jeszcze Berlinka z keczupem.. itp.. i będzie kakao, ogromny kubas słodkiego kakao na pocieszenie, bo humor mi się popsuł..


*nie wiedziałam, że tak łatwo się to robi, 20 minut i gotowe, mogę podać przepis, jeśli ktoś zainteresowany

I jak to dziś wygląda? Mogę prosić o zerknięcie?
kurde, dziewczyno.
masz tragicznie niską wagę, a spadają ci spodnie. myślę, że czas przestać się bawić, tylko zabrać się porządnie do tego przytycia. tak jak ludzie z dużą nadwagą muszą schudnąć, tak jak ty przytyć. weź to sobie do serca i przejdź na takie porządne P, bo im dłużej tkwisz w tej wadze tym większe będą tego konsekwencje.

Cytat:
Napisane przez Margolcia0703181 Pokaż wiadomość
P:

I. jajko na miękko, kromka zwykłego chleba z masłem - część z serkiem topionym i wędliną drobiową, część z twarogiem i dżemem, herbata malinowa

banan

II. talerz gęstej zabielanej zupy pomidorowej z makaronem, potem - 1/2 grahamki z masłem, almette i plasterkiem wędliny, 2 kostki czekolady

III. kanapka jak na śniadanie, kilka łyżeczek twarogu ze śmietaną, kubek kiślu z 2 garściami suszonej żurawiny, pasek czekolady mlecznej
chyba sama wiesz, że jest tragicznie.

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
sory, ale jakoś nie chce mi sie wierzyc w to wszystko co piszesz.

Nie znam zadnej osoby, ŻADNEJ, która jadlaby tyle i tak źle jakościowo jak ty. sam cukier, proste wegle i tłuszcze zwierzece, brawo. Po za tym nie znam żadnej osoby dla której taka wielka meka byłoby zjedzenie jogurtu naturalnego, uwaga, BEZ CUKRU.

Dodatkowo skoro podobno zalezy ci na zdrowiu (??) i dlatego tu piszesz to jedz zdrowo, to nie jest trudne, a nie użalasz sie, że wszystko jest suche i ohydne. Zobacz jadłospis emelie, jest dużo, konkretnie i zdrowo. i co, da się?

i ile ty masz lat, ze wszyscy skacza kolo ciebie i ci gotuja? moja 9 letnia siostra umie sama sobie zrobic jedzenie, a tobie babcia/mama musi pod nos wszystko podkladac? troche samodzielnosci kobieto!
jestem w stanie uwierzyć, że ktoś może tak jeść i nie umieć sobie zrobić czegoś konkretnego do jedzenia, bo znam takie osoby.

ale według mnie, beciu, twoje podejście do jedzenia jest dosyć dziwne. strasznie się tym przejmujesz, fakt że zjadłaś sos bez masła (btw nawet moja babcia nie daje go do sosu pomidorowego ) wydaje się być dla ciebie wydarzeniem rangi narodowej conajmniej. okej, rozumiem jesteś przywiązana do tłustszego jedzenia ale to naprawdę taka tragedia? nie mówiąc o tym, że nikt nie każe ci się tak ograniczać. są ciekawsze rzeczy w życiu od jedzenia..
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:42   #4903
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

U
  • micha płatków czekoladowo-jogurtowych, troszkę otrębów ,wkrojone kiwi + banan, zalane mlekiem 2% i maślanką truskawkową..
  • grahamka średniej wielkości z tuńczykiem, sałatą, ogórkiem zielonym..grapefruit
  • serek homo + łyżka orzechów laskowych
  • panga zapiekana w folii, sporo ziół..puree ziemniaczane + buraczki tarte..parówka na zimno
  • jajecznica z 2 jaj, z pomidorami i szczypiorkiem...kromka razowca z indykiem


obleci?
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:51   #4904
Nora_Grey
Raczkowanie
 
Avatar Nora_Grey
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 399
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
bardzo, bardzo mi się podoba. moje smaki ;P.
nie wszyscy mają problemy z ED i muszą wmuszać w siebie batony żeby coś innym udowodnić. jejku, tak trudno uwierzyć, że są ludzie którzy żyją bez słodyczy i przetworzonego żarcia? :P



kurde, dziewczyno.
masz tragicznie niską wagę, a spadają ci spodnie. myślę, że czas przestać się bawić, tylko zabrać się porządnie do tego przytycia. tak jak ludzie z dużą nadwagą muszą schudnąć, tak jak ty przytyć. weź to sobie do serca i przejdź na takie porządne P, bo im dłużej tkwisz w tej wadze tym większe będą tego konsekwencje.



chyba sama wiesz, że jest tragicznie.



jestem w stanie uwierzyć, że ktoś może tak jeść i nie umieć sobie zrobić czegoś konkretnego do jedzenia, bo znam takie osoby.

ale według mnie, beciu, twoje podejście do jedzenia jest dosyć dziwne. strasznie się tym przejmujesz, fakt że zjadłaś sos bez masła (btw nawet moja babcia nie daje go do sosu pomidorowego ) wydaje się być dla ciebie wydarzeniem rangi narodowej conajmniej. okej, rozumiem jesteś przywiązana do tłustszego jedzenia ale to naprawdę taka tragedia? nie mówiąc o tym, że nikt nie każe ci się tak ograniczać. są ciekawsze rzeczy w życiu od jedzenia..

Mimo wszystko zdaje mi się, że coś tam przybrałam, a waa wyższa o kg na bank. W końcu to już jakoś miesiąc co nie..?
__________________
zapuszczam się
www.bananowysong.blogspot .com
www.sniadaniowewariacje.b logspot.com
Nora_Grey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:51   #4905
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez _becia_ Pokaż wiadomość
U:
*miseczka płatków cornaflakes z mlekiem, banan, poł kromy z masłem serem żótym i pomidorem trooche mleka z miodem i cynamonem (mniej niż połowa kubka)cornflakes to mega przetworzony badziew, mozna zjesc ich i 2kg i sie nie najeść. Proponuje owsianke jeśli lubisz. Sypnij porządnie płatków do miski, zalej ciepłym mlekiem (podgrzejesz je w mikro) i zostaw na noc. Rano płatków bedzie 3 razy wiecej, będą miekkie. Dodaj wtedy 3 łychy miodu (albo i wiecej jak bedzie mało słodkie) ewentualnie dolej mleka i znowu włóż do mikro. Na koniec dodaj jakies owoce (jabłko, banan, kiwi, grucha, mrożone truskawy) sypnij pestkami/orzeszkami. Mozesz dać lyche masla orzechowego skoro ci smakuje. Generalnie baw sie dodatkami
piechotą do szkoły
*bakerollsy, następny banan, połowa jogurtu naturalnego z masą wrzuconych rodzynek...(nie mogłam...ale to paskudne)
dwa talerze zupy pomidorowej z makaronem i mięsem, dwie kromki z masłem, butla Pysioo( w szkole) obiad szkolny, ok, rozumiem, ale na 2 sniadanie dobrze byloby zjeść coś pożywnego np kanapke z razowca (poproś babcie żeby piełka go częściej, zawsze możesz go też zamrozić, a rano potrzebną ilość kromek rozmrozić w mikro). Do środka napakuj co tylko lubisz - ser żółty, szynke, pasztet (najlepiej namów babcie żeby upiekła domowy), biały ser, jajo, paste rybną (też najlepiej babcina) + warzywka. Ostatnio coraz więcej osób w mojej szkole na przerwach chrupie marchewki, może też sie przekonasz do nich? Jeśli kanapka to za mało to może domowe ciasteczka owsiane? w internecie jest wiele prostych przepisów, spróbuj razem z rodzeństwem coś upiec do picia polecam jednak wode, widze po swoich siostrasz, ze soki piją, bo są słodkie, a nie bo chce im sie pić.
piechotą do domu
*makaron domowy(niesety kluchy z białej mąki,ale go tak uwielbiam..) z mięsem mielonym-bez masła...z jakimś sosem pomidorowym bez masła itd., troche sałątki z pomidorków sałatki i polana oliwą i przyprawami... na obiady domowe nie masz wpływu większego. jedz to co daja, bo głupio żebyś wymagała niewiadomo czego skoro sama nie pomagasz w jego przygotowaniu. Jesli udałoby ci się przekonać rodzinę do makaronu z pełnego ziarna (np firmy lubella jest raczej łatwo dostepny) czy ryzu brązowego (jest w biedronce) to byłoby super. dodatkowo jakies warzywa z oliwa z oliwek/masełkiem i jest zdrowy obiadek.
*3kromki razowca ze śliwką z masłem orzechowym (cieniutko)ze oraz wyłożonym twarogiem wymieszanym z serekiem homogeniozwanym brzoskwiniowm, szklanka mleka bez niczego.. a moze budyń domowy? mleko + skrobia ziemniaczana + kakao/wanilia polany sokiem malinowym. Łatwo go przypalić, ale trening czyni mistrza a do tego pieczone jabłko z maslem orzechowym? wystarczy wydrązone jabłko włozyc do piekarnika, napewno sobie poradzisz. może omlet biszkoptowy (2 jajka, 2 łyzki mąki (jest szansa na razowa?) + dowolne dodatki - masło orzechowe, miód, dżemik, owoce, kakao - mozesz go usmazyc na masełku, nie powinien sie przykleic)
*będzie jajecznica na oliwie z szynką? i sama nie wiem co jeść.. może owoc? może mleka się napije? jogurty mam tylko z cukrem... jajecznica na kolacje to fajny pomysł, wrzuc jakies warzywka np kukurydze albo szpinak, moze ser żółty, wędlina, łosoś wędzony i awocado, kiełbaska, jest tyyyyle opcji! do tego fajne kanapki, moze tosty? i tez najlepiej z razowca, a do środka pieczarki, ser zółty, ananas, mozzarella...
dziś nic mi nie smakowało-wszystko suche i ohydne i jestem głodna.

I jak? Bardzo się staram...już nie mogę się
tak odżywiać jak wcześniej! Do droga do śmierci
napisałam mniej wiecej co mozesz jesc, jest naprawde duzo zdrowych opcji. Jogurt naturalny tez moze byc dobry, próbowałas koktajli na bazie owoców (banany + rodzynki + jogurt np. grecki/bałkański albo maślanka)? w ciągu dnia oczywiście chrup orzeszki, suszone owoce (rodzynki) no i tyle. Pamietaj tylko żeby wysoko przetworzone żarcie nie stanowiło wiecej niż 10-15 % tego co jesz, a bedzie dobrze.

Edytowane przez wizjaa
Czas edycji: 2011-03-21 o 19:56
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:55   #4906
kinga9650
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Moje jutrzejsze P do oceny:

Śniadanie

6 łyżek płatków kukurydzianych ze szklanka mleka i łyżką rodzynków,
kromka ciemnego chleba z plastrem szynki, liściem sałaty i ogórkiem
szklanka herbaty grejpfrutowej


II śniadanie
2 kromki ciemnego chleba z masłem i jajkiem na twardo,
pomidorki koktajlowe,
jabłko lub banan,
szklanka herbaty owocowej


Obiad

miska zupy pomidorowej,
mniej więcej 3 duże ziemniaki,
kurczak z zupy
surówka z dużej marchwi i ze średniego jabłka z olejem
pół brokuła
szklanka soku z czarnej porzeczki

- wszystko porcjowane przez mamę, więc porcje bardzo solidne

Podwieczorek(a właściwie chyba deser bo następuje zaraz po obiedzie)

szklanka soku marchewkowego,
jogurt,
kromka ciemnego chleba z masłem, sałatą i plastrem szynki


Kolacja

fasolka po bretońsku
2 kromki chleba,
jabłko lub banan
szklanka herbaty owocowej







kinga9650 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 19:56   #4907
monis_100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 162
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Plan na jutro R:

I śn. jajecznica z 2 jajek z pomidorkiem, ziolami prowansalskimi i kromką chleba razowego ,woda

II śn. jogurt naturalny + jabłko i kanapka z szynką drobiową + czerwona herbata

O: makaron(robiony z maki orkiszowej) , ważywa na patelnie z jogurtem naturalnym, ziołami prowansalskimi, pomidorem i kawałeczkami piersi z kurczaka + czerwona herbata

P:serek wiejski z jabłkiem i cynamonem, czerwona herbata

K:2 kromki chleba razowego z tunczykiem(tunczyk w sosie wlasnym, jajko na twardo, pieprz, jogurt naturalny)


Czy mógłby mi ktoś sprawdzić? Wg kalkulatora z neta moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne wynosi 1900 kcal, czy przy takim jadlospisie(przykladowym na jeden dzien) dam rade schudnac?
monis_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:01   #4908
karolla890
Przyczajenie
 
Avatar karolla890
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Krk;)
Wiadomości: 22
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25871883]Poprosiłabym o ocenę mojego R na jutro Ze względu na długi pobyt w szkole musiałam wprowadzić III śniadanie.

Śniadanie: 2 jajka na miękko, kromka chleba razowego z szynką, trochę rzeżuchy, 2 liście sałaty, 1/2 pomidora (a jak nie będzie to papryka), kubek zielonej herbaty.

II Śniadanie:
Dwustronna kanapka na chlebie razowym z szynką, pomidorem, sałatą i ogórkiem, jabłko.

III Śniadanie: Wieśniak z papryką. (właśnie, mogłabym zamiast niego zjeść serek waniliowy?)

Obiad:
300 ml zupy brokułowej, indyk (jeszcze nie wiem na jaki sposób, nie smażony ani pieczony) z 1/2 torebki ryżu i porcją warzyw

Podwieczorek:
Garść słonecznika i rodzynek (mało ze względu na III śniadanie)

Kolacja:
Jogurt naturalny z jabłkiem, rodzynkami, cynamonem i łyżką miodu, oraz 2 łyżkami otrąb żytnich, kubek herbaty zielonej

I jaaak? Nadaje się?
[/QUOTE]

Może zamiast III śniadania zmień I i II bo wydaje mi się, ze to nie jest R a raczej U albo i P. Musisz się przyzwyczaić do diety albo ja źle dobrałaś do swojego metabolizmu i trybu życia skoro nie starczają ci 2 śniadania z czego pierwsze jest obfite. Ile masz lat i ile wzrostu?
__________________
"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca."
karolla890 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:03   #4909
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez agnieszka16 Pokaż wiadomość
Mój wczorajszy jadłospis (U po P, starania o odzyskanie okresu). Niedziela spędzona z TŻ, więc dużo ruchu i pysznego jedzenia .

-śniadanie: owsianka z 4 łyżek płatków górskich, łyżki otrębów,z ekologicznym serkiem homogenizowanym, z dodatkiem mrożonych truskawek, z połówką banana (druga połowa trafiła do teżetowych płatków), z orzechami nerkowca i prażonymi płatkami migdałowymi

godzina spaceru po lesie

-II śniadanie- omlet żytni z 2 jajek, z dodatkiem prażonego jabłka i gruszki (owoce prażone na patelni z cynamonem, kardamonem i wanilią), posypany pokruszonymi migdałami. kawa latte.

-obiad z TŻ w naszej ulubionej indyjskiej restauracji -porcja indyjskiej zupy z soczewicy (na bulionie warzywnym, z imbirem, curry, całą masą hinduskich przypraw) posypana prażonymi pestkami dyni, a do tego placek roti z razowej mąki indyjskiej.

- podwieczorek- zachowany w klimacie indyjskim- domowe mango lassi- koktail z jogurtu i twarogu eko, z mango i mieszanką indyjskich przypraw. duża garść pistacji

godzina jazdy konnej

-kolacja: sałatka z krewetkami duszonymi z dodatkiem wina, z sałatą, awokado, kolendrą, pomidorkami cherry, papryką, ogórkiem i kaszką kuskus.

godzina jogi przed snem.
fajny jadłospis Czyżbyś też była amatorką jazdy konnej, czy tylko tak jednorazowo?
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 20:03   #4910
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez kinga9650 Pokaż wiadomość
Moje jutrzejsze P do oceny:

Śniadanie

6 łyżek płatków kukurydzianych ze szklanka mleka i łyżką rodzynków,
kromka ciemnego chleba z plastrem szynki, liściem sałaty i ogórkiem
szklanka herbaty grejpfrutowej


II śniadanie
2 kromki ciemnego chleba z masłem i jajkiem na twardo,
pomidorki koktajlowe,
jabłko lub banan,
szklanka herbaty owocowej

Obiad
miska zupy pomidorowej,
mniej więcej 3 duże ziemniaki,
kurczak z zupy
surówka z dużej marchwi i ze średniego jabłka z olejem
pół brokuła
szklanka soku z czarnej porzeczki
- wszystko porcjowane przez mamę, więc porcje bardzo solidne

Podwieczorek(a właściwie chyba deser bo następuje zaraz po obiedzie)
szklanka soku marchewkowego,
jogurt,
kromka ciemnego chleba z masłem, sałatą i plastrem szynki

Kolacja
fasolka po bretońsku
2 kromki chleba,
jabłko lub banan
szklanka herbaty owocowej






jesz na deser kanapke z szynka
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:07   #4911
kinga9650
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
jesz na deser kanapke z szynka
Tak jakoś mi się napisało, bo deser kojarzy mi się z takim jedzeniem zaraz po posiłku, a podwieczorek dopiero później...
kinga9650 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:08   #4912
Magdalena0603
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 859
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
jesz na deser kanapke z szynka



hahahahhaa
Magdalena0603 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:11   #4913
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez karolla890 Pokaż wiadomość
Może zamiast III śniadania zmień I i II bo wydaje mi się, ze to nie jest R a raczej U albo i P. Musisz się przyzwyczaić do diety albo ja źle dobrałaś do swojego metabolizmu i trybu życia skoro nie starczają ci 2 śniadania z czego pierwsze jest obfite. Ile masz lat i ile wzrostu?
Jak dla Ciebie to jest P, to powodzenia. Jezu, jej trzecie śniadanie to wieśniak z papryką.
Nie przesadzasz trochę ?
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:14   #4914
monis_100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 162
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

moze glupie pyt ale co to jest wiesniak? ;D i poprosze o sprawdzenie mojego
monis_100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:14   #4915
wizjaa
Rozeznanie
 
Avatar wizjaa
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 572
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez kinga9650 Pokaż wiadomość
Tak jakoś mi się napisało, bo deser kojarzy mi się z takim jedzeniem zaraz po posiłku, a podwieczorek dopiero później...
no rozumiem, ale nie chce mi sie wierzyc, ze mozna miec chec na kanapke z szynka po obiedzie. Jadłospis generalnie średni bardzo, ale prosze, zmien tą jedną rzecz - zjedz na deser cos na co bedziesz miala ochote, a nie kanapke z szynka.
wizjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:16   #4916
pozytywna-wariatka
Zadomowienie
 
Avatar pozytywna-wariatka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 024
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;25871883]Poprosiłabym o ocenę mojego R na jutro Ze względu na długi pobyt w szkole musiałam wprowadzić III śniadanie.

Śniadanie: 2 jajka na miękko, kromka chleba razowego z szynką, trochę rzeżuchy, 2 liście sałaty, 1/2 pomidora (a jak nie będzie to papryka), kubek zielonej herbaty. ładnie.

II Śniadanie:
Dwustronna kanapka na chlebie razowym z szynką, pomidorem, sałatą i ogórkiem, jabłko. zamiast szynki, żeby urozmaicić możesz zrobić sobie pastę jajeczną, tuńczykową, włożyć pierś z kurczaka.

III Śniadanie: Wieśniak z papryką. (właśnie, mogłabym zamiast niego zjeść serek waniliowy?) raz na jakiś czas możesz, ale lepiej wieśniaka.

Obiad:
300 ml zupy brokułowej, indyk (jeszcze nie wiem na jaki sposób, nie smażony ani pieczony) z 1/2 torebki ryżu i porcją warzyw podoba mi się.

Podwieczorek:
Garść słonecznika i rodzynek (mało ze względu na III śniadanie) rodzynki o tej porze średnio - szczególnie ze słonecznikiem, węglowodany plus tłuszcze.

Kolacja:
Jogurt naturalny z jabłkiem, rodzynkami, cynamonem i łyżką miodu, oraz 2 łyżkami otrąb żytnich, kubek herbaty zielonej
mówiłam już, że to nie na kolację!
I jaaak? Nadaje się?
[/QUOTE]

jw.
jeśli możesz, zamień trzecie śniadanie - wieśniaka z warzywami z kolacją. Naprawdę, ta kolacja może utrudniać Ci chudnięcie, tak Ci mówię z dobrej woli, nie, że chcę Ci zabronić Twoich otrębów, w żadnym wypadku! i to nie żadne p.
pozytywna-wariatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:16   #4917
Abigal
Raczkowanie
 
Avatar Abigal
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 441
GG do Abigal
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez GreenBalance Pokaż wiadomość
Utrzymanie:

śniadanie: kasza jaglana gotowana z laską wanilii i cynamonu, gruszką, serkiem homogenizowanym naturalnym, migdałami i suszonymi daktylami & duża kawa z pianką a dobra jest taka kasza z serkiem? bo ja jem taką samą z masłem i chyba czas coś urozmaicić

ii śniadanie: bułka orkiszowa z siemieniem lnianym z masłem, rukolą, szynką wieprzową, papryką czerwoną i ogórkiem kiszonym; jabłkook

obiad: pierś z kurczaka panierowana w siemieniu lnianym, oliwie z oliwek, bazylii i suszonych pomidorach; puree ziemniaczane posypane zieloną pietruszką; porcja surówki z kapusty pekińskiej, papryki czerwonej, pomidorków i ogórka & mizeria z jogurtem i koperkiemsuper

podwieczorek: duża szklanica smoothie z mrożonych truskawek, melona cantaloupe, wanilii, jogurtu naturalnego, gęstego mleczka kokosowego i płatków migdałowych & biała herbata (później)super mój ulubiony jest z gruszki i jagód/truskawek z melona jeszcze nie piłam, dobry jest?

kolacja: jajecznica z dwóch jaj ze szpinakiem, pomidorem, czosnkiem i bazylią & kromka ciężkiego razowca z masłem + sałatka z reszty pomidora, rukoli i cebulkisuper

+ 1,5 l wody mineralnej; 40 minut spaceru i 30 minut jogi

(nie nie jestem głodna, porcje są duże - nie planowane, jem to na co mam ochotę, czuje się ok, więc chyba jest okejj a kolacje dopiero idę jeść - tak w ramach wyjaśnień)
mi się bardzo podoba zresztą jak zawsze
Abigal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:20   #4918
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez karolla890 Pokaż wiadomość
Może zamiast III śniadania zmień I i II bo wydaje mi się, ze to nie jest R a raczej U albo i P. Musisz się przyzwyczaić do diety albo ja źle dobrałaś do swojego metabolizmu i trybu życia skoro nie starczają ci 2 śniadania z czego pierwsze jest obfite. Ile masz lat i ile wzrostu?

jeżeli dla ciebie ten jadłospis byłby przytyciem to gratuluję metabolimu
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:25   #4919
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez pozytywna-wariatka Pokaż wiadomość
jw.
jeśli możesz, zamień trzecie śniadanie - wieśniaka z warzywami z kolacją. Naprawdę, ta kolacja może utrudniać Ci chudnięcie, tak Ci mówię z dobrej woli, nie, że chcę Ci zabronić Twoich otrębów, w żadnym wypadku! i to nie żadne p.
dzięki Już się przestraszyłam z tym P, bo na serio przy codziennej aktywności fizycznej chodzę wiecznie głodna... Faktycznie, zamienię sobie to, tylko jeszcze nie wiem jak zrobić ten jogurt w szkole ;/ Ale coś wymyślę. Pasty jajecznej już nie skombinuję, pozostanie to, co jest. A jakbym na podwieczorek zjadła kromkę razowca z twarożkiem i szczypiorkiem?

karolla890
mam 18 lat i 171 wzrostu. Problem w tym, że śniadanie jem o 6:30 a obiad dopiero ok 16:20 we wtorki. Wytrzymać te 10h na jednej kanapce jest MEGA trudno. Ćwiczę do tego codziennie i na serio ten głód w szkole mnie wykańcza.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-21, 20:28   #4920
kinga9650
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 33
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy, część XIII

Cytat:
Napisane przez wizjaa Pokaż wiadomość
no rozumiem, ale nie chce mi sie wierzyc, ze mozna miec chec na kanapke z szynka po obiedzie. Jadłospis generalnie średni bardzo, ale prosze, zmien tą jedną rzecz - zjedz na deser cos na co bedziesz miala ochote, a nie kanapke z szynka.
generalnie po obiedzie jestem mocno najedzona i nie mam już w ogóle ochoty na jedzenie, ale mam nakaz ścisłego trzymania się ustalonego jadłospisu, do którego mogę wprowadzać modyfikacje po wcześniejszym ustaleniu, ale sama nie wiem na co miałabym tą kanapkę zamienić ( ? )
kinga9650 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:19.