Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-23, 15:55   #1171
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dzień dobry U nas też lato Właśnie wróciłam ze spacerku . Nogi mi wychodza z tyłka bo tyle tu parków ale nie ma ani jednej ławki U was tez nie ma ławek zeby usiąść z dzieckiem i poprostu sobie w słoncu posiedziec. ?


Cytat:
Napisane przez dulcynea Pokaż wiadomość
Rzeczywiście wiosna...
Chciałabym nauczyć się czegokolwiek o kwiatkach i mieć w ogrodzie ze dwie donice z wyhodowanymi własnoręcznie...

Za niecałe 5 dni będę już w nowym domu ... Szczerze - dawno tak niczego nie wyczekiwałam

Oczywiście przez weekend naczytałam się tyle na Wizażu opowieści porodowych, że teraz siedzę i panikuje... Jeszcze sporo czasu, a jednak...

Czy tutaj się też nacina krocze?

Ja nie byłam nacinana bo tego tutaj unikają wiec pękłam ale szczerze mówiąc nie narzekam bo zaraz mogłam usiąść po turecku i nic mnie nie bolało,pomimo że miałam kilka szwów.
I... czy lewatywa jest rutynowa...?

Ja nie miałam robionej , położna mówiła ze GP może coś przepisać ale ja wyczytałam ze samoistnie człowiek sie wypróżnia i tak było u mnie. Złapały mnie pierwsze skurcze i automatycznie zachciało mi sie do wc

Nie mam zachamowań, żeby się np.depilować przy TŻ, ale... wolałabym uniknąć "niespodzianek". A jeśli już się zdarzy, to... jak reaguje personel...?

Ja sie sama wydepilowałam w domu

A tak w ogóle zauważyłam, że midwife na tej zielonej karcie zaznaczyła, że zgadzam się na obecność studentów/praktykantów. Nie spytała mnie o to, a się nie zgadzam... Wolałabym ograniczyć do minimum osoby, które będą mnie oglądać (uważam, że to osobiste przeżycie, a dla mnie zupełna nowość więc tymbardziej)
U was byli...?


U mnie nie było bo ja nie wyraziłam zgody , ale położna mnie pytała o zgode. Jakoś poród jest lekkim stresem i nie chciałam zeby grono studentów gapiło sie na moje męki.

Rany, mam tyle pytań... Od dzieciństwa nie byłam w szpitalu, a tymbardziej w angielskim. Mnóstwo rzeczy mnie zastanawia - np. kwestia łazienek (jedna wspólna na oddział jak w Polsce?),
U nas była łazienka tzn wc na 4 osoby - prysznice były na kilka sal. jednak ja sie umyłam na dole zaraz po porodzie a zostałąm tylko dobe wiec nie potrzebowałam jeszcze prysznica. Wc nie było oblegane
obchodu (trzeba się zrywać o 6, bo lekarz idzie?)
U mnie nie było obchodu o danej godzinie Lekarka przychodziła dwa razy w ciagu dnia a położne same od siebie przychodziły zapytac np czy nie potrzeba srodka przeciwbólowego. Oczywiście każda miałą też guzik ze jak coś potrzebowała to wciskałą i zaraz ktoś sie zjawiał z personelu.

Aga o mój Boże współczuje ci takiego porodu .No i Cie podziwiam ze przy takich bólach ty byłaś w stanie jeszcze spacerować .
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 16:34   #1172
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Tomus dzisiaj skonczyl 10 tygodni. Nie wiem czy to skok rozwojowy, bo caly dzien jest tak marudny, ze cos. Nawet na spacerze bylo mu zle. Wczoraj spal caly dzien, a dzisiaj usnie na 5 min i juz ma dosc. Nie wiem o co mu chodzi.

Pogoda jest tak cudna, ze nie chce sie siedziec w domku. 17 stopni i sloneczko - to jest to. I jeszcze pelno kwitnacych zonkili - super.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 16:49   #1173
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Moje dziecko znowu spi
Swieze powietrze chyba na niego dobrze dziala
Zaczelam w koncu myc te okna, ale umylam tylko drzwi od conserwatry i malemu sie znudzilo lazenie w chodziku po ogrodku Zobacze co mi sie uda zrobic jutro

Sysunia tobie nogi z tylka wychodza a mnie plecy juz powoli wysiadaja. Ja ostatnio moge na spacerach moge dojsc tylko do placu zabaw, bo jak go tylko mijamy to jest ryk i dalej juz isc nie moge ( Nikos ostatnio nawet wyczail gdzie sie skreca na plac i jak zrobie pare krokow dalej juz sie drze) A na placu juz wiadamo w wozku czy w rowerku nie usiedzi i musze go prowadzac za raczki- naprawde mam nadzieje ze niedlugo zacznie chodzic sam, bo jeszcze 2- 3 tygodnie i bede miala jakiegos garbia, albo juz sie nie bede mogla wyprostowac

Miszi dla Tomcia
To moze byc skok wytrzymaj szybko minie


Jola dla Olivera.
Nikos tez zalapal katar w baby clubi ciagle mu sie z noska leje

Uciekam robic obiad, bo maz niedlugo wroci i zastanie pusty talerz
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 16:51   #1174
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc Kochane

U nas tez cieplo czyste niebo i ok 18 st bylismy rano zrobic maraton po sklepach chcialam kupic sobie buty i ciezarki oraz step do cwiczen tego ostatnie nie udalo mi sie kupic :P teraz reszta mojej rodzinki gnije a ja zaraz bede ogladac serial ;P

Ale dzis pyszny obiad zrobilam Dorsz z patelni w stylu srodziemnomorskim dietetycznie i pysznie

Jola zdrowka dla Synusia

A oto nasza fotka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotaa.jpg (140,1 KB, 39 załadowań)
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:06   #1175
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

dziewczyny oddalam dzisiaj swoja prace badawcza!! jestem przeszczesliwa Wreszcie wracam do zycia i ide was czytac
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:24   #1176
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Jola00 Pokaż wiadomość
Oli niestety znow chory jest...:/ W poniedzialek po poludniu bylismy u lekarza i dostalismy antybiotyk.Katarzysko znow okropne i kaszel Temperatura tez byla,na szczescie juz jest lepiej. Ja wzielam w pracy dwa dni urlopu i wczoraj i dzis kurowalismy sie w domku.A jutro pojdziemy na te pare godzinek,a potem juz weekend mamy.Normalnie mam dosc juz tego chorowania...
Dużo zdrówka
Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Kupilam dzis w lidlu taka kostke edukacyjna Sebus jest zachwycony
A co to za zabawka? Też bym kupiła coś nowego małemu ale nie mogę znaleźć na stronie Lidla. Może u nas nie ma
Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
U was tez nie ma ławek zeby usiąść z dzieckiem i poprostu sobie w słoncu posiedziec. ?
U nas są


Dziewczyny ja znowu z pytaniem do Was
Chciałabym kupić jakiś duży porządny garnek(około 6 litrów), taki do zupy, bigosu ale nie mogę nic znaleźć. Widziałam tylko takie zwykłe ale wolałabym jakiś porządny najlepiej Tefala chyba że polecacie coś innego I najlepiej bez teflonu w środku. Możecie coś polecić

Widziałam też ostatnio fajne powłoczki na poduszki ale musiałabym kupić do nich wypełnienia i też nie mogę znaleźć takiego rozmiaru(17x17). A może wiecie jak to się nazywa po angielsku

U nas też pogoda piękna. Szkoda że TŻ pracuje codziennie na 2 zmiany. Muszę sama chodzić na spacery

A wogóle to jestem w trakcie pakowania. Pół salonu mam zastawionego kartonami
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 19:46   #1177
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
dziewczyny oddalam dzisiaj swoja prace badawcza!! jestem przeszczesliwa Wreszcie wracam do zycia i ide was czytac
gratulacje a o czym ta praca?

sysuniu u nas są ławki

Ewo co do granka nie pomogę. Mam dobry, ale bezfirmowy jakiś
Właśnie dziś bigos wstawiłam. Będzie na jutro
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-23, 20:20   #1178
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ewa nie ma tej kostki na stronie
To jest taka drewniana kostka moze koło 20-25 cm z róznymi koralikami do przekładania, klockami do wkładania itp.
cos w tym stylu:
http://merlin.pl/Kostka-edukacyjna_E...06,630517.html

Co do garnka ja mam jakis z argosu, choc co prawda duzo go nie uzywam, ale jest dobry i duzy, z cookworks chyba, cos ok.15f

Nie zazdroszcze tego pakowania

Kasiu slicznie wygladacie

Justine gratulacje

Bylismy dzis 2 razy na dlugich spacerach. Pogoda piekna
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 20:46   #1179
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

UFFFF Wlasnie skonczylam prasowanie koszul- nienawidze tego robic, a uzbieralo mi sie juz 20i maz mial ostatnia w szafie na jutro


Justine Gratulacje, wreszcie bedziesz mogla odsapnac

Ewa my zaszwe wszelkie kuchenne sprzety kupujemy w TKMax- polecam zawsze taniej i maja duzy wybor
My tez zawsze sami chodzimy ( tzn ja i Nikos) na spacery, Tz pracuje codziennie od 8 do 5-6

Kasia slicznie wygladacie Tylko mi nie mow ze to zdjecie w twoim ogrodku Jesli tak to zazdroszcze- olbrzymi
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 22:24   #1180
1985ewa
Rozeznanie
 
Avatar 1985ewa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 680
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
dziewczyny oddalam dzisiaj swoja prace badawcza!! jestem przeszczesliwa Wreszcie wracam do zycia i ide was czytac
Gratulacje
Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Ewa nie ma tej kostki na stronie
To jest taka drewniana kostka moze koło 20-25 cm z róznymi koralikami do przekładania, klockami do wkładania itp.
cos w tym stylu:
http://merlin.pl/Kostka-edukacyjna_E...06,630517.html

Co do garnka ja mam jakis z argosu, choc co prawda duzo go nie uzywam, ale jest dobry i duzy, z cookworks chyba, cos ok.15f
Kostka wygląda ciekawie. Muszę zobaczyć czy u nas w Lidlu jest
A ten garnek ma teflon w środku czy nie
__________________

1985ewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-23, 22:29   #1181
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Gratulacje

Kostka wygląda ciekawie. Muszę zobaczyć czy u nas w Lidlu jest
A ten garnek ma teflon w środku czy nie
nie

Dobranoc!
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 08:21   #1182
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

A u nas dzis brzydko. Szkoda bo chcialam znowu pospacerkowac z moimi dziewczynkami.
zdjecia . Moja corcia to ta blondyneczka a ta mniejsza to o 3 tygodnie starsza przyjaciolka Milenki ktora czesto nas odwiedza. Wczoraj caly dzien spedzilismy w parku, mamy piekny i duzy, z jeziorami i duzym placem zabaw.
Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Czesc Kochane

U nas tez cieplo czyste niebo i ok 18 st bylismy rano zrobic maraton po sklepach chcialam kupic sobie buty i ciezarki oraz step do cwiczen tego ostatnie nie udalo mi sie kupic :P teraz reszta mojej rodzinki gnije a ja zaraz bede ogladac serial ;P

Ale dzis pyszny obiad zrobilam Dorsz z patelni w stylu srodziemnomorskim dietetycznie i pysznie

Jola zdrowka dla Synusia

A oto nasza fotka
Slicznie zdjecie i super ogrod, to wasz taki duzy?
Cytat:
Napisane przez 1985ewa Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja znowu z pytaniem do Was
Chciałabym kupić jakiś duży porządny garnek(około 6 litrów), taki do zupy, bigosu ale nie mogę nic znaleźć. Widziałam tylko takie zwykłe ale wolałabym jakiś porządny najlepiej Tefala chyba że polecacie coś innego I najlepiej bez teflonu w środku. Możecie coś polecić
Ja polecam ASDA LIVING

Trzymajcie kciuki bo w piatek idziemy ogladac domek do kupienia i cena bardzo fajna , tylko boje sie o ogrod bo nie ma zdjecia a babka z agencji mowila ze niezbyt
O taki:
klik
A dzis bede dzwonic na ten:
klik
klik2
Co o nich myslicie? Ja sie napalilam na ten pierwszy i zaden juz mi tak nie pasuje
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 08:35   #1183
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Aga powodzenia w wybieraniu.

Jak dla mnie ten za 150 tys by odpadał: nie ma podjazdu, parkingu i wychodzisz niemalże od razu na ulicę.
Wizualnie najbardzie mi się podoba trzeci (ten za 160tys).


Fajne fotki ze spacerku
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 11:57   #1184
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dzieki dziewczyny taa taki mam duzy ogrod nawet jeszcze wiekszy bo na zdjeciu nie widac :P:P

Aga popieram Lune ja nie gustuje w szeregowkach zreszta one z reguly maja male ogrody brak podjazdu i sasiedzi z 2 stron :P a roznie mozna trafic wizualnie tez ten 3 wogole cholernie drogie te domy ja swoj kupilam za 110 tys no tylko ze ja mieszkam w southyorkshire Aga z doswiadczenia ja bym sie kierowala w wyborze domu spokojna okolica gdzie jest duzo zieleni najlepiej blizniak no i duzy ogrod ( mam 2 psy wiec bez tego sie nie obejdzie :P) no i podjazd zeby zadne dzieciaki nie lataly obok mojego auta hmm nie wiem co ci jeszcze poradzic ale jakbys miala jakies pytania to wal moze bede umiala pomoc

U nas dzis znowu cieplo mala teraz spi ja juz po cwiczeniach zaraz cos na obiad bede wymyslac :P dostalam pierwszy wyplate z nocki jak za 20 h to 160 f to chyba dobrze wogole jestem w szoku ze to tak sprawnie poszlo :P

Buziaki kochane
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:26   #1185
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dzien dobry!

Aga mi sie najbardziej ten 2 i 3 podoba, chociaz 2 bardziej
Powodzenia i zeby wszystko poszło po waszej mysli
ŚLiczne zdjecia i ladna mamusia z Ciebie

Kasia za wyplate

Bylismy dzis na spacerku, piekna pogoda
Zaraz zabieram sie za prasowanie

Miłego dnia!
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 17:29   #1186
anilkadro
Rozeznanie
 
Avatar anilkadro
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 533
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Nogi mi wychodza z tyłka bo tyle tu parków ale nie ma ani jednej ławki U was tez nie ma ławek zeby usiąść z dzieckiem i poprostu sobie w słoncu posiedziec. ?
To dokładnie tak samo jak ja mam dzisiaj. Śliczna pogoda więc łaziłam po parkach przez 4 godziny, najpierw z jedną koleżanką, potem sama a potem z drugą i też ławki nie uświadczy
Na następny spacer zaopatrzę się w takie składane krzesełko jak mają wędkarze

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
Nikos tez zalapal katar w baby clubi ciagle mu sie z noska leje
Mam nadzieję, że szybko przejdzie

W chałupie rozgardiasz, ja powinnam zacząć nas pakować, no ale słoneczko tak mi przygrzało, że kompletnie nic mi się nie chce.

Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
dziewczyny oddalam dzisiaj swoja prace badawcza!! jestem przeszczesliwa Wreszcie wracam do zycia i ide was czytac
Gratuluje

Ewa, z garnkiem nie pomogę. Ja mam duży, jest super, nie przypala itp. No ale on jest "no name", chyba był kupiony w TJ Hughes. Ale potwierdzam TKMaxa. Kupiliśmy tam patelnie ze 3 lata temu i świetnie nam służy i spełnia swoją rolę
anilkadro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:18   #1187
Anessa
Wtajemniczenie
 
Avatar Anessa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: UK - Hampshire
Wiadomości: 2 077
Wyślij wiadomość przez Yahoo do Anessa Send a message via Skype™ to Anessa
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

AgaMili - zdecydowanie 2 Masz blisko park i jezioro a domek wyglada bardzo ladnie

Hej dziewczyny!

Po wizycie "tesciow" w ostatnia niedziele jakos nie moglam sie zorganizowac z Wizazem, bo codziennie cos przygotowuje, porzadkuje, ukladam, dokupuje...
jutro mam dostawe wanienki, materaca i przewijaka, wiec sporo mi odpada
Do maternity zostal mi rowno 1 tydzien!!! alez sie ciesze
W poniedzialek zaczelam 36 tydzien, jest mi coraz ciezej i trudniej wystac na nozkach 6h Czesto przysiadam ale i tak zmeczona jestem
tak wiec to juz niedlugo i chwala Niebiosom za to

W poniedzialek - jak wszysto pojdzie ok - robotnicy polscy zabieraja sie za podloge w pokoju Nina i naszym I mam nadzieje, ze skoncza w jeden tydzien
__________________
07.05.2011, 13.17 - Sono diventata la mamma di Adriano!!!!

Moj Nino

02.06.2014, 4.24 - Flavia e' con noi!!!
Anessa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:33   #1188
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Witam.
Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
dziewczyny oddalam dzisiaj swoja prace badawcza!! jestem przeszczesliwa Wreszcie wracam do zycia i ide was czytac
klask i:

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A u nas dzis brzydko. Szkoda bo chcialam znowu pospacerkowac z moimi dziewczynkami.
zdjecia . Moja corcia to ta blondyneczka a ta mniejsza to o 3 tygodnie starsza przyjaciolka Milenki ktora czesto nas odwiedza. Wczoraj caly dzien spedzilismy w parku, mamy piekny i duzy, z jeziorami i duzym placem zabaw.

Slicznie zdjecie i super ogrod, to wasz taki duzy?

Ja polecam ASDA LIVING

Trzymajcie kciuki bo w piatek idziemy ogladac domek do kupienia i cena bardzo fajna , tylko boje sie o ogrod bo nie ma zdjecia a babka z agencji mowila ze niezbyt
O taki:
klik
A dzis bede dzwonic na ten:
klik
klik2
Co o nich myslicie? Ja sie napalilam na ten pierwszy i zaden juz mi tak nie pasuje
2 lub 3.
Pierwszy odpada- za małe pokoje.

A maz mój dziś okno na patio umył i poodkurzał jak Olcia spała

Moje dziecko od jakiegoś czasu odpuciło sobie popołudniowa drzemke.Ale za to chodzi spać o 20.00 a ja zaraz za nia o 21.00.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:51   #1189
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dziękuję dziewczyny za rady . Mi osobiście najbardziej podoba się 1 . Jedyny minus to brak podjazdu ale żaden inny domek mi się tak nie podoba, jest tak jakby urządzony pode mnie (no może poza tym jaskrawym kolorem na ścianie ), no a w tej cenie (do 160tyś) ciężko nam coś znaleźć . Oczywiście że bym chciała duży ogród i bliźniak albo wolnostojący, ale mieszkam kilka mil od Londynu no i ceny są jakie są, zostaje tylko szeregówka.
Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny taa taki mam duzy ogrod nawet jeszcze wiekszy bo na zdjeciu nie widac :P:P

Aga popieram Lune ja nie gustuje w szeregowkach zreszta one z reguly maja male ogrody brak podjazdu i sasiedzi z 2 stron :P a roznie mozna trafic wizualnie tez ten 3 wogole cholernie drogie te domy ja swoj kupilam za 110 tys no tylko ze ja mieszkam w southyorkshire Aga z doswiadczenia ja bym sie kierowala w wyborze domu spokojna okolica gdzie jest duzo zieleni najlepiej blizniak no i duzy ogrod ( mam 2 psy wiec bez tego sie nie obejdzie :P) no i podjazd zeby zadne dzieciaki nie lataly obok mojego auta hmm nie wiem co ci jeszcze poradzic ale jakbys miala jakies pytania to wal moze bede umiala pomoc

U nas dzis znowu cieplo mala teraz spi ja juz po cwiczeniach zaraz cos na obiad bede wymyslac :P dostalam pierwszy wyplate z nocki jak za 20 h to 160 f to chyba dobrze wogole jestem w szoku ze to tak sprawnie poszlo :P

Buziaki kochane
Zazdroszczę . W takiej cenie to bym miała 1 bedroom flat do kupienia u mnie.
Gratuluję wypłaty
Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
AgaMili - zdecydowanie 2 Masz blisko park i jezioro a domek wyglada bardzo ladnie

Hej dziewczyny!

Po wizycie "tesciow" w ostatnia niedziele jakos nie moglam sie zorganizowac z Wizazem, bo codziennie cos przygotowuje, porzadkuje, ukladam, dokupuje...
jutro mam dostawe wanienki, materaca i przewijaka, wiec sporo mi odpada
Do maternity zostal mi rowno 1 tydzien!!! alez sie ciesze
W poniedzialek zaczelam 36 tydzien, jest mi coraz ciezej i trudniej wystac na nozkach 6h Czesto przysiadam ale i tak zmeczona jestem
tak wiec to juz niedlugo i chwala Niebiosom za to

W poniedzialek - jak wszysto pojdzie ok - robotnicy polscy zabieraja sie za podloge w pokoju Nina i naszym I mam nadzieje, ze skoncza w jeden tydzien
Ale Ci fajnie, jak ja marze o robieniu wyprawki i szykowaniu pokoju dzidziusia . Trzymam kciuki żeby robotnicy się wyrobili na czas
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 20:13   #1190
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

AgaMili- jedynka rzeczywiscie wyglada najladniej- czysta i swiezo po remoncie, ale jak dla mnie duzo za male pokoje.
Ja bym wolala kupic cos z wiekszymi pokojami Zawsze mozesz sobie domek urzadzic tak jak bedziesz chciala, ale pokoju juz wiekszego nie zrobisz
Ja kupilam domek do remontu, ale za to z duzymi pokojami

Darianna zazdroszcze meza, moj nawet nie wie jak sie myje okna


My dzis bylismy na zakupach W Gapie byla wyprzedaz i kupilam sobie jeans za cale 10 funciakow
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 20:21   #1191
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Ewi a ile Cie remont wyniósł? Miałaś ekipę? Ja to zielona w tych sprawach jestem i jak sobie pomyślę że miałabym podłogi kłaść , bo carpetów nienawidzę albo zdzierać starodawne tapety i miec ten okropny syf remontowy w domu to mnie odrzuca.

Edytowane przez AgaMili
Czas edycji: 2011-03-24 o 20:23
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 20:47   #1192
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

My robimy wszystko powoli, narazie zrobilismy malowanie w 2 pokojach, rok temu byla wymiana boilera i nowe kaloryfery ( to bylo dosc kosztowne) a teraz bedziemy robic lazienke- to koszt ok 3 tysiecy.
Ja wolalam kupic cos wiekszego i powoli to upiekszac.
Tez mialam do wyboru 2 pokojowy domek super umeblowany i w super stanie, ale wybralismy 3 pokojowy w troszke gorszym stanie
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 21:28   #1193
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

hmm.. no to mądre jest . Jutro wam napisze jak poszło, mam 4 domy do oglądnięcia
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 21:59   #1194
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A u nas dzis brzydko. Szkoda bo chcialam znowu pospacerkowac z moimi dziewczynkami.
zdjecia . Moja corcia to ta blondyneczka a ta mniejsza to o 3 tygodnie starsza przyjaciolka Milenki ktora czesto nas odwiedza. Wczoraj caly dzien spedzilismy w parku, mamy piekny i duzy, z jeziorami i duzym placem zabaw.

Slicznie zdjecie i super ogrod, to wasz taki duzy?

Ja polecam ASDA LIVING

Trzymajcie kciuki bo w piatek idziemy ogladac domek do kupienia i cena bardzo fajna , tylko boje sie o ogrod bo nie ma zdjecia a babka z agencji mowila ze niezbyt
O taki:
klik
A dzis bede dzwonic na ten:
klik
klik2
Co o nich myslicie? Ja sie napalilam na ten pierwszy i zaden juz mi tak nie pasuje
Mi sie podoba 2 lub 3. Powodzenia w wyborze.

Anessa tydzien zleci i bedziesz sobie odpoczywala i czekala na malenstwo.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 09:26   #1195
justine_
Raczkowanie
 
Avatar justine_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 347
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Dzieki za gratulacje dziewczyny W ogole to zaczelismy dzisiaj 23 tydzien, jestem szczesliwa i generalnie super sie czuje w tej ciazy. Kopniaki malego sa wspaniale


Kasia_Don, Obie pieknie wygladacie, no i ten ogrod! Zazdroszcze!

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
UFFFF Wlasnie skonczylam prasowanie koszul- nienawidze tego robic, a uzbieralo mi sie juz 20i maz mial ostatnia w szafie na jutro
Oj ja tez nie znosze prasowania.. naszczescie zostawiam to dla TZ

Cytat:
Napisane przez AgaMili Pokaż wiadomość
A u nas dzis brzydko. Szkoda bo chcialam znowu pospacerkowac z moimi dziewczynkami.
zdjecia . Moja corcia to ta blondyneczka a ta mniejsza to o 3 tygodnie starsza przyjaciolka Milenki ktora czesto nas odwiedza. Wczoraj caly dzien spedzilismy w parku, mamy piekny i duzy, z jeziorami i duzym placem zabaw.
Mi sie podoba drugi i trzeci. Powodzenia w wyborze Sliczna masz coreczke


Cytat:
Napisane przez Anessa Pokaż wiadomość
Do maternity zostal mi rowno 1 tydzien!!! alez sie ciesze
W poniedzialek zaczelam 36 tydzien, jest mi coraz ciezej i trudniej wystac na nozkach 6h Czesto przysiadam ale i tak zmeczona jestem
tak wiec to juz niedlugo i chwala Niebiosom za to
Zobaczysz ze szybko zleci
justine_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 09:56   #1196
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Czesc mamuśki . Ja dopijam kawkę i zbieram się do przebrania z piżamy w końcu . Mogę wam jeszcze kilka linków wrzucić bardzo cenne są dla mnie wasze rady bo mieszkacie w Uk i niektóre z was już mają swoje domki a wiadomo to bardzo poważna inwestycja a ja musze ją podjąć w przeciągu 2 tygodniu bo do 7. maja wyprowadzka a jeszcze trzeba kredyt dostać .
No więc dziś oglądamy 4 domki:
1 - klik
2- ten który wam się podobał na tej samej ulicy co pierwszy, z podjazdem , podobny do 1.
3-ten bez podjazdu , wyjsciem na chodnik od razu (jednak odpada, dziękuje za otworzenie oczu)
4. gdzieś zgubiłam i nawet nie wiem o jaki dom chodzi, mam adres tylko zapisany
No a teraz znalazłam takie:
5
6
7
8 - bardzo fajny ale znowu wyjscie na ulice
9 - do remontu ale ma 3 sypialnie
10 - podoba mi sie , tylko floorplan do du.py
11 - ok tylko cena
12 - moj faworyt
12 - i ten tez tylko w tej cenie oczekiwałam 3 sypialni
13
14

14 moim zdaniem najlepszy, bardzo mi się podoba ale nasza mac cena to 155 000 i jesli cos by sie super spodobało to rodzice nam pożyczą tylko muszę być pewna na 100% czy warto pożyczać , czy lepiej kupić coś tańszego
Cytat:
Napisane przez justine_ Pokaż wiadomość
Mi sie podoba drugi i trzeci. Powodzenia w wyborze Sliczna masz coreczke
dziękujemy

Miłego dnia dziewczyny. Mam nadzieję ze u was tez taka śliczna pogoda jak u nas . Wczoraj spędziłyśmy w parku pół dnia, karmiłysmy kaczki, nawet wychodziły z wody i podchodziły do nas , potem łabędzie przypłynęły. Fajny ten park mamy, dobrze byłoby mieć domek blisko niego, tak jak teraz mieszkamy.
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 10:12   #1197
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Aga mnie sie podobają te od 12
Ten do remontu ma jeden minus z wyglądu: schody przy wejściu.

Nie wczytywałam się w opisy, ale gdybym ja kupowała to na pewno musiałyby być: dobre okna, ogrzewanie gazowe, mniej dywanów niż więcej, nie przechodnia kuchnia i kuchnia jakotakiej wielkości, ogród (bezpieczny dla dzieci: żadnych schodów), sensowny rozmiar pokoi.
Poza tym lokalizacja: w pobliżu dobra szkoła, przedszkole, dobrzy sąsiedzi.
Będziesz oglądać to zwróć uwagę na takie rzeczy jak ( w sumie przy wynajmie): czystość w dzielnicy, jakie pieski sobie spacerują, jaka jest odległóość do parku, sklepów, jaka jest przychodnia.
Niby małe rzeczy a ważne

Przy wynajmie ten plus, że można zakończyć umowę. A kupno jest sprawą bardziej długofalowa.
I jeszcze kwestia tego, że kiedyś możliwe będziecie chcieli sprzedać ten dom. (czyli znowu odpowiednia dzielnica i parametry domku).





U nas słoneczko
Pranko się suszy
Właśnie wybieramy się na farmę na wycieczkę
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 10:21   #1198
AgaMili
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 970
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Aga mnie sie podobają te od 12
Ten do remontu ma jeden minus z wyglądu: schody przy wejściu.

Nie wczytywałam się w opisy, ale gdybym ja kupowała to na pewno musiałyby być: dobre okna, ogrzewanie gazowe, mniej dywanów niż więcej, nie przechodnia kuchnia i kuchnia jakotakiej wielkości, ogród (bezpieczny dla dzieci: żadnych schodów), sensowny rozmiar pokoi.
Poza tym lokalizacja: w pobliżu dobra szkoła, przedszkole, dobrzy sąsiedzi.
Będziesz oglądać to zwróć uwagę na takie rzeczy jak ( w sumie przy wynajmie): czystość w dzielnicy, jakie pieski sobie spacerują, jaka jest odległóość do parku, sklepów, jaka jest przychodnia.
Niby małe rzeczy a ważne

Przy wynajmie ten plus, że można zakończyć umowę. A kupno jest sprawą bardziej długofalowa.
I jeszcze kwestia tego, że kiedyś możliwe będziecie chcieli sprzedać ten dom. (czyli znowu odpowiednia dzielnica i parametry domku).





U nas słoneczko
Pranko się suszy
Właśnie wybieramy się na farmę na wycieczkę
Dziękuję za rady . Z wszystkim się zgadzam.

Ale wam fajnie. My nie mamy dziś czasu na wycieczki . A co do farmy to byliśmy w tamtym roku na "Old Mc Donalds farm" i było super
AgaMili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 10:59   #1199
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

Aga zgadzam sie z Luna chociaz przyznam ze ja nie zwaracalam uwagi na to czy sa parki szkoly przychodnie :P ale tak sie stalo ze mam to wszystko :P no oprocz parku ale mam las obok :P no do skleu nie mam za blisko ale sama chcialam na zadupiuu mieszkac :P wiec to akurat wiedzialam no to po koleji :P wedlug mnie oczywiscie

1- calkiem ladny ale jak dla mnie odpada bo za mala kuchnia ja kocham gotowac a na wynajmowanej mielismy strasznie mala i stwierdzilam ze nigdy wiecej
5- wogole mi sie nie podoba :P
6- tez mala kuchnia i ogrod nie robi wrazenia
7- tez nie za bardzo :P
8- maly strasznie sie wydaje
10- ten jest calkiem calkiem
11- no jest ok tylko ta lazienka bleeee :P ale oczywiscie wszystko do zrobienia :P ale jak za taka cene to wolalabym juz nic nie robic :P
12a- ten wydaje sie byc fajny
12b- ooo ten jest super ale jak dla mnie 1 pokoj za malo :P
13- jest ok ale cena powala :P
14- ladny jest dla mnie 1 minus za waska kuchnia z wlasnego doswiadczenia wiem ze 2 osoby ciezko beda sie mialy minac w niej :P tak mialam na wynajmowanej chacie :P niby nic ale jednak problem

No to sa tylko moje opinie :P nie spiesz sie z kupnem i cena tez sie nie sugeruj pytaj jak dlugo dom jest na rynku i czy ktos tam jeszcze mieszka i wogole ja trafilam tak ze osobie od ktorej ja kupowalam dom strasznie sie spieszylo ze sprzedaza i wyszlo tak ze znizyla cene o 10 tys i to byl nasz wklad wlasny :P wiec nie musialam miec dodatkowych funduszy wiec cena sie nie sugeruj jezeli ktos chce sprzedac to znizy cene

Dla mnie liczylo sie :
- ladny z zewnatrz( szczegol ale mnie urzeklo i dlatego pojechalam go ogladac a nie mialam zamiaru kupoec :P)
- nowe okna
- duza konserwatorka
- duza kuchnia
- panele w salonie i pokojach
- prywatny podjazd przed domem ( nie chcialam zeby dzieciaki lataly wokol mojego auta tak jak to byla na poprzedniej chacie)
- duuuuzy ogrod z garazem ( auto do niego nie wjedzie ale fajny skladzik )
- niski council tax
- mala ale dosc ladna lazienka ( nie chcialam dokladac do zrobienia tego bo wiadomo to dosc duzo kosztuje)
- no i glownie 3 pokoje 2 podwojne sypialnie i 1 ze tylko lozko wstawisz :P ale jak ktos przyjedzie to mam osobny pokoj zeby go ulokowac
Wogole ten dom nie wymagal zadnej pracy naszej strony nic tylko kupic i sie wprowadzic i spokojnie mieszkac jedyne co zrobilam do musialam go umeblowac i pomalowac sciany u siebie w sypialni bo byly jasno fioletowe a teraz mam bialo czekoladowe

To chyba wsio sie rozpisalam sorki :P

Justyno za 23 tydz teraz to juz z gorki :P

Ja juz wolne mala spi zaraz ide pocwiczyc i do szkoly po corke sasiadki a pogoda tez jak narazie super

Buziaki
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-25, 12:07   #1200
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki Emigrantki, czyli jak to się robi w UK

AgaMili jak dla mnie 12a jest jednym z najleposzych Sypialnie wydaja sie byc dosc duze. wydaje mi sie ze na to tez powinnas zwrocic uwage bo przy 2 ( mam nadzieje juz niedlugo) dzieci moze byc troszke ciasno

Justine ja w sumie lubie prasowanie, ale nie nawidze prasowac koszul

U nas dzis znowu swieci sloneczko i jest bardzo cieplutko
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.